Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Timer


Timer
veterán

OFF

Tudom, fülhallgató topic, de ha már ide kevertem néhány hozzászólással ezelőtt a HD518-at, egy szó erejéig had emlékezzek meg róla. Brutális. Nem vagyok basszus-fan, de nem zavar kifejezetten a V hangkép, sőt. Nos, a HD515-nek ez nem annyira feküdt, sokkal inkább semlegesnek mondtam a hangját, amit talán még jobban is szerettem, de az 518 olyan mélyeket ad, hogy nem lehet megunni. Kis kiegyenlítéssel tényleg megdöbbentő, és hatalmas pozitívum, hogy mobillal is könnyen hajtható (OnePlus 3 szépen viszi, legalábbis). Egy szó mint száz: szerintem azt a 23 ezer forintot, amiért most megvásárolható, bőven megéri.

ON

Hogy témába vágó tapasztalatot is megosszak: nemrégiben kerestem olyan fejhallgatót, ami nem agybadugós, és nagyjából hozza a Sony MDR-E818LP szintjét, mivel az már nem kapható. Jelentem, találtam egy nagyon hasonló adottságokkal rendelkező példányt a Philips SHE4600 személyében, talán másoknak is jól jön majd az infó.

(#65002) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.
Nézegettem füleseket Banggoodon KZ ED9-et néztem.
Jelenleg egy Sony MH750est használok.
Ezelőtt Xperia Vn jó volt, most Huawei P9 van szebben szól de úgy erzem kell még jobb :D Egész jó áron is van kuponnal meg lejjebb nyomom ára.
Sonyhoz képest bokafosatós lesz? :)

Előre is köszi.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#65003) Nova96


Nova96
őstag

Sziasztok több 1 éve kb. nem szól a vsonic gr06 fülesemet érdemes megcsináltatni /ha meglehet. Vagy eljárt felette az idő és érdemes inkább venni egy újat?

(#65004) darvinya válasza Nova96 (#65003) üzenetére


darvinya
titán

Először is meg kell nézni javíthatóe, utána lehet tovább menni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65005) Nova96 válasza darvinya (#65004) üzenetére


Nova96
őstag

Akkor érdemesebb megcsináltatni mint egy újat venni. pl. rock Zircon? :K

(#65006) darvinya válasza Nova96 (#65005) üzenetére


darvinya
titán

Kettő között nagy különbség van, és ha RockZiron árából kijönn akkor biztosan.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65007) #16820480 válasza Nova96 (#65005) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha a GR06-ot szeretted, akkor a Zircon valószínűleg nem fog, mert az eléggé mélyorientált azért, a GR06 meg nem.

(#65008) Nova96 válasza darvinya (#65006) üzenetére


Nova96
őstag

&sheratan
Akkor marad a javítás , köszönöm.

(#65009) Izzé


Izzé
őstag

Sziasztok! Segítség kellene fülhallgató vásárlásban.
Régen Maxell Metallicsot használtam, szerettem nagyon, de megadta magát. Most Xiaomi Piston 3-t nyúzok, de a bal oldali sajna elhalkult, ráadásul a kábelezését utáltam. :) A hangzásviláguk jó volt, de szeretnék ezen a vonalon feljebb lépni. Szóval:
10-20K-s kategóriában nézelődök az In-ear fülesek között. Normál kialakítású, hagyományos kábelvezetésű kellene.
Mikrofonra nincs szükségem, de távirányító nem lenne rossz (azért ez sem létszükség). Rock zenét hallgatok, a régebbi RN'R-tól a hard rockán át a metálig sok minden játszik, valamint tablettel filmnézésre is fülest használok.
Fontos, hogy a harangok puhák legyenek, a pistoné pl nekem kemény volt.
Ami pedig a legfontosabb (a hangzáson kívül), hogy legyen hozzá tok, mert mindenhova velem utazik. :)
Eddig a SoundMAGIC E10, E50, E80-t nézegettem. Melyiknek jobb az ár/érték aránya? Illetve az összefoglalóban található füleseken kívül van még ajánlott ebben a kategóriában?
Válaszokat előre is köszi! :R

(#65010) tutis válasza Izzé (#65009) üzenetére


tutis
őstag

érdekes hiba, nekem is a bal oldali halkult el a pistonomnál..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#65011) zsocy válasza tutis (#65010) üzenetére


zsocy
őstag

Nemrég volt erről szó, a Piston hajlamos erre, mindenképp próbáljátok meg kitisztítani. Itt beszélnek róla. Neki segített, egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#65012) #68372224


#68372224
törölt tag

Sziasztok! AKG Y23-ról mi a véleményetek?
Ideiglenesen lenne szükségem fülesre, mert a JBL már haldoklik, és csak később tudnám megvenni a kiszemelt, lényegesen komolyabb utódját.

