Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63301) bucsher válasza Darko_addict (#63300) üzenetére


bucsher
őstag

Hozzászoktál a szétEQzott szarhoz. Szokj vissza, vagy élj együtt vele. :U

In the pipe - five by five!

(#63302) Darko_addict válasza bucsher (#63301) üzenetére


Darko_addict
őstag

Valaki más? :B

A kérdésemnek az volt az oka, hogy se "visszaszokni" nem akarok, se "együtt élni" vele. Bár szerintem a kettő ugyanazt jelenti. Az együttélés visszaszokással jár. :P

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#63303) bucsher válasza Darko_addict (#63302) üzenetére


bucsher
őstag

Neeem, az együttélés azt jelenti, hogy hallgatod tovább a jól belőtt telefont, a visszaszokás meg azt, hogy keresel valami minőségi cuccot, és arról EQ nélkül elfogadod, hogy zene szól. :B

In the pipe - five by five!

(#63304) vicze válasza Darko_addict (#63300) üzenetére


vicze
félisten

Lehet hogy el kell keserítselek de a prémium az 500$+-nál kezdődik.
A minőség és a hangzás meg két teljesen külön dolog, ne keverd a kettőt.

(#63305) Darko_addict válasza vicze (#63304) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ha azt mondom, hogy "van benne egy jó hangkártya" más azt mondja, hogy viszonyítás kérdése mi a jó, neki ez egy szar.
Esetleg tipp zenelejátszóra Windows-hoz? Annak a keresésén van a hangsúly...

A zene világában az égvilágon minden relatív. Én azt keresem, ami nekem tetszik, és ahhoz EQ-kell.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#63306) Bici válasza Darko_addict (#63305) üzenetére


Bici
félisten

Nálam a jó öreg winamp volt a nyerő - amíg windows-t használtam - mert ott lehet választani Wave-out plugint directsound helyett. Sokkal természetesebben, tisztábban szólt, mint a D.S.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63307) #16820480 válasza Darko_addict (#63305) üzenetére


#16820480
törölt tag

Esetleg ha leírod a konkrét típusát a hangkártyának, akkor pontosabban be tudjuk azonosítani, és nem kell itt találgatni, hogy milyen kategóriában is játszik. 200 dollár amúgy a jó ár/érték arányú cuccokból a közép kategória nagyjából. A felső kategória olyan 500-1000 dollár közt van szerintem, a prémium meg 1500-2000-3000 és felfelé.

Megoldásnak mi lenne ha szét-EQ-znád a hangkártyádat is...? De az is leht, hogy simán csak szar a hangja, és akármilyen szoftver ezen nem nagyon segít.
Windows alatt a népszerűbb lejátszók a Foobar (wasapi/asio pluginnel) és Jriver (szintén wasapi/asio pluginnel).

Egyébként meg nem hinném, hogy EQ kell feltétlenül, csak meg kell találni a megfelelő eszközöket, amikkel amúgy a hangminőséged is jobb maradna, mint egy ilyen szoftveres EQ-val.

(#63308) schawo válasza Darko_addict (#63300) üzenetére


schawo
titán

Hangkártyák nem fülhallgatóhoz lettek kitalálva. A füles kis impedanciája nem illeszkedik jól a hangkártyák vonali, nagy impedanciájához (100-200 Ω). Kéne egy füleserősítő, ami csökkenti az impedanciát (<1 Ω) és közben biztosítja a kis impedancia miatt szükséges áramot is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63309) vicze válasza schawo (#63308) üzenetére


vicze
félisten

Ez is kártya függő, én pl. tudom állítani, hogy fejes vagy fülest kötök rá ez alapján állítja a kimenetet illetve külön van az erősített magas impedanciájú fejes kimenet. Mondjuk sajátomat a szar ár érték arányú belépő szinthez sorolom. :B

(#63310) schawo válasza vicze (#63309) üzenetére


schawo
titán

Mostanban már születtek megoldások, de az ő özönvíz előtti Auzenjén nincs füleskimenet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63311) Keem1


