Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) schawo válasza K1LLMy53Lf (#62649) üzenetére


schawo
titán

Itt PH-n is volt bemutatója, eléggé lehúzták a hangminőségét, bár akkor még 40ezres kategóriában próbálkozott a füles. Szállítással, áfával 10-ből megvolna, annyiért lehet, hogy már jó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62652) Bici válasza Tulku (#62647) üzenetére


Bici
félisten

"Egyébként nem tudom értelmezni fülhallgató esetén az izoláció fogalmát...max minél hosszabb vetőcső, amire ráteszek egy baromi jól izoláló illesztéket és ennyi..."

Armatúrásnál kb. valóban ilyesmi a helyzet, de dinamikusnál ott van a reflex nyílás, ami a driver flex mellett gyengébb izolációt is eredményez.
Cserében könnyebben lehet kiegyenlített fülest készíteni így.
A teljesen zárt kialakítás vagy megemelt mély tartományt eredményez, vagy olyan alacsony saját rezonancia frekvenciájú driver kell, amit ha feljebb tolunk a zárt dobozzal, akkor is elfogadható értéket kapunk.
Viszont 20-30Hz-es rezonanciát ilyen kis méretben biztos nem könnyű elérni.
Harmadik lehetőség a zárt, de nagy méretű doboz, ami kevésbé tolja fel a rezonancia frekit. Ez esetben viszont a terhelhetőség csökken, vagy erős rúgóerejű driver kell, aminél megintcsak magasabb lesz a rezonancia freki, és kezdődik elölről az egész körforgás. :D
Szerintem ezért (is) használnak armatúrás drivereket a magasabb kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62653) #16820480 válasza schawo (#62651) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hiszem ilyet vett még úgy fél éve kemcso, azt írta, hogy nem rossz, csak neki kényelmetlen. Igaz, hogy ő nem is 40-ért vette, hanem az amerikai árán.

(#62654) Tulku válasza #16820480 (#62653) üzenetére


Tulku
veterán

Érdes...

(#62655) kemcso válasza K1LLMy53Lf (#62649) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem volt. Nagy füles és fül felett sem használható a formájából adódóan. A hangja nem rossz, de nem is igazán jó -> nagyon egyénfüggő, hogy bejön-e valakinek. A magasai gyönyörűek, részletesek. A közepe visszafogott, melyek is szépek. Viszont nincs meg az egység a BA és a DD között, a hangja enyhén szétesik.
A 30$-t bőven megéri, de én sokkal inkább vennék 50$-ért egy AX35-öt :DDD

Szerk: kereshetőség kedvéért: Samsung Level In

[ Szerkesztve ]

(#62656) K1LLMy53Lf válasza kemcso (#62655) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

annyira nem akarok új fülest, jó nekem a KC06 meg a VSD3 most (habár ez utóbbi lehet megy apróra a basszusok miatt), viszont $30-os cimke miatt elgondolkodtató... sosem hallottam még armatúrás fülest, így nagyon kíváncsi vagyok, az 1+1esek ahogy olvastam jellemzően középhiányosak. No de mind1, lehet majd 1x megpróbálok fülestalira eljutni:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62657) kemcso válasza K1LLMy53Lf (#62656) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha BA-t akarsz próbálni ne ezzel tedd. Csábító, hogy mennyivel olcsóbb most, mint az eredeti ára, de nem is ér annyit. Ennyit igen, de nem sokkal többért vannak lényegesen jobb hangú hibridek (AX35 pl). Na igen egy fülestalálkozó, de az fájni fog neked már látom :DDD

(#62659) K1LLMy53Lf válasza kemcso (#62657) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Hiszem, ha hallom :))

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62660) s4tch válasza kemcso (#62657) üzenetére


s4tch
veterán

Ez az AX35 annyiszor jön elő, hogy lassan muszáj lesz vennem belőle. Rock/jazz/metal zenékre, hasonló árban, max. 100 dollárig lehet ennél jobb választás?

