Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) Tulku válasza vicze (#74999) üzenetére


Tulku
veterán

No jó hírek....illetve ez így egy csatlakozást is kiszűr (jack aljzat) és jobban el van osztva a súly a kábelen...
Ez az eredeti kábele?

(#75002) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Elsősorban játékra használható fülhallgató melyik ajánlott 20ezer ft körül?
Mikrofonos és hangerőszabályzó állítása is legyen benne.

[ Szerkesztve ]

(#75003) sch_a


sch_a
addikt

Hello!
Itteni ajánlás alapján vettem még régebben egy KZ HDS1-et. Szerettem, de sajnos csak eddig bírta.
Tudtok ajánlani hasonló fülhallgatót hasonló árban? Sajnos ezt a típust már nem árulják.

(#75004) GML


GML
őstag

Üdv.

egy gyors kérdés lenne:
AKG K3003i vagy AKG N40 kb fele annyiért? ;]

(#75005) Muzix


Muzix
csendes újonc

Sziasztok! Van-e valakinek SAJÁT tapasztalata füles bejárató hanganyagokkal? Alapvetően a változatos zenén túl nem hiszek az ilyesmiben ( teljes spektrumú hangfrekis rezgés ) de éppen most győzködött róla valaki, olyan akinek úgy hiszek a hallásában, de nem értem a fizikát mögötte... Esetleg ötlet / tapasztalás? ( mi több fizikai magyarázatnak is örülnék! Köszi előre is! A zene legyen veletek!

RHAT20i in-ear monitor+ Lars&Ivan HA-1 mikro headamp csomagajánlat 49.999.-ért LIMITÁLT KÉSZLET!

(#75006) Tulku válasza GML (#75004) üzenetére


Tulku
veterán

Mi a cél? Jobb hangkép vagy kevesebb pénz?

Muzix: Dinamikusnál membrán...asszem erről nem kell beszélnem...sok esetben ég és föld a különbség
Armatúrás keményebb dió, de ott is mozog a tű, a körülötte lévő tekercsnek is kell idő...persze itt megoszlanak a vélemények, de én 4-5 esetben olyan változást fedeztem fel, ami nem magyarázható-kiküszöbölhető vaktesztek igénybe vételével sem...

(#75007) Muzix válasza vicze (#74999) üzenetére


Muzix
csendes újonc

Oops ott a BT listában egy ProStereo H2.Hogy tetszett? Csak kíváncsi lennék...

RHAT20i in-ear monitor+ Lars&Ivan HA-1 mikro headamp csomagajánlat 49.999.-ért LIMITÁLT KÉSZLET!

(#75008) darvinya válasza Muzix (#75007) üzenetére


darvinya
titán

Az lett átalakítva, úgy tetszett neki. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75009) GML válasza Tulku (#75006) üzenetére


GML
őstag

A szebb hang.

(#75010) Tulku válasza GML (#75009) üzenetére


Tulku
veterán

k3003 kissé középmagas kiemelt nekem, de nagyon kulturáltan...széles spektrummal, megfelelő dinamikával és hihetetlen részletességgel szól.
N40 egy sokkal simább valami, szelíd, egyben van, sokáig hallgatható....de nem olyan virtuóz mint a k3003

(#75011) GML válasza Tulku (#75010) üzenetére


GML
őstag

Akkor az N40 majd legközelebb... Úgy is inkább "asztali" füles lesz elsőre..

(#75012) #16820480 válasza Muzix (#75007) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ami a képen van, az egy H2-ről levágott BT modul, ráforrasztva egy Tennmak kábelre, és az mmcx helyett 2-pines csatlakozóra átszerelve :D

GML: Amúgy mindkettő van itt a fórumon, szóval meg tudnád hallgatni szerintem :K

[ Szerkesztve ]

(#75013) Muzix válasza Tulku (#75006) üzenetére


Muzix
csendes újonc

Tulku! Félreértettél! A bejáratás nem is kérdés... A bejárató hanganyagra vonatkozott a kérdésem. , Vannak akik specifikus zajokkal, zörejekkel míg mások zenével járatnak be. Azt nem látom be, hogy van-e értelme a zajnak a zene helyett és olyan frekvencia komponenseket használni, melyek csak nagyon alacsony arányban vannak/lehetnek a zenében akár felharmonikusként is, ráadásul a zene saját felharmonikusai is ugyanezt adják...Ehhez saját tapasztalatból származó szignifikánsnak mondható különbséget keresek edukált hallású fórumozótól.

RHAT20i in-ear monitor+ Lars&Ivan HA-1 mikro headamp csomagajánlat 49.999.-ért LIMITÁLT KÉSZLET!

