Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) schawo válasza Dave™ (#62198) üzenetére


schawo
titán

Kiesni nekem sem akar. Annyira kapaszkodik, hogy amikor kiveszem, kitapintható a helye:D Meg annyira hosszú a vetőcsöve, hogy a dobhártya helyett közvetlenül az agyban szól:DDD
( #62200 ) Gabesz_23
Vagy az eladó. Én is odaadok mindent, amit hozzá vettem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62202) Dave™ válasza schawo (#62199) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mondjuk úgy a vetőcső lefele áll, míg alapból kicsit felfele, lehet ezért is kevesled a magasakat, nem? Na nem mintha egyébként karcos hangú lenne, de szerintem jól áll neki ez a mennyiség, a legkevésbé sem fárasztó a hangja.

(#62203) schawo válasza Dave™ (#62202) üzenetére


schawo
titán

Fordított állásban nem szól olyan jól, az tény. De nem a magas mennyisége a különbség, hanem a hang tisztaságából veszít. Ezért, amikor jobbat akarok, akkor normálisan teszem be, és átkozom a gyártót:D

De sport és gyaloglás közben mindenképpen jobb a fül mögötti megoldás a mikrofónia miatt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62204) vicze válasza K1LLMy53Lf (#62179) üzenetére


vicze
félisten

A triple-nél ne is állmodj 40%-ról, a dualra is ez egy bődületes kamu.
Decemberi megjelenéskor a gyártótól rendelve 40$ volt, webshopokban és Alin 45-50 között mozgott, januárban ugye kifogtam egy 40$-os akciót. Mikor az USA-ba bevonultak és megkapta a 70$-os árat, nem sokkára mindenhol ennyi lett a dual. Tehát a jelenlegi 37$ egy 3$-os akció semmi több, de leglaább valós.
Na most a triple kínában is 100$ direkben a gyártótól, így 80 alatt szinte sose lesz.

(#62205) schawo válasza vicze (#62204) üzenetére


schawo
titán

Egy ilyen duált elhoztam, kíváncsi vagyok rá.

Ha abban a pár műfajban (metál, komoly), amiben a ckr szenved, ez jobb, megtartom. Ha nem, lesz egy eladó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62206) K1LLMy53Lf válasza vicze (#62204) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

kár, pedig azt hittem álmodozni még szabad:B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62207) contaxg válasza Gabesz_23 (#62180) üzenetére


contaxg
veterán

Lassan teszed a füledbe, hogy a kialakuló légnyomás ne terhelje a membránt.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#62208) #16820480 válasza Gabesz_23 (#62191) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha bírja a füled a szivacsot, akkor próbáld meg olyan illesztékkel, nekem azzal nem szokott lenni flex, de nem mindenkinek kényelmesek.

(#62209) Gabesz_23 válasza #16820480 (#62208) üzenetére


Gabesz_23
tag

Próbáltam, de sajnos a szivacs beleszól a hangképbe. De még kísérletezgetem.

[ Szerkesztve ]

(#62210) #16820480 válasza Gabesz_23 (#62209) üzenetére


#16820480
törölt tag

Minden beleszól a hangképbe, de azzal esetleg lehet játszani, hogy milyen anyagból van a szivacs, mennyire tömör, mennyi merevítése van, stb. Házilag is tudsz gyártani amúgy, az a legolcsóbb megoldás, ilyen munkavédelmi dugót méretre vágva és átlyukasztva, esetleg egy szívószál, vagy zsugorcső darabkával belülről merevítve.

Nekem sajnos ami flexelt, az minden szilikonnal flexelt :( Lehet óvatoabban behelyezni, de ez nem fogja szerintem teljesen megoldani a problémát, mert amint eléggé betolod, a szilikon légmentesen zár, és a belső nyomás mozgatja a drivert.

(#62211) Gabesz_23 válasza #16820480 (#62210) üzenetére


Gabesz_23
tag

A Samsung hybrid füleséhez (EO-IG900) adott legkisebb foam illeszték jónak bizonyul. :K Ennek is széles a vetőcsöve (4-5mm) és sűrűbb szivacsból készült. Flex ezzel nincs.

