Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) Tulku


Tulku
veterán

Reggeli gondolatok....

1. Kemcso és Sheratan sejtése beigazolódott, az Angie kívánja a vasat rendesen....majd mint egy fejes.
Az még hagyján hogy AK100 után kellett egy mobil erőlködő, amitől megtáltosodott (akkor azt hittem az AK100 erősítője miatt) de bizony asztali fejhallgató erősítőről még tovább árnyalódott a hangkép...valahogy nagyobb tér, pontosabb hangszerek...nem lök akkorát mint amikor az AK100-at erősítettem, de azért hallható.
Az i-re a pont tegnap került fel...egy ezer dolláros Sony DAP szinte makogott az Angie-val (ZX2), majd a mobil erősítőt rákötve megjött a hangja...szerencse, mert már ijedezni kezdtem, hogy mindkét oldalból kiment a mély aramtúra :) Külföldi topikok szerint még az AK240 után kötött Chord Mojo is jól hallható pozitív változást hoz a hangképben...tehát háklis a szirén rendesen...

2. Westone UM pro50...csak pár perc hallgatás...az ismert Westone hangkép, de nem a W vonal...ahogy olvastam, azt csak alátámasztani tudom. Tehát egyféle zenei stílushoz ez a jobb (modern, hip-hop, techno, rock, elektronikus) a W60 pedig jazz és klasszikus tovább egyéb hangszeres, vokális zenékben érzi jól magát.
Mélyei ennek a "dögösebbek", tehát basszust kedvelők mindenképp ezt preferálják!
Lehet csinálok egy egymásnak ugrasztást, ha ráérek...ahol bővebben kifejtem, melyik hol nyújt többet.
Ezt csak azért mert gondolom igen nagy számban vannak olyanok akik 700-1000 dollár között szeretnének Westone fülest vásárolni és vacillálnak :)

(#62252) #16820480 válasza Tulku (#62251) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ezt mondtam én is, hogy az X3 II-ről vacak volt, a Matrix Mini-i Pro-ról hajtva meg egész emberes hangja lett :K

(#62253) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Úgy 2 hónapja vásároltam egy Xiaomi Piston 3mat. Első körben relatíve meg voltam vele elégedve, de sokszor klasszikus zenét hallgatok, nem is túl hangosan és egyre "fülbeötlőbb" lett, hogy a mély hangoknál valamiféle cicergő hangot ad ki jellemzően a bal oldal. Nem ez az első kvázi normálisabbnak nevezhető fülhallgatóm; ilyen zajt még nem tapasztaltam.
A kérdésem az, hogy nyugodtan megindíthatom a garanciális ügyintézést? Esetleg más tulajdonos is tapasztalt ilyen zajokat?

Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#62254) schawo


schawo
titán

No mi az, újra eladóvá vált az LTD hardveraprón?

Gabesz_23
Nem tetszett?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62255) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Rendeltem és ma tudom átvenni a Sennheiser fülhallgatómat, egy CX 5.00G-t. Valakinek tapasztalat vele? Ezt most 20-ért tudtam megrendelni.

Esetleg ugyan ennyiért van jobb? Javaslatok?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62256) Tulku válasza 19_OsY_81 (#62255) üzenetére


Tulku
veterán

A "van jobb" tág fogalom...az attól is füg, mire használod, milyen zenét hallgatsz, illetve mik a prioritások...

Itt a fórumon a Sennh hangképét nem preferálják, vannak nála jobb hangú fülesek, persze főleg külföldi rendelések...

Itthon Soundmagic, RHA ami magyar garos és 20 környékén megvásárolható...
Ha szereted a mélyeket akkor RHA 750 lehet jó választás 3 év garral...pl...

(#62257) 19_OsY_81 válasza Tulku (#62256) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Köszönöm.

Mi a baj a Senn hangképével? Visszaolvastam, de nem tálaltam meg.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62258) K1LLMy53Lf válasza 19_OsY_81 (#62257) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nekem nincs sok tapasztalatom Senn fülesekkel, de pont tegnap volt "szerencsém" meghallgatni egy Sennheiser MM30at (ezt nem tudom most milyen CX néven árulják). KB 30mp-t hallgattam, egész pontosan az első cin megszólalásáig, vagyis inkább annak kellett volna lennie, de kb, mintha szikével vágtak volna a dobhártyámba, +20dB min, 0test, lecsengés semmi stb... szóval valami teljesen természetellenes volt. Egyébként a 30mp alatt az lejött, hogy a full hang "dobozhangú", semmivel sem jobb, mint az 1-2k-s KZ, Awei, P3 stb fülesek, sőt tér még kevésbé van benne, mint az előbb felsoroltakban és meg merem kockáztatni, hogy szeraprációban is lenyomják.
Persze tény, hogy ez "csak" a 12k-s fülese a Senn-nek, nem a 20k-s (mondjuk a momentum iem 30k, de az sem jön be:B), de hidd el, így látatlanba merem neked állítani, hogy bármelyik az ajánlóban lévő füles (10k-ig kategóriában, sőt még talán az 5k-igban is) körök ver rá (az én "fő" fülesem egy Ostry KC06, ~$50, tehát 15k-s kategória, de tényleg ég és föld viszonylat)

