Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106051) rainman72 válasza looser (#106049) üzenetére


rainman72
nagyúr

Tavalyi lcdk UN
Idei UP
A nanoknàl nem ilyen 1szerű,ott csak àtszàmozàs történt pl Nano79 helyett Nano75 a belépő.
De van ami maradt pl a Nano91
A displayspec.oldalt nyugodtan hasznàlhatod kiindulàsi alapnak.
Az itthoni modelek 3ra végződnek a 6s sztem UK.Da alapjaiban ugyanazok a tvk.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106052) looser válasza rainman72 (#106051) üzenetére


looser
addikt

Na ez így szuper, köszönöm :-)
Azon az Alzás linken meg folyamatosan változik a készlet, tegnap délután 3 db-ot mutatott, este azt, hogy elfogyott, ma néztem és 87db volt. Ha marad és végül pénzvisszatérítés lesz (MM), akkor onnan rendelünk, mert annyiért az a tv ajándék.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#106053) rainman72 válasza looser (#106052) üzenetére


rainman72
nagyúr

Igen reggel is "elfogyott" status volt de utàna dobtak be még egy raklappal :D
Nagyobb akcioknàl igy szokott lenni szóval nincs benne semmi turpissàg.
Kifutó model lassan, màr kint vannak az idei modelek jó dràgàn.
A fanyalgók ellenére én is azt mondom hogy àr/értékben most a legjobb 55"-os tv jelenleg ezen az àron.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106054) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Milyen kép beállítást ajánlotok az alábbi TV-hez?
LG 32LM550BPLB

(#106055) camrom


camrom
újonc

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, akkor máshogy kérdezem. Szóval átlagos szokások nappal is nézve kicsit oldalról is és kicsit alulról is mert falon lenne, film is de tv adás sd felbontással is. Vajon az ips vagy a va tudna szebb képet? Pontosan nem tudom de az ips rgbw talán a va rgb ez mekkora különbséget okoz kép minőségben?

(#106056) rainman72 válasza féldekás (#106054) üzenetére


rainman72
nagyúr

Hàt ahhoz sztem semmit :R
Hasznàld vmelyik gyàrit.
Nagy vàltozàs ugyse lesz.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106057) rainman72 válasza camrom (#106055) üzenetére


rainman72
nagyúr

SD adàshoz mind1 milyen 4K tvt veszel nem lesz jó talán még a 43" vagy az 50".
Hogy falon van az nem igazàn befolyàsol semmit.
Szép kép,olyat minden tv tud manapsàg mind1 hogy IPS vagy VA,minden a forràstól függ.
Tv adàsból jó lenne màr min.a HD,filmekből meg min.720p,a többit el kéne màr felejteni,és nem a tvktől vàrni a csodàt :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106058) cidalain válasza rainman72 (#106057) üzenetére


cidalain
veterán

dehogynem, csak messzebbről kell nézni. amúgy meg tényleg olyan, mint régen a koliban a 350 megás avi filmek, amiből 2 fért a cédére.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106059) féldekás válasza rainman72 (#106056) üzenetére


féldekás
aktív tag

okés :D

(#106060) rainman72 válasza cidalain (#106058) üzenetére


rainman72
nagyúr

De amikor màr szinte minden szolgàltatónàl van 40-50 HD csatorna,a lényegesebbek akkor mit akarunk még SD-ben nézni,és nem a nagyképűség szól belőlem. :R
Ez a fajta szolgàltatàs ugy néz ki meg ragadt itt az 1080i szintjén,jelzem ez még amúgy 75"-on is jó.
Filmeket meg mindenki úgy oldja meg ahogy akarja.
Jelzem azért az HBO GO 1890ft-ért vagy a az amazon prime 899ft nagyon is jó vàlasztàs,vagy a Netflix megosztva ismerősökkel,és màr túl is sok lesz a megnézhető és igen jó minőségű tartalom.
Amihez màr szinte elég egy 120ezres tv is.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106061) Catman válasza rainman72 (#106060) üzenetére


Catman
aktív tag

Nekem a 55nano903-on teljesen elfogadható az SD adás. Persze rögtön észrevenni a különbséget egy HD adáshoz képest, FHD/UHD-ről nem is beszélve. De bőven a nézhető kategória.

Valaki írta nemrég, hogy VA panellel nem jött be neki az SD adások minősége, aztán lecserélte IPS panelesre, és azzal már elfogadható volt...

