Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Hello,

Mivel a második Piston II-m is behalt (ugyanott, a jack csatinál megtört) ezért elgondolkodtam azon hogy más alternatíva után kéne néznem.

Hasonló hangminőséget és strapabíróbb kábelezést milyen IEM tudna nyújtani mondjuk 15e Ft-ig? Nem feltétel hogy itthon is beszerezhető legyen, mint ahogy mikrofon, volume control meg ilyen parasztvakítások se kellenek nekem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#55002) pulutodurumo válasza VMatteo (#55000) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem és igen. Vagy iszonyat mázlid van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#55003) Ferke66


Ferke66
tag

Sziasztok!
Az Edigitál-nál szeretnék fülest vásárolni az iPhone 5S-hez kb 6000 Ft értékben.Főként elektronikus zenét hallgatok,fontos szempont lenne a dinamikus,mély-orientált hangzás.Szerintetek melyik márka/típus lenne jó ebben az árkategóriában? Néztem a fórumon a sokat emlegetett Xiaomi Piston 2-öt,ez nem tudom hogy szólna az iPhone-al,bár tudom hogy a hangerő gombjai nem működnek együtt vele de nem is ez hanem a hangzás a fő szempont.Mivel más terméket is rendelek az edigitáltól,ezért csak ez jöhet szóba,bármilyen tanácsot szívesen meghallgatnék,előre is köszönöm a segítséget!

(#55004) tDr1v3r válasza Ferke66 (#55003) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Teljesen jól szól vele az iPhone, kihajtja. Igaz nekem anno a Mi 3 saját Piston II-es hangprofiljával jobban tetszett.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#55005) kóóó


kóóó
aktív tag

Valaki probalta a piston 2 vagy 3 generaciojat futashoz illetve edzotermi hasznalathoz mennyire alkalmas?

Üdv.: kóóó!

(#55006) Ferke66


Ferke66
tag

Akkor ezek szerint az ezüst színben vállalható a fent említett hangzáskép szempontjából? Eredetileg a SoundMAGIC E10-re pályáztam volna,de itt ugye ez nem kapható...

(#55007) vicze válasza tDr1v3r (#55001) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy miért nem cserélteted egyszerűen egy L-esre a Piston csatlakozóját itt, úgy jóval kisebb eséllyel törik meg és olcsóbban megúszod. :)

@VMatteo: Eredeti P2 16$ alatt jelenleg nincs, de jellemzően drágább mivel kifut. A 2e-s vagy hamis vagy a műanyag változat, ami állítólag jóval gyengébb. Akkor inkább próbáld meg a Piston 3 Youth-ot, a geekbuying-on még mindig 8$.

[ Szerkesztve ]

(#55008) vicze válasza lugosi (#54997) üzenetére


vicze
félisten

Aha akkor a 240milla beírt veszteség a 2014-es jelentésben csak elírás. :U
Olvasmány a témában. :)

(#55009) kerekfej válasza vicze (#55008) üzenetére


kerekfej
addikt

Hogy lehet az mikor ott minden drága :F

(#55010) bucsher válasza VMatteo (#55000) üzenetére


bucsher
őstag

nem, igen! :B

In the pipe - five by five!

(#55011) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az Apple EarPods fülhallgatókat ki gyártja.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#55012) vicze válasza .LnB (#55011) üzenetére


vicze
félisten

Kína. ;]
Elvileg Apple saját tervezés amúgy. :)

(#55013) .LnB válasza vicze (#55012) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm a választ!
Nemrég került a családba egy iPhone és én meglepődtem mennyire jól szól az a füles.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#55014) vicze válasza .LnB (#55013) üzenetére


vicze
félisten

Ami érdekes benne, a papír membrán, sőt szerintem újrahasznosított papír membrán. :P

(#55015) kóóó


kóóó
aktív tag

Esetleg erre valaki? ;)

Üdv.: kóóó!

(#55016) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Geekbuying-ról mennyi idő alatt ér ide kb. egy Piston 3 (valamelyik) ?

(#55017) vicze válasza -FreaK- (#55016) üzenetére


vicze
félisten

Ez egy elég ideális eset volt. Rendelés 05/16 megértekezés 06/02.

(#55018) Flashback


Flashback
addikt

Yurbuds - ajánlott. A legkisebb hangerőn úgy szólj mint egy Sennheiser füles közép hangerőn. Valószínűleg ez a speciális kialakításának (twist and lock) tudható be. Szép egyenletes hangzásképe van. Azt hogy nem esik ki a fülből pedig ma tesztelem! :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#55019) vicze válasza Flashback (#55018) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan melyik, mert van vagy 17 modell 20-100$ között.

(#55020) bucsher válasza -FreaK- (#55016) üzenetére


bucsher
őstag

Kínából 10 nap és 2 hónap között bármi lehet. Ezen kívül nem nagyon szokott.

