Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62901) inthro


inthro
aktív tag

Sziasztok.
Légyszives valaki segítsen nekem, hogy elérhető áron jó minőségű Jack kábel hosszabbítót (5 méter) honnan lenne érdemes beszerezni?
Azért lenne jó egy jobb minőségű, hogy a zene se halkabb se silányabb ne legyen.
Ha tudtok segíteni, kérlek írjatok, mert a pár száz forintos kategóriában nem bízom, 1000Ft felett már lehet jó vétel? (Magyarországon szeretném rendelni, a többi oldal kilőve.)
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

◕‿◕

(#62902) darvinya válasza inthro (#62901) üzenetére


darvinya
titán

Pl: [link]

Vagy készítetsz egyéni minőségi anyagokból.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62903) CsGábor


CsGábor
tag

Korábban kértem segítséget hogy mivel váltsam ki betegeskedő Xiaomi fülhallgatómat. Végül is "monti0222w" javaslata alapján vettem meg - a javasolt üzletben:) - a SoundMAGIC E50-est. Első benyomásom hogy eszméletlen jó a hangzása (pont ahogy leírta monti0222w) és kényelmes viselet. Még egyszer is köszönöm mindenkinek a segítségét. Érdemes volt sok-sok órát eltöltenem itt olvasgatással :)) .

(#62904) malphitee válasza inthro (#62901) üzenetére


malphitee
senior tag

Én most rendeltem egy hama 5 méterest 1000ft ért extreme digitalbol

(#62905) inthro válasza darvinya (#62902) üzenetére


inthro
aktív tag

Köszönöm, mennyire szokta rontani a minőséget ilyen hosszúságban a kábel esetleges silány minősége?
Sajnos magamnak nem tudom megcsinálni, semmi időm sincs most, így beérem egy boltival, de addig is szeretnék egy jobb minőségűt.

◕‿◕

(#62906) inthro válasza malphitee (#62904) üzenetére


inthro
aktív tag

Esetleg próbáltad már, hogy milyen vagy tényleg most rendelted a napokban?

◕‿◕

(#62907) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hallgattam végül rátok, rendeltem Banggoodról egy Xiaomi Piston 3-at, ma érkezett meg, de... ~20 percnyi hallgatás után még a gyári Samsung fülhallgatóhoz képest is csalódás. Szar, csattogó dobozhangja van, a magas hangokhoz képest kevés a közép és mély tartomány. Ráadásul ezek a gumiharangok az eddigi legkényelmetlenebb harangok, amik eddig a fülemben voltak.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62908) darvinya válasza inthro (#62905) üzenetére


darvinya
titán

Hát sz@r kábelen sok.
De ez függ miről hajtják, mert ha forrás gyenge, akkor még a minőségi kábelen is sokat esik.

kovy29

Bejáratás után is ilyen marad, akkor valószínű, hogy hamis amit vettél.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62909) Bjørgersson válasza darvinya (#62908) üzenetére


Bjørgersson
félisten

[link], egyszer eredetit küldenek, egyszer meg hamisítványt? :U

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62910) Ciccuka válasza Bjørgersson (#62909) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt hasonlítsd össze

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#62911) Bjørgersson válasza Ciccuka (#62910) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm szépen! Nagyon is eredetinek tűnik. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62912) monti0222w válasza Bjørgersson (#62907) üzenetére


monti0222w
addikt

A mély az lehet kevesebb, pláne aki többhez van szokva, a közép meg kategóriájához képest jónak mondható, a doboz hang meg nevetséges. Nem vonom kétségbe amit állítasz, de nem ilyennek kell lennie! :N

(#62913) K1LLMy53Lf válasza Bjørgersson (#62909) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

elég a kábelen lévő QR-kódot csekkolni.
Egyébként az ajánlás sosem lehet 100%ig "pontos", tehát benne van a "hibalehetőség", hogy nem fog tetszeni az ajánlott füles. ezért ajánlott minden esetben kipróbálni vásárlás előtt vagy felkészülni arra az eshetőségre, hogy nem jön be mégse. (Minden ember teljesen más. Erre jó példa az is, hogy kollégám eladta a VSD3-at, mert neki a P2 1000x jobb. Szerintem pedig a VSD3 köröket ver a P2re.)

