Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107051) Nhorbee válasza Nhorbee (#107046) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

NANO793NE-nek fém vagy műanyag kerete van? (Tudom, menjek be egy boltba és nézzem meg... :D )

[ Szerkesztve ]

(#107052) Kiskutya válasza herdsman12 (#107047) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tuti márka nincs de amivel megszivom azt kerülöm ha lehet. És ahogy írtam nem egyedi eset sajnos pedig szimpatikus volt a tv mag a márka is. Minek ostorozzam magam ha van más lehetőség. Tv-ben most tcl van ha egymás után 2x össze fossa magát ezt se veszek többet ennyi.. Azt meg ne gondolja senki hogy nálam egymás után 2x a családon belül meg 1 év alatt 4 lg tv ment tönkre akkor én ezt ajánlani fogom...

hmm...

(#107053) Alien! válasza Nhorbee (#107051) üzenetére


Alien!
senior tag

műanyag.

(#107054) cidalain válasza Kiskutya (#107052) üzenetére


cidalain
veterán

jó, senki nem gondolja, hogy ajánlani fogod, totál érthető.
de most itt konkréten 50 hozzászolásonként beírod hogy nálad mi volt, azaz nemhogy nem ajánlod, de ellenpropagandát nyomatsz :)
manapság ez legalább olyan visszás, mert simán gondolhatnálak egy "trollnak" is, aki a Samunál dolgozik. vagy a TCL-nél. mert ilyen világban élünk. akiknek jól működő LG tévéje van, azt nem tudod meggyőzni úgyse hogy az LG egy kalap kaki, aki meg újat akarna venni, annak meg nem feltétlenül releváns, hogy valakinek x évvel ezelőtt gyártott y és z típusú tévéi n idő után tönkrementek. az se mindegy, hogy egy tévé valakinél napi két órát megy este, vagy reggel nyolctól éjfélig folyamatosan megy.
szóval igen, be lehet írni a negatív tapasztalatot, illene pontos típusszámmal, mérettel, ha szervizes ügyintézés lesz, akkor annak a végeredményét is, aztán jólvan. nem kell ezt hetente felemlegetni, mert annak már nincs értelme.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107055) Digitalpimp válasza Kiskutya (#107052) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az nem lehet, hogy a hálózati feszültség nem jó nálatok, aztán idővel kinyírja a tv-ket?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#107056) Kiskutya válasza cidalain (#107054) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem beírkálom hanem válaszoltam egy kérdésre! Minek irkálnék nézd már vissza! [link]

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#107057) Kiskutya válasza Digitalpimp (#107055) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem mert költözés volt külön helyen romlott el a 2 tv. A család többi tagjának se gondolnám hogy hálózati probléma lenne.

hmm...

(#107058) vargalex válasza Kiskutya (#107044) üzenetére


vargalex
félisten

Erre azt tudom mondani, hogy nálunk a szűk családi körben 4 LG LCD TV van (mind különböző típus, különböző méretek). Mind hibátlan. Életkoruk: 12 év, 7 év, 6 év és 1 év.

Viszont ugyan ilyen alapon mindenkit elriaszthatnék pl. a Xiaomi telefonoktól: 3 különböző modell (Redmi Note 4X, Redmi Note 4, Redmi Note 5) 4 különböző példánya esetén besárgult (beégett) a kijelző (előtte 3 példánynál produkálta ugyan ezt nálam az Alcatel Idol 2 mini S, majd az Idol 3 4,7" nem). Ennek ellenére is egy Redmi Note 7-em van, amit már 2 éve nyúzok...

Alex

(#107059) Kiskutya válasza vargalex (#107058) üzenetére


Kiskutya
veterán

Telefon választásnál én is nagy bajban vagyok mert jelenleg egy majdnem 4 éves huawei mate 10 pro van ami a mai napig tökéletesen működik. Nem is lenne kérdés hogy mit vegyek ha a huaweit nem cseszték volna szét... Eddig évente vettem telefont de ezt annyira szeretem hogy még most sem érzem hogy cserélnem kellene viszont korából adódóan hamarosan muszáj lesz.

hmm...

(#107060) Digitalpimp válasza Kiskutya (#107057) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

De ugyanazon településen éltek? Illetve településen belül költöztél Te is?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#107061) Kiskutya válasza Digitalpimp (#107060) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nem, másik település. Nyíregyháza, Debrecen, tiszakanyár, kisvárda.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#107062) Andrej1


Andrej1
aktív tag

Sziasztok !

