Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107551) pecccccccca válasza cellpeti (#107550) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Mindegyikben.

Humorban nincs helye tréfának!

(#107552) Kaba válasza pecccccccca (#107551) üzenetére


Kaba
veterán

Nem mindegyiken.2018-as modellektől kezdődően és nem minden kivitelben.

(#107553) pecccccccca válasza Kaba (#107552) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Igazad van természetesen nem évekkel ezelőtti tévékre gondoltam. De gondolom a kérdező sem. Meg persze nem is a 32”-os HD kivitelekre.
Túl egyszerű volt a válaszom az igaz. De, ha ma valaki egy új LG 4k tévét vesz akkor az apple tv-nek benne kell lennie.

Humorban nincs helye tréfának!

(#107554) cellpeti válasza pecccccccca (#107551) üzenetére


cellpeti
veterán

42 LF652V?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#107555) Kaba válasza cellpeti (#107554) üzenetére


Kaba
veterán

2015-ös tv ,ezen nem lesz Apple tv app.
Az Apple tv+ app az elérhető néhány 2016 és 2017-es tévén is régiótól függően.

[ Szerkesztve ]

(#107556) asdf_


asdf_
veterán

Apple tv egyikben sincs, mert az egy 70-80e forintos kis fekete doboz, amit külön vásárol és csatlakoztat az ember a TV-hez. Airplay lesz az szerintem, ami iránt a kutakodás megy.

(#107557) cellpeti válasza asdf_ (#107556) üzenetére


cellpeti
veterán

igen, lehet, hogy az. Köszi.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#107558) herdsman12 válasza asdf_ (#107556) üzenetére


herdsman12
őstag

Szoftveres AppleTV van az újabb TV-kben. [kép]

(#107559) blakey


blakey
titán

Szerencsétlen egybeesések, de van Apple TV eszköz és van Apple TV "stream" szolgáltatás, a kettő nem ugyanaz, az első ugye egy lejátszó (ahol természetesen elérhet az Apple TV stream is), a második megy egy szolgáltatás, aminek segítségével elérhetőek pl. az Apple TV+ tartalmak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107560) asdf_ válasza herdsman12 (#107558) üzenetére


asdf_
veterán

Azt apple tv alkalmazásnak hívják. Amivel streamingelni lehet. Az meg egy harmadik dolog, és akkor mégsem az airplay-t kérdezi a kérdező (és nem az ő hibája, mert tényleg idiótaság, hogy egy néven fut egy fizikai termék és egy szolgáltatás :( ).

(#107561) herdsman12 válasza asdf_ (#107560) üzenetére


herdsman12
őstag

Nekem egyértelmű volt, hogy alkalmazást keres.
2020-as NANO9xx-en "alapból van Apple TV".

(#107562) Duree válasza asdf_ (#107548) üzenetére


Duree
veterán

Megcsináltam, de semmi sem változott.

duree54

(#107563) asdf_ válasza Duree (#107562) üzenetére


asdf_
veterán

Esetleg a feliratfile kódolása lehet még rossz (ansi helyett utf8 pl.) Notepad++-szal nyisd meg az eredeti file-t, majd nézd meg/állítsd át a formátumát és mentsd el úgy másként.

(#107564) rainman72 válasza simonjoe (#107544) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ok köszi :R
Megerősítés,fakul-e oldalirányban?
Kopogtatàs? [link]
Esetleg irnál pár mondatot milyen a tv,képminőség,bevilágitás,stb..

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107565) Weflyhigh


Weflyhigh
újonc

Sziasztok!
Olyan problémával küzdök hogy ha rakotom a laptopot a TVre akkor filmezés közben olyan mint amikor játékoknál leesik az FPS, belassul-berángat a kép.
Próbáltam különböző hdmi kabelekkel, portokat is végig próbáltam.
Mi lehet a baja?
TV: LG 55UM7000PLC
Köszönöm.

(#107566) OPiiPO válasza OPiiPO (#107526) üzenetére


OPiiPO
addikt

Erre valaki esetleg légyszi? :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107567) rainman72 válasza OPiiPO (#107526) üzenetére


rainman72
nagyúr

Én megvárnám a novembert,egy jó akcio a 70s VA-ra,mondjuk 250e alatt.
A Nano90-nél kisebb az esély a nagyobb áresésre sztem :F
Tavaly is volt a 70UN74 BF-kor 209e-ért.
Vmi hasonlo hátha beesik idén is.
Az a nanocell 400-ért drága,ha nincs next konzol,akkor inkább 70UP81 vagy a szintén VA 75Nano753 inkább.Habár itt is az 5" százezer felárat jelent,nem biztos... :F :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107568) OPiiPO válasza rainman72 (#107567) üzenetére


OPiiPO
addikt

Jogos, megvárom a BF-et, hátha lesz bőven 300eft alatti ajánlat :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107569) Duree válasza asdf_ (#107563) üzenetére


Duree
veterán

Köszönöm a tippet de jó a kódolása, lehetséges , hogy a WebOS rendszer nem játsza le a hálózatról a feliratot? ( Raspberry PI4 erről megy a lejátszás hálózaton keresztűl)

duree54

(#107570) asdf_ válasza Duree (#107569) üzenetére


asdf_
veterán

Passz, másold ki pendrive-ra.

