Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) frewwy


frewwy
tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Karácsonyra kellene egy magyar webhopból (a gyors szállítás miatt - Karácsony) egy főleg rock/Metal zenére kihegyezett fülhallgató. Fontos lenne egy megfelelő ár/érték arány, 5000-10000FT között lenne. In-ear kialakítás és a megszokott egyenes kábel. :) Piston 3-at néztem a sok jó szó miatt, de itthon már nem kapható. Eddig egy htc one m7-hez kapott fülhallgató szolgált, ezt kellene túlszárnyalni. Köszönöm mindenkinek!

(#74002) monti0222w válasza frewwy (#74001) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, SM E10 lesz jó neked szerintem. :K

(#74003) nakos1212


nakos1212
senior tag

A nem ajánlottak között mit keres az AKG?
Idáig csak jó fülesekkel találkoztam tőlük, árkategóriájukban páratlan hangminőséggel.

(#74004) kemcso válasza nakos1212 (#74003) üzenetére


kemcso
Ármester

Az AKG-nek két ajánlott fülese van: K3003 és újabban az N40. A többi rossz ár/értékarányú, valszeg nem hallottál olyat, ami jó lenne :) De ez kb igaz az összes nagynevű gyártóra: a kínai márkák lehagyták őket az olcsó fülesek között, de nagyon :)

(#74005) s4tch válasza kemcso (#74004) üzenetére


s4tch
veterán

Tegyük hozzá, hogy ezeket is a virágbolti áron szoktuk ajánlani. Imádom az N40-et, nagyon betalált nálam, de eszembe nem jutna 6 számjegyű összeget fizetni érte. A K3003 is komoly anyag, de amióta kijött, azóta az 1000 eurós kategória jóval telítettebb.

(#74006) kemcso válasza s4tch (#74005) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, igen, ez pontosan így van, olyan áron ajánlott, amennyiért a Harman-os belső árlistán szerepel + egy kicsi :)

(#74007) vicze válasza s4tch (#74005) üzenetére


vicze
félisten

Épp meg akartam jegyezni, hogy azért az N40 nem éppen jó ár érték, de kétségtelen nagyon jó füles.

(#74008) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok

Karácsonyra szeretnék venni barátnőmnek egy fülhallgatót. Az IEM-eket egyáltalán nem szereti, így a hagyományos típusúakat néztem meg az olyanokat, mint az apple earpods, ami a kettő közti átmenet, azt talán még elviselné. Tudtok ilyen füleseket max. 7-8-ig? Plusz nehezítő tényező, hogy szeretne mikrofonosat és ne legyen túl nagy, mert kicsi a füle. Eddig ilyenből alig találtam, a Samsung EG920-at néztem, de arra azt írják elég rövid életű. Ilyeneket néztem még: Philips SHE3200/3205, Yurbuds Inspire 100/300, JBL Grip 100, Sennheiser MX 365/375/475.

Valaki ezeket hallotta már és tud róluk véleményt mondani hogy melyiket lenne érdemes megvenni vagy további ajánlott típusokat mondani? :U

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#74009) f4lcon válasza hentes555 (#74008) üzenetére


f4lcon
őstag

ha amazon is játszik, akkor Edifier H180, Panasonic RP-HV096 vagy VE Monk

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74010) hentes555 válasza f4lcon (#74009) üzenetére


hentes555
senior tag

Nem játszik sajnos csak hazai, a héten szeretném megvenni Debrecenben.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#74011) kemcso válasza hentes555 (#74010) üzenetére


kemcso
Ármester

Akkor kb amit találsz és tetszik a külsőre :)

(#74012) Tulku válasza kemcso (#74011) üzenetére


Tulku
veterán

Pont ezt akartam én is írni...és semmi megbántás...MM-be belép és leakaszt vmit a falról...nagyjából ez lehet a végső megoldás...

(#74013) kemcso válasza Tulku (#74012) üzenetére


kemcso
Ármester

Merre jár az U18 utód?

(#74014) Tulku válasza kemcso (#74013) üzenetére


Tulku
veterán

Köln 16.15-kor...más kérdés? :)

(#74015) Bodz válasza Tulku (#74014) üzenetére


Bodz
nagyúr

Milyen hamar fogod eladni? ;] Kibír annyit, mint az U18? :D

[ Szerkesztve ]

(#74016) Tulku válasza Bodz (#74015) üzenetére


Tulku
veterán

Nem...el kell adni mer kész az SE5...és nem tudtam róla... :W

(#74017) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Hali

Audiopartner-nél van valakinek ismeretsége? Kb. mennyi idő míg emailre válaszolnak? Vagy inkább telefonon keressem őket?(16:30 körül már nem értem el senkit)

Lenne egy füles, ami érdekelne, de nem tudom ideér e idén, mert 22-ig dolgoznak...

