Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) zack válasza vasii (#20000) üzenetére


zack
nagyúr

Ha a rövidség a lényeg, az SonyEricssonnak vannak ilyen rövidebb méretű fülesei. Hangzásban nem a legjobbak, sőt kifejezetten kakik, de a Jabra gyári fülesének a szintjét hozzák. Ha jobb hangzás kell, meg kell barátkoznod a hosszabb zsinórral. :U
Xears helyett én inkább a Brainwavz felé orientálódnék. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20002) zack válasza vasii (#20000) üzenetére


zack
nagyúr

M3

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20003) Bodor válasza Shufny (#19966) üzenetére


Bodor
veterán

"Az E11 azon van túl, amit head-fi -n gyakran emlegetnek, mikor kérdezik, hogy "megéri-e az árkülönbséget": Point of diminishing returns."
Erre még csak annyit, hogy én sem rendeltem volna meg külön az erősítőt, ha nem lett volna akciós. Így nézett ki: 1 x Summer Deal: BRAINWAVZ B2 Dual BA + FiiO E11 Portable AMP
(BWAVZ-B2+Fiio-E11) = $159.50
Most meg csak a B2 erősítő nélkül 170 $..

(#20004) vasii válasza zack (#20001) üzenetére


vasii
senior tag

Igazabol en hangzasra megvoltam elegedve a gyarival, nem vagyok egy vájt fülű:)
De belegondolva, jobban hajlok most egy normal fules fele, mert ha mondjuk hosszabb utra megyek akkor a bt csak foloslegesen meriti a telefont, viszont direkt abba dugva meg rovid.
Vmi indoklast tudsz mondani a Brainwavz mellett a Xearshez kepest?
Ja igen azt elfelejtettem irni h max ~10k korul keresgelek, de azse baj ha olcsobb :)
Ugyh ez az M3 mar sok nekem, az M1 35$ mp4nationon (ingyen posta?), vagy az mar "gagyi"nak szamit?

(#20005) zack válasza vasii (#20004) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem tartósabb, és minőségileg stabilabb a Brainwavz. Nincs minden héten új modell.
Nem nagyon van róla rossz vélemény, max. olyan júzertől, aki más hangzást keresett.
Keress rá a topikban az M1-es véleményekre. Ajánlott ez is a kategóriájában.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20006) ko9 válasza vasii (#20000) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Dubstepre szeretni szokták az Xears Giant Force XGF500PRO-t.
Igen a kupon él még, 38 euró postával - legalább jövőhétig várj vele, mert megint 300 az euró...

(Örülök, hogy végre van valaki, aki a Skrillexet nyekergésnek tartja... Nem tudom miért keverik össze a Dubstepet a MashUp-pal, nem sok köze a kettőnek egymáshoz... :U )

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20007) vasii válasza zack (#20005) üzenetére


vasii
senior tag

Atneztem nagyjabol a kommenteket az M1rol es eleg sokszor olvastam h "visszafogott mély" , persze sokan voltak akik meg cafoltak h nekik meg pont sok. Viszont nekem meg nemnagyon volt olyan erzesem h sok a mely vmiben, ugyh gyanitom az elobbi kategoriaba tartoznek.

ko9: Lehet h ez lesz a tuti :) Nekem spec. a kék jobban bejon, az h a kepen mas harang van a feketen meg a keken az gondolom nem szamit, mindkettohoz tobbfelet (ugyanolyanokat?) ad? Ez a kupon ugye nem csak magyaroknak special offer?:D Mert noverem nemetben él, ugyh akkor odakernem ingyenpostaval aztan majd o elkuldi.

Igy van :) MattU-t idezve: Skrillexben a 140 bpm körüli tempóján kívül semmi más nem emlékeztet engem bennük az eredeti dubstepre, sőt, konkrétan hiányoznak belőlük elemek, amik pl. egy Digital Mystikz, Pinch, Loefah zene lelkét adják - ilyen például a subbass.

