Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) CHIPman válasza Neil Watts (#23999) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi, bár ennél valamivel olcsóbbra számítottam. :( 2.1 a max, ami rá lenne kötve. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#24002) Shufny válasza CHIPman (#24001) üzenetére


Shufny
őstag

Akkor már inkább az U3. Ez alá nem érdemes menni. Telefonból meg nem láttunk még olyat az I9000 és iPhone 4 kivételével, ami jobban szólna egy Sansa Clip+/Clip Zip/Fuze -nál.

Hagynak némi kívánni valót maguk után ezek a mérések, de legalább a kimenő impedanciát meg lehet nézni, illetve azt a bizonyos terhelés hatására lekonyuló mélyet, amiről valószínűleg éppen beszélsz.

(#24003) ntomka válasza Shufny (#24002) üzenetére


ntomka
nagyúr

És mi ezek után az, mi ezeknél is jobb?

ツ Headphones on - World off

(#24004) Shufny válasza ntomka (#24003) üzenetére


Shufny
őstag

Mármint a két említett telefonnál melyik hordozható eszköz jobb? Én nem tudok semmi ilyenről. (persze a lejátszó testvéreket nem nézve)

(#24005) #16820480 válasza Shufny (#24002) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez az U3 mennyire jó cucc? régebben az Asus sehol nem volt audió eszközökben, mindenki a Creative SB szériát istenítette. azok a számok a tesztben nem sokat mondanak, mennyire nagy a különbség? nem régen néztem egy X-Fi Go, illetve az express card változatot, de még nem vagyok benne biztos, hogy megéri beruházni.

(#24006) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Sziasztok tud valaki olyan személyt aki Budapesten megtudná javítani a dugónál érintkezési hibás Denon C252-met?köszi

(#24007) Shufny válasza #16820480 (#24005) üzenetére


Shufny
őstag

Akkor nézd az összefoglalásokat. Igazából egy szint a kettő más előnyökkel és hátrányokkal. Annyi személyes megjegyzést hozzátennék, hogy szerintem az az 1V körüli fesz, amit ezek leadnak több mint elég az összes fejhallgatóhoz is, talán két darab kivételével. Leírja, hogy mi alapján írja ezt, de már ő is írt többször arról, hogy ha nem akarsz idő előtt megsüketülni, akkor a rendszeres 100+ dB -es (de inkább 90) zenehallgatásról le kéne szokni. Ráadásul erősen romlik a hangminősége ennél a szintnél már a legtöbb fej- vagy fülesnek.
Melléjük lehetne csapni az E7 -et hasonló módon, de már drágább is. Aztán az E10 -et, ami már mindenben jobb hangra a többinél, de még mindig vannak zavaró problémái. Majd kiderül, hogy milyen lett az E17, ami viszont sajna még drágább. Elvileg az E10 szintjét hozza majd az E7 felépítésének előnyeivel, tehát például a potméter, mint hibaforrás kilőve.

XSiGma: Talán dudika10 tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#24008) #16820480 válasza Shufny (#24007) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi! majd holnap szerintem átolvasgatom a teszteket, akkor több időm lesz.
ezt amúgy nem értem elsőre, hogyezek akkumulátorosok? nem usb-ről kapják a tápot? illetve miért olyan baj a potméter? hogy lehet jobban hangerőt szabályozni?

[ Szerkesztve ]

(#24009) justman


justman
csendes tag

Akit nem zavar, hogy ezüstös a füldugója és emellett Vsonic GR07-re vágyik, most jóval olcsóbban veheti a Lendmeurears-en (legalábbis az európai frogbeats árhoz képest

[ Szerkesztve ]

(#24010) Shufny válasza #16820480 (#24008) üzenetére


Shufny
őstag

Az E7 és E17 akkus (cserélhető), a többi USB -ről kapja a tápot. Ez is eszköztől függően lehet problémás.

Potméter alapból nem baj, ha elég jó, és nem kell nagyon alul használni (ahol a nagyon jók sem elég jók) mert túl nagy mondjuk a gain, mint az E10 -ben. Helyette ezzel lehet szabályozni például a hangerőt.

