Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Syron válasza Brainwashed2 (#2998) üzenetére


Syron
tag

Ezekszerint nincs különbség az EP630-hoz képest ezen a téren, az is elég zajos. thx

[ Szerkesztve ]

(#3002) asadasad22 válasza yash (#3000) üzenetére


asadasad22
őstag

Lehet amúgy h nekem is CX400-am lesz. A CX300-am bal fele eléggé érdekes dolgokat produkál mint írtam, és a boltban nincs éppen fekete 300-as és állítólag 2008-ban fog csak új szállítmány érkezni, addig meg esélytelen, hogy várjak, pár napja kell nélküle beérnem és már nem bírom. Inkább ráfizetek és CX400-ra cserélem, minthogy várnom kelljen még heteket-hónapokat.

(#3003) yash válasza asadasad22 (#3002) üzenetére


yash
senior tag

Nincs a Basysnál sem cx300? Az meglepő lenne! Én anno ugy kerestem a 400-at: e-mail összes basysnak mo.-n, aztán amelyik előbb válaszolt :) Egyébként a Törökbálinti a legjobb. Ők futárral küldik +1000 Ft-ért már másnap. Szerintem náluk próbálkozzál meg, a készletük sem szokott kicsi lenni... vagy őket már próbáltad?

Egyébként a 400-nak már erősebb a zsinórja, kevésbé is susog viselet közben, 300-nál sokkal jobban lehetett érezni.

[ Szerkesztve ]

(#3004) BujtiLaci


BujtiLaci
csendes tag

Hali!
Fülhallgató kéne nekem , 20-30 köörül , az ár igazából nem számit , csak legyen jó a minősége.
cx300am volt eddig , de az egyik fele teljesen szétjött.
Milyent ajánlanátok?

(#3005) vili13 válasza BujtiLaci (#3004) üzenetére


vili13
őstag

Ha az ár tényleg nem számít, akkor legjobb az UE 11 Pro... ;]

(#3006) krazi


krazi
csendes tag

Sziasztok!

Ipod nano-hoz milyen fülhallgatót ajánlanátok? (5-6 ezernél nem szívesen szánnék rá többet.)

(#3007) vili13 válasza krazi (#3006) üzenetére


vili13
őstag

(#3008) S-one válasza S-one (#2996) üzenetére


S-one
csendes tag

UP!

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#3009) krazi válasza vili13 (#3007) üzenetére


krazi
csendes tag

Köszönöm a segítséget :)

(#3010) Brainwashed2 válasza vili13 (#3005) üzenetére


Brainwashed2
tag

ez mi a ...? Első rámézésre mintha valami puha,átlátszó műanyagba csomagolt keméyn fekete műanyag.

(#3011) asadasad22 válasza yash (#3003) üzenetére


asadasad22
őstag

Meglepő, de tényleg nem volt feketében, csak a többi színben, legalábbis a Bartók Béla úti boltban ezt mondták, nemtom hogy úgy értette-e, hogy egyáltalán nincsen, vagy csak abban a boltban nincsen.

(#3012) yash válasza asadasad22 (#3011) üzenetére


yash
senior tag

csak abban a boltban nincs. nem dolgoznak közös árukészlettel, de kiszállitást csak a törökbálinti végez.

(#3013) S-one válasza S-one (#3008) üzenetére


S-one
csendes tag

UP! Ne tolongjatok, ez már túl sok információ nekem. :U

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#3014) Macilaci457 válasza S-one (#3013) üzenetére


Macilaci457
őstag

A 16. kerületben van Média Markt? Mert akkor nézz el oda. Másik kerületbe nagy gond átmenni? Két kerület között azért nem akkora a távolság.

(#3015) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

ez a fulhallgato milyen lehet? link

ez elozo fulhallgatom is philips volt es fulbenyulos, csak a masik fajta
ez is ugyanolyan jol szol, mint pl a HE580?

(#3016) #54715584


#54715584
törölt tag

ez viszont nem fulbenyulos, en felek az ilyenektol....
jo lehet ez a fajta is?

(#3017) BloodRay


BloodRay
veterán

Sziasztok!
Érdekelne próbált-e már valaki Sony MDR-EX90LP fülhallgatót, vagy tudja-e milyen, illetve van-e valami hallható különbség az MDR-EX85LP-hez képest?
Egyébként 85-nek szerintem nagyon jó a hangja, attól meg, hogy "agybadugós" tényleg kényelmes és praktikus. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3018) #54715584


#54715584
törölt tag

masik dolog jutott eszembe: gondolom egy meretuek lehetnek ezek a fulhallgatok, nem? hogy szolna, hogy ha a regi fuklbenyulos gumi reszet rahuznam az ujra?

