Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) f4lcon válasza Hiperhuje (#72000) üzenetére


f4lcon
őstag

brutál mélyet és hangerőt töredék áron is kapsz, nem muszály Sennheisert venni.
Rock Zircon

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#72002) #16820480 válasza Hiperhuje (#72000) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az a 121dB nem hangerő, hanem a füles érzékenysége. Ha ténylegesen 121dB-lel hallgatnál zenét, akkor olyan 5-10 perc után soha többé nem hallanál semmit, mert maradandó teljes halláskárosodásod lenne tőle.

Ettől függetlenül nem egy nagy szám egyik Sennheiser CX sem, fillérekért kapni olyan kínai fülest, amiben van annyi mély, vagy több is.

(#72003) m4rk.89 válasza #16820480 (#71997) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Olcsóbbakat linkelnel légy szíves?

(#72004) #16820480 válasza m4rk.89 (#72003) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#72005) Tulku válasza Benőke (#71998) üzenetére


Tulku
veterán

Rossz...

(#72006) vicze válasza #16820480 (#72002) üzenetére


vicze
félisten

Sennheiser amúgy valóban Sound Pressure-ként tünteti fel az értéket nem pedig Sensitivity-ként.
"Sound pressure level (SPL)", ami elég furcsa és lehet hibás, de ezt írják.

(#72007) #16820480 válasza vicze (#72006) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet egyébként, hogy valamilyen koordinátarendszerben ért hangnyomást adnak meg, és lehet, hogy tényleg 121dB hangnyomásra képes a füles (a legtöbb azért képes erre, meg felelő forrásról), bár ez kicsit olyan PMPO szagú dolog. Lead ekkora hangnyomást, aztán eldurran a driver benne...? :)

(#72008) vicze válasza #16820480 (#72007) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem süket előbb leszel. :) Mondjuk akkor jól jön a + hangerő. ;]

(#72009) octolith


octolith
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A következő paraméterekkel keresek fülhallgatót:

Stílusok: pop, house, klasszikus, ritmikus futózenék, telefonhívások
Elvárás: strapabírás, hosszú távra, nagyjából kiegyenlített, megfelelő basszussal
Ár: 40000 HUFtól lefelé
Kialakítás: in-ear, fül feletti vezeték, mikrofon, kezelőgombok, lehetőleg bluetoooth

Bővebben: alapvetően egy jó hangzású, strapabíró, megbízható fülest szeretnék. Futni szoktam járni zenét hallgatva, ezt úgy tűnik, hogy a VSONIC VSD3S nem bírta jól, mert kicsit több, mint fél év után bekrepált a jack dugónál a csatlakozója, küldhetem vissza. Illetve amit nem szeretek benne, hogy telefonálásra nem alkalmas. Szóval valami olyat keresek, ami jól bírja a strapát. Eddig a bluetoothos Jaybird X3-at néztem ki. Láttam, már többeknek is izgatta a fantáziáját ez a modell. Olvastam róla sok jót, de pl. olyat is, hogy egy hét után felmondta a szolgálatot.

Mit tudtok ajánlani ebben az árkategóriában vagy esetleg olcsóbban ami tudja a fentebb írtakat?

[ Szerkesztve ]

(#72010) f4lcon válasza octolith (#72009) üzenetére


f4lcon
őstag

legjobban egy BT kábel és egy mmcx csatis füles kombója fogja megérni neked is szerintem

@mindenki más: Fiio F5 hallotta már valaki?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#72011) #16820480 válasza f4lcon (#72010) üzenetére


#16820480
törölt tag

(#72012) m4rk.89 válasza #16820480 (#72004) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Köszönöm! Ezek Apple gyári vezetékes füleshez képest milyen minőséget képviselnek?

(#72013) #16820480 válasza m4rk.89 (#72012) üzenetére


#16820480
törölt tag

Fogalmam sincs, nem hallottam őket, de mivel ilyen pár dolláros kínai cuccok, így nem várnék el hatalmas minőséget. Cserébe olcsók.

(#72014) mcsabi84


mcsabi84
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, eddig egy sennheiser cx 3.00-t használtam, de a kábele megadta magát, így megérett a kukára (alig több mint egy év alatt). Helyette most egy kicsivel feljebb lépnék és egy shure se215-tel szemezgetek. Mivel az alap 1,62m-es kábelhosszt egy kicsit soknak tartom, először egy mikrofonos változatot próbálnék ki. Itt most elég jó akcióban vannak esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a bolttal?

