Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) brd válasza freeknight (#46499) üzenetére


brd
nagyúr

Nem kell nekem elhinned, keress rá! ;) Nagyon csodálkoznék, ha tömegével találnál olyan tesztet, ahol az AF 0x és 16x között 5%-nál több FPS lenne a különbség az utóbbi 10 évből.

A HDD-ben ilyenkor a "pörgetés" azt jelenti, hogy egy tengelyen fordulva egy olvasó-író fejet egy mágnes mozgat ide-oda. Nagyon nincs minek elkopnia, de még ha el is kopik, az sem szétégetéssel jár. Elég sok HDD megfordult a kezeim között, de olyanra nem nagyon emlékszem, amelynél az író/olvasó fej ment volna úgy tönkre, hogy a tengelye, vagy a csapágya kopott volna el a használattól.

The only real valuable thing is intuition.

(#46502) Brenor válasza freeknight (#46496) üzenetére


Brenor
aktív tag

Olvastam több forumot és sok helyen azt írják, hogy elég a 8 GB ram. Néztem teljesítmény videókat is ahol a 8gb-t összemérték a 16-al és csak egy pár fps eltérés volt. Hát nem tudom, hogy a ramom okozza e. Holnap letesztelem a játékot, mert ma nem volt időm rá és most nincs kedvem foglalkozni vele. Majd, ha lesz valami változás akkor írok. Az is lehet, hogy a skype miatt akad néha, mert elvilag a skype is sok memóriát fogyaszt. Aztán megpróbálom game boosterel is, hátha dob valamit a teljesítményen.

[ Szerkesztve ]

(#46503) -Faceless- válasza brd (#46498) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ha nincs egy nagyon komoly venti mellette, és elég gyakran kell memóriába visszatölteni, piszokul túl tud melegedni. Csak az elmúlt fél évben 2 ilyennel is találkoztam. Nem kifejezetten hozzáértő emberek feltolták a hdd tempet 65-70 C körülire, és lehetett kikukázni, mert gariból is visszadobták (értelemszerűen).
Az nem érdekelte, hogy a játék szaggat, mint a szemét, a hdd olyan hangot ad ki mint egy körfűrész, ő nyomta tovább.
A 25 ezres wd black-et kb. két hét alatt úgy lekukázta, hogy nem ment 1 Mb/s fölé az adatátviteli sebesség (és nem sokkal később el is lehetett tőle búcsúzni).

Persze itt 8GB-ról van szó az más helyzet, de az illetőnek beszart az egyik 4GB-s Ram-ja a kettőből, és egyetlen 4-es lappal tolta tovább a megszokott játékokat.

#brd Ezt amúgy hozzá kell tennem, hogy én nem nyúltam személyesen ezekhez a merevlemezekhez, annyira nem erőltettem meg magam, pusztán mondták, hogy baj van, mondtam, hogy küldjenek SMART táblát, megnéztem fogtam a fejem, és ennyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#46504) Daw93 válasza Brenor (#46502) üzenetére


Daw93
senior tag

Nekem is 8 gb van (tokkal vonóval 6.5 gb ramot fogyaszt az egész rendszer ha fut a gta 5 is), és tökéletesen fut a játék, nincsen szaggatás, szinte minden maxon van, (1600x900as monitorom) és 60 fps tökéletesen megvan, van ahol 80 is. Amikor a TV-n toltam (fullhd) akkor is ugyanez volt a helyzet, csak kb 5-10-el kevesebb volt az fps, de ott sem akadt meg 1x sem.
A régi konfigom 4gb rammal és 1gb vrammal ketyegett, na ott már eléggé sokszor volt ilyen 1 másodperces megakadás, főleg ha gyorsan mentem át a városon kocsival szinte élvezhetetlen volt, lowon is, pedig az fps megvolt 40-50 is. Ugyanezen konfignál 8 gb rammal megszűnt a megakadás. Tehát nálam a ram volt a ludas. Persze nyilván a te helyzeted más, mert neked nem 4 gb ramod van

[ Szerkesztve ]

GTA Online: Daweee93

(#46505) Brenor válasza Daw93 (#46504) üzenetére


Brenor
aktív tag

Most milyen konfigod van? Milyen beállítások mellett játszol?

(#46506) Segal


Segal
veterán

Megint hozta a postas a nyugdijam:) (250k bonusz)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46507) HussarF válasza Segal (#46506) üzenetére

Te mire kapod ezt? Ez már vagy a 4. és volt itt, aki meg egyszer sem kapott.

