Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67751) Chaser válasza donjohnson (#67747) üzenetére


Chaser
titán

Nem attól.

Francia91 Ki lehet próbálni, legfeljebb belehal ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67752) boost


boost
addikt

Sziasztok, van egy 3 éves Lenovo Thinkpad T520-as céges laptopom. Typ: 4243WCZ.

Rakható bele 16GB RAM? Samsung 840EVO 500GB SSD jó bele?

Köszi. Másik kérdésem, hogy érdemes lecserélni egy mostani T540-re? Van akkora elo"relépés prociban? Elo"ny, hátrány?

[ Szerkesztve ]

(#67753) FoxiestFox válasza boost (#67752) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen / igen / nem / nem / nincs / azt majd kifejtik

(#67754) Francia91 válasza FoxiestFox (#67753) üzenetére


Francia91
veterán

Fő az egyszerűség ;]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#67755) boost válasza Francia91 (#67754) üzenetére


boost
addikt

Eltartott vagy 3 percig, mire kibogarásztam, hogy mit mire válaszolt. Köszi a választ egyébként. Vannak cégek, akik géptakarítással foglalkoznak, vagy simán magam is nekiugorhatok a bill. kitakarításának, és a hangszórórácsoknak? ( utóbbit talán a gyerek gyurmájával?) Benne van már 3 év dzsuva.

Ha megkérdik, hogy le szeretném-e cseréltetni új gépre, vagy maradjon ez, csak feltuningolva, ti mit javasoltok? Praktikus lenne, ha valamivel könnyebb lenne a gép.

(#67756) Rolly válasza boost (#67755) üzenetére


Rolly
veterán

T5xx-ben nem nagyon lesz könnyebb ... T440 már könnyebb (p a korábbi normális gép) ...

nekem a Tx10-es Tx20-as szériával a egyik bajom a hangszóró volt ... mert az mindig telement csuvával és undorítóan nézett ki.... (x230t-m van ott nincs ilyen gond) és úton a t431s ott sem lesz. A másik ami jobb a t30-tól a backlit (nem a keyboard az rosszabb, de a backlit nekem létfontosságú mert éjszaka is dolgozok :) )

(#67757) btudos válasza boost (#67755) üzenetére


btudos
veterán

Maradjon ez, megszoktad, szereted, az új gépeknél a billentyűzet is más (kiosztás és nyomáspont rosszabb, egyebül a backlit opció az előny), és az általános anyag- és összeszerelési minőség is romlott.

Ha kapsz bele RAM-ot meg SSD-t, nem lesz gondod a T520-szal sem. Lehet hogy néhány dekával könnyebb lenne a T540, de okkal, annyival kevésbé masszív.

HMM alapján egyszerűen szétszedhető a T520, könnyen kitakaríthatod magad is, szerintem nem érdemes ezért elvinni és pénzt kiadni.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#67758) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Valakinek nincs ötlete arra, hogyan lehetne a Thinklight fényerejét szabályozhatóvá tenni? Akár a kijelző fényerejétől függően. Nagyon jó lenne. Nyilván egy erősebb LED-et is tennék bele.

(#67759) FoxiestFox válasza scarbantia (#67758) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tegyél bele egy UV ledet, és tedd UV-érzékennyé a billentyűfeliratokat ;]

(#67760) scream válasza FoxiestFox (#67759) üzenetére


scream
veterán

Az UV-re a fehér festés már érzékeny. ;]

(#67761) Tikakukac válasza scarbantia (#67758) üzenetére


Tikakukac
titán

Külön kidrótozod, poti és cső.

Mondjuk azt remélem érzed, hogy ez asztaliban megyeget, notiban már a sima kapcsolás is nagyon sok gondolatot kért, ugyanis itt helyed az nem sok van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67762) scarbantia válasza FoxiestFox (#67759) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Nemnem, én kis lámpának is használnám. Amúgy menő az ötlet! :)

Tikakukac: Valami szoftveres megoldásban reménykedtem, ami összekapcsolja a háttérvilágítás és a LED tápellátását. :B :DDD Mondjuk potméterből egész kicsik is vannak, csak azért ha lehet ne csavarhúzóval kelljen állítani. :P LED-ből tuti van bele való, nagyobb fényerejű.

(#67763) xcds válasza FoxiestFox (#67759) üzenetére


xcds
őstag

Nem is rossz ötlet. Van egy pót szalagkábelem, meg narancs világítós matricám.Lehet kipróbálom. :))

(#67762) scarbantia :Led háttérviágításnál biztos meg lehetne oldani.

