Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) pulutodurumo válasza laleeee (#92000) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az eladó számát kérik. Innen tudják, hogy ki van-e már fizetve az ÁFA.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#92002) laleeee válasza pulutodurumo (#92001) üzenetére


laleeee
őstag

Ezt nem a nav kéri tőlem, hanem a kínai kereskedő , aki a csomagot küldené

(#92003) stellaz válasza laleeee (#92002) üzenetére


stellaz
addikt

Kérdezd meg tőle, hogy mi ez és mire kell neki.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#92004) laleeee válasza stellaz (#92003) üzenetére


laleeee
őstag

Nem tudja megmondani, de nagyon kell neki :) hagyjuk is

[ Szerkesztve ]

(#92005) meri válasza laleeee (#92004) üzenetére


meri
aktív tag

Hal aliexpress, akkor IM5280002556

uff

(#92006) laleeee válasza meri (#92005) üzenetére


laleeee
őstag

De nem az

(#92007) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Mobilon zenehallgatáshoz a SoundMagic E50 jó vétel? Ilyen kialakításút keresek. Most egy pár ezer forintos JBL fülhallgatóm van. Még annyi, hogy, ha hozzáérek a kábeléhez azt remekül továbbítja a fülbe, vagyis zajt generál. Nem tudom van-e olyan fülhallgató, ami ilyen téren szigetelt. Külföldről nem szeretnék rendelni, max. 20k-ig gondolkodom.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#92008) stellaz válasza -NoVa- (#91994) üzenetére


stellaz
addikt

Izé....ma is visszaadták a pénzem. Ismét.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#92009) -NoVa- válasza stellaz (#92008) üzenetére


-NoVa-
őstag

Minél többször annál jobb.

Én meg placebózok. Erős placebó, hat, de azért valami esztétikusabb formát megérdemelne a műanyag bumszlinál:

(#92010) fehér_ember válasza stellaz (#92008) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bejött a napszemüveg, rendeltél mégegyet? ;]

(#92011) lapalapa válasza -NoVa- (#92009) üzenetére


lapalapa
senior tag

Háááá! Csak nem ferriteket látok a füles kábelen :Y
Mit hallasz?
Ezek szerint bejött?
Én feltettem őket és nem akarom levenni..

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92012) -NoVa- válasza lapalapa (#92011) üzenetére


-NoVa-
őstag

Elsőre tetszett, de hogy megéri-e IEM-hez a plusz tömeggel terhelni a kábelt, meg egyáltalán mennyi a placebo, ahhoz kell pár nap még.
A Kinera Leyding kábelen megérezni a plusz tömeget, de még elmegy. Levettem a műanyagot, és simán a ferritet zsugorcsöveztem fel, egy fokkal ergonómikusabb így.

(#92013) lapalapa válasza -NoVa- (#92012) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát igen, IEMnél kényelmetlen a súly miatt, etynél használnom kell a csipeszt, fejesen viszont totál nem zavaró.
Zsugorcső jó ötlet. :R

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92014) -NoVa- válasza lapalapa (#92013) üzenetére


-NoVa-
őstag

Még eleve frissen ugrottam vissza a nyaralós mászkálós ifi Go Pod-ról az SR35-re, az önmagában is egy lenyűgöző lépcső a zseniálisról az elképesztőre. Az is torzít kicsit az élményen, amiből valamennyi, nullánál nagyobb tényező az extra szűrésé. Egyelőre a kompromisszumos optimumra hajlok, azaz egy ferrit szűrő a splitter alatt a kábel közepén elégnek tűnik. A kérdés, hogy kell-e, vagy nem fog hiányozni, ha egy nap után leszedem. Kegyetlen emberkísérlet :)

Még mindig gyanús, hogy inkább egy jobb kábel felé érdemes IEM-eknél mozdulni, sokkal fontosabb a súly és a kényelem, mint fejhallgatónál.

