Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63951) Bici válasza trepxe (#63950) üzenetére


Bici
félisten

Nekem tök más a véleményem a Q5-ről.
Persze ízlés dolga. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63952) AGE-T válasza dni (#63944) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ha megjön, írd meg a véleményed. Kivi vagyok! :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63953) trepxe válasza Bici (#63951) üzenetére


trepxe
tag

Nem mondok ellent...:-) Az árához képest szerintem mindkettő kiváló darab. Nem lehet ennyi pénzből jobbat összehozni. Inkább csak ízlés kérdése, melyiket veszi az ember. Egyébként van a sorozatban ES-Q3 is és érdekes, hogy a számozási logika fordított, azaz minél közelebb vagy az 1-hez, annál magasabb a termék pozícionálása. Summa summarum: az "olcsó de jó" ritka példányai. :R

(#63954) Ciccuka válasza trepxe (#63953) üzenetére


Ciccuka
veterán

(#63955) Bici válasza trepxe (#63953) üzenetére


Bici
félisten

Igen, lehet hogy kipróbálom a 3-ast is. :D

Érdemes egyébként lezárni a Q9 hátulján lévő lyukat. Majdnem teljesen eltűnik a driver flex és picit erősebb lesz a mély, de nem lesz túl sok, csak kicsit nagyobbat üt.
Szilikonnal próbáltam először, de az lejött könnyen, utána sima öntapadós matricával jártam sikerrel. Néhány papírboltban lehet venni öntapadó pöttyöket. Ilyennel oldottam meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63956) GML


GML
őstag

Van valakinek Creative WP-250-es BT fülese? csak bele szeretnék hallgatni, hogy mit tud.

(#63957) trepxe válasza Ciccuka (#63954) üzenetére


trepxe
tag

Persze. Tényleg egy rakás sz@r. ...lenne, ha nem ennyibe kerülne. Ennyiért sokkal jobb nem nagyon van, inkább ízlésbeli különbségek vannak. Ne vicceljünk!
2-3e magyar pengőért, amikor 27% az ÁFA árrés(ek) vannak rajta, szállítmányozzák stb. mennyi lehet a gyártási kőcség...? szóval ennyi pénzből nem olyan rossz az. Ha nem vizsgálunk árat, akkor tényleg a futott még kategória egy AKG K 3003-hoz képest, vagy a Dunu DN2000J mellett, vagy sorolhatnám. ( csak hogy kicsit húzzalak...:-) )

Tehát ha a 2e FT-os kategóroiát nézzük, akkor nem olyan rossz az. Szerintem.

(#63958) trepxe válasza Bici (#63955) üzenetére


trepxe
tag

Jó ötlet, kipróbálom! :R

(#63959) Tulku válasza trepxe (#63957) üzenetére


Tulku
veterán

De hát azt írja a linkelt blogban hogy fasza kis füles az árához képest...akkor mi a baj?

(#63960) Ciccuka válasza Tulku (#63959) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt például olcsó, ennyit biztosan simán megér.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63961) monti0222w válasza trepxe (#63957) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem csak az árát éri meg, hanem annál többet is, szerethető füles. :K

(#63962) malphitee


malphitee
senior tag

Mi ez a kici cina invazioo :DD

(#63963) trepxe válasza Tulku (#63959) üzenetére


trepxe
tag

Semmi baj nincs vele. Ugyanezt írtam, csak másként :DD

(#63964) trepxe válasza monti0222w (#63961) üzenetére


trepxe
tag

Így-így. Szerintem is! :C

(#63965) kemcso válasza trepxe (#63964) üzenetére


kemcso
Ármester

Kérlek, hogyha egymás után válaszolsz több embernek, akkor szerkeszd egy hozzászólásba. Köszönöm.

(#63966) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Hello!

Munkahelyen szeretnék zenét hallgatni, feltűnés mentesen: tehát ne látszódjon, hogy a fülemben van valami. Eddig ezt találtam, szerintetek mennyire alkalmas zene hallgatására, vett már valaki ilyet? [link]

Egyéb alternatívákat is várok :D

(#63967) Tulku válasza ad4m1337 (#63966) üzenetére


Tulku
veterán

Most hangminőségről nem írnék....de megemlítem a "szakszerű" behelyezési leírást:
"Put your ear to the sky. Carefully release the earpiece, let it fall into your ear canal."

