Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) Ear001 válasza toto0569 (#61697) üzenetére


Ear001
addikt

Sehova, ez egy tölcséres doboz, elvileg gondosan számolt-méretezett, ha ebbe csillapító anyagot teszel, szimplán elkúrod a konstrukció lényegét.

(#61702) PrinceHerceg válasza Dorian (#61700) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Neked ez hobbi?

Kibírnád ha egyszer nem szólnál be valakinek valamire?

Szerintem amit boltban kapni vastagságot kezdésnek bőven elegendő, legalább is a csupasz kongó faltól minden jobb, de a gyártók se tesznek bele sokkal többet, ne aggódj! ;)

Ear01: mért nem így fogalmaz mindenki mint te... Dorian már a tököm kivan veled, hogy mindig csak vakkantgatni tudsz... :W

[ Szerkesztve ]

(#61703) toto0569 válasza Ear001 (#61701) üzenetére


toto0569
addikt

Közben találtam leírást is az "elv"-ről.Csak hangolás miatt kell az anyag bele.Ami vagy mérőmikrofont jelent,vagy a saját fülemre hagyatkozva rakosgatom.És mivel mikrofon nincs...

(#61704) Ear001 válasza PrinceHerceg (#61702) üzenetére


Ear001
addikt

Az megvan, hogy egy csomó dobozt direkt vékony, rezonáns falura építenek, lásd AN, Harbeth, Kiso, stb, amiket utólagos belekontárkodással csak elrontani lehet?

[ Szerkesztve ]

(#61705) Ear001 válasza toto0569 (#61703) üzenetére


Ear001
addikt

Ha az a hangszóró kerül a dobozba, amihez tervezve van, akkor nem kell bele semmi. Ha meg nem, akkor rossz a méretezés, amin csillapítóanyag már nem segít.

(#61706) toto0569 válasza Ear001 (#61705) üzenetére


toto0569
addikt

Hát igen,majd meglátjuk.
Van egy másik doboz is ami hozzá van,de nem tetszik.
Azt írták,hogy volt aki 30-35 dobozt is legyártott mire jó lett. :Y
Ilyet rendeltem

(#61707) liszi70 válasza Ear001 (#61705) üzenetére


liszi70
nagyúr

Te vagy az az EAR, akit ennek a cikknek a végén emlegetnek? :)

toto : Van a cikkben utalás a csillapításra is, ha még nem olvastad. (Persze én nem tudom megállapítani, mennyire hozzáértő az illető, és szabad-e bármit is készpénznek venni a tapasztalataiból. :) )

[ Szerkesztve ]

(#61708) nebulo5 válasza PrinceHerceg (#61702) üzenetére


nebulo5
senior tag

(Dorian már a tököm kivan veled, hogy mindig csak vakkantgatni tudsz... )
Abszolút nem baj, ha "vakkantgat"! Legalább helyére tesz dolgokat, amit dilettánsan összehordasz.

Üdv: nebulo

(#61709) toto0569 válasza Ear001 (#61705) üzenetére


toto0569
addikt

Hát igen,majd meglátjuk.
Van egy másik doboz is ami hozzá van,de nem tetszik.
Azt írták,hogy volt aki 30-35 dobozt is legyártott mire jó lett
ilyet rendeltem

liszi70: Olvastam(éppen akkor)

[ Szerkesztve ]

(#61710) dgyuri0123 válasza PrinceHerceg (#61696) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az egyik bookshelf, a másik meg egy dokkoló.

Hogyan lehet ezeket egymáshoz hasonlítani?

