Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) nipon válasza Macilaci457 (#2000) üzenetére


nipon
csendes tag

A kép alapján jónak tűnik, csak drága (5600HUF). Van esetleg másik gyártótól hasonló kialakitású, olcsóbb füles? A minőségi elvárásaim nem túl ''magasak''. Számomra megfelel az ezav tip. lejátszómhoz adott gyári füles is, csak könnyen kiesik.

[Szerkesztve]

(#2002) Macilaci457 válasza nipon (#2001) üzenetére


Macilaci457
őstag

:( Sorry.

(#2003) Ste


Ste
addikt

sennheiserben gondolkodom, egy cx 300 on speciel
van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
sok jót hallottam már róla, de amiket itt linkeltetek street változatok azok is szimpatikusak

vajon a cx mennyire potyog ki az ember füléből? adnak hozzá 3 méretű szivacsot, amivel elvileg jól kellne hogy álljon az ember fülében :U

a street-ekhez képest melyik szólhat vajon szebben?

(#2004) nipon válasza Macilaci457 (#2002) üzenetére


nipon
csendes tag

OK, kösz az eddigi válaszokat.

(#2005) válasza Ste (#2003) üzenetére



addikt

Ugyan a street szériát nem próbáltam, viszont cx300-am van és biztos lehetsz benne, hogy mind stabilitásban, mind hangminőségben ez utóbbival jársz jobban.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2006) Ste válasza (#2005) üzenetére


Ste
addikt

köszi

bíztam a szivacsban, amit mellékelnek hozzá

(#2007) AmPeX válasza Ste (#2006) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Meg fogsz lepődni, de az bizony nem szivacs, hanem gumi... nagyon puha és rugalmas, és totál bele kell nyomni a füledbe, felveszi a hallójáratod alakját és belefeszül. Esélytelen h kiessen, ráadásul elzárja a külső zajokat is. Sajnos megvan a hátránya is, a legkisebb vezetéken keletkező rezonanciát is a füledbe vezeti, és egyeseket zavar, h szó szerint bennt van a fülükbe valami. Cserébe hatalmas dinamikát, és erőteljes, jól kontrolált mélyeket kapsz, de a többi frekvenciatartomány sem panaszkodhat. szvsz a legjobb választás jelenleg egy cx300 10 e ft alatti kategoriaban.


Juteszembe, a sparkplugrol van mar valakinek valami velemenye/tapasztalata? En a sima plugot hallottam, de az a melyeken kivül nem tud semmit.

[Szerkesztve]

(#2008) rumos14 válasza AmPeX (#2007) üzenetére


rumos14
nagyúr

tudtommal a sparkplug ua. mint a plug, csak a kialakítás kicsit más.

(#2009) AmPeX válasza rumos14 (#2008) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Reménykedtem, h csináltak valamit a hangzással... valaki vehetne egyet, és mondhatna róla valamit :DDD

(#2010) Ste válasza AmPeX (#2007) üzenetére


Ste
addikt

gondoltam hogy olyan ''stage'' füles féle lehet
a gumi helyett lett szivacs, sorry :D

(#2011) neonblue


neonblue
csendes tag

tud valaki olyan fülhallgatót mondani, aminek a jack dugója nem L alakú, hanem egyenes, és a mély hangokat nagyon jól szólaltatja meg?

(#2012) BenJoe


BenJoe
senior tag

Sziasztok!

Rockhoz, metálhoz -egyaránt fontos az erős mély és a tiszta magas- melyik Senn PMX-et ajánljátok? A 100-as tényleg jobb mint a 200-as? Tisztáb a hangja?

Valamint: az MX 400 jobb mint a 450? :R

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#2013) rumos14 válasza BenJoe (#2012) üzenetére


rumos14
nagyúr

2. kérdésed kapcsán: nincs jelentős különbség a kettő között.

(#2014) BenJoe válasza rumos14 (#2013) üzenetére


BenJoe
senior tag

Tehát nem ér meg +50% pénzt például a 200-as. A 200 zárt, a 100 meg nyitott.
A 100-nak tényleg jobb a hangja? :F

Hol van különbség a kettő között? A mély hangoknál?

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#2015) Macilaci457 válasza BenJoe (#2014) üzenetére


Macilaci457
őstag

A zárt füles jobban kizátja a kinti zajokat, de mint olyan, kevésbé tudnak a nyitott vagy félig nyitott rendszerekhez képest jó hangzást produkálni.

Gondolj bele, az 1000$-os csúcsmodellek is mind-mind nyitottak.
De akkor járnál vele legjobban, ha meghallgatnád, és ha érzel számodta fontos különbséget, akkor eldöntöd melyiket veszed. Pl. Basys-nál ki lehet próbálni vásárlás előtt.

(#2016) Macilaci457 válasza BenJoe (#2014) üzenetére


Macilaci457
őstag

A különbség ez:

katt ide: [link]

A frekvenciaátviteli görbéken is látszik. A PX-100 közel van a NAGY fejhallgatók-hoz, a 200-as kicsit ..... nem... nagyon...

(#2017) bzsolt99


bzsolt99
tag

hali valaki probált már ilyet:Sony MDR-EX71SL?