Keem1
addikt

Hahó emberek. Ismerős (nő) ezzel szemezett: Samsung Active In-Ear Headphones

Nem túl drága, de megbízható fülest szeretne, a mai populáris, rádiókban is fellelhető zenéket hallgatja. Nem vájtfülű, de a stock telefonos füleseknél egy kategóriával feljebb lépne. Próbáltam a Xiaomi P3 ill. a Xiaomi Hybrid felé terelni, de mivel Samsung a telefonja, ő inkább ezt választaná. Pedig mondtam, hogy a sziamiaú fülest megrendelném neki netről, nem is kellene foglalkoznia vele.
Szerintetek?

(#63312) szentkuti11 válasza Keem1 (#63311) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha úgy szól, mint a vezeték nélküli változata, a Level U, akkor túl sok öröme nem lesz a zenehallgatásban. De szerintem, ha ezt akarja, akkor úgysem fogod lebeszélni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#63313) Keem1 válasza szentkuti11 (#63312) üzenetére


Keem1
addikt

Na ez a gondom nekem is, valószínűleg nem fog hallgatni a szép szóra :D

(#63314) xmaas válasza Keem1 (#63313) üzenetére


xmaas
őstag

Vagy esetleg meg kene neki mutatni hogy mit jelent egy kicsit jobb minosegu hangzas vs szutyok hangzas ,azt nem hiszem hogy ha valaki megtapasztalja a jot az a "szart" akarna hallgatni tovabbra is , plane ha apropenz befektetesrol van szo

[ Szerkesztve ]

(#63315) Outblast


Outblast
tag

Sziasztok!

Sokan a Soundmagic E10et ajánlották nekem innen, hogy azt vegyem mert szépen szól és jó basszust ad.
Előtte Sennheiser CX215 volt amihez képest nekem picit gyengébbnek hat ez (kevesebb basszus és mintha picit tompább is lenne :( ), ami szerintem furcsa lenne.
A kérdésem az lenne akinek ilyen fülese van innen (gondolom nem 1 ember :) ) írja már le nekem legyen szíves milyen lejátszó programot használ telefonon, illetve egy Equalizer beállításról is megköszönnék egy képet ha nem gond, nagyon remélem hogy azért gyengébb ez mert nincs beállítva rendesen az EQ.
Leginkább hardstylet hallgatok. (LG G2 mini telefon)
Előre is köszönöm a segítséget, remélem sikerül majd rendesen beállítani, mert ez eddig csalódás az előzőhöz képest :( (mióta megvan már mert vagy 50-60 órát szal a bejáratáson szerintem már túl vagyok.)
köszi.

[ Szerkesztve ]

(#63316) Ciccuka válasza Keem1 (#63311) üzenetére


Ciccuka
veterán

Samsung fülesek katasztrófa, ahogy szólnak. Tudom, mert van nekem egy.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63317) kemcso válasza Ciccuka (#63316) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezek szerint az összes Samsung fülest ismered ugye? Pl a Samsung Level In-t is ugye? Pár vélemény a topicból: [link], [link], [link]
Ha egy szar akkor az összes általánosítást kérlek kerüld ebben a topickban.

[ Szerkesztve ]

(#63318) Ciccuka válasza kemcso (#63317) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyen drágával nem találkoztam, csak amiket a telefonokhoz adnak és az kb. ugyanaz a színvonal, mint amit pont linkelt.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63319) f4lcon válasza kemcso (#63317) üzenetére


f4lcon
őstag

az egész topic-ot kerülnie kellene :(((

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63320) kemcso válasza Ciccuka (#63318) üzenetére


kemcso
Ármester

Lehet akkor szélesíteni kéne a tudásbázist, mielőtt tanácsot próbálsz adni. A többség, aki itt tanácsod ad rengeteg fülest hallott, nem olvasott tesztek és általánosítások alapján teszi mindezt. Az mp3-asban is hasonlóképpen alkottál, ott is szóltam. Ismét kérlek: úgy adj tanácsot, ha hallottad, ismered, van személyes összehasonlítási alapod. Ez nem egy monitor, ami ha a tesztek alapján jó, akkor ajánlható. Köszönöm!

