Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106651) creed33 válasza asdf_ (#106650) üzenetére


creed33
aktív tag

Sokat segítettél hálásan köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#106652) Bela56


Bela56
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a tavalyi NANO793 utódjairól a NANO753-ról és NANO773-ról van e már tapasztalat, vélemény?

(#106653) OPiiPO válasza Bela56 (#106652) üzenetére


OPiiPO
addikt

Még nem olvastam hogy lenne itt a topicban bárkinek is.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#106654) Fenyibaba


Fenyibaba
csendes tag


Üdvözlök mindenkit!

Kiderült a hiba LG LW5590-ZE tv-vel kapcsolatban.
Alaplap hibás!
Tud valaki olyan helyet ahol ehhez való alaplapot be lehetne szerezni?
Érdemes egyáltalán foglalkozni vele,vagy kuka?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#106655) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hali!
HOgy tudom legegyszerűbben házilag lecsekkolni hogy a tévé PWM-es vagy nem?

(#106656) asdf_ válasza bobalazs (#106655) üzenetére


asdf_
veterán

Redőnyzáras fényképezőgéppel sötétben, magas ISO-n mondjuk 1/1000 zársebességgel 1% brightness mellett lefényképezel egy feketén fehér oszlopokat tartalmazó képernyőt svenkelve ha ilyet látsz, akkor pwm-es .
Vagy szimplán csak a kezedet nagyon gyorsan mozgatod a kijelző előtt, ha a kinyújtott mutatóujjad csíkot húz, akkor nem, ha több darab ujjat látsz, akkor igen.

(#106657) bobalazs válasza asdf_ (#106656) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor jól gondolom/látom hogy ez pwm mentes?
1% brightness, 1/1600 iso, sötét szobában készült.
[link]

(#106658) asdf_ válasza bobalazs (#106657) üzenetére


asdf_
veterán

Nem volt teljesen jó a képem ide, mert az egy OLED-es tablet több menetben történő frissítését mutatja. A lényeg az, hogy ha egy csíkod vagy oszlopod van a képernyőn, akkor a fényképen is egyet kell látnod (bemozdulva), nem pedig többet. A tuti kedvéért záridő mehet feljebb is 1/500 vagy 1/250-re. Ha több vonalat látsz a csíkot hűzó helyett, akkor ott a háttérvilágítás kialudt, tehát pwm-es.

[ Szerkesztve ]

(#106659) bobalazs válasza asdf_ (#106658) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hát én ebből semmit nem tudok megállapítani.
Mi van ha ez a 60 hzből adodoan mutat 4 vonalat függőlegesen, mert ennyire lassu a képfrissitése?
Egy vonalat hogyan is láthatnék ebből?
Ez az ufo pwm teszt képe egyébként. ufo test blur trail

(#106660) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Sziasztok,

Vettünk egy NANO793 modellt, az lenne a kérdésem, hogy lehet-e hozzá egyszerre két Bluetooth fejhallgatót csatlakoztatni?
Másik kérdés, hogy digital audio-t mivel lehetne átalakítani 3,5 jackre?

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#106661) Gyarmati_ válasza leslieke (#106660) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

DA converter kell neked pl. egy ilyen.
A bt kérdésre használati utasítás adhat választ.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#106662) asdf_ válasza bobalazs (#106659) üzenetére


asdf_
veterán

Hiába 60Hz, mivel a képtartalom nem változik, így a panel képfrissítése lényegtelen, ugyanazt mutatja végig. Ebből adódóan ha egyetlen csíkod van a képernyőn, akkor egyetlen -elmosódott- vonalat csak akkor láthatsz, ha folyamatos a háttérvilágításod. Ha nem az, akkor ugyanazt a vonalat többször, minit itt fent, és minden egyes vonal közti szünet a háttérvilágítás kialudt állapota, következéskpp ha egy vonalat fotóztál, de az elkészült képen három van, akkor az a háttérvilágítás PWM-es. Majd valamikor hétvégén tudok tolni képet ugyanazzal a géppel, ugyanazon beállításokkal PWM-es meg nem PWM-es kijelzőről.

