Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) Keem1 válasza K1LLMy53Lf (#62450) üzenetére


Keem1
addikt

Nem, ezt már más, pénzigényes hobbinál is tanácsolták már :DDD
Tisztában vagyok vele, hogy az én "rendszerem" messze nem tökéletes, és ha egyszer összefutnék valami jobbal, akkor nagy bajban lennék. Viszont a büdös nagy igazság, hogy se időm, se pénzem komolyabb cuccra jelenleg, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget. :)
Az anyagiak miatt választottam a P3-at. Az fért bele a keretbe (nem röhög), de akkor már a lehető legjobbat akartam kiaknázni belőle. Sok kicsi sokra megy, nemrég cseréltem le a 12 éves gépem, folyamatban van a lakáshitel, utána felújítás, költözés, ... :D [befogtam, ígérem!]

[ Szerkesztve ]

(#62452) DudeHUN válasza 19_OsY_81 (#62447) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Tesztek alapján faszának tűnik. Ránézek köszönöm.

Gamer for Life

(#62453) K1LLMy53Lf válasza Keem1 (#62451) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

tényleg jó tanácsként írtam, semmi cinizmus stb nem volt benne, sry ha így ment át. És egyébként tudom miről beszélsz/írsz. Nekem is (ahogy sok más embernek is) kell máshova a pénz, én is emiatt P3-mal kezdtem és nagyon boldog voltam vele, de én hülye fejjel tovább mentem picivel (füles $50ig lejátszó $100ig) és most már tartósan nem tudnék visszamenni P3ra sajnos (habár ezt is embere válogatja szerintem), mert P3 és $50-es "giant killer"-nek titulált fülesek között (szerintem) nagy a szakadék. (feljebb is van ilyen "szintlépés" állítólag, de én azt nem szeretném megismerni)
Szóval tényleg csak egy jó tanács volt:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62454) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
sajnos nincsen topicja annak a dolognak ami miatt idevetődtem, de remélem ti tudtok segíteni.
Szóval elég sokat hallgatok zenét, bár nem külön lejátszóról csak az iphone 6 telefonomról.
Most egy garanciás ügyintézés eredményeképpen lehetőségem lett levásárolni a régi termék árát (ami egy fülhallgató volt), viszont füles nem kell már, ezért gondoltam, hogy levásárolnám és egy erősítőt választanék.
Erről a két termékről van szó:
[link]
[link]

igazából arra lennék kíváncsi, hogy ezek az eszközök szerintetek megérik az árukat? tehát, hoznak valami misőégbeli javulást?
mégegyszer bocsánat, hogy ebbe a topicba írtam.
köszönöm :R

(#62455) K1LLMy53Lf válasza smallmer (#62454) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Többiek biztos tudnak segíteni, de egyébként van topikja :B

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62456) smallmer válasza K1LLMy53Lf (#62455) üzenetére


smallmer
őstag

áhh köszönööm :)

(#62457) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Üdv!

Segítségeteket kérném választásban!

- Stílusok: pop,rock,punk,indie,dance,dusándájó :D
- Mit várok el: strapabíró(ágyban is szoktam zenét hallgatni), izoláció,kényelem Lehet sok ez így együtt :F
- Ár:Jó ár/érték arány. Max. 12-13k Használt is érdekel!
- Milyen kialakítást keresünk? Asszem IEM, hagyományos kábel(izo miatt gondolom jobb a fölötti, de még nem próbáltam, lehet bejönne),normál nyak előtt, nem kell se miki,se távirányító( ha van nem zavar)

Az sem gond, ha nem neves cégtől származik a termék.

Eléggé white fülü vagyok. Ennek előnyeivel és hátrányaival. Eddig nem igazán vásároltam tudatos, de most cserére szorul a fülesem és ezúttal szeretnék valami jobbat kipróbálni.

Van egy Xiaomi Mi3-am, egy Sony NW E003 és egy IDT High Def Audio(Probook 6560B.ben) hangkártyám. Általában ezeken hallgatok zenét. Ha azt mondjátok vegyek valami értelmesebb lejátszót, akkor azt is megfontolom. Persze használtan lenne jó valami olcsóbban. Régebbi, de jól bevált stb.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#62458) weres78


weres78
senior tag

Üdvözlet!