(#92015) Lajmund


Lajmund
senior tag

El se tudom képzelni hogy szolhatnak ezek a csodák én még a saját cuccomtol is le vagyok nyugozve pedig nem is egy nagy szám meg csak fio lc bt 2rol kapja az erőt.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#92016) lapalapa válasza Lajmund (#92015) üzenetére


lapalapa
senior tag

Elsőre nekem sexshop-os terméknek tűnne.. :DDD

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92017) Lajmund válasza lapalapa (#92016) üzenetére


Lajmund
senior tag

És még én hülye használtan vettem :D

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#92018) laleeee válasza Lajmund (#92017) üzenetére


laleeee
őstag

Fuly

(#92019) lapalapa válasza laleeee (#92018) üzenetére


lapalapa
senior tag

Domestos .! :DD .

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92020) laleeee


laleeee
őstag

Hidizs mp145, végre egy normális planar 🙏 már hiányzott ez a sebesség. Alapjáraton nekem kicsit vékony ,de egy kis Xbass-el megküldve leviszi a zoknidat :K

(#92021) Tulku válasza laleeee (#92020) üzenetére


Tulku
veterán

Mondtam mán neked, hogy vegyél egy normális dap-ot komám.... :D

(#92022) laleeee válasza Tulku (#92021) üzenetére


laleeee
őstag

Mibű ? :) Azokon nincs xbass, most mi lenne velem

(#92023) Tulku válasza laleeee (#92022) üzenetére


Tulku
veterán

Azokon nem ikszbassz van hanem dinamika :)

(#92024) -NoVa- válasza laleeee (#92022) üzenetére


-NoVa-
őstag

#1: Ne vegyél egy halom olcsó vackot
#2: Jövő pár hónapban sem
#3: Profit Amit azokra nem szórtál ki, beleborítod valami szembejövő jóba.

Persze jó az a XDuoo, meg a Gryphon, mégis az A&K óta valahogy abbamaradtak a termékoldalnézegetések, és inkább zenét hallgatok.

Draútból meg ez nem épp a legpuhább, nem a legkönnyebb, de a legjobb hangúak között van, és most fillérekért vesztegetik.

(#92025) laleeee válasza -NoVa- (#92024) üzenetére


laleeee
őstag

Te használtan vetted az A&K ?

(#92026) -NoVa- válasza laleeee (#92025) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem, csak anno a DX160-at.

Ha ránézel az apróra, Bodor hirdet egy SR25-öt jó áron.

(#92027) lapalapa válasza laleeee (#92025) üzenetére


lapalapa
senior tag

DX170?
Jó, és "nem" drága.
Legalábbis amibe kerül, annál jobb.
Van benne két féle eq, és egész jók, ha ez a vágy.
(Vagy ha tudsz valahonnan olcsón sr35-öt, akkor szólj légyszi nekem is.)

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92028) laleeee válasza lapalapa (#92027) üzenetére


laleeee
őstag

Nem használok eq-t

(#92029) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék: van egy Audiofly AF120-as fülesem, aminek a jobb oldali egysége kontaktos lett. Ez egy MMCX-szabványú, cserélhető kábelcsatlakozós cucc, és sajnos nem a kábel lett kontaktos, hanem maga a hangszóró. :(((
Ellenőriztem, és szól rendesen bizonyos kifacsart pozícióban, tehát valami csatlakozó-baja lehet. Tud esetleg valaki szervízt, ahol ilyesmit meg lehet javítani? Nem szívesen dobnám ki emiatt... :U

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#92030) s4tch válasza Litván Zongora (#92029) üzenetére


s4tch
veterán

Itt a fórumon keresd darvinya kollégát, hátha vállalja.

(#92031) lapalapa válasza Litván Zongora (#92029) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ha a középső tű nem érintkezik rendesen, én annyit csináltam, amikor ilyen volt, hogy baromi óvatosan, érzéssel, kicsit megfeszítettem oldalra, úgy, hogy ne hajoljon el. Ettől nálam megjavult.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92032) lapalapa válasza laleeee (#92028) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát az ikszbassz? Jó, nem állítgatod, csak bekapcsolod, de ugyan az történik, nem?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92033) K1LLMy53Lf válasza -NoVa- (#92024) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Ezzel totál egyet tudok érteni. Amint megléptem én is ezt, azóta én sem nézegetek lejátszókat (pedig csak egy se100at vettem, de imádom, hiperugrás az xduoo x20 után). Régebbi fülesek is másképp szólnak vele.

@Nova: ez a kábel milyen irányba befolyásolja a hangot?