Az egyik sztereózásra lett kitalálva, a másik MP3 kihangosítására. :F

"csak a zene van"

(#61711) BBéci válasza nebulo5 (#61708) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61712) Dorian válasza PrinceHerceg (#61702) üzenetére


Dorian
félisten

Azért vakkantgatok, mert nem bírom amikor a hülyeség magabiztossággal párosul, és te jó vagy ebben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61713) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok!

hozzájutottam egy ősrégi videoton hi-fi box DP 202E SAPHIR 1 típusú hangfalpárhoz, amibe szeretnék életet csiholni. először is, linkelek két képet, hogy mégis milyen állapotban vannak:

az egyik ilyen:

a másikból sajnos ki lett szedve valamiért a kisebbik hangfal:

van értelme így bármit is kezdeni ezzel a hangfallal?

ilyen csatlakozó van a hátulján:

valamint az lenne a kérdésem, hogy ezzel össze lehet-e hozni ezt a két hangfalat (amennyiben van értelme)

köszi a segítséget előre is, mint láthatjátok, egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz. :)

(#61714) FarkasT


FarkasT
csendes tag

Üdv!

Vettem egy egész jó állapotú Pioneer PL-516 lemezjátszót és Phono előerősítőt keresek hozzá.
AKG K712Pro fejhallgatóval és egy Bkercso féle Invertory fejhallgató erősítővel használnám majd.

Először a Cambridge Audio Azur 651P-re gondoltam, de megakadt a szemem a Pro-ject Tube Box S-en.

Megérheti vajon a Pro-ject a több, mint 2x-es felárat? (41k vs. 104k)
Olvastam jó véleményeket mindkettőről, de kicsit bizonytalan vagyok.

A lemezjátszó hangszedőjének pontos típusát sajnos nem tudom, nincs rajta típusjelzés, csak annyi, hogy Pioneer. Hosszú távon tervezem valami jobb hangszedő beszerzését, ezért jó lenne ha valamennyire testre lehetne szabni a phono fokozat beállításait. Ezt ugye a CA nem tudja.

Alapvetően hosszan hallgatható, kellemes meleg hangot szeretnék, de jó lenne, ha transzparens, nyílt és részletes is maradna.

Köszönöm!

Üdv: FarkasT

[ Szerkesztve ]

(#61715) BBéci válasza pavicevic (#61713) üzenetére


BBéci
titán

5 forintot sem érnek, kukában a helyük.
SZVSZ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61716) liszi70 válasza pavicevic (#61713) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a másikból sajnos ki lett szedve valamiért a kisebbik hangfal"

Ez matrjoska-rendszerű hangdoboz? A nagyobb doboz tartalmazza a kisebb dobozt? :D

Bocs. Szóval az, ami hiányzik, az hangszóró, de nem kioktatás, csak poénkodás volt a célom. :)

Komolyabb hangminőséget nemigen várhatsz tőle, de ha teszel valamilyen filléres magas-sugárzót bele, akkor garázsba, bulikra ki lehetne rakni, hagy dübörögjön! :)

[ Szerkesztve ]

(#61717) BBéci válasza liszi70 (#61716) üzenetére


BBéci
titán

A hangszórók peremei, és alighanem a membránok is, az elporladás jeleit mutatják, rendesen megküldve egy órát sem bírnának ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61718) lemmy9 válasza BBéci (#61717) üzenetére


lemmy9
őstag

Micsoda ipari hulladékok voltak ezek.

Szerintem!

(#61719) liszi70 válasza BBéci (#61717) üzenetére


liszi70
nagyúr

Áááá, az csak néhány repedés a gumiperemen, bírja még az a beleöntött vörösbort a retró-bulin! :D

(#61720) BBéci válasza lemmy9 (#61718) üzenetére


BBéci
titán

Úgy bizony, vadonatúj állapotukban is.
Ilyenem volt, mai füllel rémdráma.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61721) Mezga Aladár válasza FarkasT (#61714) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Meg érheti, de nem a pio lp-hez.
A lemezjátszó egy alapszintű készülék DD meghajtás (miután a pickup típusát nem tudod, tippelek) valószínűleg olcsó mm hangszedő.
Meg kellene hallgatnod mindegyiket.
A testreszabás mire értetted:

