Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) axadooki válasza darvinya (#62292) üzenetére


axadooki
újonc

Szia !

Köszi az ötletet, lefotóztam a három fülest balra a noname, középen a Huawei saját fülese és jobbra a Sennheiser füles. tény és való a 2 elöző fülesen van egy kis kiáló henger a tövénél, a Senn-nél nincs. Lehet ez a gond?

(#62302) 19_OsY_81 válasza axadooki (#62301) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Biztos nem az a gond..

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62303) darvinya válasza axadooki (#62301) üzenetére


darvinya
titán

Már a képen látszik, hogy a Shen pár mm-rel nagyobb szigetelő gyűrűket használ.
Emiatt máshol érintkezik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62304) s7evcsenko válasza darvinya (#62303) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Semmi különbség nincs köztük, az csak optikai csalódás.
Írja is, hogy másik 2 készülékkel tökéletesen működik... Ha más lenne a méret, akkor azoknál se működne szerintem.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62305) darvinya válasza s7evcsenko (#62304) üzenetére


darvinya
titán

1. Szerinted
2. Nem optikai csalódás
3. Aljzat és aljzat is különbség van

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62307) axadooki válasza darvinya (#62305) üzenetére


axadooki
újonc

Müködik. Valszeg a Hüvelyben van valami kicsit máshogy van kötve. Lehet erre valami megoldás dugócsere nélkül?

(#62308) darvinya válasza axadooki (#62307) üzenetére


darvinya
titán

Ha működőképes mi a gondod?
Ja nem hallanak, de akkor mégsem működik.
Huawei aljzatja 5/6PIN-es, a többi pedig 4PIN-es.
Huawei -nél elég 1mm eltérés az érintők.között és máris rövidre zár lábat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62309) s7evcsenko válasza darvinya (#62308) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Akkor mégsem a dugó a szar? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62310) darvinya válasza s7evcsenko (#62309) üzenetére


darvinya
titán

Szerinted 1mm-es eltérés pont annál a jack dugónál… :U

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62311) s7evcsenko válasza darvinya (#62310) üzenetére


s7evcsenko
addikt

1mm eltérés?
A képen látható dugó bármelyikén?
kb 1mm maga a szigetelés... nehogy azt mond, hogy az egyik 2x akkora, mint a másik...
Na mindegy, látatlanban, nem vitázom, úgy sincs értelme, attól nem oldódik meg.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62312) Druantia


Druantia
csendes tag

Sziasztok! :)
Szeretném a segítségeteket kérni, egy komolyabb fülhallgató és lejátszó vásárlására adtam a fejem. (a jelenlegi szintemhez viszonyítottan komolyabb :D)

A zenei stílusok amiket hallgatok, az főleg rock, klasszikus zene és downtempo.
A hangzást tekintve az erőteljes mélynek örülnék, a V-kiemelés kellemes szokott lenni a fülemnek, de választásnál nem a karakterisztika a döntő, inkább hogy minél részletesebben, tisztábban adja vissza a zenét.

Mivel főleg utcán utazás közben használnám, esetleg sportolás közben, fontos lenne a jó izoláció.

Elég sokat olvasgattam a fórumot és az összefoglalót, és ezek alapján a következőket néztem ki. :
-RHA MA750
-Sony MDR-EX600
-Philips Fidelio S2
Sok helyen olvastam hogy a Vsonic GR07 egy nagyon jó füles, de nem sikerült megbarátkoznom a kinézetével.

Lejátszók terén elég vakon vagyok, hogy milyen értékű lejátszót érdemes egyáltalán venni az előbb említett fülesekhez. Most Sandisk Sansa lejátszóm van, de nekem nemigazán jött be, elég sokszor lefagy, meg hülyeségeket csinál, és az anyaghasználat is olyan, mintha egy olcsó kínai valamit fognék a kezemben. Ezeket nézegettem:
-Fioo X1
-Fioo M3

Ezen árak fölé nemigazán mennék, jelenleg ez a lélektani határ :D
Bármi más alternatívát szívesen fogadok :)

Ajándék csónak ne nézd a lapát.