[ Szerkesztve ]

(#106663) leslieke válasza Gyarmati_ (#106661) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. Ehhez még tápegység és optikai kábel is kell, ha jól látom?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#106664) asdf_ válasza leslieke (#106663) üzenetére


asdf_
veterán

Táp nem kell, TV-ről USB-n eteted. De tudjad erről, hogy nem tudod a hangerejét szabályozni, optikán az eredet, érintetlen jel jön ki, a TV hangerejének változtatása semmi hatással nincs rá. Ha van szolgáltatói set top box, és azon állítasz hangerőt, az meg megy HDMI-vel a TV-be, az viszont működik (de ez csak féllábas megoldás, mert youtube, netflix egyéb appból működő cucc hangerejét megint nem tudod változtatni, mert az a TV-ből jön. Szóval erősítő kell mögé távval, vagy ha neked csak füles kell, akkor meg potis előtét, vagy olyan füles, amin van csavaróka a hangerőhöz.

(#106665) leslieke válasza asdf_ (#106664) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A fülesen lehet hangerőt állítani, akkor ez pipa.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#106666) Gyarmati_ válasza leslieke (#106663) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Jól látod, de ahogy asdf_ írta a tv usb kimenet megfelelő hozzá.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#106667) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
55nano793 külső SSD-t is tudja minden gond nélkül kezelni az usb porton keresztül?

(#106668) Gyarmati_ válasza creed33 (#106667) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nagyon valószínű hogy igen.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#106669) creed33 válasza Gyarmati_ (#106668) üzenetére


creed33
aktív tag

Köszönöm!

(#106670) dknight


dknight
tag

[kép] Sziasztok! Végül vettem egy lg 50nano793ne tv-t, mivel jó tapasztalatokat írtak róla. A kérdésem, hogy a bal oldalt a képen a DSE teszteknél jól látható felhősödéssel lehet valamit kezdeni? Vigyem vissza, vagy nagy valószínűséggel a következővel is lesz hasonló gond? Nem nagyon zavaró, max ha téli mozgó képet (sí, hockey) néz az ember, egyébként tényleg szép képe van, nem is vettem volna észre most a 14 nap alatt, ha nem nézek pár tesztet rajta. Ráadásul kifutó modell és nem lehet már kapni ott, ahol vettem, tehát csak egy 50nano735pa lehetne helyette. A képen sokkal durvábban kijön, mint élőben egyébként, kb. a fele látható.

[ Szerkesztve ]

(#106671) otiscsiga


otiscsiga
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy LG 75UN81003LB -t egy PsPro-hoz. A PS a HDMI2/ARC porton van összekötve a TV-vel. A TV Optikai-n az erősítővel. Bármit állítok a TV-n ill. a PS-en csak PCM jön át az erősítőbe.
A TV hangmenüben Optikai+belső hangszóró van beállítva, a PS-en elsődleges hang HDMI, típus DD vagy DTS.
A beállításokban valaki tudna segíteni? Kicsit egyszerűbbnek gondoltam a dolgot...

(#106672) junior19 válasza dknight (#106670) üzenetére


junior19
senior tag

Ha nem zavaró tartalom közben, akkor én megtartanám. Nincs garancia arra sajnos, hogy kicseréled másik készülékre, s az jobb lesz. Inkább nagyobb az esély, hogy valami jobban zavaró hibát fogsz találni a cserekészüléken.

oziscsiga: pár éve az lg készülékek csak úgy adnak nemcsak pcm jelet, ha csak Optikai van kiválasztva. Ha a belső hangszóró is, akkor az 5.1 ugrott, csak 2.0 lesz a kimenet. Ezért a tévé beállításaiban azt mindenképpen csak optikaira tenném a tesztelés idejére.
DTS adatfolyamot az UN már nem támogat ha jól emlékszem, így az biztosan nem fog működni. Dolbynak elméletileg működnie kellene 5.1-ben is a fent leírt beállítás mellet.

