Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Ati1979 válasza matyi012345 (#33998) üzenetére


Ati1979
veterán

Most ez a cím: FÜLhallgatós találkozók /Infók az 1. hsz-ben/

Szerintem jó mert, több is lehet még. :))

Ok, jók lesznek azok. Gyere csak... Majd kialakul még addig minden...

(#33995) dudika10

Én is így gondolom. Ha az ie8-at veszem alapul, ahhoz képest az ie80-nak legalább 2-2,5 * kellene jobbnak lennie ahhoz, hogy az se425-höz lehessen hasonlítani.

Az ie8 kissé jobb, mint mondjuk a 215, (de egy kategória) én meg 215-nél nagyságrendekkel jobb fülesnek tartom a 425-öt.

(#34000) MPeter87

Jaj de kár! Mikor érsz haza? Lehet éjszakára is szervezni. :))

(#33999) filózoli

Tudom azért írtam! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34002) filózoli válasza Ati1979 (#34001) üzenetére


filózoli
senior tag

Ha ez igaz, akkor a head-fin az IE80-at miért az SE535-el hasonlítják össze? :)

Tudtad, hogy nemsokára a filozófia doktor bácsija leszek? :Y Honnan? :)

[ Szerkesztve ]

(#34003) Ati1979 válasza filózoli (#34002) üzenetére


Ati1979
veterán

Mert egy árban vannak...

Írtad priviben, hogy doktori védésed lesz. :)

(#34004) filózoli válasza Ati1979 (#34003) üzenetére


filózoli
senior tag

"Mert egy árban vannak..."

Ez véletlen szerinted? Amúgy nem egészen igaz, az SE535 drágább.

(#34005) Ati1979 válasza filózoli (#34004) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen valóban drágább az se535.

A sh életidegen árazását tekintve már semmi sem meglepő. Elszakadtak kissé a realitástól. A 10k-s fülesük 2k-s szinten mozog. Kipróbáltuk szombaton...

(#34006) filózoli válasza Ati1979 (#34005) üzenetére


filózoli
senior tag

Bocs, de ezt sem hiszem el. Több cikk dicséri a Sennheiser alsó kategóriás füleseit ugyanis. Szerinted a cikkírók mind hülyék? Vagy a Seninek dolgoznak? :DDD :N

(#34007) dudika10 válasza filózoli (#33996) üzenetére


dudika10
veterán

Hol kiáltottam ki magam mindenttudónak? Ezt esetleg tudnád linkelni?
Mondjuk azt elmondhatom magamról például, hogy az elmúlt 3 hónapban nagyjából 1.000 darab (nem, nem számoltam el) fül- és fejhallgató ment át a kezeimen, és saját tapasztalatokra alapozok, nem pedig "szakcikkekre". Jut eszembe, tudod kik szponzorálják a szakcikkeket illetve hogyan kerülnek azok ki egyes oldalakon a főoldalra? Nem? Sejtettem.

(#34001) Ati1979 : szorgalmi időszakban minden szabadidőmben tanítok nagyjából. Ilyenek nem férnek bele. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34008) MPeter87 válasza Ati1979 (#34001) üzenetére


MPeter87
őstag

22.-én éjfél előtt pár perccel indulunk és elvileg 23.-án 4:20-kor landol a gép itthon, úgyhogy kitartónak kell lennetek, mert onnan még be is kell érnem a városba! :DDD
Van egy csomó fül- és fejhallgató, amit jó lenne végre meghallgatni!
Majd talán a 3. alkalommal. :)

(#34009) filózoli válasza dudika10 (#34007) üzenetére


filózoli
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy miért kell így letámadni csak azért, mert közlöm a véleményemet... :)

(#34010) fraba válasza #16820480 (#33920) üzenetére


fraba
aktív tag

(#33915) Speeedfire és (#33920) sheratan

Köszönöm a válaszaitokat :)

Kicsit utánanéztem ezeknek a dolgoknak, és nagyjából az a helyzet, hogy a Sony headsettel 4k, a Meelec M6P headsettel 6k és a soundmagic pl11 (még nem tudom, hogy a készleten lévő az headsetes vagy sem) az 4490 Ft. Mindezeket figyelembe véve melyik a bestbuy?

[ Szerkesztve ]

(#34011) #16820480 válasza fraba (#34010) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem lenne hatalmas különbség ezek közt a fülesek közt. A Sony mellett szól, hogy talán könnyebben beszerezhető és garancia is van rá. Ettől függetlenül bármelyik jó választás lehet, amelyik jobban tetszik, jobban bejön a kialakítása.