Mondjuk ha én folytatnám magyarul:
Kérjük használat után fáradjon el egy audiológushoz aki kiszedi az Ön füléből a dobhártya közelében található mini alkalmatosságot...ez általában méretes fecskendővel valósítható meg, a tárgy működése a nagy mennyiségű folyadéknak köszönhetően nem garantált a továbbiakban....

Mert gondolom senki nem hiszi, hogy használat után egy mágnessel ki tudja minden esetben halászgatni....

Én semmiképp nem ajánlanám...a füledben nem látszik, de be lennél vezetékelve rendesen...ahogy látom még a nyakadban is az futna...

(#63968) monti0222w válasza trepxe (#63964) üzenetére


monti0222w
addikt

Amit írtam, az AWEI-re érvényes! :D

[ Szerkesztve ]

(#63969) GML válasza ad4m1337 (#63966) üzenetére


GML
őstag

Hosszú haj+IEM. Feltéve, ha nem olyan munkakörben dolgozol, ahol nem érdemes elvonni a figyelmedet, csökkenteni a külső hangokat.

Milyen munkahely az, ahol nem tudsz zenét hallgatni? :U

(#63970) denko válasza GML (#63969) üzenetére


denko
senior tag

Nagyon Sok olyan munka van ahol nem lehet zenét halgatni...
Inkább ez a baj hogy ezt egyáltalán forgalmozzák, mert tényleg minden eggyes használat után el kell menni orr füll gégész-hez. És látván a magyar rendelési időpontokat várhatsz 4orát a váróban, de addig is zenét halgathatsz :C

(#63971) Tulku válasza denko (#63970) üzenetére


Tulku
veterán

Kíváncsi lennék egy valós tapasztalatra...írja le valaki hogy használja a mindennapokban...szerintem nem tolonganának...

El tudok képzelni olyan határ esetet, amikor más lehetőség nincs arra hogy kívülről érkező információkat folyamatosan hallj (éles helyzetben, ellenséges területen bevetett felderítő tevékenység) de ezek nem mindennaposak, illetve gondolom itt a kivétel megoldott...vagyis ennél profibb behelyezési, kivételi megoldások léteznek...

Most a sztereó térről, freki görbéről nem szeretnék írni, gondolom ez egy mono szerkezet, közép frekire (emberi beszéd) kihegyezve...

(#63972) GML válasza denko (#63970) üzenetére


GML
őstag

Flamet megelőzve zárszóként nincs tökéletes munkahely... :O

(#63973) darvinya válasza ad4m1337 (#63966) üzenetére


darvinya
titán

Garantált a hallás elvesztése/életvesztés.
Csak 1, higéniát hogy oldod meg nem fertőzd meg a füled, rosszabb esetben agyad?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63974) trepxe válasza ad4m1337 (#63966) üzenetére


trepxe
tag

Rémisztő ez a cucc. :( Sohasem tenném a fülembe, annál sokkal, de sokkal kedvesebb szerv számomra.

(#63975) trepxe


trepxe
tag

Szisaztok, vettem egy Brainwavz BLU-100-at. Sok jót olvastam róla, de első hallgatásra szegényesnek tűnik a hangzása a stock szilikonnal( a comply-al még nem próbáltam). Bár lehet, hogy csak nagyon kiegyenlített? Van vkinek tapasztalata, h be kell -e járatni, illetve milyen hangképet lehet tőle várni? Onkyo HiRes App lejátszóval hallgatom teljesen lineárban.

(#63976) #16820480 válasza trepxe (#63975) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem ismerem a fülest, de az egyáltalán nem biztos, hogy neked a kiegyenlített hangzás tetszik, attól, hogy sokan azt üldözik a hangkeltő keresésük során. Szerintem legelőször azt kell kitalálni, hogy mit keresel, mert egyáltalán nem biztos, hogy az a lineáris hang lesz.

(#63977) GML


GML
őstag

Sportoláshoz ki milyen BT-s fülest használ?

(#63978) #16820480 válasza GML (#63977) üzenetére


#16820480
törölt tag

SBH20, de gondolkozom, hogy talán kellene valami kifinomultabb hangú. SBH54 tetszik, csak arra meg írnak azért bőven rosszat, szakadozó kapcsolat, meg ilyenek, ami nem valami bíztató (nem is tudom hogy lehet, amikor a 20-as stabilan működik).

