Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) Mauzes válasza Mauzes (#87989) üzenetére


Mauzes
őstag

Erre esetleg valaki?

(#88002) -NoVa- válasza Mike088 (#88000) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mennyi volt most az F9? Pár éve ha jól emlékszem 45$-ért szereztem be extrém akcióban, most már nem érné meg annyiért sem az aktuális mezőnyben. Kicsit fémes a magasa (nem KZ szinten, az még rosszabb általában), és van egy nagyon durván túlhangsúlyozott 7KHz-es része, anélkül többre tartanám, és kicsit túlságosan előredöntött a vetőcsöve, amitől kényelmetlenebb, mint a formája/mérete indokolná. Egyébként a legtöbb KZ-hez képest jó, de egy filléres 1DD-s Blon BL03, vagy alig drágábban, kevesebb mélyemeléssel a Tin T2, T2 Plus lényegesen jobban zenél. FiiO hibridekből az FH sorozat már általánosan elfogadottan jó :)

(#88003) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, Blont emlegettem, 2 nap múlva jön ki a Mini. Azt tippelem, hogy Laleeee rendel, aztán finnyáskodik a microDD hangnyomása miatt, én meg kihagyom, mert úgysem hozza a Periodic szintjét. Meg mert az 1microDD 1 olcsó BA 7K-s tüskével felállást épp az előző hozzászólásomban fikáztam :D
Blon Mini freq response: [link]

(#88004) Mike088 válasza -NoVa- (#88002) üzenetére


Mike088
csendes tag

Körülbelül 20 ezer (itthon majdnem duplája), az FH1S is számításba került de végül az F9 mellett döntöttem.

(#88005) RetepNyaraB válasza Mike088 (#88000) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Előbb kérdezel utána vásárolsz; simán megmondom ne vegyél KZ-t :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#88006) laleeee válasza -NoVa- (#88003) üzenetére


laleeee
őstag

Nagyon miniatűr az az én fülembe, majd veszek abból a lyukacsos Blonból ha kijön valamikor. Rendeltem egy KZ EDX-et 400 forintért unalmamban. A Mangrid nem egy basszusàgyú ,úgy látom.Kéne az is , de nem nagyon látom hogy menne lefelé egy kicsit is az ára vagy hogy akcióznák néha

[ Szerkesztve ]

(#88007) pulutodurumo válasza RetepNyaraB (#88005) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én vettem, és tetszik. 10 típusból egy-kettő jó. :U

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#88008) RetepNyaraB válasza pulutodurumo (#88007) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A típus egy dolog, de a kz mintapéldánya a nulla kínai minőségbiztosításnak; egy típuson belül akkora szórás van, ami teljesen elfogadhatatlan.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#88009) Mike088 válasza pulutodurumo (#88007) üzenetére


Mike088
csendes tag

Melyik modelt?

(#88010) -NoVa- válasza Mike088 (#88004) üzenetére


-NoVa-
őstag

Elővettem az F9-et, FiiO Q3-ról egész kellemesen zenél, de az S - SZ hangok sziszegése nagyon erős, és feltűnő, bármilyen eartippel. Élvezd ki kicsit, aztán ha zavar, a következő olcsó rendelésed ne egy KZ legyen, ezerszer inkább egy Blon BL03 valami jobb kábellel, vagy Tin T2 Plus, és akkor lényegesen jobb összhatást kapsz. A legolcsóbb hibridem, ami tényleg jól szól, komoly hangolási hibák nélkül, a ThieAudio Legacy 3, 120$. Az alatt csak kompromisszumot találni.

