Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62551) .DLL válasza monti0222w (#62550) üzenetére


.DLL
veterán

Állítólag az az E10 utóda, ami nem annyira jött be, mint az E30. Az E80 már túl vastag árú, annyit nem használom a fülest. Bodz írt egyszer egy összehasonlítást egy jóféle kínai fülessel ami E30 szint csak kicsit artikuláltabb, pontosabb hang jellemezte és "néha érdekes" tér, ha jól emlékszem, persze a típusát már rég elfejtettem. :/
Szerk.:
De a kereső segített fellelni, csak az összes szóba vehető topikon le kellett futtatnom :D [Link] szóval lehet hogy ez a GX40 lesz.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#62552) #16820480 válasza .DLL (#62551) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha kibírod a vásárlást holnapig, tudok mutatni 1-2 hibridet :)

(#62553) schawo válasza darvinya (#62544) üzenetére


schawo
titán

Mi van ha a görbe magában membrán karakterisztikát mutatja, azaz végtelen térben lett mérve?
Semmi :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62554) .DLL válasza #16820480 (#62552) üzenetére


.DLL
veterán

Holnapig maximum álmomban fogok venni valamit, mondjuk egy W60-at, de aztán felébredek a valóságba és már indulhatok is. :D

Mindenképpen köszönöm! Ilyen Astrotec GX40-et is tudsz mutatni? Vagy f4lcon-nak van esetleg? :))

(P.H.)

(#62555) #16820480 válasza .DLL (#62554) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt nem tudom, hogy neki mik vannak, nem tudom már követni :)) Nekem AM800 van, két "nevenincs" kínai hibrd, meg az a 1more tipla hibrid.

(#62556) Bodz válasza .DLL (#62551) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jajaja, a GX40 nagy haverod lenne. :)
Azt azert tudnod kell, hogy nagyobb meretu, mint az E30.

[ Szerkesztve ]

(#62557) .DLL válasza Bodz (#62556) üzenetére


.DLL
veterán

Igen azt néztem is képeket, talán nem vészes... inkább az a kábeltörés-gátló üt :DDD egy vasaló is megirigyelné.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#62558) darvinya válasza schawo (#62553) üzenetére


darvinya
titán

:DDD

Nem gondoltam volna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62559) fericske válasza .DLL (#62554) üzenetére


fericske
addikt

Vállald be ezt.
A női megérzésem erősen rajta van mint anno a vsd3-nál meg az lz-a2-nél és mind2 nagyon bejött. ;)

(#62560) .DLL válasza fericske (#62559) üzenetére


.DLL
veterán

Persze ajánljatok még női füleseket, majd ráködölök fekete akril szprével. :DDD Viccet félre téve köszönöm! Tényleg csak megérzés, vagy olvastál is róla jókat? Amúgy ez még kinézetre sem vészes a GX40 kristályborítása után.

De első körben holnap meghallgatok párat, mert az E30 miatt amúgy nemnagyon érdeklődtem eddig a FÜLhallgatók iránt, az megvolt, jó volt. Most itt is kezdődhet a tapogatózás :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#62561) fericske válasza .DLL (#62560) üzenetére


fericske
addikt

Komolyan ajánlottam.
Csak jókat találtam róla, azokon kívül is amit a linkelt oldalon a hozzászólók is írtak - ezeket mindenképp olvasd el!
Van aki az armatúrásokhoz hasonlítja a hangzása tisztaságát - egyébként a klaritását minden tulaj megemlíti - és van olyan aki a Dita The Answer (Truth Edition)-höz hasonlítja a hangzását - bár a minőségét nyilván nem éri el egy negyedmillió forintos fülesnek.
Maga a füles hangkarakterisztikája talán nem az én világom, de az ára miatt és a fent említettek miatt azért gondolkodom rajta, hogy bejön a "gyűjteménybe".
Ellenben szerintem inkább a te világod, ezért is meg az ára és a kiemelkedő véleményezések miatt ajánlottam.

(#62562) .DLL válasza fericske (#62561) üzenetére


.DLL
veterán

:R

(P.H.)

(#62563) moli.hu válasza moli.hu (#62418) üzenetére


moli.hu
őstag

Sziasztok,
Kerlek, segitsetek talalni egy ilyen fulhallgatot:
* 10000 ft
* csakis neckband earphone
* nem kell sportos kivitelnek lennie
* inkabb earbud, de lehet iem is
* egyoldali kabelelvezetes lehetoleg
* mikrofon nelkuli
* taviranyito nelkuli
* uj, nem hasznalt
* otthoni hasznalatra
* zenehez es videojatekhoz es filmhez es tevehez (szamitogepen)
* meghajto: integralt hangkartya
* elektronikus zenehez peldaul: The Prodigy
* kiegyenlitett hangkep, vagy melykiemelt. Nem magaskiemelt, nem V.
Koszonom!

