Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) -NoVa- válasza CB (#91000) üzenetére


-NoVa-
őstag

Eléggé egymást kizáró feltételek. A flathead earbud nem izolál, és nem is igazán törekednek rá, inkább az eleve passzívan is jól záró in-ear cuccoknál akad, ami még aktívan rádolgozik.

DIY ANC kapcsolási rajzot találtam, de nem épp apró, meg messze lenne a jótól.
Inkább on-ear fejhallgatóból nézd meg a Poly Voyager Focus II-t. Az aktívan szűr, nem izolál, kényelmes, jó kompromisszum.

(#91002) CRTs válasza all6atos (#90996) üzenetére


CRTs
tag

". Egy kisebb skálán, nézek/monitorozok valamit. Azon belül kiválóan dolgozik, talán még 3d-s is ott, de az arcom síkja mögé nem megy, körülöttem, mögöttem nincs semmi.

A fejes viszont úgy érződik hogy ott és benne vagy, nagyobb a skála, nagyobbak a távolságok, több a hely, dinamikusabb vagy legalábbis könnyedebb"

mindkettő anechoic-nak minősül, mégis mitől lenne tere ha egyszer nincs visszaverődés normális. Tehát helyes megfogalmazás az hogy érződik, de az igazi módja ennek a smyth realiser féle impulzusválasz használata mert az pont azt rakja be attól működik. Nekem az egyéni véleményem az hogy anélkül stereo sincs mert hangfalakkal ami a fantom közepet adja az M/S mix az más formátumban ki se jön csak stereo szimulációval. Crossfeed az arra nagyon kevés.

(#91003) boxmaci


boxmaci
csendes tag

Sziasztok! Hifigo-ról rendelve itthonra, az oldal áraiban benne van az ÁFA? Vagyis pl egy 70 dolláros füles és egy 350 dolláros DAP az pontosan annyi lesz, vagy még jön rá külön magyar ÁFA? Bocs az offért, de láttam téma volt itt a Hifigo.

[ Szerkesztve ]

(#91004) laleeee válasza boxmaci (#91003) üzenetére


laleeee
őstag

"taxes & duties paid by Hifigo" , tehát itthon már nem kell fizetned semmit , próbáltam egy párszor

[ Szerkesztve ]

(#91005) s4tch válasza boxmaci (#91003) üzenetére


s4tch
veterán

[link] - ez alapján nem lesz közteher EU-s csomagokra. Azért írnék nekik.

(#91006) boxmaci


boxmaci
csendes tag

Köszönöm!

(#91007) -NoVa- válasza boxmaci (#91003) üzenetére


-NoVa-
őstag

Annyi, nem kerül rá extra.

(#91008) CB válasza -NoVa- (#91001) üzenetére


CB
senior tag

Köszi a választ.
Az egyik gond, hogy az asszony munkahelyén a főnökök nem nézik jó szemmel a fejhallgatót.
Ha zenét hallgatsz, akkor nem dolgozol....
Ezért jobb a fülhallgató, amit a hosszú haj eltakar.
Tekintsünk el akkor a zajszűréstől.
Tudtok-e ajánlani jó minőségű fülkagylóba illeszthető fülest, ami párnázott, nem nyomja fület, és minőségi, tehát ajándékba adható?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#91009) -NoVa- válasza CB (#91008) üzenetére


-NoVa-
őstag

Milyen árkategóriában gondolkozol, meg milyen forrásról fog futni?

Hazai forgalmazásból viszonylag könnyen hajtható, jó hangú cucc a FiiO FF3, arról sokfelől hallottam jót.

Olcsóbban és drágábban is akadnak VE earbudok, 25 és 600$ között elég szép szórásban. Mivel nem használ erősítőt, DAP-ot, tőlük inkább az 5$ alatti cuccokat érdemes nézni. Akár a VE Monk V2s (ezüstös színű műanyag), vagy a sima fekete műanyagházas Monk:


Persze boltokban kipróbálható választék kb nincs, nálam akad sok VE izé, meg a saját LCP / PET driveres tákolmányaim, de azok anyagárban is jóval a Monk-ok felett vannak, nem csak hangminőségben:


