Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41002) honfoglalo válasza kemcso (#40998) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Úgy látom elég nagy rábeszélő ereje van itt a Xears-es eladónak.. Annak ellenére, hogy nem ajánlott, mégis elég sokan vesznek, ráadásul úgy, hogy nem is a MediaMarktban árulják. Dehát ezek Német Minőségi Fülhallgatók..Sajnos én is tapasztaltam.

(#41003) Lall válasza kemcso (#40998) üzenetére


Lall
veterán

Bocsi, elolvastam egy tesztet róla és a pénztárcámra hallgattam. :)

honfoglalo: Nem beszéltek rá, csak ez volt a leginkább pénztárcabarát verzió, ami hamar elérhető. Valószínűsítem a gyári Nokiánál jobban fog szólni. Bár nem ismerem a piaci viszonyokat, de szvsz 2.900 Ft-ot megért, ezért döntöttem -e mellett. Ha nem jön be így jártam. Van ennyire szar lenne a termék?

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#41004) kemcso válasza honfoglalo (#41002) üzenetére


kemcso
Ármester

Xears eladó minden a topicba író újoncot megkeres privátban és sokan elcsábulnak a "kihagyhatatlan" ajánlaton, aztán 1/2 év múlva amikor esetleg szétesik rájönnek, hogy nem véletlenül van a NEM AJÁNLOTT FÜLESEK KÖZÖTT A XEARS :U

(#41005) Polarstar válasza raven12 (#41001) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már intézik nekem.. De közben képbe lépett egy Yuin pk3... 37 dollárért... :D

Vélemény róla??

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#41006) raven12 válasza Polarstar (#41005) üzenetére


raven12
senior tag

Szerintem egyiket se hallotta innen senki, illetve minek után erről az UU2-ről egyetlen véleményt lehet olvasni, így igen nehéz elhelyezni őket, főleg egymáshoz képest.

(#41007) kemcso válasza raven12 (#41006) üzenetére


kemcso
Ármester

+1
Rendeld meg mindkettőt és te leszel a tesztalany :DDD

(#41008) Polarstar válasza kemcso (#41007) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:DDD Oksa! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#41009) nickjames válasza Uzi74 (#40994) üzenetére


nickjames
tag

Rejtélyes vagy nem publikus körülmények között semmisült meg? Amennyiben nem megsemmisült, csak elromlott, érdekelne mitől

Festés volt a nappaliban, mindent kipakoltunk. A füles is bekerült valahova, de elő már nem került. Egy héttel később találtam meg az egyik "füldugóját" az udvaron, a kábelcsatlakozója törött volt. A többi része a mai napig nem került elő....

Sajnáltam, mert nem egy olcsó darab, és egész jó hangja volt.... Viszont lehetőség az újításra :-)

[ Szerkesztve ]

(#41010) kemcso válasza nickjames (#41009) üzenetére


kemcso
Ármester

Versenytárs, ha érdekel: GR07 Classic

(#41011) Namelesske válasza Lall (#40973) üzenetére


Namelesske
addikt

Aminek kisebb az ellenállása általában nagyobb a teljesítménye. Én csak 16-ost veszek fülesből.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#41012) nickjames válasza kemcso (#41010) üzenetére


nickjames
tag

Olvasgattam már a Vsonic GR07-ről, de itthon nem forgalmazza senki, így kipróbálni se lehet. Vagy? Jókat írnak róla, és alapvetően nincs bajom a "flat" hangzással (ugye ezt többen kiemelik). Árban barátságos (bár nem tudom, hogy mennyi vám/áfa jön még rá...

(#41013) Falconer válasza nickjames (#41012) üzenetére


Falconer
aktív tag

27%

(#41014) szentkuti11 válasza nickjames (#41012) üzenetére


szentkuti11
addikt

Itt a fórumon eléggé elterjedt darab tudtommal, talán valakivel tudsz randizni egy hallgatózás erejéig.