codec project

(#106673) otiscsiga válasza junior19 (#106672) üzenetére


otiscsiga
csendes tag

Szia Junior19!
Tökéletes volt a megoldásod. Csak optikaira beállítva DD-ra váltott az erősítő, ha Optikai+belső hangszóró akkor visszavált PCM-re (szerencsére 2 gombnyomásból megvan a váltás a TV-n).
A Ps-en a kimenet Dolby-nál is DD, meg DTS-nél is DD, szóval a DTS nem jön át a TV-n...
Sok tapasztalatom nincs a házimozis dolgokban (ez az első "komolyabb" összeállításom ez a TV, meg egy Yamaha 6.1-es, Ps4Pro, meg egy HiMediaQ10Pro), de úgy gondoltam a TV-n lesz olyan beállítás, hogy Passtrough, aztán amit kap a bemeneti eszközöktől azt továbbadja az optikai kimenetre, a TV belső hangszóróra lekeveri PCM-be és kész, de ezek szerint tévedtem....mondjuk én éreznék ebben is valami "józan paraszti" logikát...
Köszi még egyszer!

(#106674) uszid94


uszid94
tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne szerintetek mennyit ér egy LG49sm8200pla tv használtan mennyit ér?
válaszokat előre is köszönöm.

(#106675) leslieke válasza Gyarmati_ (#106666) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi a segítséget, megoldva a probléma. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#106676) Csigavair


Csigavair
tag

Sziasztok!

beszereztem egy 65up75003lf-et. Rádugom a hdmi arc-ot tudó soundbart, de egyszerűen nem megy át a hang. A Tv vezérli, mert ki-bekapcsolja a soundbart de hang az nuku.

(#106677) Sys85 válasza Csigavair (#106676) üzenetére


Sys85
veterán

Kérdések!
-Tv-n a hangkimenet HDMI ARC-n van?
-TV-n a hangbeállításokban a kimeneti formátumokat próbáltad változtatni?
-Soundbar-on a TV van kiválasztva mint bemenet?
Ezeket átnézném.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#106678) Csigavair válasza Sys85 (#106677) üzenetére


Csigavair
tag

Igen, ez mind megtörtént.

(#106679) Sys85 válasza Csigavair (#106678) üzenetére


Sys85
veterán

Esetleg soundbar és/vagy tv factory reset?
Ha úgysem megy akkor valami hiba van valamelyik készülékben nagy eséllyel.
Esetleg egy másik hdmi kábelt azért megpróbálnék mindenféle reset előtt.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#106680) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Puszta kíváncsiság, lassan aktuális TV vásárlás, kíváncsi vagyok a véleményekre 65"-ban ki mit venne max. 300ig?
jelölt 1: LG 65UP80003LA
jelölt 2: LG 65NANO753PA
LG 65NANO913PA már 400eFt fölött van, az egyenlőre fölötte van az ingerküszöbömnek, ahhoz nagyon erősen meg kell győzködnöm magam :D

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#106681) Csigavair válasza Sys85 (#106679) üzenetére


Csigavair
tag

Optikain kimegy szépen a hang. Hdmi-vel nem kóser valami. Igaz a soundbar samsung, de már vagy 3 tv-n ez hibátlanul működött, úgyhogy nem értem.

(#106682) vargalex válasza Csigavair (#106681) üzenetére


vargalex
félisten

Nem lehet, hogy olyan hang kódolás megy, amit a soundbar nem tud?

Alex

(#106683) Csigavair válasza vargalex (#106682) üzenetére


Csigavair
tag

Ezt még nem néztem, de rálesek. Köszi a tippet! :R

(#106684) Jumpalaja12


Jumpalaja12
tag

Most a csat listát egy 2021-es tv-ben hogyan lehet lementeni egy pc-re és szerkeszteni? A régi tv-knél Chanshort-al szerkesztetem, és a szervíz menübe feltöltve aktiváltam.. Most hogy megy az újaknál?

(#106685) herdsman12 válasza Jumpalaja12 (#106684) üzenetére


herdsman12
őstag

Nem kell szerviz menü, a Csatornáknál van a másolás. Chanshort leírást nézd át, hogy webOS 5 vagy 6-ot kezeli már?