(#91010) CB válasza -NoVa- (#91009) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm.
Max. 25-30e Ft.-ig mennék el.
Mégis csak munkahelyi füles lesz, na meg munkahelyi számítógép hangkártya hajtja meg.
Feleségem olyan mint egy gyerek. Nem igazán tudja értékelni a műszaki eszközöket. Valami szóljon, és kész.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#91011) stellaz válasza CB (#91010) üzenetére


stellaz
addikt

Egy tws füles nem lenne praktikusabb?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#91012) CB válasza stellaz (#91011) üzenetére


CB
senior tag

De igen. Viszont azok kékfoggal üzemelnek.
A munkahelyi gép viszont nem tudja a kékfogat.
Ha van olyan adapter, ami USB-be dugható, és nem telepít semmit a gépre, akkor a vezeték nélküli fülhallgató is képbe jöhet.
Vállalati gép, így semmit sem telepít az informatika a gépekre, még drájvert sem....
Gondolom, hogy a fülhallgató kimenetbe dugott bluetooth adapterek sokat rontanak a minőségen. Így van?

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#91013) stellaz válasza CB (#91012) üzenetére


stellaz
addikt

De telefonról nem tudja használni?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#91014) Tulku válasza stellaz (#91013) üzenetére


Tulku
veterán

Ebben az esetben én is egy telefon + TWS kombóra szavaznék....

(#91015) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Na a FiiO-nál úgy látszik kezdik elengedni az MMCX-et. Az új FD11-es modellnél már 2pin-t használnak:

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#91016) Tulku válasza Pocak89 (#91015) üzenetére


Tulku
veterán

Megjött az eszük.... :D

(#91017) gianni85 válasza Tulku (#91016) üzenetére


gianni85
veterán

Volt már korábban is 1-2 2pines fülesük, aztán csak maradt az mmcx :)

(#91018) xundyingx válasza xundyingx (#90874) üzenetére


xundyingx
tag

Nemsokára itt a füles (CCA x CXS)!
Aránylag elég "hamar" ideért (16 nap) külföldről. Rendkívüli kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz! Hamarosan élménybeszámoló. :)

(#91019) SirRasor


SirRasor
őstag

FiiO FD7 fapad teszt :B
Erősen szubjektív vélemény jön.

FiiO M6-al és FiiO K7-el teszteltem, utóbbinál balanced kábellel is, amivel a legjobb eredményt kaptam. Előjöttek olyan mikrorészletek, amit nem gondoltam volna, hogy a balanced számlájára lehet írni (eddig még sose próbáltam).

Ami tetszett:
-Nagyon jó minőségű kábel
-Rengeteg extra szilikon/memóriagab harang
-Doboz, csomagolás prémium érzést ad
-Hiába félig nyitott, elég jól kizárja a külső zajokat
----
Hang:
-Rendkívül részletgazdag
-IEM-hez képest széles tér
-Mélye és magasa is messze nyúlik: ami ott van a zenében, az hallható is
...és az a helyzet, hogy ennyi.

Ami nem tetszett:
-Fém ház, ami 5 perc után is zavaróan hideg érzést ad
-A ház túl nagy: nyomja a fülkagylóm alját de úgy, hogy ellehetetleníti a zenehallgatás élményét
-igaz, hogy van benne 2,5 - 3,5 - 4,4 mm csati, de nem szimpla jack adapter, hanem erővel kell széthúzni a kábelt -> tuti hamarabb szétmegy és még macera is (FH1-hez 3,5 és 2,5-ös kábelt is adtak! 25k-ba belefért...)
-zavaróan nehéz a súlya
----
Hang:
-Olyan semmilyen, kb. flat-nek érzem, ami nem baj, de unalmas hallgatni. Nem ad élményt; nem várom, hogy ezzel hallgathassam a zenét, ami ennyi pénzért elfogadhatatlan

Edition XS-hez képest: (hehe tudom, alma/husos-puding :D)
-XS-nek más a tere. Nem nagyobb, hanem...nehéz leírni..más. Szóval ilyen szempontból nem előrelépés vagy visszalépés
-XS részletgazdagabb, de nem sokkal.
-XS adott plusz élményt: színezte picit a zenét (enyhe V karakter), de emiatt élvezetes volt hallgatni (de max 20 perc, mert fárasztó hangja volt)
-XS picit mélyebbre és picit magasabbra tudott menni
Ha a kettő közül kéne választanom, akkor XS.

