Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) K1LLMy53Lf válasza Peter.70 (#63700) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Hello,

Ez így azért elég kevés, remélem te is érzed. Mihez kell, milyen hangkép... legalább ezek, de nagyon sok minden befolyásolhatja az ajánlást.
Először is: összefoglalót ajánlom figyelmedbe.
Másodsorban pedig: illesztéket próbáltál cserélni esetleg? (mivel abből is elég sok méret és féle létezik és feltételezem azért potyog ki, mert méretre nem megfelelővel próbálkozol)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#63702) Peter.70 válasza K1LLMy53Lf (#63701) üzenetére


Peter.70
őstag

Ahhoz hogy ne essen ki gondolom kisebb illeszték kéne?

Mobilról akarnék zenét hallgatni, nem vagyok vájt fülü, úgyhogy a hangkép nekem nem sokat jelent. A zenelejátszó equalizer-ével szoktam beállítani a hangszínt.

[ Szerkesztve ]

(#63703) K1LLMy53Lf válasza Peter.70 (#63702) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

lehet, hogy pont azért esik ki, mert kicsi. De igen, akár attól is, hogy túl nagy és "kicsúszik". ezt te érzed (vagy ha nem, akkor is te tudod kitesztelni, hogy melyik a jó)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#63704) #16820480 válasza Peter.70 (#63702) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha az égvilágon semi elvárásod nincs a hanggal szemben, és maximum 5 ezret szánsz a témára, akkor gyakorlatilag bármit, mondjuk lehetőleg olyan helyről, ahol visszaveszik a terméket, ha nem tetszik mégsem.

(#63705) gertitorpe


gertitorpe
tag

Ma érkezett meg a Xiaomi Piston 3 a Banggood-ról, amit az itteni ajánlások alapján rendeltem.
A rendeléstől a kézhezvételig 23 nap telt el és nagyon elégedett vagyok. Szuper a hangzása, nem túl dübörgős a mély és mellé még nagyon szép is a füles. Biztosítással, nyomkövetéses szállítással Ft4,665 volt és paypallal tudtam fizetni. Aki szép és jó fülest szeretne és ki tudja várni a 20-30 nap szállítási időt, annak tudom ajánlani. [link]

(#63706) AGE-T válasza gertitorpe (#63705) üzenetére


AGE-T
senior tag

Én anno innen rendeltem. Két héten belül megjön.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63707) malphitee


malphitee
senior tag

Vsonic an16 fuleshez hozzajutott valaki meg anno a promocioba?

(#63708) Rayfull


Rayfull
tag

Egy fülhallgató hangzásánál mit jelent, hogy meleg meg hideg hangzás?
Azok a meleg hangzásúak, amelyekben mély kiemelés van, vagy mi? Ötletem sincs hogy mit jelenthet.
Egy xiaomi hibrid meleg vagy hideg hangzású, csak hogy tudjak viszonyítani.?

(#63709) malphitee válasza Rayfull (#63708) üzenetére


malphitee
senior tag

Hybrid meleg

(#63710) m@xsys válasza smallmer (#63612) üzenetére


m@xsys
senior tag

En kiprobaltam par hete a T20-at, majd a T10-et.
Meggyozo volt amit hallottam :R A sajat forrasrol is volt kulonbseg.
Varnom kellett az RHA T20i Black Edition -ra, de megerte.
Egy ekszer.
A magyar forgalmazonal ki is probalhatod, segitokeszek, van kulon DAC es sample zene. Viszont legyen negativ is, a kapott tok lehetne jobb, olcsobbhoz jobb jar, igaz a fules es a hangzas a lenyeg. Na meg a 3 ev gari.

(#63711) Sawyer777


Sawyer777
csendes tag

Sziasztok! :)

Fülhallgató vásárlás előtt vagyok, segítséget, véleményt és a tapasztalataitokat szeretném kérni hogy melyik lenne jobb hangzásban a következők közül:

-Vsonic VSD3
-JVC HA-FR65S
-RHA MA450i
-Sony MDR-XB50
-SoundMagic E50

illetve van egy "kakukktojás" : Xiaomi Piston Hybrid (nem tudom fel veszi-e a versenyt a fentiekkel hangzásban)

Egyébként nem érdekel a design, a kábelvezetés, a tartozékok, csak egy dolog: hogy nagyon jól szóljon... főleg a mély tartományra legyen kihegyezve.