[ Szerkesztve ]

(#20008) szipak válasza vasii (#20007) üzenetére


szipak
tag

belehallgattam az általad linkelt zenébe az M1 -emmel, elég szépen lemegy a mély, de nem túlságosan tolakodó. az M1 legnagyobb előnye szerintem (az ára után) a viszonylagos kiegyensúlyozottsága. a mélyek nem fogják beszakítani a dobhártyádat (normál hangerő mellett), szerintem pont elég.

Skrillex értelmezésem szerint dirty dubstepet tol, ami jelentősen más, mint a sima ;)

(#20009) slfln


slfln
senior tag

A Vsonic CEO-ja nemrég elmondta az idei és jövő évi terveiket. Az április óta várt dupla armatúrás GR00 még az év vége előtt megjelenik GR01 néven.

Kínában már kapható az új 10eFt-os kategóriát megcélzó új modelljük, a GR06.

Jön még a GR99, valamikor a jövő évben a GR08, ami a K3003-hoz hasonlóan dupla armatúrás + dinamikus membrános hibrid lesz, valamint a GR09, ami oldalanként 6 armatúrát fog tartalmazni.
Lesz hordozható fejesük ST11 néven és 3 új earbud is várható.

Közben az Audio-Technica is bejelentett egy valag új fülhallgatót. Van közte limitált példányszámos darab is, amely a márka 50. évfordulójára készült.

[ Szerkesztve ]

(#20010) Bodor válasza slfln (#20009) üzenetére


Bodor
veterán

Erre a GR08 dupla armatúrás + dinamikus membrános hibridre, valamint az oldalanként 6 armatúrás GR09-re kíváncsi lennék. Nem valószínű, hogy lesz alkalmam itthon belehallgatni, mondjuk semmilyen Vsonic fülest/fejest nem hallgattam még, ahogy Audio-Technica-t sem...

(#20011) slfln válasza Bodor (#20010) üzenetére


slfln
senior tag

Nevük alatt nem jelent meg fejhallgató eddig, hogy oem-kedtek e már valakinek fejest, azt nem tudom.
Az biztos, hogy nagy bummra készülnek, érdekes műszaki megoldásokkal.
Valamikor a jövő évben kiderül.

(Lehet lemásolták a K3003-mat és most tervezik a sorozatgyártását 150$-ért :DDD.

6 armatúrás univerzális füles meg még nincs egyelőre, gondolom mertek 'nagyot álmodni'.)

(#20012) CHIPman válasza szipak (#20008) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Skrillex elektronikus zenét tol, abból meg ezerfélét. Ennek pl. semmi köze a dubstephez.
Az M1-en elgondolkodtam, de jó lenne az erős mély. EQ-állítással azért ki lehet belőle hozni többet is, nem fog berecsegni?(Wolfson DAC megvan hozzá, azzal nem lenne gond)

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20013) Tweaky


Tweaky
csendes tag

Skrillex:
[Reptile]
[Rock n Roll]
Vannak [kevésbé] durva és még a fentiektől is [betegebb] számok
Ez már nem Skrillex viszont tök jó vidije van :D Figyeld a lézerszemes részt [link]

(#20014) vasii válasza Tweaky (#20013) üzenetére


vasii
senior tag

Nem azert emlitettem skrillexet h most ebbol offtopik induljon, hanem pont azert h aki nem dubstepet hallgat az ne ezekre gondoljon mikor azt irom h arra kell. Mert mondjuk erre (gyenge bass+agyoncsavart magas) lehet maris mast ajanlananak, mint arra amit pl linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#20015) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Van az M1-nél egyértelműen jobb cucc a $35 árkategóriában, vagy nyugodt szívvel megrendelhetem? :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20016) xnace


xnace
őstag

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ez az iPhone fules iszonyatosan szar. Foleg az Xears utan. Nincs semmi basszusa, kenyelmetlen, gagyi a kabele. Na mindegy, egy probat megert. Csak ki kellett venni a dobozbol.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20017) zack válasza xnace (#20016) üzenetére


zack
nagyúr

Persze hogy szar. Ez nem újdonság. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20018) xnace válasza zack (#20017) üzenetére


xnace
őstag

Tudtam, hogy az, de hogy ennyire, azt nem. Azert egy 100k+ aru telefonhoz lehetne normalis fules. (Sensation XE)