FiiO FH1-hez képest: (25k vs 270k)
-Kisebb tér (nem sokkal)
-Kevesebb részlet
-Mélye több, de rosszabb minőségű - szerintem még így is élvezetesebb, mint az FD7
-közepe kevesebb (talán a mély miatt, de mégis jól elkülöníthető)
-Magasa több, jobb, kellemesebb (talán Knowles 33518 miatt)
-Van WOW faktora: élmény vele zenét hallgatni
-pont illik a fülembe: nagyon kényelmes és a súlya is pont jó
A kettő közül az FH1-et választanám.

Szóval nekem nem jött be. Ezek alapján maradok az FH (hibrid) vonalon és kipróbálok egy FH7S-t, amit nagyon dicsérnek.

Make Love not war!

(#91020) -NoVa- válasza Tulku (#91016) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, az olcsó másodvonalas FiiO cuccok eddig is 2 pinnel mentek, csak a prémiumban MMCX-eznek. Az a tippem, hogy több gyártó esernyőmárkája a FiiO / Jade Audio, de nincs belső infóm, csak tipp.

Az earbudtákolmány rovat friss hírei: Bejáratás után pontosan hozza az ezüst a fekete hangját, így jogosan nevezhetem sorozatnak :)

Jó társaságba kerülnek, Kennerton Rognir, HD800, 820, Lithium, Focal Stellia, ezekhez, és persze jópár felső kategóriás IEM-hez viszonyítva kapok rájuk mélyebb kritikát, tiszta vizsgadrukk :DDD

Nehezen engedem el, eredetileg magamnak építettem, és kimagaslóan a legjobb hangú earbud a gyűjteményemben. Persze jön még pár driver, meg építőelem, csak lassú a posta.

(#91021) gianni85


gianni85
veterán

Nekem viszont most írt a fiio support, hogy megjavították a kábelt. Posta szerint még az országot se hagyta el a csomag, már azt hittem lenyúlták lol.

(#91022) -NoVa- válasza SirRasor (#91019) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mennyit járattad? Írtuk, a beryllium drivereknél tényleg kell az idő, akár az YBF-ISS014, akár a Periodic BE, akár ez, extrémen kényesek mind a járatásra. Az első ~50 órában simán elhiszem a véleményed, 200 óra használat után már más lenne. De a kényelem fontosabb, azzal nincs mit vitatkozni, fülformafüggő.

(#91023) gianni85 válasza SirRasor (#91019) üzenetére


gianni85
veterán

Fh1-hez adnak két alap kábelt, de FD7-nek ezüst kábele van. Isten óvjon, hogy az mmcx részen kelljen állandóan kábelt cserélgetned. :U
Gondolom neked valami izgalmas V karakter kell inkább, bár én speciel FD7-tel is hallgattam mindenféle gyors elektronikus zenét is. A minőség kárpótolt a kicsit szerényebb mélyekkel szemben. Gondolom nem járattad még 80+ órát?

(#91024) SirRasor válasza -NoVa- (#91022) üzenetére


SirRasor
őstag

Előző gazdája nem tudom mennyit járatta (felbontott), én semennyit.
Annak ellenére, hogy többen mondtátok a járatást, miért nem járattam?!?

Amit több helyen is olvastam az interneten: az alap karaktere nem fog változni bejáratás után. Szebben fog szólni, de ha már alapból nem tetszik, azt el kell engedni.

gianni85 Nem cserélgetem a kábeleket, csak ha tönkremegy, szóval amit fentebb írtam, az nekem éppenséggel jobb.

EDIT: illetve teljesen mind1 mennyit járatom, fáj tőle a fülem a fizikai méretei miatt, tehát lehet a világ legjobb hangú fülese, nekem akkor se jó :(

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#91025) stellaz válasza SirRasor (#91024) üzenetére


stellaz
addikt

Én is hallgattam (valami 300 ezres fiio dapról) és nekem sem tetszett, bár nekem csak 5 percet volt a fülemben. Nekem is az volt a bajom, hogy nem volt benne semmi élet.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#91026) kemcso válasza SirRasor (#91024) üzenetére


kemcso
Ármester

Amit több helyen is olvastam az interneten: az alap karaktere nem fog változni bejáratás után

Ez így ebben a formában nem igaz, simán változhat az első pár (vagy beryllium esetén ennél sokkal több) óra után annyit, hogy tetszeni fog a hangja. Volt már olyan fülesem, amit frissen kidobtam volna és 24 óra fiók-járatás után már tetszett a hangja. BA-k kevésbé érzékenyek a járatásra, ott jó eséllyel nem lesz nagyságrendi változás.

