Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) iwtss válasza newlinechar (#9999) üzenetére


iwtss
tag

Éertem.Akkor már csak annyi a kérdésem hogy nagyon nagy különbség van a CX-300 es a CX-300 II kettő között vagy azért azt ugy se lehet kihallani

(#10002) vili13 válasza csul1 (#10000) üzenetére


vili13
őstag

Nem csak Sennheiser-ből van hamisítvány, az AKG és a Sony füleseket is hamisítják, meg gyakorlatilag bármilyet, amit érdemes.

(#10003) themebuilder válasza csul1 (#10000) üzenetére


themebuilder
senior tag

Neked is #9998-ban leírtakat tudom ajánlani

Plusz még bejöhet a sorba a:
-Sennheiser CX 400-II Precision 12eFt (Webshopban)

Ha hivatalos forgalmazótól vagy velük szerződésben álló cégtől veszed, akkor kizárt, hogy hamis termékbe botolj.

A MediaMa... és hasonló helyeket viszont kerüld el nagy ívben az a tanácsom.

iwtss A topicban már írtam a CX 300 (2005) a CX 300-II Precision (2009-es Model)

CX 400 (2007)
CX 500 (2008?)
CX 400-II Precision (2009)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10004) iwtss válasza themebuilder (#10003) üzenetére


iwtss
tag

Értem köszi

(#10005) ToMmY_hun válasza themebuilder (#9994) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Ezt az apple fülest szerintem felejtsd el! Volt egy ilyenem, de semmi mélye nincs, és nem azért mert rosszul illesztettem volna a fülembe vagy ne járattam volna be. Egyszerűen nincs mély benne. Ha távirányítós kell akkor AKG k370 vagy Klipsch s4i. Olcsóbb mindkettő és jobbak is.

Szerk: most látom hogy nem akarsz venni, de így hagyom a hozzászólást, hogy másoknak segítsen a döntésben.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#10006) iwtss válasza ToMmY_hun (#10005) üzenetére


iwtss
tag

Azért köszi a választ :) de valszeg CX-300 lesz csak meg azt nem tudom hogy honnan :D

(#10007) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Megjött a klipsch s4-em. Hát nem kis ugrás a cx 300 hoz képest :) végre minden a helyén van. Kicsit néhol soknak érzem a magas hangokat, de kb 5 percet járattam csak :)

C programmers never die, they are just cast into void.

(#10008) newlinechar válasza csul1 (#10000) üzenetére


newlinechar
tag

ha boltban veszed számlával és garanciával, nem kapsz hamisítványt.
cx 400-ii 12700 ft, cx 300-ii 9200 ft. ezek közül válogatnék a sennheiserekből. a többi gyártó füleseit nem ismerem :B
ja és ha lány vagy, a rózsaszín fülesek sokkal olcsóbbak :K

(#10009) vycman


vycman
tag

Vettem egy Creative EP-630-ast. iPod Touch-al használva annyi az észrevétel, hogy sok a mély és kevesebb a magas, de így is bejön nekem nagyon! Ár/érték aránya nagyon jó, itt ph-n lehet találni olcsóbban, mint a boltokban és ez is eredeti!

(#10010) iwtss válasza newlinechar (#10008) üzenetére


iwtss
tag

Hát nemtom. Itt már PH n irta valaki hogy boltba vett fülest,hazament megnézte és fake volt.

(#10011) mono-chrome


mono-chrome
csendes tag

Őt valaki próbálta már?

Denon C260

Én úgy tudom a Denon elég komoly minőségű Hi-Fi cuccokat gyárt...csak nem szar a fülesük és ennyiért nem is érzem horrornak. Van valakinek véleménye róla?

Igen tudom, van Sennheiser CXbárhány is ennyiért, de már elnyúztam egy CX300-at és egy CX300-II-t. Nem szóltak rosszul, de rengeteg a basszus + tartósságban a 2. generációval már voltak bajok (fél év után már kezdett kontaktos lenni a bal oldal...).
Gondoltam nyitok valami új felé...