(#106062) camrom válasza rainman72 (#106060) üzenetére


camrom
újonc

Hbo van az nem is kérdés hogy jó, csak én már nem vagyok hajlandó fizetni a sok reklámért ezért tvből csak az ingyenesek vannak amit néha nézünk azért. Az UN 74003 49- 50 be gondolkodok csak ez a panel dolog vár még döntésre.

(#106063) rainman72 válasza Catman (#106061) üzenetére


rainman72
nagyúr

Öszntén sztem nem VA vs. IPS panel kérdése az SD adás minősége, inkább a tv kép átlója,meg talán az adott márka mennyite tud rajta javítani.De csodát nem igazán lehet várni egyiktől se,talán a Pana ami jobb ilyen téren, ez ami leszürhető itt a fórumok alapján.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106064) AxBattler válasza Catman (#106061) üzenetére


AxBattler
félisten

A 10 éves, 32"-os Samu butaTVnken is rögtön észreveszem a különbséget SD és HD adás között...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#106065) Semin válasza Catman (#106061) üzenetére


Semin
senior tag

Nekem ez egy reális pont volt a 65" ellen, (mivel sok tv adás megy) de a végső döfést az Alza féle 200k-s 55" adta meg :) (így már +60% lett volna a bekerülési költség.)

[ Szerkesztve ]

(#106066) fecke78


fecke78
senior tag

Maradjunk annyiban nem igazán kellene már 2021 ben sd adást néznünk .
Mondjuk én spec ell is kerülőm kiveszem a kedvencek közűl , és van pár csatorna ami hiába hd kell a francnak (m1, tv2....)

(#106067) sandró60 válasza fecke78 (#106066) üzenetére


sandró60
addikt

Azért gondolj azokra akik nem engedhetik meg,hogy olyan tévét vegyenek.
Gondolok idősebb korosztályra.Veled ellentétben ők (RTL klubbot-ATv )Hanyagolják.
Ha már te is kiírtad :D

(#106068) pjen válasza fecke78 (#106066) üzenetére


pjen
félisten

Van hallás sérült rokonom, az SD adások hangját valamiért jobban halja mint a HD t.Több Tv n kipróbáltuk.DiGI, VODA mindegy.Nem tom mért, de ez van.

(#106069) Catman válasza fecke78 (#106066) üzenetére


Catman
aktív tag

Én is örülnék, ha mind HD lenne, de van néhány, amit nézünk, és csak SD (BBC earth, Spektrum Home a diginél)

(#106070) webb04


webb04
csendes tag

Sziasztok!
A házimozi topikban is próbálkoztam.Ott is adtak segítséget,de nem lett megoldva a problémám.
TV: LG NANO793NE (majd írok róla,nekünk nagyon bejött)
Erősítő: Pioneer VSX 322
IPTV:box

A tv összekötve HDMI-vel a box-szal,és HDMI ARC - erősítő out.Elvileg minden beállítva tv-n (CEC kikapcsolva,HDMI ARC a hang,)erősítőn beállítva.
A jelenség mégis az,hogy a hang ugrál.Hol az erősítőn szól,hol a tv-n.
Állítólag le kell tiltani a CEC-t,de azt nem tudom.Ha kikapcsolom,akkor ahogy a HDMI ARC-re megy a hang,visszakapcsol.Mi lehet a megoldás?Előre is ksözi.

(#106071) sirály69


sirály69
őstag

Eladó lett szeretett 49UH8507 tvm, de sajnos fogalmam sincs, hogy mennyiért lehetne most eladni....? :B
5. éves, hibátlanul működik. Semmi karc vagy hiba a kijelzőn....

Szerver Hosting Debrecenben

(#106072) sea


sea
tag

43"-on tudja valamelyik modell a hdmi 2.1-et?

(#106073) arfer


arfer
aktív tag

Két LG TV-m van két szobában. Egy 60UJ634v és egy 42B5500. Voda a TV szolgáltató, a nagyobbat mediacarddal használom, minden rendben vele. A kisebbiket mediacard nélkül használom, csak a kódolatlan csatornákat hangoltam be pár hónapja. Azóta folyamatosan tűnnek el csatornák, de nem úgy, hogy kiírná, hogy kódolt lett az adott csati, hanem eltűnik, és nem is tudok rálépni. Erre van valakinek ötlete, mi lehet, mit tudok tenni ellene? Köszönöm

(#106074) Gurat


Gurat
csendes tag

Sziasztok!

Van egy un81003 tv és voda box.
Néha box nélkül néznénk úgyhogy a be van állítva a dtv és kábel csatornák is.
A dtv esetében kiírja a csatorna nevét, viszont kábeles esetén S 1,2,3...15......
Ez nem lehet átírni? A régi lg tv (la667) ez simán beállítható de itt nem és a leírásban sem található.
Ez nem átírható?