(#88011) Tulku


Tulku
veterán

Tegnap volt szerencsém hallgatni egy Magaosi K3pro fülest az N8-ról....azzal a céllal hozták nekem, hogy "kimentek" a magas armatúrái, én éltem a gyanúperrel, hogy ez lehetetlen, mert egyszer 2 órán keresztül kínoztam egy swfk párost, úgy, hogy a szomszéd szobában sem tudtunk meglenni tőle és nem tudtam kinyírni...
Tehát meghallgattam eredeti kábelével és a forzával...és lett meglepetés..
Szóval ez k....a jó füles....de tényleg....minden a helyén, buja, meleg, jó basszussal, baromi jó frekimenetttel...lehet veszek egyet és megcsinálom wireless fülesnek...
Persze még csak N8-ról hallgattam, nagyon kéri a kakaót, kétszer annyit, mint a G10 vagy a Layla, tehát nem biztos, hogy mindenki ki tudja hajtani...ma megnézem BTR5-tel, ha azon is remekel, akkor beújítok egyet....aliról 90 euro körül lőhető, ennyiért bűn otthagyni

(#88012) -NoVa- válasza Tulku (#88011) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem akarok impulzusvásárolni, nem akarok impulzusvásárolni, nem akarok impulzusvásárolni :D

Szerencsére elmúlt a roham hamar, bedugtam a fülembe az ellenszert :)

Aggasztóan jobban szól ASIO driverrel, DSD-vel hajtva mint mobilról Tidallal BT-n, ez még egyszer drága lesz azt hiszem, túl sok DAP témájú link van nyitva.

(#88013) Tulku válasza -NoVa- (#88012) üzenetére


Tulku
veterán

Nem mind arany ami fénylik...tehát nagyjából a legjobb formáját hallottam ennek a Magaosinak...tegnap...N8-ról, forzával...

Nos ma BT-ről azért előjöttek a hiányosságok rendesen....nem mondom hogy kapar, mert nem, de azért az 5-6 kHz-es peak itt már dolgozik, a basszus érezhetően más a közepekhez-magasokhoz képest, ettől függetlenül továbbra is ajánlom annyiért, amennyiért alin meg lehet vásárolni...persze van ez a vámáfa ügy, de nyilván erre nem százezrek lesznek...

Érdekes módon itt könnyen hajtható, van benne életszerűség, ám a szokásos felállás (DD és TWFK) érezteti, hogy hol vannak a határai...

Átdugva a G10-et olyan érzés lett úrrá rajtam, mintha más világba csöppentem volna, jó volt azért a bizonyság...na...
Ha közeledik ez a kovidfrász vége, csinálok egy univerzális G10-et megint, hátha valaki meg akarja hallgatni...

(#88014) pulutodurumo válasza Mike088 (#88009) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Fú, volt pár. Általában ilyen pár ezer forintosak, hátha van benne valami érdekes alapon. Csak simán átlagosak voltak, kisebb - nagyobb hibákkal. Az volt az érték, hogy egy marék szotyi áráért kaptál valami teljesen vállalhatót. Ami jobb lett mint az átlag, az a hülye alakú ZS5. Nem egy kifinomult hangolású valami, de szórakoztató a V-karaktere.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#88015) -NoVa- válasza Tulku (#88013) üzenetére


-NoVa-
őstag

Húzok sorszámot, és várom az oltást. Kiváncsi vagyok, a Legacy 3 és az FH3-hoz mit fogsz szólni, szerintem pont az a kettő tudja alig drágábban azt, amit a Magaosiról az N8 elhitet.

Meg persze a filléres, de döbbenetes cuccok, mint a Faaeal Rosemary 150Ω earbud.

(#88016) onkelz


onkelz
aktív tag

Ha közeledik ez a kovidfrász vége, csinálok egy univerzális G10-et megint, hátha valaki meg akarja hallgatni...

mindenképp :)

(#88017) laleeee


laleeee
őstag

BGVP DH3 , A legjobb hibrid amit eddig hallottam, szerintem a Thie L3-at megeszi reggelire, technikás, a közepek pedig ilyen planár tisztaságúak, felsírok mikor egy vokálhouse-ban feltűnik az ének és a tuning kapcsolók is működnek 👌

(#88018) -NoVa- válasza laleeee (#88017) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem vedd figyelembe, hogy vagy hibásat kaptál, vagy nagyon nem illeszkedett a füledbe, mások zenefüggően egyiket-másikat előrébb helyezik, de kb egy ligába. A BGVP freq grafikon alapján az inkább középmélyhangsúlyos, az L3 meg kicsit több magasat ad, és egyenletes sub basszust.