Sry, ha nagyon negatívra sikerült a véleményem, nem lejáratni akarom a Senn-t, de baromira túlárazott

szerk.: hja és az a drive flex, ami van benne :)) (a kis 1k-s awei-ben volt ilyen)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62259) Gabesz_23 válasza schawo (#62254) üzenetére


Gabesz_23
tag

Áhh dehogynem! Imádom! :D Csak értékelés miatt lett élő megint a hirdetés. Továbbra is azt mondom, hogy kiváló ez a füles, az AT a900x hangjára hajaz szerintem, annál kicsit szellősebb. A flex is egyre kevesebbszer jelentkezik, igaz szivacs illesztéket használok.

Spiral dot megjött?

[ Szerkesztve ]

(#62260) schawo válasza Gabesz_23 (#62259) üzenetére


schawo
titán

Jegelt hirdetést is lehet értékelni:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62261) Gabesz_23 válasza schawo (#62260) üzenetére


Gabesz_23
tag

Én tudom, de az eladó ezek szerint nem. :U

(#62262) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Köszönöm a segítségeket, módosítottam a rendelést az RHA 750-re. :-)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62263) Chuck Norris válasza 19_OsY_81 (#62262) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Majd írd meg a véleményed főleg, hogy szerinted mennyi mély van benne, persze lehet csak én vagyok botfülű, hogy nem bírtam megszokni.

[ Szerkesztve ]

(#62264) 19_OsY_81 válasza Chuck Norris (#62263) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Te kevésnek érezted?

Hozzáteszem, egy Sony aktív zajszűrős fülesről váltok, amit anno a Sony Z2 telefonom mellé kaptam...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62265) K1LLMy53Lf válasza 19_OsY_81 (#62264) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Nem rosszból, de privátban nem véletlenül írtam le, hogy hallgasd meg őket, mert az itteni vélemények, főleg olyan ember számára tett javaslatok, aki "teljesen kezdő", CSAK javaslatok, egyáltalán nem biztos, hogy az ajánlott füles tetszeni fog (főleg amiatt is, hogy a kevés tapasztalattal rendelkező ember ő maga sem nem feltétlenül tudja, hogy mi az, amit ő keres).
Ha ennek ellenére "vakon" rendelsz egy fülest azzal elég nagy kockázatot vállalsz.
De persze a te dolgod:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62266) 19_OsY_81 válasza K1LLMy53Lf (#62265) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Sajnos nincs más választásom...

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62267) Chuck Norris válasza 19_OsY_81 (#62264) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én kevésnek de ez ne tartson vissza mert lehet én a populárisabb hangzást szeretem, mindezek mellett nagyon szép tiszta hangja van, mechanikailag meg simán kibírja már ránézésre is a három évet. Egy ckx9 lett az utódja amit beraktam a fülembe és egyből megszerettem.

(#62268) HaXoRkA


HaXoRkA
csendes tag

Üdv, én egy lehet hogy hülyén hangzó kéréssel fordulnék hozzátok, olyan hazai forgalomban kapható IEM fülhallgatót szeretnék venni, ami jól izolál ha lehet V karakteres vagy kiegyenlített és vezérlős(gombos) kábel van hozzá, árkategóriában olyan 10-20 ezer forint közt lenne jó. Megoldható esetleg ez a kombináció együtt?

(#62269) 19_OsY_81 válasza Chuck Norris (#62267) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Igen, nagyon szép, tiszta hangja van és valóban, kicsit én is keveslem a basszust.

A ckx9-nek jelentősen erősebb a basszusa?

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62270) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Srácok, hol van Budapesten egy olyan hely, ahol ki lehet próbálni fülhallgatókat? Gondolok itt ilyen RHA, Audio technica, stb. féle prémiumabb cuccokra.

Köszönöm.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62271) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Logitech H165 helyett hasonló alternatíva?

Aurea mediocritas

(#62272) Nigér válasza 19_OsY_81 (#62270) üzenetére


Nigér
őstag

Higiéniai okok miatt szerintem fülest nem lehet sehol, de ha igen, majd kijavítanak.
Én sem dugdosnék repesve a fülembe olyan motyót ami már megjárt több tucat fület.
Bár lehet, könnyebben becsusszanna a fülembe... :))

Szerk: jó soxor leírtam a "fül" szócskát, de már így marad... :o

[ Szerkesztve ]

(#62273) bucsher válasza 19_OsY_81 (#62270) üzenetére


bucsher
őstag

A fülestalálkozók erre vannak kitalálva, mert boltokban kb. sehol.