(#34012) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Napot!

Amit szeretnék megkapni max 6.000 HUF-ig.

Trance amit hallgatok többnyire. Néha megesik egy kis Ír punk rock (rumjacks).
Jó basszus legyen. Izoláljon nagyon jól (metró, busz, és EMBEREK).

Telefonhoz kell: LG optimus G E975.

Előre is köszönöm!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#34013) dudika10 válasza filózoli (#34009) üzenetére


dudika10
veterán

Azt nem értem, miért kell mindenféle alap nélkül véleményt nyilvánítani? :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34014) filózoli válasza dudika10 (#34013) üzenetére


filózoli
senior tag

Ezt hogy érted? Van alapom. Van egy Sh IE80-am, egy Sh HD565-öm, plusz volt egy AKG K370-em, meg egy Sony EX0300-e. Ezen kívül elolvastam egy csomó cikket, megnéztem egy csomó videót a témában. :)

[ Szerkesztve ]

(#34015) fraba válasza #16820480 (#34011) üzenetére


fraba
aktív tag

mind a hármat be tudom szerezni, hála pár kedves és segítőkész HA tagnak (és nem mellesleg ennek a topicnak az egyik lakójának :P ) a garancia viszont tényleg fontos lehet. bár nem tudom, mennyire szoktak ezek tönkremenni. a philipsem annyit kapott már szegény, és még mindig bírja :P

(#34016) matyi012345 válasza ClayMore (#34012) üzenetére


matyi012345
őstag

Ebben az árban a Sony MDR EX50-et szokták ajánlgatni mostanában, többek szerint jobb mint a maxell metallics.

(#34017) #16820480 válasza fraba (#34015) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tönkremenni bármi tönkremehet, viszont a garancia ugye kábeltörésre nem érvényes, a maradék meg azért ritkábban hibásodik meg. Szerintem más lényeges különbséget nehéz lenne felhozni.

(#34018) Speeedfire válasza fraba (#34015) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A sonyval azért vigyázz, jó helyről vedd meg. Sajnos hamisítják. Tapasztalat. :(((

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34019) fraba válasza Speeedfire (#34018) üzenetére


fraba
aktív tag

A sonynak annyi előnye van, hogy két részből áll, így a tetejét szabadon cserélem, és oda akár olyat is tudok a későbbiekben venni, ami gyárilag nem headsetes.

(#34020) Speeedfire válasza fraba (#34019) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen, amúgy ezt nem tudom miért nem alkalmazza több gyártó. Eltörik a kábel vagy bármi és lehetne cserélni az alsó/felső részt. :K

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#34021) Ati1979 válasza filózoli (#34006) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát szerintem akkor meg kellene hallgatniuk végre párat. :)
Épeszű ember, normálisan működő füllel meg kell, hogy hallja a különbséget füles és füles között...

(#34007) dudika10

Vasárnap délután / este egy pár óra beleférhet szerintem. Nem lenne, rossz ha ott lenne valaki, akinek ennyi tapasztalata van fülesekkel. :)
Meghívlak egy sörre, ha jössz. ;)

(#34008) MPeter87

Hát sorry akkor. Legközelebb talán... :(

[ Szerkesztve ]

(#34022) fraba válasza Speeedfire (#34020) üzenetére


fraba
aktív tag

najó, ha szerintetek jól szól a sony, akkor az lesz. és akkor már a garanciát is bezsebelem. nem mellesleg ez kerül a legkevesebbe (nem mintha olcsó jános lennék, de minek adjak ki többet "ugyanazért"?!)

(#34023) Ati1979 válasza fraba (#34022) üzenetére


Ati1979
veterán

Magával a sony márkával eleve nem jársz rosszul a fülesek terén. Kiegyensúlyozott jó teljesítményt nyújt...

(#34024) Luissimo válasza dudika10 (#33995) üzenetére


Luissimo
veterán

gyerekek, miért kell személyeskedni ?
jobb most?
ez a fülestali, ha ezt okozta, akkor nem ért ennyit, béke van , relax :-) :-)

(#34025) filózoli válasza Luissimo (#34024) üzenetére


filózoli
senior tag

Köszike. :) Ráadásul az egész találkozósdi az én ötletem volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#34026) fraba válasza Ati1979 (#34023) üzenetére


fraba
aktív tag

Jól van, köszönöm a helpet mindenkinek! A vatikáni valuta majd érkezik a számlátokra! ;)

(#34027) Ati1979 válasza filózoli (#34025) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem én ajánlottam fel, hogy aki akarja meghallgathatja az AK-t. :)

Szóval az én ötletem volt! ;]

(#34026) fraba

Várjuk az adományokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#34028) filózoli válasza Ati1979 (#34027) üzenetére


filózoli
senior tag

Én hoztam fel, hogy mi ketten talizzunk, így jött az ötleted. :DDD

(#34029) Ati1979 válasza filózoli (#34028) üzenetére


Ati1979
veterán

Mindegy akkor ketten vagyunk ennek a szülőatyjai. :))

(#34030) Zoli133


Zoli133
őstag

Lesz II. fülhallgatós találkozó, elkezdődtek az előkészületek.