(#107571) simonjoe válasza rainman72 (#107564) üzenetére


simonjoe
senior tag

...Q..va nagy a 75"-os. :D Ez az első meglátásom. Kezdtem 55-el, majd lett egy 65-ös (igaz az SONY volt) és most ez. Kopogtatásnál csak a kopogás helyén, (értsd pl. az ujjam hegye alatt, de már körülötte semmi) van kivilágosodás, és éppen egy pillanatra. Határozottan szebb a képe mint a SONY-é volt, bár az IPS paneles. A fekete már hasonlít a feketére és nem szürke. A fehérben nincs kék, pink. Jó a kontraszt. Azt viszont érzem, h tényleg melegít rendesen. Nem kell rátennem a kezem, érzem a közelében, h hősugárzót is építettek bele. Hardveresen is jobb az elődnél. 4K-s tartalmaknál a SONY sokszor akadozott, itt ez nem tapasztalható. Reszponzívabb is, azonnal vált csatornát, alkalmazást, a menü egy kicsit döcögős, de tűrhető. Jól kezeli a perifériákat, (Telekom beltéri, Minig TV, bluetooth füles, hangprojektor)

Joe

(#107572) rainman72 válasza simonjoe (#107571) üzenetére


rainman72
nagyúr

Köszi :R
A 75"-al tisztában vok,az van nekem is.
De ez a kopogtatásos teszted nem volt meggyőző :F :F
Nekem van itthon VA az erősen fehéredik a szélrósza minden irányába ha csak finoman megpöckölöm akkor is.
Na mind1 :R

Ez inkább tünik IPS-nek:
Kopogtatásnál csak a kopogás helyén, (értsd pl. az ujjam hegye alatt, de már körülötte semmi) van kivilágosodás, és éppen egy pillanatra

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107573) pecccccccca válasza simonjoe (#107571) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szia... Szeirntem IPS paneles Nanocell-t kaptál...
Nem csak egy pici pontban kéne fehérednie...
50"-os Nanocell-t itthon megkoppantom és szinte az egész kijelző fehéren felvillan! Ergo VA paneles.

Humorban nincs helye tréfának!

(#107574) simonjoe válasza pecccccccca (#107573) üzenetére


simonjoe
senior tag

Urak!!

Én azt mondom amit az üzletben mondtak, és amit tapasztalok. :P Nem nagyon merem ütögetni erősebben. Megpróbálom felvenni.

Joe

(#107575) vargalex válasza simonjoe (#107574) üzenetére


vargalex
félisten

Egyáltalán nem kell erősen ütögetni...

Alex

(#107576) simonjoe válasza vargalex (#107575) üzenetére


simonjoe
senior tag

....már keresem a gumikalapácsot! :DD
Most akkor át lettem b@...va? :W Tulajdonképpen melyik a jobb panel, az IPS vs VA? :F

Joe

(#107577) vargalex válasza simonjoe (#107576) üzenetére


vargalex
félisten

Mind a kettőnek van előnye és hátránya is. Illetve ugye IPS esetén még érdemes lehet megnézni, hogy RGB, vagy RGBW paneles-e.

Alex

(#107578) pecccccccca válasza simonjoe (#107576) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Nézési szokástól és környezettől függ...
Nappali tévézéshez és filmezéshez IPS, estihez VA.

Amúgy a dobozának az oldalán a típusjelölés alatt vannak még kódok... Ha olyan szerepel rajta, hogy 75NANO753PA.BEUSLJP akkor 99,9999%, hogy VA paneles, ha nem ez szerepel rajta akkor IPS.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#107579) rainman72 válasza simonjoe (#107576) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem lényeges h melyik.
[Itt] VA szerepel.
Ha te meg vagy elégedve akkor meg ugyan mind1 :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107580) simonjoe válasza rainman72 (#107579) üzenetére


simonjoe
senior tag

NA!!! hát ez van nekem is!! :) Ezek szerint VA.
#107578pecccccccca:
doboz már kiiktatva.