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#61722) audiofül válasza FarkasT (#61714) üzenetére


audiofül
csendes tag

Szia...a válasz szerintem viszonylag egyszerű...ha melegebb, lágyabb, édeskésebb megszólalást szeretnél akkor a csöves fokozat jó választás, feltételezve, hogy legalább egy közép kategóriás MM hangszedőt teszel majd a lejátszóba. A PL516-ban egy középnehéz hangkar van, így a legtöbb normálisabb MM hangszedő gond nélkül berakható, de akár később MC-t is ki lehet próbálni. MM hangszedők közül ha nem akarsz elszállni, az olcsóbb árkategóriában az Audio Technica jobb mint az Ortofon 2M széria. (az kicsit mély tónusú) Audio Technica At95, AT100-as vagy AT120eB típusokat lehet olcsóbban bele rakani...ezekhez (ha nem lépsz feljebb) akkor jó a CA651-es phono is. Ha igazán jó hangot szeretnél és kicsit szánnál rá többet, akkor az Audio Technica AT440mlB hangszedő a legjobb ár/érték. Ehhez már érdemes megvenni a csöves phono-t. (persze akkor is ha egyenlőre olcsóbb hangszedőt veszel, de később feljebb lépnél). Az AT440mlb-ben microline csiszolású hangszedő tű van, aminek az előnye, hogy ez fekszik bele legjobban a barázdába, ergó ez "olvassa" ki legjobban az információt, viszont hátránya, hogy kényes a lemezhibákra, így csak jó állapotú LP gyűjteménynél érdemes használni! Ott viszont nagyon jó hangot ad!

(#61723) FarkasT válasza Mezga Aladár (#61721) üzenetére


FarkasT
csendes tag

Szia!

A PL-516 szíjhajtásos, ha jól tudom a PL-518 a DD. :)
Ettől még tudom, hogy nem egy nagy szám.
Abban egyetértünk, hogy a mostani "noname" hangszedő egy nagyon alap MM lehet. Ezért is szeretnék majd venni valami normálisabbat helyette. :)

Testreszabhatóság alatt az impedancia, kapacitás és erősítés állíthatóságát értettem, a Pro-Ject alján DIP kapcsolókkal lehet a hangszedőhöz illeszteni a preamp-ot.

(#61722) audiofül: Köszönöm! Hasznos infók! :R

[ Szerkesztve ]

(#61724) Gabor970 válasza audiofül (#61722) üzenetére


Gabor970
addikt

teljesen egyetértek azzal, amit az AT440-el kapcsolatosan irsz, csak ott már a futómű lesz kevés.
Ahhoz a lemezjátszóhoz, szerintem egy AT95E, és akár egy épitett párezer forintos DIY HFM1.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#61725) Mezga Aladár válasza FarkasT (#61723) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"A PL-516 szíjhajtásos, ha jól tudom a PL-518 a DD"

Bocsi elnéztem. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#61726) audiofül válasza Gabor970 (#61724) üzenetére


audiofül
csendes tag

Igen...a PL516 valóban nem egy ml440-et kimaxoló sasszé...de azért meg lehet próbálni...max fél év alatt lemezjátszó csere :D
De ezért mondtam az AT100, AT120eb-t..belépő modellként az AT95 nagyon jó ár/értékben, de nem sokkal drágábban az előbbi kettő kicsit részletesebb, kiegyenlítettebb közép magassal bír...és ha már "drága" phonot vesz akkor ennyit megér a plusz pick-up terén is!

(#61727) Gabor970 válasza audiofül (#61726) üzenetére


Gabor970
addikt

nagyon fáj a fogam kipróbálni egy 440-est :) Most AT95E van, már kiszolgálta az idejét. Még 90-es évek elején vettem Zsolt Audiónál. Sosem felejtem el, egy ajtóban csengettem s kijött az "ember", mondtam neki mit szeretnék, ott vártam az ajtóban míg fordult bentről, és hozta a hangszedőt. Ha jól rémlik 2400Ft körül volt. Talán 1991-2 lehetett.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#61728) audiofül válasza Gabor970 (#61727) üzenetére


audiofül
csendes tag

:D :d Huuh...vagy nagyon keveset hallgatsz LP-t vagy már a tűszár gyalulja a lemezt :D :D (csak viccelek) . Valóban csereérett az a 95-ös...szerintem egyszer élünk...AT440-et neki :D

