Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) Jenne válasza darvinya (#62850) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi.
Viszont ez az impedancia ez számít valamennyit? Kell ezt szigorúan vennem vagy jó akár a 16 ohm-os és akár a 32 ohm-os is?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62852) spider23 válasza #16820480 (#62843) üzenetére


spider23
aktív tag

Közben rákerestem, és ki lehet óvatosan venni azt a rácsot. Sikerült megtisztítani a belső oldalát is, hibááátlan. Ami "kosz" volt benne nem is csodálom hogy alig szólt. :Y

(#62853) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Már lassan másfél éve egy Soundmagic ES18 boldog tulajdonosa vagyok. Minden nap használva van szinte, úgyhogy mondhatni jól bírja. Csak érdeklődni szeretnék, hogy hasonló árkategóriában van már jobb választás? Az összefoglaló alapján a Xiaomi Piston 3 youth van kiemelve, azon kívül hogy ez mikrofonos, mennyivel tud többet/miben jobb?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#62854) zümzümm válasza Dzsuri89 (#47164) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szia

Te vagy az én emberem!!!!!!:) Végre:) Végre egy ember akinek van tapasztalata a Sony EX50 fülessel és utána EX110re váltott. LP vagy AP?
Illetve hogyan hasonlitanád össze az EX50et és az EX110et? Nekem is EX50volt és imádtam. Szépen tisztán szólt minden tartományban. A basszus is fasza volt, pontjó, nem volt tolakódó, talán kimondottan erősnek sem mondanám, tiszta volt és nem nyomta el a közepet. A magas is tiszta volt, nem karcos cicergős.
Az EX110 milyen ehhez képest?
köszi
z

(#62855) monti0222w válasza Bici (#62840) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem hallgasd meg, mivel meghallgatható,ki lehet próbálni a megvétel előtt és döntsél. Viszont ha már ott vagy akkor kipróbálhatod az E50-t is, kb 5e. olcsóbb, nem rossz hangú füles az sem! Az E80 V karakter, szóval a mély és a magas van kiemelve, Tulku topictárs szerint, mivel ő soknak érezte, ezért basshead-nek nevezte, kiemelte a közép tartomány szép hangzását, amibe bele nyúl a bass, a magasakra nem emlékszem mit írt. Ezzel szemben az én véleményem, hogy a mély tartomány teljesen rendben van szépen tisztán ott vannak ahol kellenek, én kevesebbnek is érzem az E10 dübörgő basszusainál, a magasak szintén szépen hallhatok, Dog-al megbeszéltük azt, hogy azért vannak ennél szebb magasakat leadó fülesek, illetve ő hiányolta ahogy mondta a csilingelést, szépen hangzik ez a szó. :D A közepe is rendben van, bár én szerintem az E50-ben azért ebből többet kapok, hallok meg.
Persze, én azt ajánlom mindenkinek hogy menjen el és személyesen hallgassa meg, őt, őket, és ha tetszett neki akkor vegye meg, ha nem, akkor keresgél tovább. :)

(#62856) Nigér válasza zümzümm (#62854) üzenetére


Nigér
őstag

Egy másfél éves kommentre válaszoltál.
Szerintem ha írsz neki egy privátot, hamarabb válaszol ;)

[ Szerkesztve ]

(#62857) zümzümm válasza Nigér (#62856) üzenetére


zümzümm
senior tag

Igen tudom :)
Amugy privátot akartam Neki írni, csak a nagy sietségben mellé nyomtam. De ment utána Neki privi is.

(#62858) Tulku válasza monti0222w (#62855) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, magasai kissé visszafogottak (de én azt szeretem) közepei pedig árát meghazudtolóak...
Tere átlagos, de igen homogén, tiszta, van mélysége...

Ha az az enyhe brumm nem lett volna az enyémben, akkor best buy is lehetne felőlem, annyira muzikális....

E10 teljesen más ligában játszik, annak megbocsátható a mélyközép púp...ott nem az a legnagyobb hiba...de azzal sincs különösebb baj, muzikális, hallgatható füles az is...

