Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) vicze válasza Tulku (#70000) üzenetére


vicze
félisten

A H3 zárt a BA-t oldalán, és a vetőcsövön elég vastag a dumper, illetve a két BA is eléggé hátul van, így esélyes, hogy nem érintkeztek a vízzel.

[ Szerkesztve ]

(#70002) Joacoking válasza Bodz (#69998) üzenetére


Joacoking
tag

Fogyasztóvédelmesdivel mennyire húzódna el a dolog? Meg egyáltalán hogy zajlik az ilyen? Nagyon nem akarnak kezdeni semmit a fülessel meg jótállással.. Ez a 4 hónap meg már kikészített :(

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#70003) Zsolt1 válasza tboj (#69996) üzenetére


Zsolt1
tag

Szia, én nem vagyok szakértő a témában, de talán valamennyit tudok segíteni a tapasztalataim alapján. Volt (van) Piston 3 és SM ES18-am is, szerintem a Soundmagic sokkal jobb, mert tisztább a hangzása, és hangosabban is szól, mint a Piston 3. Zajok ellen is sokkal jobban szigetel az ES18, gondolom a kialakítása miatt. A Soundmagic-et 3 éve vettem és semmi baja, csak ki kellett takarítani, illetve a kábele kezd elhasználódni, de én napi 12 órában használom géphez, hangfal helyett. A Piston fél év után elhalkult. Kényelemre szintén a Soundmagic jött be nekem, mert kisebb a Pistonnál méretre és súlyra is, nincs az az ormótlan része, ahol a kábel kijön belőle, hátránya viszont, hogy mindig keresgetni kell, hogy melyik a jobb és melyik a bal fele, ami sötétben rossz. (Most látom a képeken, hogy legalább már betűkkel jelölik, hogy melyik a jobb-bal oldal, az enyémen még az sincs.) Anyagminőség az egyetlen ahol nyer a Piston 3, de hiába jó érzés megfogni a fém házat, meg az akármilyen borítású kábelét, ha fél év alatt tönkre megy.

Igazából pont ezért néztem be a topicba, hogy én is megkérdezzem, hogy jelenleg a max. 5000huf-ig terjedő árkategóriában van-e valami új best-buy, mert most láttam az egyik magyar webshopban 3700huf-ért, ami már ebayes ár alatt van és van belőle fekete is :Y

(#70004) Tulku válasza vicze (#70001) üzenetére


Tulku
veterán

Damper olyan mint egy erősebb szita (na jó elég sűrű, de azért áramlik rajta a levegő is elég szépen)

Itt az lehetett hogy az armatúra a vetőcsővel és a damperrel együtt egy zárt rendszer, ami a hajszálcső elvén, (ha egyik fele lezárt) "taszítja" a vizet...tkp nem engedi be...persze itt elég sok karmikus pozitív összegződés játszhatott még szerepet...annyi bizonyos, hogy napokig igen száraz helyen tartanám...

(#70005) tboj válasza Zsolt1 (#70003) üzenetére


tboj
tag

Köszi a kimerítő összehasonlítást, én sem vagyok hozzáértő. Szintén Piston 3-at használok nagy elégedettséggel, már több mint egy éve, de jobban vigyázok rá, mint húgom. Kipróbáljuk az ES18-at, hátha jobban fogja bírni a strapát.
Az a 3700 huf jól hangzik, de nézd meg azt is, hogy mennyi a szállítási költség mellé... :) Én a telekomnál találtam mikrofonos verziót az ES18-ból ugyanannyiért, mint a mikrofon nélkülit a nomono-nál, úgyhogy be is rendeltem. Személyes átvételnél nincs szállítási díj sem és már ma át tudom venni.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#70006) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Sportoláshoz keresnék vezeték nélküli fülhallgatót, ez a sportolás főleg edzőtermi, tehát futópad, lépcsőzőgép, súlyzós edzés. 20 ezer forintos árkategóriában nézelődök, de minden ajánlat érdekel, ami nem irreálisan magas árkategóriába esik. Főleg rockot hallgatok, tehát nem kellenek erős basszusok. :) :R

Megyen!

(#70007) vasi89


vasi89
addikt

QCY QC-29el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Sokat nem várok tőle de mondjuk tudja azt hangzásban ami a Meizu EP-51? Vagy xiaomi piston 2? Vagy valami javasolt BT headset hasonló árban?

(#70008) vicze válasza vasi89 (#70007) üzenetére


vicze
félisten

QC29-nél a tesztek túlnyomó többsége, a kapcsolat problémákat emeli ki, így szerintem nem feltétlen ajánlott.

