Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) Tulku válasza kemcso (#62348) üzenetére


Tulku
veterán

"kiegyenlített, talán kissé meleg, megfelelően részletes, de nem túl analitikus"

na erre kattant be az e80...mert a napokban hallgattam hosszasan...én nem kiegyenlítettnek nevezném, hanem meleg, muzikális, részletes hangúnak....nálam közép mély túlsúllyal...de lehet ez másnál basszushiány...írtad is, ahány embör annyiféle....

Többit nem ismerem, lehet hogy jobban illenek a kereséshez...

Füles találkozóra azért (ha lesz) kellenek fülesek meghallgatásra...

Schawo: Ha vörös lüktető érzést érzel fültájékon és a tükörben is vöröslő duzzanatként látod őket, akkor el kell ismerned hogy a füles győzött :)

[ Szerkesztve ]

(#62352) Dave™ válasza schawo (#62350) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem abszolút nincs nagy fülem, sőt, inkább kisebb, és nem nyom. Szóval nem a méret a lényeg, hanem a forma, meg hogy mennyire mélyen és hogyan ül.

(#62353) schawo válasza Tulku (#62351) üzenetére


schawo
titán

A fejhallgatós találkozóra is lehet hozni. Én hozom a CKR-t, meg egy 1+1-es 1more hybridet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62354) s4tch válasza kemcso (#62348) üzenetére


s4tch
veterán

+ (#62349) f4lcon :C :R Ha van jobb ennyiért, akkor az LZ elvetve.

Annak mennyi lehet az esélye, hogy ez eredeti?

(#62355) Tulku válasza schawo (#62353) üzenetére


Tulku
veterán

Fejes találkozóra épp elég lesz vinnem az asztali erőlködőt és a két Soundmagic fejest...na meg persze az Angie-t... esetleg a BT fülest...ja és a Momentum wireless-t...na jó abbahagyom... :)

(#62356) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok KZ HDS1-ből létezik hamis vagy vehetem nyugodtan a legolcsóbbat aliról?

(#62357) tipuka válasza tvse1995 (#62356) üzenetére


tipuka
addikt

engem a KZ ED9 érdekelne, hogy melyiket-e. :D

(#62358) kemcso válasza Tulku (#62355) üzenetére


kemcso
Ármester

Egy E50, E80 na meg egy E10 elfér a zsebedben is :P

(#62359) #16820480 válasza Tulku (#62355) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hogy is volt az a szöveged a monogámiáról? :P

(#62360) Tulku válasza #16820480 (#62359) üzenetére


Tulku
veterán

Továbbra is egy fülesem van.... :)

(#62361) #16820480 válasza Tulku (#62360) üzenetére


#16820480
törölt tag

A W30 és W60 kinél van akkor? De amúg az nem számít, még felsoroltál vagy 5 fejest, azért mert kicsit teltebb idomúak, még poligámia ;)

(#62362) Tulku válasza #16820480 (#62361) üzenetére


Tulku
veterán

W30 gyereknél, W60 fórumtársnál...a fejesek pedig nem az enyémek, kivéve a Senn Mom Wir-t...de az BT :)

[ Szerkesztve ]

(#62363) schawo válasza Tulku (#62362) üzenetére


schawo
titán

Erre szokták mondani, hogy tök jó hifit vettem a gyereknek első szülinapra. Jövőre egy Subarut kap ;]

Tudom, hogy nálad ez pont nem aktuális, de akkor is kihagyhatatlan volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62364) Tulku válasza schawo (#62363) üzenetére


Tulku
veterán

Nem, nem, nálunk máshogy megy...mivel nekem kell(ene) porszívóznom, így feleségem kapott születésnapjára egy robotporszívót :D
Azóta egy gonddal kevesebb...

W30: Igen a gyereklé lett...2x nem vittük magunkkal edzésre menet és az E80-at kapartam ki a zsebemből...azt hallgatta...majd mikor visszaadta megjegyezte; apu ez sokkal rosszabb :)
Subarut nem kap....gyerek még...

(#62365) schawo válasza Tulku (#62364) üzenetére


schawo
titán

Subarut nem kap....gyerek még...
Nem pénztárcában turkálás volt, olvasd el még egyszer:DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62366) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,

Vettem egy ilyen fülest „Xiaomi hybrid dual drivers“, és rá szeretnék kérdezni a bejáratásra. Az összefoglalóban szereplő leírás az összes fülesre általánosságban vonatkozik, vagy ennél elég lenne kevesebb idő is? Leírásban 30-50órát írtatok.

(#62367) Tulku válasza hakydakillah (#62366) üzenetére


Tulku
veterán

Adj neki annyit!