Illetve hasonló árkategóriában van még amit érdemes lenne megfontolni? Az se baj, ha egyenesen lelógó a kialakítás, mert fül mögöttit még sosem használtam, nem tudom mennyire lenne zavaró előszörre.

(#72015) vicze válasza f4lcon (#72010) üzenetére


vicze
félisten

(#72016) octolith válasza f4lcon (#72010) üzenetére


octolith
tag

Sajnos ez így nekem elég kínai, egy konkrét modellt tudnál mondani kérlek? Vagy hogy hol keressek ilyet?

(#72017) f4lcon válasza vicze (#72015) üzenetére


f4lcon
őstag

miért nem? :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#72018) jUUh


jUUh
addikt

Sziasztok!

Ezért a fülesért újan ~2000ft-ért hozzá tudnék jutni. Ilyen árban (2, max 3 ezer forint) van jobb, mint a fent említett füles? Előre is köszönöm a választ! :R

Samsung Galaxy S23+

(#72019) vicze válasza f4lcon (#72017) üzenetére


vicze
félisten

Mert még épp hallgatom, így helytelen a múltidő. :P

(#72020) Domestos2013


Domestos2013
csendes tag

Üdv!

Van egy Audio Technika ATH-M40X fülhallgatóm, és... eltört a pántja. A mellékelt képen illusztráltam. Van értelme megjavítani, egy ebay-es pánttal? Az M50X-ével kompatibilis? Vagy valami más alternatíva?

Előre is köszi!

Kép:

(#72021) Tulku válasza Domestos2013 (#72020) üzenetére


Tulku
veterán

Ez füles topik...a fejes topikban tudnak neked segíteni inkább...de így első ránézésre a legkényesebb helyen tört el...

(#72022) Domestos2013 válasza Tulku (#72021) üzenetére


Domestos2013
csendes tag

Óh, tényleg, elnézést!

(#72023) monti0222w


monti0222w
addikt

A mai nap is hozott örömöt nekem, még pediglen azért, mert megjött az AF78m fülesem. :C
Már a csomagoláson is látszik a két füles közti kategória ugrás, ami az eddig látottak alapján kialakult bennem, mind a doboz, ami sokkal igényesebb mint az AF56-é volt, mind a felszereltsége alapján. :K
Remélem a hangja is hozza a ugyanezt, első belehallgatásra is kiegyenlített hangnak tűnik, mint ahogy a tesztekben olvastam és nem alakult ki bennem az amit anno az AF56 első hallgatásánál éreztem, persze mint ahogy azt már írtam, a járatás alatt sokat változott a hangja és előnyére.
A füles vetőcső kialakítása hasonló mint az 56-nak, a ház formája viszont változott hozzá képest, már nem kerek az alakja, hanem ovális a jó szó rá talán. A kábel ugyanaz, csak a színe változott fekete szövetre.
Nagyjából elsőre ennyi lenne amit tudok mondani róla.
S köszönőm Bodznak hogy terelgetett az Audiófly felé, plusz a linket is ahonnan megvettem őket. :R

(#72024) Krill77


Krill77
őstag

Ma most akkor a kz zs5 az kamu vagy nem kamu. Elég jókat irnak rola sokfele, de itt a forumon eléggé le lett oltva. Kamu a 2ba benne? Mert volt olyan hsz, h be sincs kötve rendesen. Amit azért egy hozzáértőnek csak látnia kell a robbantott ábrán.

(#72025) #16820480 válasza Krill77 (#72024) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem robbantott ábrán kell látni, hanem volt egy yt-os srác, aki szétszedte, és ő is mondta, hogy semmi haszna a második BA-nak és második DD-nek, mert rossz irányba néznek, meg nem juthat el a hangjuk a füledbe, csak rezonálnak ott a házban, ha egyáltalán mennek.

(#72026) Dave™ válasza #16820480 (#72025) üzenetére


Dave™
nagyúr

El fog az jutni a fülbe, n+1 visszaverődés után :D Értelme persze nincs, de az más kérdés.

(#72027) #16820480 válasza Dave™ (#72026) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az már inkább csak fázishibát meg rezonanciát okoz. Bár nekem a szétszedett fülesből az látszott inkább a videóban, hogy mintha ki lenne öntve az a része teljesen valami bluetec vagy műgyanta féle ragaccsal.