Tetszik benne, hogy van külön mikrofon/vezérlő-mentes verzió (Y23, amiben ezek vannak, az az Y23U), mert nekem ezek feleslegesek az iPodhoz).

(#65013) f4lcon válasza f4lcon (#64994) üzenetére


f4lcon
őstag

hát ez elég borzasztó :) nem csak a hangja, de a kinézete is.
nem csak egy armatúráshoz, hanem egy normálisabb dinamikushoz képest is hiányoznak belőle a magas hangok, főleg a részletesség hiánya feltűnő. a közép az gyakorlatilag nem is létezik, arra kár szavakat pazarolni, a mély egészen tűrhető lenne, ha nem mosódna annyira el. a gyors egymás után jövő mély hangokkal nem tud mit kezdeni, és azt érezni mintha torzítana.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65014) kemcso válasza f4lcon (#65013) üzenetére


kemcso
Ármester

Techno Musixxal próbáltad? :DD

(#65015) Tulku válasza f4lcon (#65013) üzenetére


Tulku
veterán

Ott vmi baj lesz az armatúrák hangolásával, passzív váltóval....vetőcsőben van damper?

Ja, most látom mi ez...félreértettem a leírást...hát ez kuka...akkor...

De gaming headsetnek ajánlják...sokat elmond....

[ Szerkesztve ]

(#65016) kemcso válasza Tulku (#65015) üzenetére


kemcso
Ármester

Valszeg, miután nincsenek benne armatúrák, egy sima dinamikus füles, kemény 7$-ért ;) Legalábbis ami a linken van az az :))
Átszerkesztetted :DD Mondjuk 7$-ért ritka a csoda, ez sem lett az :)

[ Szerkesztve ]

(#65017) Tulku válasza kemcso (#65016) üzenetére


Tulku
veterán

Ez zavart meg:
"nem csak egy armatúráshoz, hanem egy normálisabb dinamikushoz képest is hiányoznak belőle a magas hangok"

de aztán megnéztem az előzményt is :)

(#65018) kemcso válasza Tulku (#65017) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, az zavaró, de ismerve f4lcon kolléga rendelési szokásait ritkán van köztük BA :) Nem tudja mi a jó, vagy tudja, de nem akarja még elfogadni, hogy úgyis vesz egy W60-at :DD

[ Szerkesztve ]

(#65019) Tulku válasza kemcso (#65018) üzenetére


Tulku
veterán

Nem ő is egy modern alkimista....elképzelem ahogy bevonul a szobába a friss szerzeménnyel, kibontja, beköti (hasonlóan mikor az utolsó békahere-kígyómáj főzetcseppet beleejti a forrongó üstbe az egykori kémikus)...és ...ez most nyekk (ott azért előfordulhattak komolyabb kimenetelek is....Nobeléket lakóhajóra költöztette a svéd kormány, miután minden közelükben levő ügyet felrobbantottak, családtagjaik is megfogyatkoztak)

Ne dőlj be Kemcsonak, csak így tovább, meg lesz az az elixír! :D

(#65020) norbert0


norbert0
csendes tag

Sziasztok!

Leeco okostelefon vásárlás miatt, amin nincs 3,5mm jack kimenet, USB C type CDLA fülhallgatót keresek. Eddig Piston 3-t használtam, hasonló fülest szeretnék mikrofonnal, 5-20 ezer forintig, minél jobb ár-érték aránnyal. A Leeco is gyárt ilyet, de nincs hallójárati kivitel, mindenképp olyat szeretnék. Eu-ból vagy Kínából rendelném a fülhallgatót.

(#65021) vicze válasza norbert0 (#65020) üzenetére


vicze
félisten

"USB C type CDLA fülhallgatót keresek"
Sok szerencsét, olyan 2 azaz 2db van a piacon, így olyan sokat szerencsére nem kell gondolkozz.
LeEco CDLA Earphone
Bee NB-T1

(#65022) zsocy válasza norbert0 (#65020) üzenetére


zsocy
őstag

Valami ilyen és egy hagyományos füles nem segítene?

(#65023) vicze


vicze
félisten

Kéne egy Logaout cikket írja erről a "csodás" új világról, mert mocskosul nem olyan egyszerű. :(

(#65022) zsocy: Pl. amit linkeltél az USB DAC igazából és nem CDLA, ami egy másik szabvány lenne ha támogatná bárki. :)

[ Szerkesztve ]

(#65024) tutis válasza zsocy (#65011) üzenetére


tutis
őstag

köszönöm, kipróbálom.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#65025) norbert0 válasza zsocy (#65022) üzenetére


norbert0
csendes tag

Köszönöm szépen. A 2 létező fülhallgató közül a Bee NB-T1 hallójárati kivitel, így azt választanám. Próbálta már ezt valaki?
Ilyen átalakítót használva, sajnos nem érhető el jó hangzás a hagyományos fülesekkel.