(#3019) BloodRay


BloodRay
veterán

Szerintem ha passzol rá akkor ugyan úgy szólna a régi gumival is. :F

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3020) #54715584


#54715584
törölt tag

mar mind1 :) vettem egy pana rp-hje200-at a fukareknal 4e es kurva jol szol :) 3 cserelheto gumi van hozza :)

(#3021) S-one válasza Macilaci457 (#3014) üzenetére


S-one
csendes tag

Ja, van Média Markt. Csak gondoltam megkérdem tapasztalaitok. Tudom, hogy nincs akkora távolság, csak én nem vagyok olyan tájékozott bp -n, mivel 16 ker mellett lakom.

[ Szerkesztve ]

A pénznek nincs szaga, csak annak, akinek nincs pénze.

(#3022) rumos14 válasza S-one (#3021) üzenetére


rumos14
nagyúr

én asse tom h hol van a 16 ker mer budai vok.

(#3023) AmonSerrano


AmonSerrano
csendes tag

Ilyenem van:

[link]

SZerintem szivaccsal együtt használva azért nem szól rosszul a fülese, csak sajna elkezdett tönkremenni? E helyett mit ajánlotok? A basszus fontos, meg a tiszta hangzás, viszont nem hiszem, hogy utcára érdemes 8-10 ezreseket venni!

Az igazi kérdésem, hogy esetleg van-e valakinek ezzel összehasonlítási alapja!

A játék az nem játék!

(#3024) hellerup válasza BujtiLaci (#3004) üzenetére


hellerup
csendes tag

Ha mégis túl drága lenne az UE 11 Pro, akkor ajánlom figyelmedbe a Shure-t. a belépő modell (SE110) 25 pénz, ilyet vettem én is. Állítólag elég strapabíró, kényelmes is, a hangja meg lenyűgöző. minőségi ugrás a cx 300-hoz képest.

(#3025) asadasad22 válasza vili13 (#3005) üzenetére


asadasad22
őstag

Nézegettem ezeket az ue-ket, enyhén b@szott durvák, egyszer meghallgatnék egy ilyet :)
Találtam egy megfizethető árút is: metro.fi 2 ($80). Ez hogy szól?

(#3026) Macilaci457 válasza asadasad22 (#3025) üzenetére


Macilaci457
őstag

Olvastam olyan véleményeket, amik szerint nagyon jó az áráért.

(#3027) BujtiLaci válasza vili13 (#3005) üzenetére


BujtiLaci
csendes tag

Hali!
megnéztem a Shure SE110et , olvastam róla elemzéseket , de minhol sz*rnak irják , de 40k-t azért nem akarok kiadni egy 210esért.
a cx500 esetleg jó megoldás lehet?
az miben jobb mint a 300as?
Esetleg más ajánlat 20-30 körül?

(#3028) vili13 válasza BujtiLaci (#3027) üzenetére


vili13
őstag

Shure-t én egyéb okokból nem vennék mostanában, ugyanis az E500/SE530 kábelével problémák jelentkeztek, és a teljes SE sorozat kábele ugyanilyen.

A cx500 állítólag valamivel jobb a cx300-nál. De lehet, hogy nem sokkal.

20-30k között van még pl. Sony MDR-EX90, vagy JBL Reference 220.

(#3029) asadasad22 válasza vili13 (#3028) üzenetére


asadasad22
őstag

ue super.fi pro-t 170 dollárért látok helyeken, ez sem sokkal több 30k-nál, biztos nagyon durván szólhat.

(#3030) Macilaci457 válasza BujtiLaci (#3027) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ezt tudom ajánlani:
A hangja olyan, mint a Shure E4C-nek.
link

99$ + 10.5$ posta + 20% Áfa = 22680.- Ft

Amúgy milyen zenére kellene elsősorban?

[ Szerkesztve ]

(#3031) Macilaci457 válasza asadasad22 (#3029) üzenetére


Macilaci457
őstag

idehaza ugyan ez vonatkozik arra is:
earphonesolutions.com -tól

UE Super.fi 5 pro 175$ + 25$ posta + 20% Áfa = 42200.- Ft

(#3032) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

en is a fulbedughatos fulhallgatokat ajanlom mindenkinek
szvsz azok a legjobbak
kiszurik a zajt, rendesen zarnak a gumiparnak es mivel bent van a fuledben, ugy erzed, mintha az agyadban szolna a zene :)

(#3033) Macilaci457 válasza #54715584 (#3032) üzenetére


Macilaci457
őstag

azért hátrányai is vannak, ami éppen az agyban szólás is lehet, és utcán a zajok kiszűrése életveszéjes.

