Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106251) Catman válasza OPiiPO (#106248) üzenetére


Catman
aktív tag

Amikor előfizettem netflixre, lemondtam a TV-t, de aztán megint előfizettem rá, mert nekem hiányoznak a netflixről a természetfilmek és főzős műsorok. :) Meg túl sokszor volt olyan, hogy bekapcsoltam a netflixet, pörgettem, pörgettem, hogy mit nézzek, aztán inkább kikapcsoltam... Néha egy-egy filmet megnézünk rajta, meg a gyerekek nézik, de nekem annyira nem jött be...

(#106252) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

LG 9UJ635V tv-n nemrég frissült a szoftver magától, azóta bekapcsolás után felugrik magától az alul lévő főmenüsor majd pár másodperc múlva eltűnik.

Korábban ezt nem csinálta


Más is tapasztalta ezt ennél vagy hasonló LG készüléknél?

Hogy lehet ezt kikapcsolni?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#106253) asdf_ válasza Breki (#106252) üzenetére


asdf_
veterán

(#106254) lewisfm válasza asdf_ (#106253) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Igen, sokszor volt már téma ez a felugrik, de nekem pl. nano8 TV-m van. Ki vannak kapcsolva az idevágó opciók, s teljesen random módon a TV bekapcsolásakkor hol megjelennek a felugró menük alul, hol nem.

Nem lehet kötni semmihez sem...

Ezt leszámítva a TV tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#106255) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

A milyen TV-t vegyek topicból irányítottak át, hátha tudtok segíteni.
Ma érkezett meg egy LG 43UN73003LC televízió, de sajnos van valami gond vele.
Már az elejétől fogva random módon lefagy, újraindul. Első alkalommal a készüléken lévő gombbal kapcsoltam be, bejött az LG logó, aztán nem reagált semmire, hiába nyomkodtam a távirányítót. Ki se lehetett kapcsolni, a készüléken lévő gombbal sem. Végül áramtalanítva lett.
Utána a távirányítóval történt a bekapcsolás és felállt a rendszer. Sokat keresgéltem a menüben mire bejött az adás a MindigTV dekóderrel, de addig is állandóan lefagyott, újraindult.
Mikor már néztük az adást, akkor is volt random fagyás, újraindulás, többször is.
Pár óra után viszont, az egyik ilyen után már nem állt fel a rendszer, már csak a logó jön be egy darabig és áramtalanítás nélkül állandóan újraindul... :(

Mi lehet a gond, hibás példányt sikerült kifogni? Mit javasoltok ilyenkor? Lehet kérni rögtön a cserét? Vagy elállni a vásárlástól és rendelni egy másikat? :F

Szerintem lehet, hogy ezzel a problémával már visszaküldték egyszer, mert kibontás után vettük észre, hogy kicsit maszatos a hátulja...

Előre is köszönöm, ha van javaslatotok!

(#106256) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Küld vissza, minek nyúzod azt, egyértelmű hogy hibás darab.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#106257) Kuter válasza Breki (#106252) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia. Általános beállítások- Kezdőlap beállítások- Automatikus indítás ki. És láss csodát nem fog felugrani az alsó menü sor soha.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#106258) sopruk válasza Gyarmati_ (#106256) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen a gyors választ, jövő héten küldjük is vissza, és megrendeljük egy másik webáruházból. Reméljük azzal több szerencsénk lesz...

(#106259) Gyarmati_ válasza sopruk (#106258) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Biztosan, ilyen sajnos előfordul.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#106260) szimszonos


szimszonos
őstag

Magic Remote irányítón a Prime Video és a Movies gombokat át lehet programozni Hbo Go meg Youtube csatornákra?Vagy azok fixek?