(#72028) Krill77 válasza #16820480 (#72027) üzenetére


Krill77
őstag

Es a hszeket olvastad? Volt aki azt irta, h a pali direkt rontja a boltot. Meg ha kamu akkor miért jók a tesztek?

(#72029) vicze válasza Krill77 (#72028) üzenetére


vicze
félisten

Talán mert nem 4 drivertől fog jól szólni egy füles... Nem a hangját kritizáltuk, mivel nem hallottuk, hanem a körülötte lévő marketinget elsősorban.
Nem igazán érzem hogy mit rágódsz rajta ennyit, ha úgy gondolod szerinted és sok más szerint jó akkor vedd meg, remélem téved minden karogó, és tetszeni fog neked. Ennél jobbat nem tudok mondani.

(#72030) Krill77 válasza vicze (#72029) üzenetére


Krill77
őstag

Nem rágódok. Nem neveztem embereket károgónak. Érdeklődtem. (jobbat valóban nem. Mar ez is elég volt)

(#72031) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Néhány éve itt leltem swgítséget, hogy fülhallgatót válasszak, és nem bántam meg. Néztem most is az összefoglalót. Még mindig aktuális a lista, azok a legjobb alternatívák?

(#72032) Tulku


Tulku
veterán

Ehhez a driver házon belüli problémához szeretnék hozzászólni....

Először meg kell említsem, hogy talán egy éve a Noble konstruktőre készített egy concept IEM-et belül 20 armatúrával...ebből jó pár a testen belül, cső nélkül üzemelt...szerintem a középhangoknál lehet értelme egy ilyen rezonátornak...talán középmély hangok keltésénél, vagy bizonyos ügyek lecsengésénél.

Nyilván magas hangok kevésbé jutnak el a pácienshez, de akár ez is elképzelhető....
Mivel a nyitott TIA driver is cső nélkül szimplán a vetőcsőben került elhelyezésre, illetve Vitalij is kisérletezik a kamrákkal cső helyett (Fourté, ahol mindösszesen 4 driver van, CIEM-et egyelőre nem is készítenek belőle....) így nem tartom kizártnak a hangra gyakorolt hatásukat...

Nyilván nem az adott fülhallgatót szerettem volna felemelni, hiszen a hallottakból azt szűrtem ki, hogy nem egy több éves know-how eredménye a termék, de a technológiát ne temessük...egyébként szinte minden testen belüli rezgés hozzáad a kapott hanghoz...

(#72033) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Shure SE215-höz lehet külön kapni gyári mikrofonos kábelt?

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#72034) #16820480 válasza Krill77 (#72028) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk a kommentelők akármit leírhatnak, akár feltűnési viszketegségből, akár buyer's remorse, akár más okból. A srác tényleg szétszedte, lehet látni a videón a kialakítást. Erre beírogatni, hogy mert biztos csak üzletet ront, kicsit olyan légből kapott :U Akkor az okos kommentelő csináljon egy saját videót erre reagálva, ahol értelmes koncepcióval és korrekt okfejtéssel bemutatja, hogy miért hülyeség, amit a srác mond. Ja, erre nem képes egyik sem, ahogy általában az ilyen okostónik.
Ezzel amúgy nem téged akarlak megsérteni, de azért én nem indulnék ki pár kommentelő véleményéből :R

+vicze1: Én hallottam is, több forrásról. Amellett, hogy marha kényelmetlen, mert a tudásához képest óriási a háza, szar a kábel és a csatlakozása, még a hangja sem igazán nyűgözött le. Két driverrel pont ilyen hangot lehet elérni, de még jobbat is, ha odafigyelnek rá. Oké, 30(?) dolláros áron elmegy, és biztos van, akinek tetszik, de sok értelme nincs. Majd gondolom hamarosan csinálnak 5-6 driveres cuccot is, és sokan meg foggal körömmel fogják védeni a tesztekben, hogy milyen csodás, mert milyen olcsón lehet ilyen sok drivert kapni (amikor mondjuk a Westone vagy a többiek mennyit elkérnek érte).

bebe159: Igen, aktuális.

takacsbotond: Lehet, csak nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#72035) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Hagyományos (nem agyba dugós) fülhallgatót keresek, az árkategória minimális (max 3000ft). Már nagyon sok készülékkel próbálkoztam, de mind 2-6 hónap után megadta magát. Természetesen amikor a garanciával vissza vittem az volt a válasz hogy nem megfelelő volt a használat.... Ha valaki tud egy jó boltot ahol megbízható a személyzet és esetleg tudnátok ajánlani olyan terméket amit régóta használtok hibátlanul az sokat segítene!
Köszi szépen előre is!