(#62859) DrDobos válasza DrDobos (#62853) üzenetére


DrDobos
őstag

erre senki? :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#62860) kemcso válasza DrDobos (#62853) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem jobb szerintem a Youth, sőt. A sima P3 is kb ugyanaz a kategória, nagy előrelépés nem lesz. Talán annyi, hogy a zsinórja strapabíróbbnak tűnik érzésre, de hogy hosszú használatban ez tényleg így van-e az kérdéses.

(#62861) DrDobos válasza kemcso (#62860) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm szépen! :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#62862) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

phillips 8950-ről vélemények esetleg?

(#62863) kemcso válasza aprokaroka87 (#62862) üzenetére


kemcso
Ármester

Az egy porszívó? Amúgy meg jobb felső sarok, kereső: [link]

(#62864) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Fejhallgatós topikban ide irányítottak, hátha jobban az igényeknek megfelelő ajánlást kapok.
Open space irodában dolgozok, szeretném teljesen kizárni vagy legalábbis minimalizálni a zajokat, beszéd, klíma zaj stb..
Olyan fülesre lenne szükségem aminek átlag feletti a zajszűrése és a hangerőt nem kell felcsavarni, hogy csak a zenét élvezhessem, illetve hogy ne süketüljek meg :D
A mostani Samsung/Apple in ear fülesek csak hangosan tudják ezt biztosítani ami hosszú távon nem jó.

Elvárások:
- egyenes kábelvezetés, sima kialakítás (fül mögötti illetve egyéb megoldások nem jöhetnek szóba.

Minőségi darab, max keret 25k.
Zeneminőség változó, nem vagyok audiofil, főleg rockzenét hallgatok.

Ajánlóból az Astrotec AX35-t néztem ki, az tetszik, nem tudom mennyire lenne megfelelő az elvárásaimnak.

(#62865) monti0222w válasza Kickass (#62864) üzenetére


monti0222w
addikt

Az is jó lesz, vagy a Zéró Audió Tenore is jól izolál, elég jól szigeteli a zajokat, de ez személyes vélemény rock zenére szerintem jó és olcsóbb is. :)

(#62866) balazs1022 válasza Kickass (#62864) üzenetére


balazs1022
őstag

Az csak nem Aaron a Gas Monkey-ból?

Amúgy nekem a régi Sony-k izoláltak jól. Pl Hpm-70, vagy mh1. Ezek mind cuppanósak voltak. Esetleg van a Knowlege Zenith-nek egy aktív zajszűrős fülese. Annak olvass utána (sajnos a típusa nem jut eszembe)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#62867) Druantia


Druantia
csendes tag

Sziasztok!

Szoktatok csinálni közös beszerzést külföldi oldalakról? Olvastam az ajánlott oldalakat, de nem vagyok otthon külföldi rendelésekben, hogy működik a dolog. (Igazából nem fülhallgatót akarok rendleni, hanem XDuoo X3-at) Esetleg van itt prohardveren olyan forum, ami DAP-okra specializálódott? :)

Ajándék csónak ne nézd a lapát.

(#62868) fericske válasza Druantia (#62867) üzenetére


fericske
addikt

(#62869) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Westone W40 fülesem gyári sodort kábele közvetlen a jack csatlakozó után érintkező hibás lett, valószínű hogy megtört.
Elővettem a gyári tartalékot, ami nem igazán tetszik, mert túl vastag és felesleges számomra az AK100-hoz a hangerőállító gomb is, mivel nem működik.
Tudnátok-e segíteni abban, hogy az eredeti kábelt hol tudnám megjavítani, ki vállalná el?

Vagy ha nincs senki megbízható , akkor szerintetek melyik kábelt válasszam az alábbiak közül?

LINK1
LINK2
LINK2

Első körben a javítás lenne a jó megoldás, mert nem szeretnék sokat költeni rá, illetve heteket várni míg ideér külföldről.

(#62870) Nigér válasza Bodor (#62869) üzenetére


Nigér
őstag

[Darvinya ] polgártársat keresd meg, ő biztosan meg tudja javítani.

[ Szerkesztve ]

(#62871) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Elnézést, hogy erőltetem a kérdést de...
Tudja valaki biztosra, hogy a Sennheiser MX 170 fülhallgató kompatibilis/használható Samsung Galaxy Mini2 S6500 telefonban? Ezt néztem ki de a boltokban nem engedik kibontani a csomagolást, hogy kipróbálhassam működik-e a telefonnal?
Csak ha már megvettem, de ha meg utólag derül ki hogy nem jó akkor kidobott pénz lesz...

