Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) takacsbotond válasza darvinya (#63350) üzenetére


takacsbotond
őstag

:C

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#63352) schawo válasza darvinya (#63350) üzenetére


schawo
titán

Biztos komoly halláskárosodást okozhatott a szerzőnek, amikor beledugta.:K

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63353) attiati válasza darvinya (#63350) üzenetére


attiati
veterán

jó, "itt-ott" van mit finomítani a megfogalmazáson :DDD

(#63354) fradi81


fradi81
veterán

Olyan füles létezhet ami olyan szinten szigetel mint egy füldugó? Ha már halláskárosodás a téma :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#63355) darvinya válasza schawo (#63352) üzenetére


darvinya
titán

Könnyesre nevetem magam mikor elképzelem fülből kiálló mp3 lejátszót.
:DDD :))
Hallás károsodás biztos ilyen műveletnél.

GabeszHUN

Előbbi bemutató oldal, utóbbi vásárló oldalo.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63356) GabeszHUN


GabeszHUN
tag

Sziasztok.Szeretnék vásárolni egy Piston 3-t, mindenképp megbizható forrásból eredetit.Lenne egy olyan kérdésem hogy mi a különbség a xiaomi.hu és a xiaomishop.hu között? Mind2 megbzható?

For Sale AKG Q701

(#63357) GabeszHUN válasza darvinya (#63355) üzenetére


GabeszHUN
tag

Edigitalon is eredetit adnak ugye?

For Sale AKG Q701

(#63358) monti0222w válasza GabeszHUN (#63357) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem igen. :)

(#63359) Tulku válasza fradi81 (#63354) üzenetére


Tulku
veterán

Igen...van...olyan mint egy nagy füldugó...

Csak elég drága.... :)

(#63360) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Vsonic VSD3-hoz honnan tudok olyan mikrofonos kábelt rendelni, aminek a gombjainak a kiosztása (és funkcionalitása) megegyezik a Piston3-éval? :))

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#63361) #16820480 válasza takacsbotond (#63360) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem úgy, hogy rendelsz egy Piston 3-at, levágod a kábelét, és ráforrasztod a VSD3S kábelcsatlakozóját.

(#63362) takacsbotond válasza #16820480 (#63361) üzenetére


takacsbotond
őstag

Van már egy Piston 3-am, nem valami jó a kábele, ezért ezt a lehetőséget inkább kihagynám. :(

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#63363) darvinya válasza takacsbotond (#63362) üzenetére


darvinya
titán

Nem csak úgy lehet megcsinálni.
Magát a vezérlőt kell szétszedni és abba forrasztani kiválasztott kábelt.
Én is így tettem fake P2-es vezérlővel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63364) f4lcon válasza takacsbotond (#63332) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem van egy (nem én árulom az ittenit :D) még az első verzió (a második verzió fekete)
remek füles, de annyit nem biztos, hogy ér amennyibe kerül
persze ha kell az iPhone support, akkor megkerülhetetlen

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63365) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Na megjött postán a Xiaomi Piston 3 fülhallgatóm.
Egy dologra rögtön figyelmes lettem, hogy az egész halkan vízhangzik, amit most így nem tudok mire vélni.
Ami megváltozott akkor mikor a hosszúkás nyomógombos vezérlőt (vagy mit) benyomtam középen, ekkor jött elő a rendes hangja.
Sajnos mikor elengedtem, utánna megint halk vízhangos lett.
Nem lehet valahogyan változtatni ezen?
Kicsit kellemetlen :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#63366) Ciccuka válasza makoss (#63365) üzenetére


Ciccuka
veterán

TRRS fordító átalakítóra van szükséged.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63367) makoss válasza Ciccuka (#63366) üzenetére


makoss
addikt

Az meg mi a bánat?
Simán miért nem jó???

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#63368) schawo válasza makoss (#63367) üzenetére


schawo
titán

Milyen telefonod van? Na azért.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63369) Ciccuka válasza makoss (#63367) üzenetére


Ciccuka
veterán

A mikrofon és a Ground érintkezőket cseréli fel.

