Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) Luissimo válasza lexter00 (#62799) üzenetére


Luissimo
veterán

jó, azért lássuk be, hogy a MOM Park az odajáró autók és embertömeg összetételéből adódóan nem Budapest olcsóbb helyei közé tartozik, lehet, hogy a pl. Lurdyban vagy az Europarkban már a feléért megkapnád,

Vagy PH Aprón.
Vagy Vatera miegymáson.

Ez csak egy friss élmény volt, amiről beszámoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62802) zümzümm válasza Luissimo (#62798) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szia

Oks, köszi, akkor egy Rock Zircon-t próbálok kríteni...:)

(#62803) kisjimy válasza Frischun (#62787) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Szia!

Kb 1 hete vettem én is RHA MA750i-t,de semmi gond vele szép,részletgazdagon szól és nyomja a mélyeket rendesen.(dubstep-et hallgatok mostanság). Szerintem a fülessel lesz a gond!

[ Szerkesztve ]

(#62804) 19_OsY_81 válasza Frischun (#62787) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Én is ugyan így éreztem, mikor megvettem, viszont azóta áldom a sorsot, hogy összehozott ezzel az istenséggel...

A következőt kellett tennem:

A közepes szilikon, vagy a legnagyobb szilikon haranggal tövig, brutálisan tövig be kell tolni... És láss csodát, olyan basszusod lesz, hogy behalsz... Ha nem megfelelő a szigetelés a harang és a füled között, akkor elmegy a basszus!

Még egy dolgot csináltam mindezek előtt, az összefoglalóban olvasható módon beégetést csináltam egy 8 óráig...

Fantasztikus füles egyébként, komoly, tiszta és mély basszussal...

Nem a füles a hibás, hidd el...!

U.i.: nemzetközi fórumokat is olvastam, egyöntetűen jelezték, hogy ez a füles az átlagosnál jóval hosszabb burn in idővel rendelkezik, míg beérik, tökéletesedik a hangja...

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62805) 19_OsY_81 válasza Frischun (#62787) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Csak hogy további lelket öntsek beléd, tekintsd meg kérlek az alábbi hozzászólásokat:

62286
62322

:-)

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62806) Luissimo válasza 19_OsY_81 (#62804) üzenetére


Luissimo
veterán

A közepes szilikon, vagy a legnagyobb szilikon haranggal tövig, brutálisan tövig be kell tolni... És láss csodát, olyan basszusod lesz, hogy behalsz... Ha nem megfelelő a szigetelés a harang és a füled között, akkor elmegy a basszus!

Hááát igen, ezbizony ígyvan, ez már a fül anatómiájából és a fizikai-aerodinamikai hanghullámok terjedési állandójának ergonomiai quoficienséből is következik :DD :C ;]

Ez az apró és nem mindenki által kézenfekvő trükk sokat szokott segíteni.

Jól Tövig kell benyomni, mélyen !
Nemcsak az ellenkező nem esetében segít, hanem a fülhallásunk is jobb lesz tőle :K

de ha az sem segít, akkor még azislehet, hogy a kolléga kifogott valami gagyi utánzat fake fülest.

(#62807) zümzümm válasza Luissimo (#62806) üzenetére


zümzümm
senior tag

Na igen, csak tövig nyomás után, bent is maradjon:) Nekem az E10 volt olyan, hogy állandóan toszogatni kellett befele, és csak tövignyomva adta a hangzást. De állandóan ki akart pottyanni a fülemből, a legnagyobb illesztékkel is sajnos.

(#62808) Tulku válasza Frischun (#62789) üzenetére


Tulku
veterán

Kapcsold rá vmi hangkeltőre fél hangerő felett kicsivel, és járasd úgy 50 órát (igen...az több mint két nap egyfolytában)..

Aztán nézz vissza.... :D

Karcosság eltűnik az biztos, a mélyek hiánya furcsa, szerintem 90% hogy illeszték probléma...de előfordulhat hibás darab, nem zárom ki!

(#62809) CsGábor


CsGábor
tag

Az rha 750-ről sok jót olvasok de nekem drága. A kisebb 450-est elbírja a költségvetés, róla valami infó? Nekem nem egyszerű a helyzetem mert szeretem a jó mély hangokat akár kissé a magas/közép kárára is, viszont hallgatok rock/metalt és trance-t is. KB 2hét múlva akarok venni fülest, keresgélem mi lenne jó.

