Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107801) OldMike válasza Kiskutya (#107800) üzenetére


OldMike
őstag

42LM660S
2012-es modell.

42LM660S

(#107802) rainman72 válasza OldMike (#107801) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mi király tvk voltak ezek akkor, 3D plusban.
De szerettem volna akkor,de csak 2015-ben jött össze egy 42LF652 :U

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107803) mrmft válasza Kiskutya (#107798) üzenetére


mrmft
senior tag

Nem az. Nezd meg az sima modelleket a nanocell mellett!

(#107804) rainman72 válasza mrmft (#107803) üzenetére


rainman72
nagyúr

Van otthon idei IPS nanocell?
Ha igen milyen model?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107805) Kiskutya válasza mrmft (#107803) üzenetére


Kiskutya
veterán

Amit látok rainman72-nél az nem győzött meg. Nyilván egy alap nano de akkor is.

hmm...

(#107806) blakey válasza Kiskutya (#107805) üzenetére


blakey
titán

Élőben láttad, vagy mindezt fotóról állapítottad meg? Nekem volt nanocellás TV-m, felsőkategóriás, nem tartom parasztvakításnak, de korábban is volt hasonló TV csak épp nem adtak neki nevet, ahogy a QLED is volt a megjelenése előtt csal annak sem adtak nevet mindaddig amíg meg nem jelentke az OLED TV-k, a QLED névvel rengeteget "kaszáltak", sok embert megtévesztettek, még hasonlóan is írták így sokaknak fel sem tűnt, hogy 'Q' az az 'O'.
Jó a nano ha jól alkalmazásk, de ez manapság mindenre igaz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107807) rainman72 válasza blakey (#107806) üzenetére


rainman72
nagyúr

Én látom élőben.
Nano IPS vs. IPS.
Nem tesz hozzá semmit,még gyengébb a képminőség.Lehet hogy tavaly vagy régebben meg drágább készüléknél elő jön az előnye de az idei IPS Nano753-nál biztos nem.Egy SK9.. vagy SM9.. sorozatú nanocell biztos jobb azt elhiszem ha nem látom is.De ezekről lemaradtam sajnos.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107808) blakey válasza rainman72 (#107807) üzenetére


blakey
titán

Hozzá tesz, de nem úgy ahogy képzeled. Én használtam 2 évig, tudom milyen a jó nanopcellás. Felesleges ezen pörögni. Természetesen vannak sz@r modellek is, de ez, mint írtam, mindenre igaz. Nekem eszem ágában sem lenne alsó vagy középkategóriás TV-t venni, egyszerűen ott nem jön ki az, aminek ki kéne, a nano is ilyen. Ha még meglenne a nanocellás TV-m akkor tudnám mutatni, hogy milyen a jó. Én tudom, hogy sz@r ami nálad van, de az nem a technológia hibája, ezért nem is írom, hogy nem tesz hozzá vagy sz@r maga a technológia, mert nem az.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107809) OPiiPO válasza blakey (#107808) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, ráadásul nem mobilos képekről kellene ezeket összehasonlítani amit a fórummotor ki tudja hogy tömörít . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107810) rainman72 válasza OPiiPO (#107809) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mint írtam nem fotó az összehas.alap,de befejeztem nem hozom föl többet ezt a témát :D :R
Tovább léptem,debkinzom magam még az oled előtt :U

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107811) gyeniko válasza blakey (#107806) üzenetére


gyeniko
őstag

SUHD-nek hívták előtte, senki nem tudta, hogy ez mit jelent, így nem is volt marketing értéke. A QLED nevet kitaláló marketingeseket nagyon kitüntetném, mert ahogy írod is, iszonyat sokat kaszált a Samu ezzel a névvel.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#107812) OPiiPO válasza rainman72 (#107810) üzenetére