Olyan hallójáratba helyezhető fülhallgatót keresek, amit alvás közben is tudok használni. Akár akkor is, ha a fülem a párnán van. Tehát elsősorban legyen kényelmes, hosszú távon is,illetve tudjon elbújni a fülemben. Hangminőség nem kell kiemelkedő, meghajtva Sony Z3-ról lesz. Ár max 30000.

(#62459) lexter00


lexter00
őstag

Xiaomi Hybridnek megtudnátok mondani a vetőcső átmérőjét?Holnap akarok egyet rendelni és hozzá egy ilyet [link]

weres78: AKG K323

[ Szerkesztve ]

(#62460) Fadam válasza lexter00 (#62459) üzenetére


Fadam
csendes tag

A keskenyebb részen 4,5 mm a végén a vastagabb rész pedig ~5 mm.

(#62461) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Drága jó Uraim...
annyira bevált - eddig - ez az darvinya ajánlott füles hogy megcsináltam életem első eBay-os vásárlását :K
rendeltem még kettőt :K
egy asszonykámnak, egy meg tartalékba :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62462) darvinya válasza Lacielvtárs (#62461) üzenetére


darvinya
titán

:DDD

Még a végén felvásároljuk az összest, máshol nincs ilyen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62463) Lacielvtárs válasza darvinya (#62462) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, nekem nagyon tetszik és az ára is több mint korrekt :D
kell egy tartalék hogy legyen a polcon ha ez megviccelne vagy bármi lenne vele :D
én vettem meg az uccsó feketét :P

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62464) Tulku válasza Lacielvtárs (#62461) üzenetére


Tulku
veterán

"egy meg tartalékba"

szerintem ezt nagyon okosan tetted....bármilyen műszaki hiba esetén lehet javíttatni...Darvinya meg is oldja... :)

(#62465) Lacielvtárs válasza Tulku (#62464) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

lehet balgaság tőlem, DE 2497 Ft-ről beszélünk...
ha itt Magyarországon elküldöm az Úrnak javítani, az oda vissza egy ezres :D
és amíg elkészül, addig is lesz tartalék fülesem. és hát ö sem dolgozik ingyen, szerintem, mert hát azért nem dolgozzunk hogy elfáradjunk :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62466) darvinya válasza Tulku (#62464) üzenetére


darvinya
titán

Azért nem mindet, mert a fő chip-et kistételben nem kapható, és 1000db-ot biztosan nem vennék.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62467) ∂яσнυη válasza ∂яσнυη (#62457) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

UP!

(#62468) s4tch válasza ∂яσнυη (#62467) üzenetére


s4tch
veterán

Miért nem veszel egyszerűen egy Xiaomi Piston 3-at vagy Hybridet? A Piston 3-at hallottam, teljesen vállalható, már nem olyan erőteljesen V, mint a korábbi két generáció volt. Lehet, hogy a fejhallgató mellé nekem is bőven megfelelne.

(#62469) kemcso válasza ∂яσнυη (#62467) üzenetére


kemcso
Ármester

Az összefoglalóban semmit se találtál? :) Azért van ott pár, ami megfelelne: SM E10 pl, vagy a Piston 3, attól függően, hogy mennyi mélyet szeretnél.

(#62470) f4lcon válasza ∂яσнυη (#62467) üzenetére


f4lcon
őstag

esetleg egy Astrotec AX35 kínából? igaz kicsit drágább, mert nagyjából 14 ezer forint

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62471) kemcso válasza f4lcon (#62470) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezt gyakran elfelejtem, pedig milyen jó kis füles! Igen +1 az AX35-re (is), a mélyek mennyiségétől függően.

(#62472) s4tch válasza f4lcon (#62470) üzenetére


s4tch
veterán

Az aliexpress-féle 49 dolláros árra gondolsz (ami áfával, posta vámkezelési díjával 19e), vagy valahol elérhető ennél olcsóbban is?