(#62368) Latitude


Latitude
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni. (Szeretném jelezni, hogy elolvastam a legelső hozzászólást/összesfoglalót). Három füllhalgató között vacillálok, ezek árban nincsenek olyan messze egymástól. Az eszköz ami meghajtaná a füleseket az egy Xiamomi Mi4 mobil telefon lenne. A zenei stílus jazz, rock, néha komoly zene, és nagyon ritkán elektronikus zene. Amiken gondolkodtam:
- Xiaomi Piston 3
- Xiaomi Hybrid
- Astrotec AM800

Az eddig vásárolt xiaomi eszközök összeserelési és technikai minőségével meg vagyok elégedve, ezért is gondolkodtam ennek a gyártónak a termékében.

Illetve jelenleg használok egy AWEI ES860hi füllhalgatót, aminek a hangi adottságaival ki is lennék békülve, azonban a füllhalgató séta közben folyamatosan kifordul a fülemből, ami viszont rettentően idegesít.

Pót kérdés: az AWEI 860hi-hez képest a fentebb felsorolt fülesek milyen kategóriát/minőséget képviselnek?

Köszönöm a segítséget előre is.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#62369) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Szeretnék rendelni egy fülhallgatót 5 ezerig az ajánlottak közül. Egy héten belül meg kellene érkezzen. Tudtok ajánlani valami hazai webshopot, ahonnan meg tudom rendelni az ajánlott fülesek valamelyikét, lehetőleg minél kevesebb szállítási költséggel?

(#62370) hakydakillah válasza Latitude (#62368) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Én sokat dilemmáztam Hybrid és Piston 3 között, de nem csak én, hanem a kritikusok is. 10ből 5 azt írta a Hybrid a jobb, és 5 a Pistont ajánlotta. Végül hybridet vettem, de nálam eddig brutális az élmény. Nálam is inkább rock megy, és nagyon szépen muzsikál. Azt nem értem, hogy hogyan tudta az egyik kritikus erre azt írni, hogy gyengék a mélyek benne. Nekem Xiaomi telóval és beállítással szétcsapja az agyamat… Majd meglátom mit hoz a bejáratás, nekem lehet inkább visszább fog kelleni belőle vennem. De lehet kiváncsiságból veszek egy Piston 3at is majd, rengetegszer van olcsón, akcióban.

(#62371) vicze


vicze
félisten

Csak hogy behozzam a köztudatba. Új Xiaomi low end füles, a Youth és Dazzle verziókat váltotta, azok el is tűntek a honlapról.
Nagyon kíváncsi vagyok milyen néven terjed el. ;] Eddig Piston Basic-ként láttam különböző oldalakon.

(#62372) Latitude válasza hakydakillah (#62370) üzenetére


Latitude
tag

Köszönöm a választ. Két kérdésem lenne még:
- Milyen lejátszót használsz a telefonodon?
- A közép tartományokat mennyire adja ki a rock zene esetén a hybrid?

Illetve még egy kérdés: mennyire kényelmes/könnyű a fülhallgató. Ahogy írtam az AWEI-el az a bajom, hogy kifordul a fülemből...

(Bocs az utólagos szerkesztésért...)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#62373) s4tch válasza s4tch (#62354) üzenetére


s4tch
veterán

Erre esetleg valakinek tippje? Vannak itt Yamaha tulajok; látnak esetleg a fotókon valami gyanúsat? Az ár eleve gyanús, ez tiszta sor ;]

(#62374) vicze válasza s4tch (#62373) üzenetére


vicze
félisten

A képeken elég nehéz bármi gyanúsat is látni, mivel stock Yamaha képek. Ha elég jó a másolat, a hangon kívül nem fogod megmondani, hogy nem eredeti. Elég egyszerű a Yamaha csomagolása semmi speckó nincs benne.
Mivel a KZ gyárt ilyen külsővel fülest, így vagy a másolat házát hasznosítják újra, vagy...

(#62375) Bodz válasza s4tch (#62373) üzenetére


Bodz
nagyúr

Vedd meg itthon, aztán ha szerinted nem éri meg az árát, akkor visszaküldöd.

(#62376) s4tch válasza vicze (#62374) üzenetére


s4tch
veterán

Néhány képen kézben tartják a fülest, azokra gondoltam. A stock fotók eredetiek :DDD

(#62375) Bodz: annyit most nem szánok rá akkor sem, ha tényleg fajin cucc.