(#62564) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni,fülhallgatot szeretnék venni mert megint tönkrement az iphone gyári fülese(earpods).Kinéztem egy fülest,RHA MA750i-t. Legtöbbször dupstep-et hallgatok,sokat vezetek,tehát valami jó mélyhangzású strapabiró füles kéne.Véleményetek erről a tipusról?

(#62565) Tulku válasza kisjimy (#62564) üzenetére


Tulku
veterán

750i....jó mélyhangzású, strapabíró, 3 év garancia, alma kompatibilis....szerintem ne keress tovább...

(#62566) kemcso válasza kisjimy (#62564) üzenetére


kemcso
Ármester

Jó választás, hajrá.

(#62563) moli.hu asztali felhasználásra nem lenne jobb egy fejhallgató? Amúgy nézz körül az összefoglalóban.

(#62567) moli.hu


moli.hu
őstag

Az osszes earbud replacement tip (ennek mi a magyar neve?) egy meretszabvanyt hasznal? Egy 2001-ben keszitett fules is ezt a szabvanyt hasznalta, vagy akkor meg nem volt szabvany? Ezt a jovore nezve is szeretnem tudni.

A fentitol fuggetlenul kerdezem, hogy a Koss Sparkplug (kerlek, ne vigyuk felre a temat, ne menjunk bele abba, hogy mennyire szar) szabvanyos? A cso kulso atmeroje 3.4mm

(#62568) moli.hu válasza kemcso (#62566) üzenetére


moli.hu
őstag

> asztali felhasználásra nem lenne jobb egy fejhallgató?

de, jobb lenne, sot, olyan mar eleve van is tulajdonban. Betegseg miatt viszont nem johet szoba, csak nyakpantos fulhallgato vagy nyakpantos apro fejhallgato, ezert is irtam konkret igenyt. Az osszefoglalot elolvastam mielott kerdeztem, az emlitett markak weboldalait googlevel kikerestem, ott az osszes fulest mar atneztem. Egyet talaltam 16000-ert, de idealisan 6600-at szannek ra. Ezert kerem a tapasztalt segitseget itt.

[ Szerkesztve ]

(#62569) kemcso válasza moli.hu (#62567) üzenetére


kemcso
Ármester

Illeszték mondjuk, és a vetőcső méretétől függ, hogy melyik jó (nem a korától a fülesnek)

Megnéztem mi az a "neckband earphone", ilyenből nem nagyon van ajánlott, rétegigény, kb azt vedd, ami tetszik.

(#62570) 19_OsY_81 válasza kisjimy (#62564) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Nekem is ilyenem van, imádom.

Komoly basszus potenciál!

Hosszú bejáratást igényel, meg nagyon mélyre be kell tolni, de ha minden jó (megfelelő méretű szilikont tettél fel), akkor ennyi pénzért bravúros hangzást kapsz!

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62571) moli.hu válasza kemcso (#62569) üzenetére


moli.hu
őstag

Ha a vetocso meretetol fugg, hogy melyik a jo, akkor miert nincs egyik hirdetesbe se beleirva a meret? Olyan, mintha egy vilagmeret lenne, es termeszetes volna, hogy csak egy meret van, es ezert nem emlitik.

Fotobol erzett meretaranyok alapjan joval nagyobb a mai modern meret, mint a Koss Sparkplug 3.4mm-e. Es az internet alapjan ugy tunik, hogy masok valamilyen adaptert hasznalnak itt es itt. Valaki le tudja merni, hogy ma mennyi? Mert google nem segitett.

[ Szerkesztve ]

(#62572) lexter00 válasza moli.hu (#62571) üzenetére


lexter00
őstag

Van 3 és 5mm méretű vetőcső is.A többség 5mm.

(#62573) zümzümm válasza kemcso (#62469) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szia

Melyik a méllyebb? E10 vagy a Piston3?
E10em volt anno...

(#62574) monti0222w válasza zümzümm (#62573) üzenetére


monti0222w
addikt

Az E10 a mélyebb, erős V karakter. :)

(#62575) takacsbotond


takacsbotond
őstag

A Soundmagic E10s miben másabb mint az E10?
Veletechen volt hozzá szerencsém. Véleményem szerint Piston 3-nak sokkal precízebbek, és feszesebbek a mélyei, viszont az E10s-nek nagyobb a tere, és a magas tartomány határozottan több, és jobb volt. Talán az E10s kicsit részletgazdagabb is. Ugyan akkor közel kétszer annyiba kerül, és hiányoztak róla a hangerő gombok, és a kábele is elég bazári minőségű volt...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#62576) zümzümm


zümzümm
senior tag

Anno, kb 2 éve a Sony EX50 volt a bestbuy. És elégedett voltam vele.
Manapság melyik a bestbuy füles?

