Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) Tulku válasza korpicschess (#63850) üzenetére


Tulku
veterán

3M sárga füldugó és egy szilikon....füldugót levágod hosszra, majd kilyukasztod középen....szilikont kifordítod és a vetőcső részre ráhúzod a szivacsot...jobb mint ezek mert sűrűbb a szivacs és memória tulajdonságokkal rendelkezik...egy időben sz..tam az ilyeneket, jobb volt mint amiket gyárilag a VC1000-hez adtak....basszuson lök, de vigyázat, a középbasszus dönghet tőle rendesen...

Vicze: ez jó mert erre legalább nem kapsz szilikont,csak tőlük....vagy pont annyira tervezték a tartósságot, mint egy tip elhasználódását :)

[ Szerkesztve ]

(#63852) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Aki keres 10k környékén "kiegyenlített" / "enyhe V" átvitelű fülest és az eddigiek közül nem talált megfelelőt, az tehet egy próbát az ECCI PR200 MKII-vel.

A hangja nekem nagyon tetszik, bár még nincs bejáratva.
- A brainwavz M1-hez képest kicsit nyíltabb, tisztább, mélyebb basszus, de mégis kevésbé érezni a közép alján a kiemelést.
- Szerintem inkább enyhe V, mint kiegyenlített, de ez úgyis mindig vita tárgya, ízlés dolga. Belefér a kiegyenlített kategóriába is. Vannak számok, ahol pl. a szintén kiegyenlített Zero Audio Tenore (vagy általában a mikro driveres fülesek) bántó közép-magasakat produkált, ez nem fordult elő az ECCI-vel, pedig összességében kicsit csilingelőbb az ECCI. Valószínűleg feljebb emel kissé, mint a "bántó zóna".
- A basszusai kifejezetten testesek, érezni a lábdobok dübörgését, de sosem megy a magasabb frekik rovására, nincs nagyon előtérben, de fülelni sem kell, hogy hol a basszus.
- Eléggé vastag a vetőcsöve, így nehezebb rá illesztéket találni, ha a gyáriak nem lennének jók, vagy pótolni kellene őket. ezt figyelembe kell venni. Az ECCI illesztékei pl. leesnek a KZ HDS1-ről. :D
Akinek keskeny a hallójárata, annak nem biztos, hogy jól fog illeszkedni ez a füles.
- Anyagminőség szuper, és nekem a kényelmével sincs gondom. A kábelét majd meglátjuk. Eléggé nagy az Y elágazásnál és a jack dugónál is a műanyag, ami "oldszkúl"-nak hat.
- A Brainwavz M1-hez hasonlóan nem az a szuper-részletes típus, de nekem nincs hiányérzetem. Az általános hangkép kárpótol bőségesen. A térről még nem tudok nyilatkozni. Zenétől függ, eddig felemás / semleges.
- 55Ohm-os impedanciája miatt kis kimeneti jelű telefonról akár halk is lehet, de az olyan lejátszók, amik hajlamosak bántó intermodulációs torzításokat produkálni kis impedanciás fülesekkel (pl. Sansa-k, vagy Samu telefonok), azok meghálálják a nagyobb impedanciát.

Eddig nekem bejött.
Később folyt köv.

(Eddig xduoo x2 lejátszóval hallgattam, és még nincs teljesen bejáratva, viszont a fenti tapasztalatokat már 30 óra után írtam.)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63853) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

Hétfőn jött meg a Xiaomi Piston 3 fülesem és olyan kérdésem lenne, hogy az lehetséges, hogy a jobb felén erősebb a basszus meg talán hangosabb is az a fele ? Vagy csak az én bal fülem a rossz ?

(#63854) f4lcon válasza Tulku (#63851) üzenetére


f4lcon
őstag

nekem bőrlyukasztóval nem sikerült kivágni - csak nem jó a lyukasztóm, vagy mással kellene próbálkozni?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63855) 19_OsY_81 válasza Scale (#63853) üzenetére


19_OsY_81
aktív tag

Ilyen nem lehet. Ha más fülessel ezt nem halottad, akkor a füled sem rossz, annál inkább rossz a Piston 3. Gariztasd.