(#70009) Imurai


Imurai
tag

Sziasztok!
Sajnos elhagytam a drágámat (Piston2) kéne utód! Plz halp me!

Igényeim:
* V-karakter, ütősebb basszussal, nem elnyomva a közepet, magasat) Rock-zenéhez kell
* max 15k huf, nem lenne baj, ha hamar megjönne (itthoni boltból), de ha nem, az se tragédia
* fontos a zajszigetelés
* nem sokat fogom használni, de egy forgalmas táskában fogom hordani, kap hideget-meleget
* mic nem lenne baj, ha volna

A Piston Hybrid Pro és a KZ ATE-S között vacillálok. De nyitott vagyok egyébre is!

(#70010) Zsolt1 válasza tboj (#70005) üzenetére


Zsolt1
tag

Igen, sajnos azt már csak utána néztem meg, hogy a szállítási költség majdnem annyi mint a füles, a nem Budapestiek kimaradnak az ilyen jó üzletekből :( Köszi viszont a telekomos ötletet, szerintem megrendelem onnét én is, csak félek attól, hogy a mikrofonos változat nem lesz olyan strapabíró, mint a sima változat, de egy próbát megér.

(#70011) tboj válasza Zsolt1 (#70010) üzenetére


tboj
tag

Telekomos rendelés bolti átvétellel tapasztalat: Ma mentem a fülesért, de sajnos üres kézzel kellett eljönnöm, mert valami rendszerhiba miatt nem tudtak róla számlát kiállítani, és így nem hozhattam el, pedig már ott volt előttem az asztalon. Az ügyintéző csajszi sűrű elnézés kérése közepette csak annyit tudott mondani, hogy próbáljam meg holnap vagy később újra átvenni, hátha sikerül. Én meg úgy voltam vele, hogy nyilván nem ő tehet róla, meg egyébként is ilyen szép lányokhoz szívesen jár vissza az ember, szóval nem problémáztam rajta nagyon... :)

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#70012) *Ropi* válasza tboj (#70011) üzenetére


*Ropi*
félisten

Semmi probléma, ha személyesen viszi házhoz és ott helyben kárpótol is az elvesztegetett idődért. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70013) vasi89 válasza vicze (#70008) üzenetére


vasi89
addikt

akkor hanyagolom, köszi :)

(#70014) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok. Bluetooth fülhallgatók nincsenek az összefoglalóban? Vagy én nem látom, (vénségemre hülyülök kissé...)
Kellene valami 10k körül. Elektronikus és filmzene, V karakter. Ahogy nézegettem kínai webshopokban 20Hz-20000Hz vannak csak? Sony mh750-et váltanék vele. Valami olyas hangzás létezik ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#70015) #16820480 válasza frankstork (#70014) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincsenek egyelőre. Az Awei és QCY márkákra keress rá a topikban, azok lesznek érdekesek elsősorban.

20-20000Hz nem elég? A hallásod jó eséllyel ki sem terjed ennyire széles tartományra, ha mondjuk a 40 évet közelíted, akkor esélyesen 15kHz felett nem nagyon érzékeled a hangokat, de a 20Hz sem hinném, hogy még menne. Persze nem mintha ezeknek a számoknak a termék leírásában bármi jelentősége lenne, mivel semmilyen támponttal nem szolgálnak a termék minőségét, hangképét, vagy akármilyen képességeit illetően.

(#70016) K1LLMy53Lf válasza frankstork (#70014) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

"...kínai webshopokban 20Hz-20000Hz vannak csak..."

öhh 20hz alatt ill 20khz felett mi az, ami neked hiányozna? :))

Egyébként meg csak számok, semmit nem jelentenek.

Nekem amúgy BT-ben nincs nagy tapasztalatom, de az Awei A980BL egyáltalán nem rossz cucc, az itthon 10k körül van (kintről olcsóbb persze). Persze ha erősen V-s füles kell, akkor lehet annyira nem fog bejönni, legalábbis a dobozból kivéve a mélyei számomra nem voltak túlzóak (ami persze bejáratás hatására bőven változhat, de nem az én világom a BT, így nem én leszek az, aki ezt megválaszolja:B)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#70017) mateus válasza #16820480 (#70015) üzenetére


mateus
senior tag

Én is ezt a 2 márkát tudom ajánlani, kipróbáltam többet, ezek abszolút vállalhatóak ebben az árkategóriában ha vezeték nélküli kell.