Ha ebben tud valaki segíteni azt megköszönném. Privát is jöhet.

(#74018) dzsi23 válasza ∂яσнυη (#74017) üzenetére


dzsi23
addikt

Milyen fülest szeretnél onnan rendelni, ami máshol nincs?

(#74019) mcs


mcs
veterán

Edigitalban most a Sony MDR-XB50AP széria 11990 helyett 4990 Ft.
Vettem magamnak egy feketét, és hangzásban majdhogynem azonos az XB550 fejessel. Mindkettőért 27 ezer helyett sikerült 7et adnom összvissz. :C

[ Szerkesztve ]

(#74020) HoriTon


HoriTon
csendes tag

Sziasztok!

iPhone 5S telefonomhoz keresek fülhallgatót. Fontos, hogy telefon csere esetén pl. iPhone 7-nél is kompatibilis legyen. Jelenleg az 5S-nél 3,5 jack és lightning kimenet van a fülhallgatóhoz.

Tudomásom szerint az iPhone 7-től kezdve már csak lightning kimenet van a mobilon (elhagyva a 3,5 mm jack-et).
Ezekben a telefonokban már nincs beépítve DAC. Ezt az egységet kitették a gyári fülhallgató lightning kábel végéhez. De van olyan kiegészítő, pl. kábel adapter (Apple és más gyártó kínálatában), ami biztosítja a lightning-jack átalakítását. Ezek szintén rendelkeznek beépített DAC-val.

A kérdésem az lenne, hogy olyan fülhallgatót vegyek-e, ami gyárilag lightning csatlakozással rendelkezik (beépített DAC-val) vagy egy olyan fülhallgatót, ami jack dugóval rendelkezik és ahhoz válasszak egy adaptert, ami lightning-ra átalakítja?

Fórumokat is teszteket olvasgatva találtam egy szimpatikus fülhallgatót, 1More Triple Drive. Két verzióban érhető el, jack dugóval vagy lightning dugóval. Specifikációjuk teljesen megegyezik, csak árban térnek el.

TECHNICAL DETAILS
Type: In-Ear
Color: Titanium
Impedance: 32 Ω
Sensitivity: 99 dB
Frequency Range: 20-40,000 Hz
Rated Power: 5 mW
Weight: 18 g
Length: 1.25 m
Plug: Jack / Lightning Connector
DAC: 24 Bit / 48 kHz (csak a lightning verzióban van)
In-line Remote Control: 5-in-1 Controller
Wire Material: Enameled Copper Wire
Executive Standard: GB/T 14471-2013

Jack verzió: 90€
Lightning verzió: 150€

A lightning verzióban a beépített DAC 48kHz/24bit-et tud.
Amennyiben a jack dugós verziót választom, a későbbiekben szükséges az Apple által gyártott lightning-jack átalakító. Ebben az átalakítóban egy CS42L42 DAC található, ami 192kHz/24bit-re képes.Ennél az átalakítónál egyetlen dolog aggaszt, hogy az Analóg I/O paramétereinél a következő szerepel: "2 x 35 mW output power into 30 Ω". A fülhallgató adatainál meg "Rated Power: 5 mW" és "Impedance: 32 Ω".
Pontosan ez mit jelent, és hogy függnek össze?
(Illetve az Apple honlapján az átalakító értékelésénél rengeteg negatív vélemény volt, hogy más gyártó fülhallgatóján a fukció gombok nem működtek megfelelően, és a hangminőség is változó volt.)

Amennyiben a fentebb írt fülhallgató a véleményetek alapján nem megfelelő szívesen fogadok más javaslatokat is.
Az elvárásaim a következők:
- in ear kialakítású
- hagyományos kábelezés (nem fül feletti)
- mikrofon és funkicó gombok legyenek rajta
- iPhone kompatibilitás (funkció gombok teljes értékűen működjenek)
- hangzásban a középkiemeléses kiegyensúlyozott meleg hangzást preferálom.
- 50.000 Ft-ba férjen bele

Válaszotokat előre is köszönöm

Üdv,
Bálint

(#74021) f4lcon válasza HoriTon (#74020) üzenetére


f4lcon
őstag

a heteshez megkapod az adaptert, nem kell megvenned.
én nem bántottam, mert ha a minőség kell, akkor egy külső DAC-ról hallgatok zenét, ha meg kényelem kell, akkor meg vezeték nélkülit használok a heteshez. szóval az enyém még a csomagolásában pihen.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74023) fericske


fericske
addikt

Két nem drága füles.