(#72036) Yofej75 válasza takacsbotond (#72033) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Hali!

Igen, lehet.

Jack-dugós

Lightning csatis

Üdv:
Robi

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#72037) Krill77 válasza #16820480 (#72034) üzenetére


Krill77
őstag

En is csak azokat az erveket, ellenérveket tudom felhozni amiket latok, olvasok. Kíváncsi lettem volna masokéra is. Így tudunk közelíteni az igazsag felé. Pedig az odaát van..

(#72038) #16820480 válasza tomszli11 (#72035) üzenetére


#16820480
törölt tag

A kábelszakadás sehol nem garanciális hiba, ez nem megbízhatóságon múlik. Illetve vigyázni kell a fülesre, ez egy vékony réz szál, könnyen megtörhet. Nem szabad megfeszíteni, gyűrni, élesen meghajtani, szorosan felcsavarni, stb.
Amúgy a MM-ban elvileg cserélik a kábelszakadásos füleseket is, de csak azért, mert kisebb bajuk is nagyobb annál, mint hogy bevizsgálják, és inkább nem vitatkoznak az ügyféllel. Hivatalosan ott sem garanciális hiba, csak ha nem ért hozzá, aki visszaveszi, akkor szerencséd van.

Krill77: Szerintem a legjobb a saját tapasztalat :K Van itt már több embernek is a fórumon, szerintem próbálj meg egyet meghallgatni, és akkor közelebb kerülhetsz a megfejtéshez.

[ Szerkesztve ]

(#72039) sNk77


sNk77
aktív tag

Sziasztok!

Nézegetem az RHA T20i fülest MALLnál és arra lennék kiváncsi, hogy a mikrofonját tudnám-e használni W10 alatt TS-en. Meg "hosszabbító" kábelt lehet venni hozzá? A gép hátuljába dugnám és a gyári kábel önmagában rövid. Egy m50x-et váltana, a mikrofon miatt, a V karaktere és gondolom nem tud elgyöngülni a szorító ereje a kis gumiharangoknak mint egy fejhallgatónak a pántja.

Ha nem használható a mikrofon w10 alatt aklor valaki tudna ajánlani helyette olyat aminek használható? A V karakter bevállt, de mást is kipróbálhatok. A túlzó mélyeket nem szeretem, megfájdul a fejem és pár percnél tovább nem bírom hallgatni (ez leginkább játékban zavar). FPS játékra használnám mint az m50x-et, a többire 2.1 van ami le lesz cserélve 2.0-ra. :U

nádpálca

(#72040) #16820480 válasza sNk77 (#72039) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem működnie kell, csak egy elosztót kell szerezz hozzá, mert itt egy jackben van a mikrofon és a sztereó hang, a gépek hátuljában meg általában külön egy sztereó jack és egy monó mikrofon jack aljzat van.

(#72041) s4tch válasza Krill77 (#72037) üzenetére


s4tch
veterán

Pár hónapja felajánlottam, hogy hallgasd meg... No mindegy. A lényeg, hogy a gearbest múltkor 16 dollárért árulta, annyit röhögve megér, azzal együtt is, hogy egy másik kábelt mindenképp kell hozzá vadászni, mert a gyári egyszerűen minősíthetetlenül szar.

(#72042) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok.

A segítségetek szeretném kérni. A kiszemeltem egy Xiaomi Piton Hybrid Pro lenne. (olvastam több helyen, hogy a HD nem jó)

Viszont sehol nem találok normálisan megvételre.

Tudtok nekem linkelni egyet?

Köszönöm!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#72043) tomszli11 válasza #16820480 (#72038) üzenetére


tomszli11
tag

sheratan!
Az eddigi fülesekkel nem valószínű hogy kábel szakadás végzett, ugyanis mindig az egyik oldalsó egyik napról a másikra nem szól. Vigyázva van rá szépen külön tokba voltak tartva :S

(#72044) Punike válasza Krill77 (#72024) üzenetére


Punike
tag

Szia!