P3-mal kapcsolatban nagyon sok emberből (50++) te vagy a 2. akitől azt olvasom, hogy kényelmetlen. Számomra az egyik legjobb minőségű stock harangok, amit eddig próbáltam.
A hang pedig teljesen szubjektív dolog. Én szeretem/szerettem, de a most használt füleseim után ($50 kategória) hallgatva számomra is dobozhangúnak hat.

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62914) schawo válasza Bjørgersson (#62907) üzenetére


schawo
titán

Gondolom a Samsung füles a szokásos vacak ordenáré mélytúlsúlyos döngő-búgó csoda, ahhoz vagy szokva. Ha mondod, hogy ilyet keresel, akkor ilyenre is kaptál volna ajánlást, jóval olcsóbban is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62915) Bjørgersson válasza K1LLMy53Lf (#62913) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Holnap megnézem majd világosban, gondolom a Xiaomi oldalára kellene irányítania? Egyébként egy fokkal mintha már jobb lenne a hangzása, remélem, csak be kell rendesen járódnia. Meg kell rá egy pár kényelmes harang.

schawo gondolom te meg csak jöttél szakérteni, anélkül, hogy kipróbáltad volna ezt az ordenáré szart.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62916) monti0222w válasza K1LLMy53Lf (#62913) üzenetére


monti0222w
addikt

Egy samu füleshez képest doboz hangú azt írta kovy29, ez meg nem állja meg a helyét, nekem is volt az S4-hez, na az minden volt csak jó nem, és arra lehetett volna a doboz hangot írni! :)

kovy29: Eltűntél nagyon a kutyás topicból? :)

Melyik telohóz adták? S5, S6, bár általában több méllyel adják, a közép is elég mosott. :)

[ Szerkesztve ]

(#62917) Bjørgersson válasza monti0222w (#62916) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha esetleg debreceni vagy, oda tudom adni mindkettőt, hogy kipróbáld. :D Ez a gyári cucc szerintem meglepően szépen, tisztán szól.

monti0222w el, meguntam a sorozatos vitákat, szakértéseket. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62918) monti0222w válasza Bjørgersson (#62917) üzenetére


monti0222w
addikt

Vissza térhetnél, már nem gáz elég jó a társaság. :K

[ Szerkesztve ]

(#62919) Bjørgersson válasza monti0222w (#62916) üzenetére


Bjørgersson
félisten

2015-ös Galaxy A3-hoz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62920) monti0222w válasza Bjørgersson (#62919) üzenetére


monti0222w
addikt

Mondjuk azt nem hallottam, de meghallgatnám szívesen, csak a távolság a kettőnk lakhelye közt nagy. :)
Adj időt a P3-nak, bejáratás után változik a hang, remélem a neked tetsző irányba. :K

(#62921) K1LLMy53Lf válasza monti0222w (#62916) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem ismerem egyáltalán samu füleseket, ezért csak leírtam, hogy adott fülesekhez mérten el tudom képzelni, mert számomra is annak hat hirtelen, ha váltok.:B

(#62915) kovy29: egyébként igen, változni fog a hangja ahogy bejáródik, illetve a te agyad is átáll (ezt embere válogatja, hogy mennyi idő alatt, nekem relatív sok kell, legalábbis eddigi tapasztalataim alapján)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62922) Ciccuka válasza Bjørgersson (#62911) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akkor a megfelelő gumiharangot kellene megtalálnod és jól behelyezni.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#62923) malphitee válasza inthro (#62906) üzenetére


malphitee
senior tag

Ma rendeltem. De nem kell varnod semmi minosegromlast. En tvhez vettem.

(#62924) Keem1 válasza Bjørgersson (#62915) üzenetére


Keem1
addikt

Megnyugodhatsz, bejáratás előtt nekem se tetszett a P3 hangja, aztán járattam úgy 5-6 éjszaka, és már teljesen megváltozott a véleményem.