Köszi a segítséget előre is!

(#63712) malphitee válasza Sawyer777 (#63711) üzenetére


malphitee
senior tag

Vsd2,Vsd3. Vsd3 ban tobb a mely, de kozep rovasara. E50 ben is van. Hybrid melyei is van boven, eros magas kiemelessel, ami zavaro lehet. Nem egy kategoria a fenti 3 fulessel.

[ Szerkesztve ]

(#63713) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Már korábban is tettem fel kérdést, hogy milyen fülest vegyek, most egy kicsit konkrétabban: Sony XBA-2 milyen ársávban lehet ajánlott, vagy milyen konkurens füleshez hasonló a tudása?

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#63714) vicze válasza korpicschess (#63713) üzenetére


vicze
félisten

Mivel több éve kifutott modellről beszélünk, így kicsi az esély sajnos olyan ársávra ami tényleg megéri.
40+e volt az utolsó magyar ára és külhonból is kb. ennyire jönne ki, és hacsak nagyon specifikusan nem az a hangzás kell, akkor inkább próbálj másikat keresni.

(#63715) kemcso válasza korpicschess (#63713) üzenetére


kemcso
Ármester

Én hallottam, 15e körül volt is egy eladó annó használtan, annyit szerintem nagyon megér. 2BA, viszonylag jó mélyekkel, nem egy magasba húzó füles.
Konkurens, hasonló hangzás? Aurvana In-ear3 jut első körben eszembe.

(#63716) Tulku válasza kemcso (#63715) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem meg brénvévz...a 2ba-s...a jelét már nem tudom, tán B2...

(#63717) kemcso válasza Tulku (#63716) üzenetére


kemcso
Ármester

Azt nem hallottam, de igen, B2 :) Viszont azt sem kapni már sehol, mint ahogy szinte az összes TWFK-s 2BA eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#63718) korpicschess válasza kemcso (#63717) üzenetére


korpicschess
veterán

Ennek az eltűnésnek gondolom nem az az oka, hogy rossz lenne, csak esetleg lett jobb helyette? :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#63719) darvinya válasza korpicschess (#63718) üzenetére


darvinya
titán

Inkább annyira jó volt, hogy nem vettek fél havonta új fajtát és így nem termelődött bevétel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63720) vicze válasza kemcso (#63717) üzenetére


vicze
félisten

Azért tűntek el inkább mert jöttek a hybridek, és nagyon sok szempontból jobb mint a 2BA. 2BA elég nehéz hangolni, hogy megfelelő legyen, megfelelő mély sehogy se lesz, így rétegtermékké válik, illetve sokkal drágább a 2BA mint a 1BA+1DD.

Szerintem az az ár amibe a 2BA kerül és többet nyújt esetleg a hybridnél, azt nagyon nem éri meg a legtöbb esetben.

(#63721) kemcso válasza vicze (#63720) üzenetére


kemcso
Ármester

És (#63718) korpicschess:
Most hibrid-láz van, a 2BA-knak van gyengesége (mindnek más, de nem váltja meg a világot egyik sem, vagy itt vagy ott szorít), gondolom ezt próbálják a DD+BA párossal áthidalni, kijavítani több-kevesebb sikerrel. Amit én hallottam 1BA+DD, azok közül talán az AX35 az egyetlen, ami kiegyenlítettségében tudja azt hozni, amit a 2BA-k. De még az sem olyan részletes, mint egy VC1000 mondjuk.

Szóval fejlődés van, irányok vannak, de igazán 3BA-tól van élet (de a W40-W60 az, ami már a teljes spektrumot le tudja úgy fedni, ahogy nekem tetszik). Jah és az Angie :DDD

(#63722) korpicschess válasza kemcso (#63721) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Ez az AX35 is szimpi volt nekem, de pont nincs mp4nation-nek, pedig akciózzák a féláron többek között az Astrotec füleseket is, ha valaki esetleg lemaradt volna róla.
Van még az 1BA-s AM90... Olcsó, de valszeg nem olyan jó, ahogy említitek ti is, hogy még 2BA-val se lesz olyan perfekt a dolog. Egyébként én ki vagyok békülve az armatúrás fülesekkel, sőt mélyben nincsenek nagy elvárásaim, de az említett Sonyba meg az egyik pont arra van kihegyezve.
Még barátnőmnek vettem anno egy AM800-at marha olcsón, minőségre nagyon királynak tűnt. Hangra nem tudom, mert azóta már sajnos változott a magánéleti felállás, és előtte meg csak minimálisan hallgattam bele... :)