(#46508) HussarF válasza addamka (#46440) üzenetére

Na sikerült kicsit tovább specifikálni. Valóban sokszor előfordul pont az irodaházra való leszállás közben. Nem minden egyes alkalommal, de nagyon gyakran. Valamint, ha CEO work-ot indítunk, akkor az utasokat tuti kidobja. Headhuntert szoktunk mindig nyomni két ládázás között (amíg letelik a cooldown). Direkt már a földön elindítjuk, mert még ott is kiszállítja az utasokat, ha viszont elvegőben indulna, akkor utána lehetne is összeszedegetni mindenkit. KovacsK85 is velünk volt tegnap, ő is megtapasztalta a dolgot.
Tényleg senki másnál nem volt ilyen? Mert én gondokozok, hogy írok egy ticket-et.

(#46509) Segal válasza HussarF (#46507) üzenetére


Segal
veterán

Gondolom jatekido utan vagy elvegzett feladatok utan nem tudom.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46510) Sz_Imre válasza HussarF (#46508) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Nem csak nálatok van, ez sajnos egy ismert bug, amit még nem javítottak R*-ék.

(#46511) HussarF válasza Sz_Imre (#46510) üzenetére

De ez a Pegasus járművekre vonatkozik? Mostanában a Valkyrie-vel szoktunk menni mindenfelé, ha 2-en vagyunk és ott szokott ez előjönni. A Savage-el is előfordult már. Nem rémlik, hogy a CEO-ból lehívott Volatus-sal és Supervolito-val is előfordult volna régebben. (Ugye az nem Pegasus, ha az M menüből hívod le az utcára, csak ahhoz, hogy ingyen hívd le, meg kell venni). Régebben többet mentünk a Savage-el, amikor még nem volt meg a Valkyrie de onnan sem rémlik, hogy ezt csinálta volna. Ez ilyen újkeletű dolognak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#46512) Sz_Imre válasza HussarF (#46511) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Legyen ceo work pl Headhunters vagy mc ami hasonló akkor küldetés vége után, 30ms belül kidobja a utasokat, kivéve a vezetőket. Ez most mind1 melyik járművel hajtsátok végre.

(#46513) HussarF válasza Sz_Imre (#46512) üzenetére

Nekem az a tapasztalat, hogy közvetlenül küldetés indításakor dobja ki. Utána nem. Hanem leszállásnál szokta újra kidobni őket.
A 30 ms egyébként mit takar pontosan? Ezredmásodperc?

(#46514) Sz_Imre válasza HussarF (#46513) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ez fura egyébként, én mindig a végén szoktam, és leszólásnál is, mert akkor szinte megáll és ezért dobja ki.
30ms az nálam másodperc azaz mp, csak elírás hiba volt, jogos volt a felvetés.

(#46515) Anulu79


Anulu79
addikt

Ha az utcán lopok egy autót akkor azt be lehet tenni a lakáshoz tartozó garázsomba valahogy?

(#46516) bluuzia válasza Anulu79 (#46515) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Amelyik újonan több mint 100K-ba kerül, azokat sajnos nem. Viszont van 1-2 olcsóbb, amellyeket elég jól fellehet tuningolni.

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#46517) Daw93 válasza Brenor (#46505) üzenetére


Daw93
senior tag

i5 6500, gtx 960 4gb, 8gb ddr4. 1600x900-as felbontás
Beállítások:
[kép] [kép]

GTA Online: Daweee93

(#46518) zoli121 válasza Daw93 (#46504) üzenetére


zoli121
aktív tag

A ram használathoz:
Full HD-ba High/Very High élsímitás nincs + Advanced Graphics beállítás

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#46519) HussarF válasza zoli121 (#46518) üzenetére

Megeszi a 8 gigát szépen

(#46520) zoli121 válasza HussarF (#46519) üzenetére


zoli121
aktív tag

Ha a háttérbe fut a böngésző (nálam firefox) akkor 8.5 -9GB amit megeszik.

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#46521) Speed® válasza zoli121 (#46520) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha pedig 1080p felett, netán kimaxolt opciókkal tolja az ember, még több is lehet..anno én 2560x1080@maxon toltam (kitolt extra látótáv stb., csak AA nem volt, nem bírta a 290..), amikor 8GB RAM volt a gépben, a swapfile ~6GBra hízott :S 16GB esetén megállt 12GB körül a RAM használat, 0 swap mellett..és sokkal smoothabb volt a játék. Szóval a 8GB elég játékra nálam ezzel akkor megdőlt..azóta meg lett még jópár cím, amihez egyszerűen több kell..ez van, "fejlődés".

(#46522) HussarF válasza zoli121 (#46520) üzenetére

Azért mondom, hogy ehhez kevés a 8 giga így. Ami már csak pár száz megabájtot hagy szabadon, az egész biztos, hogy bizonyos helyzetekben telerakja azt is.