[ Szerkesztve ]

(#67764) Tikakukac válasza scarbantia (#67762) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden megoldható nyilván. De így fejben lepörgetve is van bőven több gond van azzal, hogy 2 drót és csókolom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#67765) Francia91


Francia91
veterán

T60-as magyar billentyűzete van-e vkinek SOS-be? Aki tud, kérem keressen privátban!

Nem a vízzel mosottal, hanem egy másik T60-as billentyűzetével vanak gondok...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#67766) FoxiestFox válasza Francia91 (#67765) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szóval a vízzel mosottal vannak, möhöh :D

(#67767) Francia91 válasza FoxiestFox (#67766) üzenetére


Francia91
veterán

Mint írtam, nem azzal... Most hoztam Szegedről egy T60-ast teljes rendbetételre, a klaviatúrája is rossz. A vzzel mosott köszöni jól van :P

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#67768) Gondwana válasza Francia91 (#67767) üzenetére


Gondwana
addikt

(Van itt, Szabadkán nálam egy svájci - Szegedől ez pont a másik irány.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#67769) Dhampir válasza scarbantia (#67762) üzenetére


Dhampir
félisten

Vehetsz egy ilyen USB-be dugható fényforrást:

(#67770) soldi3r


soldi3r
veterán

Valakinel felesleges, elado T30 elfekvoben? DOS-t futtatnek rajta, de az egyetlen aprost, 30k-ert kicsit ersonek tartom.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#67771) scarbantia válasza Dhampir (#67769) üzenetére


scarbantia
aktív tag

Kösz nem, utálom az ilyen feleslegesen kilógó izéket a gépből. Ami elfér bent, akkor ha lehet az legyen beépítve. (pl. mobilnet USB stick, meg USB-s kártyaolvasó, felesleges halom szirszar)

(#67772) FoxiestFox válasza soldi3r (#67770) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Miért pont T30?

(#67773) bitpork válasza Dhampir (#67769) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És ahhoz mennyit kell szívni hogy könnyű szívvel végy tudomásul egy a sötétben a billentyűzet felett lebegő, világítós szemű űrhajóst? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67774) soldi3r válasza FoxiestFox (#67772) üzenetére


soldi3r
veterán

A soros es a parhuzamos port miatt es tudom, hogy ez egy eleg massziv darab, teljesitmenyre is boven eleg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#67775) FoxiestFox válasza bitpork (#67773) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:DDD Kész

(#67776) ivana válasza soldi3r (#67770) üzenetére


ivana
Ármester

(#67777) FoxiestFox válasza ivana (#67776) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Óóóóó, ha ezt hamarabb látom...

(#67778) boost válasza btudos (#67757) üzenetére


boost
addikt

Köszi,
utánanéztem, hogy milyen CPU lenne az új gépben: Intel Core i7-4700MQ, 2,40 GHz

Azért ez benchmark szerint pont 2 és félszer akkora pontott kapott (7500), mint ami a T529-amban van(3100). Eléggé odaver. :D Ráadásul végre lenne benne USB3 (igaz, csak 1), de mivel elég sok VM-et külso" diszken tárolok, ez is komoly elo"relépés lenne, ha arról futtatnám o"ket.

[ Szerkesztve ]

(#67779) boost válasza boost (#67778) üzenetére


boost
addikt

Lényegébe erro"l lenne szó: http://www.lenovo-shop.hu/lenovo/laptop/lenovo_thinkpad_t540p_laptop__1897.htm

(#67780) Chaser válasza boost (#67778) üzenetére


Chaser
titán

Persze ez sokkal erősebb. 520-ban nincs usb3 :F

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67781) boost válasza Chaser (#67780) üzenetére


boost
addikt

T-ben nincs, cska W-ben.

(#67782) Chaser válasza boost (#67781) üzenetére


Chaser
titán

Az durva. 510-ben még azt mondom ok, bár a rivális 8540p-ben már volt. De 520-ban nincs usb3 az vicc. EC viszont biztos van, tudsz bele nem-kilógós usb3 kártyát tenni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67783) Gondwana válasza Chaser (#67782) üzenetére


Gondwana
addikt

(X220-ban is csak i7 mellé tették be a Renesas kontrollert egy port erejéig, i5-be nem.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#67784) boost válasza Chaser (#67782) üzenetére


boost
addikt

Az van, de néztem amazonon a reviewkat, és nem volt egyöntetu" az öröm. Nem volt teljes a kompatibilitás. Pl hibernálás után nem mu"ködött, meg ilyen gondok voltak, ezért letettem róla. Nem akarok szívni. A privát gépem egy mac, onnan jött ez a filozófiám, hogy inkább tudjon kevesebbet, de azt megbízhatóan, és folyamatosan.