(#70018) darvinya válasza #16820480 (#70015) üzenetére


darvinya
titán

Az Awei és QCY márkákra keress rá a topikban, azok lesznek érdekesek elsősorban

Inkább erről készült teszt, azt emlegetik.
Egyáltalán nem jobb az névtelennél, sőt egyes darabok sokkal rosszabbak.
S fele ezeknek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70019) fericske válasza darvinya (#70018) üzenetére


fericske
addikt

Én nekemnek értelmezni óóóóha...nemnemnem. Mi?? :)

(#70020) darvinya válasza fericske (#70019) üzenetére


darvinya
titán

Mi????
Hol??? :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70021) frankstork válasza #16820480 (#70015) üzenetére


frankstork
aktív tag

Jól esik ahogy emlékeztetsz romló hallásomra... :C
Placebo. Vannak 8hztől induló fülesek, de végül is sajnos igazad lehet. Megkülönbenis. Fűnyírás közben hallgatom... :))

(#70022) Imurai válasza Imurai (#70009) üzenetére


Imurai
tag

UP

(#70023) kemcso válasza Imurai (#70022) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalót elolvastad? ;)

(#70024) Imurai válasza kemcso (#70023) üzenetére


Imurai
tag

Ahogy látom, nem sokat változott a 2 évvel ezelőttihez képest :D De a Piston Hybrid Pro nincs benne, meg ennyiből nem tudom meg, melyiknek jobb a zajszigetelése. :P (az ajánlottak közül)

[ Szerkesztve ]

(#70025) f4lcon válasza Imurai (#70024) üzenetére


f4lcon
őstag

zajszigetelést nehéz lenne mérni, mérés nélkül meg szubjektív lenne.
a Piston Hybrid Pro kb egy kicsit jobb Piston 2

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70026) vicze válasza Imurai (#70024) üzenetére


vicze
félisten

A listában szereplő Piston Hybrid Lett Hybrid Pro-ra keresztelve, a Hybrid Pro HD nincs a listában és nem is ajánlott.
A random nevezéktanról nem​ tehetünk, ha nincs rendes neve a terméknek.

(#70027) kemcso válasza vicze (#70026) üzenetére


kemcso
Ármester

Köszi a kiegészítést, be is írtam az összefoglalóba :R

(#70028) whited


whited
addikt

üdv
a minap érdeklődtem füles után és felmerült ez is.
[link]
ennyiért így már jó vétel, vagy inkább itthon vegyem meg ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#70029) vicze válasza kemcso (#70027) üzenetére


vicze
félisten

Most már talán jobban észrevehető. :D

(#70030) mcs válasza Panthera (#69754) üzenetére


mcs
veterán

Én most szereztem tapasztalatot a JBL T110-el, és használtam korábban JVC HA-FX101-et.
Mindkettőnek hasonlóan tömény a mélykiemelése, de a JBL nem visít úgy a közép és magas közötti tartományban, mint a JVC. Magasban mindkettő érces egy kicsit, de 3-4 ezres kategóriában talán csak a Xiaomi Hybrid tisztább. Kisebb fülbe tökéletesen illeszkednek a kis harangokkal, és alig, vagy nem is csúsznak kijjebb. :)

[ Szerkesztve ]

(#70031) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

A Viper4Android-ot használja valaki? Állítólag valami fantasztikus, amit a zenei hangzással csinál.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70032) s4tch válasza *Ropi* (#70031) üzenetére


s4tch
veterán

Használtam korábbi telefonon. Finomhangolásra kiválóan alkalmas, de szarból nem tud várat építeni ez sem, szóval ha alapvetően rosszul szól a telefonod, akkor ezzel legfeljebb kicsit kevésbé fog rosszul szólni.

(#70033) ktommy91 válasza *Ropi* (#70031) üzenetére


ktommy91
addikt

Xiaomi RN3 Pro-n az ARISE részeként elég bejövős, mostmár elégedett vagyok a QCY QY7-tel.
Btw ha valaki az aptx miatt telepítené az ARISE-t, akkor arra figyeljen hogy nem fog alapból működni, terminálból kell engedélyezni a "setprop persist.service.btui.use_aptx 1" paranccsal.

Nincs kerítés.

(#70034) *Ropi* válasza ktommy91 (#70033) üzenetére


*Ropi*
félisten

+ (#70032) s4tch: Köszönöm mindkettőtöknek! :)

PowerAmp, Samsung S3 Wolfson és S7 Edge AK chippel (meg egy Shanling M1 szintén AK-val).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70035) vicze válasza *Ropi* (#70031) üzenetére


vicze
félisten

Offtopik...

(#70036) TheZukker


TheZukker
tag

Megjött a VSD3S, pont két hét, ügyesek. :C :DDD
Első hallásra nagyon fura, idegen a hangja, de hát majd bejáródik. (A Superlux HD660-om először vissza akartam küldeni, olyan fülsértő volt.) Viszont kényelmes, amitől kicsit féltem, mert azt olvastam róla több helyen, hogy kicsit talán nagyobb, mint kellene, és nekem kicsit kisebb fülem van talán az átlagnál. Szerencsém van. :)
A fejesnél nem volt külön bejáratás, az idővel finomodott, de most lehet kipróbálnék valamit. Mit ajánlotok, van-e valami bevált metódus rá?