(#61729) Gabor970 válasza audiofül (#61728) üzenetére


Gabor970
addikt

Sok éven át nem használtam, mert amikor megvettem a Dual 505-3-as lemezjátszóm (cserélte a NAD "rút kiskacsát") akkor a dualhoz gyári valami DN165 hangszedőt használtam. Talán két éve tettem át a nadból az AT-t. Amúgy is kb heti három lemezt ha meghallgatok.. voltak évek, amikor szekrényben állt sajna.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#61730) mettek


mettek
addikt

sziasztok.
ennek a zajszűrésnek van valami értelme a hifi berendezéseket illetően? (EMI/RFI-zajszűrő)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#61731) blattida válasza mettek (#61730) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Természetesen van. A normális hifis készülékek tartalmaznak ilyen szűrőt/szűrőket.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#61732) PrinceHerceg válasza dgyuri0123 (#61710) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ebben az esetben a hangminőség nálam = hangtisztaság, részletezési képesség.

Nyilván nem a teret várom a Zeppelintől, de egyszerűen letaglóz, hogy milyen tiszta és élethűen vidám a hangja... az említett B&W polcsugárzó gondolom legalább ennyire jó lehet, vagy jobb, persze a térleképezéssel valamelyest pluszban, nem?

Mondjuk annyi félelmem van az efféle kétutasokkal, hogy mivel csak mélyközép van bennük, a közép egy picit nehezebben tud érvényesülni, mert a mélyet is le kell sugároznia, tehát jobb a 3-utas konstrukció, vagy tévednék?

:)

[ Szerkesztve ]

(#61733) dgyuri0123 válasza PrinceHerceg (#61732) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem mindenképpen jobb a polcsugárzó.

A "Zeppelin" inkább bulira való, vagy csak simán dokkolónak, ( bár húzós, az ára miatt) de a tere, a hang tisztasága, dinamikája, sosem lesz olyan, mint a polcsugárzóé, még ha úgy véled is hallani. Szvsz.

Egy nagyobb, testesebb B&W biztosan ráver dinamikában, viszont a kisebbnek esetleg jobb, pontosabb a tere, cserébe. Amúgy nem kell félned attól, hogy dinamikátlanul szól. :N Szó nincs róla.

Bár, nem mindegy, mire szeretnéd használni, mert én "jobb" minőségű zenehallgatásra gondoltam, megfelelő hanganyaggal támogatva, nem pedig empéhárommal.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#61734) BBéci válasza PrinceHerceg (#61732) üzenetére


BBéci
titán

Hasonlítottunk Zeppelint NAD Viso-hoz, utóbbi egyértelműen jobban szólt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61735) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Köszi az észrevételeket srácok! :K

Kemény 1.000 Ft-ért - nincs elírás :C - nekem a Zeppi egyértelműen best-buy volt, ellenben a hangszóró készletét még fel tudnám használni, pl saját D.I.Y projektbe vagy meglévő falba építésre, csak a dómját kellene cserélni illetve az egyik közepét peremeztetni...

:))

[ Szerkesztve ]

(#61736) dgyuri0123 válasza PrinceHerceg (#61735) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

5ér' átveszem. ;)

"csak a zene van"

(#61737) PrinceHerceg válasza dgyuri0123 (#61736) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Még meg se hirdettem, de máris befutott az első komoly ajánlat! :B

Amúgy viccet félretéve a belsejét, legalább is az erősítő környékét azon gondolkozom, hogy megérné átkondizni és sokkal szebb lenne a hangja, valami méretben belepasszoló ELNA esetleg Pana vagy Nichi 105C-s kondikkal...

:C

[ Szerkesztve ]

(#61738) lugosi válasza audiofül (#61722) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mennyibe kerül egy belépő szintű lemezjátszó?