(#106262) cidalain válasza asdf_ (#106261) üzenetére


cidalain
veterán

(én nem álltam neki, az 1-9 gyorsgombok közül választottam ezeknem az appoknak számot)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106263) szimszonos válasza asdf_ (#106261) üzenetére


szimszonos
őstag

Köszi.Abban tudnál segíteni hogy laptopon lévő filmjeimet hogy lehetne elérni LG Nano tv-én?Ha telefonon van film,kép azt hogy a legegyszerűbb a tévén megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#106264) Sys85 válasza szimszonos (#106263) üzenetére


Sys85
veterán

Én a Serviio-t használom erre.
Ez a pc-re kell,betallózod neki a mappát/mappákat amikben a filmek vannak és a tv saját médialejátszója a látni fogja a Serviio szervert és a laptopon lévő össze médiatartamat (videó,fotó,zene).
Elég a főkönyvtárat betallózni (mondjuk “Torrentek” mappa :DDD ) és onnantól mindent lát benne.Amint egy újbb film kerül a mappába,a Serviio frissíti magát automatikusan,így egyszer kell csak beállítani ezt.
Fontos,hogy egy Wifi,vagy kábeles hálózaton legyenek az eszközök.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#106265) csacsi77 válasza szimszonos (#106263) üzenetére


csacsi77
senior tag

Az első részére én is a Serviiot használom. Tökéletes a tévé lejátszójával.
A második kérdésre a válasz engem is érdekelne. Mert a telefonról tudom tükrözni, de eléggé szaggat és nem túl jó a minősége. És a telefont sem zárhatom le, azon is kell mennie a megosztott tartalomnak. Van erre jobb megoldás?

Öreg fater megoldja!!!!

(#106266) pjen válasza szimszonos (#106263) üzenetére


pjen
félisten

Árúházban van sok képernyő tükröző progi.

(#106267) AthlonXP válasza csacsi77 (#106265) üzenetére


AthlonXP
őstag

Szia. Nekem a telómon van gyárilag ez a "Smart View" opció, amit bekapcsolva, gond nélkül lehet tükrözni a tartalmat tv-re. A múltkor pl. játszottam így a telefonon és akadás mentes volt a kép a tv-n is. De használtam ezt Youtube videók vagy képek átvitelére is, az is megy rendesen, ha közben a telefon a kijelző kikapcsol, akkor is.

(#106268) csacsi77 válasza AthlonXP (#106267) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én is ezt használom (Samsung S10), de akad és ha kikapcsol a telefon kijelzője, akkor a tévén is eltűnik a kép. Jó, mondjuk nem vagyok egy Android guru, szóval simán lehet, hogy velem van a baj.
De az előző TCL tévén pl. az RTLMost képét simán ki tudtam rakni a tévére úgy, hogy kikapcsolhattam a telefon képét és akkor is ment tovább a videó.

Öreg fater megoldja!!!!

(#106269) fede94


fede94
tag

LG Un8103 hoz nem kaptam a tv hez magyar nyelvü leírást. Ez normális? Valahonnan letölthető?
Pl nem jövök rá, hogy ha miért ugrik vissza mindig az alapbeállításra, miután személyre szabtama képet/hangot. Pár másodperc és újra a gyárira visszaugrik.
És jó lenne a gombok nélküli remote controllt is kikapcsolni.
Köszönöm előre is

(#106270) Joker88


Joker88
őstag

Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy van egy
LG 42lb5500 típusú régebbi LED TV-m. Ehhez keresnék fali tartót, mert felkerülne a a szekrényről a falra. Melyik az ajánlott tartozék ilyen téren? Jó lenne ha valamennyit lehetne forgatni de nem kritérium,viszont hogy lefelé lehessen dönteni az fontosabb lenne ( bár nemtudom hogy alapból tudják -e ezt a funkciót ezek a konzolok.. :U )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#106271) rainman72 válasza Joker88 (#106270) üzenetére


rainman72
nagyúr

Egy ilyen is jó,dönhető [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106272) fede94 válasza fede94 (#106269) üzenetére


fede94
tag

már csak az a gond, hogy a beállítások egyszer csak visszaugranak a gyárira. Leírásban néztem, nem ír arról, hogy valahol le kellene okézni a beállított értékeket, ezért nem értem, miért nem marad úgy.

(#106273) Catman válasza fede94 (#106272) üzenetére


Catman
aktív tag

Nem lehet, hogy bolti demó üzemmódban van?

(#106274) fede94 válasza Catman (#106273) üzenetére


fede94
tag

hát, nem tudom..az hol kapcsolható ki?