(#41015) kemcso válasza nickjames (#41012) üzenetére


kemcso
Ármester

Itt a fórumon többeknek van, a meghallgatást meg lehet oldani (nekem is). Sztem ár/értékben egy nagyon jó füles.
Áfa/Vám: ha megbukik, akkor kb 1.3x az ára

(#41016) nickjames válasza kemcso (#41015) üzenetére


nickjames
tag

Áfa/Vám: ha megbukik, akkor kb 1.3x az ára

Ezt úgy értsem, hogy egy 30.000 forintos tétel végső ára 39.000-re jön ki? Vagy 30+39? Az durva lenne. Az ok, hogy az áfa 27% nálunk (rengeteg), de mennyi a vám? Gondolom nem 3 %, de nem is 100%.

A GR07 ugye nem "cserélhetős" kábellel gyártják? Mondjuk ha strapabíró darab, akkor nem akkora a kockázat.

(#41017) szentkuti11 válasza nickjames (#41016) üzenetére


szentkuti11
addikt

30+9-et számolhatsz ez esetben.

(#41018) nickjames válasza szentkuti11 (#41017) üzenetére


nickjames
tag

Köszönöm.

Honnan érdemes megrendelni? Van olyan ország, ahonnan nagyobb eséllyel nem "bukik meg" a vámon? Esetleg konkrét bolt, ahol a legjobb áron van?

(#41019) Narakh válasza nickjames (#41018) üzenetére


Narakh
senior tag

mp4nationt vagy lendmeurears-t szokták ajánlani (én utóbbitól rendeltem, de mindkettő korrekt). Tudomásom szerint mindkettőjük giftként jelöli meg a csomagot.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#41020) kemcso válasza nickjames (#41018) üzenetére


kemcso
Ármester

Amit linkeltem onnan érdemes, lendmeurears.com. Nincs már ilyen nembukik hely, talán egy füles jobban átjön, egy telefonforma cucc 95%-ban vámos már...
Vastag kábele van.
Jah, és kevésbé forrásigényes, nem tudom miről hallgatnád, de ez mindenről jól szól.

#41019) Narakh mp4nationon még a régi GR07 van 180$ért.

[ Szerkesztve ]

(#41021) qnadam válasza Narakh (#41019) üzenetére


qnadam
veterán

ami egyébként semmit nem jelent, a vámosok se hülyék, hogy ne vegyék észre, arról a környékről csak ajándékok érkeznek :)

viszont az ottani eladók általában nem a valós értéket írják a csomagra, és hacsak nem túl gyanús, az alapján vámolják el a cuccot.

mindettől függetlenül nekem már jött ~100e forintos objektív a vámhivatal pecsétjével, és a postás csak úgy kezembe nyomta, de bhphototól jövő másikra rendes vámot+áfát kellett fizetnem. más kérdés, hogy ezzel és szállítással együtt is olcsóbb volt, mint itthon...

lényeg a lényeg, érdemes az árat 1,3-as szorzóval számolni, aztán örülni, ha mégsem fogják el.

mp4nationtől két darab bw r1-et rendeltem egyben, simán megkaptam minden egyéb vámolgatás nélkül.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#41022) Narakh válasza qnadam (#41021) üzenetére


Narakh
senior tag

Na egen, a ráírt ár már a másik fele, csak nem tudtam, mennyire etikus azt itt megemlíteni. :)

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#41023) #16820480 válasza Polarstar (#40999) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szuper :) Nem tudom, hogy a Vsonic earbudok milyenek, nem hallottm még egyet sem, de mondjuk nem is olyan drága. A PK3 sem lehet annyira rossz, a Yuin a kevés ajánlott earbud közt van.