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#92034) Litván Zongora válasza lapalapa (#92031) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Nem igazán akarom feszítgetni, mert a kábellel nincs baj (ott van a papa oldali csatlakozás, amit feszítgetni lehet). A fülesen magán az anya csatlakozás van, azt nem tudom feszíteni...

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#92035) -NoVa- válasza K1LLMy53Lf (#92033) üzenetére


-NoVa-
őstag

Puhább, kevesebb szálat tartalmazó kábelekkel váltogatva "látványos" EJ07-tel a definiáltabb, tágabb térérzet. Szélesebb is, és a mélységérzékelés is pontosabb vele. Meg persze a tiszta, ezüstmentes réz jobb elektrosztatikussal, mint a mindenféle vékonyabb hangot eredményező SPC/tiszta ezüst. Nem ég és föld, de hallható annyira, hogy megérje a nehezebb, keményebb kábellel használni pl a Kinera Leydinggel szemben. Inkább az lesz az érdekes, hogy egy Effect Audio-val összemérve mit tud.

Az earbudoknál viszont hasznos az ezüst, kiválóan kompenzálja az enyhén sötét tónusú alap hangzást. Ott most várom a holnapi akciókat egy kupac alkatrésszel a kosárban, fa earbud házak, mindenféle driver, draút, csatlakozó, minden is lesz.

(#92036) K1LLMy53Lf válasza -NoVa- (#92035) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

értem, köszi. akkor kb olyan, mint a XINHS kábelek, amiket vettem (ergo nem érdemes megvennem ezt is)... mondjuk azok elvileg az egyik silverplated, másik pure silver (ez ugye tuti nem), de hangra full réz mindkettő (magasból levesz, mélyet emel, szélesebb tér. 1more penta-hoz is egész jók)

amúgy poénból/kíváncsiságból vettem 2 filléres cuccot: qkz ak6 pro és kz edx pro. előbbi "kiegyenlítettebb" (a másikhoz képest), utóbbi basszusbomba... de ezeknek is jól áll az ezüstözött kábel (a korábban általad linkelt lila (nem jut eszembe a "márka") és a 4eres kbear). szóval igen, a sötétebb cuccoknak tök jók ezek az ezüst cuccok.
(persze ettől még nem hiszem, h használni fogom ezeket a füleseket, mert még így is sok a mély, meg baromira sok részlet hiányzik, de bizonyos zenékhez, basszus kedvelőknek tök jók lehetnek ezek a filléres cuccok)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#92037) lapalapa válasza Litván Zongora (#92034) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ok, csak segíteni akartam.
A két pólus közül a külső tuti érintkezik.
A kábel nem törött. (?)
Ha a fülesben szakadt meg valami, akkor mozgatásra nem nagyon menne.
Marad a belső tű ami néha érintkezik szerintem.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92038) laleeee válasza lapalapa (#92032) üzenetére


laleeee
őstag

Nem, mert a peq-t vagy az eq-t ha bekapcsolod,egyből lerontja az egész hangképet és onnan kezdhetsz 'építkezni' , xbass kicsit más, de azt sem használom csak planároknál, azok reagálnak amúgy az eq-ra is a legjobban

(#92039) Bodor válasza Tulku (#92023) üzenetére


Bodor
veterán

:C :K

(#92040) lapalapa válasza lapalapa (#92037) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ikszbassz jobb?
Dx170-en egész jó az eq, ront, de keveset.
Viszont nem használom én sem.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92041) laleeee válasza lapalapa (#92040) üzenetére


laleeee
őstag

Persze jobb, ha csak basszus kell pluszban. Neked van valamilyen dongle-d ?

[ Szerkesztve ]

(#92042) lapalapa válasza laleeee (#92041) üzenetére


lapalapa
senior tag

btr5 a régi, es100mk2, dragonfly cobalt, még megvannak.
Ja meg van powerdacom is, fél oldala nem szólt úgy vettem, de megjavult.
A btr5-öt használom a táblagépemhez filmnézéshez, a többi pihen.
Ezekkel a legnagyobb baj (egyebek mellett), hogy a telefon (táblagép, pc) a forrás. És ezt nem tudod megkerülni.
A dapok teljesen más kategóriát képviselnek hangban. Nincs forrás probléma, és általában a dac és erősítő rész is komolyabb. Főleg ha lépkedünk felfelé árban, egészen a csillagos égig.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92043) Visormail


Visormail
addikt

Üdv!