(#62473) ∂яσнυη válasza kemcso (#62471) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Köszi. Még egy pár kérdés.

Melyik a legkevésbé V az említettek közül? A basszus hogyan néz ki növekvő sorrendben?

Érdemes itthon garival venni vagy nem sokat érek vele? Mi a legmegbízhatóbb bolt?

(#62474) kemcso válasza ∂яσнυη (#62473) üzenetére


kemcso
Ármester

AX-35-ben a legkevesebb (viszont az szól a legjobban, legrészletesebben is: szerintem), utána p3, majd a legtöbb az E10-ben van. Hangzásban a P3 lényegesen a leggyengébb és a szerintem a kínai 3500-4000Ft-os árát éri meg, többet nem, de ez az én véleményem.

(#62475) vicze válasza s4tch (#62472) üzenetére


vicze
félisten

"ami áfával, posta vámkezelési díjával 19e"
A mivel??? :Y

Te se rendeltél még Kínából. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62476) s4tch válasza vicze (#62475) üzenetére


s4tch
veterán

Nem, soha. Mesélj róla!

(#62477) f4lcon válasza s4tch (#62472) üzenetére


f4lcon
őstag

attól függ mit ír a kínai a dobozra, de a Magyar Posta nem szokta kivenni szemlére a tételeket.
remek összefoglaló amúgy a jogszabályról de mondom, nem tartják betűre pontosan.
nekem már 100 dolcsis csomagjaim is simán jöttek át a vámon, 40-50 eredeti értékű (és a csomagoláson az eladó által 5 dollár értékűnek feltüntetett "sample" vagy "gift") termékekre gyakorlatilag nincs se vám, se áfa.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62478) vicze


vicze
félisten

Megjött végre a 1More Triple. :)
Hát ez anyag minőségre más kategória, még a 1More Hybrid sincs sehol hozzá.
A kábel kb. dupla vastagságú, ami nem látszik szinte semmi képen, hogy apró kék szövet minta van benne. :)
A csatlakozó és az elosztó is jóval vastagabb, az elosztó feletti kábelezés pedig 1-1 olyan mint az XBA-300-amon.
Ezek a legjobb hybrid harangok, amikkel valaha találkoztam, a belseje tényleg kemény gumi, a külseje pedig nagyon kellemes selymes. Viszont van ami sorjás, morg. Használhatóságban és kényelemben nem jelent semmit, csak mégis... :(((

Hangról majd egyszer. :P Egyenlőre a szokásos 1More hangzásnak tűnik, mély emelt P3 szerű, de nyilván sok mindenben jobb.
Képek esete. :)

[ Szerkesztve ]

(#62479) s4tch válasza f4lcon (#62477) üzenetére


s4tch
veterán

~15 év külföldi rendelgetősdi és ~80-100 kínai rendelés után nyugodtan mondhatom, hogy teljesen kiszámíthatatlan, vámköteles értékhatáron felül mit vámkezelnek. Jött már át 200 dolláros karórám, de olyan is előfordult, hogy ugyanazon kereskedő által 2 nap eltéréssel feladott, azonos telefon (minideal, ZTE V5) közül az egyiket megáfázták, a másik meg átjött vámkezelés nélkül.

A lényeg: ennél olcsóbban (appon keresztül ebből még lejön hangyányi) lehet valahol AX35, vagy kb. ez a kínálat alja árban?

(#62480) ∂яσнυη válasza kemcso (#62474) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Rendben.

Akkor az AX-35 érdekelne, ha ideér 15k körül. Van valahol most akciósan vámhatár alatt?

AM800 7,5k ért?

Vagy akkor marad az SE10. Azért kb. mennyit érdemes fizetni?