(#2018) rumos14 válasza BenJoe (#2014) üzenetére


rumos14
nagyúr

én arra reagáltam, hogy az mx400 és az mx450 közt nincs különbség, a másik kérdésedben nem tudok segíteni.

(#2019) BenJoe válasza Macilaci457 (#2016) üzenetére


BenJoe
senior tag

Macilaci457: Köszi a linket, ezen jól látszik az, amire kerestem a választ! :R

Rumos14:Ok, köszi. :)

PX 100-at nem nagyon találok Szegeden. :O Na mindegy, evvel átmegyek a fejhallgatós topicba.

Ebből PX-100 lesz!

A táblázathoz: Frequency Response-nál a nagyobb a jobb; harmonic distortion-nél a kisebb, isolation-nél a nagyobb, és a impedance-nél is a nagyobb a jobb? :F

[Szerkesztve]

╮(╯ل͜╰)╭ Now we're the ones who help to set the sun... ( ͡ _ ͡°)ノ ♫

(#2020) binary válasza bzsolt99 (#2017) üzenetére


binary
csendes tag

Ha visszaolvasol sokat találhatsz a Sony-król, hogy pl ilyet ne vegyél mert szétmálik a zsinórja.
Amúgy nekem MDR-EX51 van, szerintem a hangszórója ugyanaz, és ennél jobbat még nem igazán hallottam...és nekem még a kábelje is rendben (elmúlt 2 éves) :C

(#2021) syab19


syab19
tag

Sziasztok! Az az egyszerű kérdésem lenne, hogy egy középkategóriás mp3 lejátszóhoz milyen fülest vegyek 3ezerért? Nincs nagy igény, de szeretném ha ebből az árkategóriából a lehető legjobbat választani.
Várom az ajánlatokat!! :R

[Szerkesztve]

(#2022) mano2


mano2
tag

HI
Milyen mikrofonos fülest vegyek?
Játékra használnám, főleg csre!
Kb 5000ft-ot szánnék rá.
THX

[Szerkesztve]

(#2023) válasza syab19 (#2021) üzenetére



addikt

Sennheiser mx400.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2024) syab19 válasza (#2023) üzenetére


syab19
tag

Köszi, én is szemeztem vele, viszont nem tudom hol tudnám megvenni :F
Tudnál ebben segíteni? Már nem látom sehol. Néztem még az mx 550et, az mennyivel tudna többet?
Előre is köszönöm :R

[Szerkesztve]

(#2025) golyani válasza syab19 (#2024) üzenetére


golyani
addikt

''hát a hülye azért nem vagyok''-ban :DDD

(#2026) syab19 válasza golyani (#2025) üzenetére


syab19
tag

nem is tudom.... azért ott ha még lehet kapni, remélem nem horribilis ára lesz (azon az áron amin elkezdték forgalmazni) de köszi a helpet! :R

(#2027) mano2


mano2
tag

HI
Milyen mikrofonos fülest vegyek?
Játékra használnám, főleg csre!
Kb 5000ft-ot szánnék rá.
THX

(#2028) AmPeX válasza mano2 (#2027) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Hm. Bocs, h kötözködök, de te FEJHALLGATÓT keresel játékra, és internetes kommunikációra. Kérlek fáradj át az erre alkalmas topikba. Itt utcai/otthoni zenehallgatásra való FÜLHALLGATÓKAT találhatsz, azzal foglalkozik a topik. (meg különben sem illik floodolni :P )

(#2029) rumos14 válasza syab19 (#2021) üzenetére


rumos14
nagyúr

én ellenvéleményként egy sony mdr-e818-at ajánlok.

(#2030) frankie! válasza syab19 (#2021) üzenetére


frankie!
őstag

Sennheiser MX450. Nagyságrendekkel zeneibb mint a 400-as. Nekem mindkettő van.

(#2031) xcsab


xcsab
aktív tag

Udv!
Az lenne a kerdesem hogy a Koss The Plug fülhallgatóra vonatkozo elettartam garancia az mit jelent?:) ... ha kontakthibas lesz becserelik? :F

Just do it!

(#2032) golyani válasza xcsab (#2031) üzenetére


golyani
addikt

hát ha azon töröd a fejed h olyat veszel akkor inkább CX300... :U

(#2033) AmPeX válasza xcsab (#2031) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Szerintem az a legjobb, ha felhívod a szervízt.

(#2034) syab19


syab19
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

(#2035) xcsab válasza golyani (#2032) üzenetére


xcsab
aktív tag

ez egy ilyen altalanos javaslat vagy hallotal vmi rosszat a kossrol? ... meg ahogy latom 3 ezerrel dragabb is ...

Just do it!

(#2036) xcsab


xcsab
aktív tag

ja igen es a cx300 tartossag szempotnjabol milyen? .. mert latom a Kossokra elettartam garit adnak ... az mar csak vmi ha a gyarto meri ezt vallani ..

Just do it!

(#2037) vili13 válasza xcsab (#2036) üzenetére


vili13
őstag

A cx300 nekem már majdnem egy teljes évet kibírt, régebben pedig még nem gyártották. Vagyis a következő néhány év választ adhat a tartósságával kapcsolatos kérdésekre.