Itt lehet róla beszélni: [link]

Ha jönnél, ezt kérlek töltsd ki: [link]

Az eseményről pedig itt találsz összefoglalót: [link]

Ez volt a reklám helye. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#34031) filózoli válasza Ati1979 (#34029) üzenetére


filózoli
senior tag

Ok, legalább ebben ne legyen vita... :D

(#34032) Ati1979 válasza filózoli (#34031) üzenetére


Ati1979
veterán

Jó ötlet!
:C :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34033) ggeleven válasza fraba (#34022) üzenetére


ggeleven
őstag

A kábelére majd vigyáznod kell, mert nem a legvastagabbak közül való, de az anyaga cserébe kellemes! Könnyű és jól is hajlik!
Egy hasonló tokot tudok még esetleg javasolni: [link]

Annyira felpörgött a topic, hogy nem is tudom felvenni a beszélgetések fonalát... :(

Ahogy látom filozoli-val kár belemenni ezekbe a beszélgetésekbe, hagyjuk, hogy majd a hangok meggyőzzék. Már ha megtudják. Ha meg nem, akkor lesz egy kivétel, aki csak erősíti a szabályt! Mi így is, úgy is csak nyerhetünk a dologgal! ;]
Zoli annyi biztos, hogy kár nekimenni a nagy tapasztalattal rendelkező kollégáknak, akik annyi, de annyi mindent tettek már a többiekért! Ezt az energiát fordítsuk valami másra! :K

Dudika pedig többen örültünk volna, ha el tudnál jönni, de természetesen érthető, ha nincs rá időd. A topicban (esetleg egy címlapos logout bejegyzésben? :B ) úgyis láthatod majd a tapasztalatokat! :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34034) filózoli válasza ggeleven (#34033) üzenetére


filózoli
senior tag

Ahogy olvastam azért megoszlottak a vélemények... Nem mindenki fikázta az IE80-at... :)

(#34035) dudika10 válasza Luissimo (#34024) üzenetére


dudika10
veterán

Amikor valaki tapasztalat nelkul kijelenti 8-10 emberrol, hogy suket (sot egyenesen hulye), mert a "szaklapok" es azok "szakertoi" mast irnak... felbosszant...

Ati: koszonom szepen a meghivast, hidd el, en lennek a legboldogabb ha beleferne par ora lazitas, de ez sanos nem szokott osszejonni. :(
Eggyebkent nem iszom sort, whiskyzem. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#34036) ggeleven válasza filózoli (#34034) üzenetére


ggeleven
őstag

Ahogy láttam nem is feltétlenül a Sennhi-k leszarozása ment (kivéve a low-endet, mert ott tényleg gyengék), csak annyit mondtak többen, hogy van jobb szerintük. Ettől még Te persze lehetsz (akár) maradéktalanul elégedett a sajátoddal.
Mint korábban is írtam már, mi nem azt mondjuk, hogy ez a jó, az meg a király, inkább mindenkinek alternatívát kínálunk. Lehet, hogy Te találsz majd jobbat, csak már annyira szereted/megszoktad az ie80-at, hogy nehezebben fogod ezt belátni és esetleg meglépni a váltást. Valamint persze ott van a másik dolog is, hogy a saját véleményével (normális esetben) ritkán megy szembe...

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34037) RunTimeError


RunTimeError
tag

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Sennheiser cx 200 street ii füleshez honnan tudnék beszerezni gumi harangot? Mert nekem a legkisebb hozzá tartozó a legjobb, viszont sikeresen elhagytam az egyikről :/

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#34038) Kobe válasza ggeleven (#33979) üzenetére


Kobe
veterán

kenyelmes, de jatszani kell a megfelelo harang kivalasztasaval. A vetocso maga kenyelmes atlag meret, de a haz eleg testes, en nem eroszakoltam agyig a hazat a fulembe, elegge kilog. Foleg azert mert a kabelvezeto gumi ami a haznal van, enyhen ives, es befele dol, ha nagyon benyomod a hazat, akkor a kabelt siman sikerul az arcodnak nyomni, ami engem egyreszt zavart kicsit, masreszt sanszosabb hogy tori a kablet. Jo, nem sokkal, kb 5-10%kal, de akkor is....nem ertem mert nem egy rugalmasabb, vagy egyenes vezetot tettek a hazra, bar megertem hogy igy meg nehezebb eltepni a forrasztast a hazban, mert egy erosebb rantas mar a vezeto szaranal erejet veszti. Valamit valamiert.