Köszi

(#106075) arfer válasza Gurat (#106074) üzenetére


arfer
aktív tag

Elvileg ha az adott analóg csatornán állsz, a kézi hangolást választva a Csatornahangolásnál ott adhatsz meg nevet...

(#106076) hchefi


hchefi
csendes tag

Sziasztok,

van egy LG tv-m, ami sajnos a Bluetooth-t nem tudja, viszont a wireless sound sync-et igen (volt már használva LG soundbarral). Na most az történt, hogy ezt a tv-t egy izmosabbra cseréltük, és emiatt ez bekerült egy kisebb szobába, de ugyanúgy fontos lenne, hogy vezeték nélküli hangszóróról szóljon (messze van a fülemtől a TV, "bömböltetni" nem akarom, mert akkor felébrednek rá a szomszéd szobában). Szóval arra gondoltam, hogy vennék egy pici akksis hordozható hangszórót, ami képes a wireless sound sync-el együttműködni. Füles nem jó, mert ketten nézzük a TV-t. Ez az "LG PL2 Xboom Go" vagy az "LG XBOOM PN1", ezek vajon képesek sound sync-elni? Vagy ezek csak sima Bluetooth hangszórók?

Másik megoldás lehetne még egy jack->bluetooth transmitter->bluetooth hangszóró. Ha esetleg ismertek ilyen eszközt, ami megbízható és 15 ezer alatt van, azt se tartsátok magatokban :)

Köszi előre is a segítséget.

(#106077) vargalex válasza arfer (#106073) üzenetére


vargalex
félisten

A Vodafone folyamatosan csökkenti a kódolatlan DVB-C csatornák számát (leginkább a kirobbant botrány óta). Én nem néztem, de a Voda topicban azt írják, hogy már csak a közszolgálati adók, 2 kereskedelmi csatorna és a 16-os helyen lévő Minimax a kódolatlan.

Alex

(#106078) arfer válasza vargalex (#106077) üzenetére


arfer
aktív tag

Sajnos igazad van, újrahangoltam a TV-t, es csak azokat a csatornákat találta, amiket írtál :( . Minimaxot mondjuk már azt sem...

[ Szerkesztve ]

(#106079) PociAti válasza cidalain (#106014) üzenetére


PociAti
senior tag

Csak késve reagálok (átdolgoztam a hetet), én borítottam ki a bilit a befotózott RGBW képpel múlt héten.
Információk a dobozról:
Készülék: 49UN74003LB.AEU
LED LCD TV 49 (UD)
Származási ország: Korea
693611012P482EUWLJP
S/NO: 101MAYY*****
Plusz infók a hátlapról:
49UN74003LB.BEUWLJP
Assembled in Poland
Manufactured: 01/2021,
1AMGL0B8 (545/1292)
(H)MEZ67667708(REV02)

(#106080) rainman72 válasza PociAti (#106079) üzenetére


rainman72
nagyúr

Közbe előkerült egy tàblazat ez is meg magyaràzza a dolgot

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106081) Gurat válasza arfer (#106075) üzenetére


Gurat
csendes tag

Valóban csak nagyon eldugták és nem találtam. Köszi

(#106082) camrom


camrom
újonc

Végül ilyen lett, ez volt a boltban:
50 UN74003LB BEUULJP
Egyenlőre tetszik.

(#106083) Czimby válasza hchefi (#106076) üzenetére


Czimby
addikt

Olyan transmittert keresse ami tudja az aptX-et és hangfalból is ilyet válassz mellé. Különben késhet a hanga képhez képest ami idegesítő fog lenni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#106084) vargalex válasza PociAti (#106079) üzenetére


vargalex
félisten

Téves...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#106085) proper


proper
őstag

Vettem egy LG LH590V tv-t
Van itt olyan okos emberke aki meg tudja nekem mondani melyik magic remote jó hozzá? :R

(#106086) cidalain válasza proper (#106085) üzenetére


cidalain
veterán

elvileg ez: [link]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106087) proper válasza cidalain (#106086) üzenetére


proper
őstag

Az van itthon a nagy tv-hez
De csak mint sima távirányító viszi de mint magic remote nem megy :W

(#106088) Semin válasza proper (#106087) üzenetére


Semin
senior tag

Párosítottad is? Home+Back egyszerre 5mp-ig, majd amikor villog görgővel katt a tv felé