(#62313) #16820480 válasza Druantia (#62312) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az MA750 jó füles, de ha a részletesség a lényeg, akkor a GR07 jobb. Esetleg bepróbálhatsz egy 1more tripla hibridet, elvileg 100 dollár körül van az ára.

Lejátszónak én nem ajánlanám az X1-et, annyira nem jó a hangja, akkor már akár telefonról is mehet a zene. Az M3-at nem ismerem személyesen, de gondolom hasonló lehet. Még az X3 sem igazán tartozik a kedvencek közé. Esetleg valami Sansa inkább? Vagy használt Cowon D2+?

(#62314) axadooki válasza darvinya (#62308) üzenetére


axadooki
újonc

Hát ez szuper... akkor keresek valami 3.5 ... 3.5 átalakítót, ami esetleg jó lehet?

(#62315) Tulku válasza Druantia (#62312) üzenetére


Tulku
veterán

Fülhallgató: Alapvetően két fontos szempontot vázoltál; testes basszus és részletgazdag. A rossz hír, hogy ez a két kritérium (megspékelve azzal, hogy klasszikus zenét is hallgatsz) elég drága kategóriát sejtet. A Philips Ljoker tesztje alapján (minden marketingje ellenére eddig rendre bejöttek nálam az általa leírtak) neked igen vékony hangú lesz. GR07 már sokkal jobb lenne, de írtad, hogy nem jön be. RHA750-ben ugyan megvan az áhított basszus, de szerintem nem az a részletesség ami a klasszikus zene részleteit egyértelműen megmutatja.
Soundmagic-nek van egy fülese E80 névvel, mások kiegyenlítettnek írják én enyhe basszustúlerőt véltem felfedezni benne, de igen részletes, jó terű és ami neked jól jöhet meglepően jó középtartománnyal rendelkező (ezért klasszikusra ajánlott) füles...persze szerintem, de mindenképp meg kellene hallgatnod. Én itt hallottam egyedül testes basszust megfelelő részletességgel ebben az árkategóriában. A GR07-nek még nagyobb tere van, de szerintem kevésbé részletes közepekkel illetve sibiliance jellemző rá, amit én nem tudok megerősíteni, én nem hallottam.

DAP: Mivel az árkategóriát belőtted a két fiio-val, én itt nézelődnék külföldi beszerzés után is. Van talán mosti is aprón egy eladó Xduoo X3 az jó lehet, de az X2-t is sokan szeretik. Viszont mindenképp fontos lenne az összhatás, ami nagyot tud dobni a kis rendszeren és persze nem megfelelő szinergia esetén igen sokat ronthat a hangképen.

(#62316) kemcso válasza Druantia (#62312) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem sem lenne igazán jó az MA750, a basszusa jó (meg a minősége), de nekem a magasak-közepek és a részletesség kevés benne. Amiben van benne mély is, részletes is az pl. ZA Duoza.

A két olcsó Fiio-t én elfelejteném, az X1-et hallottam, szerintem rosszabb a hangja a Sansá-nál... Tulku által említett két Xduoo-t nézd meg

(#62317) 19_OsY_81 válasza kemcso (#62316) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Mint MA 750 tulajdonos mondom, hogy szerintem a közép és magas tartomány is rendben van, volt már, hogy EQ-ban lejjebb kellett vennem őket, hogy rendben legyen a hangzás!

Viszont a legfontosabb, hogy menj el helyekre és személyesen próbáld ki a füleseket...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62318) Tulku válasza 19_OsY_81 (#62317) üzenetére


Tulku
veterán

"Viszont a legfontosabb, hogy menj el helyekre és személyesen próbáld ki a füleseket..."

Próba nélkül komplett rendszert vásárolni öngyilkosság, vagy érdektelenség...mindenképp próbálni kell....

Én előbb a dap-ot választanám ki (kezelhetőség, forma, hangosság...stb) aztán választanék egy hozzá illő fülest....

(#62319) kemcso válasza 19_OsY_81 (#62317) üzenetére


kemcso
Ármester

Minden viszonylagos :) Hallgass meg egy GR07-et vagy egy W4R/W40-t és valószínűleg más lesz a véleményed. Persze a forrás is számít.