(#65026) Izzé válasza zsocy (#65011) üzenetére


Izzé
őstag

Segített, úgy szól mint újkorában! :) Köszönöm a tippet! :R

(#65027) vicze válasza norbert0 (#65025) üzenetére


vicze
félisten

A csatlakozó miatt igen kicsi az esély hogy bárkinek van. Még google se nagyon segít.

(#65028) zsocy válasza Izzé (#65026) üzenetére


zsocy
őstag

Szívesen, bár az érdem nem az enyém, én is itt olvastam. Valami gáz lehet a rács designnal, sokszor előjön ez a halkulás.

(#65029) f4lcon


f4lcon
őstag

kemcso, Tulku: köszi :DDD feldobjátok a napom ;)
és nem veszek W60-at, jól elvagyok a hibrid Bosshifi-vel, nagyon összebarátkoztunk. majd ha végre találok egy olyan illesztéket is amivel egy óránál többet tudom hallgatni fülfájás nélkül akkor kifejezetten tökéletes lesz

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65030) erikke17 válasza erikke17 (#65002) üzenetére


erikke17
őstag

Erre valakii lenne szíves? :D :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#65031) tutis válasza zsocy (#65028) üzenetére


tutis
őstag

én kiszedtem a rácsot, visszatettem, és megjavult. De szerintem nem is kellene kiszedni a rácsot, mert ugye sérül ilyenkor, nem lehet normálisan visszatenni..szerintem elég lenne csak picit alkoholba mártani csak a rács részét, azaz a vetőcső tetejét, és akkor is megjavulna. Otthon a jobb oldalit megpróbálom így.. Most így félek hogy a bal oldali rács mivel ragasztott volt, és most csak simán visszatettem, kieshet..

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#65032) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,

Akármilyen eldugott kínai webshopból rendelve 20$ alatt melyik az a füles, ami a legkiegyenlítettebb karakterrel rendelkezik?
PL50, GR07 után kifutok a világból bármelyik olcsó füles mélyeitől.

(#65033) vicze válasza Blackhole13 (#65032) üzenetére


vicze
félisten

Majd f4lcon kijavít, de nem hiszem, hogy 20$ alatt van kiegyenlített, mivel ott a népnek kell megfelelni, így ott a V menő.
Talán az AX35 a legolcsóbb(~50$) még mindig ebben a műfajban, illetve még a ajánlóban lévő ZA Tenore(~40$).

Illetve a Sony XBA-C10-et bepróbálhatod, az 7e-től kapható és eléggé kiegyenlített.

[ Szerkesztve ]

(#65034) f4lcon válasza vicze (#65033) üzenetére


f4lcon
őstag

talán a HDS-1 az, ami a legolcsóbbak közül egész kiegenlítettnek mondható, vagy ugye a Piston3 is egészen neutrális hangzás.
aztán persze a spektrum másik végén ott a KZ saját IE80 interpretációja, de az már drágább 20$-nál
vagy hasonló árban a Lhao Zhong LZ-03a vagy Igor nagy kedvence, a Boarseman CX98 de az már nekem annyira audiofil, hogy gyakorlatilag nincs is benne basszus.... :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65035) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Nem gondoltam volna, hogy 22$-ért már van használható cserélhető kábeles megoldás. (Pár éve még a pl50-t alakítottam át cserélhetősre.)
Ezek közül esetleg van olyan, amelyik kimagaslik strapabíróságával? Elsőre a Piston 3-ra futottam volna rá, de sajnos jó pár véleményt olvasni a meghibásodásairól.

(#65036) Surda-


Surda-
őstag

E között ÉS e között a Xiaomi hybrid közt csupán a színe a különbség?
Vagy többféle hybrid van?
Bringázáshoz keresek valami minőségibb fülhallgatót.
Hangzásban a Shure 240 áll közel hozzám, a túlzásba vitt magas hangokat nagyon nem szeretem. Mélyekkel is csínnyán.
:R

