Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) Toncos


Toncos
tag

Sziasztok!

Bár korábban is jöttek hasonló kérdések, a válaszok szórványosak, így én is megkérdezem.

Sportoláshoz (edzőtermi, futás) keresek bluetooth-os fülest, a "lakossági ajánlható minimumot": elviselhető hang (tudja kb. az ajánlott 3e ft-os vezetékesek hangját), megbízható működés, stb, lehetőleg 10e alatt (de minél olcsóbban). A Xiaomi Wireless BT Sport Earbudsnál van jobb lehetőség?

Előre is köszi a tanácsot!

(#76002) s4tch


s4tch
veterán

Rose Mini @ avx

Ez klassz lehet.

(#76003) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok!

szeretnék egy új fülhallgatót vásárolni, a 10 ezer forint körüli kategóriában. Leginkább rock/alternatív/metál zenéket hallgatok, de néha-néha becsúszik valamilyen elektronikus zene is. Eddig piston 3-at használtam, amivel nagyon meg voltam elégedve.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#76004) kemcso válasza pavicevic (#76003) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban semmi érdekes nem volt?

(#76005) fericske


fericske
addikt

Drága Vsonic-ot valakinek? [link]
Kíváncsi lennék rá, az előző modellek "ismeretében".

(#76006) fericske válasza fericske (#76005) üzenetére


fericske
addikt

Találtam két ígéretesnek tűnőt a Penon-on, ha van kísérletező kedvű.
TONEKING 9WAY
HIFI BOY OS V3
Jó minőségűnek látszanak a kivitelezések és korrekt kábelekkel érkeznek.
Talán megérkezett a Chi-fi áradat új generációja, ami ad az anyagminőségre is?

(#76007) Tulku válasza fericske (#76005) üzenetére


Tulku
veterán

Az a vezeték becsatlakozás gyaníthatóan nem az örökkévalóságnak szól...a cserélhető kábel szerintem alap követelmény lenne...

(#76008) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv, keresek egy jó kis kiemelés nélküli fülest főleg rock/metal-ra. Max 10k.

10k-ért amit találtam, az a Sennheiser CX 300-II Precision. Hallgattam élőben, nagyon szépen szól, de kb. ugyanaz a kategória, mint a mostani Xiaomi in-ear Pro HD, ami itt valamiért nem ajánlott, pedig ismertebb tesztoldalakon is nagyon jó értékelést kapott :U (nem ez az egyetlen..)

A kérdés az, hogy 10k-ig van-e jobb? Van sok-sok 20$ alatti kínai, és sokan azt mondják, hogy a sokkal drágább márkásakat is verik, DE szintén tesztek alapján azoknál mind jobb a SoundMAGIC E10.
Oké, de szintén tesztek alapján annál meg jobb a Sennheiser CX 300-II Precision. Akkor hogy is van ez? :DD

Szóval 10k-ért van jobb, ami flat/kiemelésmentes?

Make Love not war!

(#76009) #16820480 válasza SirRasor (#76008) üzenetére


#16820480
törölt tag

Teszteknek nem szabad hinni, a nyomdafesték bármit elbír, főleg ha esetleg a gyártó fizet is a véleményért (Sennheisernél gyakori lehet), vagy fanboyok írják (Xiaominál gyakori lehet). Saját fülednek kell hinni leginkább.

Ha megnézed az ajánlót, az E10 ajánlott, és bőven jobb hangot ad amúgy, mint a Sennheiser CX széria bármelyik tagja, de még az IE szériával is versenyezni tud azért.

(#76010) wolfman válasza fericske (#76005) üzenetére


wolfman
veterán

Ezt olcsón gyártják, de drágán adják boltokban. Azért "árrés" a neve! :D

Ím, hát a Vsonic GR07 BE-nek is van frissített verziója. Mondanám, hogy kíváncsi vagyok rá mit tud, vennék is kipróbálásra, de már egy jó ideje Vsonicom volt, számomra nem túl izolált és anyaghasználata se volt az igényeimnek megfelelő, szóval most inkább valami mást, minőségibbet próbálnék ki, de ha valaki bevállalja, írjon róla tesztet.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#76011) kemcso válasza SirRasor (#76008) üzenetére


kemcso
Ármester

Sheratan leírta a lényeget, ami kimaradt: CX300 nagyon nem kiegyenlített ;) Erősen mélykiemelt.

