Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63803) contaxg válasza darvinya (#63800) üzenetére


contaxg
veterán

Van benne..

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#63804) darvinya válasza contaxg (#63803) üzenetére


darvinya
titán

Szalagos magnó nagyon jó.
Viszont nem csilivilire gondoltam amikor említettem az aranyat, mert attól még átvitelt nem javít, csak tudatott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63805) malphitee


malphitee
senior tag

Most akkor hol is van a felsőkategória? Cowon p1, fiio x7, ak120 mennyivel,es miben lehet gyengébb ennél a paw gold lejatszonal.

A beépített erősítő ennyire vinné más irányba a hangokat? Beillesztett linken szerepel hogy testes mélyei vannak, a dac azonos a fiio x5 el ,ott pedig nem beszélhetünk sok mélyről, és testről ?

[ Szerkesztve ]

(#63806) Tulku válasza darvinya (#63804) üzenetére


Tulku
veterán

A válasz a kínai mentalitásban rejlik...mivel eszeveszetten drága (és saját tapasztalatból írom hogy igen kiváló - az Angie-t ez hajtotta eddig meg a legjobb minőségben) ezért kizárólag azt a szegmenset célozták meg, akinek futja is rá...de az arany csillogása mintegy matricaként mutatja, mit is visel a használója.

Nálunk az arany perpill kissé pejoratívabb értelmezést nyert...azonosítjuk - jogosan - az alkar vastagságú nyakörvvel, karpereccel és az ezzel együtt járó mentalitással...

Ezt azért tudom, mert rákérdeztem, sokkal drasztikusabban...mert nekem sem tetszik...de életben szebb...

Malphite: az általad felsorolt modellek felett áll jóval. A dac nem minden, bár ebben dupla dac van, de a körítés kissé más mint a fiio x5-ben...és nem tudom miért írod, hogy az x5-ben kevés a dinamika....

[ Szerkesztve ]

(#63807) Nigér válasza Tulku (#63784) üzenetére


Nigér
őstag

Annyiért meg már van W60 pl...
Nem is értem az új, jobbfajta cuccait miért nem hozza ide a Sony, bezzeg az ikszbéssz meg a tök tudja milyen, ócskább füleseivel vagont lehetne megtölteni... :F

[ Szerkesztve ]

(#63808) xmaas válasza Nigér (#63807) üzenetére


xmaas
őstag

Miert csodalkozol ha nem vetted volna eszre legtobb "igenyes" ember meg 5 ezer forintot is rest kiadni azert hogy egy jo minosegu zenet hallgason neadijisten elvezhesse is azt .
10 ezer forint folot mar csak az "elvetemultek"mernek kiadni ,sajna ez a valosag legtobb ember full igenytelen azzal szemben hogy mit rak a fulebe vagy hogyan szol az a hang az agyaba.
Azert porog a "biznisz" az ilyen tucat tuci tuci 6 honap utan szeteso okadek minoseget produkalo szarokkal amiket szare hugye megvesznek.

(#63809) darvinya válasza Tulku (#63806) üzenetére


darvinya
titán

Elhiszem, hogy külső ad el sokszor mindent.

xmaas

Ha megtehetném, biztosan vennék valami 50+-st.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63810) Tulku válasza Nigér (#63807) üzenetére


Tulku
veterán

W60 egy jó füles...én a helyedben "reshell"-eztetném a fülemre...akkor hallanál csodát igazán...

(#63811) monti0222w válasza 19_OsY_81 (#63787) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem vitaképp írom, mivel elfogadom a véleményedet, de a magasai jóval jobbak a 750-nél nem is beszélve a teréről. Én is elfogult vagyok egy kicsit az SM felé, épp ezért van, vannak több féle füleseim, hogy ne csak egy márkából induljak ki, legyen össze hasonlításom más márkák füleseivel. Sőt még hangzásra is van eltérő, a változatosság kedvéért. :K

(#63812) 19_OsY_81 válasza monti0222w (#63811) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

A lényeg, hogy mindketten elégedettek vagyunk... :-)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#63813) monti0222w válasza 19_OsY_81 (#63812) üzenetére


monti0222w
addikt

:R

(#63814) malphitee válasza Tulku (#63806) üzenetére


malphitee
senior tag

Nem írtam olyat. Azt írtam hogy mely hiányos .(nekem)

(#63815) biokox válasza malphitee (#63799) üzenetére


biokox
tag

A jó hangú cuccok általában rondák.

