Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) K1LLMy53Lf válasza mzso (#62148) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

gondoltam erre a megoldásra én is, meg szoktam is javasolni embereknek :)) (én igénytelen vagyok ilyen szempontból, mert alapvetően úgysem nézegetni veszem, hanem hallgatni:B) De tudom, hogy hölgyeknél ez azért mást prioritást élvez.

De végülis javasoltam egy P3 Youth-ot, mint olcsón megkockáztatható választás

(#62149) Bici: Havi B3 Pro1? (mondjuk összefoglalóban V-snek van írva)

Ugyanakkor @kemcso: a Havi emlékeim szerint fül feletti kábeles:B

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62152) Bici válasza BigBlackDog (#62150) üzenetére


Bici
félisten

A lejátszóm (clip+) sajna nem bírja a 16Ohm-os füleseket.
Érezhetően érdesebb, kuszább, fárasztóbb a hangja kis impedanciás füleseknél, mint 32Ohm feletti füleseknél.

Persze nem 1:1-es összehaosnlítás, mivel más fülesekről van szó a két kategóriában, de vannak drágább 16Ohm-osak, és olcsóbb 32/40/64Ohm-osak is.
Nemrég jöttem rá az összefüggésre.

Végülis logikus, mert a THD, és az IMD/TIM torzítások is nőnek, ha az erősítő kis impedanciával van terhelve.
Azt nem hiszem, hogy a THD-t hallanám, de az IMD/TIM hallhatóbb, és pont olyannak írják le, mint amit én hallok. Persze ez még eddig csak tipp, de elég sok jel utal arra, hogy ez lehet az oka.

Meghallgattam USB-s dac-ról is a füleseket, és azzal nem hallottam ilyen különbséget.

(#62151) K1LLMy53Lf: Kössz, utána olvasok bővebben.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62153) f4lcon válasza K1LLMy53Lf (#62151) üzenetére


f4lcon
őstag

a Havi B3 Pro1 32Ohm és szerintem egyáltalán nem V :) inkább egy döntött L (magas van benne, mély annál kevesebb)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62154) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés:
Xiaomi Piston 3 megéri ~5000 Ft-ért rockosabb stílusú zenékhez? (Rammstein, Imagine Dragons stb.) Fontos lenne a mikrofon is :)

Köszönöm szépen a válaszaitokat előre is!

(#62155) monti0222w válasza evilskati (#62154) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen, megéri. :K

(#62157) evilskati válasza monti0222w (#62155) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszi :)

(#62158) K1LLMy53Lf válasza f4lcon (#62153) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nekem sem tűnt V-snek, ezért javasoltam, ugyanakkor magasok terén sem tűnt túlságosan kiemeltnek (P3hoz képest sem igazán, KC06hoz pedig nagyon nem), 32Ohm, de baromi forrásigényes (P3 is 32Ohm aztán ég és föld, eddig a legnehezebben hajtható füles, amivel találkoztam:) ), emiatt javasoltam, h jó lehet. (am tudom, még lógok a review-kkal:B)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62159) vicze


vicze
félisten

(#62160) Tulku


Tulku
veterán

Kis kiegészítés Soundmagic E80-hoz....

Az a basszuspúp ami ezt a morajt okozza nem akar eltűnni...mivel írtátok, hogy kiegyenlítettnek kellene lennie, ezért gyanakodni kezdtem...

első lépcsőben lejátszó, erősítő cserélgetés...érdekes módon a sima AK100-ról is döngött, semmit nem vitt el a dinamikából (pedig aztán arra nem a dinamikus jelző a megfelelő)...kipróbáltam laptop-asztali erősítő kombón ott is, bár mintha kiegyenlítettebb lett volna, itt visszatéve a dupla peremű szilikont adta a legkevésbé döngő basszust....de nem tetszik ekkor a közepek hangja...