(#75014) GML válasza #16820480 (#75012) üzenetére


GML
őstag

Sajnos most azonnal kellett választ adnom. Remélem nem nyúlok mellé. Az Aurvana-t is "kép" alapján vettem ;] :K :U

(#75015) Muzix válasza #16820480 (#75012) üzenetére


Muzix
csendes újonc

Vagy úgy! Azt nem is néztem...Azt hittem, hogy a BT listában szerepel csak, de a képen vmi egyéb hibrid van...Ezért kérdeztem.

RHAT20i in-ear monitor+ Lars&Ivan HA-1 mikro headamp csomagajánlat 49.999.-ért LIMITÁLT KÉSZLET!

(#75016) #16820480 válasza GML (#75014) üzenetére


#16820480
törölt tag

Legfeljebb eladod, annyira nem vészes szerintem :) Gondolom nem 1200€-ért veszed :P

Muzix: Jaja, ez volt annak a projektnek a lényege, hogy jó füleshez olyan BT modult keríteni valahogy, amivel lehet vezeték nélkül LDAC kodekkel használni. Ez jelenleg még nem nagyon létezik, illetve a Sonynak van mmcx csatlakozós LDAC headsetje, de ott is legalább a csatlakozókat le kellene cserélni, és az a cucc amúgy is vagy 300€ körül van.

(#75017) GML válasza #16820480 (#75016) üzenetére


GML
őstag

Jól látod ;) Az Aurvana is harmad áron jött. Ha nem tört volna el a kábele a csatlakozónál, akkor most nem lennék kénytelen lecserélni. :((( :DDD

(#75018) Tulku válasza GML (#75017) üzenetére


Tulku
veterán

Miért kell azt lecserélni?
Csaticsere oszt csókolom...

Muzix: Ez már a Shakti kő esete felé visz....bár bizonyos rezonátor frekik erősebb járatási hatást váltanak ki, de én a jó öreg Oakenfoldot rányomom, az adja neki trance-szel rendesen...hangerőt kissé magasabbra kell állítani,mint a hallgatási hangerő és letenni egy napra...az első 10-20 öra pregnáns változást hoz, a továbbiak inkább finomítanak...de elég sztem a zene....

(#75019) Muzix válasza #16820480 (#75016) üzenetére


Muzix
csendes újonc

Sheratan: Ah so...Az eredeti H2-t is meghallgattad? Ha igen hova tennéd a hangját?

Tulku: Na igen, nekem is ez a véleményem, de gondoltam hátha van mágus, aki tudja, hogy egy "bejárató lemez" miért is jó ( fizikai összefüggés alapú magyarázatot ad hozzá)

RHAT20i in-ear monitor+ Lars&Ivan HA-1 mikro headamp csomagajánlat 49.999.-ért LIMITÁLT KÉSZLET!

(#75020) #16820480 válasza Muzix (#75019) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én nem hallottam sem az eredetit, sem az átalakítottat :N Mivel vicze1-nél van :)

(#75021) GML válasza Tulku (#75018) üzenetére


GML
őstag

Jajj már... Így van indok cserélni :C
Amúgy nem ismerek olyan szakit aki szépen meg tudná csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#75022) kislaci


kislaci
senior tag

Valakinek van vagy próbált már Jaybird x3-t?

(#75023) zzola


zzola
félisten

Üdv!
Még nem sikerült megfelelő fülhallgatót találnom. Viszont most 144 euróért találtam egy új RHA T20i Black -et. Garancia EU területen hogy van ennél a márkánál, nem tudjátok? Köszi!

(#75024) monti0222w válasza zzola (#75023) üzenetére


monti0222w
addikt

Úgy tudom hogy 3 év a garancia.

(#75025) kemcso válasza zzola (#75023) üzenetére


kemcso
Ármester

Gyári garancia tudtommal akkor van, ha hivatalos viszonteladótól veszed. Meg tudod azokat nézni az RHA honlapján. Garancia leírás.

(#75026) zzola


zzola
félisten

Azt én is olvastam, hogy 3 év a garancia. Amúgy az amazon az eladó, nem tudom az hivatalos forgalmazónak számít-e, mert nem találtam róla infót...

(#75027) #16820480 válasza zzola (#75026) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha Amazonról ide rendelsz, akkor a fizetésnél számíts rá, hogy az áfa különbözetet megkapod majd, tehát országról függően olyan +7% körül lesz az ára.

[ Szerkesztve ]

(#75028) zzola válasza #16820480 (#75027) üzenetére


zzola
félisten

Igen, tudom. Kb. 154 euró lenne ide, de még ez is jóval olcsóbb mint a hazai árak.

