Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Megjött a KZ APTX-HD BlueTooth kábelem, kipróbáltam.

Ugyanitt olcsón KZ APTX-HD BT kábel 2pin 0.75mm átvehető, olyanoknak, akik zajos környezetben magasabb hangerőn használnák, mert amúgy az elég erős alapzaj mellé 20%-os hangerő alatt torzul, a legalacsonyabb hangerőn pocsék, és pont az alsó tartományban amúgy is óriásiakat ugrik a hangerő, nem lineárisan emelkedik.

(#83002) vicze válasza -NoVa- (#83001) üzenetére


vicze
félisten

Milyen fülessel próbáltad? Én nem tapasztaltam semmi ilyet vele.
Leginkább ez úgy hangzik, mintha az adott füles ellenállása túl alacsony lenne a kábelhez.

(#83003) kemcso válasza McNamara (#82999) üzenetére


kemcso
Ármester

A Samsung Buds szokott ajánlott lenni, olvass vissza:[link]

A Skullcandy, mint márka általában sose ajánlott, de az adott fülest szerintem még senki se hallotta.

(#83004) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Zöldfülü kérdések következnek, előre is elnézést kérek érte.

Tervezek vásárolni egy lejátszót, amin történetesen van egy Balanced bemenet.Nem emiatt veszem, de van

rajta, ha meg már ott van használjuk is.

Fülesem az nincs hozzá, viszont van egy Sony XBA H3,nem egy nagy szám, de cserélhető kábeles.

A kérdésem az lenne, hogy:

- hol tudok Pesten jó minőségű kábelt venni a meglévő füleshez

- érdemes e vesződni ezzel a balanced témával, ha az ember nem atomszuperhallású

- ha mondjuk fülhallgatót is cserélnék, nem csak kábelt, mit ajánlanátok?

Egyelőre azt hiszem nagyjából lenne, köszönöm a segítséget.

(#83005) -NoVa- válasza vicze (#83002) üzenetére


-NoVa-
őstag

C16, 27 ohm. Este megnézem a developer options BT része alatt tudok-e bármit javítani a helyzeten, lehet, hogy "csak" a Samsungot nem kedveli. Ezért még nem fogok telefont váltani.

(#83006) sicc33 válasza -NoVa- (#83001) üzenetére


sicc33
aktív tag

Ez a modul nem csak KZ-hez csatlakoztatható? Akkor ez új nekem ...

(#83007) -NoVa- válasza sicc33 (#83006) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Csomó gyártó" használ már 0.75mm-es 2 tüskés csatlakozót, azaz nagyjából ami arról a környékről jön, és nem MMCX, az ilyesmi. Van még 0.78mm-es rövidebb tüskés, ez a 3 most az elterjedt.

(#83008) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Létezik itthon kapható olyan sport vezeték nélküli fülhallgató aminek van beépített memóriája és hangzásba a jobbak közé tartozik? Főként futáshoz keresek,de nem szeretnék telefont/lejátszót magammal vinni.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#83009) gianni85 válasza -NoVa- (#83007) üzenetére


gianni85
veterán

Olcsó kínaiban nem vagyok otthon, de az ismert/elismert/nagy gyártóknál a 0,78as 2pin csatlakozás az elterjedt.... 0,75öst kb csak az UE és a NuForce használ. Azok is minek? kb rejtély...

(#83010) Tulku válasza gianni85 (#83009) üzenetére


Tulku
veterán

Egyformák ezek...kissé vastagabb pár nanoval az egyik mint a másik...így is úgy is jelölik őket...

Nova: Az a füles lesz ott a ludas...a sok armatúra impedanciájával nem egyezik a modul...vagy eleve hibás...

(#83011) vicze válasza -NoVa- (#83005) üzenetére


vicze
félisten

Hm furcsa, az U6 12-jével nem volt gondja. Nem volt érzékelhető torzítás magas hangerőn se, és ja eléggé bömbölteti az biztos.