(#62320) Tulku válasza kemcso (#62319) üzenetére


Tulku
veterán

Ha a klasszikus zenehallgatás gyakori mindenképp ejteném a 750-est...ez teljesen igaz...
Az már más kérdés ha a downtempo van fölényben a zenei világában...arra kiváló az RHA :)

Szerintem ha meghallgatna egy GR07-et nem keresgélne tovább :)

(#62321) K1LLMy53Lf válasza Druantia (#62312) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hát M1-ről elég negatív véleményekbe futottam eddig csak bele head-fi-n (volt, aki xduoo x2 alá helyezte hangban), x3at én nagyon szeretem és az Ostry KC06-tal nagyon összhangban van pl. Aminek van egy basszuskiemeltebb verziója (KC06A), ráadásul mo-on is beszerzhető, de hogy valóban mennyi benne a basszus, arról esetleg contaxg kolléga tud érdemben nyilatkozni (szerintem rajta kívül még nem hallotta itt senki azt a fülest)
De ezt csak egy tipp egy kombóra, ami belefér a keretedbe (a leírtak alapján), de én is hangsúlyozom, mint mindenki más: vásárlás előtt hallgasd meg mindenképpen.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62322) 19_OsY_81 válasza Tulku (#62318) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Mondtam ezt úgy, hogy az MA750-et én is próba nélkül vettem meg... :-)

Csodálkoztam, hogy miért nincs basszus... Aztán rájöttem, hogy teljesen tökig be kell tolni a fülbe a legnagyobb szilikon haranggal... Azóta szól mint állat...

Furi volt, mert az előző agybadugós fülesemet nem kellett ennyire mélyre tolni...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62323) TirGael


TirGael
tag

Sziasztok!

Az Se215-ös fülesemnek megtört a kábele a fülestől kb 3 centire, úgyhogy azt hiszem sürgősen kéne nekem egy új kábel.
2 forgalmazóból bevallotta hogy nincs, egy másik rávágta, hogy 24! ezer a kábel és egy hónap múlva lesz... (ebayről 14-ért nekem is itt van 2-3 hét múlva)

Esetleg tudtok olyan helyet, ahol van raktáron? Nem szeretnék heteket várni, mert nincs másik fülesem, és kemény függőként nagyon ijesztő számomra a perspektíva, hogy a valóságot kellene hallgatnom.

ugyanitt, ha kénytelen leszek rendelni, hol és milyen fülest érdemes venni ilyen "második füles" jelleggel max 10 ezerért?

Köszönöm

(#62324) 19_OsY_81 válasza kemcso (#62319) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Nyilván... :-)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62325) Luissimo válasza TirGael (#62323) üzenetére


Luissimo
veterán

Szia,

írjál privátot darvinyának, aprópénzért megjavítja :K :K

(#62326) schawo


schawo
titán

Megjött a JVC Spiral Dot illesztékem Japánból. Ebből végre van köztes méret a kicsi és a közepes között (MS méret). Ilyet rendeltem, és nagyon jól passzol. A ckr9ltd iem-es mély búgását jelentősen csillapítja, a magasak előrébb jöttek, egész kiegyenlített lett a hangzás, kis mélytöbblettel. Ez tökéletes lesz hozzá. Van belőle még +4db, tudom pótolni az elhagyott darabokat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62327) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Alig több, mint egy évet nyűztem hordozható/utazó fülesként egy Sm ES18-at, de a vezeték egyszerűen elérett. Az összeforrasztott részen szétjött, végig megtöredezett, és el is szakadt a burkolat pár helyen.

Szóval szeretnék segítséget kérni új fülhallgató vásárláshoz.
- Árban körülbelül ennyit érne meg nekem, mint a Soundmagic. Ha jobb is, akkor talán 6-7-ig elmegyek, de többet nem szeretnék rá áldozni.
- Hangzásban semmi problémám nem volt vele, körülbelül ilyen szintet szeretnék. V, vagy enyhén mélykiemeltet, ahol nem üres a többi tartomány.
- Tudom, hogy az ár keret szűkös, de mivel ez már sokadik, ami így megy tönkre nagy segítség lenne, ha olyan lenne aminek valamivel komolyabb a vezetéke, feltekeréstől, és heti két-háromszori cipeléstől nem megy ilyen szinten tönkre.
- Főként Xiaomi Redmi Note 2-vel, ritkábban Lg G4-el használnám

Egyenlőre az ajánlottak közül a pistonokkal szemezgettem, de képekről nagyon vékonynak, és gyengének tűnik a kábel, így inkább biztos ami biztos rákérdezek.
Ha tudtok adni a segítséget előre is megköszönném!