In the pipe - five by five!

(#62274) Tulku válasza 19_OsY_81 (#62270) üzenetére


Tulku
veterán

RHA füleseket a Fáy utcában a forgalmazónál meg lehet hallgatni...de ha felhívod őket tudnak tájékoztatni melyik Telekom üzletben lehet szintén meghallgatni.

(#62275) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok! 10e. körül szeretnék vásárolni fülest de nem gond ha picit több :) Mikrofon nemkell, fő szempont erőteljes dinamikus basszus, magas ne bassza a fülem, és ne legyen azért halk sem. Elektronikus zene only. Soundmagic E10-em volt 2. DB is. Első nagyon jó volt meg is bántam hogy eladtam. Rendeltem is egyet később kb 1évre rá, de az iszonyat csalódás volt... Nagyon gyenge basszus, hangerő sem volt az igazi. Sorozatszámot ellenőriztem eredeti volt... Majd utána olvastam és írták hogy az első generációs E10ek sokkal dinamikusabbak voltak :( ígyhát elajándékoztam ezt is. Kellene nekem alternatíva ami hozná az első füleshez hasonló karakteres hangzást, és nem utolsó sorban nagyon kényelmes is volt. Tudtok esetleg ajánlani alteratívát? Vagy azóta talán megérné megint egy E10el próbálkozni hátha változtattak? Köszönöm ha segítesz!

[ Szerkesztve ]

(#62276) monti0222w válasza nrb263 (#62275) üzenetére


monti0222w
addikt

KZ-ED9 szerintem elég dinamikus, plusz a vetőcsövek cserélésével ketféle hangzást is kapsz. :)

(#62277) chatran


chatran
őstag

sziasztok!

A Piston 3 Youth edition 3 gombja működik windows phone-nal?

(#62278) Švejk válasza chatran (#62277) üzenetére


Švejk
őstag

Piston 2-ről tudok nyilatkozni, tökéletesen működik WP-vel.

(#62279) fericske válasza nrb263 (#62275) üzenetére


fericske
addikt

Vsonic vsd3 nagyon jó feljebb lépés a SM e10-től - 1. gen van nekem is. Hangzásban az lesz amit keresel, kényelemben meg az eddigi legkényelmesebb fülesem.

[ Szerkesztve ]

(#62280) nrb263 válasza fericske (#62279) üzenetére


nrb263
tag

Honnan rendelted?

(#62281) fericske válasza nrb263 (#62280) üzenetére


fericske
addikt

Hajdan még az mp4nation-ről, de ott szerintem már nincs vagy nem éri meg. Penonaudio meg Lend me ur ears boltokban nézz utána. Úgy tudom újra kijött a cserélhető kábeles változat. Olyan 40 dollár körüli árra számíts.

(#62282) underdark


underdark
aktív tag

Sziasztok
Metál/Rock zenére az összefoglalóban ajánlott JVC HA-FX101 jó lesz?
5k-ig keresek IEM fülest erre a célra

[ Szerkesztve ]

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#62283) monti0222w válasza nrb263 (#62280) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem meg fontold meg a KZ-t, jobb a hangzása mint a VSD-é, ráadásul jóval olcsóbban hozzájutsz akárhonnan is rendeled meg! :K

underdark. igen lehet ő is. :)

[ Szerkesztve ]

(#62284) vicze válasza darvinya (#62250) üzenetére


vicze
félisten

Én most nem a fülesről beszéltem, hanem elég konkrétan a BT SBC-ről. Mivel nekem nem egybeépített eszközöm van, így minden fülest tudok BT-n és BT nélkül tesztelni, sőt van egy fejes, amit tudok Apt-X-en és vezetékesen is hallgatni, így amit írtam az kizárólag a BT és a codec-ekre vonatkozik.
SBC, amit te is használsz a BT füleseddel, képtelen minőséget visszaadni.

"De hallom azokat amit élőben hallok"
Hehe. Hát ha azt hallanám, amit élőben szoktam rég nem hallgatnék zenét. :D :D :D Koncertek kifejezetten cin túlsúlyosra hangoltak, mivel a dobbal együtt nyilván azt is hangsúlyozzák, nem véletlen csöng a fülem utána pár óráig.

(#62285) Tulku


Tulku
veterán

Csak nem én is ilyen E10-et teszteltem és lettem kiátkozva, mert nem írtam baromi basszuserősnek, inkább számomra egyenletes hangképűnek...érdekes...