(#83012) gianni85 válasza Tulku (#83010) üzenetére


gianni85
veterán

Azért sok helyen lehet olvasni, hogy erőszakolni kell a kisebb csatlakozóba a nagyobb pinnel szerelt kábelt, és el is ferdülnek kicsit a pinek...hosszú távon se a socketnek, se a pineknek nem tesz jót. Én magam nem tudtam kipróbálni, mert amikor NuForce füleseim voltak, akkor nem volt még 0,78as kábelem.

(#83013) CsIrKeRaToR


CsIrKeRaToR
tag

Sziasztok erre kaphatok választ? :)

makos97 vagyok nem tudom miért a régebbi accountomon lépett be(???)

[ Szerkesztve ]

"Egyszóval dőljünk hátra és nézzük ahogy a közizlés prostituáltként árulja magát az útszélen és a becsület a szeretettel karöltve kivérzik az árokban."

(#83014) vicze válasza onkelz (#83004) üzenetére


vicze
félisten

"Sony XBA H3,nem egy nagy szám, de cserélhető kábeles."
Ennek azért nézz utána. ;)
Igen cserélhető kábeles, de a Sony saját szabványát használja, ami bár kompatibilis az MMCX-szel, amennyiben nincs rajta a két pöcök, hogy a forgást megakadályozza, szinte biztos, hogy egy idő után leesik. A kialakítás miatt a forgás alapból gond.

"érdemes e vesződni ezzel a balanced témával"
Nem.

(#83015) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

max 20 000 forintig keresek új fülest..

VSD3S volt az utolsó, hangzásra tetszett, izoláció is jó volt, viszont 3 hónap alatt megadta magát az egyik oldal annak ellenére, hogy vigyáztam rá, csak az irodában használtam, haza sem vittem..
Kábelvezetésből inkább a hagyományosat preferálnám, de a fül feletti sem kizáró ok, mert együtt tudtam élni a VSD3S fül feletti kialakításával, csak néha nyomott itt-ott, ha sokáig bent volt a fülemben, bár ez lehet, hogy inkább a fülhallgató "hibája" , mintsem a kábelé.

Köszi

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#83016) Tulku válasza gianni85 (#83012) üzenetére


Tulku
veterán

Ez pontosan igaz...ha rendel az ember aliról sajnos lutri, mert sárga emebrtársaink rendre 0,78-asat küldenek...ki kell fogni a 0,75-öst...

(#83017) -NoVa- válasza vicze (#83011) üzenetére


-NoVa-
őstag

Magas hangerőn itt is helyre kerülnek a dolgok, nagyon alacsony hangerőn esik szét az egész.

Tulku: A kereskedő listázta a címben a C16-ot, annál hivatalosabb kompatibilitási info természetesen nincs :), legalább olcsó volt.

(#83018) kemcso válasza CsIrKeRaToR (#83013) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem nem nagyon van tapasztalat a Huawei Freebuds lite-tal.
Ha hagyományos kábelezésűt akarsz, akkor pl a SM E80.

(#83019) vicze válasza -NoVa- (#83017) üzenetére


vicze
félisten

Értem, akkor inkább arról van szó, hog olyankor nem kapnak elég feszültséget a BA-k, hogy megfelelően legyenek hajtva, mert nem olyan pontosa a szabályozás. Valószínűleg ha megcsinálod a hangerő szétválasztást és a telefonon külön tudod növelni, akkor rendben lesz, mert magasabb eszköz hangerő mellett a telefonon lejjebb tudod venni.

(#83020) Tulku


Tulku
veterán

A. Kölök elhagyta mindkét TWS egyik darabját (Bragi és Jabra)

B. Nem próbálkoznék többé esetében TWS-sel, tehát zsinóros BT megoldás érdekel

C. Almára kell, tehát AAC legyen benne a többi kuka

D. Itthon beszerezhető legyen

E. Nem vigyáz semmire (az apja úristenit) tehát nem baj ha tartós, viszonylag normális üzemidejű

Tehát?

Awei 990bl milyen lehet?

(#83021) kidy


kidy
csendes tag

(#83022) -NoVa- válasza Tulku (#83020) üzenetére


-NoVa-
őstag

Veszélyes ez a bejáratás után kiszélesedő sztereó tér.