Bizony létezik a hagyományos formájú fülhallgatók között is olyan, aminek prémium minőségű a hangja, úgy hívják, hogy Yuin PK1 és Yuin PK2

Ezt meg kéne hallgatni, mert nem hiszem el. Pedig azt írják, úgy szólal meg, mint egy fejhallgató. Érdekesség, hogy a PK1 impedanciája 150 ohm! :K

[ Szerkesztve ]

(#3034) BujtiLaci válasza Macilaci457 (#3033) üzenetére


BujtiLaci
csendes tag

Hali!
Elolvastam amit irtatok , de végül a CX500 mellett döntöttem , mert a 300as nagyon bevállt , gondoltam most ezt kipróbálom , hátha ez tovább birja.
Kösz mindenkinek

(#3035) asadasad22 válasza BujtiLaci (#3034) üzenetére


asadasad22
őstag

Én a helyedben ha szánsz kicsit többet és nem számít annyira a pénz, akkor UltimateEars-t próbálnék ki. Még nem hallgattam meg ilyet élőben, és nem is láttam, de azok alapján, amiket írnak róla, nagyon durván szól. Ott van pl ez a super.fi 5 pro 170 dollárért, ennek a hangzására már azt írják, hogy olyan, mintha egy koncerten az első sorban lennél. Ennél a típusnál már csak a triple.fi 10 a jobb 400 dollárért, amik ezeknél jobbak (mint pl ue 11 pro-ez a legjobb), azt már a saját füledre öntik :)

(#3036) BujtiLaci válasza asadasad22 (#3035) üzenetére


BujtiLaci
csendes tag

igen , ezt választottam volna , de magyarországon ilyet nem láttam sehol neten , külföldről meg bajos a rendelés , meg nem is tudom hogy megy.
valaki felvilágositana ebből , bár nem a témához illik?

(#3037) Macilaci457 válasza BujtiLaci (#3036) üzenetére


Macilaci457
őstag

privátban megteszem

(#3038) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Üdv,
Egy AKG K 324P szól-e úgy, mint egy Sennheiser CX300 (elsősorban van-e olyan erős mélye, esetleg magasa; hanegerje pedig úgy látom jóval több)?:F

Ergó érdemes lenne lecserélnem a CX300-at az AKG-re? (mivel a CX300-nak mindig elhalkul a jobb oldala...:( )

Előre is köszi!
Vik

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#3039) yash válasza Victor-y (#3038) üzenetére


yash
senior tag

nem.

(#3040) Macilaci457 válasza Victor-y (#3038) üzenetére


Macilaci457
őstag

Hogy érted, hogy mindig elhalkul? Bekoszolódik, vagy elromlik? Erre való a garancia.
Minden terméknél van hibaszórás, lehet, hogy te épp kifogtad azokat amik ebbe beleestek, lehet, hogy a következő évekig jó lesz. Cseréltesd ki garancián belül.

(#3041) asadasad22 válasza Macilaci457 (#3040) üzenetére


asadasad22
őstag

Furcsa, mert az enyém egyik fele is behalkult, erről már írtam korábban. Remélem a mostani tovább húzza :) Az a baj, hogy csak fél év garanciát adnak, amikor elméletileg 2 év lenne rá. Ezért is gondolkodtam a CX400-on, mert az 10k felett van így arra már muszáj 2 évet adniuk, nem?

(#3042) vili13 válasza asadasad22 (#3041) üzenetére


vili13
őstag

Nekem már többször is behalkult valamelyik fele. Még minden alkalommal sikerült megjavítani, csak ki kell tisztítani a fémhálóját egy kis ecsettel, és megint rendesen szól. Persze amíg a forgalmazó elég hülye ahhoz, hogy emiatt cserélje, talán érdemes cseréltetni... :)

Amúgy ha 10k alatt csak 6 hónapot adnak, szvsz afelett sem kapod meg a 2 évet, max a kötelező 1 év garanciát.

(#3043) asadasad22 válasza vili13 (#3042) üzenetére


asadasad22
őstag

De hogy halkult be neked? Nemhiszem, hogy nekem olyan értelemben halkult be, mint neked. Nekem egyik napról a másikra halkult el úgy, hogy fémrácson át semmi hang nem jött belőle, a másik oldalánál hallgatózva viszont lehetett hallani, hogy jön belőle hang. Elég furcsa volt.