OPiiPO
addikt

ínyenc mazohista vagy hogy Oled felé kacsintgatsz, a topicját jó ha kedvenceled, igazi mélyvíz :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107813) rainman72 válasza OPiiPO (#107812) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem megyek oda itt jól el vagyok még ki nem utálnak :N :D
A vége ugyis oled lesz 1szer csak essen az ára a 77"-nak.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107814) mrmft válasza rainman72 (#107804) üzenetére


mrmft
senior tag

Itthon nincs, nem tervezek mar IPS-t venni. Orulok, hogy elkoptak innen. Ideieket csak boltban lattam, de ott is latszott, egymas mellett volt a ketto, a beallitasok azonosak, azonos forrasrol. Teny, hogy anno amikor bejott ez sokkal latvanyosabb volt, igaz a panel is komolyabb volt akkor alatta. Szoval nem csak bullshit.

(#107815) rainman72 válasza mrmft (#107814) üzenetére


rainman72
nagyúr

Volt egy 42LF652-m meg egy 55UF850v
Mind2 3D amit most is hiányolok,az első
full hd a 2. meg már 4K.
Nem felső kategoria de nem volt hiány érzet.Tényleg kiváncsiságból vettem a Nano753 hogy megnézzem milyen a webOS meg az MR az androidhoz képest.Ha már tvt ajánlok legalább tudjam miről beszélek.
De ennél a tvnél úgy érzed mintha vmit kihagytak vna belőle az ára viszont maradt.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107816) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Ami engem vonz a nano felé az az, hogy azt promózták, hogy ha hátúlról kap fényt (helyiség adottsága) akkor kisebb a visszatükröződés mint egy sima IPS-en. Jobban látható a kép.
Ez így megállja a helyét?

[ Szerkesztve ]

(#107817) Gömbike


Gömbike
senior tag

Szeretném kérdezni Tőletek, hogy milyen Bluetooth fülbedughatós füles vált be?

A feleségem szeretném meglepni vele. Nem szereti az enyémet, ami egy Sony wireless ( házimozi erősítőre kötve használom). Tényleg nehéz, nem mai darab.

A tv viszont egy nano 753, ezt szeretné nézni nem bumszli fülessel.

Nagyon szépen köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalatokat.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#107818) Yeti42


Yeti42
csendes tag

Sziasztok.
Melyik a jobb vétel? Nem látok sok különbséget. Köszi

[link]

(#107819) simonjoe válasza Gömbike (#107817) üzenetére


simonjoe
senior tag

Szia!
[link]
Én ezt használom, több mint egy éve. Sajnos a bluetooth miatt nem egy high end kategória, de a hangja elfogadható. Nem annyira acélos, mint ahogy írják, de tényleg nem rossz. Sokat kipróbáltam vásárlása előtt, ez volt a befutó. A leírásában feltüntetett 6 órás üzemidőt bőven túlszárnyalja. Ára nem kevés, de tükrözi a tartalmat.

Joe

(#107820) Gömbike válasza simonjoe (#107819) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm szépen!

Utána olvasunk. Szimpatikus.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#107821) gyeniko


gyeniko
őstag

Sziasztok,

Karácsony előtt vennék egy TV-t, némileg speciális igényekkel (más igény nincs, a kép minőségre vonatkozóan sem):
- LG
- IPS panel
- Edge LED (fontos, hogy vékony legyen).
- 40-50" között (inkább kisebb)
- Nagyon smart
- 2021-es modell
- Lehetőleg ne legyen fekete.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#107822) mobilizmo válasza Gömbike (#107817) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Feltétlen fülbedugósban gondolkodtok? Szerintem simonjoe által linkelt baromi drága ahhoz képest ahogy ő is írja a bluetooth miatt nem is annyira jó. Mondjuk nem is kell feltétlen mindenkinek high end kategória (speciel az ára miatt sem, az ennek a 4-5 szöröse). Ez nyilván nagyobb, de 20 deka sincs és valószínűleg jobban fog szólni, sok fülbedugósnál. Manapság nagy divat a fülbedugós, de ha a feleséged nem próbálta ki, akkor ne tévessze meg a kicsisége, nem feltétlen kényelmes hosszabb több órás használat esetén.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#107823) simonjoe válasza mobilizmo (#107822) üzenetére