(#63319) f4lcon Máshol sem konstruktívabb sokkal ;)

(#63321) Darko_addict válasza schawo (#63308) üzenetére


Darko_addict
őstag

WoW, szép okfejtés, sosem tudtam! Korrekt válasz.
Nem gyakran hallgatok zenét számítógépen fülesen, inkább 5.1-ről vagy fejesről szól. Csak bedugtam és kíváncsi voltam, ha telefonon annyira tetszik, akkor gépben egy [ ... ] hangkártyával hogy szólhat. Tévedtem. :P

Bici-nek és Sheratan-nak köszönöm a tippeket, azért bepróbálkozom ASIO plugin-os lejátszóval, hátha jobb lesz tőle.

Köszönöm szépen a tanácsokat!

@vicze1: Szóval innen ered! :) Neked van egy jobb kártyád, mint az enyém, én tudatlanul mégis prémiumnak mertem nevezni az sajátomat, mikor te nem nevezed annak a tiedet. Sajnálom, ha megbántottalak ezzel.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#63322) fericske válasza Outblast (#63315) üzenetére


fericske
addikt

Van az E10-ben basszus bőven, próbálgasd a gumibogyókat, talán nem szigetel eléggé.
Nekem mondjuk még az első szériás E10 van, és olvastam itt, talán Tulku írta, hogy az újabbak gyengébben szólnak, nem tudom.
Androidon én a Gonemad lejátszót használom ami a Neutron grafikusan módosított változata. Motorikusan nem nyúltak hozzá, tehát ugyanazt a hangminőséget hozza, valamivel olcsóbban.
EQ-t nem használok és nem is javaslom a használatát mert még olcsó fülesekkel is jól hallhatóan rontja a hangot. Zajt tesz hozzá és levesz a dinamikából rendesen. Hogy ha vizuálisan akarnám kifejezni a különbséget, olyan mint mikor pl. egy laptop kijelzőjének fényereje lecsökken mikor elemre váltasz hálózati áramra és az energiagazdálkodás aktív.

(#63323) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

A Xiaomi Piston 3-nak milyen minőségű a mikrofonja? Mennyire tiszta a hang ezen keresztül ?

:R

(#63324) monti0222w válasza Scale (#63323) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem jó, ámbár így skálát nem tudok mondani hogy 10-ből mennyit érdemel. ;)

(#63325) vicze válasza Darko_addict (#63321) üzenetére


vicze
félisten

Nincs jobb hangkártyám(Recon3D, legkisebb X-Fi-ből is porosodik egy a polcon, az még rosszabb), sőt inkább sokkal rosszabb. Mivel Win7-et használok, így meg aztán kb. tök mindegy mivel szenvedek a WDM 2.0 audio driver alrendszerén, egy hulladék lesz. Aki azt kitalálta kb. süket volt.
Az hogy a X-Fi egyik legnagyobb kiszerelését birtokold, kb. semmit nem jelent nem ad semmi +t minőségben, az másra van kitalálva leginkább (játék). X-Fi sajnos alapból borzalmasra sikeredett zene szempontjából.

Többit és a lényeget a többiek leírták. :) Ha PC-n minőségi hangot akarsz, akkor egy USB-s DAC kell, ami megkerüli az egész SW fertelmet és direkt dekódol.

(#63326) Nigér válasza Tulku (#63234) üzenetére


Nigér
őstag

Szia!
Hát először is b@xott nagy gratula ha ezt így magadnak megcsináltad, és én legalábbis várok a műveletről egy blogbejegyzést :R

(#63327) biokox válasza Nigér (#63326) üzenetére


biokox
tag

Tulku már csak ilyen, Ö simán nekiugrana egy Ongaku modifikálásának is.