(#62810) 19_OsY_81 válasza CsGábor (#62809) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Állítólag a kisebb testvérei is nagyon jók...

A forgalmazónál ki lehet őket próbálni...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62811) malphitee válasza CsGábor (#62809) üzenetére


malphitee
senior tag

Fura, pl az én vsd2 fülesem eleg erdekesen viselkedik.rock zenenel kozvetit minden hangszert reszletesen, mélyei szinte eltunnek, a labdob ott van ,de nagyon vékonyan es az is a hatterben inkabb mert a gitart tolja az arcomba inkabb. Viszont clubmix dnb hasonlo mufajoknal megjon a a mely, nem uti ki a dobhartyam, telt ,reszletes viszont a tobbi tartomany is reszletes,semmire nem maszik ra. Mondhatni kétszínű fules :)) basshead voltam egykor de csak olyan zenet is hallgattam. De mikor ezek az emberek is rajonek hogy a reszletesseg, elvezet es kincs, akkor az elektronikus zenek is sokkal elvezhetobbek, mintha a mely ramaszna mindenre.

(#62812) f4lcon


f4lcon
őstag

van ED10-em is, meg Zircon-om is aki kipróbálná msg me.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62813) Tulku válasza CsGábor (#62809) üzenetére


Tulku
veterán

RHA fülesek 750-tól igazán jó hangképűek.
T10 és T20 elég húzós árú, a 750 amit szeret a nép, 30 alatt van 3 év garral, teljesen hallgatható kategória.

Alatta is jó az építési minőség, de hangban vannak az árkategóriájukban jobbak.....

(#62814) Lacielvtárs válasza darvinya (#62788) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, csak egy röpke kérdés...
én is onnan rendeltem
a fülest ahonnan linkelted...
neked kábé mennyi idő alatt érkezett meg?
nekem jövő hét hétfőn lesz három hete.

hogy ne legyen teljesen OFF ;] :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62815) darvinya válasza Lacielvtárs (#62814) üzenetére


darvinya
titán

2-4 hét között.
Nem tudom pontosan.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62816) Lacielvtárs válasza darvinya (#62815) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszönöm a válaszod :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62817) monti0222w válasza Tulku (#62813) üzenetére


monti0222w
addikt

SM E80 például. :D

(#62818) krisz242 válasza Lacielvtárs (#62814) üzenetére


krisz242
tag

Én ápr. 6-án rendeltem, és a várható érkezést ápr. 22-máj. 17.közöttre írja. Remélem holnap megjön! ;]

(#62819) Lacielvtárs válasza krisz242 (#62818) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jsja, nekem is ez idointervalumra irja...
Nekem nem sürgős, csak a parom várja, nekem mar megvan es imádom :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62821) Tulku válasza monti0222w (#62817) üzenetére


Tulku
veterán

Az mindenképp :)

De 750 alatt azért rendre 20 alatt vannak ezek...az E80 pedig azért felette van árban...

(#62822) Atti0925 válasza Lacielvtárs (#62814) üzenetére


Atti0925
tag

Nekem március 29.én lett megrendelve,és most 19.én érkezett meg.

Realme Narzo 30 5G

(#62824) monti0222w válasza Tulku (#62821) üzenetére


monti0222w
addikt

Igaz, de én még 20 alatt vettem, ezért is írtam. :K

(#62825) Lacielvtárs válasza Atti0925 (#62822) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm az infót, igy mar talan kalkulalhato az időpont :R
Ezek fényében akkor jövőhet vége vagy rákövetkező hét eleje...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62826) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali

kérdésem lenne hogy, egyrészt olvastam a Xiaomi Piston 3-ról hogy jó a hangja, viszont valami olyasmit emlegetnek, hogy hallatszódik hogy a kabáthoz dörzsölődik a kábel ez igaz vagy nem? Esetleg ha van valakinek hirtelen, az le tudná nekem mérni a jack csatlakozó műanyag peremének a szélességét?

Xbox One: bandymnc

(#62827) lexter00 válasza bandi0000 (#62826) üzenetére


lexter00
őstag

Az olcsóbb füleseknek mindig is lesz kábelzaja,nem sok füles van aminek nem lehet hallani a kábelzaját.