Understanding TRRS and Audio Jacks

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63370) makoss válasza schawo (#63368) üzenetére


makoss
addikt

Nem csak a telefon...
A teló ZTE Skate
Ami a gépre van kötve ASUS Xonar U7
Mindenkinél így működik? Mert ez szerintem hiba a fülesnél :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#63371) makoss válasza Ciccuka (#63369) üzenetére


makoss
addikt

Hi-fi berendezés nem kell hozzá? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#63372) darvinya válasza makoss (#63371) üzenetére


darvinya
titán

Nem bántásból, de vásárlás előtt Téma összefoglalót el kellene olvasni.
Ott egyértelműen leírva és képben van mi a gond.
Ráadásul készülékedről informálni kellett volna, hogy az milyen.
Az említet másik eszköz is ugyanaz a gondja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63373) makoss válasza darvinya (#63372) üzenetére


makoss
addikt

A végén még én leszek a hibás :F
Amit korábban vettem Takstar fejhallgató miért jó???
Érdekes
Mondjuk a leírásban említés lehetne:
Xiaomi Piston 3 (DD, V karakter, egyenes kábel, mikrofonos) még a zárójelben, hogy Esetleges hiba előfordulhat ekkor TRRS fordító átalakítót kell venni hozzá
Bocsika de ezt nem említettétek! :U

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#63374) darvinya válasza makoss (#63373) üzenetére


darvinya
titán

Takstar fejhallgató miért jó??

Az Headset? -Nem

Mivel itt jack dugó érintkező különbségekről van szó, erre nem árt odafigyelni.
Az más kérdés, hogy már ezen belül is vannak különc vezérlő elektronikát alkalmazó brand-ek, de az más.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63375) vicze válasza makoss (#63373) üzenetére


vicze
félisten

"Takstar fejhallgató miért jó???"
Mert nem mikrofonos.

Próbáld megérteni a problematikát előbb. Le van írva, az összefoglalóban.
Teljesen mindegy milyen mikrofonos fülest vennél ez lenne a problematika, mivel pár éve a OMTP kihalt és átvette a helyét a CITA túlnyomó többségben.

Összefoglaló mikrofonos füles rész:
"Amennyiben szükséges a mikrofon és/vagy távirányító rész, nem árt ügyelni a bekötésére, mivel sajnos nem egységes az ipar ilyen tekintetben. A régebbi szabványt a mai telefonokon már nem nagyon használják (néhány típus kivételével), az Apple által bevezetett másik bekötési forma pedig de-facto szabvány lett."

(#63376) f4lcon válasza makoss (#63373) üzenetére


f4lcon
őstag

a helyzet az, hogy a te dolgaid a ritka kivételek közé tartoznak.
benne van amúgy az összefoglalóban minden információ, amire szükséged lett volna.
talán az nincs benne (érthető okokból) hogy milyen telefonok esetében kell ilyen fordítót venni, de azt hiszem ezt mindenki meg tudja keresni a saját készüléke ismeretében, mint ahogy erre amúgy felhívja a figyelmet az összefoglaló.

és igen, te vagy a hibás. vettél valamit, amiről nem győződtél meg, hogy az úgy jó lesz, és fel vagy háborodva, hogy senki nem szólt neked előre.
ez is egy magatartás, csak nehezen szokták itt ezt mások tolerálni.... :U
ha vásárlás ELŐTT kérdeztél volna, még az is előfordulhatott volna, hogy valaki megnézni HELYETTED és leírja, hogy mire kell figyelned. ráadásként megemlítem, hogy olyan headset-es füles ami a te telefonodhoz default (átalakító nélkül) jó nem is igazán van, ergo mindenképpen az lett volna a megoldás, ami most lesz: headset + átalakító.

azt hiszem, hogy a megfelelő magatartás az az, hogy megköszönöd az adapter ajánlást nem pedig az, hogy felháborodsz azért, mert nincs minden a szádba rágva.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63377) Predator2 válasza Predator2 (#63147) üzenetére


Predator2
addikt

Tudom, hogy a múltkor mást írtam, csak közben anyum kapott kölcsön egy "agyba" dugós fülest (IEM (In Ear Monitor)?, és azt mondta, hogy tetszik neki.