A mesés közepek sima szilikonnal jönnek elő, ekkor azonban erősen döng...kár érte, mert egyébként (nem tudom pontosan meghatározni a frekit, gondolom szakavatottak egyből mondanák a herz adatot is) eltekintve ettől a púptól elég lineáris és szép hangja van, megfelelő térleképezéssel...

A végső kísérlet az Angie-val való basszus összevetés volt (nálam ez a füles kiegyenlített, Kemcso szerint kissé basszuserős) itt jól látszott hogy az Angie ott nem emel ki, sokkal természetesebb, természetesen lejjebb megy, részletesebb, de nem az volt a kísérlet indoka, hogy ellenőrizzem egy 15-ször annyiba kerülő füles jobb-e, csak kíváncsi voltam annak a tartománynak a visszaadására...

Marad a gyártási szórás, egyelőre ezzel a tudattal tesztelem le, de legkésőbb az áprilisi füles találkozón minden kiderül...hozzáteszem az sem egy szívderítő gondolat, ha egy másikban nincs ez a púp...

És hogy miért erre mondom inkább azt hogy basszuserős, nem az E10-re?
Mert annak a hangja nem ilyen kontrollált, egyenletes, részletező egyéb tartományokban...itt sokkal inkább kiütközik....mintha Ferrarira a negyedik kereket Trabant kerékre cserélném ki...

Vezetéke is kíván egy kis upgrade-ot...fiam és saját tapasztaltom alapján igen jó, gubancolódás mentes, és a kis kapcsoló rendkívül jól teszi a dolgát (lábkiosztás váltó szerintem...)...ház és jack szintén erősen prémium érzet...

Fránya basszus... :O

(#62161) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tegnap jött meg a korábban rendelt Joyroom JR-E107 fülesem.

Még nincs bejáratva, de már így is elég erős személyiség, ha lehet így fogalmazni. :D
Eléggé részletes, a basszusa hasonlít a KZ HDS1-re.
A magas kiemelése nagyon erős, de egy jobb fajta erősítőről hallgatva mégsem bántó.
A tér szuper.
Bejáratás elött nem írok ennél többet, majd úgyis változik még sokat.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62162) bucsher válasza Tulku (#62160) üzenetére


bucsher
őstag

Én meg a pistonnal küzdök, annak meg középmagasban van egy idegesítő kiemelése. Más bogyókkal még nem próbáltam, csak a gyárival.

In the pipe - five by five!

(#62163) mepet


mepet
addikt

Sziasztok Fülesszakértők!

Tervezek megválni iPod Classic-omtól, mert rájöttem, hogy az iPhone 6-osom is szól olyan szépen. (Igaz, 160 helyett csak 128 gigám lesz, így törlök néhány albumot, de túlélem...) Így aztán keresek egy új, mikrofonos fülest. Eddig egy eredeti Monster Beats Tour-t nyúztam. A hangképe, a sok mélyhang nagyon tetszett, a megjelenése meg méginkább. Viszont egyszerűen recsegett, így valami komolyabb cuccot szeretnék (nem árban, hanem minőségben).
Csak elektronikus zenét, és néha hiphopot hallgatok. Hangszeres zenét gyakorlatilag soha. Legtöbbször eredeti audio CD-ről grabbelt apple lossless-t hallgatok, de előfordult már, hogy becsúszott egy kis youtube is. :B
Ami feltétel, az a sok és szép mély, meg a mikrofon. Meg ne legyen ronda. (Persze ez szubjektív...)
Egyszer hallottam életemben egy 2 driver-es fülest (már meg nem mondom a típust), és az pont olyan erős mélyhangokat adott, mint amilyenekre vágyom, ráadásul a többi hangot is szépen ki lehetett hallani. Innen gondolom, hogy lehet, hogy csak a 2DD-sek között kéne válogassak?
Esetleg tudtok valamit ajánlani 25 rongy alatt? Akadhatnak már ennyiért 2 driveres, mikrofonos minőségi cuccok? Vagy felejtsem el a 2DD-t?