(#62328) Csapi007


Csapi007
veterán

Sziasztok
Sok-sok év (és elhasznált) Klipsch füles után úgy döntöttem márkát váltanék, mert az tarthatatlan, hogy egy évet se bírnak ki.
Eddig S4 és X7-eseket használtam, ebben a kategóriában keresnék utódot, a keret olyan 30k.
Utcán mobilhoz használnám, így fontos a zajszűrés, legyen rajta távirányító + mikrofon, előny a halk kábel.
Csak a hagyományos kábelvezetés jöhet szóba, illetve jó lenne ha itthoni boltból be lehetne szerezni, így az első posztból elég sok fülhallgató kiesett.
Ismertek olyan modellt ami megfelel a rengeteg követelményemnek?

"Csak úgy mondom"

(#62329) kemcso válasza Csapi007 (#62328) üzenetére


kemcso
Ármester

Soundmagic E10S vagy M-E50S-E80S, ami itthon is kapható és megfelel a követelményeknek.

(#62330) monti0222w válasza -Faceless- (#62327) üzenetére


monti0222w
addikt

Kínai megfelel? Ha, igen és nincs ellenedre a kintről való vásárlás, akkor a KZ-ED9 és társai lennének árban a megfelelőek. Dave kínai tesztje elégé útmutató lesz ebben neked. :K

[ Szerkesztve ]

(#62331) -Faceless- válasza monti0222w (#62330) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ennyiért, még jöhet a kínai. Köszönöm, utána nézek.

(#62332) Druantia válasza K1LLMy53Lf (#62321) üzenetére


Druantia
csendes tag

Köszi mindenkinek a sok tanácsot. :)
Az Xduoo X3-nak utánanéztem, engem meggyőzőtt, szóval a lejátszó kérdése megoldódott.

A fülhallgatón meg hiába fogok itthon agyalni, azt tényleg meg kéne hallgatni, a problémám az, hogy az MA750-ről tudom azt, hogy meg lehet hallgatni a bótban, de a többi ajánlott fülest nem tudom hol kipróbálni. :(

Ajándék csónak ne nézd a lapát.

(#62333) monti0222w válasza Druantia (#62332) üzenetére


monti0222w
addikt

A Sound Magic E80-t is megtudod hallgatni, vedd fel a kapcsolatot a Nomono boltal. :K Vagy ha ott vagy az E50-t is hallgasd meg.

[ Szerkesztve ]

(#62334) K1LLMy53Lf válasza Druantia (#62332) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

bp-en szerintem sokan szívesen segítenek (bár elv az adatlapod alapján te sem a közelében laksz, de ha véletlenül Pécsett szoktál járni KC06ot, P3at és VSD3at tudok mutatni :) ) ill, ha nomono, akkor ott van a KC06A is, amit mondtam, h esetleg jó lehet:)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62335) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek belehetne még valahonnan szerezni nem horroráron VSonic GR07 fülhallgatót?
Figyeltem az aprót is,de sehol nincs,újonnan meg már beszerezhetetlen szintén.

Köszönöm a segítségeteket.

(#62336) Tulku


Tulku
veterán

Na rövid teszt BT füles fanoknak...kaptam kölcsön egy BT APT-X-es fülest, a neve I-Tech MusicBand Shine.
Van ezüst és arany színben, nekem az arany jutott kissé kissebbségi kinézetet kölcsönözve amúgy sem megnyerő formámnak.
Külső: Műanyag ház, valamilyen szövettel burkolt vezeték, idő eldönti mit bír, persze a gyártó honlapján 10 ezer hajlításra garantálja...most nem ellenőrzöm le. Fülnél memóriadrót, behelyezése nem jelent gondot, kényelmes...és persze fül feletti elvezetésű. Egyik felén egy b iz-baz szerű távirányító, ezzel kapcsolható be-ki és itt a töltő fogadó micro usb aljzat. Adnak hozzá kábelt is, de töltőt nem...erről jut ezsembe, hogy vennem kell otthonra normális töltő egységet, mert kábel már annyi van a készülékekhez, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni, de nincs hová bedugni...