(#63979) GML válasza #16820480 (#63978) üzenetére


GML
őstag

Ezzel csak az a bajom, hogy kvázi vezetékes. Hová teszem a kis dobozkát. Meg a madzagot. :(
Valami "egyszerűbb", nyak mögötti kütyüt keresek normálisabb hanggal.

(#63980) #16820480 válasza GML (#63979) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem vágom, hogy mi a bajod a dobozkával :D AGE-T is olyton ezt mondja, de van vagy 10-15g, felcsípteted a gallérodra, és kész, nem lifeg, nem zavaró. A hozzá adott füles nem nagy csoda, de lehet viszont cserélni. Mondjuk szerzel valami olcsóbb fülest, ami jól szól, és méretre vágod a kábelét, aztán annyi.

(#63981) Tulku válasza trepxe (#63975) üzenetére


Tulku
veterán

Én sok jót olvastam róla (BLU100)...de az is lehet, hogy csak hype ez is...

A Soundmagic újdonság (az st80) is elég lapos frekvenciamenettel rendelkezik, nem ajánlom modern basszuserős megoldásokhoz, de attól függetlenül könnyen szokható, hallgatható...

A Noble BTS kütyüje (csak USA-ból rendelhető) is ilyen...teljesen lineáris, lapos...

Viszont hallgattam egy I-tech csodát, az meglepően jó hangú volt, de horror kapcsolódással rendelkezett...már nadrágzsebben is szakadozott...

Nehéz ügy ez a BT...ha valaki tud egy jó kütyüről, ne tartsa magában....tegnap rendeltem egy ilyet, remélem nem töröm össze 2 perc után.... :)

GML: semmi baj a dobozzal..megtartja a jack dugó...beteszed a póló alá egy rövid vezetékkel és kész vagy...persze füles vezetéket kell csökkenteni...

[ Szerkesztve ]

(#63982) trepxe válasza #16820480 (#63976) üzenetére


trepxe
tag

Az érdekes az, hogy ha az ember alapvetően "audiofil" és kiegyenlített hanzást keres, sohasem tudhatja, hogy valójában, amit annak gondol az tényleg az-e :-)

A nap végén mindenki arra vágyik, hogy olyan hangzást kapjon, ami neki tetszik és jól érzi magát vele. Aki nem audiofil, annak tök mindegy, hogy minek hívják, az audiofil pedig csak reménykedik, hogy ami tetszik neki az pont kiegyenlített. ( valójában az az ideát kegetik, hogy az szól jól és természetesen, ami kiegyenlített, pedig a füles, vagy eszköz frekimenete csak egy dolog, mert ahány felvétel, annyiféleképpen fog megszólalni Nem?! De! :-)

(#63983) Tulku válasza trepxe (#63982) üzenetére


Tulku
veterán

Én még nem hallottam kiegyenlített hangzást...vagy ha hallottam, de biztos nem tetszett...nem tudom egyáltalán létezik-e (komplett rendszerről beszélek, mert hiába kiegyenlített a lejátszó és erősítő, ha a hangszóró frekimente ágasbogas...a szűk keresztmetszetet hallod)...

...Így pár év távlatából megelőlegezem, hogy az enyhén mélykiemelt, középerős, magasvisszahúzott (magasak a háttérben, de teljes spektrumban) hangzást kedvelem...ez pedig egyáltalán nem kiegyenlített...

Egyáltalán tudjuk mi az a kiegyenlített?

Talán az igen lapos (de texturált) mélyekkel rendelkező, középerős és lassan elfogyó magasakat produkáló hangkép lehet a kiegyenlített....talán....

(#63984) D@niel


D@niel
addikt

sziasztok,

fülhallgatót keresek egy ideje, át gondolva a dolgokat össze is állt a kép:

a régi fajta iPhone headsetet még most is használom, mivel nagyon kényelmes, van rajta mikrofon, hangerő szabályzó.
a hang minőség egy ideig nekem elég volt, most már szeretnék egy kicsit jobbat.
fontos az ár, max. 4-ig mennék el.
agyba dugós verzió nem jöhet szóba.
kizárólag az új fajta apple féle earpods kialakítás érdekel. ilyet egyrészt az ára miatt nem veszek, másrészt azért, mert androidos telóval nem működnek a gombok.
egyébként egy meizu telefonhoz lesz a headset.
verdikt: kényelem, kicsit jobb minőség az előzőhöz képest, ár.