Ettől függetlenül L3-ból könnyen tudom demonstrálni a kínai manufaktúrális gyártás hátrányait, az újraépített korai szériásom, és a fél évvel későbbi között nagyon nagy minőségbeli ugrást lehet hallani (nem az újraépítés eredményeképpen, előtte is ugyanúgy szólt :D). Az első csak egész jó, de az FH3-at előrébb tenném, a második pedig egyértelműen jobb mindkettőnél.
BGVP-nél és FiiO-nál is hallottam szórásban panaszokat, az árkategóriával és a kínaisággal jár. Ezt is lehet kupacból válogatni, mint az ezredfordulónál a tuningprocesszorokat:

(#88019) laleeee válasza Tulku (#88013) üzenetére


laleeee
őstag

A G10 mennyire powerhungry ?

(#88020) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Home office munkához keresek mikrofonos fülhallgatót minél olcsóbban. Napi ~8 óra meeting. Max 5ezer ft körül. Van ajánlott típus ennyiért?

Megy régi JBL tune 110 (ennek a régi változata) használok, de nagyon gyér a mikrofon része.

[ Szerkesztve ]

(#88021) -NoVa- válasza tibbike01 (#88020) üzenetére


-NoVa-
őstag

15$, dícsérték, a mikrofonját is, de nem próbáltam:

8 órára inkább earbud, szellőzik a füled, és kényelmesebb.

(#88022) laleeee


laleeee
őstag

Meggyött az ibasso dc04 , azt hittem hogy sokkal jobb mint a dc03, inkább csak sokkal erősebb 💪

(#88023) tibbike01 válasza -NoVa- (#88021) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi, tetszik. Ki és hol dicsérte?

(#88024) -NoVa- válasza tibbike01 (#88023) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy Lengyel ismerős, szó szerint idézve:
"Another one, just got it today, is Tmusic EP3, wood version. Fuckin excellent for 11$"

Amikor az első képet küldte, majdnem impulzusvásároltam én is meetingelni egyet a nyitott + mikrofonos megoldás miatt, de akkor már úton volt a Samsung Buds Live, ami lényegesen kényelmesebben teszi ezeket, mint egy vezetékes.

És figyelj is oda, a műanyag olcsóbbik nem mikrofonos :)

[ Szerkesztve ]

(#88025) onkelz


onkelz
aktív tag

birizgálja a fantáziámat ez a Dunu Zen

(#88026) -NoVa- válasza onkelz (#88025) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fene se tudja, akár jó is lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#88027) onkelz válasza -NoVa- (#88026) üzenetére


onkelz
aktív tag

azt mondják az okosok a headfin, hogy nagy basszusbomba, brutál jó kis madzaggal, mindenféle jósággal még a dobozban.
persze itt a kisördög, hogy a DX220at is csak ki kéne próbálni, de nyakig benne akarunk lenni a nyílászáró csere projektben :U

(#88028) laleeee válasza onkelz (#88027) üzenetére


laleeee
őstag

Ez olcsóbb :) [link]

(#88029) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!!

Olyan kérdésem lenne hogy foglalkozik itt valaki kábel javítással?? :U

Vsonic VSD3 kábelt kellene cserélni /javítani.

Vagy ha tudtok valami jobb minőségű kész kábelt, akár külföldről is, azt is meghallgatom... 3-4000 ft - ot szánnék rá elsőkörben...

Köszönöm!! 🙏

Üdv!!