[ Szerkesztve ]

(#76012) gianni85 válasza wolfman (#76010) üzenetére


gianni85
veterán

Épp vámolják, majd írok róla pár mondatot a magam egyszerű módján :)
Sajna a balanced kábel még sehol sincs, annak tuti kell még 2 hét.

(#76013) s4tch válasza SirRasor (#76008) üzenetére


s4tch
veterán

Nálam van egy Hifiman Re400. Ma még Pesten vagyunk, ha véletlenül te is itt laksz, a Népstadion környékén meg tudom mutatni, aztán rendelsz belőle, ha tetszik. Hoztam egy Audiofly Af100c-t is, ez enyhe V hang, de lehet, hogy jobban tetszene, mint a Hifiman.

(#76014) wolfman válasza gianni85 (#76012) üzenetére


wolfman
veterán

Na a legközelebbi füles találkozóra nekem is el kellene mostmár menjek. Le vagyok maradva nagyon. Kellene egy kis vérfrissítés, aztán lehet el se megyek a kinézett Logitech UE900S-ig, egy olcsóbb is megtenné. Azért csak örülnék ha befigyelne valakinél egy olyan meg egy Magaosi K5 (v2). :U

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#76015) Krill77 válasza wolfman (#76014) üzenetére


Krill77
őstag

A k5 helyett a yinyoo h5 is szoba johet. 5ba es olcsobb es bar nincs teszt, de vásárlók jo basszusrol írnak es többen is vannak.

(#76016) #16820480 válasza Krill77 (#76015) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó basszusról a Beats vásárlók is szoktak írni, aztán látjuk mit jelent ez gyakorlatban. Nem biztos, hogy jót jelent, ha olcsóbb egy már amúgy is nagyon olcsó 5BA fülesnél, már így is közel járunk a driverek anyagárához, szóval lehet sejteni mennyi erőforrás jut a tervezésre és hangolásra.

(#76017) Krill77 válasza #16820480 (#76016) üzenetére


Krill77
őstag

Kivéve ha "átemelték" az alapokat. Egyébként en is a k5 ot neztem ki magamnak de ahogy írták elmarad basszusban a k3 HD tol. Es nem szivesen vennek 50 rongyert olyan fulest ami nem mindenevo. Ekkor lattam a szep nevű Yinyoo t.

(#76018) kemcso válasza Krill77 (#76017) üzenetére


kemcso
Ármester

Nincs olyan, hogy átemelték az alapokat. Írtuk már, hogy ez nem olyan, mint egy szgép összerakás, hogy veszek egy alaplapot, tápot, processzort , HDD-t, memóriát és készen van. Itt hangolás, szinergia, stb kell az összetevők között, amire a filléres kínaiak minimális időt fordítanak (ha megtennék nem annyiba kerülne a füles). 1/2-1 év múlva nincsenek már sehol... A tesztek meg kb semmit se érnek: vagy fizetettek, vagy fanboyok vagy összehasonlítási alappal nem rendelkezők írják.

Egy esetben lehetséges az, hogy az eredetivel megegyező hangzást kapj: ugyanaz minden alkatrész. Ennek viszont kicsi az esélye, nem érdeke egyik nagyobb gyártónak se, hogy lemásolhatóak legyenek a füleseik.

(#76019) Krill77 válasza kemcso (#76018) üzenetére


Krill77
őstag

Talán van egy-két kiváló nyugati szakemberük aki komoly tudás birtokában van. Ki tudja.

