Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62952) kemcso válasza makoss (#62950) üzenetére


kemcso
Ármester

Miért lenne több a határnál? Banggood. Lehet olcsóbb is van, majd a többiek írnak ilyet.

(#62953) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Nem tudom ha ilyen tipusú bluetooth-os füles keresek jó helyen járok-e?
[link]

vagy:

[link]

(persze ennél olcsóbban)

ha igen tudnátok ajánlani, melóba kellene audiobook hallgatáshoz, illetve nyelvtanuláshoz.
ha nem légyszíves irányítsatok a megfelelő topikba!

:R

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#62954) lexter00 válasza papeti01 (#62953) üzenetére


lexter00
őstag

pl: [link]

(#62955) papeti01 válasza lexter00 (#62954) üzenetére


papeti01
senior tag

köszi, ez gyors volt.
az lenne még a kérdésem, hogy ez amit linkeltél mennyire marad az ember fülében?

a melóm során sokat kell cipekedni, hajolni, takarítani, stb, ezért lehet valami fül feletti kábelelvezetéses (kb mint futáshoz) jobb lenne?!

#proudfather

(#62956) Luissimo válasza papeti01 (#62955) üzenetére


Luissimo
veterán

látod, van ilyen kis prücökje, ami jól beakad a füledbe és nem kipotty:

[ Szerkesztve ]

(#62957) papeti01 válasza Luissimo (#62956) üzenetére


papeti01
senior tag

:R

#proudfather

(#62958) papeti01


papeti01
senior tag

van egyébként ezzel a bluedio-val vkinek tapasztalata, hogy milyen minőség?

#proudfather

(#62959) vicze válasza papeti01 (#62958) üzenetére


vicze
félisten

Generic BT füles mint a kb. 1001 másik, random minőségproblémákkal, kb. tök mindegy melyiket veszed amelyik külsőre jobban tetszik. Általánosan úgy 4óra vagy inkább kevesebb üzemidőre számíts és nem túl hosszú élettartalmú aksira.

(#62960) papeti01 válasza vicze (#62959) üzenetére


papeti01
senior tag

és valami megbizhatóbb, ami nem ennyire "noname"?

#proudfather

(#62961) vicze válasza papeti01 (#62960) üzenetére


vicze
félisten

A nem noname kategória is max. tartósabb aksival nyújt többet, azonos hang és üzemidő mellett, meg némi garanciát. Elég kevés komponens cserélődik ezekben az OEM gyártóknál. Ami valami extrát is nyújt, azt bizony keményen 100$+-os kategória. (Az meg másik kérés, hogy a többségüket nem lehet itthon kapni, így sokat nem érnek garancia nélkül.)

BT fülestől nem kell csodát várni, alul és középen is mind egyforma("márkás" is). Ez az Amazon best seller rengeteg véleményt olvashatsz róla, uk, de, com-on, kb. ezt fogod kapni bármit is választasz. Igazából én nem tudom eldönteni, hogy jobb-e X időközönként újat venni, vagy kiadni egy elég nagy összeget egy felső kategóriásra.

[ Szerkesztve ]

(#62962) assemble válasza PR0JECTNR56 (#62939) üzenetére


assemble
addikt

[link] Basszus hogy van mar a fuleben, valaki nem akarta megmutatni neki hogy kell ezt hordani? :F :DDD

(#62963) PR0JECTNR56 válasza assemble (#62962) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Na ezen én is nagyot néztem, először azt hittem, hogy másik fülhallgató képét töltötték fel véletlenül a VSD5S mappájába, aztán hirtelen leesett, hogy a hölgyet nem látták el a megfelelő instrukciókkal, de hogy a kép elkészülte után sem gondolták úgy, hogy még egy fotó nem ártana a helyes viselettel az valóban meglepő. :Y

(#62964) ∂яσнυη válasza assemble (#62962) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Valószínűleg mással voltak elfoglalva, nem a helyes felhelyezéssel, hanem a be..helyezéssel. :D
Bár eléggé fiatalnak tűnik a lányka,de ezt az ázsiaiaknál nem lehet tudni.