Tanácsot szeretnék kérni tévé vásárláshoz. Nagy megelégedéssel használok már 6 éve egy LG 42LF652V tévét (imádom a 3D-ét és a betekintés is nagyon rendben van) . Amikor vettem ezt a tévét nekem a VA panel jobban bejött mint az IPS ezért is vettem ezt. Nem tudom ennyi idő elteltével mennyit változott a technika , hogy most érdemesebb lenne IPS-t venni ezért szeretnék tanácsot tapasztalatot kérni VA és IPS tévére.

Játék nem lesz rajta. TV nézés Netflix, youtube amit nézek, hallgatok. 70% este nézem.
50 vagy 55 col és 180k körül

Melyik VA vagy IPS tévét ajánljátok a fentebb írt paraméterekkel ?

Köszi a választ :R

Az tényleg igaz, hogy mi-újság van veled ? :D

(#107063) Kiskutya válasza Andrej1 (#107062) üzenetére


Kiskutya
veterán

Va után nehogy ips-t vegyél nagy csalódás lesz ha va-hoz szokott a szemed főleg sötétben.

hmm...

(#107064) rainman72 válasza Andrej1 (#107062) üzenetére


rainman72
nagyúr

A LF652 nagyon jó kis tv,nekem is volt.
120hz-s panel,3D, még ma is eladható lenne ha gyártanák.
Viszont abbol volt VA és IPS is. [Ezek szerint]
Kérdéses hogy a tied melyik,biztos VA?
Ezek a panelek alap szinten nem változtak(Fullhd-4K),alap tul.ugyanazok.
Inkáb butulnak a tvk,pl elhagyták a 120hz képfrissitést,nincs már 3D.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107065) skyrush7 válasza cidalain (#107030) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nem vagyok ismert a smart TV-k világában egyelőre, első LG TV-nk. Laikusként azt gondoltam, ezzel is lehet valamit kezdeni házilag, de valóban hamar kiderült hogy nem.
Végül kértem javítást, kíváncsi leszek mi lesz a kiszállás vége. Egy helyi cégtől fognak kijönni, valahol azért remélem nem helyben fogja megjavítani, ha egyáltalán a csíkozódást javítják.

(#107066) vargalex válasza skyrush7 (#107065) üzenetére


vargalex
félisten

Pedig ha lehet, helyben fogja javítani

Alex

(#107067) Sys85 válasza skyrush7 (#107065) üzenetére


Sys85
veterán

Pedig ha kijelzőcserés,akkor azt helyben megcsinálja.
Ha alaplapcserés azt is megcsinálja helyben.
Nem egy nagy dolog,gyakorlatilag leszereli a hátlapot,kiszedi a panelokat,a tápot és a hangszórókat,ezeket átpakolja az új keret+kijelző párosra.
Az új kijelző egyben van a fém belső merevítéssel,a háttérvilágítással és a kerettel,nem csak a vékonyka kijelzőt cseréli,
Az enyémben is cseréltek háznál kijelzőt,az egész cirka 40-45 perc volt úgy,hogy nem kapkodott.
Egy nagy asztal,vagy ágy kell csak amin el tudja fektetni a tv-t.
Szóval nem kell a háznál szereléstől tartani,gyakorlatilag csak pár csavar kiszedése és visszarakása az egész.
Lego az egész.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#107068) Luck Dragon válasza Sys85 (#107067) üzenetére

Ha csak nem olyan ami ragasztva van mint a PFL.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#107069) Narandil


Narandil
tag

Sziasztok!

Tavaly vettem egy LG 43PUS6704/12 tv-t. A minap szembesültem vele, hogy nincs csatlakoztatva a wifi-re. Viszont, amikor kiválasztanám a vezeték nélküli opciót, nem engedi. Egyszerűen szürke marad.
Mivel egy xiaomi box-t használok mellette az HBO Go miatt, nem tűnt fel eddig. Most viszont a box nélkül szerettem volna használni, de a net hiánya miatt nem lehet. A gyári visszaállítást még nem próbáltam meg, viszont érdeklődni szeretnék, hogy ez valami típus hiba is lehet? Esetleg a gyári visszaállítás használata nélkül is meg lehet oldani?

Köszönöm!

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#107070) Digitalpimp válasza Kiskutya (#107061) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mindenesetre érdekes dolog. Félig földik vagyunk. :)

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#107071) cidalain válasza Narandil (#107069) üzenetére


cidalain
veterán

Az a baj, hogy a te tévéd Philips, és nem LG. Ez meg az LG topic.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107072) Kiskutya válasza Digitalpimp (#107070) üzenetére


Kiskutya
veterán

:R

hmm...