Használat: Párosítás nekem sikerült, ha benyomva tartom a bekapcsolót megtalálja a G4, majd elengedve a telefonon párosíthatom. Itt jön az első bökkenő, vagyis kb 40 mp után "illik" zenét hallgatni vele, mert addig szaggat, gondolom a végtelen komoly oprendszer addigra áll fel, hiába duruzsolja az első másodpercekben rekedt női hang hogy "fón iz konnekted"... Kis biz-baz-on lehet léptetni és hangosítani-halkítani is, na meg a headset mikrofon is azon van. Nagyon gyér a BT vevő ereje, ha zsebben van a telefon gyakorta szaggat, illetve ha eltakarom teljes kézzel a G4 Bt adóját akkor is megáll. Most épp azt vettem észre, hogy ha fül mögött vezetem a vezetéket akkor zsebben kevésbé szaggat, de ez azért erősen korlátozó tényező...egy másik szobába már nem tudok átmenni, ha a telefont máshol hagyom. Nálam levő nem apt-x-es füles ezt nem csinálja, gondolom ehhez az átvitelhez kell némi erő ami nincs meg benne...

Hang: Hát erre azt kell mondjam hogy kib....nagyon jó! Minden elvárásom felülmúlta, kezdeti ovációm tegnap hazafelé hűtögettem némi hibakereséssel, de igazán nem tudok belekötni...most első blikkre pariban lehet egy azonos árú nem BT fülessel simán..de megpróbálom vinni füles találkozóra...több fül többet hall, de engem meggyőzött...összehasonlítva egy harmad annyiba kerülő nem apt-x-es társával (Awei) nagyon kijön a különbség. Szép tere van, megfelelő hangszerekkel, elkülönüléssel, dinamik jó, nekem talán kissé brummog, de nem zavaró és nem ül rá semmire. Közepek is nagyon jók, talán leheletnyit élesebbek a kelleténél, de ez csak szőrszálhasogatás részemről. Magasakkal szintén nincs gondom...

A hang meggyőzött, de a kezelési, hatótáv anomáliák eléggé elszomorítanak...itthon nem kerül forgalomba, de Awei BT fülesek várhatóak 10 ezer alatt, úgy hallottam talán már idén...de azok meg nem apt-x-esek
Hangban, kényelemben nagyon ajánlott, de a téli dzseki vastagságát nadrágzsebbel párosítva nem szereti....nyárra ajánlom...

Életemben először hallottam BT füles hangot...ez az apt-x átvitel hangban egyértelműen meggyőzött...7 óra zenehallgatást ígér a gyártó, ami persze megkapó, de az átviteli anomáliák elkeserítenek...

[ Szerkesztve ]

(#62337) s4tch


s4tch
veterán

Sziasztok! IEM-et keresek, hasonló paraméterek mentén:
- hang: a NAD Viso HP50-em kistesóját keresem. Nem sziszegős, hosszan hallgatható, kiegyenlített, talán kissé meleg, megfelelően részletes, de nem túl analitikus hangja van, kb. minden forrásról minimum megfelelően szól, nem kíván atomerőművet.
- hagyományos kábelvezetést szeretnék
- ne legyen nagy méretű a füles, elalvásnál is használnám, nem szeretnék arra ébredni, hogy egy krimplin egyensúlyozok (jelenleg még a Samsung Wave-hez ezer éve kapott gyári fülest használom, ez méretben oké)
- izoláció főleg kifelé fontos, nem szeretném, hogy más is hallja, amit hallgatok
- zene: rock/metÁl, jazz, jellemzően hangszeres muzsikák; klasszikus, elektro nem tényező
- forrás: kizárólag mobil (egyelőre Mi3, nyártól Mi5/S7)
- legyen tartós, nem egy évre venném
- ár: 100 dollár alatt jó lenne megúszni, de ha van jó ajánlat olcsóbban, azt is szívesen meghallgatom

Leírások alapján a Hifiman RE400 tetszene, de az anyagminőségét head-fin is szidják... Látatlanban az LZ Z03a szintén tetszik, most 24 dollár körül meg lehet kapni, ha 100 dodó alá befér ennél lényegesen jobb cucc, azt megfontolom. Köszi a javaslatokat!