találtam egyet: Langsdom e6

az adatokhoz nem nagyon értek.

kérdésem lenne, hogy ez kompatibilis-e androidos telóval, és hogy az Apple féle új fajta earpods hang minőséget tudja-e hozni? ugye az a szint alacsonynak számít, de nekem elegendő.
mit jelent a 42ohm ellenállás? kicsit soknak tűnik.
basszust mennyire fog tudni adni?

természetesen nem vagyok ez zárkózva, más is lehet befutó.
köszi!

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#63985) malphitee válasza Tulku (#63983) üzenetére


malphitee
senior tag

Gr07 et hallgass meg egy naturális egyenes gorbes lejátszórol és akkor talán közelebb leszel a megoldáshoz.

(#63986) Tulku válasza malphitee (#63985) üzenetére


Tulku
veterán

Köszönöm!

Fél évig volt GR07-em....

Nagyon kissé mélykiemelt, (de összességében lineárisnak hangzó) nagy középtartományú, széles hangszínpadú, kissé karcos (de szokható) magasakkal...meg kell válogatni a párosítást a magas hangok miatt...

De megértettem...számodra ez a kiegyenlített...

Számomra a VC1000 kiegyenlítettebbnek tűnt, bár a hihetetlen részletessége hosszú távon fárasztó volt...de ahogy meghallottam a VC1000-et azonnal eladtam a GR07-et...
A Brainwavz B2 viszont tekinthető etalonnak ebből a szempontból...na abba nem tudok belekötni...az talán a kiegyenlítettség mintaképe lehetne...

...és a jó 2BA-sok....

(#63987) malphitee válasza Tulku (#63986) üzenetére


malphitee
senior tag

Igazabol az eph 100 most ért a bejáratas végére ,megvan amit kerestem, nagyon hasonló a te alltal p referált hanghoz. Kissé melykiemelt, dinamikus és részletes, közepe nem kiemelt, részletes, magas háttérben részletessegben. Szeparacio az ami nagyon jo és tererzet. Minden műfajt szeret , de komolyzene,klasszikus az etalonja. Igazából minden egyes ilyen zene meghallgatása kor úgy érzem sok tízezer forinttal beljebb vagyok mert szinte ott ülök az egyik székben.

(#63988) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Vennék egy Xiaomi Piston 3-as IEM fülhallgatót, de eBay-en olyan árkülönbségek vannak (1100-6000 Ft), hogy felmerült bennem a kérdés, hogy hamisított lehet-e az olcsóbb?

Ha előfordulhat, akkor honnan tudom, hogy biztosan eredetit veszek?

(#63989) denko válasza Mittu88 (#63988) üzenetére


denko
senior tag

Elvileg a Bangood eredeti cuccokat küld.

Én onnan rendeltem már Xiaomi powerbanket, Nilkin Caseket, eddig mindig gyári csomagolásban jött.

(#63990) ZolkoW válasza Mittu88 (#63988) üzenetére


ZolkoW
őstag

a "rendes" P3 nagyságrendileg 5000 ft körül van, de létezik talán már több "youth edition"-je, azok olcsóbbak (1500ért már láttam).

ja és persze tök más a kettő (három? négy?), még ha eredeti is.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#63991) Santi22


Santi22
aktív tag

Sziasztok!
Nézegettem alap fülhallgatókat és segítségetek kérném, hogy ez jó lehet-e?

Sennheiser MX 170
Amúgysem drága, de ennyiért ajándéknak tűnik meg a Sennheiser név is garancia vagy nem? Hangzással kapcsolatban ennyire alap áron túl nagy elvárásaim nincsenek, fontosabb inkább, hogy bírja, ne törjön meg a kábel, ne legyen az, hogy egy idő utána csak az egyik fele szól a fülesnek, mert párszor jártam már így.

Egy másik alternatíva amit még néztem így olcsóért:
Sony MDRE9LPH

Mit gondoltok, tapasztalatok esetleg? Ha ezek nem jók, akkor edigitalnál más valami max 3k-ig? Köszi előre is a válaszokat.