(#62965) makoss válasza kemcso (#62952) üzenetére


makoss
addikt

Kíváncsi leszek más tud-e jobbat, ebben az árban, de ha nincs, természetesen elfogadom, köszönöm! :R
Egyébként érdekes, hogy az Ebay már nem divat?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62966) Tulku válasza assemble (#62962) üzenetére


Tulku
veterán

Fiam is így hordja a Westone W30-at....még kicsi a füle hozzá, hogy fül fölött bemenjen a fülébe a test...valószínű itt is ez van és a cég a fiatalabb vásárlókat célozza meg..."így is élvezhető a zene vele" címszóval...gondolom én...

(#62967) AGE-T válasza papeti01 (#62953) üzenetére


AGE-T
senior tag

Plantronics szerintem jó lehet. Konkrét tapasztalatom nincs vele, de ők általában jó minőségű holmikat készítenek.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#62968) makoss válasza kemcso (#62952) üzenetére


makoss
addikt

Ugyanebben a változatban van mikrofon nélküli?
Mert inkább tablethez kellene és írták a topikjában, hogy mikrofonos nem jó :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62969) makoss válasza makoss (#62968) üzenetére


makoss
addikt

Még fontos lenne, a 5000-5500Ft alatti kategória külföldi boltból

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62970) darvinya válasza AGE-T (#62967) üzenetére


darvinya
titán

Készítettnek, mert már bérgyártással készítik a terméküket.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62971) assemble válasza Tulku (#62966) üzenetére


assemble
addikt

Ugy viszont azon tul hogy hulyen nez ki es nem tul ergonomikus, csak az illesztek tartja bent a cuccot - ahogy nekem tuti kipotyogna a fulembol menet kozben..

(#62972) makoss


makoss
addikt

Erre valaki?
Lehetőleg nem mikrofonost!
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62973) K1LLMy53Lf válasza makoss (#62972) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

az általam ajánlott hybriddel most akkor annyi a probléma, hogy mikrofonos?
mert egyébként minden egyéb kritériumodnak megfelel:B

De akkor nézd meg az 5k alatt ajánlott KZ füleseket. Ami érdekesnek tűnik, arra keress rá itt topikban vagy headfi-n

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62974) makoss válasza K1LLMy53Lf (#62973) üzenetére


makoss
addikt

Azt volna jó tudni, hogy Chuwi Hi 10 tablethez jó-e a mikrofonos?
Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62975) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Vettem egy Brainwavz M3 fülest. Annak ellenére, hogy joker sokkal kisebb pontot adott neki, és szövegben is kevésbé értékelte nagyra, mint a Hifiman/Sunrise füleseket, nálam magasabb pontot kap, minden eddig hallott fülesnél.
Eddig keresgéltem az ideális fülest, de vagy a megbízhatóságból kellett engednem (hifiman/sunrise), vagy a hangból (minden más).
Most a kettő együtt megvan. Az M3 kicsit kevesebb részletet, és kisebb tered ad, mint ami az árából elvárható lenne, de anniyra jól egyben van a hangképe, hogy nekem bőségesen megéri. A magasai soha, sehol nem tolakodnak, a közép teteje sincs kiemelve sehol. A mély és alsó közép területek pedig mintha tök egyenes átvitelt produkálnának. A Brainwavz M1-hez képest részletesebb, kiegyenlítettebb a hangja, jobb térrel, és jobb szeparációval. Az M1 és az M3 a két füles, ahol nem a fülest hallgatom, hanem a zenét. Végre!!
Ráadásul az anyagminőség is első rangú.

