Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63551) zümzümm válasza zümzümm (#63550) üzenetére


zümzümm
senior tag

Úgy néz ki, hogy teszek még egy próbát Sony fronton. A Sony XB50-est becserélem egy Sony EX450-re.
Az EX450-el kapcsolatban, a júzerek azt írják, hogy szép tiszta hangzású minden tartományban. Basszus is van benne, de nem annyira dominál. Nagyon remélem hogy nem fog annyira dominálni benne a mély, mint az XB50-esben. Ezért döntöttem, hogy a 450re cserélem.
Meg tudja valaki erősíteni vagy cáfolni a 450essel kapcsolatban a fentieket?

(#63552) dudika10 válasza zümzümm (#63550) üzenetére


dudika10
veterán

Nem értem miért is kéne garanciálisan bármit kezdeniük azzal, hogy túlvezérled valamelyik eszközödet.
Ha 80% az alap hangerő és erre még rátolsz EQ-ban jó sokat, akkor annak ez a következménye, ha a füles és/vagy a lejátszó ezt nem bírja.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63553) zümzümm válasza dudika10 (#63552) üzenetére


zümzümm
senior tag

Nincs ez csúcsra járatva. A a 80%os hangerő mért lenne sok, illetve ha az EQban is feljebb tolom a basszust. Persze nem maxra, ha nem itt is kb 80%-ra. Ezzel még nincsen csúcsra járatva, simán csak rendeltetés szerű használat… (bejáratva is volt)
Eddig egyik fülesem sem csinált ilyet.

(#63554) xmaas válasza zümzümm (#63553) üzenetére


xmaas
őstag

Te egy kulonos eset vagy ilyen nagyon specko igenyekkel :R

Csak sajnalni tudom azokat akiknek dolguk van veled kitalalsz valami baromsagot es ha az nem ugy mukodik ahogy te azt elkepzelted mar garanciat akarsz meg termekcseret

(#63555) Degeczi válasza zümzümm (#63553) üzenetére


Degeczi
nagyúr

80% hangerő telefontól függően még nem feltétlenül vészes, 80% (vélhetően tizensok dB) mélykiemelés azonban valóban brutális... ott vagy valamelyik eszközzel vagy esetleg elrontott ízléssel van gond, ha enélkül nem jó

(#63556) K1LLMy53Lf válasza zümzümm (#63553) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Most pontosan milyen hangképet is keresel/szeretnél? Mert nemrég itt írtad, hogy az XB nem jó, mert már túl sok a basszus, sőt a Piston 3ban is sok/tolakodó, tehát valami teljesen lapos/kiegyenlített hangzást szeretnél. Ezzel szemben most azt írod, hogy EQ-val 80%ra húzott basszus... (ha jól értelmezem a csúcshoz képest van a 80%) ez teljesen az ellentéte a korábbi írásnak :F

ne értsd félre, nem támadni akarlak, csak így nagyon nehéz segíteni, ha te magad sem tudod, hogy pontosan mi az, amit szeretnél:R

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#63557) darvinya válasza zümzümm (#63550) üzenetére


darvinya
titán

Én már vittem vissza 2 terméket is (fejes, füles), mind2 esetben visszakaptam árát.
Nem volt rossz a termék, csak árához képest sz…r volt.
Én meg nem vagyok balek, hogy sz…rt is megvegyem drágán.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63558) #71562240 válasza zümzümm (#63553) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az EQ eleve NEM rendeltetésszerű használat. És az a 80% kiemelés nem csúcsrajáratás, hanem csúcson túli. A készülék teszi a dolgát, amikor elkezd recsegni. Az a dolga, hogy ha recsegteted, recsegjen.

(#63559) thingol válasza zümzümm (#63550) üzenetére


thingol
tag

nekem az a tapasztalatom, hogy az Euronics, Bestbyte stbstb helyeken nem nagyon nézik meg bevizsgáláskor, hogy mennyire van baja a terméknek... magas basszusnál recseg a ülfes, a 19 éves ügyfélszolgos kislány elhiszi, aztán majd ők veszekednek max a forgalmazóval.

de ha bevizsgálják, akkor biztos, hogy egyedi eset, mert nem feltétlen rendeltetésszerű használat és egyedi megítélés alá esik.

