Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) vicze válasza Tulku (#63746) üzenetére


vicze
félisten

Azt kihagytad, hogy ezeket a módszereket lehet egymással kombinálni. :)
Legelterjedtebb, az induktivitás + damper + cső, ez a legolcsóbb is. A csövezés már erősen méretnövelő sajnos meg értelme csak 4 utas felett van. Mondjuk az első 3 is elég nagy variációs lehetőséget ad.

#63733 Bici: A passzív váltó ritka mint a fehér holló, mivel ahhoz a BA csak adott frekvenciát kell átengedjen, tehát a modellhez specifikusan kell gyártani a BA-t. Amiről tudok csak a Sony XBA 1/2/3/4/10/20/30/40 ilyenek, mivel a Sony magának gyártja a BA-kat, így könnyen megtehetik.

@kiszu: Csak hogy értsed miről van szó. 60e egy több mint nevetséges ár volt érte. Ennek az árát a noisecancelling dobja meg, nem a "minősége", a nagy lifegő aksit vedd számításba!

(#63752) kiszu válasza vicze (#63751) üzenetére


kiszu
senior tag

Koszi. Marad egyelore az Xba 2 hasznaltan . Holnap meghallgatok egyet. Az még ennek az árnak is a fele.

(#63753) Tulku válasza vicze (#63751) üzenetére


Tulku
veterán

Szinte mindig együtt járnak ezek az ügyek...igen ritka több armatúrát elektronika nélkül összekötni, tán nem is létezik...legalább egy kondenzátor a magasak-közepek elé, és egy közös damper freki simításnak...általában ez a minimum...

Mondjuk egy 10-12 armatúrásnál rendszerint 3-4 crossower van, ebből látszik, hogy 2-4 armatúra egyben képviseli az adott tartományt, de vannak ettől eltérő modellek, pl a Spiral ear mindössze 5 armatúrát 5 crossowerrel készít...a világ egyik legjobbjának tartják...

Csőhossz rendszerint 15-25 mm között változik, ennyi minden testben elfér...

Mert ugyi nem beszéltünk még arról, hogy léteznek szinte lehetetlen fül lenyomatok (earmold) és abba is bele kell illeszteni az anyagot....

Bocs de sztem minden itt alkalmazott váltó passzív, nem aktív....

[ Szerkesztve ]

(#63754) Tulku válasza vicze (#63751) üzenetére


Tulku
veterán

Mondjuk ezt a Custom Art fejlesztője tette közzé, ez egy sima 3 utas passzív rendszer, de mindenütt ehhez hasonló megoldásokat alkalmaznak.

Egyébként nem értem mit értesz aktív hangváltó alatt, én az erősítők előtt alkalmazott váltó rendszert, de ehhez minden egyes hangszóróhoz (armatúrához) külön erősítést kell produkálnunk...ez jelen esetben igen nehéz...

Ha magát az armatúrát mint erősítőt képzeled el, akkor viszont nem tudom hol a hangkeltő egység....vagy kettő az egyben?

(#63755) schawo válasza Tulku (#63754) üzenetére


schawo
titán

Aktív hangváltónak az erősített szűrőt (analóg eq) hívjuk. Fülesben nem megvalósítható, mert nem kap tápot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63756) vicze válasza Tulku (#63753) üzenetére


vicze
félisten

Ah ok, én passzív alatt azt értem, hogy 0 az elektronika, tehát ellenállások sincsenek, amik szűrőznek a driver előtt, csak a driver önmaga 1 adott frekvenciát ad le. Saját felfogásomban értelmeztem. :B
Nekem aktív = benyúl az alap jelbe a driver előtt.

Igazad van, ezek is mind passzívak nyilván. Csak akkor nem tudom hogy nevezzem a Sony megoldását. :)

[ Szerkesztve ]

(#63757) schawo válasza vicze (#63756) üzenetére


schawo
titán

Hangváltó/szűrő nélküli

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63758) Tulku válasza vicze (#63756) üzenetére


Tulku
veterán

Ne ba....egy adott frekit ad le az armatúra?

Azt hogy...vagy úgy érted, hogy az egyik pontosan 20-200 Hz-ig a másik 200-tól 2000-ig a harmadik meg modjuk 2000-től 20 khz-ig?
Hogy csinálják ezt egy adott armatúra esetén?
Ez nekem magas...majd megkédem Piotr-t...az eléggé otthon van armatúra kérdésben....