(#24011) kisbandima


kisbandima
tag

Úgy adódott, hogy be tudnák szerezni egy eredeti, jó állapotban lévő használt Sennheiser IE8-at. Ezzel egy álom válna valóra. Mivel a mostani füllhallgatók / headsetek esetében nem számolok 2-3 évnél tovább és nagyjából 30.000 Ft-ot szánnák egyre így 5-6 év alatt ez ~ 60.000 Ft lenne és nekem messze nem kerülne ennyibe az IE8. Ebből kiindulva ha kibírna a cserélhető kábel miatt ~5 évet az IE8, akkor a kérdés nem is lenne kérdés, összeszorított fogakkal ugyan, de megvenném. Igen ám, de a kérdés adott: kibírhatja egy ilyen füllhallgató ~5 évig úgy, hogy legfeljebb csak a kábelt kelljen kicserélnem?

(#24012) Shrike7973 válasza justman (#24009) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Lendmeurears mennyi idő alatt szállít ki? Vélemény róluk? 130 US $-ért jó vétel a szürke GR07, talán még szebb is, mint a fekete.

(#24013) Shufny válasza kisbandima (#24011) üzenetére


Shufny
őstag

Felhasználótól (meg kicsit szerencsétől) függ. Head-fi -n láttam már olyat, akinél még mindig hibátlanul működik egy 2004 -es ER-4S az eredeti kábellel. Akik figyelnek rá rendesen, azoknál nem ritka.

(#24014) justman válasza Shrike7973 (#24012) üzenetére


justman
csendes tag

Én február 24-25-e körül rendeltem egy Sunrise-t, így jött:
2012.02.27 21:11 SGSINA(SINGAPORE) Célországba elküldve / Item sent abroad
2012.03.02 20:49 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2012.03.02 20:50 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2012.03.05 10:53 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2012.03.07 11:05 Budapest 62 posta Kézbesítési kísérlet / Unsuccessful delivery attempt

A csomagolás rendben volt, bár kétségtelen a hosszú út kicsit megviselte a Sunrise kocka dobozát, de a Vsonic szerintem erősebb műanyag doboza gond nélkül vészeli át.
Aranyos egyébként, mert kézzel írt címzéssel jött a boríték, valami Teo nevű gyerek lehet a "cég".

[ Szerkesztve ]

(#24015) bigmasterg válasza justman (#24014) üzenetére


bigmasterg
addikt

Milyen Sunrise-t vettél ?

(#24016) contaxg válasza justman (#24014) üzenetére


contaxg
veterán

Esetleg Tuan az a Teó, nem? Elvileg a papír kockán belül volt egy "táska", amiben benne volt a fülhallgató. Abban biztos nem sérül meg!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#24017) kisbandima válasza Shufny (#24013) üzenetére


kisbandima
tag

Ha nem baj feltennék egy hülye kérdést. A fülhallgatókhoz és headsetekhez szoktak mellékelni storage pouch-ot vagy cable winder-t. Ezek mennyire megbízhatóak tárolás szempontjából? Csak mert én mindig is ferde szemmel néztek ezekre. A sok hajlítgatás miatt nem fog megtörni a kábel?

[ Szerkesztve ]

(#24018) Shufny válasza kisbandima (#24017) üzenetére


Shufny
őstag

A tok mindenképpen ajánlott. Legalábbis annak szokott megtörni, aki nem használja. Persze otthon nem kötelező, de táskába biztos hogy sokkal jobb úgy eltenni.

(#24019) kisbandima válasza Shufny (#24018) üzenetére


kisbandima
tag

Én konkrétan erre gondoltam: Sennheiser Cable Winder. Egy ilyet is használhatok nyugodtan?

(#24020) XtremLor válasza kisbandima (#24019) üzenetére


XtremLor
őstag

Egy hard case szerintem jobb, ebben vedve van a fizikai serulesektol is + meg a bogyokat is van hova rakni.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24021) dudika10 válasza kisbandima (#24019) üzenetére


dudika10
veterán

Ha rám hallgatsz, akkor nem ilyet használsz.
A linkelt keménytok sokkal jobb megoldás. Ne légy lusta szépen nagy karikába összetekerni a kábelt. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24022) Tomi_Sci válasza kisbandima (#24017) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Erre aztán tényleg van magyar szavunk :(

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#24023) kisbandima válasza dudika10 (#24021) üzenetére


kisbandima
tag

Sennheiser CX880i

Sennheiser IE8

Ha megnézitek még ezt a kettőt, akkor láthatjátok, hogy mindhárom esetében ugyanaz az elv, valamire feltekerni a fülhallgatót. Nyilván az XtremLor által linkelt megoldás nekem is jobban tetszik, mivel nem kell szorosan feltekerni, hanem gyakorlatilag csak bele kell helyezni. Csak azért kérdeztem rá erre az egészre, mert azért mégis csak úgy vagyok vele, hogy a Sennheiser mérnökei jobban értenek hozzá mint én, de a másik oldalt ott van ezzel szemben, hogy ők is csak az eladásokból élnek és mit ad Isten, a kábeltörés nem garanciális probléma.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Ez természetesen Shufny-nak is szól. :R

Még mielőtt valaki megjegyezné, tudom hogy a Sennheiser-en túl is van élet.