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#63561) zümzümm válasza Degeczi (#63555) üzenetére


zümzümm
senior tag

Nem hiszem hogy el lenne rontva az ízlésem :B
Mindössze arról van szó, hogy van néhány szám aminél feljebb tolom a basszust és a hangerőt.

(#63556) K1LLMy53Lf
Szóval csak arról van szó hogy néhány számnál emelem meg kissé, de ennyi. Az XB50 nekem azért is volt sok, mert nem egyszerűen dübörgő basszus hangját éreztem, ha nem szó szerint lüktető légnyomást.
A hangzás amit keresek: Sony EX50(nem XB!), szóval Sony EX50 tiszta feszes mélye és tiszta közepe, egy kissé visszafogottabb magasokkal. Ez lenne nekem tökéletes, ezt keresem.
Lehet kicsit körülményes vagyok egyesek számára, de keresem az Igazit :)

[ Szerkesztve ]

(#63563) zümzümm válasza darvinya (#63557) üzenetére


zümzümm
senior tag

3 napon belül vitted vissza? Nálam már bőven lejárt a 3 nap. Kb 2 hétnél tartok. És nem rendeltem, ha nem személyesen vásároltam.

(#63564) Bici válasza zümzümm (#63561) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem eléggé különc igények alapján választasz fülest, így itt a fórumban nem fog tudni segíteni neked túl sok ember.
Ilyen esetben leginkább a próbálgatás szokott működni.

A garival kapcsolatban pedig: az ügyintézőn múlik, hogy elhiszi-e, hogy hibás.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63565) Degeczi válasza zümzümm (#63561) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ekkora "feljebb tolod"=min. tizszeres teljesítményt kérsz a mélytartományra... ez tényleg nem üzemszerű, és érthető, ha gondot okoz valamelyik eszköznek (ami nem feltétlenül a fülhallgató, lehet a telefon erősítője is)

(#63566) zümzümm válasza #71562240 (#63558) üzenetére


zümzümm
senior tag

Nemár:) Hogy lehet egy 80%-os szint, csúcson túli csúcsrajáratás?

(#63559) thingol
Teszek egy próbát, hátha minden problem nélkül visszaveszik.

(#63567) darvinya válasza zümzümm (#63563) üzenetére


darvinya
titán

3 napon belül vittem vissza.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63568) schawo válasza zümzümm (#63566) üzenetére


schawo
titán

Bármilyen basszuskiemelés már torzítást okozhat mágában a lejtászóban, akár 1% is, ha már eleve a számban hangosra keverték. De kiemelés és a hangerő nem értelmezhető %-ban. Ugyanis az nem ad referenciát. A 80% lehet 100 dB és 1 dB is, attól függően, hogy mennyi a max. Próbéld decibleben kifejezni az értéket, és ha az 4-5dB-nél nagyobb, akkor csapj rá saját kezedre, mert nagy valószínűséggel túlvezérled szegény lejátszó eszközödet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63569) kemcso válasza zümzümm (#63561) üzenetére


kemcso
Ármester

Legyél szíves azt a hangnemet, amit megütöttél máshova tartogatni. Töröltem a hozzászólásodat, és kérlek ilyet többet itt ne!
Köszönöm

(#63570) #16820480 válasza zümzümm (#63561) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az EQ egy szelektív hangerőemelés lényegében. Most mivel ezt szoftveresen éred el, így az eredmény általában nem valami fényes. Kis emelésnél még elmegy, de ha több dB-t tolsz rá, akkor már nem fog tudni a szoftver mit kezdeni az igényeddel, emeli a jelszintet, ahogy tudja a beállításnak megfelelően, aztán ha torzít, akkor torzít.
Ahogy írták, vagy a lejátszód nem tud már olyan jelszint mellett torzítás mentes eredményt produkálni, vagy a fülest vezérled vele túl. Ha én lennék a boltos, akkor ilyenre hivatkozva nem vennék vissza terméket. Ez kb olyan, mintha egy Suzuki Swiftben pörgetnéd 6000 rpm-en a motort, és még rá is húznád a szivatót (ha lenne kézi még manapság), hogy menjen már, de szegényt nem erre tervezték, nem tud, csak bőgni és rázni fog.