(#63816) #71562240 válasza Nigér (#63783) üzenetére


#71562240
törölt tag

A hibrideket nem néztem, de ahogy Tulku is írja, a dugattyús membránú hangszóróknál nem nagyon tudsz meglenni elektronikus szűrő-illesztő eszközök nélkül.
Hangdobozoknál is nagyon ritka, hogy egy mélysugárzót csak úgy hagynak szabadon sugározni, hiszen amellett, hogy a másik hangszóró(k)hoz is illeszteni kell, az átviteli sávjuk szélein már eleve nagyon egyenetlen és torz szokott lenni az átvitel, tehát attól meg kell szabadulni, és az nem megy másképp mint elektronikai eszközökkel - kivételt képezhetnek bizonyos dobozon belüli hangszórók, s bár az agybadugós fülhallgatóknál dobozon belüli hangszórók vannak, ami szélesíti az akusztikai hangolás lehetőségeit, mindent az sem tud megoldani, plusz még a hangszórók érzékenységét is illeszteni kell, nem csak a frekvenciáit. Tehát hibrid fülhallgatóknál szinte (vagy teljesen?) biztosra vehető, hogy van bennük valamilyen keresztváltószerűség.

(#63817) contaxg válasza biokox (#63815) üzenetére


contaxg
veterán

ezt mond el csajokra is kivetítve :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#63818) vicze válasza Nigér (#63783) üzenetére


vicze
félisten

XBA H1 és H3 3éves fülesek, már rég nem gyártják őket. Illetve alapból elég nagy "flopp" lett mindegyik, mivel brutálisan túl volt árazva. Szóval azokat felejtsd is el(Az igen külön nevetséges, hogy nálunk a H1 a max. EU-ban meg H3-mal rég kifutott modellt forgalmaznak csúcsként.). Az XBA 2/20,3/30,4/40 voltak kizárólag, amik váltó nélkül készültek és ebből már csak a 40-es van gyártásban a többi teljesen kifutott.
Az XBA-300(3BA) már rendes ellenállásos crossovert kapott, ez már a 2. generációs Sony BA-val készül mint az A1,A2,Z5(ősszel ezeknek is kéne jöjjön a váltása). Ezek sokkal jobban sikerült darabok, mint a H-k, az A2 egy kifejezetten kiegyénített hybrid a Z5 pedig általában dicséri minden review szóval az se lett olyan rossz ár érték arányú mint az elődök.

Aktuális XBA sorozat:
XBA-40, XBA-100, XBA-300, XBA-A1, XBA-A2,XBA-A3, XBA-Z5

Sajnos kicsit félek, hogy az XBA vonal kihal a "h.ear" márkanév bevezetése miatt.

(#63819) thingol


thingol
tag

amúgy az RHA-ról van még annyi infom, hogy miután bejelentették az együttműködést a comply-jal, utána megkérdeztem a gyártót (tehát nem a disztribútort, hanem a gyártót: https://www.facebook.com/rhaaudio/?fref=ts), hogy ápr elején vettem MA750i-t, mekkora a különbség a régi memóriahabok és a comply között, mert az eddig gyárilag adott memóriahabok nem nyerték el a tetszésemet, érdemes-e comply-t venni - és erre az volt a válasz, hogy van különbség de lássam meg én, küldenek postán egy adag complyt ingyen...

nem garantált, hogy mindenféleképpen működik, de egy próbát megérhet. nem semmi consumer service.

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#63820) vicze


vicze
félisten

Amúgy megérkezett ennek a rettentenek a random márkás verziója... (Mpow Swift)
Konkrétan senkinek nem ajánlanám... Még 12$ se adjon ki érte senki tényleg. A hangja még csak csak elmegy, de az egész az a grrrrrrrrrrr kategória. Minden porcikájáról az "olcsó vagyok" sikít, ehhez még jön, hogy brutál kényelmetlen, az ergonómiája erősen mínuszba üt.

Sokat nem vártam tőle, de sikerült alul múlni. :D Legalább AptX-et és az aksi kijelzést tudja, így arra amire használni szeretném jó lesz.

(#63821) ZolkoW válasza vicze (#63820) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem tudom, mennyire off itt, de mielőtt berendeltem 3 olcsóbb kategóriás KZ-ED-t, gondolkodtam Bluetooth-osban is. ha nem is a linkelt szintű, de valami elfogadhatóbb létezik, ami agybadugós, és akár ajánlott vétel?
nem várok hájend minőséget, de néha (mindig) sokkal kényelmesebb vezeték nélkül, hátha mége gyszer rávisz valami... köszi.

Meizu EP-51-est nézegettem, 30 dollár.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#63822) Nigér válasza Tulku (#63810) üzenetére


Nigér
őstag

2 pár egyéni illeszték tervben van csak nincs időm mostanában ilyesmire.

Kammerer: Köszi szépen.
Csak akkor minek erőltetik a hibrid kialakítást.
Talán mert a még több armatúra még drágább, passz.