Nekem volt. Szétszedtem (gány megoldás egyértelműen). Mind a négy driver be volt kötve. Kettő valóban a "házba" sugároz és onnan van elvezetve (a ház bélése úgy van kiképezve) a hang a vetőcsőhöz.
Nekem kicsit sok és természetellenes volt néha a magasa. Nem kiemelkedően jobb és nem is rosszabb hasonló áru társainál.
Mindenképpen hallgass meg egyet, ha van rá lehetőséged!
Személy szerint inkább egy zs6-ot próbálnék ki.(fém ház, talán a driverek behelyezése is 'jobb')

Vagy ...ennyi pénzért néznék mást, akár KZ (zs3 - 9USD, zs6 - 35USDkörül indul), akár QKZ, akár más márkából.

Jelenleg én egy QKZ-KD1 használok. (cserélhető vetőcsővég, állítható gyűrű a házon - rések letakarásával szabályozható a basszus mennyisége-)

[ Szerkesztve ]

(#72045) monti0222w válasza tomszli11 (#72043) üzenetére


monti0222w
addikt

Valószínű hogy tísztitó folyadékban a szürőt kilehet tísztitani, ez okozhat ilyen jellegű jelenséget, a fül zsír és a por eltömíti a szürőket és ez is okozhatja ezt. :)

(#72046) Benőke válasza #16820480 (#71999) üzenetére


Benőke
őstag

Na voltam edigiben.

Meghallgatták búmat bánatomat.
Gond nélkül cserélték, meghallgatta a csóka, azt mondta vacakul szól szerinte is.
Hátul volt egy Soundmagic E10 csak más színben, mondom nem baj.
Kihozta. Nem bíztam a véletlenre, helyben kipróbáltam... Hát ez már normálisan szól.

Nem találkoztam még hasonlóval... :Y

(#72047) vicze válasza Tulku (#72032) üzenetére


vicze
félisten

A KZ ZS5 esetében, egy műanyag házban van 4 driver 2DD 2BA, na most 1BA normálisan a vetőcsőben van dumper nélkül, 1DD közvetlen mögötte, egy szintén műanyag tartó valamiben. Ez lenne az "akusztikus kamra", ami a másik két meghajtó hangját elvezetni. A probléma elsősorban nem az akusztikus cső hiánya hanem, hogy a második BA a lehető legkisebb tweeter amit kapni lehet, és a ház leghátuljában van. Ennek a hangja kéne előre eljusson. Ráadásként nincs se dumper, se aktív vagy passzív váltó, ami erősen megkérdőjelezi, hogy mit ad hozzá a hanghoz ha be is van kötve, mivel a másik DD-nél sincs váltó és szintén a műanyag kamra kéne vezesse, így ez max. mélyet ad hozzá szerintem.

Az én XBA-mban sincs akusztikus cső, ráadásul oldalra állnak, de van bronz kamra, és van dumper. A Forté-ban szintén akusztikus kamra van ahogy írtad, a U18-ban pedig dumperes csövezés van a TIA-ig.
Kamrák előnye, hogy nem kell sz***ni a csövezéssel, és a sorozat gyártás jóval egyszerűbb lehet gépi munka nagyrészt kézi helyett. Viszont a helyes akusztikát kivitelezni, sokkal nehezebb.

Mindenképp a kamrás kialakításé a jövő, de abban is biztos vagyok, hogy nem műanyag kamrával fogja senki se megváltani a világot.

(#72048) esfrost válasza vicze (#72047) üzenetére


esfrost
tag

Óvatosan jelezném, hogy a KZ ZS5-ből immáron egy V2 verziót lehet megvásárolni, ahol mind a két BA a nozzle-ben található, elől.

Illetve az új, fémházas KZ ZS6-nál is ugyan ez a helyzet.

(#72049) s4tch válasza esfrost (#72048) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem a 20 dollár körüli akciókban még az első verziót dobálják.

(#72050) vicze válasza esfrost (#72048) üzenetére


vicze
félisten

Az nem a ZS6, mert csak ennyi lenne a különbség a kettő között, még a fém ház. Gyakorlatilag akkor a v2 egy műanyag házas ZS6. Az azt is jelenti hogy teljesen más a hangzása. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.