(#63572) zümzümm válasza schawo (#63568) üzenetére


zümzümm
senior tag

És (#63570) sheratan

Hmmm értem. Bár én ezt a dolgot, hogy néhány számnál(100ból 2-3) adok egy KIS kakaót, csak egy kis plusznak hívom, amitől, véleményem szerint nem kéne hogy sok(k) legyen neki. Nem kéne hogy ennyire hímestojás jellegű legyen. De ha ez a szitu, akkor ez van. Nem tolom fel 3 rovátkát, csak 1et :)

(#63573) schawo válasza zümzümm (#63572) üzenetére


schawo
titán

A digitális világ ilyen, nagyon hamar kifut a tartalékból.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63574) dudika10 válasza zümzümm (#63572) üzenetére


dudika10
veterán

Próbáld ki, hogy nem egy rovátkát tolsz feljebb, hanem minden máson egyet lejjebb és az overall hangerőn emelsz.
Így recseg?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63575) #71562240 válasza zümzümm (#63566) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Hogy lehet egy 80%-os szint, csúcson túli csúcsrajáratás?"

Úgy, hogy hangszínszabályzásnál a "csúcs" nem a 100%, hanem a 0%. Valamint, ahogy mások is írják, nincs is olyan hogy csúcs, nem jelent semmit, hogy hány "százalék". Minek a valahány százaléka? Nem a "csúcsnak", mert az 0%.
Az értelmezhető felvetés az, hogy adott készülék, adott konstrukcióban, adott elektronikai és egyéb környezetben, adott teljesítmény és torzításbevitel mellett adott teljesítményt ad ki és adott további torzítást tesz rá az addigiakra. Ez ad valamilyen eredményt az adott hangerőn. Ha az adott készüléket olyanra gyártották, hogy az általad vázolt rendeltetésszerűtlen körülmények között úgy viselkedjen, annak megvan az ettől független oka, az egy ilyen konstrukció. Ha pedig nem ilyen konstrukció, hanem egyedi hiba, hogy kevésbé tud védekezni a káros ráhatásaid ellen mint a többi fülhallgatód, akkor hibás.

Persze te nem erre voltál kíváncsi, hanem biztatást akartál kapni, hogy nem esélytelenül mész oda a pulthoz, ellenben hozzáértő arról tud beszélni a problémád kapcsán, hogy a használatod nem rendeltetésszerű használat, és ha netán van is egyedi hiba a készülékedben, akkor is van hiba a használójában, a másik lehetőség pedig az, hogy nincs egyedi hiba a készülékedben, pusztán olyan konstrukció, amely a többinél markánsabban kimutatja a felhasználó hibáját. De a felhasználóban mindkét esetben, illetve a jelenségtől függetlenül alapvető hiba van, egy hozzáértő számára ez a lényeges. Mindezt feltehetőleg a törölt hozzászólásodra is válaszolom, bár azt nem olvastam.

Ez kicsit hasonló, mint amikor a felhasználó panaszkodik adott fülhallgató miatt, hogy nem tetszik neki, hogy az hajlamos a driver flexre. Nos, nem az a baj, hogy a készülék hajlamos, hanem a felhasználóban hiba van. Rosszul helyezi be a fülhallgatót. A driver flex minden esetben a felhasználó hibája, némely készülék jobban kimutatja a hibát (mert ettől függetlenül olyan a konstrukciója), némely készülék kevésbé mutatja ki a hibát (mert ettől függetlenül olyan a konstrukciója). A driver flexre való hajlamosságnak örülni kell, mert szerencse a felhasználó számára, hiszen az adott készülék jelzéséből könnyen láthatja, hogy rosszul csinálja. A te említett fülhallgatód, ha nem egyedi hibás, akkor szintén olyan konstrukció, amellyel "szerencséd" van, mert jelzi, hogy rosszul csinálod.