(#62481) AGE-T


AGE-T
senior tag

Lassan ti tartjátok el az összes Kínai fülhallgató gyártót :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#62482) Lacielvtárs válasza AGE-T (#62481) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#62483) f4lcon válasza s4tch (#62479) üzenetére


f4lcon
őstag

én csak fülhallgatóból rendeltem vagy 30-at ;) havi 8-10 csomagom érkezik aliexpressről eddig csak az Oppo HA-2-met vámolták
igen, ez a legolcsóbb AX35 (vagyis hazudok, taobao-n lehet olcsóbb, de ott kell a kínai tudás, meg a kínai lakcím sem árt...)
hibrideknél úgy van, hogy van a 20 dolcsis Xiamiau aztán a 35 dolcsis sávban van 2-3 versenyző, 50 körül még 3-4, utána meg a nevesebbek, TTPoD T2, Fidue A73, 1More DualHybrid ilyesmi 100-ig
felette már nem nagyon éri meg kínait nézegetni, mert erőssssen lutri.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#62484) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Jelenleg egy JVC HAFX35 öm van. A mélyeit szeretem, de másban nem túl jó.

Piston 3at hallgattam. Bár akkor volt kivéve a dobozból, de az irtóra nagy csalódás volt nekem. Azt nővérem használja. Valahogy nekem abból hiányzott a basszus.

Nem tudom így könnyebb e javasolni valamit?

Most van aprón egy E30 10kért. AM800 miért a 10-20ks kategóriában van? Már 25 $ körül mozog a legtöbb helyen.

(#62485) Tulku válasza f4lcon (#62483) üzenetére


Tulku
veterán

Igen, emlékszem télen keményen bevásároltál...csak röpködtek a nevek, számok...beszéltem is Sheratannal, hogy több féle őrült állapot létezik, az enyém a Mount Everest megmászása, te inkább kertész féle vagy, sok növényt nevelgetsz :)

(#62486) kemcso válasza ∂яσнυη (#62484) üzenetére


kemcso
Ármester

Várj, a P3-ban kevés volt a basszus? Akkor az AX35 még rosszabb lesz, abban annyi sincs! Ezek alapján sokkal inkább egy Piston Hybrid lenne az ideális, vagy a SM E10, de jobban járnál, ha meg tudnád hallgatni őket.

(#62487) ∂яσнυη válasza kemcso (#62486) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

A találkozókon kívül van erre máshol lehetőségem? Szaküzlet, ilyesmi?

De igen az volt a HAFX35-höz képest, mert ott már 8Hz-től vannak mélyek(Persze lehet csak placebo, valószínűleg azt a tartományt már nem hallom.). Én úgy vettem észre, hogy nekem kellemesebb ez a tartomány, mint a mélyközép (basszgitár nekem túl zengő, bántja a fülem).

(#62488) vicze válasza ∂яσнυη (#62487) üzenetére


vicze
félisten

"8Hz-től vannak mélyek"
:DDD

20 alatt fizikailag lehetetlen hogy halld, 40 alatt meg ritka hogy van valós zenében.

(#62489) ∂яσнυη válasza vicze (#62488) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Írtam. :U

(#62491) BigBlackDog válasza vicze (#62490) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A hangjáról mesélj! :)

(#62492) Tulku válasza BigBlackDog (#62491) üzenetére


Tulku
veterán

Össze kéne hallgatni egy k3003-mal...azt fülestalálkozóra csak Strucc elvtárs tudná prezentálni....
Esetleg egy Dunu 2000j-t tudnék szerezni, ami hasonló felépítésű....

Mert ha valóban világrengető (értsd hozzájuk közelítő vagy azonos) hangzásklépe van, azonnal mehetne ajánlóba, mint megfizethető hájend....sokan keresnek ilyet....

(#62493) kemcso válasza vicze (#62490) üzenetére


kemcso
Ármester

A medve milyen szerepet tölt be? :DDD Majd ha bejárattad a hangjáról írj, sheratan szerint jó. Remélem én is lassan meghalhatom ;)

(#62494) #16820480 válasza kemcso (#62493) üzenetére


#16820480
törölt tag

Megelőlegezem, de AGE-T szerint is jó :K

A kialakítás szerencsésebb lenne, ha az a két hosszú szár nem lenne, hanem jobban hajazna a K3003-ra, mint a Dunu, mert így nem lehet fül felett viselni, és ez azért meghallatszik eléggé kábelzaj formájában.