(#106089) cidalain


cidalain
veterán

Netflix app kérdés
Korábban olyan volt, ha elkezdtem lejátszani egy sorozatot, akkor beállítottam a magyar hangot, és folytatólagos lejátszás esetén a következő rész is eszerint a beállítás szerint indult. Most meg mindig visszavált angolra.
Hol kell ezt állítani default magyarra?
(Az a zavaró, ha a gyereknek mesesorozatot indítok, és 5-10 percenként kell rohanni minden rész elején átkattintani magyarra. Holott korábban ezt biztos nem kellett így)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106090) proper válasza Semin (#106088) üzenetére


proper
őstag

Nem akarja a jót
Habár nekem a 650A van
Lehet az lesz a gond

[ Szerkesztve ]

(#106091) OPiiPO válasza cidalain (#106089) üzenetére


OPiiPO
addikt

Netflix topic-ben szerintem jobban tudnak segíteni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#106092) blakey válasza cidalain (#106089) üzenetére


blakey
titán

Belépsz a Netflix webes felületére és beállítod mindegyik felhasználóhoz azt amit szeretnél.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#106093) cidalain válasza proper (#106090) üzenetére


cidalain
veterán

Simán lehet hogy az 5xx-es verzióban nincs Magic Remote előkészítés. Rémlik valami ilyesmi.

OPiiPO
Köszi, benézek oda. Csak ugye ez a TV saját Netflix appja, azért gondoltam, hogy itt kezdem. (Ott meg szerintem majd túl specifikus lesz a a kérdés, azért nem fogják tudni)

blakey
Ok, kipróbálom:
Meglestem. A nyelv magyaron volt. De a "műsorok és filmek nyelvi beállításai" szekcióban nekem nincs magyar... Itt lesz a gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106094) proper válasza cidalain (#106093) üzenetére


proper
őstag

LG webos applikációval megy az egér meg minden
Mint a magic remote-al
Akkor majd ki kell keresni melyik típus lenne a jó
De találomra nem fogom összevásárolgatni magam
Majd olvasgatok hátha valahol lesz infó pontos tipusról

(#106095) cidalain válasza cidalain (#106093) üzenetére


cidalain
veterán

Netflix, asszem megvan [link]

"Ha minden alkalommal, amikor elindítasz egy műsort, be kell állítanod a hangot, játssz le egy tini vagy annál magasabb korhatár-besorolású műsort a kívánt nyelvre állítva. Ez elmenti a beállításokat a további használathoz."

Na, a gyerekek még gyerek besorolású cuccot néznek...
Ellenben a felnőttek meg sokszor olyat, amin eleve nincs magyar nyelv, és azt gondolom olyankor meg angolra állítódik. Szóval gyerekmesék előtt el kellene indítanom valami felnőttet magyarul, akkor lesz default magyar. Mit ne mondjak elég fos ez így...
Persze csinálhatnék külön profilt gyereknek és felnőttnek, de családilag hasznájuk az accountot, és nem akarok ezen bonyolítani, hogy egy háztartás egy profil

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106096) toompa válasza cidalain (#106095) üzenetére


toompa
őstag

Üdv!
Netflix topicban válaszoltam, de akkor máshol lesz a gond.
Nálunk mindenkinek saját profilja van, ez alap. :)
Mindenképp legyen a gyereknek külön profilja.
Állítsd be neki a kórhatárt és kész.
Nálunk 8 éves a kiscsaj, így az ő profilja nincs kódolva. Belép és azt néz amit akar. Nem fog belefutni olyanba ami nem neki való.
A miénk kódolva van.

(#106097) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok,

nézegetem az LG 50NANO79-est, és most egész jó áron van.
Az 55 túl nagy lenne (tapasztalat), és a relatív sötét szobában jól jön a VA panel.
Láttam, hogy itt többen is elégedettek vele.
Akinek van, az megtudja mondnai, hogy nagyjából mennyi fok az a nézési szög ahol még nem kezd el torzulni a szín és a fekete a VA panel miatt?

(#106098) sea


sea
tag

Várható idén a tavalyi modellekre webos 6 frissítés? Mi a trend az LG-nél etéren? Várható Stadia app webos 6-ra idén, azért kérdezem.

(#106099) cidalain válasza toompa (#106096) üzenetére


cidalain
veterán

A kódolt profil, meg a korhatározás még annyira nem játszik, nem kapcsolgatják egyedül a tévét. Még...
Meglesem a lehetőségeket, egyébként tényleg azirányba tartok, hogy kell egy gyerekprofil.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106100) IRO21 válasza sea (#106098) üzenetére


IRO21
aktív tag

[link]
LG azt írja, hogy a WebOS 5 is megkapja a Stadia-t valamikor az év folyamán.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.