Az általam ismert armatúráknak van egy adott freki menetük...na most ezeket (persze nem árt hasonló karakterisztikájú, impedanciájú, érzékenységű elemeket párosítani, de ennek ellenkezőjére is van példa) és ezeket hangolják össze, csőhosszal, átmérővel, elektronikáéval, damperrel....elég mikro tudomány, illetve tanácsos venni hozzá egy IEC711-est...ha nem akarunk kizárólag fülre mérni, vagy megzavarodni....

Olyat én nem ismerek ami adott frekin dolgozik, de mondjuk afölött nem....de mint Cartman mondta, ma is tanultam valamit!

(#63759) #71562240 válasza Tulku (#63758) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem csak szélessávú armatúrák vannak, sőt, a többarmatúrásokban bőven szokott lenni célfeladatú. Tweeter, woofer... Ezek eleve egy adott frekvenciasávra tervezettek, ugyanúgy mint a szobahangsugárzóknál, és nem feltétlen kell őket elektronikusan szűrni, mert sokszor megoldható az armatúrán belüli akusztikai szűrés az eliminálni kívánt frekvenciaszélükhöz. És igen, ekkor az adott armatúra lényegében egy adott frekvenciasávot ad le, nem kíván további keresztváltást, szűrést.

(#63760) Tulku válasza #71562240 (#63759) üzenetére


Tulku
veterán

Mutass kérlek a Sonion és a Knowles kínálatából olyan armatúrát ami adott frekit ad le.

Előre is köszönöm!

Sonion és Knowles oldalán valamennyi termékük freki görbéje megtalálható...de előre megsúgom nem lesz ilyen...legfeljebb egy 3800 már 8 khz-en nagyon nem dolgozik, de azt hogy 200-nál már ne (alig) dolgozzon, azt kizárólag low pass filterrel, tekerccsel lehet szabályozni...

Ha már két armatúra van akkor már le kell osztani a frekitartományt....szerintem...

Vicze kolléga arról beszélhetett, hogy sanyiéknál igen pontosan belövik gyéártásnál egymáshoz képest az armatúrák frekimenetét és a keresztfrekiket (ahol összejátszanak) eképp hangolják, nem elektronikával...de ettől egy armatúra nem egy frekit ad le, hanem egy tól-ig frekitartományban hallható a hangképe...gondolom én...

[ Szerkesztve ]

(#63761) vicze válasza Tulku (#63760) üzenetére


vicze
félisten

Mint írtam Sony-k kívül nem tudok róla hogy bárki is csinált volna ilyet. Ugye az egész BA-t a füleshez kell építeni, így bérgyártónak nincs sok értelme ilyet csinálni szerintem.

(#63762) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
ígérem utoljára írok itt, ma döntünk és holnap megyek a boltba. Múlt héten ecseteltem, hogy új fülhallgatót szeretnék vásárolni. Legfőképp rap, hip-hop, rock zenét hallgatok, meg igazából mindent. Van amikor rám jön a Mozart hallgatás is szóval mindenféle zenei műfajt elfogadok.
Úgy indult az egész, hogy veszek egy rha MA750i-t de olvasgattam, hogy a t10i sokkal többet adhat.stb.... :)
most meg, hogy itt van a t20i az erősítővel nagyon hajlok rá. Mennyire jó választás ez a t20i + Lars&Ivan HA-1 kombó? egyelőre egy iphone-ról hallgatnám, de a közeljövőben egy fioo lejátszót is vásárolni fogok, csak most egyben sok lenne. Sokat dob az erősítő a hangminőségen vagy csak dísznek van? :) illetve jó ez a választás vagy van jobb ebben az árkategóriában?

utolsó kérdés: nem néz ki hülyén a fülben? holnap megyek a muzixba kipróbálni, látni fogom, hogy hogy néz ki, csak a véleményeteket szeretném kikérni.