simonjoe
senior tag

Valóban ha nem fülbedugós kell akkor vannak alternatívák, főleg a költség terén. A nejem táblagépét egy LIDL-s kékfogas fülessel hallgatja. Pár ezres volt csupán, és nincs akkora különbség hangzásban mint árban a kettő között. Sőt, én nem is nagyon látom, h töltögetné. Most néztem, h ismét van, pont ma! :C 7eHUF, szerintem árban ebben a kategóriában verhetetlen. Ha meg esetleg nem jön be, még egy fél év múlva is vissza lehet vinni a LIDL-be.

Joe

(#107824) rainman72 válasza Yeti42 (#107818) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mind2 VA szóval ugyanazt kapod kb max akkor lehet más ha nem ugyanaz a beszállító.
Eltérés a csatik számában lesz illetve az anyag használatban esetleg,fém/műanyag.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107825) Gömbike válasza mobilizmo (#107822) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#107826) koxminator


koxminator
senior tag

Sziasztok,

Adott két LG TV, egy 3,5 éves 43UK6470PLC és egy 42LB650V.
Előbbinél két közepes méretű lila folt jelent kb. 3 hete meg a képernyő jobb felső sarkánál és balra mellette, javításra kb. 50 ezret mondtak (150e volt annó). Eléggé gáznak, felháborítónak tartom, hogy 3 éves model ennyit tud (pedig amúgy szeretem a márkát, 30+ éve vannak LG dolgaim (még Goldstar monitorom is volt). Ez gondolom azért nincs rendben.
A másiknál felhős a panel (kb. 5-6 éves model), világosabb jeleneteknél szürke foltok látszódnak az egész képernyő részén, arra pedig kb. 40 ezret mondtak javításnak.

Hát mit mondjak, már most tele a fakkom az egész ünnepi szezonnal. Megéri ezeket megcsináltatni? Mert gondolom arra sincs garancia, hogy 2-3 év múlva megint nem ez lesz velük.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#107827) sandró60 válasza koxminator (#107826) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor szerencséd van,ha csak ennyiért javítják meg.
Volt itt szó róla,hogy mondtak 100 k-is :K

(#107828) Bugarov válasza rainman72 (#107810) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Nem küldöd vissza ezt az LG-t? Az oled előtt kipróbálhatnál még pár TV-t, mindannyiunk okulására :)

(#107829) Kiskutya válasza Bugarov (#107828) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is mondtam neki de szeret szenvedni. :D :D :D

hmm...

(#107830) mastodon válasza koxminator (#107826) üzenetére


mastodon
aktív tag

Nálam egy LF632 szenved pár hete.A háttérvilágítás kiment pár napra, majd visszajött, de egy led sokkal fényesebb. 42 E Ft a javítás. Kézzel elképesztő macera a LED sor csere, és nehéz beszerezni az alkatrészt. Nehéz döntés, hogy javítás vagy új.

(#107831) vargalex válasza mastodon (#107830) üzenetére


vargalex
félisten

Amit linkeltél, az egy direct led típus, de ha jól látom, neked edge ledes (a kollégáé elvileg direct led).
Tesómnak tavaly cseréltek egy LG TV-ben ledet (nem tudom a pontos típust, de ha gondoljátok, megkérdezem). Érden egy TV szerelő csinálta, 24000 Ft-ból megúszta.

Alex

(#107832) mastodon válasza vargalex (#107831) üzenetére


mastodon
aktív tag

Huh, tényleg az LF632V az EDGE LED megvilágítású. Akkor nem értem, miért van egy nagy fehér folt rajta. A 25 E Ft-os ajánlat érdekelne! Akár priviben az elérhetősége a szerelőnek, XIII. kerületi vagyok.