Na szoal en felraktam a dupla harangot, ezt kenyelmesen behelyezve pont ugy all a haz hogy a kabel kb fel centire log a fulemtol, nem irritalja az arcom, es emg a szigeteles is jo.

A harmas harangot nem tudom milyen elfajzott ember tudja hasznalni, nekem mar a dupla is boven eleg, kivetelnel ez is "cuppan" egyet, jelezve hogy kello melysegben van. Szerintem a harmas meg mar szabalyosan a dobhartyad csiklandozza kb :)

(#34039) buci30


buci30
addikt

Erre valaki help? :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#34040) #16820480 válasza buci30 (#34039) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha árban belefér, akor szerintem egy ilyen jobban szólna azoknál a Sennheisereknél.

(#34041) Ati1979 válasza dudika10 (#34035) üzenetére


Ati1979
veterán

Semmi gond!

A wiskey az egy jó dolog. :) Az is mehetene... :)
Még messze van azért az az időpont. Ha esetleg mégis úgy alakul, akkor gyere feltétlen. Majd még előtte rákérdezünk azért.

(#34042) ggeleven válasza buci30 (#34039) üzenetére


ggeleven
őstag

sheratan által javasolt S6 valóban nem rossz és a saját e-bay oldalukon van olcsóbban is!
Nem dobozos csomagolása van, ellenben harmad annyiba kerül! :)

[link]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#34043) filózoli válasza dudika10 (#34035) üzenetére


filózoli
senior tag

Semmi ilyesmit nem írtam, annak ellenére, hogy elég nagy hülyeségeket olvastam itt. Viszont én nem bosszankodtam ezen, inkább mulattam... :DDD

(#34044) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Telefonhoz szeretnék headsetes fülhallgatót, a legolcsóbb ajánlható a Meelec M9 ? Esetleg van még valami más? :)

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

(#34045) #16820480 válasza Willie (#34044) üzenetére


#16820480
törölt tag

M9, M6, illetve még itt az előbb nézett utána valaki a Soundmagic PL11-nek.

[ Szerkesztve ]

(#34046) Willie válasza #16820480 (#34045) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm! :) És hogyha eltekintünk a headsetes igényemtől, de az árkeret megmarad, sőt egy kicsit kevesebb lesz, akkor a Maxell Metallics az ajánlott? Esetleg még mit tudtok javasolni? Olyan fülhallgató érdekelne, amit lehet itthon is kapni.

(#34047) #16820480 válasza Willie (#34046) üzenetére


#16820480
törölt tag

Metallics is jó, illetve Sony EX50, vagy bent maradhatnak a Soundmagic-ek is, PL11, PL21, ezeket lehet kapni például a nomono-nál. Meg nézegesd még meg a topikösszefoglalóban mik vannak.

(#34048) Willie válasza #16820480 (#34047) üzenetére


Willie
őstag

Köszi szépen, megnézem mindet. :)

(#34049) hobbyone válasza dudika10 (#34035) üzenetére


hobbyone
aktív tag

dudika10

Ha már ekkora tapasztalatod van fülhallgatók terén, igazán megoszthatnád velünk a tapasztalataidat! Igazából nem rémlik, hogy bárkinek is segítettél volna itt fórumon, megfelelő fülhallgatót ajánlva. :U

Az mondjuk tetszik, hogy reagálsz a hozzászólásaimra, de a lekezelő hangnem már nem.

Számomra nem vagy hiteles, mert csak fikázni tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#34050) Ati1979 válasza hobbyone (#34049) üzenetére


Ati1979
veterán

"Igazából nem rémlik, hogy bárkinek is segítettél volna itt fórumon, megfelelő fülhallgatót ajánlva."

Azért ez nem teljesen igaz, mivel csinált néhány rövid tesztet azokról (egy részükről legalábbis) a fülesekről amik megfordultak nála...

Ez szerintem elég nagy segítség, ha nem is közvetlenül. Példul neki köszönhetően kerülöm bose márkát. (eddig is így tettem, de ő csak megerősített ebben)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.