(#62828) bandi0000 válasza lexter00 (#62827) üzenetére


bandi0000
nagyúr

5k fölött sose volt fülesem szal ezzel se lesz akkor gond :D

Xbox One: bandymnc

(#62829) monti0222w válasza bandi0000 (#62828) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem lesz, kellemes hangú füles fülbe helyezve is kényelmes, én szerettem. :K

(#62830) CsGábor


CsGábor
tag

Köszönöm a válaszokat. Próbálok keresni forgalmazót itt Győrben, remélem találok.

(#62831) dane


dane
senior tag

Soundmagic E10M és E10S között van hangzásbeli különbség?

Tönkre ment az E10M-em és szeretnék egy újat. Abszolút imádtam a hangját de akár feljebb is lépnék főként kényelemben (ne essen ki a fülemből). Erre valami javaslat?

Az izlésemről még annyit hogy van KZ EDR1-em, ED9-em és Rock Zircon-om is de egyik sem az én világom, főképp mert egyikben sem megfelelő mennyiségű és minőségű a magas. Sőt a Zircon szinte hallgathatatlan számoma, túl bántó, sértő a magas tartomány.

[ Szerkesztve ]

(#62832) dane válasza dane (#62831) üzenetére


dane
senior tag

És tuti ami fix rendeltem egy Xiaomi Hybridet is pusztán kíváncsiságból... :D

(#62833) monti0222w válasza dane (#62831) üzenetére


monti0222w
addikt

Zéró Audió Tenore egy semleges hangzásu füles szép magassakal, jó közép tartománnyal, kevesebb méllyel, mint az általad említett fülésekben van. Szóval én ezt ajánlanám mivel másabb mint az eddig hallgatott V karakterű füleseid. :)

(#62834) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hali!

Elérkezett az idő, hogy kipórbáljak egy bluetooth fejhallgatót.
Olyat keresnék, ami
- in ear
- jó sokáig bírja az akksi (öt óra, vagy több)
- hordható akkor is, amikor nem hallgatom, pl. mint ez.
- kiváló hangminőség
- hívások fogadása, elutasítása

Tud valami valami beváltat? :)

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#62835) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Meghallgattam a Piston Hybrid-et. Nem varázsolt el. Lehet, hogy azért, mert mostanában VSD3-at hallgattam, de:

- alapvetően "Pistonos" hangzás, én a P2 és a P3 közé tenném,
- magasai egész szépek van kiemelés rendesen, de (számomra) még nem a bántó kategória, (árkategóriájában a legszebb magasak, amit eddig hallottam, gondolom ez a BAnak köszönhető)
- közép, mélyek teteje kicsit összemosottnak tűnik,
- mélyen is van kiemelés, de valahogy nincs meg az alja, nem megy elég mélyre, nagyon hiányérzetem volt.

Összességében egyébként tényleg nem rossz (de nem az én világom:B)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62836) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Az SM E80 valóban V karakterű? Nagyon sok helyen kiegyenlítettként emlegetik, máshol meg sok mélye és magasra panaszkodnak.
Vajon, mi az igazság?

60 dodóért megéri? Vajon eredeti?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62837) K1LLMy53Lf válasza Bici (#62836) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Hangjáról nem tudok nyilatkozni, de 2k-ért én nem kockáztatnék:B

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62838) Bici válasza K1LLMy53Lf (#62837) üzenetére


Bici
félisten

Tényleg. :B Jogos. :K Kössz! :R

Az összefoglalóban mélykiemeltként van feltüntetve, te itt a topikban inkább mélykiemeltként tekintenek rá páran, máshol meg kiegyenlítettnek modják.
Kezdek összezavarodni. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62839) Tulku válasza Bici (#62838) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon szép, muzikális hangkép, nekem kissé zavaró középmély brummal...de szerintem sok embernek megszokható...az árát megéri....

Mások másként hallják....

(#62840) Bici válasza Tulku (#62839) üzenetére


Bici
félisten

Igen, olvastam a beszámolóidat róla.
Szerintem meghallgatom majd.
Előzetesben anniyt, hogy közép vagy magas kiemelése van?

Az a kérdésem, hogy egy xDuoo X2 (állítólag a sansa clip szint) vajon képes kihozni belőle a maximumot?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62841) spider23


spider23
aktív tag

Üdv!