(#24024) justman válasza bigmasterg (#24015) üzenetére


justman
csendes tag

Sunrise Sw-Xcape Impressive Edition, most zajlik a 200 órás burning-je, ha jól olvastam ennek ennyi kell...

(#24025) dudika10 válasza kisbandima (#24023) üzenetére


dudika10
veterán

Ha megnézed az aláírásom, láthatod, hogy én meg a kábeltörésekből "élek". ;)

Minél nagyobb sugarú körben tekered fel a kábelt, annál biztonságosabb. Főleg ott van veszélynek kitéve a kábel, ahol nem "homogén". A csatlakozónál törik meg leggyakrabban, mert ahogy leül az ember a telefonnal a zsebében, megtörik. Ezen kívül még az elosztónál kell vigyázni, mert ahogy feltekerik a kábelt, az Y elágazás néha feszíti a kábelt. A fülhallgató résznél annyira nem vészes a helyzet általában.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24026) justman válasza contaxg (#24016) üzenetére


justman
csendes tag

S.J. Teo volt a feladó.
Persze, szépen benne volt a zippzáras dobozban minden, csak a papírkocka nyomorodott kissé meg az úton.

(#24027) Porcupain válasza dudika10 (#24025) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Az se mindegy, hogyan tekerjük fel.
Pl, ha el akarjuk kerülni,hogy összegubancolódjon, érdemes, az alábbi módszerrel.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0yPcJD7RVuY#!

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#24028) XtremLor válasza Porcupain (#24027) üzenetére


XtremLor
őstag

ezt a kifele/befele felvaltva technikat meg nem probaltam, kovetkezore megnezem

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24029) k.


k.
őstag

Sziasztok!
Mi a véleményetek az A-JAYS 4 fülesről?
A külföldi tesztekben eléggé dícsérték, és szeretnék egyet venni, mivel tudnék jó áron szerezni :)

(#24030) Porcupain válasza k. (#24029) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Jól néz ki! :)

[ Szerkesztve ]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#24031) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Elveszett a Sandisk Sansa Clip + mp3-hoz a fülhallgatóm. 10k-ig milyen fülest tudnátok ajánlani?

Tudnátok simát is ajánlani meg agybadugósat is?

köszönöm előre is.

iPhone 13 Pro Max

(#24032) he7edik.


he7edik.
addikt

Sziasztok,

Sennheiser CX 380 SportII fülhalgatomról sikerült elvesztenem a gumit, szerintetek hol tudnék rá szerezni ilyet?

Égő szöveg a flém vázon

(#24033) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Valakinek itt van tapasztalata a Yamaha EPH-100-al?

(#24034) BattleRat


BattleRat
csendes tag

Hello!
Egy kis tanácsot kérnék.
Több fülhallgató közül nagyon vacillálok a Shure SE215 és a HiSoundAudio Crystal fülhallgatók között. Igazából ahány fülhallgatóm volt azok a kábelnél törtek meg/csatlakozásnál mentek tönkre. A Shure mellett szól, hogy cserélhető és tudtommal kifelyezetten minőségi a kábel (de mennyiért és honnan lehet beszerezni?). A Crystal-ról is olvastam, hogy jó minőségű a kábele, de úgy hiszem ez akkor fog igazán kiderülni, ha az ember huzamosabb ideig használja (egy ilyen árkategóriájú fülhallgatót meg nem szívesen dobok a kukába 1 év után). Van esetleg erről tapasztalatotok? (Valamint magáról a HiSoundAudio cégről sincs túl sok ismeretem, míg a Shure elég nagy és megbízható cég).
Egy távoli ismerősömnek van Frogbeats-ről egy 1,5-2 hónapos Crystal-ja, amit viszonylag olcsón odaadna (nem áll módomban elmenni és megnézni) csak esetleg ha megvenni megyek.
Szerintetek melyik fülhallgató mellett döntsek? A Frogbeats mennyi garanciát ad a termékeire és esetleges hiba folytán mennyire macerás velük ezt megoldani? (Van-e erről személyes tapasztalatotok?) :F

Köszönöm a türelmet az olvasáshoz és a tanácsokat is! :)

[ Szerkesztve ]

(#24035) Ghard


Ghard
őstag

A Shure SE215 engem is érdekelne,pár napja bújom már a forumokat,de igazán megnyugtató választ nem találtam arra,hogy a mélyeket is rendesen megszólaltatja-e.
Igazából kerékpározáshoz használnám, igy az is fontos lenne hogy ne essen ki,bár a képek alapján elég biztosnak tűnik.