(#63763) kemcso válasza smallmer (#63762) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha holnap úgyis mész kipróbálni, akkor mi a kérdés? :DDD Ott lesz a 750, a T10, T20 próbáld végig őket és vedd azt, aminek neked tetszik a hangja. Ugyanez igaz az erősítőre: ha hallod a különbséget és szerinted jobb akkor neked megéri és emellett lehet, hogy nekem vagy Gipsz Jakabnak meg nem

Ha van lehetőséged saját magadnak meghallgatni akkor fölösleges másra hallgatni ;) A te füled a tiéd, a miénk meg a miénk :DD

(#63764) monti0222w válasza fahrii (#63749) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, ezért az árért Sound Magic E80-t vennék, mert pár ezerrel olcsóbb és jobban is szól mint a RHA 750i, a 600-ban nem is gondolkodnék! 15e körül ugyanúgy SM E50 is jól járnál, szerintem hangban jobbak a RHA általad említett füleseinél. :K

(#63765) smallmer válasza kemcso (#63763) üzenetére


smallmer
őstag

rendben :) igazad van :) annyi még, hogy valami bejáratási procedúra kell vagy majd bejáródik ha hallgatom? :)

(#63766) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

5000 Ft alatti kategóriában mit ajánlanátok, ami fülbedugós, kategóriájában jónak mondható a hangzása és eléggé tartós?
Maxell Metallicsom 1,5 évet bírt, jó lenne egy ahhoz hasonlóan tartós és hangzásban is ahhoz közel álló fülhallgató.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#63767) kemcso válasza Trk.Adam87 (#63766) üzenetére


kemcso
Ármester

Mondjuk amik az összefoglalóban vannak! :(((

(#63768) fahrii válasza monti0222w (#63764) üzenetére


fahrii
őstag

Nem is feltétlenül a hangminőség hanem a strapabíró kialakítás és a 3 év gari ami miatt ezekkel a fülesekkel szemezek, egyszerűen elegem van belőle, hogy csak néhány hónapot bírnak a fülhallgatóim... mindenesetre utánuk nézek, köszi az ajánlást! :)

(#63769) 19_OsY_81 válasza monti0222w (#63764) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Már annyiszor olvastam azt, hogy ezek a fülesek jobbak, mint az RHA MA750-ES, hogy nagyon érdekelne a hangjuk... :-)

Van lehetőség valahol Budapesten ezeket meghallgatni?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#63770) 19_OsY_81 válasza fahrii (#63768) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Pont ugyan ezt akartam írni neked még...

Megdöbbentően strapabírónak tűnnek ezek az RHA fülesek...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#63771) monti0222w válasza 19_OsY_81 (#63769) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen, vedd fel a kapcsolatot a Nomono bolttal, ő általuk van lehetőséged majd mindegyik SM fülest kipróbálni.
Általam a E80-t tudod meghallgatni, Bp-n. :)

fahrii: Szerintem annyit kibírnak mint azok, mivel ez is a felhasználói szokástól függ, ki mennyire vigyáz a cuccaira, és itt is ketyeg 2 év garancia! :)

[ Szerkesztve ]

(#63772) kemcso válasza monti0222w (#63771) üzenetére


kemcso
Ármester

Ühüm, azért ne hasonlítsd a RHA 750 kábelét az SM-ekhez, na meg a garanciális feltételek is kicsit mások: az RHA 3 év cseregaranciát ad, ha hivatalos márkakereskedőtől veszed.

Hangban sztem az E30 is jobb, mint a 750 :)

(#63773) monti0222w válasza kemcso (#63772) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem azt mondtam, írtam, hogy ugyanaz, hanem a felhasználói szokásra és az eszköz vigyázásáról írtam. Lassan 1 éves lesz a E80-m és semmi baja, E10-nek 3 év után halkabb lett a bal oldala, ez nem rossz azért, igaz igyekszem vigyázni a cuccaimra. :K
Az E30-ban egyetértünk, az ideiek( E50-80) meg tőle is jobb szerintem. :K

(#63774) #16820480 válasza monti0222w (#63771) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amiben az RHA kimagaslik, hogy náluk egy kábelszakadás is garanciális, a tapasztalatok szerint. Ez elég egyedivé teszi őket a mezőnyben, mert máshol általában ilyesmire nem terjed ki a garancia.

(#63775) kemcso válasza monti0222w (#63773) üzenetére


kemcso
Ármester

Hát, nekem az, hogy: "Szerintem annyit kibírnak mint azok" azt jelenti, hogy kb egy kategória minőségre. De nem, az 750 kábele nagyon vastag (és strapabíró) és ehhez még az is hozzájön, amit (#63774) sheratan írt, hogy kb minden garanciális és cseregarancia van. Ezt az SM nem tudja.

