Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) darvinya válasza #16820480 (#80000) üzenetére


darvinya
titán

Rossz a fordítás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80002) #16820480 válasza darvinya (#80001) üzenetére


#16820480
törölt tag

Angolul is ugyanez van odaírva, direkt megnéztem az előbb. Ez az első kb amit beállítok minden telefonon, mert utálom, hogy sok headset kb 10 lépésben szabályozható, í]y vagy túl hangos, vagy túl halk.

(#80003) molnarpeter válasza molnarpeter (#79939) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bepróbálom ezt, ha kamu, refund...

(#80004) darvinya válasza #16820480 (#80002) üzenetére


darvinya
titán

Pont azért kell bekapcsolni, hogy ne válasza ketté.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80005) pulutodurumo válasza #16820480 (#80000) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem ki van kapcsolva (tuti, ellenőriztem), és így külön-külön szabályozható a füles és a telefon. MIUI 9.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#80006) #16820480 válasza darvinya (#80004) üzenetére


#16820480
törölt tag

[link]
"In Android 8 that option would allow for more precise control of Bluetooth volume since it separated Android and bluetooth device volumes."
Tehát ha ON állásban van a Disable absolute volume, akkor szétválasztja.

pulutodurumo: Csinál egyáltalán valamit MIUI alatt az a kapcsoló? Nem tudom már melyik topikban volt róla szó, nem találom most, hogy néhány telefonnál csak dísznek hagyták meg.

(#80007) MPeter87 válasza molnarpeter (#80003) üzenetére


MPeter87
őstag

Ordit rola, h fake. :(

(#80008) Tulku válasza #16820480 (#80006) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam LG-n pedig teljesen mindegy ki van-e kapcsolva, avagy sem, mindkét esetben vezérelhető külön...
Egyébként sem igen érdekli a telefont a 8.0 óta semmi ilyen BT dolog, addig kiírta, ha apt-a
x, vagy apt-x-hd eszköz kapcsolódott, most nem, sőt alaphelyzetben aac-ra állít be minden ilyet, külön minden egyes esetben kézzel kell bekapcsolnom a magasabb szintű kapcsolatot...

Ez is egy példa az android vs gyártói "összekapcsolódásra"....

(#80009) #16820480 válasza Tulku (#80008) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az ilyenek miatt (is) váltottam LG-ről. A szoftverfejlesztőik borzalmas munkát végeznek sajnos, és legalább azt is jó lassan.

(#80010) helixP válasza Tulku (#80008) üzenetére


helixP
nagyúr

Azt hol tudod külön beállítani? (Ha már elmentünk telefonos zenehallgatásba)

(#80011) epigramma


epigramma
tag

Üdvözletem!

Jön a karácsony, meg minden, párom pedig a karácsonyi muzsikákat szívesen hallgatná a buszon Piroska panaszkodása helyett, ám a régi fülhallgatója kezdi megadni magát.

Olyan dolgokat mondott, hogy "annyira örülne, ha kisebb lenne a lyuk rajtaaaaaa", meg hogy "ez olyan bumszli, valami kis cukit szeretnéééék".... Szóval valami vékonyabb vetőcsöves kialakítással rendelkező kis IEM-et keresnék. Ajánlottam neki - mert hát "annyira zavar, hogy a kábel nekicsapódik a kabátnak és zeng a fejem tőle" - fül fölöttit, ugye járt nálam Shure SE215, 315 ÉS 425 is az évek során, nekem bejöttek, de ő hagyományosát szeretne...

Tehát ha esetleg valakinek van tippje, hogy olyan 10.000 forintig, milyen értelmes füles van, ami lehetőleg kisebb kialakítású és vékonyabb vetőcsöve van, azt szívesen fogadnám :)

Előre is köszönöm! :R

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#80012) Tulku válasza helixP (#80010) üzenetére


Tulku
veterán

A külön azt jelenti, hogy egymástól függetlenül vezérled a telefon és a BT egység, füles hangerejét...
PL almánál nincs ilyen, ott egyszerre lehet csak...

(#80013) darvinya válasza #16820480 (#80006) üzenetére


darvinya
titán

Durva Google fordítóval:
Az Android 8-nál ez az opció lehetővé tenné a Bluetooth hangerő pontosabb szabályozását, mivel elkülönítette az Android és a Bluetooth-eszközök mennyiségét.

De ez legtöbb fw gyártó másként működteti.
Xiaomi Be állásba vonja össze, Ki állásba választja szét.