(#107073) Samott


Samott
addikt

Sracok van egy NANO tv-m es felfigyeltem ra hogy kikapcsolt allapotban a koromsotet szobaban nagyon-nagyon halvanyan dereng a kijelzoje. Nyilvan nem megy a hattervilagitas mert az a legaloso allasban is sokkal vilagosabb lenne. Ez a bevonat foszforeszkalhat? Mas is tapasztalt mar ilyet?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107074) BullZeye válasza Samott (#107073) üzenetére


BullZeye
veterán

Gyorsan kideríthető, hogy passzív vagy aktív a világítás, ha lehúzol róla mindent és áramtalanítod :)

(#107075) Narandil válasza cidalain (#107071) üzenetére


Narandil
tag

Jogos. Összekevertem a másikkal. :DD

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#107076) rainman72


rainman72
nagyúr

Lg UP77-78 vélemények,tapasztalatok??
55-65" IPS panel főleg,össze szerelés minősége,bevilgítás stb...
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107077) BullZeye


BullZeye
veterán

77" C1 oled ha van valakinek, hány centire vannak az aljától (nem talptól) a vesa furatok? (esetleg tudtok egy műszaki rajzot az tökéletes lenne)

Samsung TV-t cserélne ahol a TV közepén van a VESA, és most attól tartok, hogy nem fog elférni a TV.

Most a mount a falon a konnektor fölött van közvetlenül, így sajnos konnektor alá vagy fölé tudom csak fúrni az új mountot...

Vagy létezik ezekhez valami speciális mount amivel lehet a magasságot is állítani? :D

Szerk.
Találtam AVS fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#107078) HWSW


HWSW
tag

Sziasztok!

OLED55CX3LA napokban frissítette magát, és kb. azóta, mintha elfelejtette volna azt a ficsőrét, hogy dlna-n keresztül az srt feliratot megjelenítse. Más is találkozott ezzel a hibával? Beágyazott felirat rendben, de külön srt nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#107079) Vinczuska


Vinczuska
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok valamit az lg channel-ről, hogy lesz-e, vagy valakinél elérhető-e?
Erre gondolok:https://hu.eyewated.com/lg-channel-plus-mit-kell-tudni/

[ Szerkesztve ]

(#107080) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

Van valakinek tapasztalata 43NANO753 + Edifier R1700BT hangszórók Bluetooth-os összekötésével?

Ha ezt az összekapcsolási módot választanám, ugye megjegyzi a TV a hangszórókat, ha kikapcsolom mindkettőt? Azaz nem kell minden bekapcsoláskor újrapárosítani őket? Vagy inkább keressek valami optikai bemenetes hangszórópárost, mert nem lehet tuti mindig a kapcsolat stabilitása BT-n keresztül?

A másik kérdés, hogy semmilyen elcsúszás, késés már nem tapasztalható ezeknél az újabb BT eszközöknél (pl.: a fent említett TV/hangszóróknál)?

regisztrált: 2005-07-05

(#107081) Sys85 válasza djxp01 (#107080) üzenetére


Sys85
veterán

A csúszás eszközfüggő,ez próbával fog kiderülni.
Újrapárosítani nem kell,de minden bekapcsolásnál a tv hangszórójával fog megszólalni és ha érzékeli a bt eszközt akkor feldobja a kérdést,hogy arra kapcsolódnál-e,távval le kell okézni minden alkalommal.
Sajnos nem fog beavatkozás nélkül automatán a bt-n megszólalni.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#107082) rtibi


rtibi
tag

Van valami különbség a Full Array Dimming és a Full Array Dimming Pro között?

(#107083) djxp01 válasza Sys85 (#107081) üzenetére


djxp01
senior tag

Köszi. Akkor marad a kábeles megoldás, viszont a NANO753-on a leírása és a képek alapján csak optikai is BT megoldás van alapból. A hangszórópároson csak RCA van, így akkor optikai -> RCA átalakító fog kelleni? Azok általában jól konvertálják át az optikai jelet?

regisztrált: 2005-07-05

(#107084) Sys85 válasza djxp01 (#107083) üzenetére


Sys85
veterán

Célnak megfelelnek,persze azért nem mindegy,hogy mennyire olcsó termékről beszélünk.
Ugye ezekben van egy D/A konverter ami a digitális jelből hangot csinál.Na ha ez vérgagyi,akkor olyan hang is fog belőle kijönni.
Esetleg ezt tudnám megoldásnak ajánlani: [link]
Ez egy HDMI Arc “hangleválasztó”.
Ha ennek a 3,5mm-es jack kimenetére kötöd rá a kis Edifiert,akkor még tvtávos hangerőszabályzásod is lesz.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#107085) djxp01 válasza Sys85 (#107084) üzenetére