Havernak nemsokára jön egy Xiaomi Hybrid, azt még meghallgatom majd döntés előtt, hátha nekem már elégséges szint, de nem bízom benne igazán...

(#62164) BigBlackDog válasza mepet (#62163) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azt a hibridet hallgasd meg szerintem, ha a sok mély az egyik preferencia (a tisztaság mellett). :D

[ Szerkesztve ]

(#62165) Tulku válasza bucsher (#62162) üzenetére


Tulku
veterán

Hihi...ne is várd W40 mellett azt a közép-magas tartományt...azért annak elég meghatározó, lineáris van :)

(#62166) schawo válasza mepet (#62163) üzenetére


schawo
titán

Várd meg a Xiaomit, aztán kiderül, hogy valóban mit szeretnél, az kellő referencia lesz, mert a Beats no comment.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62167) 5zilárd


5zilárd
csendes tag

Sziasztok!
Hatha valaki tobbet tud errol mint en: vajon az Audio Technica ATH-E40 Magyarorszagon is kaphato lesz valamikor? Meg csak most jelent meg par helyen. Valoszinuleg le fogja valtani az SE215-omet :D
Koszi elore is a valaszt!

Erőt érzek a zavarban..

(#62168) kemcso válasza vicze (#62159) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem 70$-t mutat...

(#62151) K1LLMy53Lf igazad van, fül feletti, javítottam :R

(#62163) mepet +1 a Xiaomi Hybrid-re, abban van mély bőven és a magas is szép

(#62167) 5zilárd tudtommal az egyik ATH-E füles sem kapható Mo-n, így kicsi az esélye, hogy pont ez kezdi meg a sort.

(#62169) s7evcsenko válasza vicze (#62159) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem is kb. dupla árat mutat...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62170) f4lcon válasza mepet (#62163) üzenetére


f4lcon
őstag

lehet egy kérdésem: honnan van Apple lossless zenéd, és mivel hallgatod? (sem az iTunes-ről letöltött albumok, sem az Apple Music streaming nem lossless pillanatnyilag, hanem AAC annak ellenére, hogy mindkettő .m4a kiterjesztésű fájlokat használ. hogy kiderítsd a te .m4a fájlod AAC vagy ALAC ahhoz a dbpoweramp music converter programot javaslom)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62171) darvinya válasza vicze (#62159) üzenetére


darvinya
titán

Nálam mobilról $37.19-et mutat.
Viszont Original Xiaomi Hybrid Dual Drivers Earphones Mi In-Ear Headphones Pro $16.99 China-ból.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62172) f4lcon válasza darvinya (#62171) üzenetére


f4lcon
őstag

most mobilos akciós hét van alin is.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62173) vicze válasza kemcso (#62168) üzenetére


vicze
félisten

Nekem még mindig 37$, flash sale, 8db maradt(mikor linkeltem 9 volt), gépen is, mobilon is.

@darvinya: Nem egy kategória a Xiaomival, semmilyen formában.

(#62174) kemcso válasza vicze (#62173) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem meg mobilon és desktopon is $69.99 :DDD Ha beteszem a kosárba akkor ott már $37.19 :R

Szerk: nem mintha venni akarnék :D

[ Szerkesztve ]

(#62175) K1LLMy53Lf válasza vicze (#62173) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

az új, tripla driver-esre lenne jó egy ilyen akció:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62176) 5zilárd válasza kemcso (#62168) üzenetére


5zilárd
csendes tag

Mindhárom fülest egyszerre mutatták be a namm 2016-on és egyszerre is jelennek meg mostanában különböző helyeken, de akkor még nem tudni semmit gondolom, hülyeséget kérdeztem. Majd figyelemmel tartom :)

[ Szerkesztve ]

Erőt érzek a zavarban..