Kolléga meg onnan indult, hogy a két Pistonja is 1/2-1/2 évet bírt ki, sanszosan neki az RHA jobb választás (a 750)

(#63776) monti0222w válasza kemcso (#63775) üzenetére


monti0222w
addikt

Ebben igazatok van! :K Mivel a mondatom nem fejeződött be ott, mint amit kiragadtál, hanem írtam a felhasználói oda figyelést, ami szerintem megnöveli az élet tartalmat, így nem arra ment az utalásom. :)
Az SM tényleg nem ad erre, így ebből a szempontból lehet hogy neki az a jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#63777) 19_OsY_81 válasza monti0222w (#63771) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Úgy láttam a muzix-nál ki lehet próbálni...

Ha mégsem, lehet jelentkezem... :-)

Csak puszta kíváncsiság, mert nagyon elégedett vagyok a 750-el...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#63778) #71562240 válasza Tulku (#63760) üzenetére


#71562240
törölt tag

A tárgyalt Sony XBA-k például olyanok. A célfeladatúak kiegészítik a sávszéleken a szélessávút, megemelve-kitolva a sávszéleket.

(#63779) smallmer


smallmer
őstag

Srácok ha meglesz az új füles akkor kell bejáratni vagy elég ha csak zenét hallgatok??

[ Szerkesztve ]

(#63780) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Lánynak kellene fejhallgató, szóval legyen szép is, amellett hogy szépen szól.
Nem kell pink

10ezer forintig

Márka mindegy, de lehet swag /yolo

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63781) Tulku válasza #71562240 (#63778) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon pontosan kell ekkor hangolni, impedanciában, érzékenységben illeszteni őket...sziszifuszi feladatnak tűnik de a sanyi mindeúig erről volt híres...nem a kitaposott ösvényen jár :)

Még egy Sonion Accupass-nál (amit egyben árul a gyártó mint szélessávú armatúrát) is van egy kapacitás belül a mélyszekció és a másik armatúra között...

De írtam is, ezekről a sanyikról nem volt tudomásom...tanultam valamit..

Premierpark: Így egyben a T20 olcsóbb, mint ha külön megvásárolnád a t20-at egyedül. Tehát ha az erősítő nem váltja be a hozzá fúzött reményeket akkor elpasszolod, ezzel is csak nyersz...
T20 szerintem membránosban igen jól szól, mindenképp hallgasd meg...nekem közepek tetejénék és kjözépmagasban fellelhető némi agresszió, de ezt pl a saját csöves erőlködőm szépen lealázza, így egy roppant jó hangképet hallottam.
SM80 azért más...ott rendkívül sima a hangkép, jók a közepek nagyon, magasak pont elegek nekem, de előfordulhat, hogy van aki többre vágyik (azok is rendkívül simák) viszont nekem van egy mélyközép kiemelése, ami sok fülesnek van, itt viszont a számomra rendkívül egyenletes tartományok miatt kissé kirívó...de többen észre sem veszik....

Mindenképp hallgasd meg, van olyan hely Budapesten, ahol mindkettőt kipróbálhatod...

Építési minőségben nincsenek egy szinten...

[ Szerkesztve ]

(#63782) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#63780) üzenetére


enginev3.0
félisten

Másik topic..

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#63783) Nigér válasza #71562240 (#63778) üzenetére


Nigér
őstag

Szia!
A Sony hibrid füleseivel, Xba H1, H3 és az itthon nem kapható Z5, ezekkel ilyen szempontból mi a helyzet?

(#63784) Tulku válasza Nigér (#63783) üzenetére


Tulku
veterán

Dinamikusat nem tudnak adott frekire gyártani...olvastam hogy az összehangolás még váltóval is az egyik legnehezebb feladat...rendre mély túlsúlyos hangképet eredményez, ritka a kiegyenlített(ebb) hangkép (K3003)

(#63785) thingol válasza 19_OsY_81 (#63769) üzenetére


thingol
tag

Szia,

írj a Muzixnak facebookon vagy e-mailben, ők a Soundmagic és az RHA kizárólagos forgalmazói az országban, RHA-ból tuti ki van rakva minden meghallgatásra, de szerintem a Soundmagic-kel sem lehet gond (és ráadásul a HA-1 mobilerősítőt is tudod mindjárt tesztelni).

