Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63651) pulutodurumo válasza kiszu (#63649) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szerintem lassíts egy kicsit. Nekem is Lenovom van Dolbyval, be ne kapcsold. Csak játék. Telefonnak ölég az mp3 bőven, kár a flac belé. Aztán hogy elinduljunk a kérdés megválaszolása felé: milyen hangzást vársz? Ütős melyeket magas kiemeléssel (V karakter)? Vagy valami "laposabb" neutrális hangot?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#63652) monti0222w válasza kiszu (#63649) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, összefoglaló megvolt? Azért is kérdezem, mert ha megmondanád milyen karakterű hang jön be neked, milyen füleseid voltak, amik tetszettek is, könnyebb lenne válaszolni. Illetve, fül feletti elvezetésű fülest keresel vagy szimplát. :)

(#63654) kiszu


kiszu
senior tag

Nem rohanok,és lassítva válaszolok :)
Régebben volt Akg k324p fülesem. Azt szerettem.
Annyit azért érzek a Lenovo x3 al,hogyha bekapcsolom a Dolby t akkor szebben szól (nekem).
Ami a lényeg,hogy nem a basszus a lényeg. Nem kell,hogy abból legyen sok.Legyen benne mindenből normálisan.
Valahogy jó lenne,hogyha kiadok 20-30 vagy tobb ezer forintot,akkor érezhetően jobb legyen.
Oké,nem vagyok audiofil,de ez a telefon ezzel a Dac al (Lg V10 ben is ez van) tobbre képes mint egy másik átlagos hangchippel szerelt,
Szeretnék egy jó fülest évekre.
Nem fül feletti elvezetést szeretnék hanem hagyományost.

(#63655) malphitee válasza kiszu (#63654) üzenetére


malphitee
senior tag

Vsonic gr07, yamaga eph-100 körül nézegessen. Flac nyugodtan válogathatsz,sok különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#63656) kiszu válasza malphitee (#63655) üzenetére


kiszu
senior tag

Ezt a Yamaha fülest már ajánlotta mailben a fejhallgatoplaza.hu is.
Amúgy leginkább pop zenéket hallgatok.
Ezzel a bluetooh fülessel (Gear circle) is szépen szól,de tuti,hogy vezetékessel még jobb lesz.

(#63657) kiszu


kiszu
senior tag

Most van 1-2 amirol erdekelne a véleményetek.
Klipsch x7i
RHA ma750
Sony XBA 2 (nem új)

(#63658) schawo válasza kiszu (#63654) üzenetére


schawo
titán

Igen, az X3 egész jó hangú telefon, az alsó közép kategóriás DAP-ok (X3II/X5) szintjét hozza. Hallgattam is, nálam is a jelöltek között volt. De ha egy akkora szarral hallgatod, mint a K324P, akkor oda kár volt ilyet venni. El tudom képzelni, hogy jobban szól Dolby Athmossal, akkora határ f.s az az AKG. Ha bluetoothban gondolkozol, akkor detto. Az a telefon megérdemel egy normális vezetékes fülest.

Pü.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63659) kiszu válasza schawo (#63658) üzenetére


kiszu
senior tag

Nem Akg vel hallgatom. Régen volt az,más telefonokkal,kb 6-7 éve.
Én is úgy gondolom,hogy megérdemel egy jó vezetékes fülest,ezért vagyok itt,ezért kérdezek.
Bár csak lehetne bemenni valahova kipróbálgatni,de nem lehet.
És nem a telefont vettem a füleshez.
A,telefon tetszik önmagában kihangosítva is remek a hangszórója mobil telefonos mértékkel nézve,de ha van már benne egy ilyen lehetőség és chip,akkor szeretnék rálépni a minőségibb zenehallgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#63660) malphitee válasza schawo (#63658) üzenetére


malphitee
senior tag

Lg v10 et hallottad már? Abba is sabre van.

(#63661) schawo válasza malphitee (#63660) üzenetére


schawo
titán

Egyszer mindenképpen megejtem. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63662) vicze válasza kiszu (#63649) üzenetére


vicze
félisten

"Ezzel a telefonnal még ezzel a fülessel is érezhetően jobban szól"
Placebo rulez! :)

Ezután mondja valaki, hogy nem a fejben dől el a hangzás. :P

(#63663) Tulku válasza schawo (#63661) üzenetére


Tulku
veterán

Jó lenne már végre összehallgatnod ezeket a szabre telefonokat oszt írnál egy rövid esszét a hangjukról...
Elég úttörő lenne, szerintem sokan kíváncsiak rá...biztosan vannak különbségek hangképben, térben...stb...