(#63823) Nigér válasza vicze (#63818) üzenetére


Nigér
őstag

Nekem van egy H3, anno viszonylag olcsón vettem és nálam van helye, bizonyos zenékhez és alkalmakkor előkerül.
Ez az új h. Ear széria meg ahogy mondod.
Frankó füles, a színeivel meg a trendiségével reklámozzák.

Bocs a dupláért.

(#63824) #71562240 válasza Nigér (#63822) üzenetére


#71562240
törölt tag

Van értelme a hibridnek, és fejlődik is, meglátjuk meddig. Értelemszerűen azért erőltetik, hogy az armatúra pontosságát, gyorsaságát felhasználják a magas és a prezenszsávban, az alsóbb regiszterekben pedig a dinamikus hangszóró nagyobb testességét. Ez okos elgondolás, csak hát irtó nehéz két ennyire eltérő technológiát egy ilyen picike doboztestben összedolgozni. De fejlődik a dolog, talán kisül belőle valami, és akkor a közeljövő uralkodó irányzata is lehet - mutatnak jelek errefelé. Lehet hogy torzóban marad az ügy, de vannak már sikeres hibridek.

(#63825) malphitee


malphitee
senior tag

Hi. Vsonic vsd2 után egy yamaha eph 100 mennyire lenne előrelépés? Vajon részletessegben, térben,szeparacioban ,magas hangban is maga mögé utasítja?

[ Szerkesztve ]

(#63826) kemcso válasza malphitee (#63825) üzenetére


kemcso
Ármester

A VSD-k (és úgy általában a Vsonic) igen jó a magasakban, szinte kizárt, hogy az EPH100 jobb lenne ebben. A mélyek többet ad, viszont a kábele elég vacak vékonyka izé. Szerintem amennyiért adják nem ér, akkor sokkal inkább a ZA Douza, ha mélyek kellenek.

(#63822) Nigér A hibrid kialakítás nagy előnye, hogy a DD egy viszonylag olcsóbb cucc a BA meg drága. Te is hallod: 3-4 BA alatt nincs élet, azok mind kompromisszum: vagy mély nincs vagy közép vagy magas.
Így meg a magasat-közepet a BA adja a többit meg a DD (viszonylag olcsón kihozhatóan), csak marha nehéz összehangolni, hogy ne essen szét a hangkép. Olcsóban én eddig a AX35-öt hallottam, aminek tetszett is a hangja, egyben is volt a hangkép (a xiaomi sem esett szét, csak rémesen mélykiemeltre hangolt)

(#63827) malphitee válasza kemcso (#63826) üzenetére


malphitee
senior tag

Ezaz. A.magasai már túl sok elviselhetetlen magas hangerő. Rock zenénel a cintanyer irtó zavaró,flac minőséggel!

(#63828) kemcso válasza malphitee (#63827) üzenetére


kemcso
Ármester

Próbáld meghallgatni előtte, szerintem itt már nagyon függ az ízléstől, hogy tetszik-e. Nekem a VSD szériával sem volt bajom, téged meg zavarnak a magasai :) Az EPH elsősorban a mélyekre gyúr...

[ Szerkesztve ]

(#63829) darvinya válasza malphitee (#63827) üzenetére


darvinya
titán

Átkábelezéssel csökkenthető a magas.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63830) AGE-T válasza contaxg (#63803) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ezt a cuccot hallottam párszor, és nem nagyon van ellenfele. Bitang jó cucc, de az ára is az :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63831) malphitee válasza kemcso (#63828) üzenetére


malphitee
senior tag

Még tudom hallgatni előtte. Én headfin azt olvastam róla hogy kiegyenlített fülhallgató jó mélyekkel, részletes középpel, kiemelték a jó szeparáció. A melyeket szeretem, az megjobb ha nagyobbat üt a labdob. Elektronikus zenénel kicsit vékony , kevés kicsit nekem a vsd. Meglátjuk hallgatás után.

AGE: akkor igaz hogy ronda,de finom😆?

(#63832) korpicschess


korpicschess
veterán

Megvettem a Sony XBA-2-őt, beszámoló majd egy kis idő elteltével. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#63833) malphitee válasza korpicschess (#63832) üzenetére


malphitee
senior tag

Kivancsi vagyok van-e elet 2ba val.

(#63834) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Ha valaki gondolkodik CIEM-en, massdrop-on van most lehetőség (6BA), lehet érdemes ránézni.
EU-n belül nincs adó, mert elvileg Lengyelországból küldik futárral.
Persze fogalmam sincs milyen lehet, mert nem az én ársávom ez, csak érdekességképp gondoltam megosztom veletek, hátha valakinek jól jön :B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#63835) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok :) a minap vásároltam egy rha t20i dlfülhallgatót. Olyan problémám van vele, hogy ha telefonálok vele akkor alig vagy nem is hallanak. Valamit elronthattam? Tipp? Köszönöm

(#63836) darvinya válasza smallmer (#63835) üzenetére


darvinya
titán

Mikrofonba kell beszélni, vagy legalább ne fogja le ruha, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63837) Tulku válasza K1LLMy53Lf (#63834) üzenetére


Tulku
veterán

4 mély 1 közép 1 magas...ez jósolhatóan basszusbomba lesz...szóljatok Age-T-nek :)

(#63838) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok,

Kérdezek mielőtt vásárolok.