(#62286) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Egy pár napja panaszkodtam, hogy az újonnan vásárolt RHA MA 750 fülesem kevés basszussal rendelkezik...

Kicsit olvasgattam nemzetközi teszteket és megtaláltam, hogy ez a füles hosszú beégetési periódussal rendelkezik.

Este pink noissal égettem egy hat órát (elvileg legalább 40 óra kell majd).

Gyerekek már így is csoda történt!

Megjött a hiányolt basszus!!!

A fenét fogom eladni ezt a fülest! :-)

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62287) s7evcsenko válasza 19_OsY_81 (#62286) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Vagy csak megszokta a füled a keveset... ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62288) 19_OsY_81 válasza s7evcsenko (#62287) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Referencia zenékkel tesztelem, így biztos nem... :-)

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#62289) axadooki


axadooki
újonc

Sziasztok!

Belefutottam egy igen érdekes problémába...

vettem egy sennheiser px 685i fülest (elolvastam tudom nem ajánlott, de már megvan :) ), mert ez legalább nem esik ki a fülemből - valami miatt a normál fülesek legtöbbje kipottyan belőle.

A füles mikrofonos, és bizony ezzel van gondom.

A füles tökéletesen működik BlackBeryben , olcsó droidos készülékben, dee az én Huawei G620S-embe ha beteszem nem hallják ha beszélek vele.

Na gondoltam egy OMTP-CTIA-ás átalakítóval jó lesz, hát azzal sem ment, és ekkor kezdtem el gyanakodni, és tesztelni...

fogtam a huawei saját fülesét, ez jól ment a mobilomba, és jól ment egy blackBerybe is.
fogtam egy noname fülest jól ment a mobilomba, és jól ment egy blackBerybe is.

Na akkor most a sennheiser miért csak minden egyébb mobilba megy és az enyémbe vajon miért nem?

A dolgot két Huawei G620S-el is kipróbáltam és mindegyikkel ugyan az a hiba.

Van valami újabb bekötés amire ez a tetü Huawei átért, vagy a fülesnek van elkötve valamije?

Ha van valakinek valamilyen ötlete azt szívesen fogadnám, mert nagyon megörültem, hogy találtam egy fülest, ami végre passzentos a fülemre, és nem válnék meg tőle.

Köszönöm a segítsége mindenkinek előre is!

(#62290) nrb263 válasza Tulku (#62285) üzenetére


nrb263
tag

Bizony igazat irthattál :))

(#62291) nrb263 válasza nrb263 (#62275) üzenetére


nrb263
tag

Valami más ajánlás esetleg?

(#62292) darvinya válasza axadooki (#62289) üzenetére


darvinya
titán

Jack láb kiosztásának méretei ugyanazok?
Mert szerintem Sen-nek eltér, ezért aljzatban összezárodik a 2 ér érintkezőnél.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62293) nrb263 válasza nrb263 (#62275) üzenetére


nrb263
tag

Nah picit több lett mint 10. Konkrétan 20.... :D
Sony MDR-EX650AP személyében. 2 nap forumozozgatas után erre jutottam, azthiszem nemfogom megbánni. :)

(#62294) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

A Mi4 hibrid (dd+2ba) 20$ Alin. A szülinapi akcióban hirdetik, csak nem kamu. Rendelnem kéne egyet... :D

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#62295) f4lcon válasza pulutodurumo (#62294) üzenetére


f4lcon
őstag

linket please (nem véletlenül az 1DD + 1BA Piston Hybrid-ről van szó? az nem nagy durranás 20-ért)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62296) pulutodurumo válasza f4lcon (#62295) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A leírásban az van hogy dinamikus plusz 2 BA. Én is azért dobtam be, nehogy pofára esés legyen a vége.
[link]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#62297) f4lcon válasza pulutodurumo (#62296) üzenetére


f4lcon
őstag

ez 1 BA csak.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62298) vicze válasza pulutodurumo (#62296) üzenetére


vicze
félisten

Elírás, 1DD+1BA.
Ez az ár semmilyen formában nem akciós, csak a szokásos beetetés. Az eredeti ár 15$, itt megkapod 17$-ért bullshit akcióban.

@K1LLMy53Lf: Triple-re van épp 35%-os leértékelés 154$-ról, az már majdnem 40%. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62299) pulutodurumo válasza f4lcon (#62297) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A kutyafáját, majd legközelebb.

Vicze kösz neked is, de csak akkor kéne ha tényleg 3 drivere volna. Van elég fülesem is. :)

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#62300) tipuka


tipuka
addikt

sziasztok!

kíváncsiságból berendelnék egy KZ ED9 -et, de nem tudom mi a különbség a két BG-s termék között azonkívül, hogy egyiknél választható mikrofonos legyen-e.
köszönöm előre is a segítséget. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.