[ Szerkesztve ]

(#10012) Zinho válasza iwtss (#10010) üzenetére


Zinho
aktív tag

Az illető vagy benézte, és nem volt igaza, ha meg igen, akkor meg vissza kell vinni és visszakapod nyilván a pénzed.
De ha kétségeid vannak, akkor menj ide.

Én meg hallottam olyat, hogy valakit megöltek az utcán. Most akkor ne menjek ki utcára?

[ Szerkesztve ]

(#10013) newlinechar válasza mono-chrome (#10011) üzenetére


newlinechar
tag

ha 2 éven belül romlik el azt garanciából cserélik. nyilván okoz némi kényelmetlenséget elmenni a boltba de újat nem kell venni. legalábbis nem ezért :)

[ Szerkesztve ]

(#10014) newlinechar válasza Zinho (#10012) üzenetére


newlinechar
tag

ezaz, azér fölösleges megvenni egy másik boltban a fülest mer ott 5k-val drágább és akkor biztos eredeti :P

(#10015) DeepDish


DeepDish
őstag

udv. iPhone 4-hez tudnatok ajanlani vmi jobb/top minosegu fulest ami meg megfizetheto?! :R

(#10016) ToMmY_hun válasza DeepDish (#10015) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Mennyi neked a megfizethető?
Ha 20k körül akkor én az AKG k370-et vagy a Klipsch image S4i-t ajánlom.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#10017) DeepDish válasza ToMmY_hun (#10016) üzenetére


DeepDish
őstag

20K meg belefer! :R
Lattam hirdetnek itt neten AKG k370et..

Tenyleg igaz,h vannak mar hamisitvanyok bizonyos markakbol?

(#10018) ToMmY_hun válasza DeepDish (#10017) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Sennheiser, sony hamisítvány van bőven. akg-ról konkrétan nem hallottam még, de jobb óvatosnak lenni. Az sem utolsó szempont, hogy ha boltból veszed akkor kapsz rá garanciát is.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#10019) DeepDish válasza ToMmY_hun (#10018) üzenetére


DeepDish
őstag

Igen csak ott sokszor irrealisan magas ara van. Mibel lehet megtudni,h hamisitvany?

(#10020) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Változó. A Sonymnál pédául a vezeték minősége, a fülhallgató rész illesztése különbözött. Meg persze a hangja :)

Sennheisernél a logo formája, az a rész ahol kettéválasztódik a vezeték. Ha jár hozzá szövettáska akkor a varrás minősége is árulkodó lehet.

Az a probléma, hogy minden esetben csak kibontás után jössz rá, hogy hamisított fülhallgatót vettél.
Interneten a webshop és magánszemély-eladói árak közt nincsen nagy különbség. Érdemes használnod a www.arukereso.hu , www.olcsobbat.hu oldalt. Ezekkel megtalálhatod a boltok legjobb ajánlatait.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#10021) DeepDish válasza ToMmY_hun (#10016) üzenetére


DeepDish
őstag

TEszteket keresek ,de nem igazan talalok.. :U

(#10022) vycman válasza DeepDish (#10019) üzenetére


vycman
tag

(#10023) Peat;) válasza DeepDish (#10021) üzenetére


Peat;)
veterán

[link] alul van összefoglaló tábla is.

(#10024) themebuilder válasza Peat;) (#10023) üzenetére


themebuilder
senior tag

Elég sok fülhallgató van a listában, de lehetne (van) még mit bővíteni.
Azért igazán berakhatták volna a legnagyobb gyártó húzótermékeit is, mert én személy szerint hiányolom őket belőle.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10026) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

epp azon agyaltam, hogy csinalok egy blogot a nallam megfordulo fulesekrol.
szepen korbefotoznam a pacienst, aztan leirnam par mondatban, mi a velemenyem rola
erdemes lenne megcsinalni? olvasnatok?

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10027) Zinho válasza themebuilder (#10024) üzenetére


Zinho
aktív tag

Sennheiserre gondoltál mint legnagyobb gyártó, vagy AKG? Mert Amerikában érthető okokból ezek nem annyira népszerűek mint itt nálunk. Főleg hogy ott ezek a márkák csupán "egy a sok (nagyon) sok közül", ahogy a listán is látszik. Nálunk meg nagyon pici a választék :(
Meg szerintem nem kéne panaszkodni, hogy egy 110 db-os lista nem elég bő....! Főleg, hogy ezt valaki(k) a saját szabadidejükben csinálják, csupán jófejségből.