Más. Jártatok már úgy, hogy az Insurgent nagyon könnyen robbant? Tegnap volt az, hogy a pick-up-pal rárontottunk egy minigun-os, ra, aki elkezdte szórni minigunnal a kocsit, és kb annyi idő alatt robbant fel, mint ha egy sima páncélozatlan személykocsi lenne. Azt mondta tesom, hogy már a sima insurgent-tel is járt így egyszer. Talán ha a motort lövi a minigunnal, akkor ilyen hamar szétkapja? Én nem is értettem ez hogy történhetett meg.
Nagyon régen volt ilyen egyszer, akkor is a pickuppal voltunk és egy kuruma jött mellettünk. Sztem dobott is sticky-t, de az ilyesmi nem szokta meghatni a gépet. Én is dobtam volna rá és akkor felrobbant az egész gép. Azóta sem értem, hogy akkor mi történt, de kezdem azt hinni, hogy van az insurgent-nek olyan gyenge pontja, ahol ha eltalálják, akkor nagyon gyorsan megadja magát. Tud valaki ilyenről vagy tapasztalt már ilyet?

(#46523) bluuzia


bluuzia
aktív tag

Ne haragudjatok, de hardverrel nem lehetne átmenni a Milyen vasat rakjak a GTA V alá topikba?

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#46524) Mr.Csizmás válasza Segal (#46506) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Apropo tegnap lelepes utan jutott eszembe, hogy volt tobbszor betamadas, bekes sessionban, tegnap az utolsonal le akartam kamikazelni, csak nem figyeltem a terkepet, es npc helit talaltam be :( viszont maskor bevallalnam, cserebe hogy mindig segitetek nekem :)) (vagy ha ceo buzzardot vagy vadaszgepet ki tudsz adni, az is jo lenne)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46525) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! Agyalok rajta, hogy beruházok a GTA5-re, viszont nem tudom mennyire lenne elég a vas hozzá.
A CPU nem mai darab, de van benne kraft, valamint a VGA sem bika. Nem akarok low beállításon nyomulni, szeretném élvezni a játék grafikáját rendesen.

Proci: Xeon X5660. 6 mag, 12 szál. Gyári 2.8 Ghz helyett 3.8Ghz-en pöcörög
Ram: 12 Gb DDR3
Vga: GTX950 2gb

A játék tud 12 szálon dolgozni? vagy mennyi a max amit a prociból kitudna használni? :R

(#46526) Locutus válasza bucihost (#46525) üzenetére


Locutus
veterán

A proci jó hozzá, a GTA5 elég jól skálázódik több magra is, még ha 12-re nem is.
Viszont a VGA harmat gyenge.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#46527) Wiz Khalifa válasza Locutus (#46526) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

12 maggal is jól skálázódik. Ismimnek egy i7 980x-e van (6/12) é mind a 12 szál dolgozik szépen megosztva. :)

Smoke some weed nigga!

(#46528) ProgenXL válasza Locutus (#46526) üzenetére


ProgenXL
őstag

Nem mondanám gyengének azt a kártyát. Annak idején HD7770-en 1gb-al is egész jól eljátszottam gta-ba mediumon. 2gb már high-hoz is elég. Valahol a gtx 750 ti szintjén van.
De ezt valóban az erre készült topicban lehetne kibeszélni.

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#46529) Benir8 válasza Locutus (#46526) üzenetére


Benir8
senior tag

Nem gyenge a VGA. Volt nekem egy Asus Strix GTX 950-em, magas beállítással is meg volt a 60 fps, igaz nem max grafikán de így is szép volt.

(#46530) Locutus válasza Benir8 (#46529) üzenetére


Locutus
veterán

Néha volt meg, vagy mindig? És mekkora felbontáson?
Nekem a 980 se tudta highon a 60fps-t tartani FHD-ban 2xAA mellett. Még AA nélkül is beesett 60 alá sok helyen. Akkor meg akad.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#46531) Laraxior válasza bucihost (#46525) üzenetére


Laraxior
titán

Ha van jó hűtőd, és esetleg jobb VGAt is tervezel venni, akkor az a CPU megy még jobban is, volt nekem is :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#46532) bucihost válasza Laraxior (#46531) üzenetére


bucihost
senior tag

NOCTUA NH-U9B SE2 van rajta jelenleg. 4.2-ig elmentem vele, tovább nem mertem húzni, de bőven elég most a jelenlegi 3.8-on is :DDD
Vgat nem terveztem cserélni, mert nem vagyok akkora "gamer", hogy szükséges legyen egy brutál vga. Esetleg ha a mostani megadná magát (még 2 év garis), talán akkor....