(#62925) Bjørgersson válasza Keem1 (#62924) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Remélem így lesz. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#62926) balazs1022


balazs1022
őstag

Darvinya kolléga újabb alkotása:
A világ első működőképes MH1 modja. Eddig nem sok mindenkinek sikerült úgy átalakítani a régi MH1-et, h a vezérlő gombok is kompatibilisek legyenek az androiddal.


Elképesztően profi munka (Csak jelzem én 3x estem neki, illetve egy haver is foglalkozott a javításával - 1 jack a kukában végezte)
Ezúton is köszönöm neki! :R :R

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#62927) bucsher válasza Bodor (#62869) üzenetére


bucsher
őstag

Az első kettő szerintem ugyanaz, nekem olyan van. Ócska minőség az az átlátszó műanyag, mindkét füles csatlakozónál megrepedt, eltöredezett pár hónap alatt. Viszont hibátlanul érintkezik és jól működik. És persze szépen szól.

In the pipe - five by five!

(#62928) Bodor válasza bucsher (#62927) üzenetére


Bodor
veterán

Köszi a tapasztalatot, közben Darvinya kolléga megjavította az eredetit, úgyhogy nem veszek egyelőre.

(#62929) Kobe


Kobe
veterán

segítsetek kicsit optimalizálni....
igazából a vsd5 elhalálozása óta 3 alternatívában gondolkoztam. Mivel időközben nagyon rákaptam a spotifyra (upc korlátlan mobilnet meghozza a kedvet, na :D) így elsősorban teló (MI4) + spotifyhoz keresnék fülest.
Tudom tudom spotify alapból behatárolja a minőséget, így gondolkoztam hogy nem is szeretnék nagyon extra pénzt költeni olyanért amit nem is hallok ki....

Szóval, VSD5 replacement helyett ár/érték arányú bajnokokat keresek, ha már teló, nem árt ha headsetes. Ami szóba jött:

Xiaomi Piston 3 - design tetszik, hangját dícsérik, a piston 2-es kábelminősége nekem bejött, árban sem vészes. Kérdés a hangja tényleg olyan ár érték bajnok e
Soundmagic E50 vagy E80 - kicsit húzós idehaza az ára, VSD5-tel egy árban lenne, nem tudom ér-e annyit.
VSD5 - hangképet ismerem, bejött, viszont itt szigorúan szarrá lenne moddolva rendelés után, ha emelett dontök, kábelcsere, csatlakozó átalakítás. Kialakítás nagyon bejön, de nekem a vSD3 kábele (vagy headsetes) kell...

igazából az érdekele, hogy pl egy VSD5-tel nem hagynék e túl sok "luftot" a fülesben, spotify és teló miatt, és így simán megúszhatnám ugyanazt mondjuk egy XP3-al, féláron....

szerintetek?

(#62930) monti0222w válasza Kobe (#62929) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, a VSD 5 után lehet nem lenne neked jó a P3 hangzása, nem rossz füles, de meg van a helye neki is.
A SM E50-80-ra meg azt tudom mondani, hogy elkel menni és élőben meghallgatni, majd dönteni. V karakter mindkét füles az 50-ben több mély, jó tiszta közép, gyengébb magas jellemző, a 80 szép mélyei vannak, szűkebb közép, a magasai szépek, de mint mindenről megoszlanak a vélemények mindkét fülesről. Nekem (E80-m van) bejött mind hangzásilag, mind kényelmileg a füles. :)

[ Szerkesztve ]

(#62931) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok,

az esti punnyadásban egy kis brainstorming kérdés,

van arra valami általánosan elfogadható és alkalmazható megoldás, hogy egy telefonhoz egyszerre két blututis fülest párosítsak, mert bringázáskor nagyon jól jönne ha lenne ??

(#62932) darvinya válasza Luissimo (#62931) üzenetére


darvinya
titán

Ahhoz fülesnek tudni kellene a megosztott kapcsolatot, amit inkább billentyűzet+egér tudja csak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62933) Luissimo válasza darvinya (#62932) üzenetére


Luissimo
veterán

várj Péter , ne keverjük,

nem egy fülest szeretnék két telefonhoz (olyan tudhat működni, ez nem perverzio), hanem egy telefonhoz két fülest szeretnék,

ami nem a füles megosztott kapcsolaton mulhat, hanem a telefonnak kellene tudnia inkább, nem ?