Advanced Sound S2000 $19.99

AuGlamour RT-1 $43.99

(#74024) frewwy válasza monti0222w (#74002) üzenetére


frewwy
tag

Megfogadtam a tanácsod, kicsit türelmetlenkedtem a várakozás kapcsán és kipróbáltam. :D Valami isteni, meglesz a karácsonyi Sabaton maratonom, neked pedig nagyon köszönöm!:)

(#74025) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

1: [link] - 2: [link] - 3: [link]

Itt van egy jópár füles, ezekből melyiket érdemes választani ?
Vagy nagy általánosságba elmondható,h ebbe a kategóriába már úgysincs különbség (20-25k) ?

Valamit jó lenne megálmodni, mert ajándékba lenne :DDD
Főleg basszusos zenéket hallgat az illető, ha ez segít.

(#74026) ∂яσнυη válasza asuspc96 (#74025) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Szerintem se215-öt fogják ajánlani... Vagy Rha750ma. Én még nem hallottam őket, szóval...De összefoglalóból a megfelelő árkategóriánál keress mélykiemeltet vagy V karaktert.

[ Szerkesztve ]

(#74027) #16820480 válasza asuspc96 (#74025) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nyisd le az összefoglalót a topik tetején, ott egy jó pár füles, mi azokat ajánljuk.

(#74028) bucsher válasza asuspc96 (#74025) üzenetére


bucsher
őstag

Soundmagic E10. Ezeknél sokkal jobban szól, jól néz ki, basszus is van benne, kapható itthon.

In the pipe - five by five!

(#74029) Bodz válasza asuspc96 (#74025) üzenetére


Bodz
nagyúr

RHA MA750 ajándéknak nagyon megfelelő.

(#74030) f4lcon válasza asuspc96 (#74025) üzenetére


f4lcon
őstag

a harmadik linkeden nem sok olyan van, ami befér a keretedbe például :D
ha basszus, akkor Sony vonalon is nézelődhetsz, és az itthon is jellemzően mindenhol elérhető, így 2 nappal karácsony előtt ez gondolom feltétel

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74031) asuspc96


asuspc96
senior tag

Félreértések elkerülése végett, ez nem ellenetek szól.

Csak ebbe a füles témába még tesztet nézni se lehet mert nem kapod vissza azt amire igazán kíváncsi vagy.

Akkor maradnak ezek?
Soundmagic E10
RHA MA750
Vsonic VSD3 / VSD3S
Vsonic GR07 Classic
Vsonic GR07 Bass Edition

Ezekből ha 1-et kéne választani, akkor melyik lenne ?

[ Szerkesztve ]

(#74032) monti0222w válasza asuspc96 (#74031) üzenetére


monti0222w
addikt

Tedd hozzá a SM E50-80-t is, árban nagyjából ott vannak ahol a GR-07 van, csak több, jobb basszusal. :K

[ Szerkesztve ]

(#74033) Tulku válasza asuspc96 (#74031) üzenetére


Tulku
veterán

Mihez-mire?
(tkp: milyen lejátszóhoz és milyen zenékre...)

(#74034) asuspc96


asuspc96
senior tag

samsung s7 edge-hez lenne, spotify, meg youtube.

Vagy konkrét zenékre gondolsz ?

(#74035) f4lcon válasza asuspc96 (#74031) üzenetére


f4lcon
őstag

én imádtam a VSD3-at, de az nem kifejezett basszus bomba.
viszont egy eszméletlen jó füles.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#74036) bucsher válasza f4lcon (#74035) üzenetére


bucsher
őstag

Basszusbombákat nem ajánlunk, mert azok szarok :B

In the pipe - five by five!

(#74037) kemcso válasza asuspc96 (#74031) üzenetére


kemcso
Ármester

Attól függ kinek és mire. Ebből magamnak a GR07-et venném, de ezzel nem vagy kisegítve ;] Komolyra fordítva a szót:
SE215 és az MA750 strapabíró, tartós füles, utóbbi 3 év garanciával de emellé gyengébb hanggal. A Vsonicok árukhoz képest felsőbb kategóriás hangot adnak viszont nem olyan tartósak, több a garanciális probléma velük. Az SM-ek középen helyezkednek el, basszusban E10>E50>E80 kb, vagyis a E10-ben van a legtöbb, viszont hangminőségben fordított, az E80 van elöl.

(#74038) Tulku válasza asuspc96 (#74034) üzenetére


Tulku
veterán

E80

(#74039) asuspc96 válasza kemcso (#74037) üzenetére


asuspc96
senior tag

hmm...most így utána olvasgattam, egyre jobban efelé tendálok:
soundmagic e10 vs e50 vs e80

már csak elé kéne dönteni, hogy melyik azt leadni a rendelést :DDD

szerk:
Tulku, azt mondod, hogy E80 ?
Nem fogom megbánni ezt a választást, basszus azért van benne ?