(#76020) #16820480 válasza Krill77 (#76017) üzenetére


#16820480
törölt tag

Átemelni az alapokat úgy lehet, hogy egy az egyben ugyanazt másolják le. Általában erről viszont szó nincs, hanem vesznek egy marék alkatrészt valahonnan, összedobálják, és megpróbálják hangzatos hazugságokkal eladni. Van néhány kivétel, de akik még értelmes cégnevet sem képesek maguknak kitalálni, azoktól ne várjunk szerintem olyat, hogy a kis finomságokra figyelnek.
Ha pedig nyugati szakembert vinnének oda, annak a bére annyi lenne, hogy az egész cég koplalhatna, hogy kitermeljék. Kínába nem szoktak elmenni bagóért szakemberek dolgozni, általában úgy indul, hogy a nyugaton megszerezhető fizetésnél magasabb összeget kell kínálni, plusz ingyen lakhatást neki (és a családjának), EÜ ellátást, iskolát a gyerekeknek (ha vannak). Ilyen kis vacak cégek nem fognak ilyet bevállalni (főleg mert a külföldiek foglalkoztatása amúgy is külön engedélyhez kötött, amit meg kell komolyan indokolni, hogy miért nem tudják helyi munkaerővel megoldani). De amúgy sem kell ehhez feltétlen nyugati szakember, elég megnézni mit tud kihozni kínai szakemberekkel egy Vsonic vagy Soundmagic. Persze ők leginkább csak dinamikus driverrel dolgoznak, és néha az anyagminőség is hagy kívánnivalót maga után, de a hangminőségre általában nem lehet panasz az adott árszinten. Ha mondjuk egy ilyen cég csinálnak 5BA fülest, meg lehetne nézni mennyibe kerülne az. Gyanítom hogy igen közel lenne a nevesebb cégek 3-400$-os árához.

Kicsit az az érzésem azok alapján, amiket írsz, hogy még mindig hiszel a mesékben. Nem igazán reális túl nagy hitet fektetni az ilyen felbukkanó-eltűnő kínai cégekbe, a legtöbb az csak kidobott pénz.

[ Szerkesztve ]

(#76021) Krill77 válasza #16820480 (#76020) üzenetére


Krill77
őstag

Te megvennéd a k5 ot?

(#76022) monti0222w válasza Krill77 (#76021) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem hiszem! :N :D

(#76023) #16820480 válasza Krill77 (#76021) üzenetére


#16820480
törölt tag

Próbából lehetséges, ha éppen nem lenne jobb fülesem, és lenne kedvem kísérletezgetni. Persze annak tudatában, hogy lehet kidobott pénz lesz az ára, vagy legalább is jelentős bukással tudnám eladni utána.

Ha úgy kellene fülest válasszak, hogy éppen hogy ennyi pénzt még talán félre tudok kuporgatni rá, és megrázó lenne, ha nem jön be, akkor nyilván nem. Egyelőre nincs róla nagyon tapasztalat itt, így nem tudom rá azt mondani, hogy jó vagy rossz. De még ha jó is, akkor is lehet, hogy egyszerűen nem jön be a hangképe. Ilyenkor szoktak jönni az olyan beírások a topikba, hogy egész jó ez a füles, kicsit kell hozzá EQ (addig tologatta a vevő, amíg már nem volt sírhatnéka a hangjától), és aztán pár nap múlva megy fel apróra...

(#76024) SirRasor


SirRasor
őstag

Kop-kop.

EDIT: nemrég írtam, inkább a lényeget hagyom a hsz-ben:

SoundMagic E10C - 14k - ez itt ajánlott
Beyerdynamic Byron - 16k - ez meg nem.
Miért nem?
https://www.whathifi.com/beyerdynamic/byron/review - ez alapján nem ennek kéne az ajánlottnak lennie?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#76025) fericske válasza SirRasor (#76024) üzenetére


fericske
addikt

....SoundMagic E10C - 14k - ez itt ajánlott
Beyerdynamic Byron - 16k - ez meg nem.
Miért nem?...