Más téma: melyik a leges legkisebb lengő két, vagy három pólusú csatlakozó, amit kapni lehet bárhol?
Valami olyasmi kellene, amivel a fülesek cserélhető kábele meg van oldva.
Én is ezt szeretném tenni, headset és sima kábel között szeretnék váltogatni, ráadásul több fülesnél.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62976) Bodor


Bodor
veterán

Westone W40-hez ehhez hasonló minőségű és méretű szivacsos/habos illesztéket tudnátok ajánlani?

Itt a Westonnál elég drága, és még rájön a szállítás is. Comply-nél is néztem, de az is drága.

(#62977) K1LLMy53Lf válasza makoss (#62974) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

kérdés a lábak milyen szabvány szerint vannak kiosztva. A Hybrid CTIA, ha valami újabb (~2éves vagy újabb) a cuccod, akor nagy valószínűséggel az is CTIA, de érdemes utánanézni. Rosszabb esetben egy OMTP-CTIA átalakító megoldja, vagy paraszt megoldásként (én is így csináltam anno:)) ) egy 2pines "hosszabbító" :) (amire nagy valószínűséggel úgyis szükséged van, ha PC-ről is használod) De akár ki is lehet kötni a mikrofonrészt :)
De amúgy, ha nagyon nem jön össze sehogy, akkor meg eladod, szerintem bőven vannak, akik ilyen füest vesznek/keresnek:B

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62978) darvinya válasza Bici (#62975) üzenetére


darvinya
titán

2 pólusú(PIN) jack Mono-t jelent.
3 PIN sztereó, 4 PIN mikrofonos, 5 PIN sztereó mikrofon/aktív zajszűrő.

Neked 3/4PIN-es kell vékony kivitelű, amit honban egyedül Arwill -nél kapható drágán.
Füles csatlakoztatásra és jack-re inkább külföldről érdemes beszerezni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62979) Bici válasza darvinya (#62978) üzenetére


Bici
félisten

Két pólusú (mono) csatira van szükségem.

"Valami olyasmi kellene, amivel a fülesek cserélhető kábele meg van oldva."

A füles alatt vágnám el a kábelt (ha létezik elég kicsi és könnyű két pólusú csati), és itt toldanék rá mikrofonos, vagy sima kábelt.

Ilyesmire gondoltam: [link], csak mindkét végén lengő kivitelűt.

A lehető legkisebbet és legkönnyebbet szeretném.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62980) kemcso válasza Bodor (#62976) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem ezt a minőséget olcsóbban nem kapod meg, de keress ebay-en esetleg hátha van valami. A Shure (215-315...846) széria is ugyanezt a vetőcsőméretet használja abból talán nagyobb lesz a találati lista. A gyári Shure is jó minőségű, de emlékeim szerint az sem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#62981) darvinya válasza Bici (#62979) üzenetére


darvinya
titán

Ez kicsit off.
Amit akarsz az mmcx csatlakozó, ezekből van több fajta ami szerelés szempontjából nem mindig jó.(PÜ-ben adok link-et, ha kell)

Mono fejhallgató csatlakozás bajonettzáras és Mono csatlakozás oldalanként van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#62982) Bici válasza darvinya (#62981) üzenetére


Bici
félisten

Kössz enniy elég, a név alpján sztem rátalálok a nekem valóra. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#62983) makoss válasza K1LLMy53Lf (#62977) üzenetére


makoss
addikt

Nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz, de például az ASUS xonar U7 külső hangkártyához is van olyan átalakító ami a fülhallgató 1 dugóját ossza ketté, 1 fülhalgató és egy mikrofon dugóra? [link]
Az a baj, ezek nevét nem tudom.
Illetve azt sem tudom, hogy például ha a fülhallgató dugóját simán bedugnám a fülhalgató részbe úgy jó-e csak zenehallgatásra? :B

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62984) K1LLMy53Lf válasza makoss (#62983) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ilyenre gondolsz szerintem:)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#62985) Bodor válasza kemcso (#62980) üzenetére


Bodor
veterán

Köszi a tippet, keresgélek.