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#65037) f4lcon válasza Blackhole13 (#65035) üzenetére


f4lcon
őstag

ne várj GR07 színvonalat, sem összeszerelésben, sem hangzásban
de abban egyezik az összes linkelt szerintem, hogy annál többet érnek, mint amennyibe kerülnek
szerk: ha véletlenül megveszed az IE80 klónt, akkor meghallgatnám, mert nem volt még hozzá szerencsém csak olvastam róla szépeket.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65038) Bodz válasza f4lcon (#64994) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ezt megvehetnéd. Mert csak, nem tudom, hátha. Szép a csomagolás meg cserélhető a kábel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65039) f4lcon válasza Bodz (#65038) üzenetére


f4lcon
őstag

a múltkori Plextonoddal is befürödtem, annál nulláb kínai fülesem talán csak a Rock Mula volt :DDD

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#65040) Bodz válasza f4lcon (#65039) üzenetére


Bodz
nagyúr

Na jó, de előbbi másnak tetszett (ha jól emlékszem). :D
Erre meg azt írják, hogy kiegyensúlyozott hangátvitel és utánozhatatlan mélyhangzás. Na most tudsz te ennek ellenállni? :DDD

(#65041) darvinya válasza f4lcon (#65037) üzenetére


darvinya
titán

Azért a GR07-et max. hangzása jó, összeszerelési és tartósági minősége tré.

Pont most kaptam meg fórumrársét, hogy nézzem meg mi baja.
Pont az a baja van mint ami eddig jött szerelésre, tönkre ment a driver.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65042) vicze válasza f4lcon (#65034) üzenetére


vicze
félisten

Ööö a P3 a semlegestől olyan messze van mint Makó... Közepes V karakter fun hangzás. Még a AX35 is enyhe V, de az már nagyon tompa. Teljesen semleges meg a GR07 és RE400.

(#65043) Nova96 válasza darvinya (#65041) üzenetére


Nova96
őstag

Köszönöm. :R

---------------------------------

Így áll a kérdés, mi az a fülhallgató akár kínából ami max. 35 $-ig érdemes megvenni?
Zenébe mindent hallgatok konkrétan klasszikustól,metál és elektronikus zenével együtt véve.
Hangba szeretem ha mindennek van hangja és nem megy rá semmi a többire, legyen mély azért benne, de ne nyomja e la többit.
Én ezt néztem ki:
DZAT DF-10, ROCK Zircon

Legjobb egy felülről rakható lenne a legjobb, mint gr06.

Egy csomó ajánlást látok vissza felé is, de nincs olyan ami nem fog szétperegni remélhetőleg ,jó is a hangja és kényelmes hosszú ideig?

(#65044) Nova96 válasza Nova96 (#65043) üzenetére


Nova96
őstag

Még 1 -t bedobnék azok közé ami tetszik:
Vivo XE800 ez elméletileg egy gr07.

És majd megvárom a Tennmak Pro a véleményt, de ha van valami biztos vétel azt írja nyugodtan. :R

(#65045) pulutodurumo válasza Nova96 (#65043) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Zircon szép, jó anyagokból van, de V karakter még mindig jó nagy melyekkel. Nem egy GR07.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#65046) Surda-


Surda-
őstag

?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#65047) kemcso válasza Nova96 (#65043) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezek a kínai csodák ahogy írták már többnyire mélykiemeltek, az az elvárás. Ha a GR07-szerű hangot keresel, akkor az AX-35 pl olyan, szerintem minőségi is, de kicsit a kereten felül van.
A tartósságukról semmi infó nincs, nem hinném, hogy egy ilyen árú füles túl sokáig tartana. Vmit valamiért: csoda nincs, 5-10-20$-ért ha kapsz egy elfogadható hangot akkor mellette vmiben kompromisszumot leszel kénytelen kötni.

(#65048) Tulku válasza kemcso (#65047) üzenetére


Tulku
veterán

És ha a bal oldala elhalkul, mártsd alkoholba...be kéne írni az összefoglalóba...általános tanácsnak :)

(#65049) #16820480 válasza Nova96 (#65043) üzenetére


#16820480
törölt tag

A GR07 egy jó ár/érték arányú füles, mondjuk úgy, hogy átlagos anyagminőséggel. Egy kínai cég gyártja és fejleszti Kínában, és a márkaneve az ilyen topikokat leszámítva nullát ér a piacon. Szerintem elég irreális elvárás, hogy valami még csak megközelíteni is tudná az árának negyedéért akár hangban, akár anyagminőségben, nem hogy a kettőben egyszerre. :N

(#65050) Tulku válasza #16820480 (#65049) üzenetére


Tulku
veterán

"Szerintem elég irreális elvárás, hogy valami még csak megközelíteni is tudná az árának negyedéért akár hangban, akár anyagminőségben, nem hogy a kettőben egyszerre."

Ejnye Tamás...és az alkímia? Hidd el elő lehet állítani aranyat moslékból is...elveszed az ember kedvit! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.