Próbálta valaki a Marley EM-JE091, EM-JE031 füleseket? Féláron vannak [link] [link]

A Pioneer SE-CH3T-hez képest milyen lehet?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#92044) Red Bull fan válasza -NoVa- (#92026) üzenetére


Red Bull fan
aktív tag

Nem Te vetted meg az aprós Sr 35-öt. :)

(#92045) -NoVa- válasza Red Bull fan (#92044) üzenetére


-NoVa-
őstag

De, bontott, kipróbált, de használtnak nehezen hívnám egy töltésciklussal az akkuban. Open box.

(#92046) Litván Zongora válasza lapalapa (#92037) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Valami ilyen baj lehet, igen.
Megcseréltem a két fülest, és a bal oldali hibátlanul megy a jobb oldalon, tehát szerintem a kábel jó. A jobb oldali ugyanúgy süket a bal oldalon, és mozgatásra sem igen szólal meg... :U

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#92047) lapalapa válasza Litván Zongora (#92046) üzenetére


lapalapa
senior tag

Mennyire lazán forog, esetleg lötyög a füles a csatlakozóban?
Mert ha eléggé, akkor még mindig azt mondom, hogy a tüske..

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#92048) laleeee válasza -NoVa- (#92045) üzenetére


laleeee
őstag

Mennyi a kimeneti teljesítménye egy ilyen m35-nek ?

(#92049) DRPCDoki válasza DRPCDoki (#91943) üzenetére


DRPCDoki
tag

Megjött a TRN MT1. Elsőre szokni és tanulni kellett a fülkampó szerű kialakítást és lehet még mindig nem tanultam bele, viszont van egy ennél égetőbb technikai problémám, ami miatt egyelőre félre is tettem.
95%-ban a laptopommal használnám, viszont gyakran csak be van dugva a fülembe és nem hallgatok rajta semmit, ami azért fontos infó, mert ha nem szól rajta, akkor feltűnő, elég hangos, élesebb statikus zajt hallok. Ha a Xiaomi Mi In Ear Basic-et dugom be azzal akkor hallok bármi zajta, ha azon meditálok és tényleg síri csend van. Ha a telómra dugom a TRN MT1-et, akkor egyáltalán semmi zaj nincs rajta.
Rendeltem jack - usb adaptert is aliról, hátha később kelleni fog. Azzal laptopon nincs zaj, viszont azzal nem szól jól és nincs equaliser sem, ami nekem elég fontos.
(?) Kérdés: Volna 1) olcsó vagy 2) költségesebb megoldás arra, hogy ha rádugok valamit a laptopra jack-en keresztül, akkor az szóljon jól és ne legyen rajta zaj? Lehetőleg olyan kellene, amin a mikrofon is működne, habár manapság a dinamikus, kardioid mikrofonomat használom. Igazából akár USBs opció is jó lehet, amire aztán:
- lehetőleg jack-en lehet dugni dolgokat, főleg mikrofonos fülhallgatókat,
- lehetőleg támogatott Windows 10-től felfelé,
- lehetőleg tud equaliser-t - ezt még egy integrált laptop hangkártya is tudja.
Régen, mikor még inkább audiofil voltam, akkor számított, mi hogy szól és nem szerettem gagyi dolgokat venni, viszont az óta már nem nagyon hallgatok zenét - amúgy nagyobb részt basszus orientált zenéket hallgattam, underground vonalról DNB, dubstep, esetleg trap alapvetően - még túl sok technikai gondom volt meg nem volt prioritás. Most egyelőre még nem kutattam a témát, mivel túl sok más prioritásom van és még csak a backlog-ban pihen, viszont már csak azért is piszkálja a fantáziámat, mivel már a TRN MT1 is előrelépés lenne a másik fülesemhez képest.
(!) A laptopom kb. 13 éves és USB 2.0 csatlakozó van rajta, ha számít bármilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#92050) Litván Zongora válasza lapalapa (#92047) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Annyira szoros, hogy komoly munka volt egyáltalán leszedni a kábelről a füleseket.

Shit happens. Size matters. Time flies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.