(#62338) Bici válasza s4tch (#62337) üzenetére


Bici
félisten

Az RE400-nál a driver is elég gyenge, pláne, ha rá akarsz feküdni. A driver flex ilyen esetben pláne megöli szerintem. Vitrin füles sajnos. Ráadásul a szigetelése sem éppen elsőrangú.

Én is ilyensmi hangot kerestem, és a Brainwavz M1 lett a befutó. Nem mai darab, és részletességben, térben elmarad a maiaktól, de a kiegyenlítettsége (pici mélykiemelése azért van) és a magas tüskék hiánya miatt nálam nincs alternatívája. A szigetelése is elég jó.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62339) kemcso válasza s4tch (#62337) üzenetére


kemcso
Ármester

Az összefoglalóban is megvan a válasz a kérdésedre, de hogy ne kelljen olyan sokat olvasnod: Astrotec AX35 vagy esetleg az 1More 2BA+DD hibridje (kb 100$ körül van, ne keverd össze az 1BA+DD-vel, ami lényegesen olcsóbb)

(#62340) Dave™ válasza s4tch (#62337) üzenetére


Dave™
nagyúr

Aliexpress-es CKR9LTD, 50 dollár körül mozog, és ugyan nem kicsi, de ha átlagos füled van, akkor belesimul, én simán hallgatom fekve is. Hangra kb. olyan, mint amit leírtál.

(#62341) kemcso válasza Dave™ (#62340) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem azért más elképzeléseim vannak a "ne legyen nagy méretű a füles"-ről :D [link]

(#62342) s4tch


s4tch
veterán

Köszi a válaszokat! Utánanézek ezeknek az ajánlatoknak is.

(#62339) kemcso: "de hogy ne kelljen olyan sokat olvasnod"

:DDD Köszi, ez igazán kedves fogadtatás. Az összefoglalóval kezdtem, többek között onnan jött a kimondottan apró Hifiman is, de az említett füles méretre nem tűnt éppen picinek, és sem az amazonon, sem a head-fin nem kiugró a minősítése.

(#62343) Dave™ válasza kemcso (#62341) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez csak addig tűnik nagynak, amíg be nem helyezed, a fele ekkora Xearsek meg KZ-k jobban kilógnak, meg nehezebbnek is érződnek, ezáltal kényelmetlenebbek. Tehát valóban nagy, de elég jól megtervezték ahhoz, hogy átlagos fülforma esetén észrevétlenül használhasd. Merem állítani, hogy az eddigi egyik legkényelmesebb fülhallgatóm (kb. 25 darab közül), és bátyám is hasonló tapasztalatokról számolt be. Persze vannak kivételek is, mint pl. schawo, de úgyis csak akkor derül ki, hogy mennyire kényelmes egy füles, ha kipróbálja az illető. Lehet fele ekkora is, és sokkal kényelmetlenebb, ezt szerintem már tapasztaltátok ti is.

(#62344) kemcso válasza s4tch (#62342) üzenetére


kemcso
Ármester

Elnézést a feltételezésért, hogy nem olvastad, de a betévedők sajna 60-80%-a csak kérdez és a hsz-edből nem tűnt fel, hogy nálad nem így lenne :) Az RE400 pici, iszonyú kényelmes tényleg, de sajna sok vele a gond.
Az AX35-re gondolsz, mint nem kiugró?

(#62343) Dave™ persze, a W4R sem kicsi és viszonylag kényelmes volt, ha már beszenvedtem. Ez látszatra iszonyatosan nagy, nehezen tudom elképzelni, hogy nem fül feletti elvezetéssel kényelmes is tud lenni, de elhiszem, hogy van, akinek az. (Tulku kollégának is kényelmes az Angie, de az átlagnak iszonyatosan kilóg és vicces)

[ Szerkesztve ]

(#62345) Dave™ válasza kemcso (#62344) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez viszonylag mélyen ül, és függőlegesen nagyobb inkább, mint mélységben, így szerintem jó helyen van a súlypontja. Az AT fejhallgatói is olyanok, hogy van akinek a legkényelmesebbek közé tartoznak, másnak meg gyötrelem. Átlagos fejre/fülre optimalizálnak gondolom.