(#62577) kemcso válasza zümzümm (#62576) üzenetére


kemcso
Ármester

Mennyiért? :DDD Milyen zenére? :DDD Mo-ról vagy külföld is mehet? :P Vannak eshetőségek, mindegyikre ;)

(#62575) takacsbotond szerintem csak annyiban, hogy van rajta mikrofon.

(#62578) Bodz válasza .DLL (#62560) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mér, mi baj vele? Annyira nem vészes a GX40 külseje. Csak szürkét kell venni. :D

[ Szerkesztve ]

(#62579) schawo


schawo
titán

Első benyomások bejáratás előtt.

Megjött a 1more Hybridem, sima 1+1 változat (hivatalos nevén Multi-Unit In-Ear Headphones, mert rendes nevet nem sikerült adni a terméknek). A doboz csecse, nem kicsit túltolták. A füleshez adott bogyók a jobb fajtából valók. Kényelmes puha, és négy méret jár belőle. Nekem a szokásos módon egyik sem igazi, a kicsi szelel, és ezért mélyhiányos, a közepes meg kicsit feszül. A füles nagyon pici, kényelmes, szinte nem is létezik. A kábel szövetes, gubancolódik, a felső rész sima gumi, így törésre sem érzéketlen. A kábel alul vezetős, de fordított behelyezéssel fül fölött is vihető, így nem mikrofoniázik. A gyári gumedlivel nem szól rosszul. Biztosra menő hangkép, elég egyenletes, pici mélytöbblettel, és lágyan ejtett magasakkal. 9-10k körül önfrekvenciáján gerjed, emiatt kissé szúrós tud lenni ezen a tudományon, ami azért vicces, mert amúgy 10k körül a szúráson kívül mást már nem nagyon mutat. Meg tudom érteni, hogy miért létezik az 1+2 konfiguráció. A részletesség elmegy, a magas tartomány gyengélkedése miatt álrészletességgel nem vádolható. A tere csekély, az énekhang direkt. JVC Spiral Dot ennek is jót tesz. A tér és a magas tartomány is jobb kissé.
A CKR9LTD űrhajó hozzá képest. A háttértisztasága, a magas tartománya, a mélyei, a közepe, a tere mind-mind jobb. A kényelmet leszámítva egyszerűen minden ponton jobb füles. A mostanában divatos ~50 dolláros árát biztos nem adnám meg érte (lásd ckr9ltd), akcióban 30pár dollárért rendben van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62580) zümzümm válasza kemcso (#62577) üzenetére


zümzümm
senior tag

Max 5ezer. Kb ennyi volt a Sony EX50 is.
Külföld vagy belföld mindegy, csak a szállítás max ezer legyen.
És hogy milyen zene... hmmm... Leginkább house, techno, dubstep, dance, retro örökzöldek 70s 80s 90s, némi rock. Mindenevő vagyok :)
(a mély kiemelése azért legyen érezhető, de inkább a hangzás tisztasága a fontos. Nem akarom hogy a túlzott mély kiemelése a többi hangzás rovására menjen)
köszi

[ Szerkesztve ]

(#62581) malphitee válasza zümzümm (#62580) üzenetére


malphitee
senior tag

Első hozzaszolas.

(#62582) Camembert


Camembert
tag

Sziasztok,

fülhallgató választásban szeretném kikérni a véleményeteket:

- Zenei-stílus: főleg vocal-jazz (pl. Sade, Katie Melua, Norah Jones) és klasszikus,
másodsorban rock (pl. The Cranberries) és szimfonikus metál (pl. Nightwish)
- Főleg utazás során lenne használva, így fontos a kiváló izoláció
- Legyen kényelmes
- Ár maximum: 30-35e Ft
- Külön pont ha idehaza is beszerezhető lenne a füles

Jelenleg Piston 2.1 használok, ettől szeretnék feljebb lépni.
Fejhallgatóban itthon Audio-Technica ATH-M50x használok, tehát jó lenne kicsit mély kiemeltebb füles.

Amiket eddig kinéztem:
1) Shure SE215 (állítólag nagyon jó az izolációja, de a hangminősége az árához képest kevésbé jó)
2) Yamaha EPH-100 (dicsérik a zajszűrését, de a hangzása elvileg nem annyira dinamikus)
3) Yamaha EPH-M100 (több fórumon és teszten is dicsérték, hátrányról nem nagyon olvastam)
4) RHA MA750i (állítólag csak átlagos a zajszigetelése, viszont jó anyaghasználat és 3 év garancia)

Más javaslat, illetve menyivel kapnék jobb izolációt és hanglépet az eggyel fentebbi kategóriában?