(#63664) f4lcon válasza Tulku (#63663) üzenetére


f4lcon
őstag

adnék mellé egy Sabre DAC-ot kölcsönbe, hogy teljes legyen a kép.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63666) Tulku válasza f4lcon (#63664) üzenetére


Tulku
veterán

DAC-cal sajna nem megy semmire...kell mellé műveleti erősítő, pár kondi, ellenállás, jack aljzat, akkumulátor...miegymás ;]

Ha a HA2-re gondoltál...na ha azt megközelíti akármelyik, akkor váltok telefont!

(#63667) schawo válasza f4lcon (#63664) üzenetére


schawo
titán

Inkább kéne egy minitalit rendezni, nincs nekem referenciafülem, hogy szabványosan használható véleményt tudjak alkotni.:) És akkor elhoznám a Myteket a Champpal. Hogy széles legyen a Sabre kínálat. Hogy mégis hol tart a hordozható az asztalihoz képest.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63668) f4lcon válasza Tulku (#63666) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, a HA-2-re gondoltam :B

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63669) #16820480 válasza Tulku (#63666) üzenetére


#16820480
törölt tag

És mégis minek váltasz, ha úgyis BT-vel hallgatod? :P

schawo: Viszont ha mindegyiket hallod, lehetőleg egymás után, akkor defacto referencia lesz a füled, mert egymáshoz hasonlítod őket. Amúgy nem lenne rossz vlaami minitalálkozó :K

(#63670) f4lcon válasza #16820480 (#63669) üzenetére


f4lcon
őstag

szóljatok, ráérek :)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63671) schawo


schawo
titán

Próbatermet fel tudom ajánlani a célra (Nyugati mellett) valamelyik délután jövő héten.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63672) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Félve kérdezem meg, puszta kíváncsiságból: mi az a füles/árkategória, ami tudja/eléri az AKG K550 szintjét részletességben/tisztaságban?:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#63673) Tulku válasza K1LLMy53Lf (#63672) üzenetére


Tulku
veterán

Westone w30,w40...

(#63674) Tulku válasza #16820480 (#63669) üzenetére


Tulku
veterán

"És mégis minek váltasz, ha úgyis BT-vel hallgatod?"

Hogy legyen egy all in one szerkezet amit akár dróttal is hallgathatok...mert a G4 dróttal borzasztó....

DAP-erőlködő kombó nehézkes telefon és egyéb állatfajták mellett...és a telefon nadrágzsebben is.... :)

(#63675) kemcso válasza Tulku (#63674) üzenetére


kemcso
Ármester

Meg rég vettél forrást :DDD

(#63672) K1LLMy53Lf GR07-T10-20 már megközelíti, párhuzamosan nem hallottam őket, de emlékeim szerint kb... A 3-4 armatúrások meg már jobbak is.

(#63676) Tulku válasza kemcso (#63675) üzenetére


Tulku
veterán

"A 3-4 armatúrások meg már jobbak is."

Igen jobbak, de ez nemrég még w60 esetében is istenkáromlásnak minősült...
már a w30 is hallhatóan teljesebb hangképet ad nekem mint a k550....ami persze egyébként nem is tetszik nekem...

(#63677) AGE-T válasza Tulku (#63673) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ezekkel nem lesznek olyan mélyei, mint az 550-el. T20 talán, de inkább feljebb valami. Olcsóbb fejesek is jobban szólnak, mint egy-egy füles. Nem az endzsiről beszélek :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63678) kemcso válasza AGE-T (#63677) üzenetére


kemcso
Ármester

Kolléga nem is mélyeket kérdezte hanem a részletességet, tisztaságot. Viszont ezt is te jobban össze tudod hasonlítani, 550-ed is volt, meg Gr07 meg W4 meg T20 :))

[ Szerkesztve ]

(#63679) malphitee válasza AGE-T (#63677) üzenetére


malphitee
senior tag

En kíváncsi lennék pl egy audió technika ath m50x vs westone w40-60 összehasonlításra.

(#63680) Tulku válasza malphitee (#63679) üzenetére


Tulku
veterán

Én hallottam őket majdnem együtt...

M50x egy írtózatos mélybomba, mindere ráül a mély szerintem....ilyet fülesben ne keress...legfeljebb Lear amiben 2 DD is van 4 BA mellett...

Részletességben, térben nekem a felsorolt fülesek jobban tetszettek...

(#63681) kippi86


kippi86
tag

Szerintetek egy sonyericsson hpm-70 mai viszonyban mennyire állja meg a helyét?

(#63682) AGE-T válasza malphitee (#63679) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ezek nagyon más karakterek. Míg az AT egy erős mély karakteres fejes, addig a két westone armatúrái mélyek szempontjából nem tudnak villantani. Erős példával, egyik diszkós másik komolyzenei hangzással bír. Én speciel szeretem az M50 hangját.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63683) malphitee válasza AGE-T (#63682) üzenetére


malphitee
senior tag

Nekem régen volt sima m50 em, m50x csak a cserélhető kabelben különbözik, vagy hangban is?