Fülesre nekem már ez az ár is a még belefér kategóriába tartozik, de ennél többet már nem adnék ki szívesen.
:R

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#63723) Tulku válasza vicze (#63720) üzenetére


Tulku
veterán

Aki nem a basszusnehéz füleseket kedveli, annak sok 2BA igen tetszhet...az említett B2 nagyon jól be volt hangolva, rendkívül muzikális volt, nekem nem tűnt baszushiányosnak...
Sokan szerették a 2BA füleseket, de gondolom a mai világban eladhatóbb a termék ha "van benne mély rendesen"...

...Nekem speciel eddig egyetlen hibrid sem nyerte meg a tetszésemet, igaz csak kettőt hallgattam (K3003 és DN2000J) szerintem igen nehéz összehangolni a két eltérő irányt, erről megerősített néhány szaki a hedfi home made iem fórumán is, bár tény hogy egyre többen próbálkoznak és vannak sikerek is (Lear LCM4.2).

Viszont ahogy Kemcso mondja 3BA-tól már teljesedik a hangkép, nagyon jól megfigyelhető ez Westone vonalon, de beigazolódott az is amit tudatlanságomban meghallottam, vagyis a melegebb vonal a w30,w50,um pro50 ahol is CI22955 a mélysugárzó, és a hűvösebb (sokak által mélyhiányosnak titulált, másoknak a textúrázottabb mélyek miatt sokkal jobban tetsző) w40,w60 vonal a DTEC-kel.

Angie mást használ, egyrészt a freqphase egy sima hangképet eredményez, másrészt egy igazi szubbassz BA (Sonion 3800-ból szimpla de dupla van a Laylában) kerül bele amit potméterrel hangolhatunk saját ízlésünkre...szerintem ez a legmegfelelőbb módszer...

(#63724) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok.Elsosorban olyanokhoz szeretnek szoltni,akik jartasak a Yamaha fulhallatokban.Jelen pillanat egy Yamaha HPH-M82 tulaj vagyok.Es szeretnek vasarolni egy jobb minosegu Yamaha fulhallgatot.esetleg tudnatok ajanlani valamelyik tipust,ami nem olyan qrva draga? Telefonhoz hasznalom(Androd),es neha PC hez

[ Szerkesztve ]

(#63725) BigBlackDog válasza motown5l (#63724) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Esetleg egy EPH-100 szóba jöhet szerintem, ha nagyon ragaszkodsz a márkához. Ha nem, akkor esélyes, hogy van más ajánlat is.

(#63726) malphitee válasza BigBlackDog (#63725) üzenetére


malphitee
senior tag

Eph-100 többet érdemel azért egy telefon forrasnal.

(#63727) Bobó_20 válasza Bobó_20 (#63699) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Jövök egy kis update-tel, ha netán valaki hasonló kombóban gondolkozna. Szóval egy 4. generációs iPod shuffle + xiaomi piston 3 kombó működik, bár nem vagyok megelégedve a hangerővel. Egy telefon azért jobban meghajtja, és szebben is szól vele (PC-ről ne is beszéljünk, ahhoz képest kb. 2/3 hangerőt produkál és laposabb V karaktert szerintem). Kényszermegoldásnak jó lesz egy darabig, de hosszútávra nem ajánlanám. :))

(#63728) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

Maxell Metallics helyett mit ajánlotok hasonló árban, ami hasonlóan jól szól és tartós? (a Metallics nálam másfél évig bírta)
Metallics is jó, ha valaki tud helyet, ahonnan még beszerezhető.

(#63729) BigBlackDog válasza Trk.Adam87 (#63728) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Külföldi forrásból is jöhet?