(#63328) f4lcon válasza kemcso (#63320) üzenetére


f4lcon
őstag

tudom sajnos, már láttam a "szakértelmét" máshol is.... :W

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63329) Darko_addict


Darko_addict
őstag

@vicze1: Vettem a lényeget! :)

Más: MA750-nel milyen kis lejátszó (erősítő) lenne pariban? Főleg arra lennék kíváncsi, mennyiért lehetne egy ideális darabhoz hozzájutni. Létezik olyan, amiben van valamilyen hangszóró is? (így leválthatná a telefonon való bármilyen nemű zenehallgatást).

Köszi srácok!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#63330) vicze válasza Darko_addict (#63329) üzenetére


vicze
félisten

Ha vársz akkor ez tuti illeti fog hozzá, csak annyiban, hogy idén megjelenik.
De inkább itt érdemes kérdezősködni.

(#63331) Darko_addict válasza vicze (#63330) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nem tudom, egyre gondoltunk-e, de engem valami ehhez hasonló érdekelne első körben:
[Fiio X3] - Nem árra, márkára, vagy tudásra - mert nem ismerem -, csak mint eszközre. Láttam itt, hogy vettek páran hasonló lejátszót és gondoltam, körbeszimatolok én is.

:R

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#63332) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! A B&W C5-ről mi a véleményetek? Van fent egy hardveraprón jóárasítva. :)

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#63333) #16820480 válasza Darko_addict (#63331) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem volt ilyenem, funkciókban és megbízhatóságban nagyon jó kis cucc, de a hangja nekem kicsit ízetlen, ingerszegény. Mondjuk nem tudom milyen árban gondolkodsz igazából, de esetleg egy X5 jobb lehet (akár első, akár második generációs), vagy akár DX50, DX90, bár ezeket nem nagyon forgalmazzák itthon. Illetve még ott a Sony A15, A17, stb, amiknek állítólag jó a hangjuk, viszont szintén nem olcsók, és funkcióban kevesebbet tudnak a Fiio-nál.

(#63334) zack


zack
nagyúr

Wolfson WM1840-ről mit tudtok? Azon kívül, hogy jó cucc.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#63335) #16820480 válasza zack (#63334) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem tudom, biztosan jó cucc, de a head-fi arcok nem voltak tőle nagyon elájulva: [link]

(#63336) zack válasza #16820480 (#63335) üzenetére


zack
nagyúr

Oké, de ebben nincs Note5. Állítólag ebben jobban szól,mint S6-ban.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#63337) #16820480 válasza zack (#63336) üzenetére


#16820480
törölt tag

Biztosan van/lesz Note5 topik is azon a fórumon. Én amúgy nem vagyok elájulva a Wolfsontól manapság már. Addig volt jó, amíg egyedül az ő chipjeikt tették telefonba, minden más szarabb volt. Manapság azért már egy Sabre, Burr-Brown, vagy AKM is jobb.

(#63338) zack válasza #16820480 (#63337) üzenetére


zack
nagyúr

Nyilván van jobb. Mondjuk nem túl sok. Sabre (LG V10), Cirrus-ból is vannak jobbak.
Note 5 véleményezést olvastam Headfi-n, és többen hozzá is szóltak, ami elég pozitív volt.
Nekem is pozitív a véleményem, bár nyilván egy V10 jobb ezen a téren.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#63339) #16820480 válasza zack (#63338) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Cirrus sem nagy szám :(

Én a HTC 10-re vagyok kíváncsi, arról is jókat írnak, és amúgy is tetszik a telefon, az csak extra, ha jól is fog szólni.

(#63340) zack válasza #16820480 (#63339) üzenetére


zack
nagyúr

iPhone-ban használt (5s) nem rossz. Ebből is többfélét használnak.
HTC 10 nekem nem jön be, és baromi drága lesz.
Nekem a Note 5 perfekt, a zenei rész pedig elég GR07-tel. G4-nél jobban szól, és úgy általában ami volt, azoknál is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#63341) monti0222w válasza #16820480 (#63339) üzenetére


monti0222w
addikt

Sheratan, annyira azért nem rossz mint amennyire mondod őket, van abból is jó és rosszabbul sikerültek.
Remélem, (mondjuk nem biztos) de utazok egy Meizu Pro 6-ra, amiben te is tudod, hogy a Cirrus egy chipje van, szívesen bedobom egy találka erejéig hallgatásra. :K