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#63856) darvinya válasza f4lcon (#63854) üzenetére


darvinya
titán

Ha nem jó a bőr jukasztó, akkor átmérőnek megfelelő szeg, szeget megmelegíteni (nem izzásig!), azzal lyukasztani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63857) Tulku válasza f4lcon (#63854) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem még lyukasztóm sem volt....fogtam egy faforgácslap összefogató csavar anyáját (ez egy hoszzított anyacsavar) kicsit megköszörültem, aztán odavágtam neki kalapáccsal egy falapon...úgy lyukadt át mint a pinty...

Ha bőrlyukasztó nem üti át, akkor ott köszörülni kell, mert életlen...illetve elég nagyot üss a kalapáccsal...az a nyomkodós sz.r semmire sem jó, azzal ne próbálkozz...

(#63858) Scale válasza 19_OsY_81 (#63855) üzenetére


Scale
őstag

Eddig sosem volt agybadugós fülesem, és ez jóval beljebb van. A másik fülesemet nem tudom ennyire bedugni. Lehetséges hogy a fülzsír miatt, vagy én nem tudom.
Viszont a fülest banggoodról rendeltem, így nem olyan egyszerű ha gariztatni akarom.

(#63859) ZolkoW válasza Scale (#63858) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezeknél nagyon számít, hogy mennyire megy a helyére a hallójáratban. lehet, hogy csak nem egyformán áll, netán nem egyforma a füled belül :) kipróbálnám másik méretű gumiharanggal.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#63860) K1LLMy53Lf válasza Scale (#63853) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de: próbáltad felcserélni a 2 oldalt? Ha igen, úgy is a FÜLES jobb fele, ami erősebb, nem pedig a jobb füled? (ez ugyebár a leegyszerűbb módja annak, hogy megállapítsd, hogy a "komplett rendszerben" melyik egységben van a hiba, a fülesben vagy a füledben)
Illetve próbáltad többször behelyezni? (mert el tudom képzelni, hogy elsőre nem sikerült 100/%osan, főleg, hogy írod, hogy ez az első IEM-ed)
De akár az is előfordulhat, hogy a hallójáratod annyira más alakú, hogy más méretű haranggal fog jól illeszkedni csak.
Meg persze valóban előfordulhat, hogy hibás a füles. Ki kell tesztelni:)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#63861) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy Xiaomi Piston 3-at de nem tudom honnan rendeljem. Nektek van bevált eladó ebayről vagy itthonról ahol nem 10ezer ft? eustock.eu-ról 7e ft szállítással együtt, ennél olcsóbban meg tudom venni valahonnan ahol biztos hogy eredetit kapok? :R

(#63862) K1LLMy53Lf válasza Dyde (#63861) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

fele ennyiért banggood, gearbest, geekbuying
ugyanakkor gariztatás körülményesebb és van ahol csak 3hónap fülesre.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#63863) Dyde válasza K1LLMy53Lf (#63862) üzenetére


Dyde
aktív tag

Köszi. És Gearbestről pl akkor mindegy hogy kitől, az tuti eredeti?

(#63864) K1LLMy53Lf válasza Dyde (#63863) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

öhhmm... ne értem a kérdést :B a GB egy webshop, vagy lemaradtam valahol? :F

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#63865) malphitee válasza kemcso (#63828) üzenetére


malphitee
senior tag

Holnap jön a yamaga eph 100, kíváncsi vagyok rá nagyon.. kiderül best ár érték arányú a vsd2, vagy éppen árához megfelelően szól. A yamaha most 35000huf, de megjelenésekor 45 volt azt hiszem.

Igazából nagyobb teret, szeparaciot,reszletesebb kozepet,es minőségibb melyeket várok tőle,magas kiemelés nélkül.