(#62495) vicze válasza kemcso (#62493) üzenetére


vicze
félisten

Nem ismered a márkát. :P Az egy fejes tartó 1More-tól. :) Nem tudom hova tűnt a kínai honlapjuk, de nagyon nem találom...

Hangjáról őszintén szólva nem tudom, hogy mit mondjak, mert eddig a "not impresd" jut eszembe. :P Pont olyan mint a 1More dual nem érzem hogy sokkal jobb lenne ahhoz képest. Következő lépés nekem az Oppo HA2 beszerzése azt az összes hybrid(+XBA300) összehasonlítása AX35-tel referenciaként.

@sheratan: Ezt a formát nekem találták ki. :P Fül felettiből van bőven választék azért. Amúgy az szembetűnő, hogy a dualhoz képest mennyivel kevesebb a kábelzaj, hiába a Sony jó dolgokat talál ki. :D
A basszus csökken majd? Eddig nekem kicsit sok. :(

(#62496) kemcso válasza vicze (#62495) üzenetére


kemcso
Ármester

Csodaszép :DDD Kb 7e Ft-ért meg főleg :DD

Ha minden igaz, holnap meghallgatom én is, X5-ről, aztán referálok :)

(#62497) Tulku


Tulku
veterán

Mai ténykedésem....

kaptam kölcsön egy BT eszközt, amit füleshez kell csatlakoztatni...nevét le merem írni, mert egyetlen cég forgalmazta, de úgy látom befejezte a hazai forgalmazást...I.Tech 8100 BT...ebből valami árány színű exclusive változat, amihez jobb füles jár, de én a fülest nem kértem, mert ki akartam végre próbálni, mit mutat az Angie BT-n...

Mivel APT-X codekkel nem (de BT4.0-ás és minden más földi jóval és szabvánnyal ...) ellátott ezért kissé szkeptikus voltam próba előtt...sajnos nem alaptalanul...
Ugyan felkészültem a BT kissé kiemelt hangjára, azonban ez a magas többlet már hallgathatatlan volt....viszont elkezdtem játszani az illesztékekkel és szerencsére az Angie nem csak mélyeket tekintve hangolható...a vetőcsőre különböző hosszúságban ráhúzott illeszték sokat változtat a magasak arányán, így pl AK100-nál el lehet vele érni magas hiányt is...
Nos sikerült végül hallgatható képet kihozni belőle...vmi bass boost-ot is emlegetnek én ezt nem érzem, persze basszus terén eléggé széles a spektrum amit hangolni tudok....

Ha gyártatok egy vezetéket aminél csak a mellemig ér a kis kütyü (10 gramm, tehát a jack alzat megtartja) akkor (összeszorított foggal) elfogadható alternatíva nyáron, ha nem akarom cipelni a RIG-emet...

Szívesen kipróbálnám a Noble APT-X-es termékét a BTS-t...de perpill Európából sem tudom megrendelni, legfeljebb a gyártótól...és 100 dodó, tehát nem csekélység...

Valakinek nincs a fórumról? :)

(#62498) malphitee


malphitee
senior tag

Hi.vsonic vsd2 (S nélkül) van olyan reszletes hangja mint gr06 nak? Mihez hasonlítható? Volt 06 es 07 em is. Illetve mekkora hangtere van, es a mélyei dinamikusak?

[ Szerkesztve ]

(#62499) malphitee


malphitee
senior tag

Hmm. Regen nem volt ilyen halott a topic. :O

(#62500) monti0222w


monti0222w
addikt

Holnap érkezik egy Xiaomi hybrid, a fiamnak veszem, de természetesen kifogom próbálni, kíváncsi vagyok már rá milyen lehet a hangzás világa! Összehasonlítani is tudom, mivel van mivel, igaz V karakter mindegyik E10, E80, KZ-ED9, meg a P3-t is üzembe helyezem ha sikerül. :K

malphitee: Nem volt még VSD2-M így nem tudok érdemben segíteni, de talán ha használod a keresőt összetudsz szedni elég infót róla. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.