(#63730) Trk.Adam87 válasza BigBlackDog (#63729) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Belföldi legyen, ha lehet. Köszi
Ár maximum 5000 Ft legyen

(#63731) #71562240 válasza korpicschess (#63722) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nehéz a választás, nem véletlenül próbálkoznak most annyira a hibridekkel, mert a hagyományos "dugattyúmembrános" dinamikus és az armatúrás is annyira más-más erényekkel és hibákkal rendelkezik. A BA-s könnyebben tud pontos, gyors, részletezős, transzparens lenni, de a pontosság a fülhallgatók esetében nem mindig könnyen viselhető, hiszen általában pocsék forrásokkal hallgatod, amiknek a hibáit általában jobban kimutatja, mint a hagyományos. A pocsék forrás sokszor jelenti a készüléket is, és nagyon sokszor a hangfelvételt. Kevesen hallgatnak fülhallgatót jó forráskészülékről, még kevesebben jó hangfelvételekkel. Ez nehezíti a BA ügyét, amely jellemzően sokkal szikárabb, zsírmentesebb, úgymond "digitálisabb", mint a dugattyúsok. Még a wooferrel kiegészített két-három vagy dupla wooferes négy BA-sokra is sokszor mondja a tapasztalatlan, hogy kevés a mélye, ami nem igaz, mert egy BA-val is teljesen lineáris, teljesen mélyre menő mélyeket lehet produkálni, de a zsírtalanság karcosságba vált sokszor, a rossz forrás miatt. Hiába szép az adott BA hangja, a rossz kiszolgálás miatt ritkábban érződik kedvesnek mint a hagyományosé. A BA hangját általában kisebbnek is érzed mint a hagyományos dinamikust, jobban érzed, hogy fülhallgatót hallgatsz - van aki ezt szereti, van aki nem.

Az XBA-2-nek, sőt az XBA-1-nek is bőséges mélyei vannak, de hozzájuk kell szokni, egy szokványos dinamikus után ványadtnak hallod, egyúttal esetleg keménynek a prezenszsávját. A felső oktávja 13kHz-től kezdve eléggé lekonyul (annak linearitásához már XBA-3 vagy -4 kell), de így is kicsit magassávorientálnak érzed a hangsúlyos és száraz prezensz miatt.
Szerintem mint armatúrás az XBA-2 megéri a 180 dolláros új árát is, más kérdés, hogy annyiért (és jóval kevesebbért is) lehet olyan dinamikusakat kapni, amelyek sokaknak jobban tetszenek, vagy legalábbis hallgathatósabbak. Az armatúra "túl jó" ahhoz képest, hogy jellemzően min és mivel hallgatják.

(#63732) Tulku válasza #71562240 (#63731) üzenetére


Tulku
veterán

Armatúrásoknak mindig gyorsabbak a mélyei...nagyon gyors a lefutásuk, ezért mondják sokan hogy kevés bennük a mély...pedig dehogy kevés, csak szinte mindenki a lassú lefutású mélyekhez van szokva.

Egyébként - ha az a cél - armatúrással is lehet olyan mélyeket produkálni (ez rendre egy gyors és egy lassabb mélynyomóval valósítható meg paralel, pl egy Dtec és egy CI) hogy leszáll a fejünk, ráadásul egy sima potival hangolhatók is (lásd Lear vagy JH Audio)...persze ezek nem a 2-3 armatúrások jellemzői...

(#63733) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A több BA-val ellátott füleseknél hogy oldják meg a freki váltást?
Sima passzív hangváltóval, mint hangfalak esetén? Vajon milyen meredekségűvel? Nem okoz a váltás fázis hibát (mint a hangfalak esetén)?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63734) darvinya válasza Bici (#63733) üzenetére


darvinya
titán

Hangolt BA.
Elektronika Angie -t ismerem, és ott sorba kötött induktívitás szűrésre kondenzátort raktak közép/magas-hoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63735) #71562240 válasza Bici (#63733) üzenetére


#71562240
törölt tag

Alapszinten a drivert hangolják, szűrik. Bonyolultabb szinten van hangváltó, kb. olyan hatásokkal, mint a hangdobozoknál.

(#63736) Bici


Bici
félisten

Kössz, mindkettőtöknek!

Akkor ezek szerint azoknál a típusoknál, amikben nincs váltó, azoknál a magas, és közép armatúrák nem terhelődnek túl a mélyek emplitudójától?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63737) darvinya válasza Bici (#63736) üzenetére


darvinya
titán

Nem, mert hangolással érzéketlenek lesznek rá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63738) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!

Melyik a jobb választás?

1., kez ed2

2., KZ Ate S

The easy day was yesterday!