(#62177) f4lcon válasza K1LLMy53Lf (#62175) üzenetére


f4lcon
őstag

arra csak kisebb akció van, 89$-ért linkeltem korábban.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62178) mepet válasza f4lcon (#62170) üzenetére


mepet
addikt

Gyűjtöm az eredeti AudioCD-ket (igen, az igazi, fizikai formában létező ósdi korongokat). Az iTunes-al grabbelem őket, kiválasztva, hogy Apple Lossless.
Kb én is ennyit tudok a kérdésről.
Gyakorlati tapasztalatom az, hogy még épp-hogy hallom a különbséget (egyes felvételeknél hallom csak) a 320-as mp3 és a lossless között.
Persze majd ha veszek új fülest, akkor remélem jobban hallom majd a differenciát. :B

[szerk] Lejátszás: ahogy írtam is, iPoddal játszom le, és a jövőben iPhone-al szeretném. Gépről nem hallgatom ezt a gyűjteményt, akkor inkább az asztali CD lejátszót használom. Asszem Pc-n csak iTunes-al tudod lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#62179) K1LLMy53Lf válasza f4lcon (#62177) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

megvárom, amg lesz ebből is ~40%os, most elég lesz nekem a VSD3 újdonságként (remélem nem lesz basszustenger, mert akkor nem sokáig marad:B)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62180) Gabesz_23


Gabesz_23
tag

Sziasztok. Szert tettem az apróról egy ckr9ltd-re. Egyet kell értsek ez előttem szólókkal, ez egy nagyon eltalált füles. :K Driver-flexre azonban nagyon érzékeny. Ki lehet ezt valahogy védeni? Nem szeretném, hogy idő előtt tönkremenjen. Széles vetőcsövű szilikon bogyókkal használom egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#62181) Nigér válasza 5zilárd (#62167) üzenetére


Nigér
őstag

nomono.hu-nál elvileg valamikor áprilisban lehet majd kapni.

(#62182) f4lcon válasza mepet (#62178) üzenetére


f4lcon
őstag

igen, pillanatnyilag ez az egyetlen módja sajnos... (illetve nem ALAC hanem FLAC fájlokat le lehet játszani olyan lejátszóprogramokkal, mint a VLC vagy az Onkyo applikációja) azt nézted, hogy 24bit 96Khz-et is képes-e eljátszani, vagy csak 24bit 48khz-et? egy éve még nem tudta, és azóta nem babráltam, nekem jó a 256kbit AAC is...

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62183) 5zilárd válasza Nigér (#62181) üzenetére


5zilárd
csendes tag

Köszi, ez jó hír! Jobb lesz ha elkezdek gyűjteni rá azok alapján amiket olvastam.

Erőt érzek a zavarban..

(#62184) Nigér válasza 5zilárd (#62183) üzenetére


Nigér
őstag

Itt olvashatsz pontosabb infókat.

(#62185) schawo válasza Gabesz_23 (#62180) üzenetére


schawo
titán

Óvatos behelyezés és a nyomás kiegyenlítése.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62186) Dave™ válasza Gabesz_23 (#62180) üzenetére


Dave™
nagyúr

Már van aprón? Gyorsan ment. Furcsa, az enyémnél nincs driver flex :S

(#62187) schawo válasza Gabesz_23 (#62180) üzenetére


schawo
titán

Aprón hogyé' adják?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62188) Gabesz_23 válasza schawo (#62187) üzenetére


Gabesz_23
tag

8k volt postával. :DD Alis onnan van ahonnan Dave vette (ugye ez a beszerzési hely időközben megszűnt).

(#62189) Dave™ válasza Gabesz_23 (#62188) üzenetére


Dave™
nagyúr

Annyit nagyon megért. Már csak a flexet nem értem.

szerk: megnéztem a hirdetést, de nem hiszem el, hogy ez kényelmetlen lenne, szerintem a legkényelmesebb füles amivel találkoztam. Gondolom több mélyet szeretett volna vagy csak szimplán nem tetszett a tónusa, van ilyen, de nagyon fura fülforma kellene ahhoz, hogy ez nyomja a fülét.

schawo: na akkor már végképp nem értem az enyém miért nem. Igazából pár olcsó kínainál volt csak flexem, pl. az awei q9-nél, de a KZ-k egyikénél sem. Lehet mégsem egyformák teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#62190) schawo válasza Gabesz_23 (#62188) üzenetére


schawo
titán

Az jó vétel volt.

