Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1496) oceanearth válasza Mawyx (#1492) üzenetére


oceanearth
őstag

Én suli meleltt egy kisháztartási nagykernél melózom.
Az olajsütő vs. tepsi fogós kérdés. Én tepsi párti vagyok, de ha mindenképp olajsütőt vesztek, akkor megintcsak 2 vélemény van.
Van aki a legdrágábbat veszi meg, valaki a legolcsóbbat.
Az olcsó meletti érvek:
Úgysem tudod normálisan elmosni, elhasználódik, párezer forint, 2 év után úgyis újat veszel.
Ellenérvek:
Legtöbbször nincs benne olajleeresztő, se forgókosár, se normális szűrő és sokszor nem is szétszedhető teljesen.
Drága meletti érvek:
Általában forgókosarasok(-50% olaj, mert megvan döntve a teknő és egy motor forgatja a kosarat, így benne a krumplit)
van bennük olajleeresztő, így újból fel tudod használni az olajat.
Normális szűrő van benne, így nem lesz az egész lakás iszonyat szagú.
Általában jóval jobb minőségűek, mint a gagyik és sokszor apró darabokra szedhetők, így nagyon könnyű őket mosni a mosogatógépbe.

Pár hónapja olvastam vmi szakmai lapba, hogy a Tefal feltalált vmi olyan fritut, ami irgalmatlan kevés olajat használ, talán 1 kanál volt odaírva, de erre nem esküszöm.

Egyébként létezik külön fritőzolaj. Ez marha drága, de nem büdös sütéskor, többször felhasználható. Tényleg megéri az árát.

Én mondjuk légkeveréses sütőbe sütök mindent, a réntott húst meg megsütöm tepsibe, azért nem fogok elpocsékolni 1 liter olajat a frituba.

Ha van vmi kérdésed írj és írok konkrté típusokat, de csak privátba, mert nem aakrom, hogy részrehajlással vádoljatok. :)

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.