(#67785) sutszi válasza Chaser (#67782) üzenetére


sutszi
veterán

20-asnál csak az i7-es verziók kaptak...pl x220-nál is így volt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#67786) Chaser válasza Gondwana (#67783) üzenetére


Chaser
titán

:))
csomagot nem felejtettem el de nem volt rá időm, jövő héten már lesz

szgergely Van abból frankó én is használtam. ASMedia chipest keress, semmi gondom nem volt vele.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#67787) soldi3r válasza ivana (#67776) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem tunik rossznak, koszonom. Szerintem ennek a teljesitmenye is eleg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#67788) ivana válasza boost (#67778) üzenetére


ivana
Ármester

A T520-ba (a 420-ba is egyébként) is lehet rakni qm procit, illetve express card usb 3.0. Szerintem nem éri meg váltani.

Ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#67789) boost válasza ivana (#67788) üzenetére


boost
addikt

Lehet, csak 150ezer forintért találtam, meg egy másik helyen 2000€-ért :D a procit.

(#67790) ivana válasza boost (#67789) üzenetére


ivana
Ármester

30k aprón egy. Kicsit sok, bontásból éehet fogni olcsóbbat is.

Itt van az összes i7 nézd a sandy qm-eket.

[ Szerkesztve ]

(#67791) McAdam6


McAdam6
tag

Sziasztok !
T400 megeszi az 1.35V-os RAM-okat ?
Belepróbáltam egy Kingston KVR16LS11/8-ast, de csak csipog.. :((

(#67792) Sensei válasza sutszi (#67785) üzenetére


Sensei
tag

T420s(i)-ben van, processzortol fuggetlenul.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#67793) sutszi válasza Sensei (#67792) üzenetére


sutszi
veterán

Kivétel...
Többiben nem volt alapból...érthetetlen...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#67794) Kbali válasza Sensei (#67792) üzenetére


Kbali
nagyúr

420i-ben biztos nincs alapból.

(#67795) Sensei válasza Kbali (#67794) üzenetére


Sensei
tag

Így értettem: T420s/T420si.

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#67796) Kbali válasza Sensei (#67795) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ah so 😊

(#67797) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Ojjé emberek! Nem csalódtam a thinkpades közösségben. EZ brutál!!! :Y :Y :Y

Szóval 1066FSB-s processzorok a T61-be. Belemegy akár a négymagos QX9300 is, ami néhány i7 szintjét is hozza. (4x2.53Ghz, 12MB L2 cash) Brutális szétmoddolás az egész, de akkor is elképesztő! Ahogy nézem, nem kispályáztak, naná, hogy QXGA IPS-el párosítja a dolgot. :) Át kéne rágni magam a fórumon, kíváncsi vagyok, hogy mennyire stabil a cucc. A plusz hőcső beillesztése is kemény, viszont ez egy jó ötlet, de mondjuk réz keményfém forrasztással lenne az igazi.
Van is egy eladó, nem is olyan sokért, EU-n belül: T61 1066FSB (ráadásul 14.1" 4:3, tehát IPS Frankenpadnak való)

[ Szerkesztve ]

(#67798) FoxiestFox válasza scarbantia (#67797) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:Y

(#67799) lakkusjj válasza scarbantia (#67797) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

A 4:3 ok, de 14'-ba nem nagyon tudsz rakni IPS-kijelzőt.

(#67800) Tim82 válasza scarbantia (#67797) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én mondjuk teljesen egyetértek RealBlackStuff-fal: "Standard T9300 or T9500 CPUs are more than good enough."

Alapvetően nem a teljesítménnyel van szerintem a gond, hanem a DDR2 drágaságával, ami kb. gazdaságtalanná teszi ezeknek a gépeknek a bővítését - csak akkor éri meg, ha ragaszkodik az ember a 4:3-hoz.

Amúgy miért is kell további mod ahhoz, hogy tudjon 8 GB RAM-ot kezelni a moddolt alaplap? (Az eBay-es hirdetés szövegében: "(please notice that you will need to flash the SPD if you want to upgrade to 8GB)".)

Az R61-emben jelen pillanatban T9300, 6 GB RAM, 120 GB SSD és SXGA+ IPS van, ez - legalábbis Linux alatt - már bőven overkill minden hétköznapi feladatra, amihez nem kell P*shop, C*D meg ilyenek. Mondjuk van nálam egy UXGA+-os, valószínűleg alaplaphibás R50p, ha szerencsém van és van a panelen EDID chip, akkor ebből UXGA+-os R61 lesz.

lakkusjj: arra gondolt, hogy a 14", 4:3 T61-ek alaplapjai az ideális alanyok a FrankenPad-projectekhez, mert azokat lehet áttenni 15" T60-házba. "Amint az közismert." :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.