(#63992) kemcso válasza Santi22 (#63991) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha az edigital-tól kell valami, 3e alatt és earbud akkor kb azt vedd, ami tetszik :) Amúgy meg összefoglaló...

(#63993) malphitee válasza Santi22 (#63991) üzenetére


malphitee
senior tag

Sennheiser fulesekben irto gyenge, aruk meg irto sok.

(#63994) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

Holnap átveszem az első minőségibb mp3/DAP lejátszómat. (Fiio X1) Ehhez keresek most (szintén minőségi) fülhallgatót. Megnéztem az összefoglalót, de mint ahogy említettétek is benne, nem sok van itthon. Ezért írok inkább ide.
Az elsődleges szempont az lenne hogy itthon kapható legyen. Minél hamarabb szeretném használatba venni.
Hangzás: Teljesen vegyes zenéket fogok hallgatni. A klasszikus zenekari műtől, a techno/house-on át a pop-ig.(rap-et biztos nem) Azért több mint valószínű, hogy magas minőségű formátumban (ha már van egy ilyen lejátszóm). Basszus nem baj ha van :P
Közlekedési eszközökön fogom használni munkába menet/jövet és lehet, hogy munka közben is.
Ár: Maximum 15e egy kanyival se több :)
Kialakítás: In-ear/IEM
Lehetőleg nyak mögött átvezethető/aszimmetrikus!
Kábelvezetés: Mindegy
Mikrofon: Nem kell.
Semmi speckó, nem kell futásra (remélem).
Szín: Lehetőleg férfias, nem rikító színű. (pl.: fekete,ezüst,króm,szürke)

A segítséget előre is nagyon köszönöm! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#63995) BigBlackDog válasza Highground (#63994) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem ne vedd át, ha teheted. :( Annak az áráért, illetve a fülesre szánt összegért együtt talán jobb fülest kapnál, amit adott esetben egy Sansáról meghajtva még mindig jobb végeredményt érnél el, mint az X1-el. De ez csak a saját véleményem. Főleg, ha csak itthon kapható füles játszik.

[ Szerkesztve ]

(#63996) Highground válasza BigBlackDog (#63995) üzenetére


Highground
aktív tag

:F

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#63997) Tulku válasza Highground (#63996) üzenetére


Tulku
veterán

Kollégának - és sok más egyénnek itt - nem tetszik az X1 hangképe...

Ha átveszed, megfelelő fülest kell hozzá keresned...így első blikkre a füles ne legyen részletező (avagy magas kiemelt) mert lehet, hogy az összkép karcos lehet....

(#63998) BigBlackDog válasza Tulku (#63997) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem is teljesen azt mondanám, hogy nem tetszik, csak olyan árban én nem azt választanám. Persze megértem, a márka miatt feljebb kúszhat az ár, meg aztán itthon is forgalmazzák hivatalosan, gondolom még ez is rátesz. De azért az összegért nem sok pluszt ad számomra egy jobb audiokimenettel rendelkező telefonhoz képest se hang, se szolgáltatás terén. :)

(#63999) Highground


Highground
aktív tag

A telefonos megoldás nálam kizárt volt :) Nekem már majdnem ez a lejátszó is nagy. Lehet, hogy van ennél jobb is (sőt biztos), de használtan veszem 25-ért+fülhallgató már így együtt 35-40 lesz. Sejtem, hogy 35-40-ért kaphatnék (még ennél is) jobbat is, de akkor megint kellene vennem egy jó fülest etcetera, etcetera...
Xduoo X3-at meg ihifi 770-et ajánlották, de ezeket szintén nem lehet itthon kapni (használtra meg várni kellene kitudja mennyit). És még ezekhez is szintén kellene egy jó füles. Szóval marad ez. :) Már le van beszélve az átvétel úgyis. De azért köszönöm! :R Annyira azért nem vagyok vájt fülű :) Ez lesz hosszú idő után az első értelmes "mp3 lejátszóm" az előző kb. 6-8 éve volt egy noname kínai fos. :) Szóval ahhoz képest gondolom azért nem lesz az rossz :D
Szerk.: Ja és fontos volt, hogy a minőségi (flac pl.) zenéket is le tudja játszani.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#64000) BigBlackDog válasza Highground (#63999) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként visszatérve az eredeti kérdésedre is most pl. a Soundmagic E50-E80 (ízléstől függően) jutott eszembe, ami itthonról is elérhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.