Nekem személyszerint egy MA750i-m van, de futólag próbáltam a t10i-t és a t20i-t is - van különbség hangminőségben bőven (ez érződik az áron is - mondjuk én a t10i meg a t20i között csak akkor hallom a különbséget, ha figyelek is rá, ha háttértevékenységként szól, akkor nem).

Én azért választottam az RHA-t mert érzésre is prémium: a fröccsöntött acél, a három év garancia blabla... hangminőségben lehet felveszi a versenyt vele az E50-E80, de kialakításban és érzésben biztosan nem.

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#63786) xmaas


xmaas
őstag

Sziasztok megkaptam a Alpha&Delta D2 fulest, azt kell hogy mondjam nagyon korrekt a kicsike ,V karakteres de nem annyira zavaro vagy eros hogy elnyomja a tobbi hangot,hasonlit a hangzasa a VSD2/VSD3 paroshoz egy leheletnyivel kevesebb basszusal.

Azt tudom mondani a Piston 3 elbujhat mellette hangzasba ,jobb a kabel minosege ,kenyelmesen illeszkedik a fullben ennyi penzert (kb.7500 forint volt szallitassal) szerintem jelenleg nincs is jobb ,raadasul IPX4 vedelme is van futasra vagy sportolasra tokeletes nem fog az izadtsag kart tenni benne

A masik amit vettem egy SIDY DM3 le volt akciozva 60$ rol valami 30$ ra ,minosegi osszeszereles ,femhaz,kabelje is rendben van eleg vastag.
A hangzasa valahol a VSD3 kozeleben lehet ,basszus nem annyira eroteljes de van eleg szoval egy szeretheto fullhallgato

Egyetlen problemam van vele a kialakitasa sajnos annyira megszoktam a fullkagyloba simulo kiallakitast hogy a hagyomanyos "golyot" ki nem alhatom valamiert ,szoval nem fogom megtartani

Kepek1
Kepek 2

(#63787) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Egy kis tapasztalati összefoglaló, igyekszem jól összefoglalni.

Ma délelőtt látogatást tettem a Muzix-nál. Zárójelesen jegyzem meg, hogy vér profi a kiszolgálás, iszonyatosan segítőkészek.

A tény: van egy RHA MA750-es fülesem, amit nagy megelégedéssel használok. Viszont furdalt a Kíváncsiság, hogy miképpen szólhat egy RHA T20. Így elmentem. Én Spotify prémium user vagyok, az ott elérhető legmagasabb minőségben (320 kbs ogg vorbis) hallgatok zenét.

Egy elektronikus vocal trance zenét vettem figyelembe. Legnagyobb "örömömre" számottevően komoly különbséget nem hallottam. Mondom az eladónak, hogy botfülű vagyok biztosan... :-) Erre ő. Biztosan nem. Erre kihozott egy saját kütyűt, amin 11 Mbs zene szólt, igen, 11 megabájt per szekundum... Gyerekek! Beszartam x annyira jól szólt a t20 és annyira szarul az ma750. Mármint ilyen zenével, ki kell hangsúlyozzam. Még egyszer, Spotify alatt alig volt különbség...

Akár hogy is, Spotify mellett bőven elegendő az ma750.

Vettem viszont náluk egy Lars& nem tudom kicsoda HA-1 erősítőt, mert Spotify alatt nagyon sokat javított a fülesemen...

Még valami. Érdekesség képpen kipróbáltam egy Sound Magic 80-as fülest, mert itt annyian írtátok, hogy jobb az ma750-nél. Spotify alatt teszteltem. Talán minimálisan a magasak szebbek egy nagyon kicsit, de ennyi... Még egyszer, Spotify alatt tesztelve.
Tehát, akinek a tartósság, garancia és építés mikéntje fontosabb, annak szigorúan ma750!