[ Szerkesztve ]

(#91027) -NoVa- válasza kemcso (#91026) üzenetére


-NoVa-
őstag

BA-k közül is soknak fontos az első pár óra, Lapalapa az ER4XR-ről írt legutoljára a témában. Planarok, beryllium DD-k még hisztisebbek. A két 300 ohmos PET earbudom közül a frissen összerakottnak kellett 16 óra, hogy úgy szóljon, mint a másik, frissen beüzemelve összevetve élettelenebb, unalmasabb volt, de az LCP-knek is szokott kelleni legalább 12 óra. Aztán volt nem egy fülesem, amik az első pillanatban is megmutatták, mit tudtak, onnan nézve nehéz volt hinni a bejáratásban.

(#91028) gianni85 válasza SirRasor (#91024) üzenetére


gianni85
veterán

Nyilván ha kényelmetlen akkor kuka. Azért ha nem rohansz visszaküldeni érdekelne mit mondasz azután, hogy pl 3-4 napon keresztül non-stop járatod a dap vagy a dac-on keresztül. Igaz nekem már elsőre is tetszett, de 80-160 óra után szintet lépett. Korábban én is legyintettem volna a bejáratásra, de ahogy nova is írta pl a planár s12-esemnek is jót tett kb 40 óra.

(#91029) stellaz válasza -NoVa- (#91027) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem az etyhez mondjuk nem kellett járatás. Én az első pár percet szoktam kihagyni, addig járatom az új fülest üresen, hogy ne legyen csalódás az első élmény, de utána már nehéz eldönteni, hogy a fülem járatódik hozzá, vagy maga a cucc áll be.
Legutóbb pont az általad épített kiss hozta azt az élményt, hogy mintha pár hét használat után állt volna be a hangja felső-közép tájon, azért is kérdeztem, hogy ez lehet-e reális, vagy csak a fülem vicceskedik velem.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#91030) SirRasor válasza gianni85 (#91028) üzenetére


SirRasor
őstag

Szeretném minél hamarabb megtalálni az igazit és addig nem tudok továbbmenni, amíg nem jön vissza belőle a pénz, úgyhogy ezt már hagyom így.

Bejáratásról még annyit, hogy az FH1 biztosan szebben szólt bejáratás után, DE 0km-esen is megvolt vele az a plusz élmény, ami ezzel nem.

Make Love not war!

(#91031) -NoVa- válasza stellaz (#91029) üzenetére


-NoVa-
őstag

Simán lehetett, abban nem volt sok óra. Az utódját most járatom, amíg meg nem jönnek az új driverek, hasonló időszakban van.

(#91032) vicze válasza -NoVa- (#91020) üzenetére


vicze
félisten

"Az a tippem, hogy több gyártó esernyőmárkája a FiiO"
Többség Dunu, de akad más is. Mivel többnyire custom a ház már így nehéz megmondani ki a gyártó.

(#91033) Tulku


Tulku
veterán

G3 freki gráf....ez kiegyenlített

Most készült két zenésznek...elfáradtam :)

(#91034) vicze válasza Tulku (#91033) üzenetére


vicze
félisten

Nem száraz ez nagyon?

(#91035) Tulku válasza vicze (#91034) üzenetére


Tulku
veterán

De nem ám! :N
Nagyon jó közepekkel....