(#63576) darvinya


darvinya
titán

Kíváncsi vagyok ki mit ért driver flex alatt?

1. Bedugáskor keletkező nyomás különbség okozta membrán torzulást.
2. Akkor energiával hajtott tekercs membránon, ami kasznihoz nyomja membránt (nincs végállás kapcsoló ami behatárolja kitérést).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63577) Ciccuka válasza darvinya (#63576) üzenetére


Ciccuka
veterán

Driver-flex jelenség

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#63578) schawo válasza darvinya (#63576) üzenetére


schawo
titán

Egyértelműen az 1. jelenség a driver flex.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63579) darvinya


darvinya
titán

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63580) AGE-T


AGE-T
senior tag

Megkérdezem újra, hátha azóta van változás...

Sporthoz Bt. -s fülhallgatót tudtok ajánlani? Olyat szeretnék, aminek nincs külső egysége. Elfogadható hangja van, mondjuk egy Piston3-at megüt. Bírja legalább 4 órán át a strapát. :R

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63581) darvinya válasza AGE-T (#63580) üzenetére


darvinya
titán

Ilyenre gondolsz?[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63582) dunc


dunc
nagyúr

(#63583) AGE-T válasza darvinya (#63581) üzenetére


AGE-T
senior tag

Valami ilyesmire, igen! Gondolom ezekkel kapcsolatban valódi tapasztalat nincs.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63584) schawo válasza dunc (#63582) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63585) darvinya válasza AGE-T (#63583) üzenetére


darvinya
titán

Konkrétan azzal nincs, de ezzel van amit páran már vettek.[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63586) zümzümm válasza #71562240 (#63575) üzenetére


zümzümm
senior tag

A csúcsra járatás azt jelenti hogy minden fullon van. Rugaszkodjunk el egy kicsit és nézzük meg pl a hadihajókat. Első útjukon mindent csúcsra járatnak(forrás Natgeo). Vagy is minden eszközt működtetnek egy időben, minden eszköz maxon pörög. Természetesen a meghajtó rendszer is, természetesen max sebességgel. Ezt ugye azért teszik, mert ugye kellemetlen lenne ha éppen éles harci esemény közben derülne ki, hogy néhány eszköz nem bírja a dolgot... Na de kanyarodjunk is vissza az MP3 lejátszók és fülesek picinyke világába. Ha az MP3 lejátszóban van EQ, akkor azt ugye azért teszik bele, hogy használja is az ember. És attól még hogy használja, az még rendeltetés szerű használat. Nincs megtiltva. A fülesnek meg szvsz bírnia kéne. Ha nem is a csúcsra járatást, ha nem mindössze egy kis pluszt. Valaki felhozta az autó motorjának a túráztatását ezzel kapcsolatban, mint példa... Na az már a csúcson túli járatás, a nem rendeltetés szerű használat. Amit én csinálok a lejátszóval és a fülessel, az kb az hogy néha felmegyek az autópályára és max sebesség 80%-ával repesztek kb 3,5 percig, amig egy átlagos zeneszám tart. Nagy baj va ott ha ennyi már betesz az autónak.

(#63587) AGE-T válasza darvinya (#63585) üzenetére


AGE-T
senior tag

Olyat szeretnék, amire van garancia is, lehetőleg itt Magyarországon. Nálam daráló van :) Szívesen kiperkálok érte 30e.-t vagy többet is, csak tudjam meghallgatni.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63588) dudika10 válasza zümzümm (#63586) üzenetére


dudika10
veterán

Nem egészen érted, hogy hogy működik a "világ". Nem baj, csak fogadd el azoknak akik értik, hogy nem úgy, ahogy Te azt elképzeled.

Ez történhet bizonyos esetben. Akár akkor is, ha 20%-ot ír a kijelzőn az MP3 lejátszó, mint hangerő. És ez bizony nem rendeltetés szerű használat.