MEE Audio X7 Plus beszerezhető, AAC képes, nem hallottam, de nem szidták túlságosan sehol.

(#83023) Tulku válasza -NoVa- (#83022) üzenetére


Tulku
veterán

"Veszélyes ez a bejáratás után kiszélesedő sztereó tér."

:F :D
Ez hogy?

Ááááá...megvan...nagyot koppant... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83024) Cece04 válasza chros (#83000) üzenetére


Cece04
tag

ez hogyan jött ki neked 7500 forintra? azóta mióta rendeltél emelkedett az ára?

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#83025) MiniXD55


MiniXD55
tag

Sziasztok keresek bluetooth fülhallgatót,nem kell tws-nek lenni-e
Ár: 10 000ft lehet ali és ebay is
Edzéshez használnám egy Mate 20 Pro telefonnal.

"Hard work, dedication. I'm a one man army."- Floyd Mayweather

(#83026) MiniXD55 válasza MiniXD55 (#83025) üzenetére


MiniXD55
tag

Plextone DX6
Erről mi a véleményetek?

"Hard work, dedication. I'm a one man army."- Floyd Mayweather

(#83027) Caldera válasza MiniXD55 (#83025) üzenetére


Caldera
aktív tag

Haylou GT1

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#83028) chros válasza Cece04 (#83024) üzenetére


chros
őstag

Ugy, hogy mult heten felert adtak :) [link]
Ezek szerint erdemes hetente ranezni, hatha ismet lesz akcioban.

(#83029) Cece04 válasza chros (#83028) üzenetére


Cece04
tag

Ajj, szomorú :) köszi,figyelem majd

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#83030) sicc33 válasza -NoVa- (#83007) üzenetére


sicc33
aktív tag

Csak azert volt fura mert van nekem is BT modul, de alakos kialakitasu a csati. ZST-hez jo ZS3-hoz mar nem.

[ Szerkesztve ]

(#83031) -NoVa- válasza sicc33 (#83030) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ja, most egy újabb formátum van, a CCA A10 is már az, meg pár KZ. Szóval őrület az egész, inkább nem veszek semmit :)

(#83032) kidy


kidy
csendes tag

Hali!

Erre nincs létező opció vagy csak ... ?

(#83033) MiniXD55 válasza MiniXD55 (#83026) üzenetére


MiniXD55
tag

Sőt inkább ne legyen tiéd ugyanis magamat ismerve elhagyom mint az előzőt

"Hard work, dedication. I'm a one man army."- Floyd Mayweather

(#83034) mate1396


mate1396
tag

Sziasztok!
25 $-ig keresek fülest, fórumot olvasva ezt a kettőt néztem ki. (45 fokban megdöntöttség fontos nekem, egyenesek sose voltak kényelmesek) Inkább mélyhangokat szeretem, melyiket ajánlanátok inkább?Vagy esetleg más alternatíva?
[VSONIC NEW VSD1S]
[BOSSHIFI B3]

[ Szerkesztve ]

(#83035) f4lcon válasza mate1396 (#83034) üzenetére


f4lcon
őstag

Bosshifi, egyértelműen a leírtak alapján

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#83036) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!
Shure SE530-hoz gondolkodom, hogy vennék valami olcsóbb balanced kábelt. Ez milyen lehet?
Van most valami jó deal Alin, vagy ajánlott kínai márka?
Köszi előre is!
:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#83037) Terka0812


Terka0812
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban sportemberek segítségét kérném. Milyen TWS fülhallgatót ajánlanátok főleg futáshoz? A fülem sajnos kevés agybadugós fülest fogad be, főleg az ovális hangszóró kialakításúak azok amik bentmaradnak a hallójáratomba. Árban valahol 10.000 -20.000 között gondoltam, és az sem baj, ha jó a basszusa. Köszönöm!