(#62986) makoss válasza K1LLMy53Lf (#62984) üzenetére


makoss
addikt

igen :K :R
És szerintem ezt külön is használhatnám, például ha csak a füles része kell, mikrofon nem, ugye?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#62987) Nigér


Nigér
őstag

[Shure KSE1500]

:Y

[ Szerkesztve ]

(#62988) moli.hu válasza moli.hu (#62571) üzenetére


moli.hu
őstag

megjott a KZ-EDR1, amit vegulis tanulo cellal vettem, mert a Koss Sparkplugom vasarlasa ota sokat fejlodott a vilag, es regebbi kerdeseimen is latszik, hogy en pedig lemaradtam. Dave nagy-kinai tesztje es szemelyes ajanlasa utan rendeltem az EDR1-et. Bedugtam a fulembe, kerestem a zeneim kozul valamit, ami basszus-orientalt, es meglepodtem. Ennyire szar, gyenge minoseget, ezt ajanljottak nekem?! Hallgatgattam, varialtam az equalizerrel, fos maradt. Mondom, ezt nem hiszem el, ez nem lehet, hogy ezt ajanljak a prohardveren! Vegso elkeseresedemben jo erosen benyomtam a fulembe tovig, hat, baszki, ez kurvajo, dobbenetes kulonbseg! Irto jol szolt. Lehet rohogni, de ha ismeritek a Sparkplugot, azt nem lehet am benyomni a fuledbe, egyreszt a szivacs kupos alakja miatt folyton kiesik, masreszt pedig annak a fulesnek gigantikus a kerulete, egyszeruen nem fer oda. Manapsag nem hiaba hivjak agybadugosnak ezeket a fuleseket, es ezt ugy mondom, hogy en minden korulbelul 3. nap fuldugoval alszok (az gyakori, minden 3.) hol szivacsossal, hol viaszossal. A fules brutalisan hangszigetel, amit imadok, mert en mar vagy 10 eve csak zart fejhallgatot hasznalok, hogy ne kelljen uvoltetnem a zenet, es a munkamhoz amugy sem szukseges a gyakori kommunikacio (programozo).

Rendeltem eartipeket is, ez jo meretre a Sparkplughoz, ugyhogy az valoban 3mm-es, de mivel ez joval kisebb, mint a gyari szivacs, ezert nem eleg hosszu (mely) es nem eleg szeles, hogy befedje a fules nagy atmeroju hazat, igy a muanyag keret karcolja a fulkagylom. Gyakorlatilag hasznalhatatlan, ahhoz pedig eleg draga volt.
Ez a masik pedig jo a KZ-hez, ugyhogy az 5mm-es,es mivel nekem meg sose volt ilyen cserelheto vegem, ezert a csomagban kapott sok meret segitsegevel ki tudtam deriteni, hogy nekem kozepso a meretem. A "landzsas" kivitelbol a nagyobb jo, az meg jobban tetszik.

Koszonom a segitseget mindenki, Dave. Azert ha tudtok neckbandet, akkor irhattok privatot.

ui: az EDR1-et lehet ful mogotti variacioban hordani, vagy a kikepzes nem jo ra, a kabel meg fog torni?

[ Szerkesztve ]

(#62989) regener


regener
veterán

Üdv topiklakók!
Ajándékba vásárolnék IEM fülhallgatót és ez a kettő között vacilálok az összefoglalóból kiválasztva:
1. KZ ED9 (fekete ~11$ GearBest-en)
2. Xiaomi Piston 3 youth (fekete 9$ ugyanott)

Telefonálásra, vonat/metró zenehallgatásra (metal,rock,dnb vagy akár sima rádióhallgatás a cél).
Keretnek a "minél olcsóbb, de annál jobb" ársáv, szóval ilyen 10$ körüli árra gondoltam.

Viszont az ED9-re az összefoglalóban sima jellemző van írva mikrofonos helyett, de mindenhol mikrofon van a képeken és leírásában.