A Koss plugjairól annyit, hogy a cx300 előtt már próbáltam. Határozottan merem állítani, hogy semmiképp nem vennék meg - példaképpen - egy nagy hordó kutyakakát sem pusztán azért, mert élettartam garancia van rá...

(#2038) xcsab válasza vili13 (#2037) üzenetére


xcsab
aktív tag

valmi nemet magazinok tesztjei alapjan ezek az eredmenyek jottek ki:
Koss the plug: Stereo 2006.04. kiváló (3 / 5 csillag)
Video 2006.04. kielégítő (59 / 100 pont)
Cx300: Video 2006.04. jó (65 / 100 pont)
Stereo 2006.04. jó (2 / 5 csillag)

Ez akkora kulonbseg?:) ... miert nem tetszett a plug?

Just do it!

(#2039) golyani válasza xcsab (#2038) üzenetére


golyani
addikt

nekem nem volt plugom de itt akinek volt az állítja h méllyel tele van, közép az épphogy van benne a maags meg hiányzik. aki utána hallott CX-et az hallani sem akar a Plugról.

(#2040) AmPeX válasza golyani (#2039) üzenetére


AmPeX
aktív tag

''aki utána hallott CX-et az hallani sem akar a Plugról.''

Ezt énis alátámasztom, hallottam már mindkettőt.

(#2041) rumos14 válasza xcsab (#2038) üzenetére


rumos14
nagyúr

érdekes eredmények... újabb bizonyíték, hogy a teszeknek nem szabad hinni.
én használtam plug-ot úgy 2 hónapig, utna váltottam cx300-ra. a plug-gal az a baj, hogy nagyon doboz-szerűen szól, egészsgtelen a hangzása. iAudio-val a BBE effekt felnyomásával kitisztul, de más lejátszón kiábrándító. a cx300 sokkal egyenletesebb, minden tartományban jól szól, megéri az árát. én 1 éve használom, sok húzást-nyúzást túlélt. másoknál viszont voltak problémák. érdemes olyan helyen venni ahol 2 év garit adnak rá.

(#2042) xcsab


xcsab
aktív tag

kosz mindenkinek!

Just do it!

(#2043) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Sennheiser HD 555-ös fejhallgatót. A következő kis ''baleset'' történt. Ki akartam próbálni egy Onkyo erősítőre dugva (minőségi hangforrásként), és valami beállítás miatt a max hangerőt tolta ki a fejhallgatóra. Majd kiszakadt a fülem, a füllhalgató meg reccsent egy hatalmasat. Ez most tönkre tehette? Szépen szól, meg minden, de ha nagyon hangosan hallgatomm akkor bizony elkezd csúnyán recsegni, pattogni. Ez most azért van, mert valami szétment benne a hirtelen erős hangtól, vagy csak azért mert itt van a határa. Nem akarok övülte zenét hallgatni, de azért zavar ez. Nem hagy nyugodni, hogy most szétment benen valami, vagy csak ilyen. Nem tudom hogy milyen volt a ''balesete'' előtt, mivel akkor nem adtam neki hangerőt, szóval nem tudok viszonyítani....

Mit gondoltok?
Köszi a segyítséget!

(#2044) golyani válasza BenceShearer (#2043) üzenetére


golyani
addikt

hát én most megnéztem hifimmel és ha nagyon feltekerem akkor már recseg de nekm azért mert a hifi erősítője torzít. de ez már olyan hangerő h nem bírom a fejemen tartani 10mp-nél tovább...

amúgy alapszabály h erősítőt kikapcsolás előtt letekerünk...

[Szerkesztve]

(#2045) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Van valakinek információja a V-MODA Vibe fülhallgatókról? [link]

Nagyon pozitívak a vélemények, kérdés, hogyan teljesít a Sennheiser CX300-hoz (ami ithhon is kapható, s feleennyibe kerül), illetve a Shure hasonló kaliberű füleseihez képest?

(#2046) u.d.


u.d.
tag

Most lehet , hogy meglincseltek , de szerintem jobban megéri egy hangfalszett mint egy fülhallgató . De ez természetesen csak magánvélemény !!!!!

(#2047) #72042496 válasza u.d. (#2046) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ja, szerintem is tök jó a buszon és a városban hangfalszetten zenét hallgatni. Természetesen ez is csak magánvélemény. :DDD

(#2048) u.d. válasza #72042496 (#2047) üzenetére


u.d.
tag

Gondoltam , hogy egyböl egy ilyen seggfej fog válaszolni !!!! :(((

(#2049) golyani válasza u.d. (#2048) üzenetére


golyani
addikt

mér seggfej?
tökre igaza van.
de ha te olyan nagy böszem gettomagnóval szoktál a buszon flangálni hát tessék. csak majd ha vkinek nem teccik a zene, ne csodálkozz ha a fejeden veri szét

(#2050) u.d. válasza golyani (#2049) üzenetére


u.d.
tag

De utána könnyen lehet hogy kinyírnám !! hahaha :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.