(#62934) darvinya válasza Luissimo (#62933) üzenetére


darvinya
titán

Nem.
Billentyűzet+egér is 1 géphez kell, nem 2-hőz.

Azért a Headset-nek kell tudnia, mert Ő sajátítja ki a kapcsolatot (ami érthető, mert akkor mindenki lehallgatható lenne ilyen egyszerűen).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62935) Luissimo válasza darvinya (#62934) üzenetére


Luissimo
veterán

szerintem nem.(de ezen nem veszünk össze)

a gépes esetben is két eszközt csatlakoztatsz a gépedhez és az a kis blututis vevő, ami a billt és az egeret kezeli az be van dugva a gépbe.

Szerintem a telonak kellene tudni a két blututis fülest kiszolgálni két különböző frekvencián, félek ez a szűk keresztmetszet.

A fülesnek akkor kell tudnia a megosztott kapcsolatot, ha egy fülest szeretnél két különbözö telefonhoz kapcsolni.
Ez általában müxik is, de amit én kitaláltam, az nem triviális, az valóban felveti a lehallgathatóság veszélyét is :W

[ Szerkesztve ]

(#62936) Kobe


Kobe
veterán

az újfajta, "moving coil" driverrel ellátott VSD3S-ről mi a vélemény amúgy? nekem még a régebbi változat van....

(#62938) darvinya válasza Luissimo (#62935) üzenetére


darvinya
titán

Már megbocsáts, de telefonhoz ugyanúgy tudsz BT billentyűzetet+egeret csatlakoztatni egyszerre.
Itt arról van szó, hogy biztonsági szempontból nincs dupla kapcsolat.
Azért, mert kódoláskor kétoldali kulcs megadás kellene, pl: WiFi.
De fülesen hogyan ütöd be a kódot, ha nem rendelkezik billentyűzettel?
1 v. 3 gombos eszközön kód megadás 3 v. 12 variáció lehet emberileg érthetően kezelni, többet nem lehetne rendesen kezelni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62939) PR0JECTNR56 válasza Kobe (#62936) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Még nincs róla itt tapasztalat, nagyon friss fülhallgató, csakúgy mint az új VSD5S:

[ Szerkesztve ]

(#62940) vicze válasza Luissimo (#62933) üzenetére


vicze
félisten

Röviden: nem. Az adott BT audio profil nem támogat ilyet, több okból kifolyólag, de inkább nem részletezem mert hosszú. (leginkább frekvencia moduláció és sávszélesség)
Amit a kolléga emleget az a BT HID (Bill, egér stb.) profil egy teljesen más dolog sokkal kisebb sávszélességgel.

A BT továbbra is sok különböző protokoll profil gyűjteménye, amik eléggé különböznek egymástól.

@darvinya: Egyik se stimmel azok közül amit írtál. Minden BT füles kivétel nélkül a 0000-t használja azonosítónak, amit amúgy életemben nem ütöttem be, mivel párosításnal az az sw élvezi ezt automatikusan. Semmi köze ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#62941) Luissimo válasza vicze (#62940) üzenetére


Luissimo
veterán

Igen, hasonlot próbáltam énus gagyogni, hogy a telefonnak két fülest kellene egyidejűleg kiszolgálni más-más frekin, amikor aketten hallgatnánk róla zenét.

És ha ezt tudná is, amit persze, nemtud, tehát ha tudná is, akkor onnantól a titkos beszélgetéseket is hallhatná a nejem :O

No, abbólaztán semmi jó nemjönne ki :K
ez van,

és nyilván ugyanilyen biztonsági megfontolásból nem megy a bé terv sem, hogy legalább a vezetékes füles és a blututis füles tudna egyszerre szólni, már akkoris nagyon elégedett lennék, az egyikünk dróton hallgatná a zenét, a másikunk meg a másik bringám a levegőből venné.

háát,
kár, pedig milyen jól kitaláltam.

az egeret meg a billentyűzetet hagyjuk, az nem hat meg, egyrészt az nem audio profil szerint müxik, másrészt pedig nekem eszembe sem jutna egy telefonra ilyesmi vackokat rácsatlakoztatni, merthogy miértis?

nó, jóccakát, remélem azért valaki a kellő biztonsági elvárásokkal együtt majdcsak kifejleszti ezt a fícsört.
Ha nekem kell engedélyezni mindkét fülest, akkor tudom uralni az eszközt és nem fordulhat elp lehallgatás esete.