(#41024) Zoli133


Zoli133
őstag

Van aki halott már ex50-et és metallicsot egymás mellett? Kellene valami olcsó cucc.
(Metallics lett volna, de edigitalnál nem kapható most, ahol jó áron van az meg túl messze van.)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#41025) Polarstar válasza #16820480 (#41023) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Intézzük a dolgokat... A Vsonicot várom, a Yuin.. nem tudom. Meglátjuk. Inkább egy drágább darab, mint egy olcsó szar.
A Pioval beszívtam... :(((

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#41026) #16820480 válasza Polarstar (#41025) üzenetére


#16820480
törölt tag

Majd irj, hogy mikyen, kivancsi vagyok! :R
Amugy Yuin inkabb a Pk2 vagy Pk1 lenne jo, deez utobbi 150 Ohm, azert azt mar nem biztos, hogy mobilrol lehet hajtani.

(#41027) gelbelex válasza #16820480 (#41026) üzenetére


gelbelex
őstag

Halkan talán lehet, de nem érdemes:
"a good headphone amp is very highly recommended for maximum smoothness and musical detail"
Eccer talán kerítek egyet (ha már nincs jobb helye az árának :D ).

(#41028) bucsher válasza toto0569 (#40997) üzenetére


bucsher
őstag

Ha V kiemelést használsz EQ-n akkor nem illik az elnyomott középtartományra panaszkodni ... :B

In the pipe - five by five!

(#41029) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok!

iPad mini (r) készülékhez szeretnék valami ütős fülhallgatót. Elsősorban rock, metal, tehát hangszeres zenéket hallgatok rajta Spotify-on. Fontosak a magasak, de a mélyek is. Az már csak hab lenne a tortán, ha vezérelni is lehetne vele. Hogy őszinte legyek, nem tudom, érdemes-e lecserélni az apple fülest, lesz-e érezhető változás. Vettem valami hulladék X-Ears-t, mert az baromi jó, és blablabla. 2 mp után ment a kukába. Olyan 30-ig fogcsikorgatva elmegyek árban. Ebben kérem a segítségeteket, amit előre is nagyon köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

(#41030) kemcso válasza goldnarmz (#41029) üzenetére


kemcso
Ármester

Vsonic VSD1 10e körül (45$), vagy ha többet szánsz rá, akkor GR07 Classic (118$). Ezek nagyon jó hangú fülesek.

(#41031) toto0569 válasza bucsher (#41028) üzenetére


toto0569
addikt

Próbáltam kikapcsolt mellett is,de azt is írtam,hogy "enyhe" kiemeléssel.A gyári fülest minden szempontból hajazza...Viszont később átraktam a CD lejátszó csatlakozójába és ott minden renben volt.Tegnap próbáltam más lejátszókat is az androidon...van olyan aminek kifejezetten doboz hangja van.Egyelőre marad a poweramp.

[ Szerkesztve ]

(#41032) hobbyone válasza kemcso (#41010) üzenetére


hobbyone
aktív tag

A GR07-ot szerintem csak annak kéne ajánlani, aki kiegyenlített hangzásra vágyik! Nem értem, hogy lehet az IE8 alternatívája?
Szerintem ezeknek a tagoknak, akik beírnak ide, fogalmuk sincs a kiegyenlített hangzásról, lévén eddig csak V hangú fülest hallottak.

[ Szerkesztve ]

(#41033) goldnarmz válasza kemcso (#41030) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Köszönöm. Erre gondolsz, igaz? Esetleg létezik más, bevált bolt EU-n belül? :R
(#41032) hobbyone: valóban, fogalmam sincs róla. :N Tudsz ajánlani esetleg te is típust?

[ Szerkesztve ]

(#41034) #16820480 válasza goldnarmz (#41029) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az eddigi valaszon kivul meg eleg sok lehetoseg van. Biztosan lesz kulonbseg az Apple fuleshez kepest, hogy mekkora, azt az ar is befolyasolja, amit ra fogsz kolteni. Az ajanlottak kozul nezelodj ebben az arban, de szerintem a 20e folottiek mar nem szuksegesek siman ipad-hez.