Kb 8 hónapja vettem egy ilyen eredeti fülest (Xiaomi Piston 3), összesen ha 10x használtam sokat mondok. A bal része lehalkult és mozgatásra sem csinál semmit, tehát olyan mintha nem érintkezési baja lenne. Esetleg van valami javaslat hogy mit lehet ezzel kezdeni? Sajnos az online bolt (azt hiszem ibuygou.com) azt mondta hogy csak 3 hónap garanciát vállalnak rá.
Vennék egy másik fülest, de már ebben nem bízok túlzottan. Valami ilyesmit ilyen árkategóriában esetleg kicsit drágábban tudtok ajánlani (fontos lenne a basszus)? Vagy az Aliexpress-ről egy ilyet ami tuti eredeti?

(#62842) K1LLMy53Lf válasza Bici (#62840) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

100%ig szerintem nem, viszont nagyon minimálisat hagyhat benne (nálam x2 és x3 között P3mal is volt különbség, nem általánosan a hangkép, hanem kis extra, miniatűr részletek. de persze lehet, hogy ez inkább a lejátszó alap hangkarakterének a kiemelés különbsége, ekkora tapasztalatom nincs).

Viszont ebben a 20k alatti kategóriában, kiegyenlítettebb vonalon nekem még mindig a KC06 az etalon:B De ez tényleg csak egy nagyon-nagyon alsó margóra megjegyés :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62843) #16820480 válasza spider23 (#62841) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elképzelhető, hogy az a kis rács tömődött el, ami a vetőcső végén van, ilyenkor szól halkabban. Meg kellene próbálni kitisztítani.

(#62844) Bici válasza K1LLMy53Lf (#62842) üzenetére


Bici
félisten

Érdekes az a KC06 is, de egyúttal a Fidue A63 is a látószögembe került.
A KC06-re karcos középmagasat írnak pár helyen, a Fidue- meg ronda. :DDD
Még akkor várok a vásárlással.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62845) K1LLMy53Lf válasza Bici (#62844) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

valóban "stock kábellel" van egy kis fémes/karcosság benne, de én spec nagyon szeretem:) (nagyon elfogultan tudok csak nyilatkozni, sry:B)

Fidue-t nem ismerem, illetve sok, hasonló árazású fülest nem hallottam, így bőven elképzelhető, hogy van jobb ennél, alapvetően egyéni szempontok alapján is ugyebár. Viszont, amiket eddig hallottam ebben az árszegmensben (VSD3, VSD3S és Havi B2 Pro1) nekem ez a kedvenc. (tény hogy feljebb is csk a momentum iem-et hallottam, de az meg csak árban van ezek felett :)) leglábbis szerintem)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62846) Bici válasza K1LLMy53Lf (#62845) üzenetére


Bici
félisten

Még az ECCI PR200 mkII-re vagyok kiváncsi, de sehol semmit nem találok róla.
Az első verziót érintőlegesen tesztelte joker koma, de frász tudja, hogy a mk2 miben változott.
A PR400 nekem nagyon magas kiemelt volt sok éve, abból ítélve nem sok jóra számítanék a PR200-tól, de ki tudja...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62847) K1LLMy53Lf válasza Bici (#62846) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én spec nem hallottam a márkáról még:B de joker tesztjeit max kiindulási alapnak veszem, mert mondjuk momentum is pl szvsz nagyon fel van pontozva:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62848) spider23 válasza #16820480 (#62843) üzenetére


spider23
aktív tag

Sajnos azon már túl vagyok, nem az a baja. :(

(#62849) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Vennék egy mezei fülhallgatót, amit csak ritkán utazások alkalmával használnék, ezért nem kell valami szuper minőség csak szóljon elfogadhatóan. Kinéztem egy Thomson márkát a MM-ban ami alig több mint egy ezres. Két fajta is van belőle, és csupán csak az impedanciánál van eltérés. Egyik 16 ohm a másik 32 ohm a többi adat megegyezik. Melyik a jobb választás egy Samsung Galaxy S Mini II telefonhoz? Sajnos kibontani nem engedik a boltban, hogy kipróbálhassam és a telefon kézikönyvében sem találok semmi ide vonatkozó adatot.

Előre is köszi ha tudtok segíteni.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#62850) darvinya válasza Jenne (#62849) üzenetére


darvinya
titán

Még annyi sok a Thomsonért.
Akkor sokkal jobban jársz Panasonic RP-HS6-sal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.