(#62377) Bodz válasza s4tch (#62376) üzenetére


Bodz
nagyúr

t-Jays Two? Ezt el tudom képzelni neked, füled nem bántaná. Hangra végülis fel lehet fogni akár a HP50 sötétebb, több méllyel megáldott változatának is.
Aszem, tán, régebben hallottam, valami ilyesmit rakok össze az emlékekből. :D

[ Szerkesztve ]

(#62378) s4tch válasza Bodz (#62377) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi, nézem! Te legalább ismered a HP50-et, nekem nincs fülesben semmi tapasztalatom :)

--------------

Közben ez alapján nagyjából biztosan eldőlt, hogy nem eredeti az alis Yamaha: [link]. Túl szép lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#62379) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sok véleményt olvasni a KZ ED9-ről, de azt senki se írja le milyen kényelmes. Mert az egyértelműen látszik, hogy bazi hosszú az egész füles, a kábele meg a végén van, így kb. minden 3. lépés utána kijön az ember füléből, még megfelelő illesztékkel is, nem? :F

(#62380) Bodz válasza s4tch (#62378) üzenetére


Bodz
nagyúr

Kis olvasgatás után lehet a Three lenne a megfelelőbb, még az is csak 16k.
Több ötletem igazából nincs. "Sajnos" tudom milyen a HP50, és bármit veszel csalódni fogsz picit.

[ Szerkesztve ]

(#62381) hakydakillah válasza Latitude (#62372) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Mielőtt válaszolok ismét kihangsúlyozom, hogy legalja alatti kategóriáról váltottam, szóval összehasonlítási alap nálam szinte nulla így. A különbséget meg szavakba nem lehet foglalni :)

Szóval a válaszaim:
1. Xiaomi Redmi Note 3 Proval használom, azon belül gyári lejátszó, azon belül headphone type beállítva "MI In-Ear Pro" beállítás. Hybrid tipust nem láttam, de még Piston 3asat se, fotó alapján viszont ez lesz a hozzá való beállítás - szerintem.
2. nekem azok kellően mélyek, sőt egyenlőre nekem túl sok. Lehet szokni kell, vagy bejáratni, vagy saját beállítást teszek majd. Ez majd idővel derül ki.
3. Ez nálam is örökös probléma, eddig nekem mindig potyogott fülemből - főleg ha dolgozok és izzadok. Kritikusoknál is fele-fele arányban azt írták, hogy nekik a Hybrid potyog, másik felének a Piston potyogott. Ez nagyon emberfüggő. Nálam könnyű, kényelmes, eddig egyszer sem esett ki, ami nagy szó. Most vagyok túl, egy 2órás fűnyíráson, rengeteg mozgás, izzadtam ezerrel (rohadt meleg lett hirtelen), de kibírta végig :C

Amúgy most volt akciós gearbesten, onnan vettem. Igaz EU raktárról, mert sürgősen kellett, de így se volt vészes az ára 17,7 euró szállítással együtt - igaz levontam egy kevés GB pontot is a végösszegből. A csomagot 6nap után meg is kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#62382) Latitude válasza hakydakillah (#62381) üzenetére


Latitude
tag

Szia,

Köszönöm a kimerítő válaszokat :R .
Szerintem én is beruházok egy hybridre, aztán majd meglátom (hallom), hogy milyen. Bár úgy gondolom ebben az árkategóriában túl nagy csodát nem kell várni...

Üdv.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#62383) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

megérkezett LMUE-től a VSD3 twin pack. Rosszabbra számitottam basszus téren, igy nyersen sem rossz (habár kicsit tényleg sok, de még kiderül, h marad-e).

Viszont ami fontosabb kérdés:eddig egyiket bontottam ki (másik kollégáé, holnap adom neki), viszont ennél a kábel felső fele (elágazás után) "foltokban" meg van szinteződve, mintha rozsdás lenne helyenként a kábel. Ez normális? Mármint esetleg lenne benne réz ér is és ahogy össze van sodorva így random helyenként látszik ki? (én erre tudok tippelni, mint magyarázat, ha ez normális), vagy a rosszabb: alapvetően már s**r a kábel és el van rozsdásodva félig-meddig?
(Ami kb 8-10hónapja volt nálam VSD3s annak is ilyen "színváltós" volt a kábele, de az végig, a jackcsatiig... itt viszont a jack és elágazás között full egyszínű)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62384) Luissimo válasza Vasinger! (#62379) üzenetére


Luissimo
veterán

ha rámhallgatsz, akkor attól az "ormotlan fülestöl" jobbat és kényelmesebbet választasz. :D

mondjuk ezt
annyira kényelmes, fel sem tánik, hogy a füledben van :K :K

ez teljesen komoly ajánlat, meglátod, ha elplvasod...

(#62385) vicze válasza hakydakillah (#62381) üzenetére


vicze
félisten

"MI In-Ear Pro" a hivatalos nemzetközi neve Xiaomi-tól a Hybridnek, mint már párszor leírtam, a Hybrid elnevezés egy vásárlói fantázia név.