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20019) dani3l válasza xnace (#20016) üzenetére


dani3l
őstag

Az a vicc, hogy nekem is van egy (jo nem iphone hanem ipod, de tudtommal ugyanaz, csak mic meg gombok nelkül..) es amikor vettem es elkezdtem hasznalni az volt a reakciom ra, hogy hüü ez milyen jol szol, a gyari htc füles utan, amit szerintem egy 500 forintos piaci vacak porba alaz.. :D Persze ettöl meg tudom, hogy retekül szol, de ennyire szamit mihez viszonyit az ember..

[ Szerkesztve ]

(#20020) fi:zi'k válasza xnace (#20018) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért az XE fülesét még fenntartásokkal kezelném. :U

#20021
Ezért adnak ugye elvileg az ipodokhoz, iphoneokhoz is szart. Ennek ellenére itthon divat a szutyok apple earbud. :W

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20021) zack válasza xnace (#20018) üzenetére


zack
nagyúr

Persze...IE8-at is adhatnának hozzá ajándékba, az lenne a legjobb. :DDD
Egyik telefon gyári fülese se nagy szám. Miért? Mert nem biztos hogy az aki megveszi a telefont, igénye a jobb füles, amit a telefon árába beépít a gyártó.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#20022) Falconer válasza bigmasterg (#19985) üzenetére


Falconer
aktív tag

Köszi, ez sokat segített!
Na gyorsan egy rövid review:
12 óra burn in után semmit nem változott a hangja, viszont normális felhelyezés utána fényévekkel jobb! :) A tisztasága és a szeparáció valóban fantasztikus, Diana Ross, Pavarotti, Wiener Symphoniker, John Williams... a CX500 itt nem is érdemel említést. A szigetelése is hihetetlen jó, egész halk hangerő mellett is a metróból csak annyit veszek észre, hogy tolja maga előtt a szelet :D Viszont a magasból le kellett egy kcsit EQzni, mert emiatt kb annyira volt természetes az egész hangkép mint a Sennel, csak a másik irányba.

A tere viszont egészen más. Széltében valóban szétszedi a hangokat, viszont mélységében a Senn übereli. Meg az apró háttérzajokat a Senn valahogy sokkal jobban kiemeli. Pl a Christmas in Vienna CDn (Diana Ross, Pavarotti, eléggé ismert darab azért mondom) a Sennel kb olyan, mintha valahol ülnék a helyszínen, hallom h pl balra hátra köhög valaki... Itt meg egészen fülelnem kell, hogy meghalljam, és sokkal nehezebb pozicionálni.

Bővebben a jövő héten valamikor, most szakdoga írás van keményen :) Köszi mindenkinek a helpet! :C
Ui:
közben megjött az XE200pro is....

(#20023) xnace válasza zack (#20021) üzenetére


xnace
őstag

Persze, de egy iPod, -iPhoneról, iTouch-ról ne beszéljünk- csak zenehallgatásra van. És egy iPod Classicot Istenkáromlással egyenlő bűn ilyennel használni.

fizik(bocsi, telóról nehéz leírni): Persze, a Beats-nél is van jobb, de a mobilokhoz adott gyári fülesek közül messze a legjobb.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20024) fi:zi'k válasza xnace (#20023) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Semmi gond. :D
Ezt nem is vonom kétségbe. Csak úgy általánosságban a fülesek között. Tehát amíg megbízható forrásból nincs róla vélemény, addig én nem jelenteném, ki hogy jó. Bár azt sem hogy rossz. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20025) Shufny válasza Falconer (#20022) üzenetére


Shufny
őstag

"kb annyira volt természetes az egész hangkép mint a Sennel, csak a másik irányba."
Azért ezzel nem feltétlenül értek egyet, de abban teljesen igazad van, hogy ezt is nagy túlzás kiegyenlítettnek, vagy "természetesnek" nevezni. (bár ugye ez utóbbi jelzőről már volt vita, hogy mit is akar jelenteni :) )

Az érzékelt tér mélysége szerintem erősen összefügg a mély hangokkal, és ez okozza ezt a különbséget. A háttérzajok (mondjuk a köhécselés talán pont nem) sokszor szintén alacsony frekvencián vannak, így azt emelő fülessel jobban előjönnek. Sokan írják például, hogy Sony XB700 -zal rengeteg olyan zajt hallanak, amit mással nem szoktak.