(#91036) lapalapa válasza stellaz (#91029) üzenetére


lapalapa
senior tag

Nekem az etyhez három nap két éjszaka kellett, pontosabban harmadik nap délután kezdett zenélni, addig nem is hallgattam mert sz@r volt

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#91037) hadam98 válasza xundyingx (#91018) üzenetére


hadam98
senior tag

Na kiváncsi vagyok :K

(#91038) xundyingx válasza hadam98 (#91037) üzenetére


xundyingx
tag

Az első és nagyon fura érzés az a fülbe akaszthatós dolog volt amit már szerintem sulis korom óta nem használtam (10+ év). Párom segített a "technika" elsajátításához... :DDD

Azonnal bele is nyomtam egy 8 óra használatot:

PRO:

+ Hangminőségileg durva, hogy szinte ugyanazt (vagy még picivel jobbat is) adja mint a fejhallgató amit említettem (invotone HD2000).
+ Masszív zsínor szerkezet
+ Jobban tudnak levegőzni a fülek (amiről már beszéltünk is)
+ Fémes, vaskos dizájn: nem kell félni attól, hogy összetörne :D
+ Kompetitív játékokhoz is megfelelő: majdnem felér egy Wallhack-kel (szigorúan sarcasm!)

CONTRA:

- Rövid a zsínor: még jó hogy a közelemben van a gépház eleje. Csak ha egy pár centivel lenne hosszabb.. :)
- Bár ez gondolom a több óra használat és szokatlanság miatt van: unkomfortos érzet ahogyan a fülemben van (tudom azért érdemes szüneteket tartani :D)

Összeségében: mivel olyan tudatban éltem, hogy CSAKAFEJHALLGATÓ és annál jobb nem lehet itt ez meg is cáfolódott! Külföldről 8000 forintért ez kincs!

Köszi mégegyszer az ajánlatot, egy jóideig el leszek vele! :B

...Megyek is vissza tovább használni...

[ Szerkesztve ]

(#91039) hadam98 válasza xundyingx (#91038) üzenetére


hadam98
senior tag

Nagyjából minden füleshez ilyen hosszú kábelt kapsz gyárilag. Ki tudod cserélni hosszabbra itt biztos tudnak ajánlani olyat ami jó, én nem szoktam cserélgetni, vagy told meg. Igen, az nagy előnye, hogy levegőzik mégis el tudja nyelni a zajok nagy részét. Elsőre ha annyi ideig tudtad használni az szerintem nem lesz kényelmetlen, csak ezt tényleg szokni kell. Ennél kényelmesebb nagyon nincs amiket eddig tapasztaltam, meg külsős vélemények alapján is az egyik legkényelmesebb cucc. Ha nem lesz kényelmes még pár nap használat után cseréld kisebb vagy nagyobb harangra (többet is adtak hozzá). Hallgass meg egy komolyabb zenét (Indigo De Souza), ott jön elő igazán a varázsa. Örülök, hogy tetszik. :C

[ Szerkesztve ]

(#91040) lapalapa válasza xundyingx (#91038) üzenetére


lapalapa
senior tag

Csak egy jótanács, ne nagyom huzigált le róla a kábelt és ne feszüljön oldal irányba a csatlakozónál, mert ezen a külső kéttűs csatin törhet a vékony műanyag bevonat.
Legalábbis nálam reped, törik.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#91041) asdf74 válasza xundyingx (#91038) üzenetére


asdf74
tag

Szia!
hadam98 bátorításából 😄 kifolyólag én is berendeltem egyet.
Én nem vagyok hozzáértő de azért pár füles van már mögöttem így bátran kijelentem hogy 6500 forintért nem találtam volna jobb fülest. Zenék tekintetében mindenevő vagyok, számomra hozza a kötelezőt.
Az én fülemben kifejezetten kényelmes. (1-2 óra zenehallgatás)
Egyedül ezzel a fül feletti elvezetéssel kell megbarátkoznom de sztem menni fog.
Köszi az ajánlást hadam98!! :) :)

(#91042) laleeee


laleeee
őstag

Mit jelent hogy 1bites ez a dac, fideszes ? [link]

(#91043) gianni85 válasza laleeee (#91042) üzenetére


gianni85
veterán

Kiköptem a kávét :)

(#91044) xundyingx válasza lapalapa (#91040) üzenetére


xundyingx
tag

Annyit még észrevettem, hogy néha elmegy a hang az egyik feléből de újra csatlakoztatás után működik... :/

[ Szerkesztve ]

(#91045) Tulku válasza laleeee (#91042) üzenetére


Tulku
veterán

Semmit...már multibitest alig csinálnak...1 bit van meg ezerkétszázszoros túlmintavételezés....szinte mindegyik ilyen...egy mondat a marketingben ;]

(#91046) -NoVa- válasza Tulku (#91045) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Qudelix5K-hoz pont mostanában jött friss FW, amiben már van non-oversampling filter opció. Eddig azért tartottam meg, mert egy az egyben BTR5 hangja volt, de a műanyag ház miatt sokkal jobb BT képességekkel, most viszont a NOS óta megszűnt a standard ESS túlszaturált karaktere, ami miatt leginkább a fiókban kallódott. Azóta a Xelento-val rendszeresen használom.