(#10028) Zinho válasza KeNTaGoN (#10026) üzenetére


Zinho
aktív tag

Jó gondolat, főleg hogy akkor egymáshoz képest tudod megmondani hogy melyik milyen. Mindenki segíteni akar, de ha az ember soha nem hallott jobbat az első IEM-jénél, akkor persze hogy számára az a legjobb (vagy legalábbis nagyon jónak mondja!).
Ha van időd/energiád/kedved biztos sokan tévednének rá ebből a topikból :)

(#10029) Fabricio


Fabricio
csendes tag

Sajnos behalt a jó öreg Sony MDR-e805-öm...
Tudnátok javasolni valami olyan fülest, ami nagyjából megfelel az alábbi kritériumoknak:
- nem brutál, de azért jó basszus
- 5k körüli ár (tudom, hogy ennyiből nem fogok semmi jót kapni, de hát alacsony a büdzsém)
- metrón történő használatra is
Körülbelül ezek a legfontosabbak.
Előre is köszönöm!

(#10030) whited


whited
addikt

Hy rendeltem 1 senn cx880-t ha akarjátok irok 1 kissebb elemzést a fülesről ha sikerült bejáratnom, igénylitek? :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10031) whited válasza Fabricio (#10029) üzenetére


whited
addikt

cx300 :F :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10032) Fabricio válasza whited (#10031) üzenetére


Fabricio
csendes tag

Esetleg hasonló, amelyiknek nem aszimmetrikus a kábelezése?

(#10033) themebuilder válasza Fabricio (#10032) üzenetére


themebuilder
senior tag

"metrón történő használatra is"

Akkor mindenképp valamilyen In-Ear típusú fülhallgatóra van szükséged. Aszimmetrikus kábelezésűből gyér a választék sajnos a minőségi jó hangzású fülesek között, viszont a szimmetrikus kábelezésűekből sokféle van.

CX 300-II Precision szimmetrikus, webshopban 9000Ft környékén kapni legolcsóbban.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10034) whited válasza Fabricio (#10032) üzenetére


whited
addikt

én a cx400at ajánlanám vagy a kollega által irt cx300-II :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#10035) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

[link]

[link]

üdv valakinek tapasztalata (véleménye) van róla?

thx.

[ Szerkesztve ]

(#10036) themebuilder válasza Don't Panic (#10035) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az alsót felejtsd el.

whited

Sennheiser CX 400 (2007) Mivel kifutott termék, ezért nehezen beszerezhető már. Ahol kapni ott irreálisan drága.

[link]

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10037) Don't Panic válasza themebuilder (#10036) üzenetére


Don't Panic
senior tag

sztem az alsó is jó erősközépszar cx400 at meg nem akarok se 300at

akkor inkább ez [link] de az aiaiai. ba az tetszik h lehet vezérelni gombnyomásra számot váltani

[ Szerkesztve ]

(#10038) Fabricio válasza whited (#10034) üzenetére


Fabricio
csendes tag

Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget, szerintem akkor 300-II Precision lesz belőle, csak még kicsit gyűjtök hozzá dohányt :Đ

(#10039) e30st


e30st
tag

a sennheiser és az akg mindkettő túl van árazva, és 30ezernél kezdődnek ott azok amiket lehet használni, normális basszussal... volt nekem cx500-am, k340-em, de higgyétek el, hogy a 3000 forintos sony mdr c100-as jobban szólt mint az akg és a sennheiser, igaz, hogy nem olyan tartós, de inkább veszek félévente egy jó fülest 3000-ért és nem vigyázok rá annyira, minthogy veszek egy 30000-est és mindig tokban hordom hogy semmi baja ne legyen, és még a zene sem élvezhető rajta... ez személyes tapasztalat, nem kell etalonnak elfogadni, csak ne legyenek illúzióitok sennheiserrel és akgvel kapcsolatban.