Örülök, hogy már így már valamennyire tudod értékelni.

(#20009) slfln: Figyelemmel várjuk őket. Érdekes lesz annak a 6 armatúrásnak a mérete. :U

[ Szerkesztve ]

(#20026) Falconer válasza Shufny (#20025) üzenetére


Falconer
aktív tag

Szimfonikus zenére valami hihetetlen előre lépés a CX500-hoz képest. Természetesnek én azt mondom, hogy ha hallok pl egy énekhangot vagy kórust élőben, mindenféle technika nélkül. :)

(#20027) Bodor


Bodor
veterán

Kipróbáltam ezt a házilagos "hab bogyó" gyártását!
Egyrészt költségkímélő, egyszerű, nagyon jól hang szigetel, másrészt viszont nagyon jó hatása van a hangminőségre. Ha valakinek ( Falconer !! ) hiányzik a füleshez egy kicsivel több mély, úgy hogy ne menjen a közép és magas tartomány rovására, akkor nagyon tudom ajánlani. Lehet, hogy a hozzáadott foam kicsi volt a fülméretemhez, és ez is számított, de most így az igazi! Csinálok is egy párat! Köszönet a tippért fi:zi'k-nek és szakibá...-nak , xnace-nek pedig azért, hogy felvetette a témát!
Így néz ki:

(#20028) Bodor válasza Falconer (#20026) üzenetére


Bodor
veterán

Na végre! :K örülök, hogy kezdesz ráérezni! :D

(#20029) CHIPman válasza CHIPman (#20015) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Valaki? Meg kéne rendelnem, nehogy ez is elússzon előlem, mint a beta...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20030) ko9 válasza CHIPman (#20029) üzenetére


ko9
addikt

M1-et szokták szeretni, rosszat még nem nagyon hallottam róla. Gondolom a topikban már rákerestél. Van egy olyan érzésem, hogy nem fogod megbánni :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20031) CHIPman válasza ko9 (#20030) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez elég volt, akkor megrendelem. :D Igen, rákerestem, elolvastam a szükséges dolgokat. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20032) schweini1337


schweini1337
csendes tag

Fülest szeretnék a közeljövőben venni, milyet ajánlatok? Xears xr120pro ii-m volt, de a héten elhagytam (szerintem meg ellopták :@)... Ha lehet olyat írjatok aminek ugyanilyen szép magas, hangjai vannak, de legyen benne több basszus mint a xears-ben.

(#20033) CHIPman válasza CHIPman (#20031) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nabasszus, nem jó hozzá az OTP Juniorom. :(

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20034) xnace válasza CHIPman (#20033) üzenetére


xnace
őstag

Pay Pal-lel nem lehet fizetni?

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20035) slfln


slfln
senior tag

A kábeleiről híres Cardas Audio is 'audiofil' fülhallgatót tervez.

Eddig kísértetiesen hasonlít a FAD FI-DC1601-re. Gondolom az ára is (és rosszmájúan előrevetítve a hangja is) valami hasonló lesz.

(#20036) xnace


xnace
őstag

Na, most beprobalkoztam a habbogyo keszitesevel. Sikerult tokeletesen, de valahogy nem lett olyan, mint az Xears bogyo. Ki milyet hasznal?