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62872) darvinya válasza Jenne (#62871) üzenetére


darvinya
titán

Őőőő…izé, egy sima fülhallgató dugó mindig kompatibilis. Téma összefoglaló

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62873) TommyX_


TommyX_
őstag

Shure SE215 fülhallgatóhoz szeretnék venni mikrofonos kábelt.
A kérdésem, van esély arra, hogy Lumia telefonnal is működni fog, ez például?

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#62874) Kickass válasza balazs1022 (#62866) üzenetére


Kickass
őstag

Igen, Kaufman. :K

Az a bajom ezekkel a régebbi modellekkel, hogy beszerezhetetlenek, ráadásul a Sonyt nagyon hamisít(tották)ják és ebay-ről ki tudja mit rendelnék.

(#62875) Bodor válasza Nigér (#62870) üzenetére


Bodor
veterán

Köszönöm, fevettem kapcsolatot.

(#62876) sfbalazs


sfbalazs
tag

KZ zs1 ből egész jó bluetooth fülest lehet csinálni.Csak a kábellel kéne valamit kezdeni. :D
[link]
[link]

(#62877) darvinya válasza sfbalazs (#62876) üzenetére


darvinya
titán

Miért nem vágod le és kötöd be közvetlenül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62878) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

no adj isten jó napot mindenkinek, nálunk befutott a Hong-Kong-i hajó ide Szegedre is :DD
Srácok köszönök nektek ismét mindent :R
most már van asszonykámnak is, no meg van tartalék is :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62879) sfbalazs válasza darvinya (#62877) üzenetére


sfbalazs
tag

Még szeretném használni normál fülesként is.De ha lesz fölös pénzem másikra akkor megcsinálom úgy :) csak futáshoz használnám így de a gyári driverei nagyon doboz hangúak voltak.

(#62880) darvinya válasza sfbalazs (#62879) üzenetére


darvinya
titán

Mért nem alakítod át mmxc csatival cserélhetőssé.
Így megmaradhat az eredeti kábel egyben, és BT kábellel is működhet.

Lacielvtars

:DDD
Tényleg elfogyasztjuk a készletet.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62881) Danny365


Danny365
őstag

Én szeretem barátnőm macskáit, de azért erre kelni, hát na... :D

(#62882) sfbalazs válasza darvinya (#62880) üzenetére


sfbalazs
tag

Köszi az ötletet! Lehet úgylesz csak elég drágán találok olyan csatlakozókat.Privátba esetleg tudsz ajánlani valamit?

(#62883) darvinya válasza Danny365 (#62881) üzenetére


darvinya
titán

Még javítható. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62884) Ciccuka válasza darvinya (#62883) üzenetére


Ciccuka
veterán

Te voltál? :DDD

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#62885) Tulku válasza darvinya (#62883) üzenetére


Tulku
veterán

Kivéve ha a drivereket befalták :D

(#62886) darvinya válasza Tulku (#62885) üzenetére


darvinya
titán

És Ciccuka

:DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62887) krisz242 válasza Lacielvtárs (#62878) üzenetére


krisz242
tag

Én is ma kaptam meg! Feltöltöttem, kipróbáltam.
Nem tudtam, hogy FM rádió is van benne: csatlakoztattam a telefonomhoz, elindítottam a zenét, és amikor megállítottam, bizony kicsit halkan és zavarosan ugyan, de az MR2 Petőfin majdnem élvezhető minőségben hallottam ByeAlexet énekelni! :Y
Valakinek hasonló tünet?