A többi aktuális továbbra is. THX

Anyum szeretne fülhallgatót venni, ehhez kérném a segítségeteket.

- A mély hangokat részesíti előnyben, de elég sok mindent hallgatna vele.
- Jó lenne ha strapabíró lenne.
- 3-4000 Ft ársávban
- Kábelvezetés hagyományos legyen.

Tudom, hogy szűkös a keret, de remélem akad valami azért.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#63378) f4lcon válasza Predator2 (#63377) üzenetére


f4lcon
őstag

sok méllyel Piston Hybrid az nagyjából ez az ársáv (bár néha kicsit több)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63379) thingol válasza Predator2 (#63377) üzenetére


thingol
tag

én két terméket is ajánlanék neked, mindkettő egy kínai, de egyre elismertebb márka terméke (alapvetően egyetértek a sennheiser strapabírásával és megbízhatóságával, de ár/értékben lehet náluk sokkal jobb hangot is szerezni általában).

az egyik a soundmagic e18: mikrofon nélkül <4500 forintért már láttam itthon, mikrofonnal kicsivel van 5.000 forint fölött. Bár én kicsit magasabb árkategóriában teszteltem a márkát, de idiág még sosem csalódtam és ár/értékben jellemzően veri az itthon kapható vetélytársait

a másik az AWEI Q5 ami egy igazi kuriozóum, de jelenleg még internetről tudod megrendelni, de mélyhang kiemelése és fából készült háza egyedivé teszi, cserébe jóval olcsóbb!

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#63380) makoss válasza f4lcon (#63376) üzenetére


makoss
addikt

Ne haragudj, hogy nem vettem észre amit úgy kellett volna beírni ahogy fentebb említettem, de azért köszönöm a kioktatást! Én mindig még válasz elött is meg szoktam köszönni a lehetséges választ.
De azért szomorú, hogy egy olyan külsö hangkártyál mint az U7 csödöt mond a füles!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#63381) s7evcsenko válasza makoss (#63380) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Tényleg ennyire nehéz felfogni, amit 5-en próbálnak a szádba rágni? :DDD

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#63382) TommyX_


TommyX_
őstag

Kis segítség kellene, hogy a KZ ZN1 mennyire ajánlott fülhallgató?
Ilyesmi zenékhez lenne használva.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#63383) Bici válasza makoss (#63380) üzenetére


Bici
félisten

"De azért szomorú, hogy egy olyan külsö hangkártyál mint az U7 csödöt mond a füles!"

A hangkártya jack dugója mond csődöt, nem a füles. :)
Nálam a piston 3, műxik minden egyes jack kimeneten; alaplapi hangkártya, mp3 lejátszó, sok féle DAC, újabb telefonok, tabletek, stb.
Egyedül a 2011-es Xperia telómmal nem műxik, mert azon még a régebbi bekötésű csatlakozó van.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63384) netkabel


netkabel
újonc

Sziasztok!

Mit gondoltok a Panasonic RP-HJE125E-ról?
Fél éve vettem egyet, nekem nagyon bejött. Aztán Head-Fi-n láttam, hogy ez: Philips SHE3590RD jó értékelést kapott. A panasonic nekem jobban bejött. A philips valamiért folyamatosan halkan zúg kivéve ha a telefonba van csatlakoztatva. A hangok mosottnak tűnnek, mintha valami hiányozna belőle. A panasonic jól hangzik és a mély tartományt is tetszetős.

(#63385) schawo válasza makoss (#63380) üzenetére


schawo
titán

Annyit dumálsz fölöslegesen, hogy az fantasztikus. :D Vegyél már egy fordítót, ha a telefonod és a hangkártyád nem ismeri az új szabványt, oszt jónapot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63386) bucsher válasza vicze (#63375) üzenetére


bucsher
őstag

Nekem is sikerült egy kínai 2015-ös modell telefonnal belenyúlni az őskorba.

"Trust me, I'm an engineer!"