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#88030) Jozsó


Jozsó
tag

Sziasztok,

Kedden rendeltem Aliről egy KZ ZAX-ot. Csütörtökön már hozta is a postás. Alapból egy KZ ZSN Pro-t hivatott leváltani. Valójában az nem annyira tetszett. A közép tartomány bántóan túl van tolva, mély annyira nem jelenik meg. Ahogy itt néhány helyen olvastam "fémes" a hangzása.

Viszont ez a ZAX, ez nagyon ott van! Mélyek rendben vannak, de nincsenek túltolva, a közép tartomány fémes jellege megszűnt, az egész hangzás nagyon kellemes, minden hallatszik, a sztereó tér milliméter pontos. Eddig az volt, hogyha filmet néztem akkor KZ ZSN pro, mert az kényelmes volt, ha meg komolyan meg akartam valamit hallani, akkor Sennheiser HD25. Ennél a ZAX-nál viszont nem érzem annyira, hogy váltani kellene. Nyilván a Sennheiser még mindig jobb, de már messze nem nagyságrendi a különbség.

Persze azért árban is megjelenik ez a különbség. A cucc 18k HUF volt, lengyelországból küldve. Magyarországi beszerzésben 35k körül láttam.

(#88031) laleeee válasza kk831228 (#88029) üzenetére


laleeee
őstag

Ez mmcx kábel ?

(#88032) K1LLMy53Lf válasza Jozsó (#88030) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

7+1 driver 18k :Y

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#88033) laleeee


laleeee
őstag

♥️
alt="" title=""
Blon Prometheus

[ Szerkesztve ]

(#88034) laleeee


laleeee
őstag

Mit szóltok ehhez a görbéhez ? :U

(#88035) Tulku válasza laleeee (#88019) üzenetére


Tulku
veterán

Átlagos....azért 2x10 armatúra eszi az áramot, de nem egy P1 meghajtás kell neki...BTR5-ről is igen szépen hasít...

88034: basszusbomba és 3k-tól nem mindegy milyen filterrel használod...

[ Szerkesztve ]

(#88036) laleeee válasza Tulku (#88035) üzenetére


laleeee
őstag

Amúgy ezeknek az armatúráknak a hangja fix, vagy ha nem tetszik akkor egyesével lehet rajta állítani ?

(#88037) Tulku válasza laleeee (#88036) üzenetére


Tulku
veterán

Több féle módon lehet hangolni...a cső keresztmetszete és hossza, a csőben elhelyezett un damper (csillapító) és az armatúrák elé helyezett keresztváltók mind erre hivatottak, az csak hab a tortán,hogy mit mivel párosítasz össze pl...

(#88038) laleeee válasza Tulku (#88037) üzenetére


laleeee
őstag

Basshead iemet lehet csinálni csak armatúrákból,vagy jobb ha a basszusért egy nagy sütőlapát méretű dd felel ?(vagy kettő)

(#88039) Tulku válasza laleeee (#88038) üzenetére


Tulku
veterán

lehet

(#88040) laleeee válasza Tulku (#88039) üzenetére


laleeee
őstag

Erről mintáztad ? [link]

(#88041) Tulku válasza laleeee (#88040) üzenetére


Tulku
veterán

Én már a 38AJ helyett DX-ethasználok, illetve 37AP helyett 33AJ-t de ez a konfig is jó lehet...a 2 db 2389 és 2 db swfk megfelelő hangolásával jó hangképet lehet kihozni én egy speciális közösítést használok kettejükre...ez hozta meg az áttörést...