(#75029) darvinya


darvinya
titán

Milyen érdekes volt nézni SuperBolw előadóinak fülébe Angie vagy Layla van. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75030) #16820480 válasza zzola (#75028) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, az is igaz. Még a black friday környékén volt ilyesmi áron itthon is.

(#75031) Tulku válasza darvinya (#75029) üzenetére


Tulku
veterán

Ott nagyon megy a JH Audio....Európában nem...

(#75032) darvinya válasza Tulku (#75031) üzenetére


darvinya
titán

Hát árát nézve, ott nem kirívó…

Ha telne rá, akkor Angie is elég lenne, aztán átszabnám arra amikor gyanta kiszedés után összeállítottam. :D
Akkor mondtam, hogy hűha…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75033) #71562240 válasza Muzix (#75013) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem kell ebből faxnit csinálni, zene is természetesen prímán jó, de hogy a speciális, ilyen célú, a készüléket teljesebb, átfogóbb igénybevételen működtető hanganyagokkal általában hamarabb (és esetleg "teljesebben") be tud járatódni mint "esetleges" frekvenciájú és dinamikájú zenékkel, az szerintem önmagában logikus, nincs mit nem érteni rajta.

(#75034) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Sziasztok, a Jabra Sport Coach-ról van valakinek valami tapasztalata? Rendeltem egyet a telekomtól de még nem tudom, hogy átvegyem-e egyáltalán 16 ezerért. Futáshoz használnám elsősorban, az lenne az alapvető elvárásom, hogy ne legyen kábelzaj és ne essen ki a fülemből. vsd3s-at cserélném le erre, amivel teljesen meg voltam elégedve, amíg szét nem esett. Köszönöm.

(#75035) simi811118


simi811118
aktív tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni egy döntésben, fülhallgató vásárlás előtt állva.
Zenei műfajok, gyakran hallgatott nóták : Jive Bunny and the Mastermixers, Bonnie Tyler, Fall Out Boy, Tankcsapda, Jamiroquai, Bruno Mars, Dua Lipa, Greenday, Nirvana (igen, elég vegyes)

Minőségi szint : szeretem a tiszta (férfi és női) énekhangokat, a húzósabb dobszólókat, és a kottázható gitárt, de nem akarok túlzott "V" karaktert.
A forrás egy Samsung S3 (flac vagy wav), de tervben van egy Benjie T6, mint belépő szintű hi-res lejátszó, így olyan füles kellene, ami mindkettőhöz passzol.

Több cikket, fórumot, és tesztet végigolvastam, ebből első körben a SoundMagic E10 került ki, mint vételi alany, de ebben az árkategóriában felbukkant 2 másik jelölt, a Sony MDREX650APT (ami jelenleg akciósan 13Eft) és a Xiaomi Piston 3.

Nemrég hozzájutottam egy KZ-ED9 -hez, de igazából nem győzött meg egyik vetőcsővel sem, nem kaptam olyan hangot, mint az ezeréves JVC HA-FX34 -emmel. (Ami sajnos már több újraforrasztáson is túl van, és a vezetéke is már fel van keményedve, de új habszivacsokkal még mindig kényelmes, és jó zajszűrő is - az esetek 90%-ában buszon használom, munkába jövet-menet...) Szóval ezt cserélném a fentiek közül arra, amelyik legjobban egybevágna az elképzeléseimmel.

Árban nem mennék 12-13Eft fölé. (karcsú, de ilyen jellegű felhasználásra többet nem szeretnék szánni.
Természetesen más ajánlatot is meghallgatok.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#75036) GML válasza Chuck Norris (#75034) üzenetére


GML
őstag

Olvass utána. Én azt találtam a Coach és a Pulse modelleknél, hogy alig bírja az akkuja..

(#75037) Septum15 válasza simi811118 (#75035) üzenetére


Septum15
aktív tag

A Sonyt nem ismerem.
A Soundmagicet nagyon tudom ajánlani, 2 hónapja használom napi szinten és a kedvencem lett.
A Piston 3-at már régóta nem gyártják, eredetit nagyon nehéz, vagy lehetetlen venni. Talán használtak között lehet találni.

(#75038) Krill77 válasza simi811118 (#75035) üzenetére


Krill77
őstag

Nagyon off de. "(igen, elég vegyes)" Tényleg úgy érzed, bárkiben is felmerült a stílusaidat látva, h mekkora spektrumon mozog a zenei ízlésed? Miközben a pár populáris stílus legnépszerűbb előadóit hallgatod? Legyen az multbéli akár.. Ettől mar csak akkor tudom a fejem fogni jobban , ha valaki beyonszit hallgat es azt hiszi magáról, h az valami különleges. Miközben mainstteam közepében csücsül. Most biztos megkapom a magamét, de nem támadás volt, csak egy gondolatmenet. Fura volt, h az elméleti rácsodálkozásra már meg is adtad a választ. Elnézést ha megbántottalak csak fura, h a "sokféle stilus" mennyire mast jelent embereknek es, h vannak olyanok akik reggel ugy ébrednek fel, h " jé, en mennyi féle zenét hallgatok masokhoz kepest". (ja, pop meg rock..)