( #62189 ) Dave™
Az enyém is flexel, mindkettő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62191) Gabesz_23 válasza schawo (#62190) üzenetére


Gabesz_23
tag

Örülök is neki. :C Csak a behelyezésnél jelentkező flex ne lenne... Na majd kisérletezgetek, milyen rituálét alkalmazzak, hogy elkerüljem.
Schawo neked megjött már a spiral dot? Ha igen, milyen?

(#62192) schawo válasza Gabesz_23 (#62191) üzenetére


schawo
titán

Tegnap még nem. Ma még nem voltam otthon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62193) Gabesz_23 válasza Dave™ (#62189) üzenetére


Gabesz_23
tag

Azt írta, hogy fekvés közben nyomta a fülét. (De nagyon korrekt eladó volt...). Szerintem kényelmes és nem is az az agyig benyomos ety viselet. Imádom, pedig csak pár órát hallgattam még. Lehet, hogy ebből lesz egy másodpéldány rendelés.

[ Szerkesztve ]

(#62194) schawo válasza Gabesz_23 (#62193) üzenetére


schawo
titán

Nekem is veszettül nyomja a fülemet, árkokat vés a kagylóm belsejébe, ha nem fordítva teszem be, mert akkor "csak" barázdákat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62195) Dave™ válasza schawo (#62194) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor lehet én vagyok helikopter. Hogy lehet fordítva betenni? Megkérdezem bátyámat a flexről, kíváncsi vagyok mi lesz a válasz. Nekem a hirdetésben lévő műanyag tartó sem volt hozzá, meg a szilikonok is másmilyenek és csak 3 pár. Még jó, hogy ugyanaz az eladó... Annak viszont van reális esélye, hogy több helyen készültek, és ezért van ekkora szórás köztük. Így viszont nagy lutri.

(#62196) Gabesz_23 válasza schawo (#62194) üzenetére


Gabesz_23
tag

Hát hogy is mondjam, nem egy "kisdarab" füles, de hol van ez a pl. az Angie-hez képest. ;) Nekem szerencsésre nem nyomja a fülem.

(#62197) schawo válasza Dave™ (#62195) üzenetére


schawo
titán

Műanyag tartó? Melyik hirdetés az? Nekem is 3 gumival jött. Azóta vettem hozzá már vagy húszat. Szóval az nem téma.

( #62196 ) Gabesz_23
Elefántok és egyéb nagyfülű emlősök előnyben:DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62198) Dave™ válasza schawo (#62197) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem nincs nagy fülem, sőt. A füles pedig hiába nagy, elég mélyre nyúlik, így jó esetben nem ér hozzá semmihez. Érteni én sem értem, anno az összes Xears ki akart esni a fülemből a súlyuk miatt, ez mintha odanőtt volna, gondolom jobb helyen van a súlypontja. Hirdetés: keress rá a hardverapro ckr9ltd-re, meglesz gyorsan.

(#62199) schawo válasza Dave™ (#62195) üzenetére


schawo
titán

A jobb oldalit balra, a balt jobbra, úgy hogy a pipa szára fölfelé áll, a kábel pedig a fül mögött megy el lefelé.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62200) Gabesz_23 válasza Dave™ (#62195) üzenetére


Gabesz_23
tag

Én csak az eladó szavaira tudok hagyatkozni. De az fura, hogy nekem több illesztékkel és "csévélővel" érkezett. Meg csiptető is volt hozzá. De lehet hogy az alis emberünk a klónozott fülesek mellé csak begórta a kiegészítőket amit éppen talált.

schawo nem tartozom minifülűek közé az igaz. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.