(#62661) kemcso válasza s4tch (#62660) üzenetére


kemcso
Ármester

Lehet, ez az ízléstől függ. Én a kiegyenlített hangzást szeretem, nekem abszolúte bestbuy 100$ alatt, azok közül, amit hallottam persze.
Akinek több mély kell annak nem lesz jó, nagyon nem ;)

(#62662) f4lcon válasza kemcso (#62661) üzenetére


f4lcon
őstag

pedig van az AX30 amiben még kevesebb a mély :Y

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62663) K1LLMy53Lf válasza kemcso (#62661) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

akkor nekem hiába is ajánlod, mert ugye P3 is ugye néha mélyhiányosnak érződik számomra:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62664) vicze válasza f4lcon (#62662) üzenetére


vicze
félisten

Nem, az AX30-ba több a mély sokat kifejezetten V-nek mondják, a AX35 a kiegyenlítettebb, még mindig enyhe mélytöblettel.

[ Szerkesztve ]

(#62665) weres78


weres78
senior tag

Üdv!

Itt ajánlottatok nekem egy fülest, az AKG K323-ast.
Az lenne a kérdésem, milyen harangot tudnék rá vásárolni, ami sokkal jobban kizárja a külső zajokat, mint a gyári?

(#62666) monti0222w válasza K1LLMy53Lf (#62663) üzenetére


monti0222w
addikt

Pláne, ha P2-ről mentél a P3-ra. :D

Tulku: Egyelőre elvagyok az E80-al, talán még beújítok egy Tenore-t a változatosság kedvéért. Egyébként a rocknál én is Santana, Kiss, Black Sabbath, Zeppelin, stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#62667) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Rendeltem egy Piston 3 as zajkeltőt a PCX-től, és most látom hogy van belőle a piacon hamisítvány is. Honnan fogom tudni átvételkor hogy eredetit kapok?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#62668) K1LLMy53Lf válasza monti0222w (#62666) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem. P3 volt az első, "normálisabb" fülesem. Később hallottam P2-t, de nekem az eszméletlenül V-s... Mind mély mind magas tekintetében baromi sok, ráadásul nekem kényelmeten is. Jelen pillanatban nekem a KC06 az etalon:B

(#62667) iszilard: kétlem, hogy hamisat foglamaznának, de egyébként van a fülesen QR-kód, amivel ellenőrizni tudod.

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62669) attiati válasza attiati (#62644) üzenetére


attiati
veterán

srácok, erre valaki?

(#62670) K1LLMy53Lf válasza attiati (#62669) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

HDS1-re szavazok ezek közül.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62671) lexter00


lexter00
őstag

A héten beszereztem egy Rock Zircon-t Bici fórumtástól :R A kérdésem az lenne hogy a Xiaomi Hybridnek is olyan karaktere van mint a Rock-nak?Mert ha igen akkor rendelek egyet.Meg rendeltem egy KZ ED4-et is de azt csak azért mert mocskosul olcsó volt attól sokat nem várok.

(#62672) attiati válasza K1LLMy53Lf (#62670) üzenetére


attiati
veterán

köszi, egyébként az mit jelent, hogy egy fülesnek éles, fémes, nyers hangzása van?
(mint állítólag a KZ ED9-nek)

lexter00: mit jelent a mocskosul olcsó? :)

[ Szerkesztve ]

(#62673) Tulku válasza monti0222w (#62666) üzenetére


Tulku
veterán

Jó az az E80...nagyon dallamos hangzású....

(#62674) hszilard666 válasza K1LLMy53Lf (#62668) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszi! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#62675) lexter00 válasza attiati (#62672) üzenetére


lexter00
őstag

950 ft ebay licit.