Joe

(#107581) rainman72 válasza simonjoe (#107580) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ez az hogy nem biztos :D :D
A tvn a tipuscimkén nézd meg akkor amit az előbb kértek BEUSLJP
Dobozt kár volt kukázni még sztem :F

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107582) simonjoe


simonjoe
senior tag

Joe

(#107583) rainman72 válasza simonjoe (#107582) üzenetére


rainman72
nagyúr

[Va panel]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107584) Nimda válasza rainman72 (#107583) üzenetére


Nimda
addikt

Próbaképpen megnéztem én is, a nemrég vett saját kis 32" tévémen (6370PLA) és nekem is így viselkedik. Most már értem miért rosszabb a betekintési szöge, mint a régebbi típusnak. Az IPS volt és tök jól láttam minden szögből. Megszokható, de ez inkább visszalépés, igaz szemből nézve szebb a képe, de azért nem sokkal.

(#107585) simonjoe válasza Nimda (#107584) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én ezt kopogtathatom, ütögethetem, de semmi. Hullámzik az egész eleje annyira püföltem. :D
Véget is vetek a találgatásnak, írtam az LG-nek. Majd Ők megírják a tutit. :C

Joe

(#107586) junior19 válasza simonjoe (#107585) üzenetére


junior19
senior tag

Azért fura kicsit számomra, hogy így szeretnétek kideríteni, hogy ips vagy va panel van az adott tévében.
Egy 75"-os va paneles tévé már eléggé torzítva adja vissza a színeket kis szögeltéréssel is, míg ha ips paneles akkor nagyobb szögből nézve oldalról sem torzulnak a színek látványosan.
De ami a legbiztosabb módszer, ha van a készülékben local dimming funkció, azt kikapcsolni, s ismert sötét jelenetet megnézni teljesen sötét környezetben. Ips panelen szürke lesz a kép, va panel esetén esetén a feketéhez közelítő megjelenítés lesz, jobb árnyékrészletekkel, mint egy ips paneles tévé esetén.
Korában írtad, hogy a Sonyhoz képest hasonlít a feketére a fekete, nem szürke. Ez alapján én va panelre tippelnék, feltéve ha a local dimmong ki van kapcsolva, ha van benne.
Egyébként a fehérben biztosan van kék, ha nem a meleg2 színhőmérsékletet használod, legfeljebb kisebb mértékben, mint a Sony használatánál volt.

codec project

(#107587) simonjoe válasza junior19 (#107586) üzenetére


simonjoe
senior tag

Senkit sem szeretnék megsérteni, de számomra ez fing hegyezés. Valaki felvetette a kérdést, most meg jól körbe ugráljuk. A végén már azért írtam a gyártó képviseletének, h autentikus forrásból tudjuk meg. Különben az sem érdekel ha gyúródeszka van mögötte. Nem azt mondom, h csont nélküli a kép, de 400eHUF-ért nem is várok többet. Milliókat meg sosem fizetnék erre a kategóriára, gondolom annyival nem jobb egy QNED. Vagy igen? :D

Joe

(#107588) rainman72 válasza simonjoe (#107587) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem pont az :D
De nekem lényeges volt h melyik panel,mert a meglévő ips után nem akarok még1szer ezzel a panellel szerelt tvt hanem va-t.
Köszi a segitség :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107589) rainman72 válasza junior19 (#107586) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem kell azt olyan látványosan ütögetni mint a yt videokban,egyszer finoman megpöckölöd,és látszik,de gondolom ezt te is tudod.
Ennyit meg ki bír a tv,és biztosabb az eredmény.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#107590) vargalex válasza simonjoe (#107587) üzenetére


vargalex
félisten

Sokak számára fontos kérdés ez, különösen így, hogy már azonos méret esetén is változhat ez. A gyártó képviselete pedig még annak is IPS-t írna, akinek nem az van benne. Hiszen az alap definíció szerint LG=IPS.

Alex

(#107591) junior19 válasza rainman72 (#107589) üzenetére


junior19
senior tag

Én értem, hogy miért vagy kíváncsi rá, nálam is annak idején a Va panel szempont volt, így az 55"-os ki is esett, ezért vettem 50"-t. De sajnos mára az a tapasztalat, hogy nincs az LG-nél sem már az mint pár éve, hogy tudtuk mely méretek milyen panellel vannak szerelve. Ha jól emlékszem itt is volt linkelve 55"-os va panellel, én is találkoztam olyan 55Nano8xx -as készülékkel, amit itt nem igazán ajánlottak egyesek, hogy nem lehetett belekötni. Semmi bevilágítás, a local dimming jól működött, ígaz nem magyar piacra szánt termék volt. S találkoztam én is olyannal, hogy a képminősége miatt az ellenségemnek sem kívánnám.
Ezért igazából akinek kicsit nagyobbak az elvárásai, annak csak a netes rendelés marad, s ha nem azt kapja, akkor eláll a vásárlástól. Tudom ekkora készüléknél ez macera, de sajnos olyan szórás lett a készülékeknél, hogyha boltban vásárolsz, s nem azt kapod amire számítottál, a bolt vissza sem köteles venni, csak hiba esetén.
A netes oldalak termékjellemzői meg azért csalókák, mert annak idején az 50"-ra is azt írta az Rtings, hogy ips paneles, mert Amerikában az volt. Most hiába írja egy lengyel oldal, hogy az 55" va paneles, lehet oda olyat szállítanak, ide meg az ips panelest.
Én csak azért hívtam fel a figyelmet a kopogtatás helyett a sötét részletek megnézésére, mert azért ott nagyon látható különbség van egy ips és egy va panel között.