(#41035) kemcso válasza hobbyone (#41032) üzenetére


kemcso
Ármester

SE425 hogy lehet az IE8 alternatívája? :)
Akkor már közelebb van a GR07 szvsz hangzásban hozzá (és sztem a GR07 nem teljesen kiegyenlített)

Amúgy meg igazad van, a többségnek fogalma sincs mi az a kiegyenlített hangzás, a kis V vagy nagy V között tesznek különbséget.

(#41033) goldnarmz arra, de én első körben a VSD1-re szavaznék, a GR07 csak akkor, ha mindenáron ki akarod használni a keretet (és esetleg a jövőben forrást is váltasz, egy iPad nem feltétlen a zenehallgatásra való)
Jah és Vsonic az EU-ban nem kapható, mert nincs CE-je, sajnos...

Magyaro-ból a Soundmagic E30/E10, az elsőt nem hallottam, az utóbbiban van rendesen basszus (és jobb nála a VSD1!)

[ Szerkesztve ]

(#41036) Kobe


Kobe
veterán

Na, sajna ugy nez ki az a161p n a kabelcsere is kilove....pedig meg abba is belementem volna hogy a mikrofon kiesik a kabelcserevel...

Tudtok javasolni olyan fulest ahol a kabel jo minosegu, lehetoleg szilikonos mint pl a cx300nal, a jack csati egyenes, es vmi jobb minosegu, akar fem, es armaturas, legalabb az a161 szintjet hozza hangzasban ? Eleg szigoru feltetelek, igazabol akkpr cserelnem le ha talalok olyat ami maradektanul kielegiti a felteteleket, felmegoldasba meg1x nem mennek bele

(#41037) Ati1979 válasza Zoli133 (#41024) üzenetére


Ati1979
veterán

A fülestalira kellene? Így érted?

(#41027) gelbelex

Szerintem egy rendes lejátszó, pl. dx50 elég lehet hozzá. Az meg általánosságban igaz, hogy ha rádugud, a fülest egy jó asztali dac-ra, (a mytek 192 DSD-t próbáltuk w4r-rel) akkor nagyon jól fog szólni.
Magyar minél jobb a forrás annál jobb meg.

(#41035) kemcso

A gr07 szvsz is közelebb van hangzásban a 425-höz mint az ie8-hoz.

(#41038) Zoli133 válasza Ati1979 (#41037) üzenetére


Zoli133
őstag

Saját felhasználásra gondoltam, de megoldottam azóta. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#41039) contaxg válasza kemcso (#41035) üzenetére


contaxg
veterán

Az iPad nem rossz forrás szerintem. Meglepően jól tud szólni. Lehet, hogy a behemót aksiktól vagy bmitomén mitől, de erősen hallgathatónak találtam.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#41040) Kobe válasza Kobe (#41036) üzenetére


Kobe
veterán

Elfelejtettem emliteni, foleg rockra 60-as evektol kezdodoen klasszikus es modern, illetve dallamosabb metalra kellene
Szemely szerint a tiszta kozep es magastartomanyt tobbre becsulom, mint a sok basszust, igazabol nem is ennek a stilusnak a sajatja...

(#41041) kemcso válasza Kobe (#41036) üzenetére


kemcso
Ármester

Rockit R-50? Fischer Audio DBA-02 Mk II? Ezek vannak itt a fórumon, talán meg tudod beszélni hogy megnézd/hallgasd őket.

(#41037) Ati1979 basszusban az 535-höz hogy viszonyul a 425?

(#41039) contaxg annyira, hogy érdemes venni hozzá egy 30+ fülest is?

[ Szerkesztve ]

(#41042) Kobe válasza kemcso (#41041) üzenetére


Kobe
veterán

Rockit biztosan nem. Mindenhol azt irjakrola kritikan aluli az anyagminosege, ennyi pezoert. Ebbe meg egyszer nem futnek bele.