(#63684) AGE-T válasza malphitee (#63683) üzenetére


AGE-T
senior tag

ugyanaz

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63685) vicze válasza kippi86 (#63681) üzenetére


vicze
félisten

Mivel 40cm-es kábele van, így eléggé korlátozott a használhatósága.
Esetleg ha szeretnéd előáshatok egyet, talán van egyik dobozomban egy hátramaradt.

Más:

Akit érdekel a BT aksi kijelzés, ezért van iPhoneokon. (5. pont)

"Headset battery indication is implemented by two Apple-specific Bluetooth HFP AT commands,"

Me mért használjunk má szabványt... :((( Tehát Androidon csak ezt hackelve lehet kiolvastatni sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#63686) darvinya válasza vicze (#63685) üzenetére


darvinya
titán

Vagy egyes telon alapból benne van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63687) vicze válasza darvinya (#63686) üzenetére


vicze
félisten

Csak így nem tudom, hogy az alap API engedi-e kiolvasni, vagy meg kell írni az egészet, ami csöppet problémásabb lesz sajnos. :( Na majd meglátom.

(#63688) makoss válasza schawo (#63647) üzenetére


makoss
addikt

Ó! Hangja! húúú!
Messze áll az attól, édesöcséém! :D annál legalább jó a csatija!
A Pro 80 olyan messze áll a Pistonhoz, hogy a Piston inkább pofon mint füles.... érted? :DDD

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#63689) darvinya válasza vicze (#63687) üzenetére


darvinya
titán

Huawei telokban benne van alapból.
Annál kellene megnézni hogyan van.
Külső app(amit linkeltél anno) nem csinál semmit amikor nincs rendszer támogatás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63690) vicze válasza darvinya (#63689) üzenetére


vicze
félisten

Forráskód nélkül kb. esélytelen, az meg nincs Huvihez. :)

(#63691) darvinya válasza vicze (#63690) üzenetére


darvinya
titán

Igaz.

De ha megcsinálod univerzális App(root,BusyBox szükséges)-ban.
Elsőként nyomom buy gombot play áruházban (persze normális áron). :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63692) schawo válasza makoss (#63688) üzenetére


schawo
titán

Persze, hogy értem. Sokszor többe került a Pro80, és az ökölszabály szerint azonos hangú füles kétszer annyiba került, mint fejhallgató. Eszerint kábé töredéke hangminősége várható a pistonból.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63693) kippi86 válasza vicze (#63685) üzenetére


kippi86
tag

Van hozzá hosszú jack hoszabbítóm.
Hangzásilag gondoltam pl az ilyen 2-3 ezer ft os kínai gyártókhoz képest milyen lehet.

(#63694) vicze válasza kippi86 (#63693) üzenetére


vicze
félisten

Hát kb. 7éve hallottam utoljára, akkor a jobbak közé számított, megpróbálom megkeresni, hogy összehasonlítsam, bár nem tudom működik-e van vagy 10éves az a fülesem.
A Sony általános minősége nem éppen jobb lett az évek során így lehet, hogy még megállja a helyét.

(#63695) darvinya válasza kippi86 (#63693) üzenetére


darvinya
titán

Kb. egy kategória.
Tere nem annyira széles, sem basszus, sem magas nem kiemelkedő, inkább az egész kicsit fátyolos.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63696) kippi86 válasza darvinya (#63695) üzenetére


kippi86
tag

Köszönöm mindkettőtöknek! Akkor lehet 440 ft-al beáldozok egyre.Legalább nosztalgiázok :D

(#63697) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ipod shuffle (4th gen) + xiaomi piston 3 párossal? Gondolok arra, hogy milyen bekötésű az ipod jack-je azaz menni fog-e a füles? :U

(#63698) AGE-T válasza Bobó_20 (#63697) üzenetére


AGE-T
senior tag

Üdv!

Ha megegyezik az iPhone bekötéssel akkor működik. Távkapcs nem fog működni. Legalábbis a hangerő szabályozás tuti nem megy.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63699) Bobó_20 válasza AGE-T (#63698) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Iphone-al próbáltam azzal működött (a gombok kivételével ugye), de arról fogalmam sincs, hogy shuffle-el mit csinál. Este kiderül, csak gondoltam megkérdeztem. :DDD

(#63700) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,

Milyen fül / fej hallgatót ajánlanátok? Agyba dugós kiesik mindig. Vezetékest vagy vezeték nélkülit érdemes választani? Max 5k-t adnék érte. ennyiért érdemes kintről rendelni bluetooth-osat már ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.