Mert süketek vagyunk.
Válassz valamit magadnak a tesztoldalak alapján. Az tuti lesz.
Elsőként a fizetett tesztoldalakra figyelmezz, mint pl. a Whathifi.
Adsz egy millát és megírom bárhol, hogy a Byron a világ legjobb fülese.
Amúgy ez a Byron is egy olcsó Soundmagic, mert az övék van átcimkézve a Beyernek.

[ Szerkesztve ]

(#76026) SirRasor válasza fericske (#76025) üzenetére


SirRasor
őstag

F*szom...már bocsánat. Tehát 2 napja túrom a netet és az jön le, hogy nézzek teszteket, mert akkor fogok rendes képet kapni az egészről, illetve ne nézzek teszteket, mert mindenki le van fizetve. És honnan tudjam, hogy pont Ti nem? :DD De most komolyan, hogy mondhatsz egy olyan oldalra ilyet, aminél 5 éven keresztül a SoundMagic E10 volt a top budget...ez azt jelenti, hogy sose lehet már annál jobb?

Közelítsük meg máshogy: Azért nem kaptak pénzt, hogy 5 évig tartsák a SoundMagic E10-et top budget kategóriában? Ez megöli a gondolatmenetedet.

Közelítsük meg megint máshogy: hallgattad konkrétan ezeket? És ha igen? Neked mégis mennyire lehet jobban hinni, mint egy akármilyen másik ember véleményének?

Bocs, most pont itt csapódik le az a sok f*szság, amit eddig összehordott mindenki és kering a fejemben, de így tényleg nem lehet választani :W

Az komoly, hogy átcímkézett? De attól még csak át lett tervezve, és akkor sikerülhetett tényleg jobbra :U

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#76027) kemcso válasza SirRasor (#76026) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem kell a topiknak hinni, vedd azt ami tetszik. Vagy amelyik oldalnak hinni akarsz :) Szabadon hihetsz bárkinek ;)

(#76028) #16820480 válasza SirRasor (#76026) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha mond valamit az OEM. Úgy van átcímkézve. A Beyer nem foglalkozik igazából fülhallgató gyártással és tervezéssel, mert sokkal egyszerűbb megkérni egy elfogadható kínai gyártót, hogy csinálja meg nekik, ők meg eladják, mert a Beyer név mégis jobban hangzik, mint egy random kínai.

Nem tudom amúgy miért akadtál ki, kérdeztél, válaszoltunk, aztán kicsit később betetted kvázi ugyanazt a kérdést, megkérdőjelezve az itt fórumozók igazát és ítélőképességét. Ez nem baj persze, nyugodtan tedd, csak akkor nem értem miért itt kérdezel, ha nem vagyunk annyira sem szimpatikusak, hogy adjál a véleményünkre. Erre írta a kolléga, hogy nyugodtan olvasgassál Whathifi-t és hasonló oldalakat, ha az ő véleményük jobban tetszik, és nyugodtan válassz az ő ajánlásuk alapján fülest. Köztük és az itt fórumozók között az óriási különbség, hogy az ottani újságírók pénzt kapnak a véleményük megírásáért, hiszen ebből élnek. Meg a referral linkekből minden cikk végén az "itt veheted meg" szekcióban.

(#76029) Krill77 válasza SirRasor (#76026) üzenetére


Krill77
őstag

A beyernek az UiiSii is gyárt /gyártott. Pont ugyanazt. Mas dobozban. Ugyanazzal a kinézettel. Sokszoros áron.

(#76030) SirRasor válasza #16820480 (#76028) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja igen, itt nem sok látszott belőle.
Ebből a logoutos cikkből indultunk ki.

Make Love not war!

(#76031) Tulku válasza SirRasor (#76030) üzenetére


Tulku
veterán

Talán egyetlen relevancia lehet, ha hosszú ideig olvasod a head-fi topikjait...azért hosszú ideig, mert ekkorra beérik, kik az agitátorok és kik a valóban elfogulatlan hozzászólók...a hype-ot azért így sem kerülheted el, ez sajnos tőlünk nyugatabbra elég megszokott dolog, de mindenütt vannak felhangok, apró bírálatok, bosszankodások, ezekből összeállhat egy viszonylag elfogulatlan kép...na ez az ilyen reklám oldalakra (what hifi) végképp nem jellemző....