(#3044) Macilaci457 válasza asadasad22 (#3043) üzenetére


Macilaci457
őstag

Egyik napról a másikra attól még elhalkulhat. A kérdés, hogy tényleg megszűnik-e a hang, vagy csak halkabb lesz? (akár alig hallható)
Más gyártóknál, ahol a szűrő cserélhető, rendszeresen küldenek be hibásként terméket, amin ott egyszerűen egy szűrő csere után "megjavul" a fülhallgató. Ezt tapasztaltam, mer már nekem is történt ilyen. (én nem küldtem vissza, de szűrőt kellett cseréljek)

(#3045) vili13 válasza asadasad22 (#3043) üzenetére


vili13
őstag

Hogyhogy hogy halkult be? Úgy, hogy kevésbé volt hangos, mint előtte. Igen, egyik napról a másikra, és közben szól, csak a fémrácson ez nem, vagy csak alig jön át. Ez pontosan azért van, mert a fémrács lyukainak folytonossága eltömődés révén megszűnik, és így nem tud kijönni belőle a hang. Egy kellőképp vékony szálú ecsettel, amelynek a szálai beférnek a lyukakba, a lyukak helyreállíthatóak, és akkor megint szólni fog. Szvsz hasonlóképp eredményes lehet végszükség esetén a fémrács brutális eltávolítása is.

(#3046) Dam6


Dam6
tag

Itt van egy idehaza új márka, a V-moda. Ők 1,5 év alatt a legtöbbet eladó cég lettek a nulláról indulva az USA-ban. Az Apple.com shopjában most ez a legkeresettebb fülhallgató az iPod-okhoz. Érdekes a cég története is... 3 modell létezik, a legnagyobbnak (Vibe) mostantól van iPhone headset-es verziója is.

(#3047) vili13 válasza Macilaci457 (#3044) üzenetére


vili13
őstag

Pl. Sony füleseknél (ex51/71) a "szűrő" kis papírszerű valami, egy kb 0.5mm-es lyukkal a közepén. Hasonlót szvsz házilag is elő lehet állítani, de akár jobbat is.

(#3048) asadasad22 válasza Dam6 (#3046) üzenetére


asadasad22
őstag

Most hallok először róluk, amiket olvasok, az alapján nem rossz. Viszont valami objektív tesztet is megnéznék róla, mert a cégvezető nyilván nem fog rosszat mondani róla, ezért nem sokat számít, hogy ő mit mond róla. Kicsit azért bizalmatlan vagyok, hiszen mégis csak egy (eddigi) ruhagyárról van szó :)
Kicsit furának tartom, hogy ugyanúgy 12k-ért adják az In-Ear-t, mint a sima fülest. Ahogy elnézem, a 23k-s Vibe lehet az, ami úgy szólhat, ahogy kell.
Én mindenesetre bizalmatlan vagyok vele, míg egy Sony EX, Sennheiser, Shure vagy UE fülessel nem lennék :)
Meghát az, hogy az Apple-nél dicsérik, annyira nem jelent sokat sztem, nem ott vannak a legnagyobb Audiophile arcok sztem. És a sok dicsérő komment között találtam ilyeneket is (amazon-on is):

"these headphones were awesome the first couple months, but then they lose their sound. there was no bass. then, the wiring around the input jack became fraid. they dont work at all anymore. if you bye them, be very careful"

"They broke on me three times, one the chord snapped, and the other 2 i lost hearing in either the left or right speaker. So alls im trying to say is, there good for the first few minutes but afterthat they will most likely break,

(Recommended for "In-Home" usage only)"

"While this might not be the best sampling, I found the ear phones produced a tin sound with higher notes and the bass was flat. I'm going to stick with my Ultimate Ears super.fi 5 Pro. They cost $250 but your sound quality is superb. Before I bought the 5 series I had the 3 series which costs $99. They sound much better than the V-Moda. If your going to spend $100, buy a product that was created by a man who has been making earphone monitors for over 20 years in the music industry. Your ears will thank you."

"If you love your bass, these are not for you. Although there's enough there to to make it enjoyable for an easy listener like me, those who want their "face mashed in" by bass should look elsewhere. For you "bass heads", you may want to checkout the "Ultimate Ears Metro.fi 2". These earbuds have a pretty good amount of bass though not as clear as the Vibes. You can get them here on Amazon.com for about the same price, [...] (yes, I have listened to the Metros). "

Szóval többeknek tönkrement hamar, valaki szerint rossz minőségű ennyi pénzért, valaki szerint veszít a hangjából idővel, és sokan szídják a basszusát.

(#3049) bwoay válasza Dam6 (#3046) üzenetére


bwoay
nagyúr

lehet akár jó is ez a márka,
de a cég története inkább elveszi az ember kedvét az egésztől :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3050) Macilaci457 válasza asadasad22 (#3048) üzenetére


Macilaci457
őstag

Itt az ABi tesztje: V-Moda Vibe review

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.