(#62676) monti0222w válasza lexter00 (#62671) üzenetére


monti0222w
addikt

Hasonló. :)

(#62677) lexter00 válasza monti0222w (#62676) üzenetére


lexter00
őstag

Az szuper :)

(#62678) K1LLMy53Lf válasza attiati (#62672) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

wow. ezt hol olvastad? csak mert én is az éles/nyers szavakkal jellemeztem a magasait, de leírni, nem írtam le itt, ha jól rémlik:B
Egyébként nem tudom másképp megfogalmazni, ezért is használtam ezeket a szavakat én is rá:DDD
Talán valaki, aki nálam tapasztaltabb jobban meg tudja fogalmazni ezt (habár más nem is így jellemezte itt a fórumon rákeresve:) )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62679) MineFox54 válasza attiati (#62642) üzenetére


MineFox54
őstag

ne várj választ: 8-10 ezer forint alatt, el sem olvassák a kérdésed...
tapasztalat első kézből

(#62680) monti0222w válasza K1LLMy53Lf (#62678) üzenetére


monti0222w
addikt

Esetleg Dave kínai füles tesztje. :K

attiati: Én csak a KZ-ED9-t hallottam, van a családban, a méllyel rendelkező vetőcső hangzásáról tudok mondani saját tapasztalatot, ha érdekel? tipikus V karakter mormogós basszussal, de nem zavaróan, ebben az árban megfelelő közepes tartománnyal,viszonylag részletes, magasai nem tündökölnek, ahhoz inkább a másik vetőcső alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#62681) Kobe


Kobe
veterán

beszart a VSD5-öm......eléggé kivagyok bukva miatta....megtört valahol a kábelezése
tudtok szakit aki normálisan dolgozik és precízen hozzá tud nyúlni esetleg?
Tartalékban vsd3s van még itthon, de a vsd5 karaktere volt az _igazi_. Esetleg hasonlót tudtok, hasonló árban, de mondjuk cserélhető kábellel ? (bezzeg a vsd3-al most nem lenne ilyen gond)

(#62682) Luissimo válasza Kobe (#62681) üzenetére


Luissimo
veterán

keresd privátban darvinya polgártársat, meglátod megoldja majd :K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#62683) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

A jövőben szeretnék olyan kialakítású fülest venni ami a fülkagylómba illeszkedik valamennyire. Olyan megoldást keresek ami nem csúszik ki a kábel súlya miatt a hallójáratomból. Sokat hordom a fülest mozgás közben és sajnos állandóan elmozdul a fülemből, vagy teljesen ki is esik. 2 percenként igazgatnom kell.

Amit használok jelenleg:
Soundmagic E10M
KZ ED9

Tudtok valamit ajánlani esetleg? Kialakítását tekintve valami olyasmit keresek mint a KZ ATE, vagy a VSONIC GR07. Ezek mennyire hajalmosak kiesni a fülből?

(#62684) fericske válasza dane (#62683) üzenetére


fericske
addikt

A gr07-el még extreme sportolhatsz is. Nagyon könnyű, nagyon kényelmes, stabilan fülben ülő kornyika bogyó.
Az akkor esik ki a füledből ha kilövik egy kalasnyikovval.

(#62685) kemcso válasza fericske (#62684) üzenetére


kemcso
Ármester

Csak a strapát nem bírja túlzottan...

(#62686) bucsher válasza kemcso (#62685) üzenetére


bucsher
őstag

Nálam bírta derekasan ;)

In the pipe - five by five!

(#62687) malphitee válasza dane (#62683) üzenetére


malphitee
senior tag

Gr07 nek eleg nagy haza van es nincs a ful formajahoz igazitva, nekem kiesett sokszor mozgas nelkul is. Pl a vsonic vsd2 be azt szeretem ha berakom fulbe, azt csak tankal lehet kihuzni utana :)) rendesen ki kell piszkalni a fulbol. (hangja is megjott hala istennek bejaratas alatt van meg kicsit.

Pl a gr06 kisebb a haza joval mint 07nek,az is stabil volt.

[ Szerkesztve ]

(#62688) #16820480 válasza malphitee (#62687) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem mind a 06, mind a 07 jól igazodott a fülembe, ráadásul az állítható vetőcső miatt elég pontosan be lehet lőni, hogy kényelmes legyen. Mondjuk ezeket fül feletti kábelvezetéssel érdemes használni, mert úgy az igazi mindkettő.