Nehéz ajánlani, különösen azért, mert mindenkinek mások a zenehallgatási szokásai, az egyénisége, a füle, az érzékenysége...én már milliós összegeket költöttem csak fülesre,de ha privátban megkeresnek kérdésekkel, akkor rendre nem tudok releváns választ adni, legfeljebb sarokpontokat...

A soundmagic-nak az áráért elfogadható a hangja...

(#76032) wolfman válasza Tulku (#76031) üzenetére


wolfman
veterán

És pontosan ilyenek miatt utálom a hangtechnikát, mert nincs benne olyan, hogy jó vagy rossz. Pontosabban egy bizonyos szintig sok a sz@r, de fölötte snki nem tudja egy fülesre egyértelműen mondani, hogy jó vagy rossz. Van egy füles amire öten esküsznek, majd öten utálják (de ugyan ez érvényes ugyan így a hangtechnika minden komponensére). Véleményt lehet kérni, de lényegében sz@rt se ér (enyhe túlzással). Olyan mint a kalózeskü, csak amolyan iránymutató.

Én meg különösen bajban vagyok, mert minden fajta zenei stílust hallgatok, olyan komponens meg nincs ami mindenre megfelelő lenne.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#76033) Bodz válasza wolfman (#76032) üzenetére


Bodz
nagyúr

Megszokás kérdése. Ha csak 1 fülesed van, akkor azzal fogsz hallgatni mindent. Egy idő után jól lesz mindennel.

(#76034) wolfman válasza Bodz (#76033) üzenetére


wolfman
veterán

Ez akkor igaz, ha nincs különösebb probléma vagy hiányosság a fülessel. Vagy ha botfülű vagy.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#76035) #16820480 válasza wolfman (#76034) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bizonyos árszint felett nincs már különösebb probléma semmivel, legfeljebb annyi, hogy a frekvenciagörbéjében hol vannak tüskék, emelések, de ez a füledhez kell igazodjon, ha nem zavar, akkor nem fog pár hónap után sem zavarni, mert ilyen gyorsan nem változik azért a hallásod.
Általában a probléma azzal szokott lenni, hogy ugye szinte senki nem akar hatalmas összegeket a fülesre költeni, ezért jönnek a kompromisszumok :)

(#76036) Tulku válasza wolfman (#76032) üzenetére


Tulku
veterán

Sokkal árnyaltabb a kép....
Ha most eltekintünk a hype vonattól, akkor leírhatjuk, hogy ezen eszközök általában réteg igényeket elégítenek ki...

Ami nem réteg igényt elégít ki, az marketing...amit megesznek és egymást oltogatják a cégnévvel és termékekkel...szerintem most ezekkel abszolút nem érdemes foglalkoznunk, mert tévút.

Tehát réteg igény...miért?
Mert különbözően hallunk, különböző a zenehallgatáshoz fűződő attitűdünk, tkp mindenki egy szubjektum, egy különálló entitás...

Itt már beesett a szubjektivitás, ami miatt aztán nagyon nehéz kategorizálni, de természetesen minden fronton megtesszük...rangsor, best buy...stb...

Annyit bizonyosan állíthatok - tapasztalatból - hogy az esetek 90-95%-ban az ár növekedése minőségi változást okoz...ez gyönyörűen nyomon követhető, de a zenei minőség egészen másról szól, mint magas és mély hangok visszaadásáról, dinamikáról, frekvencia válaszokról....stb..

Számomra leginkább két fő tulajdonság lett mérvadó; a természetes hangok és a térélmény.
Minden más ezek után jön, természetesen a harmadik nem lebecsülendő szempont a hallgathatóság, tehát a "minden zavar nélkül emészthető" hangkeltő megtalálása, mert vehetsz virtuozitást, ha nem bírod hosszú távon...de természetesen ez összefügg a természetességgel nagy részben...