(#106686) Csigavair válasza vargalex (#106682) üzenetére


Csigavair
tag

Megoldódott! A soundbart kellet hard resetelni… ilyennel sem találkoztam még. Köszönöm a segítséget!

(#106687) mobilizmo


mobilizmo
Topikgazda

Igen régi tv (LG5500, több, mint 12 éves) javíttatására ismer-e valaki Pesten elérhető szakit? LG és az általuk ajánlott Cobra Szervíz is elzavart, mondván hogy nincs alkatrész. Viszont elég valószínű, hogy táphibás a készülék és elképzelhető, hogy filléres kondenzátor, vagy tekercs cseréjével orvosolható lenne a hiba.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#106688) pjen válasza mobilizmo (#106687) üzenetére


pjen
félisten

1173 Füstifecske 47.HiFi és video szervíz.Nekem megjavított egy öreg oriont is.

(#106689) mobilizmo válasza pjen (#106688) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Köszi, megkeresem őket.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#106690) Kicsillag


Kicsillag
friss újonc

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni!
Van egy LG 55LB650V-ZN típusú tv. Viszont előjött az a hibaüzenet mind YouTube,mind netflix használata során,hogy újraindul a tv,hogy memória szabaduljon fel. Mi ennek az oka,illetve tudnátok valamilyen tanácsot adni hogy mit tegyek? Engedélyezve van az automatikus frissítés a tv-n,azaz elvileg frissíti magát….

(#106691) pjen válasza Kicsillag (#106690) üzenetére


pjen
félisten

Nekem azt mondta a szerelő, hogy gyári visszaállítás a megoldás.

(#106692) Kicsillag


Kicsillag
friss újonc

Azt hogy kell visszaállítani? “Visszaállítás az alapbeállításra” találtam, de az nem segített…

(#106693) mobilizmo válasza Kicsillag (#106690) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Hát arra már nem hiszem, hogy jön frissítés. Az LB 2014-es sorozat. Egyébként kevés a memória (nekem 671V van), nekem is eljátszotta néha, ha egymás után több appot indítottam.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#106694) Klara_


Klara_
őstag

A displayspec szerint a 43nano753pa.beusljp VA paneles. Ezt meg tudja valaki erositeni? Amit a 756-rol irtak azt keleti forumokon megerositettek (VA paneles).

(#106695) rainman72 válasza Klara_ (#106694) üzenetére


rainman72
nagyúr

Eddig minden 43" Lg Ips volt,érdekes lenne :F :F [Itt is az,ja meg MVA :Y ]
Van itt vki aki ebből meg tudja állapitani "beusljp" ha jól rémlik.A mi rémlik hogy az eu-eu a jp meg Poland.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106696) Klara_ válasza rainman72 (#106695) üzenetére


Klara_
őstag

Elvileg ha beusljp ez alapjan az S betu - Sharp Corporation (MVA). A helyi uzletben nincs kiallitva, igy megnezni nem tudom. Irok par levelet az ugyfelszolgalatoknak, hatha valaki tudja.
756-ot csak tolunk keletre lattam, en itthon fogok vasarolni, itt csak 753 van az LG magyar honlapja szerint.

[ Szerkesztve ]

(#106697) Klara_ válasza Klara_ (#106696) üzenetére


Klara_
őstag

A magyar ugyfelszolgalat szerint, csak az 50", 60", 70" VA panel.

(#106698) rainman72 válasza Klara_ (#106697) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez eddig is igy volt :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106699) frici69


frici69
tag

32LM6380PLC tulajoktól kérdezném mennyi a két tartó láb közötti távolság? Sajnos erről nem találok infót. Euronicsban sajnos nincs belőle így nem tudtam megnézni. Más bolt (MM, ED ...) nincs a közelünkben.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#106700) Ubulhun


Ubulhun
tag

Sziasztok!
Valakinek van esetleg egy 65NANO793NE-hez alkalmazható beállítása..?
Örülnék, és megköszönném, ha volna.

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.