(#106275) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok!
Van egy LG LED LCD TV-nk.
Filmnézés közben, amikor elfeketedik a kép egy jelenet miatt, arra az időre teljesen kikapcsol a kijelző, teljesen elsötétedik, tiszta sötét lesz a szobában emiatt, majd a következő olyan jelenetkor visszajön,. Most néztük pl az Oxygene c. filmet, annak az elején ez másodpercenként váltakozik és baromi kellemetlen, mintha villódzna a kép emiatt. Ez milyen jelenség lehet, hol lehetne ezt kikapcsolni? Néztem már a beállításokat, de nem találtam. HDMI kábelen összedugott Amlogicos TV-boxról ment a film, ha ez számít. De, ha jól rémlik, akkor a TV beépített lejátszójával is így viselkedett.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#106276) fede94 válasza fede94 (#106274) üzenetére


fede94
tag

megtaláltam, köszi a tippet!

(#106277) junior19 válasza FerNandor (#106275) üzenetére


junior19
senior tag

Nem lehet kikapcsolni.
1 és talán 2%-os jel esetén a kijelző lekapcsol, fekete lesz.
Ezért a mérésnél is figyelni kell, mert így végtelen a kontraszt, ami persze nem a valós.
Ha a tévé menüjét megjeleníted a kijelzőn, vagy a lejátszónak valami infó sávját, akkor már nem kapcsol le a kijelző.
Filmnézés esetén a lejátszónak valami nem túl feltűnő információját rakd ki a kijelzőre, ha nagyon zavar a jelenség.
S mielőtt nagyon kezdenéd szidni az LG-t, ez nem LG sajátosság, nagyon sok gyártó csinálja, ha nem mindegyik. Ez egy trükk a gyártóktól, hogy a feketét ne szürkének lásd.

codec project

(#106278) Catman válasza fede94 (#106276) üzenetére


Catman
aktív tag

Szuper! :)

(#106279) FerNandor válasza junior19 (#106277) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi szépen. Kár. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#106280) Breki válasza Kuter (#106257) üzenetére


Breki
veterán

Köszönöm szépen a válaszokat!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#106281) fede94


fede94
tag

Szinten ehhez: 50UN81003LB
milyen külső tárolót ajánlanátok?
vagy tényleg mindegyikkel működik? ssd/hdd, hálózati/usb tápos

(#106282) pjen válasza fede94 (#106281) üzenetére


pjen
félisten

HDD SSD megy.Pedrive csak részlegesen és gányolva.

(#106283) TeeJay válasza fede94 (#106281) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem Revoltec EX207 USB3.0 külső alu rack-ben van 500GB 2,5" 5400RPM HDD
vígan viszi :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106284) fujitsu97


fujitsu97
csendes tag

Sziasztok! Van egy 65NANO903 és a probléma, hogy szoftverfrissítés óta (03.21.97-et ír.) nem működik megfelelően az Airplay2. Tegnap csináltam gyári beállítást a TV-n, akkor működött, de akadozott amúgy. Mai nap kellett volna megint, de nem is csatlakozik, telefon látja. Van rá mód visszatenni a régi szoftvert?
Ujkora óta akadozik optikai kimeneten a hang is, kivéve a T-Home-rol érkező HDMI esetén. Ugyanezt meg fogom nézni laptop esetén is, de USB HDD és YouTube akadozik.
LG HT762 házimozira van csatlakoztatva (https://edigital.hu/hazimozi-rendszer/lg-ht762tz-hazimozi-rendszer-p32905)
Masik TV-k esetén nem akadozik semmi. Lehetséges hogy olyan formátumot küld az LG amit a házimozi nem kezel megfelelően?

[ Szerkesztve ]

(#106285) iceman007


iceman007
aktív tag

Hali!

Elolvastam a topicösszefoglalót, de továbbra sem teljesen tiszta, hogy az UHD TV-knél az utolsó 3 karakter mit jelent pl"LG 50UN80003LC". Az utolsó betű a tuner típusa, ami a leírás alapján akkor jobb minnél később jön az abc-ben, de mivel nem annyira értek hozzájuk melyikkel járok a legjobban ha DigiTV lesz bekötve?
Segítsetek légyszi :R

(#106286) cidalain válasza iceman007 (#106285) üzenetére


cidalain
veterán

3LC
3: a régiókód, ami esetünkben Kelet-Európa. Teljesen oké
L: elvileg ez a tuner típus, ami DVB, de tökmindegy, mert a 3-as régiókód is meghatározza, aszerint meg ezt tudja: 1x DVB-T / T2 / -C / -S / -S2
C: Alaplap gyártó kódja. Semmi köze a tunerhez.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106287) Kaba válasza iceman007 (#106285) üzenetére


Kaba
veterán

Digi tv esetén rendelkezzen a tv kártyaolvasóval és legyen DVB-C képes.