(#63866) Dyde válasza K1LLMy53Lf (#63864) üzenetére


Dyde
aktív tag

Akkor lehet én gondoltam rosszul, azt hittem az olyasmi mint az ebay csak valamiben mégis más, mert egy terméket mintha több "eladótól" láttam volna minimális árréssel.

(#63867) korpicschess válasza Dyde (#63866) üzenetére


korpicschess
veterán

Rosszul gondolod. Más ár van a különböző raktárakból, de amúgy egy webáruház.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#63868) atos30


atos30
aktív tag

Sziasztok! Használ valaki Sony hibridet? Beszereztem egy XBA-A3-asat , de a mélyektől nem vagyok elájulva. A közép és magasak tényleg fantasztikusak, de a mély egyenlőre csalódás.Eddig MDR-XB40EX-t használtam, ami tényleg bass specifikus, cserébe tompa a közép és magas. Még bejáratás alatt van, de nem tapasztaltam változást.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#63869) zoleee24 válasza zoleee24 (#63838) üzenetére


zoleee24
tag

A következőket rendeltem Aliról:

KZ EDR2
AWEI Q9

Ezeket inkább napi használatra melóban gép előtt ülve fogom használni,
kíváncsi vagyok, hogy milyen a hangjuk a valóságban. :D

(#63870) vicze válasza atos30 (#63868) üzenetére


vicze
félisten

Az A3 jóval kiegyenlítettebb mint az XB sorozat erősen mélykiemelt, szóval ha mély kell akkor rossz döntés volt az A3. A H3-mal próbálkozz esetleg abban több a mély.

(#63871) f4lcon válasza Tulku (#63857) üzenetére


f4lcon
őstag

ilyen nyomkodós szarom van :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63872) assemble


assemble
addikt

Ujabb wireless: Samsung Gear IconX [link]

(#63873) malphitee válasza vicze (#63870) üzenetére


malphitee
senior tag

Meger annyi pénzt az a h3? :Y

(#63874) ZolkoW válasza assemble (#63872) üzenetére


ZolkoW
őstag

jó nehéznek tűnik....

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#63875) GZB01


GZB01
tag

Sziasztok !
Van egy Marley people get ready fülesem az a baj ,hogy az egyik oldalt nem szól a basszus ezt valahogy meglehet javítani vagy eddig tartott ?
köszi előre !

(#63876) malphitee válasza GZB01 (#63875) üzenetére


malphitee
senior tag

Eddig birta a drivere ugy nez ki.

[ Szerkesztve ]

(#63877) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni mikrofonos füles vásárlásával kapcsolatban. Egy Huawei P9-hez kellene a gyári füles helyett mivel az csak ilyen fél agybadugós és én nem szeretem meg könnyen ki is esik a fülemből.
Tudnátok ajánlani valami jó fülest? Most egy AT IM50-s fülesem van és az imádom ha lenne rajta mikrofon akkor az tökéletes lenne :DD Van ehhez hasonló tudású mikrofonos füles?
Előre is köszi!

Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#63878) #16820480 válasza Horvi (#63877) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem szerezz hozzá egy mikrofonos kábelt, az talán olcsóbb. Illetve akár még csináltatni is lehet mikrofonos kábelt, ha készen nincs.

(#63879) grabber válasza malphitee (#63825) üzenetére


grabber
addikt

Próbálj ki egy szivacsos illesztéket. Nekem sokat javult,így a magasak már nem bántóak.

(#63880) darvinya válasza GZB01 (#63875) üzenetére


darvinya
titán

Próbáld alkoholban kiáztatni a vető csövet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63881) malphitee válasza grabber (#63879) üzenetére


malphitee
senior tag

Kipróbálnám, de nem tudok rendelni külföldről.

(#63882) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Rendeltem a fülesemhez egy hosszabbító kábelt. Hogy lehet, hogy ez is 3.5mm-es, de csak akkor érintkezik normálisan, ha kézzel összenyomom, ha elengedem, akkor meg már rossz?