(#75039) magyarattila


magyarattila
tag

sziasztok!

Főként elektronikus zene hallgatására keresek fülhallgatót max 15000 forintig. EDM, hardstyle, electroswing zenéket hallgatok leginkább.

Tudtok olyan modellt ajánlani ami áruházakban is kapható, nem csak weben?

Az ember vágyik valakire, akivel törődhet, akinek minden kérdésére válaszol, anélkül, hogy tudna róla.

(#75040) kemcso válasza Krill77 (#75038) üzenetére


kemcso
Ármester

Ennek a hozzászólásnak mi értelme volt? Beleszálltál valakibe a zenei ízlése miatt, aki csak kérdezett, hogy mit vegyen és ehhez információképpen felsorolta, hogy mit hallgat (igen, tök mainstreamet). Öncélú trollkodás... :U

(#75035) simi811118 SM E10 kb jó lehet, Piston nem kapható már (de nem is ér 10e-t). + összefoglalóban lévők

(#75039) magyarattila összefoglalóban vannak az ajánlottak, az Sm E10 kapható az Edigital-ban is, ha az nálad áruháznak számít :)

(#75041) Krill77 válasza kemcso (#75040) üzenetére


Krill77
őstag

Semmi bajom a zenei stilusaval. Pusztan az a fantazmagória szurt szemet, miszerint nyilvánvalóan az vegyes. De akkor Bocsánat.

(#75042) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,

Nemrég valaki linkelt egy szilikon feltétet, ami az ilyen tipusú fejet rögzíti a fülkagylóba, de volt egy böngésző összeomlásom és elveszett az oldal ahol ilyet árulnak.
Megtenné, hogy megosztja ismét?

(#75043) ∂яσнυη válasza Clemi (#75042) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Nem tudom melyikre gondolsz:
1
2
3

(#75044) Clemi válasza ∂яσнυη (#75043) üzenetére


Clemi
veterán

Sajna ez egyik sem az :( Az a link egy gyártói oldalra mutatott. Nem Ali és nem Ebay

(#75045) ∂яσнυη válasza Clemi (#75044) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

(#75046) Clemi válasza ∂яσнυη (#75045) üzenetére


Clemi
veterán

A második link az! :R Köszi! Na de hogy ilyet hol találok még az kérdéses mivel ott befejeződött az eladás :F

[ Szerkesztve ]

(#75047) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Mikrofonos, headset-ként működő fülhallgatót keresek Xiaomi telefonhoz, itthoni webshopból, 4-5.000,- HUF körül, de NEM az agybadugós, hanem a hagyományos fajtából.
Milyet tudnátok nekem ajánlani?

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#75048) Krill77 válasza AxBattler (#75047) üzenetére


Krill77
őstag

Ve monk

(#75049) simi811118 válasza simi811118 (#75035) üzenetére


simi811118
aktív tag

Septum15 , kemcso : Köszönöm a segítőkész választ!

(#75050) enzahobi


enzahobi
aktív tag

Sziasztok! Agybadugós fülest keresek, kiegyenlített/semleges hangzással, minnél hosszabb kábellel, mikrofonos előnyben. A kábel nem gáz ha rohadós, mert tudom cserélni. Nem lenne rossz ha 32ohm-os driver lenne benne, mivel elég halkan szeretek zenét hallgatni, és így kevésbé lenne jelen a teló statikus zaja.(pillanatnyilag 100-100 ohm ellenállást építettem be a sonymba, ami 16ohmos). Valami olyan fülest szeretnék ami nem "mókol" a zenén, legyen a hangzásban tér, legyen dinamikája - persze az árához képest, amennyire lehet. A keret 5-8ezer huf, ami tudom ilyen igények mellett elég kevéske, de hátha akad valami :). ill egy kicsit off, de hátha: bluetoothos audio reciver-rel ha valakinek van tapasztalata, az kérem ossza meg velem, otthonra kellene egy ilyen "központi" eszköz, hátha ismertek valami kínai csodát :))

UI.: egy sony MDR EX50LP fülest küldenék nyugdíjba, kb 7 éve van meg, kiszolgálta az árát, túlélt két mosást, de sajnos kezdett fura neszeket produkálni, azt gyanítom lyukad a membrán.

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.