Nem tudom elégszer hangsúlyozni a meghallgatás elsőrendűségét....ezt semmilyen fórum, tapasztalat, ismeret nem írja fölül...drágább termék esetében én a többszöri meghallgatás híve vagyok ami nálam a minimum 2 de inkább 3....a másodiknál az érzetek megszilárdulnak, vagy az eldöntendő ügyek tisztulnak, a harmadik pedig mindent eldönt visszavonhatatlanul...

Van egy sokadik, de az idő előrehaladtával egyre fontosabb kritérium is, ez pedig a korral együtt változhat az ízlés, a hangszín, nem utolsó sorban a hallott hangskálából felfogható hang mennyiség is...ez által korábbi véleményünk is átalakulhat...

Na ennyire nehéz, sőt nehezebb ügy ez... :)

(#76037) f4lcon válasza SirRasor (#76030) üzenetére


f4lcon
őstag

én kb annyi kínai fülest hallottam, mint Dave vagy ez a srác, aki ezt a cikket írta, csak én nem csináltam belőlük logout cikket, mert egy lusta disznó vagyok :D a nagyja 10$ alatt szimplán szemét, persze néha van olyan, hogy belecsapnak a tutiba (tök véletlenül) és az jó lesz, de ez nem garancia arra, hogy ugyan annak a gyártónak bármelyik másik modellje jó lesz... az Awei ES9 vagy a linkelt KZ-k nagy része vagy még most is van, vagy megfordult nálam. Pistonjaim is vannak (egy még működő kettes, egy hármas és az első hibrid) de ha csökkenteni akarod a lutrit, akkor 20$ felé tendáló árú fülesekből kell az ismertebbekből választani (mint a Zircon, ami amúgy itt is ajánlott).
én még sokkal olcsóbbakkal is próbálkoztam (ilyen 2-3$ körül) de egyelőre ott semmit nem találtam, csak mosott hangú trágyahalmokat, mind kidolgozás, mind anyaghasználat, mint hangzás terén.
10 ezer magyar forint az ugye nagyjából a vámmentes határ közelében van, 40$ fülesek kínából, ahol már vannak jók mint az Astrotec AX35 vagy a Bosshifi B3 és már csak kicsit kell hozzá tenni, mert majdnem a VSD3S árkategóriában vagyunk. és ezek meg biztosan jók.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#76038) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Szükségem lenne egy értelmes, de olcsó fülesre. max 5-6 ezer Kínából. Gearbest és hasonló helyekről.
Most egy Xiaomi Hybrid Pro HD-m van, ami egy f*s. Elvagyok vele egy ideje, de most lett belőle elegem.
A minap már majdnem rendeltem egy Rock Zircon-t. De itt olvasgatva azt írtátok, hogy nagyon erős benne a mély. Nekem volt Piston3-am is, elvileg az is olyan. És szerettem is nagyon a Piston 3-at Viszont valami olyan fülest keresnék amiben "szép" és erős a mély, de nem nyom el mindent.

Nem tudom "illik e" ilyet, de itt van két példa. Ezek szóljanak jól:

Cooh & L 33 - Broken

Vance Joy - We're Going Home

Spotify-on hallgatok zenét, ott azért jobb a minőség.
Természetesen nem várok világmegváltást ennyi pénzért, de ha tudtok ajánljatok nekem pls egy tisztességes fülest.

Köszi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#76039) Krill77


Krill77
őstag

A füles talin az einsear T2 nem jelent meg még soha?

(#76040) kemcso válasza Krill77 (#76039) üzenetére


kemcso
Ármester

Emlékeim szerint nem.