(#10040) themebuilder válasza e30st (#10039) üzenetére


themebuilder
senior tag

Sennheiser CX 500 "és még a zene sem élvezhető rajta..."

Ez magyarázatra szorul azt hiszem.
Egészen biztosan eredeti fülhallgatód volt :F

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10041) SMITHVADŐR válasza e30st (#10039) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Bakker én harakirit :DD csinálok, ha a 3000 ft os sony jobbanszól mint egy cx 500

Ez valami gigszer lehet, mert akkor le se sajnálnák az akg-t és a sennheisert kishazánkban ha a sanyi ilyen menő volna

(#10042) Zinho válasza e30st (#10039) üzenetére


Zinho
aktív tag

Normális basszussal? A cx300-nak sok is volt, ha meg a basszus minőségére gondolsz, akkor meg ugyanúgy ki kell pengetni a 20-30e ft-ot egy fülhallgatóra is.
Ha meg arra gondoltál hogy kevés a basszus egy cx300/500nál... ne aggódj, majd kinősz belőle remélhetőleg.

(#10043) JustSimple válasza Fabricio (#10029) üzenetére


JustSimple
tag

Üdv!

Ha még nem választottál, nézd meg az aláírásomban szereplő fülest az argep.hu-n. Most leakciózta az egyik bolt 5E alá!

Most látom, hogy már sikerült választani! Pedig én drágábban vettem, na de még olcsóbban, teljesen korrekt :K

[ Szerkesztve ]

TÖRÖLT ACCOUNT

(#10044) JustSimple


JustSimple
tag

Sokat olvastam itt a fórumban a Sony Hybird (?) gumiharangokról és sokan is ajánlják!

Tudna adni nekem valaki egy linket ahol ezeket meg lehet venni? Én sajnos nem találtam!
( Lehetőleg olcsóbb boltot ) Előre is köszi!

TÖRÖLT ACCOUNT

(#10045) nismoka


nismoka
addikt

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata Pioneer CLX7 fülessel? Vélemény? Köszi!

(#10046) Dottore válasza JustSimple (#10044) üzenetére


Dottore
addikt

A legegyszerűbb ha besétálsz a legközelebbi Tesco áruházba és veszel pár ezerért egy fülhallgatót amihez adnak gumiharangot.

Ha megrendeled a szállítási költség miatt drágább lesz mint így.

(#10047) Zinho válasza JustSimple (#10044) üzenetére


Zinho
aktív tag

Egy pár hónapja láttam magyar webshopban, de most nem találom... :( Magyar Sony Centerben biztos nincsen.
Amúgy EP-EX10A a pontos típusa.

(#10048) KeNTaGoN válasza themebuilder (#10040) üzenetére


KeNTaGoN
tag

epp most kerult hozzam egy cx500, es nekem nem jott be igy elsore. harsany, eltulzott a hangja. kozepet vagja, a mely/magas feltolva az egekbe.
a cx400 szimpibb, sok benne a mely, de faszanak tunik
viszont a jelenlegi kollekciobol Koss THE PLUG tunik a nyertesnek. ronda, de finom :)

persze ezek csak elozetes velemenyek, torott csatikkal. pontosabbat majd javitas utan.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#10049) JustSimple válasza KeNTaGoN (#10048) üzenetére


JustSimple
tag

Láttam írtad, hogy esetleg készítesz majd egy blogot, amiben ecseteled a fülesek közötti különbséget!

Hogy tervezed? Fantasztikus lenne, ha készülne egy teljes átfogó magyar ( akár ) weboldal, amiben ilyen teszteket lehet olvasni, hozzá lehetne szólni, feltüntetné a régi és a jelenlegi árakat is stb.

Ha tényleg komolyan gondolod, biztosan sokan leszünk itt, akik szívesen segítenének neked!

off.

TÖRÖLT ACCOUNT

(#10050) JustSimple válasza Zinho (#10047) üzenetére


JustSimple
tag

Köszönöm a típusleírást! Ez is sokat segített!!!

TÖRÖLT ACCOUNT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.