(#62386) Keem1 válasza vicze (#62385) üzenetére


Keem1
addikt

Ennek ellenére mindenhol Hybrid-nek nevezik, még a Mobilarena tesztben is :DDD
Én is rosszul tudtam, most gyorsan megnéztem, ahol a múlt héten berendeltem, ott is jól írják, persze kiegészítve az elterjedt fantázianévvel :)

Ha megjött, össze is hasonlítom a már meglévő P3-al.

(#62387) Vasinger! válasza Luissimo (#62384) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, Őt is ismerem, de mindenki az ED-9-től van hanyattesve a testreszabhatósága miatt is, meg ugye az armatúrás, ezzel ellentétben. Hybridnek nagyon tetszett a részletessége, csak a mély volt benne sok, ezért gondolkoztam armatúrásban újra.

Ha Piston 3-hoz és SoundMagic E30-hoz kéne hozzámérni ezt a kettő KZ-t, akkor hogy helyezkednek el egymáshoz képest?

(#62388) hakydakillah válasza vicze (#62385) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Pont ahogy előttem írták, 10ből 9eshop Hybridnek hívja + itt se olvastam át a 62e+ kommentet :) Azért jó tudni, most már legalább biztosan tudom, hogy a helyes beállítással használom :)

(#62389) Luissimo válasza Vasinger! (#62387) üzenetére


Luissimo
veterán

Akkor RÁD bízom,

A Piston3 versus HD1 esetében a HD1, amit javasoltam, Sokkal jobban befog neked jönni,

ez már kicsit sci-finek tűnik, de hidd el, az a jobb :D

[ Szerkesztve ]

(#62390) vicze válasza Vasinger! (#62387) üzenetére


vicze
félisten

Megint honnan jön ez a tévhit hogy az ED9 armatúrás? :F

(#62391) Vasinger! válasza vicze (#62390) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Bocsánat, nem tudom miért hittem azt. Akkor valóban nem lehet jobb sokkal mint a HDS1. Vettem is egy HDS1-et 1400 Ft-ért mikrofonnal. Meglátjuk hogyan válik be.

[ Szerkesztve ]

(#62392) darvinya


darvinya
titán

BT-s Headset tudja a veszteségmentes üzemmódot.[link]
Igaz telon is át kellett kapcsolnom az általános 32MHz-ről 64MHz-es kommunikációra.

Hangképe változott jó irányba.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62393) vicze válasza darvinya (#62392) üzenetére


vicze
félisten

És az milyen codec szeretne lenni? :U
(Az hogy valóban valamilyen veszteség mentes kb. 0 esély, szokásos kínai maszlag.)

(#62394) darvinya válasza vicze (#62393) üzenetére


darvinya
titán

Pontosan nem tudom, de hangja sokkal jobb lett.
Egyénit használ az biztos, és sajnos több infót nem találtam róla.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62395) darvinya válasza darvinya (#62392) üzenetére


darvinya
titán

Viszont gyorsabban merül és 2 figyelmeztetés után le is kapcsol.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62396) vicze válasza darvinya (#62395) üzenetére


vicze
félisten

Nagyobb sávszélesség = több energia felvétel = gyorsabb merülés.

(#62397) darvinya válasza vicze (#62396) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos ez igaz, mert eddig 4 figyelmeztetés volt és 15 perc, most 3 perc 2 figyelmeztetés kikapcsolás szövegelés.
Bár 70mAh aksit 140mAh-ra kicserélhető benne, mert van hozzá hely.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62398) Tulku válasza darvinya (#62397) üzenetére


Tulku
veterán

Gondolom ezek a noname kínai kütyük nem fizetnek a qualcomnak az apt-x kodekért, de mire megtalálja őket a mammut, addigra nevet váltanak és jót röhögnek a markukba....vásárlók pedig jól járnak, már megvették olcsón...
Nagy neves gyártók ezt nem tehetik meg....gondolom ezért (is) többszörös áron juthatunk hozzá azonos minőséghez...
Aztán van még a garancia, anyaghasználat....

Próbáld ki, hogy ha apt-x-en hallgatod, akkor mennyivel érzékenyebb a vétel....ha hátad mögé rejted, vagy teljesen befeded kézzel az adó részt...

(#62399) darvinya válasza Tulku (#62398) üzenetére


darvinya
titán

Kipróbálom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62400) monti0222w


monti0222w
addikt

Ma elvittem az egyik kollégámnak meghallgatni a KZ-ED9-t, és leültem a döbbenettől mikor doboz hangúnak titulálta, hozzá kell tennem epül fogyasztó, így nem tudom most mi beszélt belőle! :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.