[ Szerkesztve ]

(#62212) contaxg válasza Gabesz_23 (#62209) üzenetére


contaxg
veterán

Szivacs és szivacs között óriási különbségek vannak.... egyébként minden beleszól a hangba.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#62214) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!
Tegnap jött meg az AWEI Q9 fülesem, végre müködö verzióban.
A kiegyenlítettségével bejáratás nélkül is NAGYON magasan kiemelkedik (az én ízlésem szerint) az eddig kipróbált kínai fülesek közül.
Lehet, hogy tartaléknak rendelek még egyet.
Viszont felmerül a kérdés, hogy a többi kínai fülesemet - amiket eladni szerintem nem fogom tudni - hogy lehetne EQ-val feljavítani.
A Clip+ rockbox szoftverrel tud paraméterezhetö EQ-t.
Tegnap elkezdtem vele játszani, amitöl pár helyen jobb lett, máshol meg rosszabb. A végén eljutottam egy elfogadható szintre, de ma reggel azt nem tudtam hallgatni, olyan tompa lett.
Van valami technikája az EQ-zásnak, amivel nem zavarodik össze a fülem?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62215) Dave™ válasza Bici (#62214) üzenetére


Dave™
nagyúr

Örülök, hogy hasonlóan vélekedsz a kis Aweiről, elég megosztó füles ahogyan tapasztaltam :D Szerintem is piszok jó amit tud 900 Ft-ért. A kérdésre válaszolva: a Zirconból kiegyenlített füles nem lesz, ott az aljától az alsó-közép tartományig kellene legalább -10-15dB, amit ennyire EQ-zni kell az már szerintem régen rossz. Az egy basshead füles, áruld külön, akinek ez a hangkép tetszik örülni fog neki, head-fin is sokan szeretik, de nem való hangszeres zenéhez. A másik kettőt nem ismerem, de a HDS1-ről eddig azt hallottam, hogy inkább lineáris, mint nem.

(#62216) darvinya válasza Bici (#62214) üzenetére


darvinya
titán

EQ olyan szintre kell hozni ami zenei ízlésnek megfelelő, mert mikor állítgatják menet közben elhangolja a hallást.
Pl: én szeretem az alsó mélyeket, de közép mélyeket nem, közép legyen kicsit tompa, de ne vesszen el, magas legyen erő, de érces.
Ez 5 sávos EQ V alaknak felelne meg, de mély nem annyira kiemelkedő, mint a magas.
Ez a beállítás nem V, mert amit hallgatok zenénél négyszög képről fűrészfogra változtatja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62217) Dave™


Dave™
nagyúr

Na bátyám CKR9LTD-je sem flexes, ugyanonnan van mint az enyém. Sima egyszerű szilikonnal használja ő is.

(#62218) Bici válasza Dave™ (#62215) üzenetére


Bici
félisten

Dave™:

Nem fogalmaztam jól:
Nem mélyeket akarom változtatni elsősorban, inkább a magas kiemelést, és a közép tetején lévő púpokat.
Viszont az AWEI meglepően jó valóban, és általa jöttem rá, hogy számomra a kiegyenlítettség, és a közép-magas púpok hiánya sokkal fontosabb, mint a dinamika, tér, részletesség.

darvinya: Sajna, pont ez az elhangolás okozza a gondot nálam. Az én preferált hangképem a teljesen sík EQ beállítás, és a fülesek közép-magas tüskéit szeretném eltüntetni, csak akárhogy állítom a kiemelés középpontját, és kétoldali meredekségét, nem tudom eltalálni a lineáris hangképet, mert mire eljutnék odáig, a fülem megzavarodik.
Lehet, hogy többször kell kisebb időt tölteni vele. :U Életemben először EQ-zok, sosem szerettem, de ezeknél sajna muszáj.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62219) Dave™ válasza Bici (#62218) üzenetére


Dave™
nagyúr

Dinamikában és részletességben valóban nem kiemelkedő a kis awei, de térben szerintem nem rossz, és egyetértek, valóban jobb lehet a végeredmény szempontjából egy kellemes, kiegyenlített karakter, mint egy nagyobb felbontású, de itt-ott kiemelt mesterséges hangú.