(#24036) lacko6 válasza BattleRat (#24034) üzenetére


lacko6
senior tag

Egyértelmű Shure SE215 :K .2 év garancia,cserélhető kábel ,jó hangzás :U (elég mélye van).
Kb 25000ft.

[ Szerkesztve ]

(#24037) Estreetband válasza detri (#10) üzenetére


Estreetband
csendes tag

Philips SHP5401. 4900 ft. ha zenét szeretnél hallgatni és nem buuummbuuumm-cinncinn-sszzzt.

(#24038) Estreetband válasza lacko6 (#24036) üzenetére


Estreetband
csendes tag

Egyértelműen : Meelec M6 , ha bicajozáshoz kell. És 20 dolcsiért már talász. Nem 5-ször rosszabb a 215-nél ! Van szerencsém mindkettőt használni.

[ Szerkesztve ]

(#24039) PR0JECTNR56 válasza Ghard (#24035) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Mély lesz benne bőven, továbbá futás és edzés közben is betonstabilan ül a fülben (személyes tapasztalat), ráadásul elég kényelmes ahhoz, hogy meg is feledkezz róla. :)

(#24040) lacko6 válasza Estreetband (#24038) üzenetére


lacko6
senior tag

Akkor már ott a Vsonic GR06 Kényelmes minimális kábelzaj és csak 15000ft vagy Shure Se215 25000ft de a Vsonic GR06 alá nem adnám (saját tapasztalat,van mindkettő :B )
Ui: de vehet valami 3-4000ft os gagyit mellé

(#24041) Estreetband válasza lacko6 (#24040) üzenetére


Estreetband
csendes tag

Annak csak örülni tudok, hogy számodra még bizajozás közben sem nem mindegy , hogy mi van a füledben. Én sem "akármit" ajánlottam. Látom van konkrét elképzelésed és lóvéd is - akkor mire föl ez a polémia?

(#24042) lacko6


lacko6
senior tag

Nincs probléma de ha BattleRat igy tette fel a kérdést "Több fülhallgató közül nagyon vacillálok a Shure SE215 és a HiSoundAudio Crystal "Gondolom akkor abban az ársávban keres fülest.(azt nem mondtam hogy mindkettő az enyém)

[ Szerkesztve ]

(#24043) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok!

Erre még valakinek javaslata?
Annyival egészíteném ki, hogy nem szeretem a fül mögötti elvezetést.

[ Szerkesztve ]

(#24044) MaddeNNNN


MaddeNNNN
őstag

Üdv!

Zene hallgatásra keresnék valami fülest, olyan 3500-4000 Ft-ig. Bármire nyitott vagyok, köszi előre is! :)

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#24045) Dudi08


Dudi08
tag

Sziasztok!
Denon AH-C260 és Sennheiser CX 200-II Street közt vacillálok. Mindkettő kb. 8k.
Valakinek van tapasztalata ezekkel?(leginkább buszon való utazások alkalmával használom, a lényeg, hogy a busz zaját valamilyen szinten elnyomja, de kicsit normálisabban szóljon!)

(#24046) Estreetband válasza PartyShan (#24043) üzenetére


Estreetband
csendes tag

Bocsesz , ugyanaz az avatarotok ;)

(#24047) Estreetband válasza fi:zi'k (#23950) üzenetére


Estreetband
csendes tag

Nálam. van Xears-es és Soundmagic-es is.

(#24048) Estreetband válasza XtremLor (#23949) üzenetére


Estreetband
csendes tag

Nálam. Van Xears-es és Soundmagic-es is. PŰ-zzél

(#24049) Estreetband


Estreetband
csendes tag

Szori fi:zi'k téves...

(#24050) PR0JECTNR56 válasza Estreetband (#24049) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szerkesztés gombot tudom ajánlani, megőrzi a fórum egységes tagolását és téged sem fognak figyelmezteti flood miatt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.