A hiba bármi lehet. Rossz a forrás, szarul van implementálva az EQ a lejátszóban, eléred a füles korlátait...
Ez a rendszer nem hülyebiztos, ahogy egy manuális váltóval szerelt autó sem az. Ott is a felhasználónak kell tudnia, hogy 130-nál nem dobjuk vissza a váltót 1-esbe kuplung nélkül. Meg lehet tenni? Meg. Rendeltetésszerű használat? Nem.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#63589) Degeczi válasza zümzümm (#63572) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mégegyszer: nagyon nem "csak egy kis plusz"-ról van szó, hanem nagyjából tízszeres teljesítményt próbálsz ráadni a mélytartományra! Semmi nem indokol ilyen brutális kiemelést, és nem hiba, ha bármelyik eszköz (akár a füles, akár a lejátszó) nem viselkedik jól ennyire szélsőséges helyzetben.

(#63590) zümzümm válasza dudika10 (#63588) üzenetére


zümzümm
senior tag

Valószínű a füles korlátai a problem.
De könyörgök haggyuk már ezeket a szélsőséges példákat mint pl 130nál vissza 1esbe. Ki az aki ilyet csinál? Én sem ezt műveltem a lejátszóval és fülessel. Nem toltam fel mindent maxra, és nem igy hallgatom amióta megvettem. Az 5ből 2, néha 3 rovátkával megemelem az EQban a basszust, néha az az NÉHA, 100ból 2-3 számnál és ennyi nem több. Ez hol ér fel azzal hogy 130nál vissza 1esbe?
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! De kissé már elkanyarodtunk... És már kezdem kicsit úgy érezni, hogy azt akarják megmagyarázni, tudományosan is, hogy hülye vagyok és nem rendeltetés szerűen használok egy ócska kis műszaki cuccot. Ezt nem tudom elfogadni. Akkor sem ha valamennyi hozzáértő és a topic megbecsült tagjai is ezt próbálják sugalni.
"Az 5ből 2, néha 3 rovátkával megemelem az EQban a basszust, néha az az NÉHA, 100ból 2-3 számnál és ennyi nem több" Ennyit bírnia kéne, és közel sem, nem rendeltetés szerű használat, mint pl 130nál vissza 1esbe.
"Valószínű a füles korlátai a problem." Ezt is elfogadtam. Hogy egy hímestojás jellegű szenzitív kis jószág az EX110-es, és nem bírja a szenvedélyt, csak a maszatolást:)

(#63591) thingol válasza AGE-T (#63587) üzenetére


thingol
tag

kicsit olcsóbban én próbáltam az awei 890bl-t mint sport füles, asszem még nem kapható itthon, de belehallgatni már asszem lehet, ha írsz nekik facebookon

de amit linkeltek 6-7 fontért hogy apt-xes sport bt füles nagyon jó ár-értéknek tűnik, ha valaki próbálta semmikép se tartsa magában! :)

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#63592) Chuck Norris válasza zümzümm (#63590) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem akarok megint elkezdeni okfejteni mert megint az offtopic offtopicába küldetek el de ha benne van a készülékben az EQ és azt tologatja bárhova is az igenis rendeltetés szerű használat, az másik kérdés, hogy ahhoz képest ahogy szólnia kellene ront-e van vagy sem.
Amikor még az RHA750-em volt én is feltoltam a clear bass-t, vagy minek hívák a sony-ban, egyel, hogy számomra egyáltalán hallgatható legyen.

(#63593) schawo válasza Chuck Norris (#63592) üzenetére


schawo
titán

de ha benne van a készülékben az EQ és azt tologatja bárhova is az igenis rendeltetés szerű használat, az másik kérdés, hogy ahhoz képest ahogy szólnia kellene ront-e van vagy sem.