[ Szerkesztve ]

(#70037) assemble válasza TheZukker (#70036) üzenetére


assemble
addikt

Mai napig messze a legkenyelmesebb fulesem :)

(#70038) #16820480 válasza TheZukker (#70036) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Vsonic füleseknél nekem leginkább az egy hetes kecskegida feláldozása vált be újholdkor, a többi módszernél nem kaptam olyan hangminőséget.

;]

(#70039) K1LLMy53Lf válasza #16820480 (#70038) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ha ezt előbb megosztod velünk... lehet, hogy már a Piston3-nál megálltam volna, mert totál elég lett volna a hangminősége ezzel a módszerrel:))

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#70040) TheZukker válasza #16820480 (#70038) üzenetére


TheZukker
tag

:P

Ez a kábelvezető dolog opcionális, vagy ha nem használom, akkor már teheneket is áldozhatok?

(#70041) f4lcon válasza #16820480 (#70038) üzenetére


f4lcon
őstag

én besötétített szobában szoktam fekete kakast áldozni éjfélkor, utána ovális tükörbe nézek.
nem árt egy kis babérlevelet tenni a párna alá sem.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70042) #16820480 válasza f4lcon (#70041) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az csak a hibrideknél működik jól, de ez sima dinamikus driver, ennek kecske kell :P

TheZukker: Én nem használok kábelvezetőt, csak összehúzom azzal a csúszkával a kábelt, hogy ne lötyögjön annyira.

K1LLMy53Lf: Mindig törekedni kell a maximumra :K

(#70043) TheZukker válasza #16820480 (#70042) üzenetére


TheZukker
tag

Ami a fül megett megy, arra gondoltam. Vagy te is? :U

(#70044) *Ropi* válasza vicze (#70035) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igazából az APT-X támogatása miatt az APT-X-es fülhallgatóval való használat érdekelt volna, csak odáig nem jutottunk el. :N Na sebaj, befejeztem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#70045) vicze válasza *Ropi* (#70044) üzenetére


vicze
félisten

Volt róla szó amúgy elég sokszor, ha rákeresel elég sok találat lesz.

(#70046) Bodz


Bodz
nagyúr

AKG N40

Rövid kalandom volt vele csak, de azért leírom.
A tálalás minőségi, megvan az áráért elvárható prémium érzés. A sima kábel teljesen korrekt darab. Mikiset nem próbáltam.
Nem kompatibilis a fülemmel, eltűnik benne, de ennek ellenére semmilyen illesztékkel nem tudtam elérni, hogy rendesen szigeteljen, csak ha kézzel beljebb nyomva tartottam. Akkor viszont elég kellemesen, puhán, hosszan hallgathatóan zenélt. NFB-15-ről meg olyan brutálisan sima a hangja, hogy hűűűűűűűűű. :Y
Szóval igen, elég sokat ki lehet hozni egy 1 dinamikus, 1 armatúrás hibridből. Szívesen szórakoztam volna még vele, de így nem sok értelmét láttam, szóval már az új gazdájára vár az alapos bejáratás, illetve a hangjának a felfedezése.

[ Szerkesztve ]

(#70047) Bodz válasza TheZukker (#70036) üzenetére


Bodz
nagyúr

48 óráig az Isotek cd. :DDD Ismerős csinálta hangfallal, hogy 1.5 napig ment, ő meg elutazott közben rokon látogatóba... Milyen boldogok lehettek már a szomszédok... :))
Annyiból jó, hogy 20Hz-20kHz között minden van, szépen, egyenlő mennyiségben. De igazából mindegy, nyilván zene is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#70048) Tulku válasza Bodz (#70046) üzenetére


Tulku
veterán

Tralucent, Oriolus....DD+BA hibrid IEM-ek nagyszerű hanggal....LEAR 4.2-ese is...

Van azért...csak persze nem aliról 20 dollárért... :D

(#70049) TheZukker válasza Bodz (#70047) üzenetére


TheZukker
tag

Még annyi, aztán nem kérdezek több butát, hogy a sima zenehallgatás is hasonló idő alatt végzi el a munkát?

(#70050) f4lcon válasza TheZukker (#70049) üzenetére


f4lcon
őstag

nagyjából igen, 50-100 óra zene után nagyjából beállnak a komponensek a végleges állapotukba, és a hangzáson nem lehet már jelentősebb változást észlelni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.