(#80012) Tulku

Alma buta, így szívatják meg felhasználóit, mert nem Alma eszköz ekkor alap hangerőt használ, s emiatt nagyonon halk lesz.
Még kapcsolat is SBC lesz csak, AAC felejthető el.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80014) vicze válasza Tulku (#80012) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem a codec-re gondolt, ami a Dev opciókban lehet állítani 8.0-tól.

(#80015) Tulku válasza vicze (#80014) üzenetére


Tulku
veterán

Ja igen...fejlesztői opciók...ott minden együtt van...csak az LG sz.rik rá :D

[ Szerkesztve ]

(#80016) helixP válasza Tulku (#80012) üzenetére


helixP
nagyúr

Azt értem, ismerem is a jelenséget, erről tudtam.
A kérdésem arra irányult, hogy az x, vagy apt-x-hd eszköz-t hol lehet állítani?

[ Szerkesztve ]

(#80017) Tulku válasza helixP (#80016) üzenetére


Tulku
veterán

Fejlesztői opciókban hálózat résznél...

(#80018) helixP válasza Tulku (#80017) üzenetére


helixP
nagyúr

Sajna, ott nekem csak az előbb említett Abszolút hangerő van.

(#80019) Tulku válasza helixP (#80018) üzenetére


Tulku
veterán

oreo?

Alatta 3-4 rubrikával...

[ Szerkesztve ]

(#80020) f4lcon válasza contaxg (#79985) üzenetére


f4lcon
őstag

nem minden boltban nyitottak arra, hogy webshopos árral alkudozzanak.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#80021) helixP válasza Tulku (#80019) üzenetére


helixP
nagyúr

Nougat.
A fejlesztői menüben alatta már Beviteli beállítások vannak, felette USB és egyéb hálózati beállítások.

f4lcon: Sőt, én ezt igazából elképzelhetetlennek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#80022) vicze válasza helixP (#80021) üzenetére


vicze
félisten

Még egyszer ez az opció kizárólag 8.0-ás Androidtól van.

(#80023) helixP válasza vicze (#80022) üzenetére


helixP
nagyúr

Bocs mindenkitől, akkor több dolgot félre értettem.

"8.0 óta semmi ilyen BT dolog"
"Dev opciókban lehet állítani 8.0-tól" => Amit értettem: előtte máshol lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#80024) vicze válasza helixP (#80023) üzenetére


vicze
félisten

Két külön dologról beszélünk.

1. BT abszolút hangerő. Ez elérhető a DEV opciókban 4.0-tól, hacsak a gyártó máshogy nem dönt. (Némelyik gyártó kivezeti alapból a GUI-ra, és extra lehetőségeket ad hozzá.)

2. BT codec és egyéb opciók konfigurálása az adott BT session-re, ez 8.0-tól elérhető minden készüléken, hacsak a gyártó máshogy nem dönt. Ennél felhívnám a figyelmet, hogy teljesen dev opció, így a készülék kapcsolat bontása után elveszik, és minden csatlakozáskor újra és újra végre kell hajtani.

(#80025) helixP válasza vicze (#80024) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, tudom ezt is,az egyes pont tiszta sor, megtaláltam működik. A másodiknál nem volt tiszta a 8.0-s alap.
Köszi a tisztázást, túltárgyaltuk, így is sokat szemeteltem a topicot ezzel.

(#80026) soetigabor válasza huberpe (#79987) üzenetére


soetigabor
tag

Nekem is és a páromnak is e10bt-nk van. Én ugyan galaxy s7-tel használom, de ő szintén egy p20 lite-tal és semmi ilyen probléma nincs vele, szól hangosan, nem kell maxra tennie. Telefonon és a fülhallgatón nekem külön is működik a hangerő állítás. Told fel mindkettőn, ha még nem próbáltad.