(#62346) Tulku válasza s4tch (#62342) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem egy E80 jutott eszembe a kívánalmaidból...kicsi, egyenes vezetésű, kellemes hangú enyhén mélybe húz (szerintem)...de jó kis füles...persze a többi versenyzőt nem ismerem....csak egy lehetőség...

Kemcso, Dave: szerintem minél nagyobb egy füles annál jobban izolál...persze bizonyos határok között...az Angie izolációjára, megfelelő tip-pel nem lehet panasz....nem biztos hogy rossz az ha nagy a füles, sajnos annyi féle a fülforma, hogy a gyártók nem igen mernek nagy füleseket építeni, mert a kis fülűek kiesnek a szórásból, szerintem a Westone is ezért zanzásított 6 armatúrát akkora fülesbe mint az 1 armatúrása...

[ Szerkesztve ]

(#62347) s4tch válasza kemcso (#62344) üzenetére


s4tch
veterán

Aha, az AX35-re, az szerepel az összefoglalóban. Az amazonon valami 3,5 körüli az átlaga, a head-fin viszont elsőre csak felületesen néztem meg, az az ítélet, ami lehúzza a minősítését, eléggé trollkodásnak tűnik. Most egyébként ez is akciós az aliexpressen, 50 dollár alá befér. Jobban megnézve kifejezetten ígéretes cucc ez, köszi a javaslatot.

Az LZ Z03a nem ismerős véletlenül? Ez is elég aprónak tűnik, a head-fin a kínai gyűjtőtopikban többen ajánlották, a review-k is biztatóak, ennek csak a dizájnja nem tetszik elsőre (kicsit dikkmádeszíp).

Megnéztem a többit is, amit ajánlottatok:
- Brainwavz M1: apró, olcsó, ha bírja a metált, jöhet
- 1More: ugye ez az?
- CKR9LTD: biztos klassz, de erről nehezen tudom elképzelni, hogy ne zavarjon, ha ráfekszem...

(#62346) Tulku: köszi, pofára, árra megfelelne. Arról nem olvashattam olyasmit, hogy sziszegős, magas kiemelős?

[ Szerkesztve ]

(#62348) kemcso válasza s4tch (#62347) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem az AX-35 egy jó hangú füles, kiegyenlített hangzással. Nekem nagyon tetszett, mind az építési minősége mind a hangja. ljoker tesztjében is egész jól szerepel, ha ennek bármi jelentősége van.1BA+DD, mindenképp fejlettebb, mint a csak DD-sek.
Az LZ Z03a-t nem hallottam.
Az 1More igen, asszem az. sheratan kollégának van, ő nagyon meg van elégedve vele.

Az E80 véleményektől függően nem kiegyenlített, inkább V vagy enyhén mélykiemelt, azért se ajánlottam.

(#62349) f4lcon válasza kemcso (#62348) üzenetére


f4lcon
őstag

nem, ez az 1more amit linkelt az 1BA+1DD
a 2BA+1DD ami 100 dolcsi az fekete+arany [link] az applikáciban most $87,28

az LZ Z03a az egy sima 1DD és bármennyire szépen szól, nem lesz meg az a részletesség amit egy BA hibrid adni tud. szerintem nagyobb a füstje mint a lángja annak az LZ-nek, kb mint az 50 dolcsis Puro volt pár hónapja / fél éve.

50-ig megnézném az i.Valux Bette 10mm hibridet is

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62350) schawo válasza Dave™ (#62343) üzenetére


schawo
titán

Már kezd alakulni. A fülem a füleshez:D Kellően berágta magát, kialakította a saját helyét, már alig nyom. Később még ennél is nagyobb lesz a fülem, akkor már egyáltalán nem fog nyomni. Legfeljebb porcelánboltba nem engednek be, mikor összekevernek egy elefánttal.:DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.