codec project

(#107592) pecccccccca válasza simonjoe (#107582) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Na akkor ezek szerint IPS.
Amit fentebb kiemeltem BEUSLJP a VA panel neked pedig BEUFLJP.

Illetve persze, hogy nem fingreszelés ez az infó egy tévé topikban, hisz megvan minden kijelzőnek az előnye és hátránya is... És egyénenként változik, hogy kinek mi a fontos és úgy szeretnének tévét vásárolni, hogy biztosak legyenek a vásárolt termék milyenségében. :K

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#107593) vargalex válasza pecccccccca (#107592) üzenetére


vargalex
félisten

Egy gond van: ezek alapján a webshopos rendeléseket el lehet felejteni, vagy sok lesz a visszaküldött termék...

Alex

(#107594) pecccccccca válasza vargalex (#107593) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Há’ mindenkinek lelke rajta, ha egy ilyen terméket webshopból rendel meg. Tévét, telefont, drága dolgokat soha. Legalábbis én soha.

Humorban nincs helye tréfának!

(#107595) Gömbike


Gömbike
senior tag

Sziasztok!

Egy 55uj6307-et szándékozok lecserélni 75nano753pa készülékre. Ismeritek ezt a készüléket ?

Köszönöm a választ.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#107596) vargalex válasza pecccccccca (#107594) üzenetére


vargalex
félisten

Pedig szerintem nagyon általános szokás, hogy esetleg megnézi személyesen valahol a vásárló (ez a lépés sok esetben ki is marad, mert ajánlások alapján történik a választás), majd megrendeli egy (akár jóval) olcsóbb helyen. Na, ez ami most felejtős. Pl. én, amikor vettem a 49UN74003LB-t (majd váltottam 50UN81003LB-re) mindkettőt a Media Markt-ban volt alkalmam megnézni, de eMag-ról rendeltem kb. 20000 Ft-al olcsóbban...

Alex

(#107597) pecccccccca válasza vargalex (#107596) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Persze ez tiszta. Sokan csinálják ezt. Mindenki ahol tud ott spórol. Ebben semmi kivetni való.
Én úgy gondolom, ha az ember biztosra akar menni ilyen szempontból, hogy BEUSLJP vagy BEUFLJP, akkor boltból vásárol és nem webshopból. Ha mindegy, mert egyfajta gyártás van egy termékből vagy rohadtul nem érdekli a dolog, hogy IPS vagy VA akkor lehet venni a webshopból. Mondjuk nálam szinte az összes nagyáruház kizárva. Mármint ezek a mutyis, szürkeimportos, “gerinctelen” eMag, Alza, Edigital meg a társai.
Szóval én pl inkább kifizetek 20k-val többet egy Media Marktnak vagy Euronics-nak mint, hogy még egyszer egy forintot is otthagyjak pl ez eMag-nál.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#107598) blakey válasza pecccccccca (#107597) üzenetére


blakey
titán

Mármint ezek a mutyis, szürkeimportos, “gerinctelen” eMag, Alza, Edigital meg a társai. - ha gyári garanciát adnak akkor semmi probléma nincs velük. A fehérimportos cégekkel néha mehetsz a falnak ha ügyet szeretnél intézni és erősen ellenállnak. Nem fekete és fehér a világ ahogy korábban volt. eMag is változott, pozitív irányba, amióta az ED-vel együtt vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#107599) skyrush7 válasza csixy (#107313) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Szia!
Nem tudom kaptál-e választ, de megosztom veled a saját tapasztalatom, szerintem az megválaszolja a kérdésed.
3 hónapos 55UN7100-on egy fekete csík jelent meg és tűnt el a kijelző közepén vízszintesen, hasonló módon mint a te problémád.
Garanciába javították, TFT csere volt. A szerelő még meg is jegyezte mikor visszahozta, hogy nem érti miért csak a kijelzőt cserélik ilyenkor, mert annyiba kerül mint maga TV majdnem.

(#107600) rainman72 válasza Gömbike (#107595) üzenetére


rainman72
nagyúr

Olvass vissza légyszi :C :C

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.