Bicajozunk, külön zenére, ugy mint eddig :))
jóéjt :K :K

(#62942) Kobe válasza PR0JECTNR56 (#62939) üzenetére


Kobe
veterán

Hmmm....ezt lehet megvarom inkabb :)/sajna sokaknal jelentkezett a membran elfaradasa, ha ezt javitottak mar jo

(#62943) darvinya válasza vicze (#62940) üzenetére


darvinya
titán

Miért is?
Attól, hogy SW végzi, még billentyűzet megléte mellett mást is lehetne.
Csak ugye nincs bill., ezért van beállítva a SW begépelést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62944) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tablethez milyen fülhalgatót ajánlotok 5000, max 5500Ft-ig?
ilyen kialakítású szerintem jobb volna
A másik régebbi forma kényelmetlen volt:
[link]
A fülhallgatót valószínü gépre kötve egy ASUS Xonar U7-el is használnám!
Ami jó volna, hogy nagyon szeretem a basszust, persze éles is legyen, mivel Trance House kedvelő vagyok (DJ Tiesto)
Kábelelvezetés szerintem fülön körben zavaró lenne...
Mikrofon szerintem nem szükséges.
Fekete kellene ha nem gond.
Kivételesen külföldi rendelés is szóba jöhet!
Ha van még kérdés tegyétek fel...
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62945) K1LLMy53Lf válasza makoss (#62944) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Összefoglalót ajánlom figyelmedbe, de egyébként Piston Hybrid így elsőre:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62946) kemcso válasza K1LLMy53Lf (#62945) üzenetére


kemcso
Ármester

+1 szerintem is

(#62947) zümzümm


zümzümm
senior tag

Kz ED11-hez volt már valakinek szerencséje?
ED10 vagy ED11 rendelésén gondolkodom...

(#62948) vicze válasza Luissimo (#62941) üzenetére


vicze
félisten

A fő problematika, hogy nincs elég frekvencia sáv ahhoz, hogy két BT sztereó eszközt kiszolgáljon, megfelelő frekvencia mennyiséggel. A BT-nél van X sáv abból a legnagyobb mennyiséget lefoglalja egy A2DP profil magának, egy másik már nem biztos, hogy beférne, ha be is fér, a kapcsolat minősége elég kérdéses lesz, mert eléggé telítődik az egész rendelkezésre álló spektrum és elég könnyen jelminőség romláshoz vezet, ami miatt szakadozna. Adó és vevő oldalon is megnőne a fogyasztás amúgy. Illetve még van pár HW probléma, ami szintén nehezen kerülhető, és jó pár SW problematika, de az megoldható igazából.

@darvinya: Még egyszer az nem begépelés, hanem fixen beégetett kód. Vagy 10éve nem adtam meg BT párosításnál kódot, és végtelen mennyiségű eszköz használja ugyan azt a 0000-t azonos készüléken, a bill egér is és semmi probléma nincs a kommunikációval.

(#62949) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Sziasztok!

2 kiszemeltem van:
-Pioneer SE-CL522
-JVC HA-FX101

Kb egy árban vannak, melyik lenne jobb szerintetek, elektronikus zenére kellene elsősorban.

Esetleg Panasonicból mit ajánlotok ebben a kategóriában? Panaban eddig nem nagyon csalódtam.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#62950) makoss válasza K1LLMy53Lf (#62945) üzenetére


makoss
addikt

Összefoglalót olvastam de azt nem írták mit használok :U
Túl megy az 5000Ft-os határon
Olcsóbb nincs?
De azért köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.