(#63883) darvinya válasza Dinter (#63882) üzenetére


darvinya
titán

Mit nyomsz össze?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63884) Dinter válasza darvinya (#63883) üzenetére


Dinter
addikt

A jack dugót és az aljzatot. Olyan mintha az aljzat kicsi lenne.

(#63885) darvinya válasza Dinter (#63884) üzenetére


darvinya
titán

Akkor rossz az aljzat.
Vagy kicseréled vagy …

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63886) grabber válasza malphitee (#63881) üzenetére


grabber
addikt

A héten jött meg nekem 3 pár fekete,Small méretű szivacs. Ha nagyon érdekel,egyet el tudok postázni.

(#63887) malphitee válasza grabber (#63886) üzenetére


malphitee
senior tag

Érdekelni érdekel,kerdes fel megy erre a vetocsore is.

(#63888) vicze válasza malphitee (#63873) üzenetére


vicze
félisten

Nem. Ennél többet nagyon nem tudok hozzáfűzni.

(#63889) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Ilyen kábelt keresek headsethez. A közepén lévő fekete izé, az mikrofon.
Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#63890) darvinya válasza balazs1956 (#63889) üzenetére


darvinya
titán

Ezt fénykép alapján senki nem mondja meg.
Lehet sima osztónak a teste.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63891) balazs1956 válasza darvinya (#63890) üzenetére


balazs1956
senior tag

Az egy mikrofon,semmi más. Egy headsetes fejhallgató kábele, ami megtört.

(#63892) korpicschess válasza balazs1956 (#63891) üzenetére


korpicschess
veterán

Alin keress, például: [link]
kulcsszavak: microphone jack jack cable.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#63893) denko


denko
senior tag

Sziasztok!
Kérések edzésekhez valami vezeték nélküli fülest. Xiomi telefonhoz. Mik a best buyok mostanság?

(#63894) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Egy fülhalgátóra lenne szükségem (mily meglepő).
5-e körül, Telefonról MP3-at hallgatni egy hölgynek.
Régi Sony telójához (2011)
Legyen érzékeny. (kicsit halk a készülék)
Fülbe dugható. (tehát nem szívacsos) Futáshoz használná.
Pesten beszerezhető kellene.
Összefoglalót olvastam, de így is tanácstalan vagyok.
Minden ötletet köszönök.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#63895) darvinya válasza oncsi (#63894) üzenetére


darvinya
titán

Kérdés mit szeretne hallgatni.
Figyel rá, hogy 2011-es SE készülékek OMTP szabványúak, ha Headset-tet nézel!

denko

Kereső.
Nemrég linkeltem pár BT fülest olcsón.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#63896) stefi81


stefi81
tag

Valaki rendelt mostanában kz-anv?
Ha igen akkor hol lehet most olcsón kapni?

(#63897) Horvi válasza #16820480 (#63878) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi az ötletet erre nem is gondoltam. Rá is kerestem gyorsban ebayen és akadt is. Remélem a jó csatlakozóval :DD
Egy másik kérdés, esetleg lehet kapni ilyen piszokszűrőt a füleshez ami a "vetőcső" végén van mert az egyiket elhagytam?

Hello darkness, my old friend...

(#63898) oncsi válasza darvinya (#63895) üzenetére


oncsi
őstag

ABBA-t :-) meg hasonló stilusban bármit. MP3 általában 192K. Kissé V karakterisztikájú és futáshoz elég stabil rögzítéssel.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#63899) Horvi válasza #16820480 (#63878) üzenetére


Horvi
őstag

Eszembe jutott még valami. Ez a kábel csináltatás dolog hogy működik pontosan? Nem tudod véletlenül, hogy van itt esetleg PH-n aki ilyesmivel foglalkozik?

Hello darkness, my old friend...

(#63900) f4lcon válasza Horvi (#63899) üzenetére


f4lcon
őstag


darvinya

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.