(#62220) darvinya válasza Bici (#62218) üzenetére


darvinya
titán

Sajna így nem egyszerű segíteni, mert EQ és EQ között is különbségek vannak.
Pl: két állító tartomány között szintet is lineárisan/exponenciálisan/négyszög/háromszög/stb. állítja.
6000Hz vedd mindig fokozatosan vissza hallgatásonként, és ekkor kitapasztalod milyen fajta EQ használ az eszköz, és ez után lehet eltüntetést kitapasztalni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62221) Bici válasza darvinya (#62220) üzenetére


Bici
félisten

Oks, értem.

Kipróbálom, de azért utánanézek a rockbox oldalán is, hátha leírják. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62222) Keem1


Keem1
addikt

Kérdésem lenne azokhoz, akik használtak, használnak Xiaomi Piston 3-at és Hybridet is. A Hybrid kissé nagyobbnak tűnik a P3-hoz képest, a P3 méretei pont ideálisak nekem, és a gumiharang felhozatala is szuper (nagyon kicsi, kicsi, közepes, nagy). Nem rendelkezem sem nagy füllel, sem nagy hallójárattal. Lehetséges, hogy a Hybrid már nagy/kényelmetlen lenne nekem? Már megrendeltem a P3 mellé, hogy összehasonlíthassam (mert nagyon jó árban volt), így ha esetleg nem válik be, túladok rajta, csak még 1 hónap, mire megtudom a választ, ezért érdekelne olyanok véleménye, akik mindkettővel találkoztak behatóan. :R

A P3 hangminőségével nincs bajom, két apróság, ami nem probléma, csak a korábbi fülesemtől eltér: halkabb és gyengébb a mély hang. Esetleg ezek a Hybridnél jobban teljesítenek a P3-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#62223) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Hölgyek es urak. Szep jonapot kívánok.
Tudnatok ajánlani Bluetooth-os fülhallgatót 20 ezer koruli áron?
Zene hallgatas lenne a cel, kábel gubancolodas elkerülése végett :D
Elore is köszönöm ha tudtok es akartok is segíteni :D :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62224) hobbyone válasza Tulku (#62160) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Tulku

Nem lehet, hogy a házon nincs meg a lyuk, vagy valami hasonló?

Gabesz_23

A Samsung hybrid fülese (EO-IG900) milyen volt?

[ Szerkesztve ]

(#62225) darvinya válasza Lacielvtárs (#62223) üzenetére


darvinya
titán

[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62226) jan herz válasza darvinya (#61755) üzenetére


jan herz
tag

Az enyém ma érkezett meg, köszönöm darvinya a tippet! Ennyiért tényleg megérte, elég jól szól, igaz nekem kicsit zavaróan kevés a közép/sok a mély. Pofon egyszerűen használható. Szóval jó vásár volt! :)

(#62227) Lacielvtárs válasza darvinya (#62225) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm :R
Es ez magyar földön kaphato vajon?
Soha nem vásároltam még ebay-rol :W
De szimpatikusnak tűnik :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62228) s7evcsenko válasza darvinya (#62225) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem tegnap jött meg ugyan ez, én annyira nem vagyok vele megelégedve. :(
Ahogy előttem írták, kevés benne a közép, magas meg talán nincs is benne.
Ennyiért persze nem vártam csodát, ezek szerint nem egyformán ítélkezünk.
Azért köszi a linket, kidobva nem lesz persze. :B
:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62230) darvinya válasza s7evcsenko (#62228) üzenetére


darvinya
titán

Ott valami nem stimmel.
Biztosan jól áll hallójáratban?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62231) s7evcsenko válasza darvinya (#62230) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nagyon kényelmes, azzal nincs gond, de nekem nem tetszik a hangja.
Szerintem kényelmetlen lenne, ha rosszul raknám be.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62232) ilyennincs válasza s7evcsenko (#62231) üzenetére


ilyennincs
tag

Sziasztok,

Sportoláshoz keresek fülest.
Volt MEElectronics M6, szerettem, jól bírta, a kutya szétrágta, vettem helyette Piston 3-at, kicsit jobban tetszik a hangja, viszont fél év után megadta magát.
Van valami Piston 3-hoz hasonló, csak strapabíróbb füles hasonló áron, mint ezek?