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#63387) darvinya válasza bucsher (#63386) üzenetére


darvinya
titán

Nem lenne szebb és egyszerűbb átkötni.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63388) schawo válasza bucsher (#63386) üzenetére


schawo
titán

Ez már művészet :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63389) bucsher válasza darvinya (#63387) üzenetére


bucsher
őstag

Quick fix. Amíg megjön aliról az átalakító.
schawo: ;) :B :R

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#63390) darvinya válasza bucsher (#63389) üzenetére


darvinya
titán

Az is egy megoldás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63391) Ciccuka válasza thingol (#63379) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szerintem ezek mindenképp mehetnének az összefoglalóba:
Awei ES-Q5
Awei ES-Q9

Jelen pillanatban ezek a legolcsóbb fülhallgatók, amiknek már egészen jó hangzásuk van.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63392) Tulku válasza darvinya (#63387) üzenetére


Tulku
veterán

Átkötni?....a hentes az egy retro életérzésű aranyifjú....ő nem az a hegesztgetős, csiszolgatós buheravera...legalsó szinteken dolgozik...C++-ban... :D

(#63393) #71562240 válasza takacsbotond (#63332) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ahogy f4lcon is mondja: "remek füles, de annyit nem biztos, hogy ér amennyibe kerül"

Lehet, hogy új árán én se ilyet vettem volna, hiszen kínai márkák között találni olyanokat, amik jobb ár-érték arányt tudnak nyújtani, és globálisan is találni korrektebb frekvenciamenetűeket hasonlóan igényes hangminőség mellett, de használtan féláron már mindenképpen ezt akartam.
Kirívó erényei és hibái vannak, amelyek tulajdonképpen populáris hangkarakter tulajdonságok, mégis mondhatni rá, hogy "audiofil" orientáltságú, és nem csak azért, mert B&W sznobizmus.
Elég kellemes, meleg hangú, mégis definiált-részletező, a jelentős alsósávkiemelés ellenére se mossa össze a hangszereket. A szokásos V-karakterűektől annyiban különbözik, hogy a prezenszsávja nem igazán kiemelt, nagyjából arányosnak tekinthető, de azért kiemelése is van 3-8kHz között (no persze mihez képest, az 1kHZ-hez képest igen, de mondjuk a 200Hz-hez képest eléggé alulreprezentált). Alul igen jelentős kiemelése van, aminek haszna és kára is markánsan mutatkozik. A basszus az erős kiemeltsége ellenére nagyon pontos, ám még a középsáv alsó felében is erős a kiemelés, ami természetesen ráül a hangképre, ami nem jó, de viszonylag talán megbocsájtható mert mint mondtam nem mos, hanem definiált marad így is az egész frekvenciasáv, és az erős alsó kiemelés nem nyomja el a magasak definiáltságát sem (1kHz fölött nagyon jó a tranziens viselkedése), így komoly testességet, nagy hangszerméreteket eredményez komoly térhatással, ami pedig jó. Mint mondani szoktam, a fej-fülhallgatók ilyesfajta csalással próbálhatják felkelteni a hangdobozok testének illúzióját, amin persze érzi az ember hogy csalás, de a lineáris átvitelűnek tekinthető fej-fülhallgatókon pedig erősen érezhető, hogy mennyire csak játékszerek. A C5 kapcsán tehát azt kell elsősorban megfontolni, hogy milyen karaktert akarsz, mert a C5-é egy szélsőséges karakter, de azt nagyon jó minőségben nyújtja - mondom, szerintem csak kínaiak tudnak jobb ár-érték arányt. Az eszem szerint ugyebár nem ezt hallgatnám inkább, hanem az egyarmatúrásomat, na de annál igen szűk a hangfelvételeknek azon köre, amin értelmezhető megszólalást tud nyújtani, hogy ne azt érezzem minden pillanatban, hogy fülhallgató játékszert hallgatok.
Megjegyzem, a mellékelt négy illeszték elég széles határok között tudja hangolni a hangképet, így adott forráskészülék mellé elég jó eséllyel meg lehet találni azt, amelyik optimális arányt hoz létre a frekvenciasávok között, aminek következtében egy nyitott, transzparens prezenszsáv érhető el az erősen jelenlévő mélyek és alsóközepek ellenére. Ha jól választod ki az illesztéket, akkor olyan egységes szövetet tud kialakítani a zenéből, amit ezen az árszinten kevesen - csak a kínaiak némelyike. Be tudom mesélni magamnak vele, hogy fejhallgatót hallgatok - amíg fel nem teszem a fejhallgatómat, mindazonáltal sok fejhallgatónál tud életszerűbb, testesebb hangot adni. Az adott árszinten nagyon minőségi fülhallgató, nagyon sajátos hangkarakterrel, de a hangkaraktere elég jól hangolható az illesztékválasztással.
A kialakítása is komoly, praktikus, jól ül a fülben, nekem kifejezetten kényelmes. Némelyek panaszkodnak, hogy a rögzítő vezetékkarika nyomása egy idő után fájóvá válik, én ezt nem értem, mert sose tapasztaltam, csakis az ellenkezőjét, miszerint stabil és kényelmes. Hozzáteszem, a rögzítő vezetékkarika optimális beállításának is van szerepe az optimális hangolásban, nagymértékben különbözik a tónus aszerint, hogy mennyire nyitod ki a karikát, azazhogy a karika hogyan tartja a fülben a hangszórót - én a nyitottabb karikaméretű, stabilabb alátámasztású beállítást kedvelem, mindenesetre érdemes eljátszani vele.