(#107833) vargalex válasza mastodon (#107832) üzenetére


vargalex
félisten

Nos, tesómnak egy 42LA620S-ben cserélték a led csíkokat (ha jól kerestem, elvileg ez direct led-es modell). 25000 Ft volt az anyag+munkadíj, fél év garanciát adott rá emberünk.

Alex

(#107834) sztomi1981


sztomi1981
tag

Sziasztok, média lejátszás ügyben tudtok segíteni?
Eddig soha nem volt baj az LG TVnk (tavalyi 7400-as modell) minden féle videófájlt le tudott játszani, és a videóval most sem volt baj, de a gond az volt hogy a film alatt lévő 2 hangfájl közül csak azt tudta lejátszani amin volt audio kommentár míg a sima dts hd 7.1-es hangsávot fel sem ismerte, tehát nem tudtam váltani sem. Létezik olyan lejátszó a LG shopban mint az MX player vagy VLC amivel ezt megoldhatom? Nemkell plex vagy kodi, csak egy mezei lejátszó kellene igazából. Vagy ha tudtok egyéb megoldást a hangsáv problémára, azt is megköszönöm, gondolom szoftveresen kellene megoldania valahogy.
köszi

(#107835) asdf_ válasza sztomi1981 (#107834) üzenetére


asdf_
veterán

Nem DTS képes a készülék, így értelemszerűen nem játszik le DTS hangot. Vagy rippeled és konvertálod, vagy médiaszerverről játszod le, ami on the fly transzkódolja. A kommentár azért ment, mert valószínűleg sima sztereó hang volt csak.

[ Szerkesztve ]

(#107836) sztomi1981 válasza asdf_ (#107835) üzenetére


sztomi1981
tag

igen köszönöm, ezek szerint nincs olyan lejátszó ami megoldja szoftveresen, mintegy androdidon vagy számítógépen? mint a vlc pl?

(#107837) asdf_ válasza sztomi1981 (#107836) üzenetére


asdf_
veterán

Nem hinném, a tv-ben levő vas arra is kevés, hogy a tv okos része normálisan menjen alatta, nem hogy hangot transzkódoljon.

[ Szerkesztve ]

(#107838) cidalain válasza asdf_ (#107837) üzenetére


cidalain
veterán

Pedig az okos rész normálisan megy. Összehasonlíthatalanul smoothabb egy webos 1.0-ás LB szériás LG-nél. Szóval a vas bőven jó arra, ami a tévében van. Pedig én nyúzom a smartot rendesen (90%-ban azt), streamek, külső winyóról lejátszás, felvevés, youtube, de még ilyen nézzélfilmetonline.hu oldalról is simán megy a fimezés, pedig azok tele vannak reklámmal.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107839) asdf_ válasza cidalain (#107838) üzenetére


asdf_
veterán

Nemtom, hosszan megnyomom a fogaskereket, hogy a részletes settingsbe jussak, 2-3-4 másodperc, mire kirakja. Ez nekem a smooth-tól elképesztően messze van. Az, hogy ha már elindult valami, az akadás nélkül megy, az egy teljesen másik történet. De amíg elindul, na, ott van a gond...

(#107840) vargalex válasza asdf_ (#107839) üzenetére


vargalex
félisten

Én is idén váltottam WebOS-re és a settings-be jutás sebessége (illetve lassúsága) nekem nagyon meglepő volt... 2021-ben nem ezt várnám (igaz, 2020-as modell), ráadásul akkor, amikor a WebOS 5 mindenki szerint nagyon jó és gyors.
Mondjuk a szolgálatói boxok is egyre lassabbak...