(#46533) Logitech válasza HussarF (#46522) üzenetére


Logitech
aktív tag

Lehet hogy kilőtte a kezedben lévő sticky-t. Instrugentből azt lehet dobni?

(#46534) Brenor válasza Daw93 (#46517) üzenetére


Brenor
aktív tag

Procid sokkal jobb, mint az enyém lehet, hogy akkor mégis a procim a ludas.

(#46535) HussarF válasza Logitech (#46533) üzenetére

Lehet. De szerintem nem erről volt szó. Én a turret-ben ültem, szóval biztos, hogy nem volt sticky nálam, de gyalogos ellen tesóm se szokta elővenni, hanem AP pistol-lal megy. Nem tudom mi lehetett.

(#46536) Segal


Segal
veterán

KÉP

Csak meglett :)) Itt egyből meg is ragadom az alkalmat hogy megköszönjem mindenkinek aki segített hogy ez a kép elkészülhessen :R

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46537) Logitech válasza Segal (#46536) üzenetére


Logitech
aktív tag

Szép. Még jó hogy kapod a 250K-t időnként,különben csődbe mennél :D

(#46538) Benir8 válasza Locutus (#46530) üzenetére


Benir8
senior tag

FullHD monitorral, volt sokáig 60 fps, de alá is szokott menni. Tavaly készítettem ezt a 2 videót, de már nincs meg a gépem, nyáron adtam el. Lehet, hogy hülyén van beállítva a grafika, ha kicsit módosítottam volna akkor lehet, hogy meglenne a stabil 60 fps. :D
Videó
Videó1

[ Szerkesztve ]

(#46539) Benir8 válasza Segal (#46536) üzenetére


Benir8
senior tag

Atya úristen :Y
Jó sokat dolgoztál vele, én nekem kár,hogy meguntam ezt a melót, néha még jól jön. Grat :C

(#46540) Segal válasza Logitech (#46537) üzenetére


Segal
veterán

Röhögni fogsz de most kb 4 millióm van csak ennek ellenére is :N
Nem szoktam megtartani a pénzt ha összegyűlik tizen millió már fejlesztem is elsősorba az autógyűjteményem de mostanság mást is :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46541) Kiskokó válasza Segal (#46536) üzenetére


Kiskokó
veterán

Az enyém is tök így áll :D csak vegyél ki két nullát :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#46542) Mr.Csizmás válasza Kiskokó (#46541) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az enyém is, csak forintra átváltva ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46543) Brenor


Brenor
aktív tag

A gta onlineba, ha nem teszem bankba a pénzt és lelőnek akkor elvehetik tőlem? Csak mert észrevettem, hogy belehet tenni a bankba a pénzt.

(#46544) CactuS válasza Brenor (#46543) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Valalennyit el tudsz dobni halálkor, de ez inkább 500 dodó körüli mennyiség nem 1000-10.000.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#46545) Segal válasza Brenor (#46543) üzenetére


Segal
veterán

En meg soha nem tettem bankba nem fogjak toled ellopni ne aggodj emiatt.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#46546) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Story módban vagyok kb 45%-nál, most jönne a második heist, a tengeralattjárós. Előtte mèg szeretném megcsinálni Michael-lel a szektás küldiket, csak az a gond, hogy csak pár ezer dollárja van. A másik két arctól lehet pénzt adni neki? Ha nem, akkor hogyan lehet pénzt szerezni a játékban? Az összes boltot kiraboltam, de csak 15 ezer jött össze és 25-be kerül a kék gúnya. Kifflom :D

(#46547) ProgenXL válasza chatran (#46546) üzenetére


ProgenXL
őstag

Tőzsdével pl.

Gunner for life

(#46548) Daw93 válasza chatran (#46546) üzenetére


Daw93
senior tag

Ha csak 10 ezer hiányzik és másra nem kell pénz, akkor ha kirabolsz 2 pénzszállítót meg is van oldva a gond :)

GTA Online: Daweee93

(#46549) chatran válasza Daw93 (#46548) üzenetére


chatran
őstag

Ahogy tapasztaltam a pénzszállítók teljesen véletlenszerű módon szoktak felbukkanni. Órákat lehet autózni mire felbukkan egy.
Tőzsdével 3 ezer dollárból lehet 25-öt csinálni rövid idő alatt?

(#46550) Plata válasza chatran (#46549) üzenetére


Plata
félisten

Tőzsdével milliárdokat lehet csinálni,ha jól csinálod.
[link]
Hogy a bánatban fogyott el a pénzed ennyire?
Nekem sosem volt gond a lóvé.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.