(#76041) roka.32


roka.32
csendes tag

Sziasztok. A Xiaomi Piston Basic, az most hogy is néz ki igazából? :D
Mert az extreme digitalon ez a kép van kint:
[link]
Máhol viszont ez:
[link]

Egy tanácsért is fordulnék, hozzátok. Azért szeretném megvenni ezt a Piston Basic-et, mert volt egy Zero Audio Carbo Tenor fülhallgatóm, amit imádtam, de sajnos a hétvégén elvesztettem. És elég sok idő mire megjön külföldről, és addig nem bírom ki füles nélkül. Ezért szeretnék valami 5000 körülit, amit itt magyarországon pár nap alatt be tudok szerezni.
Tudtok amúgy a Carbo tenorhoz hasonló füleseket ajánlani? Kiegyenlített, egyenes szárú(NEM fül feletti).10k környékén? (mert az ajánlóban csak ez az 1 van, a következő ilyen már 16ezer)
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#76042) Krill77 válasza roka.32 (#76041) üzenetére


Krill77
őstag

A második. Újonnan borzalmas hangja volt (sok mély) de a járatas jót tett neki.

(#76043) s4tch válasza roka.32 (#76041) üzenetére


s4tch
veterán

Olcsó kiegyenlített fülesek:
- Fostex TE02n, ha találsz belőle valahol
- akciós Hifiman Re400, ha hajlandó leszel kábelt javíttatni
- talán ez, bár még nem hallottam: https://www.alphandelta.com/product-page/alpha-delta-d3

Lehet, hogy jobban jársz, ha rendelsz még egy Zero Tenore-t.

(#76044) SirRasor válasza Tulku (#76031) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszi, végül is a józan ész döntött és berendeltem a SoundMagic E10-et :R

Kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán kihallom-e a különbséget az olcsóbbakhoz képest. Nem is tudom melyikért imádkozzak :D

Make Love not war!

(#76045) Krill77 válasza SirRasor (#76044) üzenetére


Krill77
őstag

Nem kell imádkozni. All leejtős lesz a különbség.

(#76046) -FreaK- válasza Krill77 (#76039) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pedig azt ajánlom figyelmetekbe, eszméletlen jó az árához képest.
Bár pont most adtam oda LnB-nek, hogy próbálja ki, ha már fülest keres, és neki nem tetszett a karaktere, inkább kipróbálja a Zircon-t.

(#76047) fericske válasza .LnB (#76038) üzenetére


fericske
addikt

Tennmak ie800 (ha van még ilyen).

(#76048) roka.32


roka.32
csendes tag

Köszi srácok, ha sok a mély a Pistonban akkor lehet inkább nem dobok ki pénzt az ablakon :D Akkor lehet marad a Carbo Tenore, de megnézem amiket írtatok :R

(#76049) wolfman válasza #16820480 (#76035) üzenetére


wolfman
veterán

Én pedig azt várnám, hogy 70e ft-os kategóriában már ne nagyon kelljen kompromisszumot kössek, minden a helyén legyen, tisztán, erősen. Efölött meg jönnének amik pluszt adnak mondjuk anyaghasználatra, árnyékolásra, izolálásra és ezáltal még tisztább és jobb lesz a hangzás, de közben hallottam vagyis olvastam már itt tőletek, hogy drágább füleseket is gond nélkül lefikáztatok és nem ajánlott lett. Most meg nem mondom melyik.

Volt vagyis van még nekem ez a Vsonic GR07BE fülesem, ami már elég ergya állapotban van. Nagyon szerettem, szép tiszta hangja van, még a mélyek is elegek nekem, de a térérzet/sztereo nagyon össze van nyomva, mintha egy kis szobában ülnék vele, kényelemre se erős sajnos, anyaghasználatot meg ne is említsük. Ha majd mégis rászánom magam a Logitech UE900S-re nagyon egyik ilyen gyengeséget se szeretném tapasztalni.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#76050) kemcso válasza wolfman (#76049) üzenetére


kemcso
Ármester

Pedig az UE900 is messze van a csúcstól... Jópár fülest hallottam a felső kategóriából és eddig egy volt, amire azt mondtam, hogy hú, ez hozza azt, amit az asztali rendszerem: U18 (forrással együtt kb 5-6x áron). A többi mind kompromisszumos. A térérzetet mindegyikben szűkebb, hol jobban hol kevésbé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.