RHA T10i
Creative Aurvana In-Ear3 Plus

(#62583) BigBlackDog válasza Camembert (#62582) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem hang tekintetében a Creative-val jársz a legjobban, bár egyáltalán nem mélykiemelt emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

(#62584) Camembert válasza BigBlackDog (#62583) üzenetére


Camembert
tag

köszi a választ, esetleg megtudnád mondani, hogy mennyire helytállóak azon vélemények, mely szerint a rock / metál műfajhoz nem ideális választás?

(#62585) monti0222w válasza Camembert (#62584) üzenetére


monti0222w
addikt

SM E50-80 szerintem, és árban is jobban jársz! :K

[ Szerkesztve ]

(#62586) Camembert válasza monti0222w (#62585) üzenetére


Camembert
tag

köszi, mennyire jó a zajszűrésük? A piston 2.1-el az a fő problémám, hogy nem egészen vagyok kibékülve az izolációjával.

(#62587) monti0222w válasza Camembert (#62586) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem jó, de talán Tulku fórumtárs is megtud ebben erősíteni. :)

(#62588) malphitee válasza Camembert (#62582) üzenetére


malphitee
senior tag

Eph-100 . kiegyenlitett , szep basszusok, izolacio verhetetlen kb, kenyelmes. Messze a legjobb a felsoroltak kozul.

(#62589) zümzümm válasza malphitee (#62581) üzenetére


zümzümm
senior tag

Köszi
Ennyi erővel mindenkinek lehetne írni válaszként az első hozzászólást.

(#62590) Camembert válasza malphitee (#62588) üzenetére


Camembert
tag

köszi, tehát erre gondolsz te is, nem az újabb verzióra az M-re?

(#62591) malphitee válasza Camembert (#62590) üzenetére


malphitee
senior tag

Igen, ljoker tesztje, ha nem tudnad egy par száz fules megfordult a keze alatt. Olvasd vegig .

(#62592) malphitee válasza zümzümm (#62589) üzenetére


malphitee
senior tag

Ez kicsit mas kategoria itt van valasztasi lehetosegek tarhaza. Míg 5-10000 ert annyira nem lehet ugralni.

[ Szerkesztve ]

(#62593) zümzümm válasza malphitee (#62592) üzenetére


zümzümm
senior tag

Amikor legutóbb ebben a topicban jártam, akkor még simán szó esett a bestbuy fülesekről, még az 5ezres kategóriában is. Sokan ajánlották akkoriban a Sony EX50et. Ezért választottam azt és meg is voltam elégedve vele.
Azóta annyira megváltozott a trend, hogy már csak több 10ezres fülesekről eshet szó a topicban? Mert ha 10alatt kell füles, azzal nem foglalkozunk, és takarodjak az első hozzászóláshoz.
Kb ez jött le.

[ Szerkesztve ]

(#62594) Camembert válasza malphitee (#62591) üzenetére


Camembert
tag

köszönöm, ez engem eléggé meggyőzött :)

(#62595) Chuck Norris válasza Camembert (#62582) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nightwish-hez nem ajánlanám MA750 -et, meg úgy egyáltalán rock zenéhez semmiképp, a 215-ön sokkal jobban szól szeritem.

(#62596) Camembert válasza Chuck Norris (#62595) üzenetére


Camembert
tag

köszi, és mennyire kényelmes a SE215 ? Nagyon eltérő véleményeket lehet róla olvasni.

(#62597) malphitee válasza Camembert (#62596) üzenetére


malphitee
senior tag

Shure 530 hang szinten van az eph 100 viszonyitaskeppen.

(#62598) Camembert válasza malphitee (#62597) üzenetére


Camembert
tag

idáig a Yamaha felé hajlok, viszont olvastam róla itt a fórumon egy negatív dolgot - "hogy ha kis nedvesség éri, akkor elmegy/lehalkul az egyik fele" - ez a hibajelenség mennyire jellemző ? Kiemelten vigyázni kell, hogy nehogy nedvesség érje?

(#62599) M@rdel válasza zümzümm (#62593) üzenetére


M@rdel
őstag

Tessék a maga kategóriájában /10 - 15 dollár között/, szerintem best buy.
Rock Zircon

Több infót is találsz róla a fórumban, nálam tapasztaltabb emberektől.

[ Szerkesztve ]

(#62600) malphitee válasza Camembert (#62598) üzenetére


malphitee
senior tag

szerinted milyen elektronikai termék szereti a vizet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.