Summázás, amikor lesz egy "FLAC Spotify" akkor veszek egy RHA t20-at... :-)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#63788) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

ma voltam a Muzixban, pont mikor sz_gabor555 :) meghallgattam a füleseket. T20i -t meg is vettem 10 perc hallgatás után. Egész végig libabőrös voltam, mondjuk ehhez hozzátett az is, hogy nagyon jó zenét választottak nekem. Most már azt hallgatom :D bejáratom, de ilyenben még élményem nem volt, pedig jópár fülesem/fejhallgatóm volt. Brutális. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Egyelőre találtam .flac zenéket amiket szeretek, de megköszönném ha segítenétek nekem, hogy pl a youtube-on lévő számokat valahogy le lehet töleni jó minőségben? :)
köszönöm :) :R

(#63789) thingol


thingol
tag

ha már armatúra:

http://www.aliexpress.com/item/MUSUN-Metal-Moving-Armature-sport-waterproof-Stereo-HiFi-Music-Earphone-Headphones-fone-de-ouvido-auriculares-for/32627937884.html

erről mit gondoltok? nekem úton van egy (nem bírtam magammal), de azért elég szkeptikus vagyok... :)

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#63790) szentkuti11 válasza 19_OsY_81 (#63787) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem a Spotify felbontásával van a baj, szerény véleményem szerint a MuziX egyszerűen tévesen kommunikálja ezt az egész kiterjesztés és felbontás dolgot elég régóta. Mi (gondolok itt a topik törzsgárdájára) elég sok vaktesztet csináltunk már különböző kiterjesztéssel és felbontással, ha jó az alapanyag és jól van konvertálva, akkor még egy DAP+T20-nál sokkal komolyabb rendszeren is nagyon nehéz meghallani a különbséget. A Spotify problémája inkább az (mert tényleg nem igazán jó a minőség), hogy minden zenét újrakevernek és normalizálnak, hogy minden szám azonos hangerőn szólaljon meg, és tulajdonképpen itt van a kutya elásva. Én személy szerint a mai napig prémium előfizető vagyok, mert kényelmes, felhasználóbarát és jól használható a Spotify, de ha igazán jó minőséget szeretnék, akkor biztos nem ezt veszem elő.

(#63791) thingol válasza szentkuti11 (#63790) üzenetére


thingol
tag

Ugyanígy vagyok ezzel én is: van egy csomó igazán jó minőségű zeném, amit akkor veszek elő, ha ténylegesen "zenét akarok hallgatni". (24bit 192 khz stb). Persze hozzátenném, hogy lehet bármilyen jó minőségű egy felvétel, ha szarul masterelve, akkor kalap szart se ér az egész.

Nekem nagy nehezemre esett ennyire jó minőségben zenét találni, így ha van tipped, én örömmel venném... (waffle.fm -et használtam még) - de gondolom ez már nem fórum téma.. (mindenesetre ha találnánk valami módot arra, hogy ilyesmi gyűjteményt tudjunk egymásnak mutatni/megosztani topic szinten szerintem az elég király lenne)

Ha meló vagy futás közben csak úgy zenét akarok hallgatni, arra én is spotify premiumot használok :-)

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#63792) 19_OsY_81 válasza szentkuti11 (#63790) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Mentségükre szóljon, hogy ők is pontosan így magyarázták a Spotify-t...

Köszönöm az itt írtakat...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#63793) 19_OsY_81 válasza smallmer (#63788) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

:-)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#63794) thingol válasza smallmer (#63788) üzenetére


thingol
tag

youtubeon még a hd videók alatt is nagyon gagyi a hangminőség (a spotify premiumot se éri el, asszem 1080p alatt van 192 kbps) - így onnan soha nem fogsz tudni kellően jó minőségben zenét lekapni sajnos :(

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#63795) Tulku válasza szentkuti11 (#63790) üzenetére


Tulku
veterán

Hát meg kihozta neki a Paw Gold-ot gondolom a tulaj...azon mindegy mit hallgatsz :)

Egy hónap múlva elkezdik forgalmazni...csak 650 ezer körül lesz a kicsike :D

(#63799) malphitee válasza Tulku (#63795) üzenetére


malphitee
senior tag

Azon minden fulhallgato hangja amulatba ejto gondolom.

Mar ha olyan jo a hangja mint amilyen csunya szegeny :))

[ Szerkesztve ]

(#63800) darvinya válasza Tulku (#63795) üzenetére


darvinya
titán

Kíváncsi lennék mi van a lelkében zálog aranyban.
Ennyiért tényleg legyen benne arany. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.