In the pipe - five by five!

(#55021) f4lcon válasza kóóó (#55015) üzenetére


f4lcon
őstag

mihez kell alkalmasnak lennie edzőteremben? van ott valami speciális igény, amitől az más?
talán pontosíts a kérdéseden, akkor lehet több válasz érkezik ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#55022) kóóó válasza f4lcon (#55021) üzenetére


kóóó
aktív tag

Sulyzos gyakorlatokra gondoltam ahol a komplexebb mozgasformaknal esetleg nem esne ki a fulembol.
Mert ugye bar nem csak fekvenyomas es gugolasbol all egy rendes edzesterv. Igy az osszetetteb gyakorlatoknal, siman kieshet a fulembol, de akar a fekvenyomasnal is lefekszem a padra kicsuszhat.
Ezert gondoltam, hogy valakinek van-e esetleg tapasztalata.
Gondolom a pistom 3 muanya boritasa jobb lenne a fulnek, nem terhelne annyira le azalatt a 1,5-2 ora alatt.

Üdv.: kóóó!

(#55023) Flashback válasza kóóó (#55022) üzenetére


Flashback
addikt

Yurbuds kell neked!

vicze1 - Valami tök alapmodellem van.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#55024) fericske válasza kóóó (#55022) üzenetére


fericske
addikt

Szia!
Ear hook a javaslatom, szilikon.
link1
link2

(#55025) kóóó válasza Flashback (#55023) üzenetére


kóóó
aktív tag

Es melyikre gondolsz, mert ahogy nezem van par darab belole. :D

Ear hook nem nez ki rossz megoldasnak, viszont azt nem tudom, hogy egy pistonal pl osszetudnam-e hozni kenyelmesre. :)

Üdv.: kóóó!

(#55026) dokee78


dokee78
félisten

TDK BASS BOOST MC300 TDK LOR SPORT vagy SONY SPORT?

(#55027) Flashback válasza kóóó (#55025) üzenetére


Flashback
addikt

Konkréten ilyen van. 5-ös méret:

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#55028) TheProb válasza VMatteo (#55000) üzenetére


TheProb
veterán

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#55029) Tulku


Tulku
veterán

Üdv!

CD-ket mivel rippeltek? (nero, ashampo...stb)
Nyilvánvaló nem mindegy milyen a hardver (CD olvasó), de a szoftver végzi a bitek tömörítését, így (amennyiben nem high-end rendszeren hallgatom) erősebben érződik szerintem.

És persze milyen beállításokat (furfangokat) javasoltok?

Köszönöm a válaszokat!

(#55030) assemble válasza Tulku (#55029) üzenetére


assemble
addikt

Elgge off, de ha mar itt vagyunk:
Exact Audio Copy nagyjabol a legjobb CD rippelo (raadasul ingyenes), onnan valamilyen lossless-be (pl FLAC), onnan pedig kesobb azt konvertalsz belole, amit akarsz. (mp3-at LAME-el szoktak, -V0 beallitassal - dbpoweramp-pal peldaul ezt eleg kenyelmesen meg lehet csinalni).

[ Szerkesztve ]

(#55031) Horvi válasza Avalon (#54995) üzenetére


Horvi
őstag

Szia,

Nem tudom, hogy elérted-e már őket vagy aktuális-e még a dolog de próbáld meg ezen a mobil számon hátha:
+36 20 924 1201

Hello darkness, my old friend...

(#55032) .LnB válasza vicze (#55014) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Lehet csatlakozok freak kollégához és rendelek én is egy Piston3-at.
Menyasszonyomnak Apple Earpod van, ahhoz viszonyítva a Piston3 milyen? Van erről esetleg tapasztalatod?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#55033) vicze válasza .LnB (#55032) üzenetére


vicze
félisten

Na azt nem hallatom még és nem is fogom szerintem. :)
Talán valaki más.

(#55034) Tulku válasza assemble (#55030) üzenetére


Tulku
veterán

Kösz...és igen erősen off volt, persze annak kapcsán jött elő, hogy kialakult polémia zene letöltő oldalak közötti minőségbeli különbségek okán...

Akkor ilyen néróasampó és frímék konverterek felejtősek az elkövetkezendőkben...

ON:

Néztem ezt a külföldi fülhallgató teszt oldalt (theheadphonelist) a baró kis táblázatával...szűrtem 9 pont hangminőség fölötti termékeket....hááát nem sok nevet lehet kapni hazánkban.
Persze ez nem meglepő...csak az a kár, hogy hazánkfia nem sok személyes tapasztalattal vág bele egy fülhallgató vásárlásba...persze itt ez a topik, de gondolom az itt jelen lévők sem hallgattak végig minden tesztelt szerszámot...marad a tapasztalatok olvasgatása.... :)

(#55035) f4lcon válasza kóóó (#55022) üzenetére


f4lcon
őstag

ezt egy jobb illesztéknek meg kell oldania, de nyilván a sportolásra, futásra tervezett fülesek ezt jobban bírják.
a korábban linkelt earhook is lehet megoldás

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#55036) dokee78 válasza dokee78 (#55026) üzenetére


dokee78
félisten

UP!