(#83038) kemcso válasza kidy (#83032) üzenetére


kemcso
Ármester

Ilyen mélységű tapasztalat nincs, szerintem senki se hallotta az adott Jabra-t így fogalma sincs senkinek milyen hangzást keresel. Mint ahogy a kényelem is tök egyedi... Az meg, hogy hány órát bír szintén kérdéses részemről még a BT füleseket is offolom többnyire, párat hallottam, azt is többnyire TWS-t

(#83037) Terka0812Azok a TWS-ek, amik ajánlottak kicsit a keret fölött kezdődnek, persze vesznek itt olcsóbban is emberek ilyet, de nem hallottuk őket így nem is ajánljuk.

(#83039) Terka0812 válasza kemcso (#83038) üzenetére


Terka0812
csendes tag

Az ergonómia lenne az elsődleges szempont, hogy futás közben ne essen ki a fülemből. Persze számít a hangminőség is, és ezért hajlandó lennék mélyebbre nyúlni a bukszába. :)

(#83040) Terka0812 válasza Tulku (#83020) üzenetére


Terka0812
csendes tag

Az elhagyásra talán van megoldás, persze ha a TWS füles kinézete az airpodsra hajaz. :)

US $0.68 21%OFF | Magnetic Earphone Strap For Apple AirPods Accessories Anti-Lost Headphone Magnetic String Rope Silicone Cable Cord For Airpods
https://s.click.aliexpress.com/e/Et4rdUHS

[ Szerkesztve ]

(#83041) kemcso válasza Terka0812 (#83040) üzenetére


kemcso
Ármester

Csak ez innen már nem tws...

(#83042) -NoVa- válasza kemcso (#83041) üzenetére


-NoVa-
őstag

De azért az olcsó TWS-ek hátrányai megmaradnak :)

(#83043) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A mai kibontottam kipróbáltam rovat főszereplője:

Röviden tömören bárki, aki bemegy a MediaMarktba, felvesz egy demo Sennheiser HD 599-et, szinte pontosan ugyanazt a hangot fogja hallani. Csodás, tiszta, hangolt, áradozhatok bármennyit.

De...

A C16-ot az asztali DAC - Erősítővel 4-8%-on használom, és akkor már hangos. A P1-nek inkább 60% kellett a kellemes hangerőhöz. A BTR3-al pedig a maximum volt jó. Nagyon kell neki az erősítő, emiatt inkább rétegtermék.

(#83044) Nigér válasza -NoVa- (#83043) üzenetére


Nigér
őstag

Nekem is úton van egy... :))

Néztem még a Toneking BL1-et, és az LZ A6-ot is, de maradtam egyelőre ennél

[ Szerkesztve ]

(#83045) Tulku válasza Nigér (#83044) üzenetére


Tulku
veterán

Hát te még élel?

(#83046) Nigér válasza Tulku (#83045) üzenetére


Nigér
őstag

Inkább csak létezek.

(#83047) fericske válasza -NoVa- (#83043) üzenetére


fericske
addikt

Sajnos erősítőigényes, és ezért igen, rétegtermék.
Viszont már hetek óta nem vettem elő a fejeseimet, mert semmi hiányérzetem nincs a P1-el.
Idő kell neki (meg az a kis illesztékes dolog).
Bő 100 óra volt már benne, hogy azt vettem észre, hogy teljesen egyben van a hangja. (A Quad fejesnél is sok idő kellett. Nem placebo meg brainburn, mert a Pandorához viszonyítgattam.)

[ Szerkesztve ]

(#83048) -NoVa- válasza fericske (#83047) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én még érlelem a gondolatot, hogy vegyek-e, vagy sem. Ahhoz drága volt, hogy kipróbálás nélkül vegyem, és most gondolkozom, mekkora lavina jön vele. ES100 + balance kábel, meg asztali DAC upgrade, hajjajj :)

(#83049) fericske válasza -NoVa- (#83048) üzenetére


fericske
addikt

Majd kérd kölcsön haverodtól, mikor már benne van az óra ;)

[ Szerkesztve ]

(#83050) monti0222w válasza fericske (#83049) üzenetére


monti0222w
addikt

Feri, mennyi van már a T800-ba, és milyen most a hangja? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.