djxp01
senior tag

Na ez király lenne. Tudom, elég noob kérdés, de az LG TV-re lenne kötve egy PC, egy X96 Max+ médialejátszó is, és a lényeg, ha ezt a konvertert használnám, nem kellene semmit, sehová átdugdosni, ha éppen a PC-n lévő hangot szeretném hallani, vagy a médialejátszóét az Edifier-en ? Az a baj, hogy nagyon kiestem az utóbbi 5-10 évben a technikai fejlődésből, sorry. :D

regisztrált: 2005-07-05

(#107086) Sys85 válasza djxp01 (#107085) üzenetére


Sys85
veterán

Minden megy a tv-be,onnan meg az aktuális bemenetre kapcsolt forrás hangja fog kimenni a hdmi arc-n,tehát ha tv-t nézel a tv csatorna hangja,ha váltasz a pc-re akkor a pc hangja és így tovább.
Magát a hangfalat kell csak 1x beledugni a fentebb linkelt cuccba,onnantól azzal nincs dolgod.
Ha veszel mondjuk egy ikeás trädfri “okos” konnektort és egy kapcsolót hozzá (vagy ilyen rádiós távos konnektort praktikerben) akkor még a hangfal ki-bekapcsolásához se kell a hangfalhoz menned.Mondjuk nem tudom ennek az Edifiernek van e távja.Ha van akkor ez utóbbi 1-2 mondat nem érdekes.:)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#107087) djxp01 válasza Sys85 (#107086) üzenetére


djxp01
senior tag

:R :R :R

regisztrált: 2005-07-05

(#107088) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok!

Lg MR-650 -es távkapcsolóm van a tv-mhez. Sajnos a görgő vacakol, javítják ezt valahol?
Sajnos nem nagyon találni gyári új távkapcsolót :W

(#107089) cidalain válasza D@ny7 (#107088) üzenetére


cidalain
veterán

Szétszed, megtisztogat, összerak

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107090) D@ny7 válasza cidalain (#107089) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Ezen már rég túl vagyok! Másrészről makulátlan tiszta volt eddig is a távirányító. Megvigyázott, zacskóba volt mindig. Nem is volt benne semmi kosz vagy lerakódás. A probléma az elromlott encoder (potméter).

[ Szerkesztve ]

(#107091) Kaba válasza D@ny7 (#107090) üzenetére


Kaba
veterán

Az eurobeat.hu oldalon találsz 8500 Ft-ért ilyen távirányítót,vagy vaszel egy tanítható okos távot.

(#107092) D@ny7 válasza Kaba (#107091) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Sajnos csak utángyárott van (ebay-ről ugyanaz 3-4 ezerért). De ha lehet gyárit szeretnék, és a tanítható okos megoldás nem játszik. Főleg ha azt nézzük hogy kiválóan működik a jelenlegi, ha leszámítjuk hogy a görgő néha többet , vagy pici érintésre is elkapcsol.

(#107093) cidalain válasza D@ny7 (#107090) üzenetére


cidalain
veterán

Olyan potmétert nem tudsz venni? TME vagy Lomex webshopban nincs?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107094) gulyasa


gulyasa
őstag

Az idei LG tévéknél (WebOS 6), amelyekhez nem magic remote--t adtak (de kompatibilisek vele), az azokhoz mellékelt hagyományos távirányítónak mi a tipus száma?

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#107095) asdf_ válasza gulyasa (#107094) üzenetére


asdf_
veterán

Letöltöd az up7500(? vagy minek hívják) használati útmutatóját és ott van benne gondolom.

(#107096) mrmft válasza gulyasa (#107094) üzenetére


mrmft
senior tag

Nekem a 2021eshez MR21GA van, ha ez segit.

(#107097) asdf_ válasza mrmft (#107096) üzenetére


asdf_
veterán

Az az MR, neki a NEM MR kell.

(#107098) cidalain válasza gulyasa (#107094) üzenetére


cidalain
veterán

Elvileg ezt keresed

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107099) D@ny7 válasza cidalain (#107093) üzenetére


D@ny7
aktív tag

De lehetséges, csak nem tudom milyen kell bele. Bár most pár millimétert változtattam a helyzetén így jónak tűnik :) Sajnos lehet hogy az a baj hogy kikopott a belseje, és átugrik a görgőnek a hatszögletű vége.

(#107100) cidalain válasza D@ny7 (#107099) üzenetére


cidalain
veterán

Na, akkor az fél siker!
Ha kikopott a pöcök ami belemegy, vagy ennek a lukja, szerintem az is megoldható valahogy (egy tekerés szigszalag a tengelyre, tűhegy mint ék, talán melegtakony ragasztó, végső esetben esetleg pillanatragasztó - de ezután már sosem lehet majd szétszedni)
Hajrá tákolás, csak addig kell jónak lennie, ameddig a tévé is bírja :DDD

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.