(#88042) Mike088 válasza Jozsó (#88030) üzenetére


Mike088
csendes tag

A ZSN Pro-nál érződik a jóra való törekvés, majdnem 6 órát járattam az IsoTek-en és javult valamit az összkép. Kakaó az van benne, kifejezetten jól hajtható bármilyen eszközről nekem 30-40% közötti hangerőn szólt mobilon. Viszont a hangzása számottevően nem változott egy idő után fárasztóak ezek a szúrós közép és magas hangok. Én végül egy ismertebb brand termékét választottam (Fiio F9), nálam sokat nyomott latba a hi-res tanúsítvány (mert azt azért nem puszira adják) és a megannyi elismerő teszt amit a típusról olvastam.Azért nem dobok ki olyan lazán 20 rongyot, hogy lesz ami lesz. Pár napja kaptam meg és oda meg vissza vagyok érte. A közép és magas tartományban ilyen szépen, részletezően szóló fülest még nem hallottam. Először a Whiplash Caravan számát hallgattam meg (aki nem ismerné nézze meg a filmet) agyi orgazmust okozott. Énekhangok alatt semmi nyoma sziszegésnek mint, ahogy a fórumtárs írta. Ha negatívat kéne mondanom róla, egy picit több basszust megbírnék a kollega fh1s fülese jobb ebből a szempontból. (ott viszont az énekhangokat éreztem kicsit tompának).

(#88043) -NoVa- válasza Mike088 (#88042) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez a jó a fokozatosságban, minden lépcső öröm és lelkesedés, régi zenék újdonságként hatnak. A sziszegés nekem sem tűnt fel, amíg az F9 volt az egyik legjobb fülesem, most a drágábbakhoz képest tűnik ki.

"nálam sokat nyomott latba a hi-res tanúsítvány (mert azt azért nem puszira adják)"

De. Na jó, pénzért, de mindenki megkapna, aki kéri, alacsony a léc.

(#88044) Tulku válasza -NoVa- (#88043) üzenetére


Tulku
veterán

Illetve jó volna egértelműen megfogalmazni mit jelent maga a cimke a hangminőség szempontjából...mert mondjuk a csöves erősítők is torzabbnak tűnnek mérés (THD) szempontjából mint tranyós társaik mégis igen nagy tábora van a kedvelőinek...
Szerintem egyszerű markeing fogás...kb annyit takar, mint manapság ráírni valamire azt hogy hi-fi...

(#88045) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,
Ez a fülhallgató megérhet 800ft-ot? :DDD
Heti 1-2 alkalommal használnám kizárólag futáshoz. Nincs túl sok infó az oldalon. Vajon bluetoothos?

(#88046) -Skylake- válasza tibbike01 (#88045) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hát én biztos gyorsabban futnék ha ez lenne a fülembe, szóval arra jó lehet :DDD

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#88047) laleeee


laleeee
őstag

KZ EDX , egy dollár alatt jutottam hozzá, de meglepően jó basszus- és hangszínpadügyileg out of the box. A magasai sziszegősek de közel sem annyira mint a sokkal drágább KZ-knak,várok még egy TRN MT1-et, az állítólag mégjobb ,majd összhasonlítom őket

(#88048) laleeee


laleeee
őstag

Nova, köszi az USB audio player Pro tippet, a legjobb amit eddig hallottam, tényleg nagyot üt tömörítetlen fájlokkal és király hogy Tidal és peq is van benne, a finom hangerőszabályzásról nem is beszélve ,megspóroltál nekem egy hiby r5 vásárlást, jövök neked egy sörrel :)

[ Szerkesztve ]

(#88049) Greg204538


Greg204538
tag

Audeze isine 10 [link] 70% off! Ha nem lenne jó a fiio fh7-esem, tuti venném.

[ Szerkesztve ]

(#88050) RetepNyaraB válasza laleeee (#88048) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az uapp szerintem is a legjobb szoft a mobilpiacon. Utólag én csak az mqa (ha már muszáj jelenleg) és a bitperfekt licenszt venném hozzá, a többi csak játékszer.
Bár egyébként a poweramp is ugyanilyen jó (eszközön lévő albumok esetében meg kezelhetőbb is), csak a stream integrációban nyer az uapp.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.