(#62234) Gabesz_23 válasza hobbyone (#62224) üzenetére


Gabesz_23
tag

{EO-IG900 alias level in} : Nekem tetszik a hangja, igaz a magasait szokni kell (magaskiemelt vagy inkább "magasfókuszált") Érdekes hangképe van, de szerethető, sőt. Jelenleg comply koppintás illesztékkel használom és esténként ez van a fülemben (nappal meg a ckr9ltd).
35 dodóért jutottam hozzá, annyit simán megért.

(#62235) darvinya válasza s7evcsenko (#62231) üzenetére


darvinya
titán

Nem.lenne kényelmetlen, mert vetőcső állítható.
Akkor tűnik el a magas, mikor szilikon benyomodik vetőcső elé.
A másik gond, hogy maga nyers hanganyag kerül továbbitásra, ami ilyenkor jön ki rossz minősége.
Nem minden készülék tudja formálni küldés előtt.

Pl: a Sony HBH800 ehhez képest magas hiányos.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62237) s7evcsenko válasza darvinya (#62235) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Napi szintem elég sokat használom a Xears Revolution Series XR120PRO II-t.
Lehet az a baj, hogy nagyon megszoktam ezt, mert ez után a Piston 3 sem tetszett elsőre, de azt úgy ahogy megszoktam már, de hiányzik az a sok csengőbongó hangszer élénk hangja (pl. The Corrs), amit a xears nyújtott. Lehet, hogy ez volt rossz és ez volt túl sok, csak már megszoktam.
Ehhez képest viszont ez a bluetooth füles nagyon kevés, és sokkal halkabb is szerintem.
Nyilván nem egy ár, nem egy kategória, nem is fikázom, mert sportoláshoz tökéletes ez is.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62238) darvinya válasza s7evcsenko (#62237) üzenetére


darvinya
titán

Azt tudod, hogy 2 helyen lehet állítani hangerőt.
Küldő készülék és magán a BT-n.
Csengőbongó hang az tompa mély-középre jellemző.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62239) s7evcsenko válasza darvinya (#62238) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igen, tudom. :K
Igazad van, rossz szóválasztás volt.
Cintányér és hasonló csilingelő hangokra, és az énekes hangjára gondoltam, de a pengetős hangszerek is sokkal élénkebbek a xears-en. A mély az ami kevés benne, illetve a basszus.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62240) Luissimo válasza s7evcsenko (#62239) üzenetére


Luissimo
veterán

ez amit irsz teljesen természetes...

Az Xears fülesnek sookal jobb a tere és a felbontása, mint a Bluetoothnak, de ez nem is lep meg, mert a két rendszernek sosem lesz egyforma hangképe.

a blututi sosem fog ugy csilingelni, a Cors az nagyon jó kis példa erre, de elég ha meghallgatsz egy DreamTheatert vagy Jethro Thull-t.
Vagy a magyarok közüllegyen a Quimby.

Sporthoz, futáshoz, bringázáshoz stbhez megfelel az a plusz kényelme a kütyünek, hogy nem kell a vezetékekhez alkalmazkodnod állandóan :K :K

(#62241) s7evcsenko válasza Luissimo (#62240) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Akkor már értem, hogy a JBL E40BT-m miért nem csilingel. :B
Szerencsére nagyon jó áron vettem, de kicsit szíven ütött, mikor először meghallottam... sokkal jobbra számítottam.
Viszont futópadon sorozatot nézni tökéletes ez is. ;]

Holnap meghallgatom a Quimbyt, köszi. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62242) cyporka


cyporka
csendes tag

Most cseréltem le a régi Maxell metallics-omat (fél éjszakás fórumolvasgatás után) egy KZ HDS1-re.
Mikor megjött kicsit meglepődtem, hogy a fülesen a felirat hátrafelé van :) (lehet ez fül mögött vezetős típus lenne?).