(#61739) blattida válasza lugosi (#61738) üzenetére


blattida
nagyúr

Hangszedővel együtt kb 20000 jmf.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#61740) mettek


mettek
addikt

audioquest type4 kábelből lehet hálózati kábelt készíteni? egyik oldalon normál 220-as dugó, másikon IEC csatlakozó. IEC ugye 3 ágú, ezért kérdezem hogy a 4 eres kábel erre alkalmas e?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#61741) PrinceHerceg válasza mettek (#61740) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Kíváncsi leszek a válaszra!

:C

(#61742) fehér_ember válasza mettek (#61740) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sokféle kábelből lehet, de hogy van-e értelme vagy szabad-e az már más kérdés.
Én lehet inkább árnyékoltat és/vagy vastagabbat választanék. Mondjuk a kettős szigetelés és a jó minőségű réz ennél se hangzik rosszul, de a keresztmetszet az szerintem max a 4ér összességére vonatkozik, ami nem valami sok és a metszet alapján, mintha ráadásul különböző vastagságok is lennének benne.
Vagy inkább vennék egy viszonylag olcsóbb készre szereltet, lehet azzal se járnál rosszabbbul mint pl. ezzel az ötleteddel és ha mégse jönne be akkor később kábelt cserélhetsz.
Ahogy pl. itt is olvashatod, a négy ér nem akadály, mert kettőt összefogva mehet fázisnak bekötéskor.
Persze tapasztalatom nincs ezekkel (és másoktól sem várhatok), de én is mostanában készülök magamnak csinálni 1-2-őt, aztán vagy bejön vagy nem.
Ha védőföldeltből készítesz, akkor [így] kösd, na nem a színekre gondoltam, hanem hogy a hálózati villásdugó oldalán kösd csak be az árnyékolást a védőföldhöz.

[ Szerkesztve ]

(#61743) dgyuri0123 válasza lugosi (#61738) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Új, vagy használt?

Mennyire belépő?

"csak a zene van"

(#61744) fehér_ember válasza fehér_ember (#61742) üzenetére


fehér_ember
addikt

Egyébként szerintem ennyiért a linkeltem 3x2.5-es 99.997%-os tisztaságú OFC kábele jól hangzik. Persze nem tudom, hogy mennyire vehető kp-nek ha a csatlakozók külön magukba ennyibe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#61745) BBéci válasza fehér_ember (#61744) üzenetére


BBéci
titán

10 fontért nem kell gondolkozni sem rajta, azonnal megvásárolandó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61746) #21869312


#21869312
törölt tag

Sziasztok! Most szeretném lecserélni régi HIFI-met egy újra.
A régi egy Samsung MM-D330 volt, de nagyon rossz állapotban van.
Erre gondoltam: Panasonic SC-PMX70EG-K
Szeretem a sok magasat, POP és mulatós zenéket kedvelem. Szerintetek jó lesz?

(#61747) fehér_ember válasza BBéci (#61745) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én is hasonlóan gondolom, sokat nem lehet bukni vele, hisz amúgy is csak ~4485Ft-ba fáj és a csatlakozók akkor is felhasználhatók ha a kábel mégsem hozna javulást.

(#61748) lugosi válasza blattida (#61739) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Az előző hszt gyorsan mobilról írtam, úgy értettem persze, hogy belépő szintű olyan, amit már érdemes is megvenni. Úgy is áll a 20?
Esetleg márkát és típust tudsz ajánlani? Hosszabb távú terv lenne.

[ Szerkesztve ]

(#61749) mettek válasza fehér_ember (#61747) üzenetére


mettek
addikt

Akkor használható fel ha szétszedhető illetve van olyan jó minőségű hogy érdemes legyen felszerelni... Csodák nincsenek úgyhogy szerintem ez egy full átlag kábel lekoppintva a hifi kábelek dizájnját. Olyan mint a az iPhone clone. Csak mert úgy néz ki attól még használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#61750) lemmy9 válasza #21869312 (#61746) üzenetére


lemmy9
őstag

Jó.

Szerintem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.