(#63739) Bici válasza darvinya (#63737) üzenetére


Bici
félisten

Hogy hangolják őket?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63740) darvinya válasza Bici (#63739) üzenetére


darvinya
titán

Mint a húrt, azaz hasonló képpen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63741) pulutodurumo válasza tomrRRR (#63738) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Egyik sem jobb a másiknál mert különböznek. Attól függ, hogy te milyen hangzást keresel.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#63742) tomrRRR válasza pulutodurumo (#63741) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Leginkább basszus a legfontosabb:

Ezek az adatok mennyire jók:

Frequency response range: 6-31000HZ
Sensitivity: 120dB
Impedance: 18

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#63743) pulutodurumo válasza tomrRRR (#63742) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ezek csak számok, a kínaiak szeretnek nagyot mondani. A kettő közül az ED2 az amelyik basszusban erős.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#63744) #16820480 válasza pulutodurumo (#63743) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem csak a kínaiak, mindenki. A leginkább használható szám a dobozon a kábel hossza szokott lenni.

(#63745) schawo válasza #16820480 (#63744) üzenetére


schawo
titán

A leginkább használható szám a dobozon a kábel hossza szokott lenni.
Ez aláírásba való volna.:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#63746) Tulku válasza Bici (#63739) üzenetére


Tulku
veterán

Na most 4 féle módon hangolják őket:

-induktivitással, tekerccsel, kapacitással váltót fabrikálnak, nem mindegy hogy pl a kapacitást sorba kötik a + pólussal, vagy párhuzamosan a + - közé
- damperrel az akusztikus csőbe. Ezek 330 és 4400 ohm között változhatnak, amiből a 3300 és a 4400 low pass, a többi (330-2200-ig) high pass.
- akusztikus csó hosszával és vastagságával, 1,2 mm ID alatt jelentősen befolyásolja a magasakat, és 20 mm hossz fölött a mélyeket (low pass filterként viselkedik)
- csövek egymáshoz viszonyított hossza, helyzete, elhelyezkedése alapján. Általában a magas a legkisebb hosszúságú, a közepek hosszabbak és a mély a leghosszabb, de Jerry Harvey ezt a freqphaseben megfordította és addig simította pl a magasakat, hogy a magassugárzóből teljes spektrum jön ki, de a csőhossz (5 cm!) miatt a hang mélyeit teljesen leszűri, csak a magasak maradnak, amik viszont rettentően simák lesznek. It fordított a felállás csőhosszban.

(#63747) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok. Most lehetőségem lenne Sony fulesre beruhazni féláron, hivatalos forrásból, számlával. tehát 60 helyett 30 ert
Sony h. ear in NC masneven Sony MDR Ex750 NA.
Jó választás lehet? Nem vagyok basszus fan tehát pl egy Sony Extra Bass szériát hallgattam es az mar sok basszuok terén.
Amúgy, ilyen : [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#63748) Bici válasza Tulku (#63746) üzenetére


Bici
félisten

Köszi szépen a részletes leírást!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63749) fahrii


fahrii
őstag

Sziasztok,

Fülhallgató vásárlás előtt állok. Sajnos (ismét) megtört a pistonom kábele kb fél év alatt (piston 3, azelőtt kb ugyan eddig bírta egy 2-es), emiatt úgy döntöttem inkább beruházok valami drágább strapabíróbb darabra.
Most a telekomnál kuponnal hozzá juthatnék 25ért egy RHA 750i-hez, esetleg 15ért egy 600i-hez. A kérdés, hogy megéri-e a felárat a 750-es, illetve hogy egy LG G3-al egyáltalán ki tudom e belőle hozni a maximumot, és lévén hogy apple termékről van szó tudom e használni rendesen a telefonomhoz?
Válaszotok előre is köszönöm! :R

(#63750) 19_OsY_81 válasza fahrii (#63749) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Mint RHA MA750-es tulaj bizton állíthatom, hogy megéri a felárat...

Megdöbbentően jól szól, bika és tiszta basszussal... Meleg, telt hangfekvése van.

Szakcikkeket olvastam és ott egyöntetűen azt írták, hogy a 750 és afölött igazán jók az RHA fülesei...

Ugyan nagyon hosszú bejáratást igényel, de ez nem lehet gond...

Jahh, én egy Samsung Galaxy S7-el hajtom, tökéletes... Bár úgy tudom, hogy ebben a telóban egy jobb fajta 24bit-es DAC van...

Egyszerűen imádom!

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.