Ez az RU7 elég sok checkboxot pipál ki az agyamban, tetszik, hogy külön PCB-n van az analóg és a digitális rész, hasznos a 4.4 balanced vonalkimenet is. Szellősebb, magasban jobban eleresztett mint az R2R, pl az előd RU6, vagy az RS2-m, de nem túlzó, nem színezett. Akik már hallották most a Müncheni hifishown, dícsérték. Általános egyetértés, hogy kb 90%-ban hozza az N7 tágas terét, úgyhogy egy újabb jó ár/méret/tudás kompromisszum az ultrahordozható kategóriában. Valahol 280$ környékén, ami ha nem is olcsó, az RU6 után nem húzták tovább az ingerküszöböt, egy dongle ennyiért még fogy, drágábban már meggondolja a piac.

Különösen veszélyes tőle, hogy zöld bőrtokkal jön, látok rá egy aggasztó tendenciát az asztalomon:

[ Szerkesztve ]

(#91047) laleeee válasza -NoVa- (#91046) üzenetére


laleeee
őstag

Nem zavar hogy nem Bluetooth-os ?

I have the mojo 2 and i really like it. I was thinking of buying the RU6 to get to hear the much hyped R2R analogish sound. But now i am wondering would the RU6 offer that variety in sound or the RU7.
Can someone explain the characteristics of a 1bit discrete resistor dac in RU7?
- The RU6 is R2R. The R7 is not. If the difference is anything like my experience with the Hugo 2 and R7, the RU7 will just sound flatter overall.

Nem biztos hogy olyan jó az 1bit a r2r-el szemben, nem jó a túl lineáris dongli

[ Szerkesztve ]

(#91048) -NoVa- válasza laleeee (#91047) üzenetére


-NoVa-
őstag

De, nagyon valószínű, hogy plátói marad az a rajongás :) Plusz most is rá lehet dugni az RS2-őt telefonra dongle DAC-nak, ha lenne rá ingerem, de eddig egyszeri kipróbáláson túl nem volt. Valószínűleg ha sokkal többet utaznék munka miatt, és tölteném az időt szállodákban, ez lenne az ideális kategória ultrakompakt notebook külső DAC-nak, a telefonomból nem szeretem, ha bármi draút kilóg. Az fotóeszköz, net/kommunikációs izé, és eléggé korlátozna a mozgásban, ha az USB port épségét is figyelembe kéne venni egy legugolás előtt pl, ha a zsebemben van.

Meg elégedett vagyok a forrásaimmal. Is. Az IEM-jeimnél sem bizsereg semmi beszerzési inger, earbudból is mióta N52 mágneses cuccokat építek, eléggé felnőttek a Grado Hemp - Xelento mellé. Kis előzetes vizuál spoiler a következő darabokból:

(#91049) gianni85 válasza -NoVa- (#91048) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem kéne majd komolyabb dongle, de egyelőre m15-tel szemezek, meg a luxury&precision is kidobott nemrég újat. Az ru-6 elég megosztott volt, ránézek erre az ru-7 -re is

(#91050) CRTs válasza laleeee (#91047) üzenetére


CRTs
tag

"Túl lineáris". Dac-okban nincs túl lineáris...
Ennek az az oka hogy amíg mikrofonban, szalagban, csőben analóg nemlinearitás van, alacsonyendű HD(harmonic distortion j. Addig DAC-ban nem. Hanem ilyen zajmoduláció 1bitben,nemlineáris r2r meg zajpadló közeli totál káosz - nem alacsonyendű. Utóbbit viszont hangszóró IMDje le tudja fedni viszont ez azzal jár hogy akkor a hsz "rossz" xd. Igazából a hangerőállítás mikéntje ami eleinte érdekes mert normális esetben leszállítja ezeket ugyanúgy mint egy keverőpulton le van szállítva egyes külön külön is IMD-s sávok artifaktja, kivéve ahova épp akarnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.