Ezenkívül érdekelne hogy a két füles közül melyik kábele bírja tovább vagy melyik fülest tartjátok jobbnak a másiknál?
Olvastam hogy sokaknak nem tetszik az ED9, de közben a youth-ról is van negatív. (Persze pozitív dolgokat kevesebbszer írják le a fórumon.)

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#62990) monti0222w válasza regener (#62989) üzenetére


monti0222w
addikt

+1 A KZ ED9-re. :)

(#62991) vicze válasza Nigér (#62987) üzenetére


vicze
félisten

Elég sokára ért az országba, csak tudnám miért. :P

Amúgy egész értelmes az ára, elvileg 1,1milla körül kéne legyen minden adóteherrel, az ajánlott áron.

@regener: A Youth 6$ felett pusztán csak rablás.

[ Szerkesztve ]

(#62992) Tulku válasza Nigér (#62987) üzenetére


Tulku
veterán

Millér nem veszel egyet próbálni? :DD

Van hozzá baró sztatikus meghajtó egység, arra jön még a DAP meg egy amp esetleg aztán hordhatod hátizsákban is....

Viccet félretéve, szerintem így épp a füles előnyei vesznek el....hangja pedig elég megosztó....

Bodor: frísipping van odaírva.... 15 dodó 5 pár szivacs (választhatsz egy méretből is 5 db-ot, a bejáratott méretedből így lesz kb 5 évre elegendő mennyiséged) és kb egy hét alatt ideér...szerintem a legtartósabb szivacs a westone...a többinek kissé már anyaga van, hamarabb foszlik...

Más....

Itt próbálgatom ezt a Dunu 2000J fülest, de nem bírok kibékülni vele...középmagasban van valamilyen érdessége, ami tönkreteszi számomra a hangképet...egyébként k3003 utánérzet, de szerintem az jobb hangra, egységesebb a hangkép....

Illetve nálam van egy Soundmagic, ami egy próba termék, még sehol nem árulják (ezért merek majd róla írni)
Igen bonyolult és kidolgozott mechanizmus a fülilleszkedés rendszere, illetve cserélhető (spec, csavaros) kábele van, amiből az egyik a sima headset a másik egy BT egység, ahol is az akku 20 órás használatot ígér, APT-X talán és baromi gyorsan reagál...hangjáról később, mert szeretném bejáratni a fülest....

[ Szerkesztve ]

(#62993) monti0222w válasza Tulku (#62992) üzenetére


monti0222w
addikt

Kíváncsi vagyok a Sound Magic fulesére, képet is kérünk róla. :)

(#62994) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Szerintetek melyik a kényelmesebb?

seal , antelope

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#62995) lexter00 válasza Nigér (#62987) üzenetére


lexter00
őstag

Amúgy kik vesznek ilyet?Kinek készül?

(#62996) #16820480 válasza papeti01 (#62994) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem az első. De nem nagyon látom hova fér el benne az akksi például, meg az egyéb hardver.

(#62997) papeti01 válasza #16820480 (#62996) üzenetére


papeti01
senior tag

és szted megér +6 eurot?

#proudfather

(#62998) kemcso válasza papeti01 (#62994) üzenetére


kemcso
Ármester

Én ennyiért vmi márkásabbat vennék, vagy sokkal olcsóbban vmit :)

(#62999) AGE-T válasza Nigér (#62987) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ezt túltolták...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#63000) balazs1022 válasza regener (#62989) üzenetére


balazs1022
őstag

Sztem a kz-nek jobb a kabele. Foleg h a xiaomi kabelere volt mar panasz, a masikra meg nem. Nekem is ed9 van. Nekem egy kicsit nagy a háza. A sony mh1-emtol jobban kilog a fulembol. Ha nem fogod cserelgetni a filter-t akkor a KZ HDS1-et is fontolora veheted. Sztem ugyan az a driver van benne, csaj kisebb a haz.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.