Agybadugós fülest keresek sportoláshoz + mindennapi jövés-menéshez.

Jelenleg egy Sony MDREX15-öt használok, ennek tetszenek a mélyei + nem lóg ki nagyon a fejemből sem. :D
Leginkább rock/blues zenét hallgatok , ehhez keresek valami olcsó/jó fülest Aliexpressről.
KZ EDR2-t néztem eddig, mi a vélemény erről + mit ajánlanátok még?

Nagyon köszi előre is! :R

(#63839) pulutodurumo válasza zoleee24 (#63838) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az kicsit kábelzajos. Sportoláshoz nem biztos hogy a legjobb. De szerethető hangja van. Ha KZ, akkor talán az ATE. De olvasd el Dave nagy kínai füles tesztjét logouton, sokat segíthet.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#63840) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok

Összefoglalóban olvasom h ajánlott a "Piston Earbud". Ez Xiaomi márka? Mert találatok egy úgynevezett "1more Piston Earbud" fülhallgatót hoz találatnak nekem. [link] Megtaláltam GearBest-en is ezt

Másik kérdésem hogy a VE monk az Venture Electronics VE MONK -ot takarna gondolom. Ugye? :)
Ezt 2 eladónál találtam meg, olcsóbbik és a ?gyártói?

(talán jó lenne ezekkel kapcsolatban kicsit pontosítani az összefoglalót) :)

Ezekről az eladókról mit gondoltok? Megbízhatónak tűnnek?

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#63841) f4lcon válasza easy...rider (#63840) üzenetére


f4lcon
őstag

a gyártóitól (aki tényleg a gyártó) már vettem Monk-ot.
szerintem nem akkora durranás mint amilyennek megélik sokan, de valószinüleg azért mert nem szeretem az ilyen kialakítású füleseket.
tagadhatatlanul szépen szól amúgy, de én ehhez túl basshead vagyok.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63842) biokox válasza AGE-T (#63830) üzenetére


biokox
tag

A hdp-r10-nek is odavert.

(#63843) smallmer válasza darvinya (#63836) üzenetére


smallmer
őstag

holnap megpróbálom, de nem fogta le a ruga,

(#63844) schawo válasza easy...rider (#63840) üzenetére


schawo
titán

A Xiaomi részére a 1more fejleszti és gyártja a fülest. Mindkettő elnevezés jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63845) korpicschess


korpicschess
veterán

Még nem is láttam ilyet, mint ami ehhez a Sony-hoz volt, "noise izolation tips", szilikon az anyag, én alatta van szivacs. Ebből létezik utángyártott? :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#63846) vicze válasza korpicschess (#63845) üzenetére


vicze
félisten

Minden XBA-hoz adtak annó.
Sony EP-EXN50 néven keresd(japán only termék). Ezek külön csomagolt méretek 2pár minden csomagban.
Tőle (méretet változtasd meg ha kell) konkrétan igen durván 5nap alatt itt volt Japánból, nem tudom milyen mákom volt, de eléggé meglepődtem.

(#63847) kemcso válasza korpicschess (#63845) üzenetére


kemcso
Ármester

Vsonic-hoz is volt nekem olyanom, talán a GR07-hez (viszont keményebb gumival, nekem nem jött az be)? De még nem láttam árulni sehol. (#63846) vicze1 kolléga megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#63848) vicze


vicze
félisten

Jön az új Xiaomi rettenet. Már tényleg ne tudnak mit kitalálni. :P
Két hét múlva beszámolok. :)

Illetve csak infónak, hogy 1More újra elkezdte forgalmazni a P2-t Classic néven. Viszont 20$ alatt nincs, így elég véleményes hogy megéri-e.
A Crystal árát meg felk**ták 80$. :Y

[ Szerkesztve ]

(#63849) ZolkoW válasza vicze (#63848) üzenetére


ZolkoW
őstag

erről az újról is akartam már kérdezni, kíváncsian várom a tapasztalatokat :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#63850) korpicschess válasza vicze (#63846) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi, ez sajna durván drága, eléggé összemérhető a fülessel. Sajna közepes méretet nem kaptam vele, de a nagyobbik az pont jó, szóval igazából elvagyok. :) Csak ha lett volna olcsón, akkor érdekes lehetett volna.
Comply T400-am van eredeti, de már elég romos, az is rámegy a csövére, de ez a gyári megoldás nagyon király szerintem.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.