(#63342) vicze válasza Darko_addict (#63331) üzenetére


vicze
félisten

Igazából azt kell kell dönteni, hogy DAP(lejátszó) vagy DACAMP, én személy szerint a DACAMP mellett vagyok mert modulárisabb, mint a szimpla DAP. Az audió lejátszók célhardverek, amik semmi másra nem használhatod, eszközt helyet súlyt nem spórolsz, mert telefon nálad van úgy is manapság. A gépre kötés meg egy olyan extra, ami bár tudhat a DAP, de nem mindegyik tudja.

@Zack: Most kb. azt kérdezgeted, hogy melyik lepkefing a szagosabb. Ezek a "DAC"-ok kisujjam körmömnél kisebb chipek, amik a marketing bullshiten kívül semmire nem jók. Jobb esetben kerül mellé erősítő és pár plusz áramkör és a kimenti impedancia alacsonyan van tartva, hogy tényleg értelmesen szóljon. Na az utóbbi komponensek 1000x jobban meghatározzák a hangzást, főleg az értelmes erősítés mint a DAC, Telefonoknál csak egy divatos buzzword lett, amit jól lehet marketingelni.
HTC 10-nél is az alap Snapdragon-hoz kötelező WCD9335 DAC van, mint minden S820-ban csak raktak mellé egy jobb körítést amitől jól szól. A többiek meg pakolgatnak felesleges IC-ket a telókba pusztán a marketing kedvvért...
Itt megjegyezném, hogy Exynos mellég nincs alap DAC külön kell választani, de minden MTK mellé a SoC-ba építve van a Wolfson licences.

(#63343) monti0222w válasza vicze (#63342) üzenetére


monti0222w
addikt

Azért ezt lehetne vitatni!

(#63344) kemcso válasza monti0222w (#63343) üzenetére


kemcso
Ármester

+vicze1 , zack, sheratan: légyszi itt folytassátok Fülhallgatós OFF topik :R

(#63345) zack válasza vicze (#63342) üzenetére


zack
nagyúr

Nem tudom. LG V10 a tulajok szerint 100k körüli DAP-okkal vetekszik. :U Lepkefing vagy sem, bizonyos telefonok tudnak jól szólni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#63346) #16820480 válasza kemcso (#63344) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából szerintem ez bőven elférne az mp3 lejátszós topikban is ON-ként. :K De legyen felőlem akkor az OFF-ban.

(#63347) fericske válasza vicze (#63342) üzenetére


fericske
addikt

A HTC 10 audió részével kapcsolatban vannak téves információk a neten.
Erre a kérdésre adott választ a HTC, bár nem részletekbe menően.

" The HTC 10 uses a stand-alone DAC as well as headphone amp and isn't using the Snapdragon 820 DAC.
We use a discrete DAC (not one on the SoC) in addition to the amp and have done a ton of PCB engineering to insure the best possible signal-to-noise ratio. Credit to HTC engineering, not off-the-shelf components."

Egyébként ezt választottam ki zenehallgatós telefonnak (egyéb szempontokat is figyelembe véve azért), talán még ma meg lesz, de a jövő hét végére biztosan.

(#63348) attiati


attiati
veterán

mostanában olvasgattam zajterhelésről, és elég sok helyen azt írják, hogy a gyakori és hangos zenehallgatás tartós halláskárosodáshoz vezet

ON

(#63349) attiati válasza attiati (#63348) üzenetére


attiati
veterán

egy részletesebb cikk halláskárosodás témában fülhallgató vs hangszóró

[ Szerkesztve ]

(#63350) darvinya válasza attiati (#63348) üzenetére


darvinya
titán

Itt pont nem erős zenehallgatás van szó, hanem minőségi zenehallgatásról.
Kettő nem ugyanaz.

De linkelt cikknél ez a legjobb:
többnyire fülbe dugható készülékkel, például mp3 lejátszóval.

Te dugtál már füledbe mp3 lejátszót. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.