Rendeltetésszerű használat igen, csak minek? Írta, ront.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63594) Chuck Norris válasza schawo (#63593) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ennyire nem merültem el az okfejtésben, akkor meg biztos annak örül amikor végre kikapcsolja :)

(#63595) xmaas válasza zümzümm (#63590) üzenetére


xmaas
őstag

Ember fogd mar fel hogy rohadtul nem mindegyik fullesnel es forasnal 80% hangero az 80% erted?Van olyan fules ami egyik forasrol feltudod tekerni 100% hangerore van masik fules amit ugyan arra a forasra rakotsz es mar 50% ugyan azzal a szammal kiszakitja a dobhartyadat .egyik forason brumogni fog 80% szetfog szakadni a hangszoro masikon meg feltudod 100% hangerore tolni torzulas nelkul.
Es mindegyik fullhalgato mas ertekekkel van felvertezve ugyan ez igaz a forasra is meg az is beleszol a dologba hogy maga a zeneszam milyen hangerore van beallitva "gyarilag", meg hogy buzeralod az EQ t vagy sem mert minden beleszol abba hogy torzulast fogsz kapni bizonyos hangeron vagy sem

(#63596) darvinya válasza AGE-T (#63587) üzenetére


darvinya
titán

Darálásra nem vonatkozik garancia sehol. :)
Itthon nincs, csak amit link-eltem 10-15x-es áron, de ennyi erővel lehet abból venni 10-et és még várni sem kell garancia ügyintézésre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63597) sid87


sid87
senior tag

Jó ideje gondolkozom a vásárláson, és egyre jobban tetszik a SoundMAGIC ES18.

Egyetlen kérdésem lenne, hogy mennyivel jobb, mint a telefonhoz adott LG QuadBeat 3? Mert azt cserélném le.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#63598) zümzümm válasza Chuck Norris (#63594) üzenetére


zümzümm
senior tag

Így van! Pontosan rátapintottál a lényegre! Azért csinálom, hogy rossz legyen, hogy amikor kikapcsolom akkor végre jó legyen.

(#63599) puby911


puby911
újonc

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni fülhallgató választásához (milyen meglepő :P )

- Mindenféle zenét hallgatok, de fontos hogy a mély hangok "dübörögjenek" a fülemben, viszont azt sem szeretném, hogy a magasabb hangok el legyenek nyomva túlzottan.
- Fontos lenne, hogy ne menjen tönkre folyamatos használattól túl rövid idő alatt, napi szinten használom, amikor nem akkor hátizsákban utazik.
- Ára lehet 20k körül is.
- In-ear füles kéne, hagyományos kábelezéssel, mikrofon előny, de nem feltétel.
- Előző fülhallgatóm Sennheiser CX200, ezt szeretném cserélni. Ennél legyen több benne a mély hang.

Segítségeteket előre is köszi! :R :R :R

(#63600) Tulku


Tulku
veterán

Észrevételeim:

- EQ-t ne használjunk ilyen szerkezeteken
- Akkor mi legyen ha nem tetszik a hangkép?
- Válasszunk más forrást vagy hangkeltő egységet

Tapasztalataim alapján ezekben a készülékekben (300 ezer forintos kategóriában is próbáltam) az eq inkább parasztvakítás, esetleg gyors kontroll lehet, de semmiképp folyamatos használat, mert minden esetben ront az eredeti hangképen....akkor is ha úgy érezzük, hogy most végre megjött a basszus vagy a magas...

Nem keverendő össze a stúdiókban használt milliós nagyságrendű, kizárólag erre a célra épített keverő berendezésekkel...nyilván azok is durván avatkoz(hat)nak a hangképbe, de a hangmérnököknek végtére is ez a céljuk.
Amennyiben valahol hallottunk pl egy zenét és a saját készülékünkön nem úgy hangzik, akkor max placebo hatással érhetjük el, hogy eq-val kihozzuk azt a szintet...a helyes megoldás más forrást választani...

Másik fontos szempont a fül-agy szoktatása...könnyen ellenőrizhetjük....nem szeretjük az ütős basszust, de kapunk egy készüléket ami ezt produkálja...két hétig csak azt hallgatjuk, majd nézzük meg, ha visszatérünk az eredeti készülékeinkhez, mit fog mutatni az agyunk...tapasztalhatunk meglepő dolgokat, ezért tanácsolom mindenkinek, ha van egy kis türelme és nem gyári hibás a készüléke, adjon egy kis időt az agynak, hadd szokja meg a hangképet...lehet nem is olyan rossz az...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.