Alex

(#107841) rainman72 válasza asdf_ (#107839) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez tényleg igy van a beállitásoknál 6.0
Nálam még ráadásul a Netflix app.-ban a belépés után is döcög.
Az agyon szidott droidon ezek a dolgok pörögnek meg úgy minden.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107842) cidalain válasza asdf_ (#107839) üzenetére


cidalain
veterán

Mert hozzá vagyunk szokva az androidhoz. De ott sem feltétlenül minden smooth ha így vesszük. Pl ha ki van kapcsolva a BT és csatlakoztatni akarok egy fülest, akkor a BT bekapcsolása után ugyanúgy eltelik x sec, mire használható lesz a füles.
Aztán ha Windowson elindítod a Word-öt, akármilyen bika rendszered van, akkor is kell vagy 5 másodperc míg elkezdhetsz gépelni. Ugyanez bármi más proginál. Szerintem a feladat indításakor jelentkező 1-5 másodperc betöltési idő teljesen elfogadható, ha utána nem akad-laggol az adott feladat. És a tapasztalatom szerint utána ilyen nincs.
Másrészt mondjuk egy streaming appnál amúgy is magyarázható azzal, hogy az indításkor az app konnektál a szerverre, ellenőrzi a felhasználói logint, frissíti a központi profilt (pl Netflixnél tipikusan).

Szerintem ez amúgy nem gyenge hardver (soc, ram) probléma, inkább feladatszervezési kérdés, adott esetben szerintem egy kétszer ilyen erős hardvernél is ez idő lenne, max nem 5 sec, hanem 3.4 - aminek a jelentősége semmi, ellenben a kétszer olyan erős hardver +100 USD mondjuk.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#107843) asdf_ válasza cidalain (#107842) üzenetére


asdf_
veterán

Nemtom mid van, a Word nálam 1.5 sec (5 éves gép, nvme ssd). És ebben már benne van felkínált sablonoknál az üres dokumentumra klikkelek is.

egy streaming appnál amúgy is magyarázható azzal, hogy az indításkor az app konnektál a szerverre, ellenőrzi a felhasználói logint, frissíti a központi profilt (pl Netflixnél tipikusan).

Ennek adatigénye 100 kbyte alatti, a ping 20ms, a response time szerveroldalról 2-400ms. A maradék +2-3sec honnan? Tetülassú SOC, onnan.

ellenben a kétszer olyan erős hardver +100 USD mondjuk.

Lófenéket. Csak ahol olyan szinten cseszik a forintot, hogy egy jack alzatot lehagynak, majd pont normális SOC-ra meg elegendő ramra fognak költeni. $100-ból olyan külső dobozt veszel, hogy magad alá vizelsz.

[ Szerkesztve ]

(#107844) goboc78


goboc78
tag

Sziasztok!
Lg tv-t szeretnék venni 43 colos méretben .Filmnézésre szeretném
Kettő modell-t néztem.
LG 43UP78003LB
LG 43NANO753PR
A kettő közül melyik mutat jobb képet ? Kb 10000 a kettő között a különbség
A válaszokat köszönöm!

(#107845) rainman72 válasza goboc78 (#107844) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ha csak 10e a difi akkor inkább a Nano753.Több a hdmi csati és az usb.
Viszont lehet a nano VA panelse lesz az UP78 meg valszeg IPS.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107846) goboc78 válasza rainman72 (#107845) üzenetére


goboc78
tag

Köszönöm a választ! Akkor a Nano-t választom

(#107847) nofi válasza Konyika (#107772) üzenetére


nofi
őstag

Köszi a tippet, megnézem! :R

Xbox GT: nozsolt

(#107848) koti


koti
tag

Szeretném ha kapnék tanácsot vásárlás ügyében. 65"-os készüléket vennék, de IPS-t szeretnék és ne Nano. A betekintés miatt lenne jobb az IPS. Köszönöm.

(#107849) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Az eddig használt bluetooth fülesem hangerejét tudja állítani a tv, ahogy a hangerő gombot nyomogatom a távirányítón. De mivel már rongyosra használtam, vettem egy újat és annak nem állítja a hangját, ez miért lehet, mi ennek az oka?

(#107850) rainman72 válasza koti (#107848) üzenetére


rainman72
nagyúr

65UP77-78-80-81003.
Csatik száma eltérő.
rtings [link]
Ha elég 2hdmi+1usb akkor ez [link] [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.