A metallicsot anno 3000-ért (hiperszuper akcióval) vettem az extreme digitalban, a KZ-t pedig 2000-ért a bangoodon (kb 3 hét alatt megjött).

A hangzása tetszik (nekem egy kicsit tompának tűnik), nagyon jó a basszus. Ezért az árért tényleg ajándék.

Köszönöm a segítségeteket!

(#62243) darvinya válasza s7evcsenko (#62239) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom nálatok mi van, de most hallgatva csak a érces magas ami nem tudja tökéletesen.
Amit nem is bánok, mert az eleve rontja a hallást és színezi cintányérokat/éneket.
Amit viszont észrevettem, hogy van egy lyuk a testen, és ha az nem jó beillesztés következménye képpen nem fedődik el a basszus megáll 200Hz környékén.
Ha fedve van a tér megjön és 50Hz-ig lemegy, viszont ekkor hangosan halláskárosodás tud okozni a nagy nyomás.

Teszt alanyok:
Obituary, WatchMyDying, Slayer, Björk, BeastieBoys,Nirvana, RoniSize

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62244) Lacielvtárs válasza darvinya (#62243) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jo olvasni amiket irsz. Itteni kolleganak hala holnap mar en is tesztelhetem :K
Nagyon kíváncsi vagyok ra.
Nekem egy p8hoz fog tarsulni.
Erdekelne kb mennyi idő alatt toltodik fel...
De a lenyeg a kabel hurok felszamolasa :D

Meg a hangerő is érdekel, mert a jelenlegi kabeles philips eleg halk.
Buszon kell a full hangero hogy normalisan halljam a zenet

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62245) s7evcsenko válasza Lacielvtárs (#62244) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Használd egészséggel! ;)
Majd írd meg Te is ide a véleményed.

darvinya:
Köszönöm a segítséged, de lemondtam róla. :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62246) Lacielvtárs válasza s7evcsenko (#62245) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Rendben, természetesen be fogok számolni a tapasztalataimról :K
Meg ugyis jövök kérdezni ha lesz mit :D
En Bizakodó vagyok, remenykedem hogy eqval majd ha kell, tudom korrigálni a hangját :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62247) darvinya válasza Lacielvtárs (#62244) üzenetére


darvinya
titán

Xperia SP, Doogee Valencia 2-n hallgatom.
Most igaz otthon, de alaphangerőt 2 egységgel visszább vettem, de még így is abba hagyás után utózengés volt.
EQ-t ízlésemhez van állítva, mert már így szoktam meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62248) Lacielvtárs válasza darvinya (#62247) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Minden jol hangzik amiket írsz. Remelem megfelel az elvarasaimnak :K
Es hat magamat ismerve ezek az elvarasok nem tul magasak :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62249) vicze válasza darvinya (#62243) üzenetére


vicze
félisten

Nem azért de ha ha alap sbc-n megy a bt akkor a minőségétől elég messze van. Nem tegnap kezdtem a BT-s zenehallgatást és hát egy Hallo-t sírógörcs hallgatni rajta, ez nem arról szól hogy nem karcosak a magasak, hanem konkrétan nincs.

[ Szerkesztve ]

(#62250) darvinya válasza vicze (#62249) üzenetére


darvinya
titán

Én is hallottam sok fej/fülest, aminél kifejezetten bántó a magasa.
Ráadásul nem is valós, mert fémesen színezi, ami valójában 8kHz felhúzást jelent.
Pl: Zyldian cineket sima fém-fém ütödéstként adja vissza( és ez lenne a jó?) ami valójában sosem ilyen, hiába van több típusa is.
Sabian -t meg egy kirohadt lavorként, amit hozzá vágtak orgonasíphoz.
Basszust pedig teljesen elveszik, mert lábgép mozgószerkezet hangját leszűri.
Gitár, ének, szinti, stb. mind eltolja.

Nem mondom, hogy valós amit visszaad.
De hallom azokat amit élőben hallok, igaz bizonyos egyediséggel, de vesz el.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.