Meg a brainwavz b2 t talaltam miny alternativa, nem tudom z mennyire hozza a szintet, elvileg ugyanaz az armatura szett mint a vc1000, egyenes jack, cserwlheto kabel ha jol lattam

(#41043) kemcso válasza Kobe (#41042) üzenetére


kemcso
Ármester

Nekem nem tűnt kritikán alulinak az R50, egy megnézést/hallgatást megér. B2 kábele sztem nem cserélhető.
DBA-02 is ugyanazt az armatúrát tartalmazza, mint a B2/VC1000/R-50.
A VC1000 háza fémből van, viszont a kábele nem túl vastag, de szilikon.

(#41044) contaxg válasza kemcso (#41041) üzenetére


contaxg
veterán

én fejhallgatót vennék inkább....ezek a drága fülhallgatók hang/ár arányban nem a legjobbak...csak a kis méret szól mellettük...egyébként szerintem felejtősek...30-nál többet biztos nem adnék (én) ki fülhallgatóra.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#41045) Ati1979 válasza Zoli133 (#41038) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja értem! :)

(#41041) kemcso

Egyértelműen kevesebb basszusa van. Az 535 hangja kissé testesebb. A 425-é hangzása analitikusabb.
Óriási különbség szvsz. nincs a két füles között.

(#41043) kemcso

+1 Nincs semmi gond a rockit-tal. Az árához képest jól szól, és az anyagminősége is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#41046) nickjames válasza kemcso (#41020) üzenetére


nickjames
tag

Jah, és kevésbé forrásigényes, nem tudom miről hallgatnád, de ez mindenről jól szól.

Egy Cowon S9-em van, zömében ezzel hajtanám. Egyelőre...

nj

(#41047) goldnarmz válasza contaxg (#41039) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Szerintem sem rossz forrás az iPad egyébként. Nekem azért kell fülhallgató, mert a melóhelyen szeretnék muszikát hallgatni meló közben, és eléggé parasztság lenne fejhallgatóval ülni az asztalnál. Hogy őszinte legyek, a Vsonic-ok túl nagy méretűek. Jobb lenne valami kisebb, ami nem olyan feltűnő, a fent említett okokból kifolyólag.

[ Szerkesztve ]

(#41048) nickjames válasza hobbyone (#41032) üzenetére


nickjames
tag

A GR07-ot szerintem csak annak kéne ajánlani, aki kiegyenlített hangzásra vágyik! Nem értem, hogy lehet az IE8 alternatívája?
Szerintem ezeknek a tagoknak, akik beírnak ide, fogalmuk sincs a kiegyenlített hangzásról, lévén eddig csak V hangú fülest hallottak.

Szerintem senki nem beszélt a GR07-ről, mint IE8 alternatíváról. A Shure 425-tel "szemben" került elő, amit még érdemes lehet meghallgatni.

Eddig IE8-am volt, megdöglött, nem IE80-at keresek... A Shuret nem hallottam, de ki fogom próbálni. A GR07-et is szeretném. Ennyi.

(#41049) nickjames válasza kemcso (#41020) üzenetére


nickjames
tag

Amit linkeltem onnan érdemes, lendmeurears.com.

Ugye itt már az új verzió kapható, amiről egyelőre semmi tapasztalat nincs, arra meg főleg nincs esély, hogy ki lehetne próbálni.

Valaki lenne olyan kedves, és Budapesten (vagy Komárom-Esztergom megyében) biztosítana egy rövid kipróbálási lehetőséget a GR07-re?

Köszönettel:
nj

(#41050) brumi1024 válasza Kobe (#41042) üzenetére


brumi1024
veterán

A B2 és az R-50 anyagminőségben kb ugyanaz (és a B2 sem cserélhető kábeles), talán az R-50 a kisebb ház miatt masszívabbnak érződik a "fejénél".

(És szerintem sincs semmi baj az anyagminőséggel, nem olyan érzékeny mint amilyennek tűnik.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.