Szerk.: A mérvadó tesztjei közül például a Goldenears-féle elég reális, például az Innerfidelity-féle kissé félrevisz.

[ Szerkesztve ]

(#63394) darvinya válasza Tulku (#63392) üzenetére


darvinya
titán

Inkább fordítva.?
Aki C++-ban dolgozik, az már hegeszt, csiszol, stb. legalsó szinten.
Klikkelgetős, mint felületi barkács.
Ha már számtech van felhozva példának.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63395) takacsbotond válasza #71562240 (#63393) üzenetére


takacsbotond
őstag

:R
Fülhallgató erősítő nélkül, egy mobil is ki tudja hajtani? Most egy LG G2-öm van, de nemsokára szeretném lecserélni egy Samsung Galaxy S7-re.

Más: A Piston 3-am kábele megtört a jacknél, és a jobb oldal megnémúlt. Ezt lehet-e javítani a jack cseréje nélkül, (pl újraforrasztással) és ha igen hol tudják ezt megcsinni (én sajnos nem tudok forrasztani)?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#63396) #71562240 válasza takacsbotond (#63395) üzenetére


#71562240
törölt tag

Könnyen hajtható. Egyrészt elég nagy érzékenységű, másrészt kellemes impedanciamenete van, harmadrészt a tárgyalt hangkarakterbeli tulajdonságok miatt telefon is elég sokmindent meg tud jeleníteni az információiból, negyedrészt viszonylag lágyhangú, tehát sprőd forrásokkal is viszonylag nehéz igazán érdessé tenni a hangját.

(#63397) f4lcon válasza takacsbotond (#63395) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem van erősítőm (egy Oppo HA-2) és ugyan van némi észrevehető változás (az Oppo picit hidegebb hangú) de nem annyi, hogy megérje befektetni egy ekkora összeget csak emiatt.
nézhetjük úgy is, hogy remekül van optimalizálva egy telefon forrásra, kiemelten az almás termékekre.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63398) docker


docker
csendes tag

Sziasztok!

Fülhallgatót keresnék az alábbi paramétereknek megfelelően:

Műfaj: Vegyes, főleg rock, hc, alt metal, dnb
Elvárás: tippre: izoláció, részletesség, strapabíróság
Ár: 10-ig
Kivitel: mindegy
Kábelvezetés: mindegy
Mikorfon: nem kell

A segítséget előre is köszönöm!

(#63399) sfbalazs válasza TommyX_ (#63382) üzenetére


sfbalazs
tag

Valaki írta hogy az erősítőjét nem is használja.úgymeg olyasmi lehet mint a zs1.nekem zs1 van metálra nem a legjobb sajnos de amit te linkeltél szerintem jól szól rajta.

(#63400) Urby66


Urby66
aktív tag

Vsonic VSD3 füleshez keresek csere kábelt.
Tud valaki helyet ahol jó áron kaphatnék egyet? Nem számít, hogy mikrofonnal vagy anélkül. Sajnálnám kidobni a kábel miatt a kedvenc fülesem. :)
Kösz a segítséget! :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.