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20037) CHIPman válasza xnace (#20034) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nyilván azzal fizetnék, ha lenne olyanom...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#20038) Falconer válasza Bodor (#20027) üzenetére


Falconer
aktív tag

Kicsivel több???? Kicsivel???? :Y B2-re ratettem a gyarilag hozzaadott piros szivacsot, jol belenyomtam a fulembe, ugy ahogy a kollega linkelt oldalan talalhato.... Hat basszus mindjart nem kell EQzni :C Naggyon punchy, naagggyoon! :))

(#20039) Bodor válasza Falconer (#20038) üzenetére


Bodor
veterán

Úgy látom már nem kell sokat nézegetni a számlát, hogy tetsszen a füles hangja ! :DD :))
Nekem is a piros foam-os bogyóval volt a legjobb a hang, de igazán ütős az 3M 1100-as füldugóból, házilag készített bogyóval lett a hangzás. Valószínű, hogy a piros bogyó kis mérete miatt, plusz szerintem a 3M anyaga sokkal jobban szigetel!

(#20040) kovsol


kovsol
titán

Agyba dugós fülest keresek a mostani panasonic helyett.
Sansa Clip+ mellé lenne használatba fogva utcán/buszon/edzésen és meló helyen az asztali gépre is rá lenne dugva. Kizárólag zene hallgatásra használnám.
Ár: max 15k
Amit elvárok tőle, hogy a mélyek nagyon jól szóljanak(az adott árkategórián belül számítson jónak) és jó volna ha egyforma hosszúságú lenne a két vége nem pedig ilyen asszimetrikus nyak mögött átrakom fajta, bár mondjuk ez nem kizáró ok, csak azt nem szeretem annyira, de együtt tudok élni vele :D

May the Force be with you!

(#20041) xnace válasza kovsol (#20040) üzenetére


xnace
őstag

Mi számít sok mélynek? Milyen zenéhez lenne?

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20042) kovsol válasza xnace (#20041) üzenetére


kovsol
titán

dance zenét szoktam hallgatni főleg, meg rock/punk rock és 80s - 90s slágerek
meg szoktam hallgatni koncert felvételeket is és szeretem ha rendesen hallatszik a gitár és a dob is benne

May the Force be with you!

(#20043) Falconer válasza Bodor (#20039) üzenetére


Falconer
aktív tag

Hat a szamla az sok, de az igazan elrettento az, ha osszevetem a bankszamlammal... :) Belehalgattam a XE200-ba is a delutan, a magasai es kozepei sokkal szebbek mint a CX500-nak, az is tenyleg elorelepes. Komoly nagyon a B2, de nem tudnam magabiztosan kijelenteni, hogy annyival nagyobb elmeny a zenelhallgatas vele, hogy megeri azt a plusz 25k raforditast.

(#20044) Allure válasza kovsol (#20042) üzenetére


Allure
aktív tag

Xears TD ;) A Xears oldalán KLANGFUZZIS kupon kóddal 30eur minden + 8eur posta.

(#20045) schweini1337


schweini1337
csendes tag

Valakinek van infoja az újabb XEARS fülesekről?

(#20046) xnace válasza schweini1337 (#20045) üzenetére


xnace
őstag

Csak a reklámszöveg.

Samsung Galaxy S3 Marble White

(#20047) Acsifun


Acsifun
aktív tag

Üdv
a sennheiser cx300II-ről szeretnék egy pár dolgot kérdezni,
-mennyire erős a kábel? Bírja a strapát tok nélkül táskába?
-mennyire kényelmes, vagy zavaró a viselete ha teljesen" be van dugva agyba?
-van nála jobb FEJhallgato körbelül ilyen vagy picit magasabb árban?

előre is köszi:)

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#20048) kovsol válasza Allure (#20044) üzenetére


kovsol
titán

ez amit linkeltél erre érvényes lehet ennek a tesztnek a eredménye ?
ez a kupon kód meddig érvényes amúgy ?

May the Force be with you!

(#20049) Allure válasza kovsol (#20048) üzenetére


Allure
aktív tag

Igen, a két füles ugyanaz. A kupon kód már elég régóta életben van (kb. fél éve), hogy meddig lesz még, azt nem tudom.

(#20050) kovsol válasza Allure (#20049) üzenetére


kovsol
titán

Coupon Accepted! Each In-Ear only30,00 Euro
szóval mindegyik 30€, ez a legjobb választás akkor náluk ?

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.