(#55037) vicze válasza dokee78 (#55036) üzenetére


vicze
félisten

Ez kérdés? Egyértelmű Sony Sport, csak rá kell nézni: ;]

(#55038) csalafinta65 válasza vicze (#55037) üzenetére


csalafinta65
senior tag

[link] Az igazság kedvéért....( Tóth Úr nem én vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#55039) #16820480 válasza Tulku (#55034) üzenetére


#16820480
törölt tag

Amik az ajánlóban vannak (és még egy rakás másikat is), azokat hallottuk, birtokoltuk, illetve többen egyöntetű jó véleménnyel vagyunk róluk. Nyilván nem lehet midnen fülest kipróbálni, de még ha meg is kísérli valaki (pl.: ljoker a head-fi fórumon), az sem feltétlen ad pontos képet a termékekről, mert az ember hallása, ízlése változik idővel, illetve nehéz is egymáshoz hasonlítani és értékelni olyan termékeket, amit 1-2 év különbséggel hallott az ember.

A legjobb, ha kipróbálsz minden olyan cuccot, ami érdekel. Lehetőségekhez mérten persze.

(#55040) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Na srácok, végül eldőlt, hogy a Vsonic GR07 lesz az a fülhallgató, amivel minden mobilarénás tesztre érkezett mobilt meghallgatok, azt hiszem, hogy ez egy olyan IEM, ami elég jól megmutatja, hogy milyen a forrás karaktere. Már meg is vettem, elég kedvező áron. :)

(#55041) kóóó


kóóó
aktív tag

Rendelt mar valaki innen Piston 3-at?
Vajon ez eredeti lehet, mert ha jol latom itt a legolcsobb.

Üdv.: kóóó!

(#55042) K1LLMy53Lf válasza kóóó (#55041) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

banggood a megbízható webshopok közé tartozik (legalábbis nagyon remélem, mert múlt héten rendeltem meg tőlük az xduoo x2-őmet...:D)
egyébként az ár is reális akciós árnak :)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#55043) kóóó


kóóó
aktív tag

Rendeltem mar power bank-t meg mi band-t es eredetik jottek, de fules kitudja, inkabb rakerdek :B
De amugy Gearbest-en meg olcsobb picivel.
Esetleg roluk tapasztalat? :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#55044) K1LLMy53Lf válasza kóóó (#55043) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

saját tapasztalat nincs egyelőre, de szintén megbízhatónak mondják őket, és jön egy csomag tőlük is (memóriakártya a lejátszóhoz:D)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#55045) kóóó


kóóó
aktív tag

Nahh vegul bangoodrol meg is rendeltem, volt pontom is, szoval 14,56$ lett a vege.
Remelem hamar ideer es kiprobalhatom :))

Ear hook-bol melyik illene szerintetek a legjobban hozza?
Ami passzolna is es nem zavarna edzes kozben :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#55046) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Tudtok ajánlani hol lehet in ear füleshez szivacsot venni jó ár/érték arányban?

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#55047) contaxg válasza Avalon (#54995) üzenetére


contaxg
veterán

Bocsesz, nyaralunk! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#55048) #16820480 válasza darvinya (#55046) üzenetére


#16820480
törölt tag

Legjobb ár/érték arányú a munkavédelmi füldugó, bőrlyukasztóval átszúrva, és esetleg egy szívószál darabbal belülről kimerevítve :K

(#55049) Bodor válasza #16820480 (#55048) üzenetére


Bodor
veterán

+1! :K
És még a hangminőség is jó marad tőle.

(#55050) darvinya válasza #16820480 (#55048) üzenetére


darvinya
titán

Arra a narancssárga izére gondolsz?

Azért kellene a szivacs, mert vettem Trust UR Duga-t (sajnos pontos adatot sehol nem találok róla), csak szilikon van hozzá amit nem igazán szeretek.
Jól szól, inkább magas orientált, de van benne basszus is.
A legjobb benne, hogy teljesen kompatibilis telommal, a kapcsoló jól kapcsolható(nem kell keresgélni, mert burkolat maga a gomb).
Azaz ezek a funkciók vannak:
1x Hívás fogadás/lerakás, Play/pause
1x/2sec Hívás elutasítás/Google Now hang kereső
2x Szám előre léptetés
3x Szám vissza léptetés

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.