[link]

• SoundMAGIC E30: Hangra V karakter, a mélyekkel és a közepekkel nem volt gondom a saját árkategóriáján belül, viszont a magasai kicsit mosottnak hatottak számomra. A műanyag házikó csöppet olcsónak hatott nálam, attól féltem, hogy mikor töröm el véletlen. Méretre egész kicsi, relatív kényelmesen fülbe lehetett ültetni, kisebb fülkagyló esetén is. Az E10-nél jobb a hangja, viszont érdemes megfontolni az E50-E80-at helyette, ha van rá anyagi keret. Kábele kicsit vékonynak tűnt.

• SoundMAGIC E50: Meleg és mélygazdag. Meg V karakter. A magasai számomra nagyon tiszták voltak (persze az árkategóriáján belül), a közepekkel nem volt gondom. A mély tartomány nekem sok volt (talán a Piston 2-nél fogott el hasonló élmény), de pontosak voltak, nem nyomtak el semmit. Felépítése is korrekt, érzésre rendesen egyben van a fémház, ráadásul méretre egész diszkrét. A hangzása, részletessége érezhetően az E30 felett áll szerintem. Kábele kicsit vékonynak tűnt. Itthoni beszerezhetőség és garancia viszont előnye. Összességében erőteljesen tudom ajánlani, ha valaki a meleg, V hangzást szereti és itthoni beszerzés játszik csak.

• SoundMAGIC E80: Jóval kevesebb mély, mint az E50-ban, kicsit a közepe is előtérbe került a zenének. Viszont sajnos a magasai nem csilingeltek olyan szépen, de még mindig sokkal jobbak voltak, mint az E30-nál. Felépítése is korrekt, érzésre rendesen egyben van a fémház, ráadásul méretre egész diszkrét. A hangzása, részletessége érezhetően az E30 felett áll szerintem. Kábele kicsit vékonynak tűnt. Itthoni beszerezhetőség és garancia viszont erőteljes előnye. Összességében erőteljesen tudom ajánlani, ha valaki a kiegyenlített hangzást szereti és itthoni beszerzés játszik csak.

[ Szerkesztve ]

(#74040) kemcso válasza asuspc96 (#74039) üzenetére


kemcso
Ármester

Milyen zenékre kell?

(#74041) asuspc96 válasza kemcso (#74040) üzenetére


asuspc96
senior tag

Baauer - One Touch (ft. AlunaGeorge & Rae Sremmurd)
Night Lovell - Still Cold / M4 Performance (Prod. Dylan Brady)

És hasonlók. Olvasgatom most visszafelé a topikot E80-ról, meggyőzőek. lehet ez marad :B

[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74042) kemcso válasza asuspc96 (#74041) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezekre az E50 talán jobb. Döntsd el, hozzá lehet szokni ahhoz, hogy nem üti le a fejedet a mély és kiegyenlítettebb a hangzás. Az E80 ilyen és cserébe tisztább, részletesebb. Jobb füles, mint az E50 de nincs benne annyi mély.

(#74043) Tulku válasza asuspc96 (#74039) üzenetére


Tulku
veterán

Van épp elég mély az E80-ban is...

(#74044) asuspc96


asuspc96
senior tag

Az E80-ason lévő kis "cucc", az micsoda ? :DDD
Feltétlen kell rá, vagy teljesen jó az anélküli modell is ?

kis "cucc" vs. sima

Ja igen, érdemes figyelni itt valamit a sorozatszámra még, vagy bármi egyéb ?
pl: 8080KSX vs 8080KSZ, és akkor itt a Z az jobb... (kitalált példa)

(#74045) gianni85 válasza asuspc96 (#74044) üzenetére


gianni85
veterán

Az a kis cucc egy mikrofon. Van az S verzió egy gombos mikrofonnal, a C verzió 3 gombos mikrofonnal és a sima mikrofon nélkül. Azt neked kell tudni, hogy kell-e mikrofon, vagy sem ;)

(#74046) asuspc96 válasza gianni85 (#74045) üzenetére


asuspc96
senior tag

Arra gondolok, ami legjobb oldalt van az az A/B-s izé

(#74047) vicze válasza asuspc96 (#74046) üzenetére


vicze
félisten

Az A/B váltó iPhone és Android kompatibilitás között vált.

(#74048) asuspc96 válasza vicze (#74047) üzenetére


asuspc96
senior tag

akkor az nem kell, ha jól értem :DDD

A másik, fél off-topik kérdés...milyen formátumban érdemes hallgatni a zenéket ?
Spotify megfelelő forrás ?

(#74049) Tulku válasza asuspc96 (#74048) üzenetére


Tulku
veterán

Telefonon igen...bőven...

(#74050) Krill77 válasza f4lcon (#74035) üzenetére


Krill77
őstag

Es a vsd3 sokkal jobb mint az vsd1? Mert volt itt olyan akinek az 1 volt a begyere.

Esetleg nem hallotta valaki az iphone és a samu s7 gyári fuleset? Utóbbit hallgattam. Nagyjabol hova lehet belőni ezeket?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.