(#62689) malphitee válasza #16820480 (#62688) üzenetére


malphitee
senior tag

Hat, nekem normal meretu fulem van,07 nagy volt neki. Vsd2 iszonyat kenyelmes hozzajuk kepest eszre se lehet venni h bennt van szinte. Mindegyik ful felett persze.

(#62690) #16820480 válasza malphitee (#62689) üzenetére


#16820480
törölt tag

VSD2-t nem próbáltam még, nekem régebben 06 volt, az kényelmes volt eléggé, csak alig zárta ki a zajokat. Mostanában az egyik legkényelmesebb fülesnek a 1more hibrideket tartom, bár nem fül felettiek, de nagyon jól illeszkednek.

(#62691) bucsher válasza malphitee (#62689) üzenetére


bucsher
őstag

Nekem kifejezetten kis fülem van, de jó volt bele. Akkor ezek szerint inkább a formán múlik.

In the pipe - five by five!

(#62692) malphitee válasza #16820480 (#62690) üzenetére


malphitee
senior tag

Xiamoi hybrid? 2ba 1dd? Milyen szinergiaban vannak egymassal?

(#62693) schawo válasza #16820480 (#62690) üzenetére


schawo
titán

Be lehet tenni fül feletti kábelvezetéssel is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62694) #16820480 válasza malphitee (#62692) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Xiaomi hibrid nem egészen ebben a kategóriában mozog. Az amúgy is csak 1BA és 1DD, ahogy a kisebbik 1more hibrid is, ami nem azonos a Xiaomi számára készített olcsó változattal.

schawo: Be, bármit be lehet bárhogy tenni (láttam már Shure füleseket fül alatt áthurkolt(!) kábellel előről behelyezve), de a 2 centis merev törésgátló a kábelen nem éppen barátja a fül feletti elvezetésnek.

(#62695) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Több év után megadta magát az egyik oldalon a Sennheiser CX 200-am (ez már második ilyen, ami ugyan így adta fel). 4 éves volt minimum

Úgyhogy kéne vennem valamilyent megint. Ebben kérnék segítséget.

Hozzá hasonlót szeretnék, olyat ami erős a mély hangokban, in-ear, nyak mögött vezethető, nem fontos a mikrofon.

Ár 5000 forint környéke.

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#62696) K1LLMy53Lf válasza sid87 (#62695) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ha meg vagy vele elégedve alapvetően miért szeretnél váltani? (csak azért kérdem, mert amúgy a 4év+ ebben az árkategóriában baromi jó idő:B)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62697) hszilard666 válasza sid87 (#62695) üzenetére


hszilard666
veterán

De irígyellek basszus vagy 3db cx 200 am volt már, de egyik sem bírt egy évnél többet :W

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#62698) sid87 válasza sid87 (#62695) üzenetére


sid87
senior tag

Mert olyat már nem kapni, hanem valami újabb verziót, más dizájnnal. És ugye az nem 5000 környéke, hanem 10000 ;] Kb reggel munkába 30 perc rádióra használom, de szeretem ha erős a mély hang, főleg az elektronikus zenék miatt.

(#62697) iszilard

Fura, mi lehet ennek az oka? Itt az volt, hogy pénteken még semmi gond, hétfőn mikor használnám, nem szól a bal oldali... Nem értem mi történhetett...

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#62699) schawo válasza #16820480 (#62694) üzenetére


schawo
titán

Nekem nem okoz gondot, én fül feletti kábellal használtam.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62700) l.sebestyen


l.sebestyen
senior tag

sziasztok, van egy JBL reflect BT-m, és azt szeretném kérdezni lehet e ehhez utólag kapni hallójárati harangot M-esre lenne szükségem, sajnos elhagytam, de akkárhogy keregélek a neten nem látok sehol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.