(#106288) iceman007


iceman007
aktív tag

Szuper válaszok köszi!
Igazából a 74003LB és a 80003LC között vacilálok. Lehet tudni, hogy A, B vagy C jelű alaplap megbízhatóbb vagy engedjem el és vegyem amelyik tetszik?

(#106289) rainman72 válasza cidalain (#106286) üzenetére


rainman72
nagyúr

LA-LB utolso betű nem a talp?
Középső-szélső?
Ezek szerint nem jól tudtam :F
Kár is volt kérdezni :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#106290) vargalex válasza rainman72 (#106289) üzenetére


vargalex
félisten

Többféle leírást is lehet találni (a linkelt alapján elvileg az kellene, hogy legyen, ami te is írsz). De egyébként a szervizes sem volt tisztában vele (mondjuk sok mással sem), aki nálam járt: szerinte a 49UN74003LB-ben az LB a light black, azaz világos fekete keret. Persze nem tudom, hogy ha egy 49UN73003LA lett volna az alany, akkor arra mit mond...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#106291) fede94 válasza TeeJay (#106283) üzenetére


fede94
tag

Köszi. ez jó. Én se akarok külső táposat. Tv adás rögzítés lenne vele. Egy óra Tvadás hány GB lehet, azt tudod esetleg?

(#106292) cidalain válasza rainman72 (#106289) üzenetére


cidalain
veterán

49: 49"
U: UHD 4k
N: 2020
7: sorozat
4: altípus (3: szélső talpak, 4 középtalpas)
0: ez lenne a keret színkód (0 és 1: fekete, 5: szürke, 9: fehér)
0: passz mi ez
3: régiókód (3: Kelet EU)
L: tunertípus DVB
B: alaplap gyártókód

de ugyanúgy az UN8000, UN8100-nál is a második szám a talpkülönbség

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106293) cidalain válasza fede94 (#106291) üzenetére


cidalain
veterán

nem mindegy, hogy SD, vagy HD adást veszel fel.
nekem 300-as HDD-m van, NFL meccseket szoktam felvenni HD-ben, ami kb 4 óra/meccs. simán ráfér 15+ darab a winyóra. Nem szoktam a winyót máshol használni, a tévé meg nem ír ki méretet, így pontosan nem tudom megmondani, de így kalkulálva 1 óra HD adás olyan 3-4 giga lehet kb

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#106294) fede94 válasza cidalain (#106293) üzenetére


fede94
tag

Nagyon köszönöm!

(#106295) TeeJay válasza fede94 (#106291) üzenetére


TeeJay
félisten

DIGI DVB-C - m van ott HD adók 10 megabit körül vannak tehát egy óra olyan 4,5GB, SD-t nem tudom azt sosem rögzítettem de kb negyede

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#106296) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Nano 793-ra jött valami frissítés.Érdemes telepíteni?Mi az újdonság?

(#106297) szab13 válasza Harkovz (#106296) üzenetére


szab13
aktív tag

Én nem vettem észre egyenlőre semmi változást

[ Szerkesztve ]

(#106298) mrmft válasza Harkovz (#106296) üzenetére


mrmft
senior tag

"Software update contains minor bug fix" ennyi a changelog.

(#106299) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Van egy LG 43UN71 TV-m. Több kérdésem is lenne, de az első: regisztráltam LG fiókot böngészőből, minden oké vele. És ennek ellenére nem tudok vele belépni se a TV, se az okostelós appban. Azt hiszem majd meg kell néznem és megírnom mit ír ki pontosan.
A saját oldal beállításánál kéri a fiók adatokat.

(#106300) cidalain válasza Harbinger85 (#106299) üzenetére


cidalain
veterán

Mihez kell az LG fiók?
(én vígan elvagyok nélküle)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.