Sorry látom már megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

(#80027) kemcso


kemcso
Ármester

Ezzel az androidos BT-s témával fáradjatok át az OFF-ba [link]. Köszi :R

(#80028) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
Az lenme a kérdésem, hogy vettem egy mp3-at úszáshoz viszont a fülhallgató része nem tökéletes. Lehet-e hozzá kapni valami jobbat? (legnagyobb gumit használtam egy darabig jó volt volt vakum aztán csak belement a víz, végére egyre gyakrabban.)
Ilyet vettem:
https://www.decathlon.hu/vizhatlan-mp3-lejatszo--id_8373776.html

(#80029) vicze válasza mate1396 (#80028) üzenetére


vicze
félisten

"legnagyobb gumit használtam egy darabig jó volt volt vakum aztán csak belement a víz"
Csak előre szólok, hogy ezt elkerülni, nagyon nagyon nehéz ilyen kialakításnál, mert mozogsz méghozzá nem is sétáról van szó, hanem erős mozgásról, így a hallójáratod folyamosan deformálódik és mozog, így ha csak egy kis rés is keletkezik egy pillanatra, egyből beszivárog a víz.
A képen látható szivacsos illeszték nem segít? Vagy azon egyből átmegy a víz?
Esetlegesen, az itteni összefoglalóban is említett 2 vagy 3 haranggal rendelkező illesztéket kellene megpróbálni, az talán tovább, vagy jobban szigetel.

Mivel a fülhallgatók többsége általánosan nem vízálló, és még ha rá is van írva, hogy vízálló ez erőteljesen kérdésese nem tiszta víz esetében(klóros(lúgos), sós(savas)), így elég nehéz ajánlani bármit is, főleg hogy a fenti probléma mindegyiknél elő fog jönni.

(#80030) mate1396 válasza vicze (#80029) üzenetére


mate1396
tag

Igen azt használtam ami a képen van dupla. piros Kb. 15 percig tényleg jó is volt tetszett utána belement az egyikbe a víz gyorsan kifolyattam belőle és megint jó lett. Utána 10 perc és így tovább... Ugye egy idő után már a fülem is vizes lett és már egyáltalán nem volt jó (nagyon halkan szólt gondolom víz miatt).
Köszi megnézem azokat kitalálom visszavigyem-e vagy ne mert amúgy nagyon tetszett és ösztönző egy monoton sportban :DD

(#80031) funkmester


funkmester
aktív tag

Hifiman RE-600 es a v2 kozt csak a kabelminoseg a kulonbseg?hatassal van a hangra?
a "600" es az "600s" -t is lehet kotni normal 3,5mm jack aljzatba?

(#80032) vicze válasza funkmester (#80031) üzenetére


vicze
félisten

Igen. Nincs. Igen, adnak átalakítót.

(#80033) funkmester válasza vicze (#80032) üzenetére


funkmester
aktív tag

koszi

(#80034) molnarpeter válasza MPeter87 (#80007) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egy tomtop akciósra beneveztem volna, ennyiért már nekem is több, mint gyanús. Nade a leírás szerint original, adott (valószínű) esetben megalapozott a refund, a minőség meg majd kiderül/beborul :D

(#80035) Steve Howdy


Steve Howdy
csendes tag

Üdv! Muszájnak éreztem ilyen áron megvenni (RHA MA750i)-t, 18 ezer ft-ért megkaptam a Muzix-tól, egyenlőre a gyári átalakítóval ami a telefonhoz van. A muszáj alatt azt értem hogy kellett egy minőségibb fülhallgató az eddigi gyári/kínaiak után, élvezni szerettem volna a zenét úgy ahogy eddig még nem tudtam. Usb type c to jack (mate 20 pro), s be kell valljam a kezdeti, bejáratási időszak alatt voltak aggályaim, de használat mellett igen is változott a hangja, persze előnyére. Részletesebb a füles, tisztább mint amikkel eddig dolgom volt, a basszusa nincs túltolva de kellőképpen jelen van. Lehet az eddigi "olcsóhoz" szokott fülem mondatja ezt velem de utólag így egy cseppet sem bánom a vételt, sőt ;) Úton van a Ugreen type c átalakító, kíváncsian várom lesz e érdemi változás hangzás terén. Amúgy maga a füles kényelmes, masszív, a fül felett elvezetett kábel igen praktikus. A comfy illeszték az én fülemnek nem vált be, de a gumiharang minden továbi nélkül. Hovatovább munkavédelmi szemüveggel is kompatibilis, nem esik ki vagy le egyik sem, sem a füles, sem a szemüveg. Szivem szerint még tolnék rá kakaót csak nem lehet, Metallicát, dallamosabb rockot szívleli az én palettámról leginkább, persze ennél pörgösebb, kevésbé dallamos hardcore műfajt is kedvelek, talán..talán utóbbi annyira nem fekszik neki de még így is teljesen más mint eddig. Úgy gondolom sikerült szintet lépnem :)) :))

(#80036) #16820480 válasza mate1396 (#80030) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom, hogy milyen úszósapkát használsz, de esetleg azt lehet még megpróbálni, hogy ilyen gumi anyagút veszel fel, ami rálóg a füledre, és rendesen takarja azt is, hogy ne jusson be alá víz. Úgy talán kisebb az esélye annak, hogy "beázik" a füles a füledben.