(#62888) Lacielvtárs válasza krisz242 (#62887) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én ilyet nem tapasztaltam egyikkel sem... :U
milyen telcisvel nyüstölöd?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62889) darvinya válasza krisz242 (#62887) üzenetére


darvinya
titán

Ott valami nem stimmel az adó készülékkel, mert BT nem fogja uhf -et.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62890) krisz242 válasza Lacielvtárs (#62888) üzenetére


krisz242
tag

Felejtsétek el, én vagyok a hülye! Elindítottam Hiby playert, és közben magától elindult a Poweramp is szép halkan a háttérben... azt hallottam! :W
Egyébként jó kis cucc, működik minden ahogy kell, bár nekem túl sok a mélye! Még járatom, hátha alakul kicsit a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#62891) Luissimo válasza Lacielvtárs (#62878) üzenetére


Luissimo
veterán

Öööö,
minthamár láttamvolna eztet a képet valahol
vamikor
valakinél... :DD

(#62892) Lacielvtárs válasza Luissimo (#62891) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

pont ezt a képet, vagy pont ilyen fülesről a képet?
nem ugyanaz :D
mert ezek nálam a melóhelyen készültek tegnap :D

krisz242:, akkor jó ha megoldódott a dolog, tehát user error volt ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62893) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A fiam telefonjához vezetékes fülhallgatót használ, de hamar megszokott hibásodni a vezeték.
Bluetooth sztereo headsetben gondolkodunk ezért.
Tudnátok-e ajánlani valami megbízható terméket, ami mellé elfogadható ár is párosul?

(#62894) Lacielvtárs válasza GEPESZ66 (#62893) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, ezt a fülest, és mindenkinek nyugodt szívvel merem ajánlani :K
nekem tegnap érkezett meg...
ár/érték arányban a legjobb szerintem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62895) Dave™


Dave™
nagyúr

Azt kell mondjam, hogy a KZ ANV lett a kedvenc fülhallgatóm, jobban tetszik a CKR9LTD-nél is. Annyi módosítást kell azért rajta eszközölni, hogy le kell ragasztani az elülső lyukat, majd egy tűvel óvatosan kiszúrni, így szűkebb lesz a nyílás, ez már a továbbfejlesztett mod. Alapállapotban a mélyek a háttérben vannak és van egy középmagas emelése is, lezárva a mélyek tompák lesznek és jelentősen megnőnek, de a hangzás sokkal zártabb lesz, a fenti moddal pedig az arany középút valósul meg, a középmagasak is kordában vannak tartva, a mélyek feszesek, de jóval erősebben ütnek mint a módosítatlan verzión, és megmarad a szellőssége is (kicsit túl nagyra sikerült a lyuk alapból). A CKR9LTD-hez képest alul szerintem lineárisabb (a CKR egy szélesebb tartományban emel lent), van egy kis középmagas emelése ami jól áll neki, és felül sem fogy el annyira hamar, mint a CKR. És a legjobb az egészben, hogy ezt a notebookom alap kimenetéről is tudja (munkahelyen csak ez van, meg a telefon, de azt nem szereti valamiért). 10 dollárért vettem anno, de a mostani 45 dolláros árát is simán megéri, ezt venném az 50 dolláros CKR helyett, ha választanom kellene, leginkább a szellősebb és élénkebb hangképe miatt (a CKR-nek inkább csak széles a tere, ennek sokkal mélyebb, jobb a 3D térérzet, audio technicásan közvetlen a hangja, a mélyeket jobban érezni, ahogy ütnek, és felül sem olyan szolid). Sajnálom, hogy nem találtam hamarabb rá, 10 dollárért esélytelen lett volna ellenfelet találni, de szerintem még a 40-50 dolláros mezőnyben is bőven párját ritkítja (igaz nekem ott referenciának csak egy Beyer meg a CKR van).

(#62896) Dave™ válasza Dave™ (#62895) üzenetére


Dave™
nagyúr

De ha van köztetek kínai, akkor meg lehet venni 15 dollár körül is :D

(#62897) K1LLMy53Lf válasza Dave™ (#62896) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

feltéve, ha ez eredeti :B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62898) Dave™ válasza K1LLMy53Lf (#62897) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mivel az eredeti is kínai, és ennyiért ment, amíg népszerű volt, így megkockáztatom, hogy eredeti, igen :D Sőt, szerintem nem is a driverben van a mágia, az lehet csak egy átlagosabb darab, a ház kialakítása miatt lehet ennek olyan hangja, amilyen.

(#62899) f4lcon válasza Dave™ (#62896) üzenetére


f4lcon
őstag

kár, hogy sheratan hazajött :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62900) K1LLMy53Lf válasza Dave™ (#62898) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

értem. Egye fene, megpróbáljuk (persze, ha sikerül hozatnom:B)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.