(#80037) Pürrhosz


Pürrhosz
csendes tag

Sziasztok!

Iphone se-hez szeretnék venni vezeték nélküli fejhallgatót.
max 10 ezer forintért.
Mit ajánlotok?

köszi

(#80038) goldister


goldister
tag

Üdv! S8-hoz vennék egy bluetooth-os headsetet. Most egy Xiaomi Sport headsetem van, de kerékpározáskor nyomja a fülem a sapka miatt. Árban 15e-ig gondoltam. IEM kialakítású és legalább aptx legyen. Az sem baj ha nyakpántos.
Tudnátok ajánlani? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#80039) mate1396 válasza #16820480 (#80036) üzenetére


mate1396
tag

Köszi igen erre gondoltam én is még. Szerintem még ezt kipróbálom jövőhéten aztán ha így se jó akkor megy vissza :K (eléggé kicsi ami van jelenleg úszósapka)

(#80040) atti29


atti29
tag

Sziasztok!
Aprón láttam egy Senn IE80 tipusú fülest,tetszik,hogy nem fül mögötti a kábel,de megérné lecserélni az Sm E80-at rá?!
Sajnos nem figyeltem eddig a kábel elvezetésre,valahogy nem tudok vele megbarátkozni,hogy fül mögöttiek,pl az Af140/160 is.
Mennyire zavaró mondjuk munkába menet közben,pl vonat utána pár 100 méter séta?!
:R :R

(#80041) Tulku válasza atti29 (#80040) üzenetére


Tulku
veterán

Isten őrizz....

(#80042) schawo válasza atti29 (#80040) üzenetére


schawo
titán

Zavar a kábel? Komolyan? Többségnek kényelmesebb fül mögött.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#80043) #16820480 válasza atti29 (#80040) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem zavaró a fül feletti kábel, én nem is vagyok hajlandó mást használni évek óta. Sokkal stabilabb úgy hordani. Sokkal zavaróbb lenne az IE80 vacak hangja. Egy E10-et sem érné meg szerintem arra cserélni, nem hogy E80-at.

(#80044) atti29 válasza #16820480 (#80043) üzenetére


atti29
tag

Na szép,hogy nekem esnek. :P
Soha nem használtam,szóval szokatlan nagyon!
Akkor el is vetettem ezt a verziót és adok egy esélyt a fül feletti kábelnek!
El is tolom gyorsan a bicajt!
Köszönöm megint a gyors választ! :R :R
Tulku
schawo
Nem tudok betelni ezzel a lejátszóval,amúgy! :)

[ Szerkesztve ]

(#80045) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!
Meg tudjátok nekem mondani hogy mi a különbség a JBL T110 BT és a JBL T160 BT között? A 160-as olcsóbb de nem találok infót róluk, csak keveset,azok is egyformák.

(#80046) vicze válasza #16820480 (#80043) üzenetére


vicze
félisten

A fül feletti számomra továbbra is brutál kényelmetlen sajnos ez az egyik legfőbb okk, amiért a U6 kikerült a fülemből. :( És ez a legkényelmesebb fül feletti, amit próbáltam, egyszerűen iszonyatosan zavar/nyom/fáj minden fül feletti kábelvezetés. Nem vagyunk egyformák, még a napszemüveget is nehezen viselem el a fejemen.

(#80047) darvinya válasza vicze (#80046) üzenetére


darvinya
titán

Amit eddig próbáltál fül felettieknél volt merevítés?
Mert ez szokot letöbbször nyomni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#80048) fericske válasza darvinya (#80047) üzenetére


fericske
addikt

+1
Én minden fülest fül feletti kábel elvezetéssel használok, de a kábelvezetőket, kampókat nem szeretem, nem használom.

(#80049) Tulku válasza vicze (#80046) üzenetére


Tulku
veterán

MW07-et kell venni...az nem fül feletti :D

(#80050) margithid válasza vicze (#80046) üzenetére


margithid
veterán

Nekem teljesen kényelmes a VSD3S, csak néha a fülem mögül előrecsúszik a kábel, az az egy zavaró.
Na meg a tartósságára leszek még nagyon kiváncsi, nekem nagyon gyanús, hogy nem haszon a kábelnak ha 180 fokban meghajlik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.